Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Eflenew είπε:

      Χριστος Ανεστη! Και εγώ λαχανιαζω πολύ εύκολα. Εγώ έχω επαναληπτική χοριακης την Τετάρτη...αν πάνε όλα καλά λογικά θα μου πούνε να κλείσω για τον πρώτο υπέρηχο.

      Δυστυχώς δε γνωρίζω καθόλου πόσο ρίσκο είναι. Οι κοπέλες που έχουν προχωρημένη εγκυμοσύνη ή έχουν ήδη παιδάκι μπορούν να βοηθήσουν...Έχεις αποφασίσει να φύγεις ε? 

      Πως είσαι?? Ελπίζω να μην ξαναειχες το ίδιο...

      μια στο τόσο με πιάνει! δεν είναι συχνό! ήμουν ανάμεσα στην πίεση και το σάκχαρο! εσυ,;

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια μου σήμερα κάναμε το πρώτο μας εμβόλιο πολύ κλάμα η μπέμπα μου και εγώ μαζί της.. Η αλήθεια είναι ότι η βελόνα είναι πολύ μεγάλη που βάζουν στα μωρά και πρέπει να μπει βαθιά... Λοιπόν από βάρος και ύψος είμαστε μια χαρά σε κιλά είμαστε 5 κιλά και ύψος 56 πόντους γεννηθήκαμε 47 πόντους. Αυτό όμως που με έχει πιάσει τρομερό ανχος είναι ότι αν θυμάστε σας είχα πει ότι η μπέμπα γέρνει το κεφάλι της από την δεξιά μεριά και σήμερα το είδε και η γιατρός μου και είπε ότι πρέπει να την πάω σε ορθοπαιδικο μη τυχών και έχουν πιαστεί μύς και θέλει ειδικό μασάζ... Μου είπε να σταματήσω να την βάζω πορτ μπεμπέ στο καρότσι για βόλτα να βάζω το αυγό και να την βάζω και σε ρηλαξ... Περιμένω πως και πως να μου κλείσει ραντεβού η ορθοπαιδικος να πάω ελπίζω να γίνει σήμερα αυτό. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 20 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου σήμερα κάναμε το πρώτο μας εμβόλιο πολύ κλάμα η μπέμπα μου και εγώ μαζί της.. Η αλήθεια είναι ότι η βελόνα είναι πολύ μεγάλη που βάζουν στα μωρά και πρέπει να μπει βαθιά... Λοιπόν από βάρος και ύψος είμαστε μια χαρά σε κιλά είμαστε 5 κιλά και ύψος 56 πόντους γεννηθήκαμε 47 πόντους. Αυτό όμως που με έχει πιάσει τρομερό ανχος είναι ότι αν θυμάστε σας είχα πει ότι η μπέμπα γέρνει το κεφάλι της από την δεξιά μεριά και σήμερα το είδε και η γιατρός μου και είπε ότι πρέπει να την πάω σε ορθοπαιδικο μη τυχών και έχουν πιαστεί μύς και θέλει ειδικό μασάζ... Μου είπε να σταματήσω να την βάζω πορτ μπεμπέ στο καρότσι για βόλτα να βάζω το αυγό και να την βάζω και σε ρηλαξ... Περιμένω πως και πως να μου κλείσει ραντεβού η ορθοπαιδικος να πάω ελπίζω να γίνει σήμερα αυτό. 

Καλημέρα κοπέλα μου μην ανχονεσε Θ ατό δει ο γιατρός σε ειδικό για παιδιά σου είπε η σε απλό ορθοπαιδικο; 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου μην ανχονεσε Θ ατό δει ο γιατρός σε ειδικό για παιδιά σου είπε η σε απλό ορθοπαιδικο; 

Μου είπε ότι έχει κάνει ειδικότητα και για μωρά εκεί που θα πάω. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Μου είπε ότι έχει κάνει ειδικότητα και για μωρά εκεί που θα πάω. 

Κατάλαβα γιατί εγώ που τον χρειάστηκα ήταν μόνο για παιδάκια. 

