Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

      Ακριβώς έτσι κ σε μένα!!

       

      4 ώρες πρίν, Nels είπε:

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

      Σχετικά με το σαλοσπιρ εμένα Μ είπαν ότι βοηθάει στην εμφύτευση αλλά και στην πρόληψη για προεκλαμψία.

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

Βρε κορίτσια μου, γιατί σκεφτεστε ενοχικα για οτι συνεβη στον τοκετο σας?? Ο τοκετος γενικα ειναι μια ζορικη κατασταση, τοσο για το μωρο, αλλα ακομα περισσοτερο για τη γυναικα... Ειτε φυσιολογικος ειτε με καισαρικη, το σωμα στρεσαρεται και σε καθε περιπτωση υπαρχουν επιπλοκες, συνηθεις ή σπανιες, οι οποιες μπορει να προκυψουν!!! Τις πιο πολλες μαλιστα, δεν τις εχει ακουσει καν ο απλος κοσμος και αυτο ειναι πολυ καλο, αφου αν τις γνωριζαμε δεν θα επαιρνε σχεδον καμια την αποφαση να κανει παιδακι... Σημασια εχει ολα να εχουν ευτυχη καταληξη!!! Ας χαρουμε λοιπον αυτες τις μοναδικες στιγμες που ζουμε, γτ κακα τα ψέματα τα παιδακια μας μεγαλωνουν καθε μερα και ας μην αναλωνομαστε στα "αν"  και τα "μηπως"...!!! :)

  • Μου αρέσει 4

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

Καλημερα κοριτσια!

Για τον τοκετο: να σας πω την αληθεια και τι δε θα εδινα να γεννουσα φυσιολογικα.. Εχω κανει δυο επειγουσες καισαρικες γιατι κινδυνευαν τα μικρα. Μαλιστα στον δευτερο που προσπαθησαμε για vbac,  αν επιμεναμε στον φυσιολογικο θα καταληγε το μωρο στη ΜΕΝΝ. Αναρρωνω λοιπον και απο τοκετο και απο καισαρικη (διπλοι πονοι και εσωτερικα και εξωτερικα). Η τομη εξωτερικα ακομα ματωνει, εσωτερικα ακομα ποναω ωρες ωρες. Αν εκανα ποτε τριτο παλι θα επεμενα vbac κι ας ηξερα τους πονους. Τα μωρακια μας να ειναι καλα και να μη κινδυνευουν κι εμεις θα τα καταφερουμε. Φτιαχνουν ολα και μετα τα ξεχναμε κιολας!!! 

Κοριτσια δυο βραδια εμενα ο μικρος εχει φαει καλα (κι απο τα δυο στηθη) κι εχει κοιμηθει 5ωρο! Δεν το πιστευω! Να το φτυσω το παιδι μου μη το ματιαξω :P

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τα έχω παίξει 3 μέρες τώρα η μικρή μου δεν μου κοιμάται με τίποτα το πρωί σήμερα από τς 6 δεν έχει κοιμηθεί κ η ώρα είναι 1 μόνο κανένα τέταρτο πάνω μου... Εσάς πως κοιμούνται την μέρα? 

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Κορίτσι μου και εγώ το ίδιο ακριβώς λέω αλλά με αντίθετου όρους.. Εγώ δεν θέλω να ξανά κάνω καισαρική δεν μπορώ να ξανά μπω σε αυτή την διαδικασία... Πονάει παρα πολυ εγώ την δεύτερη μέρα έκλαιγα κυριολεκτικά από τους πόνους είχα γλυστρησει χαμιλα στ κρεβάτι και δεν είχα δύναμη στα πόδια μου να σηκωθώ.. Δεν συζητώ τους πόνους όταν πρέπει να σηκωθείς από το κρεβάτι να περπατήσεις μου κοβόταν η ανάσα δεν μπορούσα να μιλήσω.. Μέχρι κ τώρα νιώθω ελαφριά τραβήγματα στην τομή από τα εσωτερικά ράμματα.. Έχω πάντως με αυτά που ακούω πιστεύω ότι και οι δύο γενεε έχουν τους πόνους τους και είναι έντονοι αλλά αξίζουν τον κόλπο.. 

