Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Μπράβο και εγώ αυτό ήξερα οκ από Δευτέρα θα πάρω τα μέτρα μου 😅😅 

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

1 ώρα πρίν, lenoutso είπε:

Απλα κοιταζει τα ραμματα οποτε μπορει να βαλει κολποδιαστολεα και εναν υπερηχο να δει αν καθαρισες..τεστ Παπ σε 6 μηνες..

Εμενα μου εκανε κολπικο υπερηχο.Τεστ παπ μου ειπε αφου ερθει 2 φορες περιοδος.Οποτε εκανα  7μηνες μετα τη γεννα


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

11 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Ααααα κάνουν από τώρα εξετάσει αίματος γτ εμάς δεν μας έχει πει τίποτα η παιδιατρος.. 

Ναι κ εμείς έχουμε κάνει όταν κάναμε το πρώτο εμβολιο


...:-D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Με τι τα σκεπάζετε τα μωρά σας; με κουβέρτα η σε υπνοσακο; εγώ Μέχρι στιγμές τον εχω σε πορτ μπεμπε με κουβέρτουλα αλλά θα τον βάλω στην κούνια του πλέον γτ χτυπαει τα χέρια κ δεν πολυ χωραει.


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια εγώ τρελαθεί η μικρή θέλει μόνο από την μία πλευρά να είναι και στα χέρια που την κρατάω από την μία μεριά γέρνει όχι ότι δεν μπορεί να γυρίσει το κεφάλι της από την άλλη απλά δεν θέλει. Εντάξει ίσως φταίω και εγώ γιατί πάντα από την μεριά που θέλει την ταΐζω γιατί μόνο απο εκεί με δουλεύει με το χέρι μου. 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Alex. Arap είπε:

Τεστ Παπ και το αλλο το κέρατο βάζουν. Και υπέρυχο στη κοιλιά να δει αν είναι όλα στη θέση τους. 

Καλημέρα!ποιο κέρατο??

10 ώρες πρίν, Μαρθα Κ είπε:

Αγάπη ακριβώς τα ίδια έχουμε περάσει βλέπω και εγώ πολλά ράμματα από κάτω μπόρεσα να πω ότι είμαι καλά δύο μέρες πριν της 40 μέρες που έκλεινα δεν μπορούσα ούτε τουαλέτα να πάω καθόμουν και πονουσα από κάτω.. Κίτρινα υγρά έβγαζα και εγώ και φοβόμουν μην έχω πάθει τίποτα από κάτω αλλά όλα καλά σταμάτησαν μετά από κάποιες μέρες ήταν φυσιολογικά της λοχίας. Εμένα μόνο υπέρηχο κοιλιάς έκανα κσι μου είπε τεστ ΠΑΠ σε 6 με 7 μήνες θα κάνω. 

Καλημέρα.είχες και τσούξιμο? Και δεν είχες καμία φλεγμονή πχ? μακάρι να μην έχω τίποτα καινούριο γιατί πραγματικά κουράστηκα με τους πόνους.Τώρα έχω και τα χέρια...το σύνδρομο Καρπιαίου σωλήνα καλά κρατεί, το ένα χέρι το έχω δεμένο, με δυσκολία παίρνω το μωρό αγκαλιά.  έλεος

9 ώρες πρίν, lenoutso είπε:

Απλα κοιταζει τα ραμματα οποτε μπορει να βαλει κολποδιαστολεα και εναν υπερηχο να δει αν καθαρισες..τεστ Παπ σε 6 μηνες..

πω πω τρέμω στην ιδέα πως θα βάλει κάτι μέσα έτσι όπως πονάω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 8 λεπτά , Ασία είπε:

Καλημέρα!ποιο κέρατο??

