Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Μπράβο και εγώ αυτό ήξερα οκ από Δευτέρα θα πάρω τα μέτρα μου 😅😅 

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

Καλησπερα!

Κι εμεις τσιτσιδι ζυγιζομαστε!

Παντως στον μεγαλο που εβγαζα με το νοσοκομειακο τριχες... κατι ml εβγαζα οχι πανω απο 30. Αλλα ναι δεν ειναι ενδεικτικο το θηλαστρο. Ευτυχως εγω το ηθελα λιγο να αυξησω την παραγωγη κι οχι για τραπεζα. Αυτη τη φορα το σκεφτομαι για τραπεζα.

Παιδια εμενα τον πειραξε η σοκολατα αλλα η γαλακτος και μου εκανε πρασινα κακα με λιγο αιμα... σορι για την περιγραφη... Κοψαμε τη σοκολατα κ το γαλα (οχι ολα τα γαλακτοκομικα) κ επανηλθε. Υγειας σοκολατα ή κακαο δεν τα εχω αποκλεισει.

Εγω χθες εφαγα αρακα με αγκιναρες κ τον ταραξε... μου ξυπνουσε μεσα στα νευρα το βραδυ κι ολο πριτς εκανε...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

3 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Καλημερα!

@Ασία καλα πες τον παιδιατρο θα μας τρελανει??? με θηλασμο εχει παρει παρα πολυ καλο βαρος. κ εμενα γεννηθηκε 3410 κ τον πηρα 3400 μετα απο 7 μερες απο την μενν. οταν τον ζυγισε για πρωτη φορα οταν ηταν 28 μερων ηταν 4500 στην ζυγαρια αλλα η γιατρος αφαιρεσαι 200 γρ ειπε οτι φορουσε ρουχα (ενα κοντομανικο φορμακι κ ενα μαρκυμανικο ζιπουνακι..)δηλ εγραψε 4300γρ οτι ηταν . κ ειπε οτι ειναι παρα πολυ καλα.οτι εχει βαλει παραπανω .. (δηλ εβαλε 900γρ σε 21 μερες κ ειπε οτι ειναι παραπανω) αρα εσυ εισαι μια χαρα. γτ βρε κοριτσι τοσα πολλα ραμματα? αφου δεν ηταν πολυ μεγαλο το μωρο σου. ειχες καποια επιπλοκη μηπως ? καλυτερα να ρωτησεις τον γιατρο για τα εσωτερικα. κ μν κοψεις αλλα ραμματα μη δημιουργηθει κανενα προβλημα. εγω εξωτερικα ειχα 3 νομιζω.

εμενα η παιδιατρος εχει την αλλη ζυγαρια με τον αξονα κ αφαιρει  καθε φορα απο το μωρο 200γρ γτ λεει φοραει ρουχα (ενα κοντομανικο ζιπουνακι και χωρις πανα) . κ μου κανει εντυπωση. εσας αφαιρει απο το μωρο οταν το ζυγιζει? πχ ηταν 5 κιλα κ μας ειπε οτι αφαιρουμε 200 γρ που ζυγιζει το ρουχο . ειναι δυνατον ?α

εμένα την μέτρησε με την πάνα κ δεν αφαίρεσε γραμμάρια.μα κι εγώ μια χαρά τα βλέπω τα κιλά της, ας λένε στο νοσοκομείο ότι θέλουν. απλά αυτοί υπολόγισαν την άνοδο από την ημέρα γέννησης. φαίνεται πως δεν υπολόγισαν πως για 10 μέρες ήταν στην θερμοκοιτίδα κ όταν το πήρα είχε σχεδόν τα ίδια κιλά με τα κιλά της γέννησης. δηλαδή τις πρώτες 10 μέρες το μωρό δεν πήρε κιλά, έπαιρνε κ αντιβίωση που παίζει ρόλο.