Εγώ πριν γεννήσω πίστευα πως ο φτ είναι πιο εύκολος από άποψη πόνων. θα πονέσεις εκείνη την στιγμή και μετά οι πόνοι θα ξεχαστούν, μου λέγανε. άντε να σε τραβάνε και τα ράμματα για 10 μέρες κ αυτό ήταν όλο, μου λέγανε.τα ράμματα δεν πονάνε, μου λέγανε. με την καισαρική δεν καταλαβαίνεις τίποτα αλλά μετά έχεις δύσκολη ανάρρωση κ οι πόνοι είναι φριχτοι, μου λέγανε.Δεν είναι καλό για το παιδί να βγει ξαφνικά από την κοιλιά όπως γίνεται στην καισαρική, μου λέγανε. είναι κακό καλό για την γυναίκα να γεννήσει έστω μια φορά φυσιολογικά, μου λέγανε.... Και άλλα πολλά επιχειρήματα υπέρ του φτ. δε λέω ισχύουν όλα αυτά, σε γενικές γραμμές. Αλλά δεν είναι κάθε φτ ίδιος, ούτε κάθε καισαρική ίδια. ακούω περιπτώσεις κτ που σε 3 μέρες ήταν περδικια και περιπτώσεις φτ σαν την δική μου που όπου να ναι φτάνω τις 40 μέρες κ δεν μπορώ να καθίσω από τους πόνους! επειδή στη γέννα μου ταλαιπωρήθηκα πολύ κ κατά τη διάρκεια κ ακόμη ταλαιπωρούμαι τόσο που δεν περίμενα και επειδή το μωρό ταλαιπωρήθηκε κι εκείνο τελικά σκέφτηκα πως αν ξαναγεννησω ίσως είναι καλύτερα να ζητήσω καισαρική από μόνη μου. μετά από όλη αυτή την περιπέτεια που πέρασα, να θυμίσω πως το μωρό μου ήταν στην θερμοκοιτίδα 10 μέρες γιατί ταλαιπωρήθηκε την ώρα που έβγαινε,σκέφτηκα πως αν τελικά ζητούσα η ίδια από τον γιατρό να πάμε σε καισαρική εκείνη τη στιγμή, ούτε το μωρό θα είχε ταλαιπωρηθεί έτσι, ούτε εγώ θα ήμουν τώρα σε αυτή την κατάσταση.Εγώ για καλύτερα προσπαθούσα να γεννήσω φυσιολογικά, και όταν λέμε προσπαθούσα έκανα τα αδύνατα δυνατά μιας κ η περίπτωση μου ήταν καραμπινάτη καισαρική όπως είπαν οι μαίες αφού γέννησα (πριν γεννήσω δεν είχαν καμία ένδειξη για καισαρική),που να ήξερα πως κ το μωρό θα περνούσε ζόρι αλλά και εγώ...αν το ήξερα μόνη μου θα ζητούσα χειρουργείο!μπορεί τώρα να λέω πως θα προτιμούσα καισαρική στην επόμενη γέννα αλλά κάνω καισαρική κ μου βγει σαν την δική σου θα αναθεώρησω, το ίδιο κι εσύ. Μπορεί να προτιμάς φτ αλλά αν σου έβγαινε σαν τον δικό μου ίσως να έβλεπες την καισαρική με άλλο μάτι. Όλα είναι σχετικά λοιπόν.Μπορεί να είμαι αγανακτισμένη κ να λέω πως θα ζητήσω καισαρική την επόμενη φορά, αλλά δεν θα το κάνω. οι πιθανότητες να έχω έναν το ίδιο δύσκολο φτ με τον αυτόν που είχα είναι λίγες, άρα μάλλον η επόμενη γέννα μου(αν υπάρξει) θα είναι πιο εύκολη από την πρώτη.