  • Μου αρέσει 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Μαρθα Κ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου σήμερα κάναμε το πρώτο μας εμβόλιο πολύ κλάμα η μπέμπα μου και εγώ μαζί της.. Η αλήθεια είναι ότι η βελόνα είναι πολύ μεγάλη που βάζουν στα μωρά και πρέπει να μπει βαθιά... Λοιπόν από βάρος και ύψος είμαστε μια χαρά σε κιλά είμαστε 5 κιλά και ύψος 56 πόντους γεννηθήκαμε 47 πόντους. Αυτό όμως που με έχει πιάσει τρομερό ανχος είναι ότι αν θυμάστε σας είχα πει ότι η μπέμπα γέρνει το κεφάλι της από την δεξιά μεριά και σήμερα το είδε και η γιατρός μου και είπε ότι πρέπει να την πάω σε ορθοπαιδικο μη τυχών και έχουν πιαστεί μύς και θέλει ειδικό μασάζ... Μου είπε να σταματήσω να την βάζω πορτ μπεμπέ στο καρότσι για βόλτα να βάζω το αυγό και να την βάζω και σε ρηλαξ... Περιμένω πως και πως να μου κλείσει ραντεβού η ορθοπαιδικος να πάω ελπίζω να γίνει σήμερα αυτό. 

καλημερα κορίτσι μου! ωχ τόσο μεγάλη είναι η βελόνα;; εμείς θα κάνουμε το εμβόλιο τέλη του μήνα! σήμερα του πήραν αίμα για εξετάσεις κ έκλαιγα κγω μαζί του...

γτ σου είπε όχι πορτ μπεμπέ; για να είναι σταθερός ο αυχένας σε ευθεία μέσα στο αυγό; η ξαδέρφη μου έκανε μασαζακι κ ειδικές ασκησουλες στη μικρή της για τον ίδιο λόγο! είχε πάει κ αυτή σε ορθοπαιδικο! όλα καλά θα πάνε !!


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!

@Μαρθα Κ το πολύ πολύ να χρειάζεται κάποιο μασάζ η μικρή, μην ανησυχείς δεν θα είναι κάτι σοβαρό σίγουρα. το αυγό εγώ ξέρω πως δεν είναι για πάνω από μια ώρα επειδή καλό είναι να είναι ανάσκελα τα μωρά. Τώρα στην περίπτωση σας δεν ξέρω γιατί σας το απαγόρευσε. άρα κ μέσα στο σπίτι να αποφεύγεις να την έχεις ξαπλωμένη συχνά.

έκανε καμία ακοόγραμμα? εμάς μας είπε να κάνουμε τον πρώτο μήνα.

έχω παρατηρήσει πως έχω μεγάλη ροή στο στήθος, τρέχει σαν συντριβάνι κ βλέπω πως το μωρό πνίγεται συχνά όσο πίνει, λέτε να ανησυχησω? Αφήστε που ρέβεται συνέχεια και πολύ δυνατά!!! Όλα από τον πατέρα της τα πήρε πια χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ασία είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

@Μαρθα Κ το πολύ πολύ να χρειάζεται κάποιο μασάζ η μικρή, μην ανησυχείς δεν θα είναι κάτι σοβαρό σίγουρα. το αυγό εγώ ξέρω πως δεν είναι για πάνω από μια ώρα επειδή καλό είναι να είναι ανάσκελα τα μωρά. Τώρα στην περίπτωση σας δεν ξέρω γιατί σας το απαγόρευσε. άρα κ μέσα στο σπίτι να αποφεύγεις να την έχεις ξαπλωμένη συχνά.

έκανε καμία ακοόγραμμα? εμάς μας είπε να κάνουμε τον πρώτο μήνα.

έχω παρατηρήσει πως έχω μεγάλη ροή στο στήθος, τρέχει σαν συντριβάνι κ βλέπω πως το μωρό πνίγεται συχνά όσο πίνει, λέτε να ανησυχησω? Αφήστε που ρέβεται συνέχεια και πολύ δυνατά!!! Όλα από τον πατέρα της τα πήρε πια χαχαχα

Ισως εχεις υπερπαραγωγη .Πριν βαλεις το μωρο στο στηθος πατα λιγο με το χερι να φυγει και να κοψει η ροη ετσι δεν θα πεταγεται τοσο και δεν θα πνιγεται το μωρο.Μην ανησυχεις συμβαινει