Καλημέρα.είχες και τσούξιμο? Και δεν είχες καμία φλεγμονή πχ? μακάρι να μην έχω τίποτα καινούριο γιατί πραγματικά κουράστηκα με τους πόνους.Τώρα έχω και τα χέρια...το σύνδρομο Καρπιαίου σωλήνα καλά κρατεί, το ένα χέρι το έχω δεμένο, με δυσκολία παίρνω το μωρό αγκαλιά.  έλεος

Καλημέρα αυτό το μηχανημα που σου βάζουν όταν σου κάνουν  κολπικη εξετάσει δεν ξέρω πως το λένε εγώ το λέω κέρατο γιατί δεν το θέλω καθολου. Ωχ αυτό το είχε και μια φίλη μου άργησε να της περάσει και αυτή τα ίδια δεν μπορούσε να σηκώσει το μωρό. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Μαρθα Κ είπε:

Ρε κορίτσια εγώ τρελαθεί η μικρή θέλει μόνο από την μία πλευρά να είναι και στα χέρια που την κρατάω από την μία μεριά γέρνει όχι ότι δεν μπορεί να γυρίσει το κεφάλι της από την άλλη απλά δεν θέλει. Εντάξει ίσως φταίω και εγώ γιατί πάντα από την μεριά που θέλει την ταΐζω γιατί μόνο απο εκεί με δουλεύει με το χέρι μου. 

Μάρθα μου Καλημέρα! κγω έτσι είχα πρόβλημα, ήθελε στο λικνο να είναι από τη πλευρά που είμαι εγώ..  ωστόσο, τον γυριζα κ από την άλλη κ κάπως σφινονα την κουβέρτα στη πλάτη του για να μη μπορεί να γυρνάει.  Η παιδίατρος μου είπε εναλλάξ το κεφάλι μετά από κάθε τάισμα! προσπάθησε να την έχεις κ από την άλλη πλευρά με κάποια αυτοσχέδια σφηνα!! όσο για το τάισμα,  δε χρησιμοποιείς κάποιο μαξιλάρι για να ξεκουραζεις τα χέρια σου;


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Μαρθα Κ είπε:

Ρε κορίτσια εγώ τρελαθεί η μικρή θέλει μόνο από την μία πλευρά να είναι και στα χέρια που την κρατάω από την μία μεριά γέρνει όχι ότι δεν μπορεί να γυρίσει το κεφάλι της από την άλλη απλά δεν θέλει. Εντάξει ίσως φταίω και εγώ γιατί πάντα από την μεριά που θέλει την ταΐζω γιατί μόνο απο εκεί με δουλεύει με το χέρι μου. 

Κ εμένα μου το Έκανε αυτό 2 Μερες κ δεν έπινε από το αριστερο στήθος .τον γύρνουσα με το ζόρι κ έκλαιγε ασταμάτητα. Τώρα όταν πειναει πολυ τον βάζω πρώτα Από κει.Αλλά πάλι Όταν κοιμάται μου γυρνάει  μόνο από την μια μεριά. Εγώ σκέφτομαι να αγοράσω σφηνα γτ στο τέλος θα πατικωθει μόνο η μια πλευρά του κεφαλιού

πρίν από 18 λεπτά , bella32 είπε:

Μάρθα μου Καλημέρα! κγω έτσι είχα πρόβλημα, ήθελε στο λικνο να είναι από τη πλευρά που είμαι εγώ..  ωστόσο, τον γυριζα κ από την άλλη κ κάπως σφινονα την κουβέρτα στη πλάτη του για να μη μπορεί να γυρνάει.  Η παιδίατρος μου είπε εναλλάξ το κεφάλι μετά από κάθε τάισμα! προσπάθησε να την έχεις κ από την άλλη πλευρά με κάποια αυτοσχέδια σφηνα!! όσο για το τάισμα,  δε χρησιμοποιείς κάποιο μαξιλάρι για να ξεκουραζεις τα χέρια σου;

Κάλημερα!Όταν έβαζες την κουβέρτα,στην  ουσία κοιμοταν στο πλάι;


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , ada32 είπε:

Κ εμένα μου το Έκανε αυτό 2 Μερες κ δεν έπινε από το αριστερο στήθος .τον γύρνουσα με το ζόρι κ έκλαιγε ασταμάτητα. Τώρα όταν πειναει πολυ τον βάζω πρώτα Από κει.Αλλά πάλι Όταν κοιμάται μου γυρνάει  μόνο από την μια μεριά. Εγώ σκέφτομαι να αγοράσω σφηνα γτ στο τέλος θα πατικωθει μόνο η μια πλευρά του κεφαλιού

Κάλημερα!Όταν έβαζες την κουβέρτα,στην  ουσία κοιμοταν στο πλάι;

Ναι,  το πρώτο διάστημα, αναγκαστικά ήταν πιο πλάι το μωρό.  ωστόσο σιγά σιγά άρχισε να το συνηθίζει το κεφάλι και από την αριστερή πλευρά κ πλέον είναι στο ανάσκελο με το κεφάλι γυρισμένο. θέλουν εκπαίδευση!!!


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , bella32 είπε:

Ναι,  το πρώτο διάστημα, αναγκαστικά ήταν πιο πλάι το μωρό.  ωστόσο σιγά σιγά άρχισε να το συνηθίζει το κεφάλι και από την αριστερή πλευρά κ πλέον είναι στο ανάσκελο με το κεφάλι γυρισμένο. θέλουν εκπαίδευση!!!

Κ εγώ προσπαθω Αλλά μου γυρίζει ανάσκελα. Δεν θέλει καθόλου δεξιά. Μονο αριστερά


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Με τι τα σκεπάζετε τα μωρά σας; με κουβέρτα η σε υπνοσακο; εγώ Μέχρι στιγμές τον εχω σε πορτ μπεμπε με κουβέρτουλα αλλά θα τον βάλω στην κούνια του πλέον γτ χτυπαει τα χέρια κ δεν πολυ χωραει.

Καλημέρα. εμένα κοιμάται τα βράδια στο λίκνο και τη μέρα στην καλαθουνα(ψάθινη). την σκέπαζω με κουβέρτα πότε πιο χοντρή πότε πιο λεπτή. υπνόσακο δεν έχουμε. τόσο νωρίς και δεν χωράει ε? μ αρέσει που μερικές λένε πως κοιμόταν στο πορτ μπεμπέ μέχρι έξι μηνών.

1 hour ago, Alex. Arap είπε:

Καλημέρα αυτό το μηχανημα που σου βάζουν όταν σου κάνουν  κολπικη εξετάσει δεν ξέρω πως το λένε εγώ το λέω κέρατο γιατί δεν το θέλω καθολου. Ωχ αυτό το είχε και μια φίλη μου άργησε να της περάσει και αυτή τα ίδια δεν μπορούσε να σηκώσει το μωρό. 

κατάλαβα ποιο λες. Ούτε να το σκέφτομαι δεν θέλω. το είχα κ στην εγκυμοσύνη με τα χέρια αλλά όχι τέτοιος πόνος. κυρίως μούδιασμα είχα τότε. περαστικά θα είναι όλα, αυτό σκέφτομαι για να μην στεναχωριέμαι που είμαι χάλια. περιμένω πως κ πως τη μέρα που δεν θα πονάω κ θα βγούμε οικογενειακώς την πρώτη μας βόλτα με το καρότσι!αυτό σκέφτομαι κάθε μέρα για να παίρνω κουράγιο όσο πονάω έτσι.

κορίτσια τα βάζετε να κοιμούνται ανάσκελα?? Εγώ σπάνια. Γιατί μπορεί να κάνουν κανένα εμετό, ας έχουν ρευτεί.Εγώ την βάζω πλάγια.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα.. Πόσες ώρες μένουν ξύπνια εσαν τα μωράκια σας αφού τα φάνε τώρα που είναι μικρά γτ μετά ξέρω δεν κοιμούνται τόσο πολύ τώρα όμως????? 