 

On 2/12/2018 at 3:44 ΜΜ, Comet είπε:

Μην το σκεφτεσαι ετσι.Νομιζω οτι ειδικα στο πρωτο ολες ονειρευομαστε εναν ευκολο γρηγορο φυσιολογικο τοκετο.Εγω το ειχα αλλα μετα εκανα ατονια μητρας και αιμοραγουσα.Ευτυχως η μαια τσακαλι το ειδε γρηγορα και ενημερωσε το γιατρο ο οποιος εδρασε οπως επρεπε και ολα καλα.Επιπλοκες μπορει να συμβουν και στα δυο.Ειναι και λιγο να μη σου τυχει.

Α μπράβο, αυτό πιστεύω. είναι τυχερά αυτά.Στη μια γυναίκα μπορεί να τύχει δύσκολος φτ ενώ σε άλλη γυναίκα κτ με γρήγορη ανάρρωση η το αντίστροφο. Όλα παίζουν.

 

23 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Κορίτσια εγώ που έκανα αίτηση για αυτό το επίδομα ο λογιστής μου είπε ότι είναι περίπου στα 60€ γτ είναι λίγοι οι μήνες 

Πόσο πλήρωσες στον λογιστή?

 

23 ώρες πρίν, 2angels είπε:

Ο τοκετός ήταν γρήγορος. Σε 4 ώρες είχα γεννήσει. Χωρίς επισκληριδιο χωρίς τίποτα! Ένας άψογος τοκετός με άψογη συνεργασία από όλες τις πλευρές! Το μετά όμως; Ποιος ξέρει γιατί έγινε; Και μένα η μικρή μπήκε 17 μέρες στη μονάδα , τις 4 θερμοκοιτίδα. Για άσχετο από τον τοκετό λόγο ... Όλα καλά όμως δόξα το Θεό! Ήταν κ λίγο προωρακι, όψιμο βέβαια! Ήταν να μου βγει ζυγακι κ μου βγήκε παρθενακι! Χαχαχαχα

Σημασία έχει ότι τέλος καλό όλα καλά! Οπότε κάνε υπομονή, ρίξε πολύ πολύ νερό κ σε λίγες μέρες θα είσαι καινούργια! 

ας μην τα θυμάσαι τώρα, πάνε πέρασαν. έχεις ένα γερό μωρό στην αγκαλιά σου τώρα, αυτό μετράει και ας βγήκε παρθένος(προτιμώ τους ζυγούς) χαχαχαχα

Σήμερα μου έπεσε ένα ράμμα ακόμη, βασικά το πείραξα λίγο εγώ, το κούνησα λιγάκι κι έπεσε. ελπίζω να μην δημιούργησα πρόβλημα. πρώτη χρόνια περιμένω πως κ πως τα Χριστούγεννα. πιστεύω ως τότε θα είμαι εντελώς καλά γιατί αν μπει 2019 κ είμαι ακόμη έτσι θα τρελαθώ.υπομονή λοιπόν κ όχι άγχος.

17 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Το α21 το έκανα εγώ Μονή μου Μόλις πηρα το αμκα του μωρού.κ εγώ φέτος παντρεύτηκα .είτε το κάνεις εσύ είτε ο αντρας σου ,είναι το ίδιο  πράγμα. Γτ στη αίτηση δηλώνεις κ το αμκα του συζύγου κ τραβάνε όλα τα στοιχεία. Είναι πανεύκολο κ σου βγάζει πόσο θα πάρεις κατευθείαν.Επίσης ξεκινάει από τον επόμενο μήνα της γέννησης του παιδιού. Δηλ εγώ που γεννησα Οκτώβριο ,θα πάρω για Νοέμβριο -Δεκέμβριο.