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Μαρθα Κ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου σήμερα κάναμε το πρώτο μας εμβόλιο πολύ κλάμα η μπέμπα μου και εγώ μαζί της.. Η αλήθεια είναι ότι η βελόνα είναι πολύ μεγάλη που βάζουν στα μωρά και πρέπει να μπει βαθιά... Λοιπόν από βάρος και ύψος είμαστε μια χαρά σε κιλά είμαστε 5 κιλά και ύψος 56 πόντους γεννηθήκαμε 47 πόντους. Αυτό όμως που με έχει πιάσει τρομερό ανχος είναι ότι αν θυμάστε σας είχα πει ότι η μπέμπα γέρνει το κεφάλι της από την δεξιά μεριά και σήμερα το είδε και η γιατρός μου και είπε ότι πρέπει να την πάω σε ορθοπαιδικο μη τυχών και έχουν πιαστεί μύς και θέλει ειδικό μασάζ... Μου είπε να σταματήσω να την βάζω πορτ μπεμπέ στο καρότσι για βόλτα να βάζω το αυγό και να την βάζω και σε ρηλαξ... Περιμένω πως και πως να μου κλείσει ραντεβού η ορθοπαιδικος να πάω ελπίζω να γίνει σήμερα αυτό. 

Κορίτσι μου τι εννοείς πως το γέρνει δλδ? 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, bella32 είπε:

καλημερα κορίτσι μου! ωχ τόσο μεγάλη είναι η βελόνα;; εμείς θα κάνουμε το εμβόλιο τέλη του μήνα! σήμερα του πήραν αίμα για εξετάσεις κ έκλαιγα κγω μαζί του...

γτ σου είπε όχι πορτ μπεμπέ; για να είναι σταθερός ο αυχένας σε ευθεία μέσα στο αυγό; η ξαδέρφη μου έκανε μασαζακι κ ειδικές ασκησουλες στη μικρή της για τον ίδιο λόγο! είχε πάει κ αυτή σε ορθοπαιδικο! όλα καλά θα πάνε !!

Ναι πολύ μεγάλη δηλαδή εγώ όταν την είδα της λέω συγνώμη αυτό είναι το εμβόλιο για το μωρό?? Ναι μου λέει θα γίνει υποδόρια και πρέπει να μπει βαθιά.... Μου είπε να την βγάλω από το πορτ μπεμπέ γιατί θέλουμε οι μπέμπα πλέων να γυρνάει κεφαλάκι και να χαζεύει τον χώρο που είναι μέσα στο σπίτι. 

3 ώρες πρίν, Ασία είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

@Μαρθα Κ το πολύ πολύ να χρειάζεται κάποιο μασάζ η μικρή, μην ανησυχείς δεν θα είναι κάτι σοβαρό σίγουρα. το αυγό εγώ ξέρω πως δεν είναι για πάνω από μια ώρα επειδή καλό είναι να είναι ανάσκελα τα μωρά. Τώρα στην περίπτωση σας δεν ξέρω γιατί σας το απαγόρευσε. άρα κ μέσα στο σπίτι να αποφεύγεις να την έχεις ξαπλωμένη συχνά.

έκανε καμία ακοόγραμμα? εμάς μας είπε να κάνουμε τον πρώτο μήνα.

έχω παρατηρήσει πως έχω μεγάλη ροή στο στήθος, τρέχει σαν συντριβάνι κ βλέπω πως το μωρό πνίγεται συχνά όσο πίνει, λέτε να ανησυχησω? Αφήστε που ρέβεται συνέχεια και πολύ δυνατά!!! Όλα από τον πατέρα της τα πήρε πια χαχαχα

Ναι και εγώ αυτό θέλω να πιστεύω ότι δεν είναι τίποτα... Μου το είπε γιατί θέλουμε οι μικρή πλέων να βρίσκει ενδιαφέρον μέσα στο σπίτι να γυρνάει το κεφαλάκι της στους ήχους και να χαζεύει το σπίτι μέσα στο πορτ μπεμπέ δεν βλέπει τίποτα... Το αυγό μου είπε όταν την βγάζω βόλτα και μέσα στο σπίτι στο ρηλαξ η στον καναπέ πάνω σένα μαξιλάρι να κάνει το σώμα της ορθή γωνία αλλά να είμαι και εγώ κοντά.. Και στο πορτ μπεμπέ μόνο αν έχω να κάνω δουλειές και δεν μπορώ να την προσέχω. Το βράδυ όπως πάντα στην κούνια μας για νάνι. 

πρίν από 44 λεπτά , Marimarv είπε:

Κορίτσι μου τι εννοείς πως το γέρνει δλδ? 