Και εγω πάντα πλάι την βάζω με αλλαγές πλευρου σε κάθε θηλασμο. Της βάζω την κουβέρτα στ πάλι της για να μν γυρίζει και στο νοσοκομείο μου είχαν πει να κάνω μια πετσέτα ρόλο και να την βάζω στ πάλι για να μην γυρνάει.. Το έκανα τς πρώτες μέρες τώρα όσο μεγαλώνει την έχω βγάλει για να είναι πιο άνετη γτ ακόμα κοιμάται στ πορτ μπεμπέ.. Δοκίμασα κούνια αλλά ένιωθα ότι δεν ήταν καθόλου ζεστά εκεί..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Ασία είπε:

Καλημέρα. εμένα κοιμάται τα βράδια στο λίκνο και τη μέρα στην καλαθουνα(ψάθινη). την σκέπαζω με κουβέρτα πότε πιο χοντρή πότε πιο λεπτή. υπνόσακο δεν έχουμε. τόσο νωρίς και δεν χωράει ε? μ αρέσει που μερικές λένε πως κοιμόταν στο πορτ μπεμπέ μέχρι έξι μηνών.

κατάλαβα ποιο λες. Ούτε να το σκέφτομαι δεν θέλω. το είχα κ στην εγκυμοσύνη με τα χέρια αλλά όχι τέτοιος πόνος. κυρίως μούδιασμα είχα τότε. περαστικά θα είναι όλα, αυτό σκέφτομαι για να μην στεναχωριέμαι που είμαι χάλια. περιμένω πως κ πως τη μέρα που δεν θα πονάω κ θα βγούμε οικογενειακώς την πρώτη μας βόλτα με το καρότσι!αυτό σκέφτομαι κάθε μέρα για να παίρνω κουράγιο όσο πονάω έτσι.

κορίτσια τα βάζετε να κοιμούνται ανάσκελα?? Εγώ σπάνια. Γιατί μπορεί να κάνουν κανένα εμετό, ας έχουν ρευτεί.Εγώ την βάζω πλάγια.

Καλα κανεις και τη βαζεις πλαγια.Μου ειχαν πει και ανασκελα με το κεφαλι στο πλαι αλλα ο ζωηρουλης μου στις 20  μερες ηταν ανασκελα με το κεφαλι δεξια και το γυρισε στο κεντρο.Επαθα πλακα.καλυτερα στο πλαι

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Comet είπε:

Καλα κανεις και τη βαζεις πλαγια.Μου ειχαν πει και ανασκελα με το κεφαλι στο πλαι αλλα ο ζωηρουλης μου στις 20  μερες ηταν ανασκελα με το κεφαλι δεξια και το γυρισε στο κεντρο.Επαθα πλακα.καλυτερα στο πλαι

Καλά κ εγώ έπαθα πλάκα με την δικιά μου... Την είχα βάλει ανάσκελα με το κεφάλι αριστερά και πήγα να την δω και ήταν με το κεφάλι δεξιά.. Δεν το πίστευα.. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Comet είπε:

Καλα κανεις και τη βαζεις πλαγια.Μου ειχαν πει και ανασκελα με το κεφαλι στο πλαι αλλα ο ζωηρουλης μου στις 20  μερες ηταν ανασκελα με το κεφαλι δεξια και το γυρισε στο κεντρο.Επαθα πλακα.καλυτερα στο πλαι

κ εγω στην αρχη τον εβαζα πλαγια αλλα μια μερα τον βρηκα κυλισμενο μπρουμητα ειναι πολυ ευκολο να γυρισουν μπρουμητα κ ειδικα αν του βαζεις κατι στην πλατη να τον στερεωνει γιαυτο κ λενε καλητερα ανασκελα. το κεφαλι το γυρνανε πλαγια κ μονα τους οταν ειναι ανασκελα..

 

πρίν από 7 λεπτά , Marimarv είπε:

Καλά κ εγώ έπαθα πλάκα με την δικιά μου... Την είχα βάλει ανάσκελα με το κεφάλι αριστερά και πήγα να την δω και ήταν με το κεφάλι δεξιά.. Δεν το πίστευα.. 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...