 

Όσο για τον τοκετό, είτε  καισαρική είτε φυσιολ. ,έχουν κ τα 2 ράμματα κ Μπορεί επιπλοκες. Εγώ που γέννησα φυσιολ. Κ το μωρό εμφανησε ταχυπνοια  κ χρειάστηκε οξυγονο κ έμεινε 7 μέρες στην μενν,νιώθω Ότι μάλλον το ζορισα στον τοκετό οπότε θα προτιμούσα καισαρική τελικά. Τι να πω..

αυτό σκέφτηκα κι εγώ για το μωρό. εμένα ζορίστηκε περισσότερο από τον δικό σου κ είχαμε πολλά τρεχάματα και δεν μου έφταναν οι περιπέτειες με το μωρό, δεν μου έφταναν οι πόνοι μου είχα κ τύψεις που δεν λακισα την ώρα του τοκετού κ δεν ζήτησα καισαρική. αν έκανα καισαρική δεν θα είχαμε αυτές τις περιπέτειες, βέβαια θα μου πεις ποτέ δεν ξέρεις, μπορεί να είχαμε χειρότερα... Αλλά τεσπα. Δεν έχω μετανιώσει που γέννησα φυσιολογικά ας μου έλεγαν στο τέλος πως θα ήταν καλύτερα να ζητούσα καισαρική. Αφού ο γιατρός μου δεν έκρινε πως πρέπει να πάμε σε καισαρική, εγώ γιατί να ζητούσα? Που να ήξερα τι θα ακολουθούσε?

6 ώρες πρίν, Alekk είπε:

Καλημερα κοριτσια!

Για τον τοκετο: να σας πω την αληθεια και τι δε θα εδινα να γεννουσα φυσιολογικα.. Εχω κανει δυο επειγουσες καισαρικες γιατι κινδυνευαν τα μικρα. Μαλιστα στον δευτερο που προσπαθησαμε για vbac,  αν επιμεναμε στον φυσιολογικο θα καταληγε το μωρο στη ΜΕΝΝ. Αναρρωνω λοιπον και απο τοκετο και απο καισαρικη (διπλοι πονοι και εσωτερικα και εξωτερικα). Η τομη εξωτερικα ακομα ματωνει, εσωτερικα ακομα ποναω ωρες ωρες. Αν εκανα ποτε τριτο παλι θα επεμενα vbac κι ας ηξερα τους πονους. Τα μωρακια μας να ειναι καλα και να μη κινδυνευουν κι εμεις θα τα καταφερουμε. Φτιαχνουν ολα και μετα τα ξεχναμε κιολας!!! 

Κοριτσια δυο βραδια εμενα ο μικρος εχει φαει καλα (κι απο τα δυο στηθη) κι εχει κοιμηθει 5ωρο! Δεν το πιστευω! Να το φτυσω το παιδι μου μη το ματιαξω :P

μεγαλώνει ο μικρός σου κ θα ξεκινήσει να κοιμάται περισσότερες συνεχόμενες ώρες!κι εμένα χθες η μικρή κοιμήθηκε 4 ώρες συνεχόμενες και δεν το πίστευα.στον δεύτερο μήνα νομίζω πως κοιμούνται τετράωρα χωρίς να είναι κ στάνταρ, έτσι δεν είναι?

 

2 ώρες πρίν, ada32 είπε:

70 το μηνα 

κι εμένα τον θα βγει.κάθε δύο μήνες θα παίρνουμε 140 δηλαδή? η κάθε ένα μήνα θα παίρνουμε 70€?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ακριβως κοριτσακι μου που να ξες εσυ τι θα γινει εστω και προς στο τελος για να ζητησεις καισαρικη;Οτι λεει ο γιατρος κανουμε αφου τον εμπιστευομαστε.Κι εγω οπως ολες ηθελα πολυ φυσιολ.και ειπα αν πει ο γιατρος καισαρικη τοτε θα γινει καισαρικη δεν θα το συζητησω το αφηνω σε αυτον.Κριμα που ταλαιπωρησε ακομη μακαρι μεχρι τις γιορτες να εισαι τελειως καλα.