μου έκαναν πολλά ράμματα γιατί είχα κολπίτιδα κ ο κόλπος ήταν σε χάλια κατάσταση κ το μωρό βγήκε με βεντούζα, οπότε ταλαιπωρήθηκε αρκετά ο κόλπος.Τώρα δεν θα κόψω άλλο ράμμα, εξάλλου είναι εσωτερικά κ φοβάμαι να βάλω χέρι φυσικά.τα εξωτερικά δεν με πειράζουν.η μαία μου είπε πως ο κόλπος μου ήταν τόσο χάλια που πήγαινε να ράψει ο γιατρός κ κοβόταν σαν συκώτι...Δεν μ αρέσε η παρομοίωση κ δεν θέλω να φανταστώ τι ακριβώς εννοεί.

2 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Δεν είδα κάποια διαφορά γτ κ εμένα έχει σχεδόν κάθε μέρα.. Έχω κόψει ότι κ εσύ αλλά συνεχίζει.. Έφαγα μια μέρα πορτοκαλί κ εκείνη την μέρα ήταν πιο έντονη η ενόχληση.. Έχω κόψει και πιπεριές.. Νιώθω ότι παίρνω 0 βιταμίνες 

Κορίτσια εμείς είχαμε παιδίατρο σήμερα..  Είμαστε 43 ημερών και από κιλά 4280 και ύψος 56.5... Η παιδιατρος μου είπε ότι είναι καλά σε κιλά αλλά έπεσε λίγο στα γραμμάρια που παίρνει την μέρα.. Δλδ έπαιρνε 34γρ ενώ τώρα παίρνει 23γρ έχει πάρει όμως σε ύψος λέει οπότε είναι καλά.. Εσείς τι λέτε? 

μα δεν ξέρουμε τι να φάμε κ πρέπει να τρώμε κ καλά τώρα που θηλάζουμε!  εμένα όπως είπα έχει ηρεμήσει που έκοψα την σοκολάτα όμως σήμερα της ξεκίνησα συμπλήρωμα σιδήρου κ με το που το πήρε πέρασαν 15 λεπτά κ ξεκίνησε την γκρίνια, όπως με είχε προειδοποιήσει ο γιατρός. Ίσως έχει κ δυσκοιλιότητα, τι μπελάς με βρήκε πάλι, εκεί που νόμιζα πως ηρέμησα ξανά πόνους το μωρό. Δεν έχω ιδέα αν είστε καλά σε κιλά, αλλά για να το λέει η παιδίατρος  δίκιο θα έχει.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Ασία είπε:

εμένα την μέτρησε με την πάνα κ δεν αφαίρεσε γραμμάρια.μα κι εγώ μια χαρά τα βλέπω τα κιλά της, ας λένε στο νοσοκομείο ότι θέλουν. απλά αυτοί υπολόγισαν την άνοδο από την ημέρα γέννησης. φαίνεται πως δεν υπολόγισαν πως για 10 μέρες ήταν στην θερμοκοιτίδα κ όταν το πήρα είχε σχεδόν τα ίδια κιλά με τα κιλά της γέννησης. δηλαδή τις πρώτες 10 μέρες το μωρό δεν πήρε κιλά, έπαιρνε κ αντιβίωση που παίζει ρόλο.

μου έκαναν πολλά ράμματα γιατί είχα κολπίτιδα κ ο κόλπος ήταν σε χάλια κατάσταση κ το μωρό βγήκε με βεντούζα, οπότε ταλαιπωρήθηκε αρκετά ο κόλπος.Τώρα δεν θα κόψω άλλο ράμμα, εξάλλου είναι εσωτερικά κ φοβάμαι να βάλω χέρι φυσικά.τα εξωτερικά δεν με πειράζουν.η μαία μου είπε πως ο κόλπος μου ήταν τόσο χάλια που πήγαινε να ράψει ο γιατρός κ κοβόταν σαν συκώτι...Δεν μ αρέσε η παρομοίωση κ δεν θέλω να φανταστώ τι ακριβώς εννοεί.

μα δεν ξέρουμε τι να φάμε κ πρέπει να τρώμε κ καλά τώρα που θηλάζουμε!  εμένα όπως είπα έχει ηρεμήσει που έκοψα την σοκολάτα όμως σήμερα της ξεκίνησα συμπλήρωμα σιδήρου κ με το που το πήρε πέρασαν 15 λεπτά κ ξεκίνησε την γκρίνια, όπως με είχε προειδοποιήσει ο γιατρός. Ίσως έχει κ δυσκοιλιότητα, τι μπελάς με βρήκε πάλι, εκεί που νόμιζα πως ηρέμησα ξανά πόνους το μωρό. Δεν έχω ιδέα αν είστε καλά σε κιλά, αλλά για να το λέει η παιδίατρος  δίκιο θα έχει.