Την πιάνω ευθεία και αυτή μου ψιλό γέρνει δεξιά στο πλάι όχι όμως ότι δεν το γυρνάει και στην άλλη πλευρά απλά δείχνει ότι θέλει την δεξιά μεριά. 

Κορίτσια πέντε και τέταρτο την πάω στο γιατρό ελπίζω να γυρίσω με καλά νέα γιατί το στομάχι μου είναι κόμπος ούτε μαγείρεψα σήμερα το λέω του συζύγου γιατί ήταν στην δουλειά ότι δεν έχω φτιάξει τίποτα και μου λέει χεστηκαμε για το φαγητό τώρα το παιδί έχει σημασία με συγκίνησαν τα λόγια του. Και τελευταία να σας πω ότι το εμβόλιο μας έχει φέρει βαριά υπνηλία μόνο για φαΐ ξυπνάμε και κοιμόμαστε μετά βαριά πάλι. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Ναι πολύ μεγάλη δηλαδή εγώ όταν την είδα της λέω συγνώμη αυτό είναι το εμβόλιο για το μωρό?? Ναι μου λέει θα γίνει υποδόρια και πρέπει να μπει βαθιά.... Μου είπε να την βγάλω από το πορτ μπεμπέ γιατί θέλουμε οι μπέμπα πλέων να γυρνάει κεφαλάκι και να χαζεύει τον χώρο που είναι μέσα στο σπίτι. 

Ναι και εγώ αυτό θέλω να πιστεύω ότι δεν είναι τίποτα... Μου το είπε γιατί θέλουμε οι μικρή πλέων να βρίσκει ενδιαφέρον μέσα στο σπίτι να γυρνάει το κεφαλάκι της στους ήχους και να χαζεύει το σπίτι μέσα στο πορτ μπεμπέ δεν βλέπει τίποτα... Το αυγό μου είπε όταν την βγάζω βόλτα και μέσα στο σπίτι στο ρηλαξ η στον καναπέ πάνω σένα μαξιλάρι να κάνει το σώμα της ορθή γωνία αλλά να είμαι και εγώ κοντά.. Και στο πορτ μπεμπέ μόνο αν έχω να κάνω δουλειές και δεν μπορώ να την προσέχω. Το βράδυ όπως πάντα στην κούνια μας για νάνι. 

Την πιάνω ευθεία και αυτή μου ψιλό γέρνει δεξιά στο πλάι όχι όμως ότι δεν το γυρνάει και στην άλλη πλευρά απλά δείχνει ότι θέλει την δεξιά μεριά. 

Κορίτσια πέντε και τέταρτο την πάω στο γιατρό ελπίζω να γυρίσω με καλά νέα γιατί το στομάχι μου είναι κόμπος ούτε μαγείρεψα σήμερα το λέω του συζύγου γιατί ήταν στην δουλειά ότι δεν έχω φτιάξει τίποτα και μου λέει χεστηκαμε για το φαγητό τώρα το παιδί έχει σημασία με συγκίνησαν τα λόγια του. Και τελευταία να σας πω ότι το εμβόλιο μας έχει φέρει βαριά υπνηλία μόνο για φαΐ ξυπνάμε και κοιμόμαστε μετά βαριά πάλι.

Δλδ δεν κρατάει το κεφαλάκι στην ευθεία?? 

Ολα καλα να πάνε κορίτσι μου μην αγχώνεσαι όμως πιστεύω δεν θα είναι κάτι.. Περιμενουμε νεα σου.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


15 ώρες πρίν, Comet είπε:

Μπραβο το μικρουλι.Ειναι λιγο καπως να παρεις γαλα στην τυχη.Στο μαιευτηριο δεν σας προτειναν καποιο;Εμας μας προτειναν frisolac και οταν χρειαστηκε στον τεταρτο μηνα ειχα ενα κουτι στο σπιτι και του εδωσα.Δεν τον πειραξε κι οταν ενημερωσα την παιδιατρο μου ειπε απλα ενταξει.Γενικα δεν προωθει προιοντα.Οποτε το συνεχισα μεχρι τους 6 μηνες που πηρα frisomel

Επειδη το μωρακι σου ειναι μικρο εψαξα λιγο για την διατηρηση του βρασμενου νερου και οι αποψεις για το βραστηρα και το θερμος διισταντε οποτε καλυτερα κανε μια ερωτηση στον παιδιατρο σου

Η μαια μου προτεινε κανα δυο ενα εκ των οποίων το frisolac.ρωταω για να δω ποιο είναι πιο δημοφιλες.