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Από μανοα Δεκεμβρίου, έγινα μανούλα Νοεμβρίου, γέννησα τα διδυμακια μου στις. 30 του. Μήνα!!! Ήθελα να σας ρωτήσω κάτι. Σαν πιο έμπειρες!!!! Οσες δινετε ξένο γάλα στα μωρά, θέλω λίγο να με βοηθήσετε, μπορώ να. Έχω βρασμένο νερό. Σε θερμός και να χρησιμοποιώ για κάθε γεύμα??? Επίσης, αν κάποια στιγμή αυτό μέσα στο θερμός κρυώσει, μπορώ απλά να. Το ζεστάνω εφόσον είναι ήδη βρασμένο???? Και εν τέλει μέσα. Σε. Πόση ώρα. Κάνει να δώσεις το γάλα στο παιδί??? 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Anastasia_paris είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! Από μανοα Δεκεμβρίου, έγινα μανούλα Νοεμβρίου, γέννησα τα διδυμακια μου στις. 30 του. Μήνα!!! Ήθελα να σας ρωτήσω κάτι. Σαν πιο έμπειρες!!!! Οσες δινετε ξένο γάλα στα μωρά, θέλω λίγο να με βοηθήσετε, μπορώ να. Έχω βρασμένο νερό. Σε θερμός και να χρησιμοποιώ για κάθε γεύμα??? Επίσης, αν κάποια στιγμή αυτό μέσα στο θερμός κρυώσει, μπορώ απλά να. Το ζεστάνω εφόσον είναι ήδη βρασμένο???? Και εν τέλει μέσα. Σε. Πόση ώρα. Κάνει να δώσεις το γάλα στο παιδί??? 

Γεια σου κοριτσακι. Ξεκινησα να δινω ξενο στον 5ο μηνα.Εβραζα στο βραστηρα 1lit το πρωι και εδινα 3 γευματα απο κει.Το κρατουσα στο βραστηρα.Αν ηταν κρυο το ζεστανα οσο χρειαζοταν και εφτιαχνα γαλα.Το βραδυ εβραζα αλλο και εκανα το ιδιο.Οταν βγαιναμε επαιρνα νερο στο θερμος και μπιμπερο με τη σκονη μεσα και το εφτιαχνα οταν ηταν ωρα να φαει.Αν το γαλα δεν το επινε η οσο αφηνε το πετουσα

Δεν ρωτησα ποτε την παιδιατρο ετσι εκανε η αδερφη μου απο νεογεννητο και μου το ειπε.Στο κουτι γραφει ποση ωρα κραταει αφου το φτιαξεις

  • Ευχαριστώ 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 17 λεπτά , Comet είπε:

Γεια σου κοριτσακι. Ξεκινησα να δινω ξενο στον 5ο μηνα.Εβραζα στο βραστηρα 1lit το πρωι και εδινα 3 γευματα απο κει.Το κρατουσα στο βραστηρα.Αν ηταν κρυο το ζεστανα οσο χρειαζοταν και εφτιαχνα γαλα.Το βραδυ εβραζα αλλο και εκανα το ιδιο.Οταν βγαιναμε επαιρνα νερο στο θερμος και μπιμπερο με τη σκονη μεσα και το εφτιαχνα οταν ηταν ωρα να φαει.Αν το γαλα δεν το επινε η οσο αφηνε το πετουσα

Δεν ρωτησα ποτε την παιδιατρο ετσι εκανε η αδερφη μου απο νεογεννητο και μου το ειπε.Στο κουτι γραφει ποση ωρα κραταει αφου το φτιαξεις

Και το περίεργο είναι ότι διάβασα το κουτί.... Μάλλον δεν το πρόσεξα!!! Σ ευχαριστώ πολύυυυυ!!!!! 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Και το περίεργο είναι ότι διάβασα το κουτί.... Μάλλον δεν το πρόσεξα!!! Σ ευχαριστώ πολύυυυυ!!!!! 