Σίδηρο γτ δίνεις? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Ασία είπε:

κάναμε εξετάσεις και έχει χαμηλό αιματοκρίτη. Σήμερα τον ξεκίνησα.

Ααααα κάνουν από τώρα εξετάσει αίματος γτ εμάς δεν μας έχει πει τίποτα η παιδιατρος.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 48 λεπτά , Marimarv είπε:

Ααααα κάνουν από τώρα εξετάσει αίματος γτ εμάς δεν μας έχει πει τίποτα η παιδιατρος.. 

Δεν ξέρω αν κάνουν γενικά, εμείς μπήκαμε θερμοκοιτίδα και κάναμε.

κορίτσια τα κίτρινα υγρά είναι φυσιολογικά από κάτω ένα μήνα μετά? η έχω πάθει τίποτα καινούριο? 

έχει πάει καμία αυτήν δει ο γιατρός 40 μέρες μετά τη γέννα? τι εξέταση κάνει? κολπική? τεστ Παπ? απλά κοιτάει από κάτω? έχω άγχος

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Ασία είπε:

Δεν ξέρω αν κάνουν γενικά, εμείς μπήκαμε θερμοκοιτίδα και κάναμε.

κορίτσια τα κίτρινα υγρά είναι φυσιολογικά από κάτω ένα μήνα μετά? η έχω πάθει τίποτα καινούριο? 

έχει πάει καμία αυτήν δει ο γιατρός 40 μέρες μετά τη γέννα? τι εξέταση κάνει? κολπική? τεστ Παπ? απλά κοιτάει από κάτω? έχω άγχος

κ μεις κάναμε εξετάσεις αίματος..από το χέρι παρακαλώ! ευτυχώς στο κέντρο που τον πήγα έχουν ένα μηχάνημα με ειδικό φως κ βρίσκει φλέβες! τελειώσαμε αμέσως!

Ναι, είχα κγω κίτρινα υγρά,  33 μέρες σήμερα κ που κ που έχω ακόμη! Ο γυναικολόγος μου είπε μετά τις 40 να κλείσω ραντεβού.  λες να κάνουν παπ τόσο σύντομα; υποθέτω θα θέλουν  να ελέγξουν την όλη περιοχή! κ είχα ηρεμήσει να σου πω...πολλες εξετάσεις, πολλές καλλιέργειες..είχα κουραστεί να με σκαλίζουν!!!μην έχεις άγχος! δε νομίζω  να μας πονέσει τπτ περισσότερο από τη γέννα και τα ράμματα!!! 


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , bella32 είπε:

κ μεις κάναμε εξετάσεις αίματος..από το χέρι παρακαλώ! ευτυχώς στο κέντρο που τον πήγα έχουν ένα μηχάνημα με ειδικό φως κ βρίσκει φλέβες! τελειώσαμε αμέσως!

Ναι, είχα κγω κίτρινα υγρά,  33 μέρες σήμερα κ που κ που έχω ακόμη! Ο γυναικολόγος μου είπε μετά τις 40 να κλείσω ραντεβού.  λες να κάνουν παπ τόσο σύντομα; υποθέτω θα θέλουν  να ελέγξουν την όλη περιοχή! κ είχα ηρεμήσει να σου πω...πολλες εξετάσεις, πολλές καλλιέργειες..είχα κουραστεί να με σκαλίζουν!!!μην έχεις άγχος! δε νομίζω  να μας πονέσει τπτ περισσότερο από τη γέννα και τα ράμματα!!! 

αχ γι αυτό έχω άγχος. φοβάμαι τι θα μου κάνουν από κάτω. έχω περάσει πολλά κ πλέον έχω μεγάλο φόβο για τους γυναικολόγους!!Δεν θέλω να πάω καθόλου στον γιατρό να πω την αλήθεια.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ασία είπε:

Δεν ξέρω αν κάνουν γενικά, εμείς μπήκαμε θερμοκοιτίδα και κάναμε.