Επίσης ήρθε σήμερα η μαια απο το κέντρο υγείας του νησιού και μου είπε ότι μάλλον το θήλαστρο φταίει που δεν βγάζω γαλα. Θα μου φέρει ενα αλλο το απόγευμα να δοκιμάσω και αν βγάζω καλά θα παρω αύριο τηλ να δω με την εταιρεία τι παίζει


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Η μαια μου προτεινε κανα δυο ενα εκ των οποίων το frisolac.ρωταω για να δω ποιο είναι πιο δημοφιλες.

Επίσης ήρθε σήμερα η μαια απο το κέντρο υγείας του νησιού και μου είπε ότι μάλλον το θήλαστρο φταίει που δεν βγάζω γαλα. Θα μου φέρει ενα αλλο το απόγευμα να δοκιμάσω και αν βγάζω καλά θα παρω αύριο τηλ να δω με την εταιρεία τι παίζει

Δηλαδη το θηλαστρο εχει προβλημα η δεν ειναι το καταλληλο;Μακαρι να φταιει αυτο γιατι με το ξενο γαλα μπορει να εχεις αλλα θεματα αλλεργιες,κολικους και τετοια .Καλυτερα αν μπορεις να αφηνεις δικο σου


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Comet είπε:

Δηλαδη το θηλαστρο εχει προβλημα η δεν ειναι το καταλληλο;Μακαρι να φταιει αυτο γιατι με το ξενο γαλα μπορει να εχεις αλλα θεματα αλλεργιες,κολικους και τετοια .Καλυτερα αν μπορεις να αφηνεις δικο σου

Το θήλαστρο κολλησε και καθώς το εψαξα λιγο το μεσημέρι βρήκα τι εφταιγε και επανήλθε. Εβγαλα γαλα σε ποσότητα ξανα. Πολύ χάρηκα που θα μπορω να βγαζω για μια ωρα αναγκης.

Πάντα ελεγα ότι θα ήθελα να θηλασω για ενα 6μηνο αλλά οκ δεν θα τρελαινομουν κιολας αν δεν τα κατάφερνα. Αφού ακόμα την παλεύω με μωρό και δουλειά κι εχω γάλα γτ να μην το εκμεταλλευτω;

  • Μου αρέσει 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Το θήλαστρο κολλησε και καθώς το εψαξα λιγο το μεσημέρι βρήκα τι εφταιγε και επανήλθε. Εβγαλα γαλα σε ποσότητα ξανα. Πολύ χάρηκα που θα μπορω να βγαζω για μια ωρα αναγκης.

Πάντα ελεγα ότι θα ήθελα να θηλασω για ενα 6μηνο αλλά οκ δεν θα τρελαινομουν κιολας αν δεν τα κατάφερνα. Αφού ακόμα την παλεύω με μωρό και δουλειά κι εχω γάλα γτ να μην το εκμεταλλευτω;

Μπραβο κοριτσι μου κι εγω χαρηκα που λυθηκε το θεμα σου.Εννοειται να το εκμεταλευτεις οσο μπορεις.

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κορίτσια!Έχει πάει καμία σας στον γιατρο να σας δει; εγώ πηγα σήμερα.. Με είδε από μέσα ,Δεν έχει επουλωθεί μέσα στον κόλπο καλά το μέρος Εκεί που με έραψαν ,θέλει λίγο ακόμα.. Οπότε σεξ στα τέλη του μήνα.Επίσης δεν μου έχει έρθει περίοδος ακόμα άλλα ήταν τα λοχεια Όταν 40σα κ τώρα πάλι εχω ροζ υγρά Τεστ παπ στο 3μηνο Για να ελενξουμε τραχηλο.Επίσης πρεπει να εχω μια ελαφριά ακρατεια ουρων γτ το βλέπω στο σερβιετακι.

@Μαρθα Κ Πως είναι η μπέμπα; τι σας είπαν; κ εμένα γυρνάει μόνο αριστερά Όταν θα κοιμηθεί ενω Όταν τον αφήνω στον καναπέ γυρνάει το κεφαλι όπου είμαο εγω..κ εγώ ανησυχώ κ εχω διαβασει πολλά στο ιντερνετ..

Επίσης εμένα Όταν νευριάζει κάνει το κεφάλι στο πλάι Αριστέτρα κ προς τα πισω κ τα  πόδια του Σαν τοξο.. 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...