Μολις εκανα γαλα στο μικρο .Το frisomel λεει μεσα σε μια ωρα .Προσωπικα μου φαινεται πολυ .Πανω απο μιση ωρα δεν θα το κρατουσα


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πηγαμε Αθήνα μας ειδαν οι γιατροί ολα μια χαρά κι εγω κι ο μικρός. Μόλις κλεισω 2μηνο μου είπε ο ντοκτορ ότι μπορω να κάνω γυμναστική. Εσείς το εχετε συζητησει;

Επίσης οσες ξερετε, μπορείτε να μου προτείνετε ενα γαλα να παρω για να του δίνουν όταν εγω είμαι στη δουλειά και δεν φτάνει όσο βγάζω με το θήλαστρο;


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Πηγαμε Αθήνα μας ειδαν οι γιατροί ολα μια χαρά κι εγω κι ο μικρός. Μόλις κλεισω 2μηνο μου είπε ο ντοκτορ ότι μπορω να κάνω γυμναστική. Εσείς το εχετε συζητησει;

Επίσης οσες ξερετε, μπορείτε να μου προτείνετε ενα γαλα να παρω για να του δίνουν όταν εγω είμαι στη δουλειά και δεν φτάνει όσο βγάζω με το θήλαστρο;

Μπραβο το μικρουλι.Ειναι λιγο καπως να παρεις γαλα στην τυχη.Στο μαιευτηριο δεν σας προτειναν καποιο;Εμας μας προτειναν frisolac και οταν χρειαστηκε στον τεταρτο μηνα ειχα ενα κουτι στο σπιτι και του εδωσα.Δεν τον πειραξε κι οταν ενημερωσα την παιδιατρο μου ειπε απλα ενταξει.Γενικα δεν προωθει προιοντα.Οποτε το συνεχισα μεχρι τους 6 μηνες που πηρα frisomel

1 hour ago, Anastasia_paris είπε:

Και το περίεργο είναι ότι διάβασα το κουτί.... Μάλλον δεν το πρόσεξα!!! Σ ευχαριστώ πολύυυυυ!!!!! 

Επειδη το μωρακι σου ειναι μικρο εψαξα λιγο για την διατηρηση του βρασμενου νερου και οι αποψεις για το βραστηρα και το θερμος διισταντε οποτε καλυτερα κανε μια ερωτηση στον παιδιατρο σου


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Anastasia_paris είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! Από μανοα Δεκεμβρίου, έγινα μανούλα Νοεμβρίου, γέννησα τα διδυμακια μου στις. 30 του. Μήνα!!! Ήθελα να σας ρωτήσω κάτι. Σαν πιο έμπειρες!!!! Οσες δινετε ξένο γάλα στα μωρά, θέλω λίγο να με βοηθήσετε, μπορώ να. Έχω βρασμένο νερό. Σε θερμός και να χρησιμοποιώ για κάθε γεύμα??? Επίσης, αν κάποια στιγμή αυτό μέσα στο θερμός κρυώσει, μπορώ απλά να. Το ζεστάνω εφόσον είναι ήδη βρασμένο???? Και εν τέλει μέσα. Σε. Πόση ώρα. Κάνει να δώσεις το γάλα στο παιδί??? 

Καλημερα!! Εγω για τιυς πρωτους 3 μηνες θα χρησιμοποιουσα φρεσκο νερο καθε φορα... Μετα ουτως ή αλλως αφού εχεις κάνει και τ 1ο εμβολιο σταματαει η αποστειρωση, νομιζω δε θα εβλαπτε να χρησιμοποιεις ήδη βρασμενο... Ρωτα ομως και την παιδιατρο καλου κακου... Για το βραστήρα εμενα η παιδιατρος δεν ειχε θεμα... 

Παρεπιπτοντως, να σου ζησει!!! :)

  • Ευχαριστώ 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...