κορίτσια τα κίτρινα υγρά είναι φυσιολογικά από κάτω ένα μήνα μετά? η έχω πάθει τίποτα καινούριο? 

έχει πάει καμία αυτήν δει ο γιατρός 40 μέρες μετά τη γέννα? τι εξέταση κάνει? κολπική? τεστ Παπ? απλά κοιτάει από κάτω? έχω άγχος

Κορίτσια κάνεις τεστ ΠΑΠ δεν την γλυτώνεις. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Ασία είπε:

Δεν ξέρω αν κάνουν γενικά, εμείς μπήκαμε θερμοκοιτίδα και κάναμε.

κορίτσια τα κίτρινα υγρά είναι φυσιολογικά από κάτω ένα μήνα μετά? η έχω πάθει τίποτα καινούριο? 

έχει πάει καμία αυτήν δει ο γιατρός 40 μέρες μετά τη γέννα? τι εξέταση κάνει? κολπική? τεστ Παπ? απλά κοιτάει από κάτω? έχω άγχος

Εγω εχω ραντεβού τη Δευτέρα το πρωι να με δει ο γιατρός. Μόλις μαθω τι παίζει θα σας πω

  • Μου αρέσει 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, bella32 είπε:

εμάς έχει ηλεκτρονική και τον ζυγίζει πάντα γυμνουλη, με πάνα που μόλις έχουμε αλλάξει, γτ ακόμη και βρεγμένη να είναι,  ανεβαίνουν τα γραμμάρια λέει!!! αλλά 200 γρ. τα ρουχαλάκια; πετραδια κρέμονται;;;

Αυτό λεω κ εγω!! Πετραδια έχουν;; η βαριδια!!! Κ δεν έχει κ Ηλεκτρονική..

@Ασία κατάλαβα ταλαιπωρήθηκες αρκετά.. Κ εγώ έχω κιτρινα υγρα Αλλά δεν μυρίζουν ν άσχημα ευτυχώς! Όσο για τον γιατρό ,πρεπει να πάω αλλά όλο το ανά βαλλω .. Λέω να πάω από βδομάδα.

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Ασία είπε:

μόνο τεστ Παπ? Δεν βάζουν δηλαδή τίποτα άλλο από κάτω?

Τεστ Παπ και το αλλο το κέρατο βάζουν. Και υπέρυχο στη κοιλιά να δει αν είναι όλα στη θέση τους. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Ασία είπε:

Δεν ξέρω αν κάνουν γενικά, εμείς μπήκαμε θερμοκοιτίδα και κάναμε.

κορίτσια τα κίτρινα υγρά είναι φυσιολογικά από κάτω ένα μήνα μετά? η έχω πάθει τίποτα καινούριο? 

έχει πάει καμία αυτήν δει ο γιατρός 40 μέρες μετά τη γέννα? τι εξέταση κάνει? κολπική? τεστ Παπ? απλά κοιτάει από κάτω? έχω άγχος

Αγάπη ακριβώς τα ίδια έχουμε περάσει βλέπω και εγώ πολλά ράμματα από κάτω μπόρεσα να πω ότι είμαι καλά δύο μέρες πριν της 40 μέρες που έκλεινα δεν μπορούσα ούτε τουαλέτα να πάω καθόμουν και πονουσα από κάτω.. Κίτρινα υγρά έβγαζα και εγώ και φοβόμουν μην έχω πάθει τίποτα από κάτω αλλά όλα καλά σταμάτησαν μετά από κάποιες μέρες ήταν φυσιολογικά της λοχίας. Εμένα μόνο υπέρηχο κοιλιάς έκανα κσι μου είπε τεστ ΠΑΠ σε 6 με 7 μήνες θα κάνω. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ασία είπε:

μόνο τεστ Παπ? Δεν βάζουν δηλαδή τίποτα άλλο από κάτω?

Απλα κοιταζει τα ραμματα οποτε μπορει να βαλει κολποδιαστολεα και εναν υπερηχο να δει αν καθαρισες..τεστ Παπ σε 6 μηνες..


hCvxp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...