Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

1 hour ago, linaa είπε:

γενικα παντως πιστευω στο θεμα υγειας πρεπει οπως νιωθει καλητερα ο καθενας να μπορει κ να πραττει. ποσες φορες εχουμε παρει 2ερες κ 3τες γνωμες κ σε αλλους τομεις κ τελικα η εχουμε βγει απο μια δυσκολη κατασταση. αν σου δινουν κατι δωρεαν κ τελικα δεν μπορεις να ρωτησεις κ καποιον αλλο για την γνωμη του ειναι κ αυτο κολλημα δηλαδη γιατι να μην γινετε να εχεις δωρεαν παροχες αλλα να μπορεις να παρεις κ αλλες γνωμες?? 

ναι εννοειται αν θες δευτερη γνωμη να παρεις! να μπορεις! απλα στο εξωτερικο δεν νομιζω οτι σε ξεπετανε .. οπως εδω.. εδω οι γιατροι πινουν το καφεδακι τους κ οι εγκυες περιμενουν ποτε θα τις δουν .. εσυ εισαι τυχερη απο την μια γιατι ειναι μικρο το νησι κ μπορουν να σε παρακολουθουν. 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 3 λεπτά , ada32 είπε:

ναι εννοειται αν θες δευτερη γνωμη να παρεις! να μπορεις! απλα στο εξωτερικο δεν νομιζω οτι σε ξεπετανε .. οπως εδω.. εδω οι γιατροι πινουν το καφεδακι τους κ οι εγκυες περιμενουν ποτε θα τις δουν .. εσυ εισαι τυχερη απο την μια γιατι ειναι μικρο το νησι κ μπορουν να σε παρακολουθουν. 

ουφ ναι ειναι αυτο που δεν προλαβαινουν εδω αλλα παντως γενικα δεν εχω ακουσει ασχημα για τους γιατρους εκτος απο τις αναμονες. ειναι μεγαλο το θεμα απλα θελω να πω οτι εδω ενω εχουμε καλο συστημα σαν ιδεα τα λεφτα τα τρωνε αλλοι κ η υγεια μενει χωρις ανθρωπους κ μηχανηματα.... στο εξωτερικο μπορει να εχουν κανονισει ο καθενας να εξηπειρετητε πιο γρηγορα αλλα σαν ιδεα το συστημα δεν μου αρεσει ειναι δηλαδη πολυ τυπικο κ δεν μπορεις να κανεις κατι παραπανω απο αυτο που σου λενε. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

ναι στο εξωτερικό σε γενικές γραμμές είναι πολύ ανώτερα τα πράγματα αλλά και πολύ πιο απροσωπα σε σχέση με την Ελλάδα. Εδω απο την άλλη μπορεί να βρεις εμπειρο και σωστό προσωπικό που σε αντίθεση με τη σαρα και τη μαρα που υπάρχει μπορεί να σου φερθεί όπως πρέπει. Εγω πάντως το κέντρο υγείας του νησιού δεν το εμπιστεύομαι με τπτ. 

δεν ξερω τι ακριβως εννοεις με το "απροσωπο". εγω προσωπικα παντα,.. δεν ειδα κατι αναλογο. ειναι φιλικοι, ομιλιτικοι, συνεργασιμοι,χαμογελαστοι και κανουνε τη δουλεια τους αψογα. τωρα εαν αυτο το απροσωπο αναφερεται στα αστειακια και τα χαχαχούχα που η ελληνικη κουλτουρα μας το χει λιγο, οκ, αυτο δε το πολυειδα, αλλα προσωπικα δεν μ αρεσει κιολας, θελω σε τετοιες περιπτωσεις να κανει απλα τη δουλεια του ο γιατρος και να ειναι σοβαρος. ολα ειναι και θεμα χαρακτηρα βεβαια και τι κανει την καθεμια να νοιωθει ανετα... εμενα πχ μ αρεσει οπως ειναι εδω. σοβαροι ευγενικοι φιλικοι και πανω απ ολα επαγγελματιες.


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , elise είπε:

δεν ξερω τι ακριβως εννοεις με το "απροσωπο". εγω προσωπικα παντα,.. δεν ειδα κατι αναλογο. ειναι φιλικοι, ομιλιτικοι, συνεργασιμοι,χαμογελαστοι και κανουνε τη δουλεια τους αψογα. τωρα εαν αυτο το απροσωπο αναφερεται στα αστειακια και τα χαχαχούχα που η ελληνικη κουλτουρα μας το χει λιγο, οκ, αυτο δε το πολυειδα, αλλα προσωπικα δεν μ αρεσει κιολας, θελω σε τετοιες περιπτωσεις να κανει απλα τη δουλεια του ο γιατρος και να ειναι σοβαρος. ολα ειναι και θεμα χαρακτηρα βεβαια και τι κανει την καθεμια να νοιωθει ανετα... εμενα πχ μ αρεσει οπως ειναι εδω. σοβαροι ευγενικοι φιλικοι και πανω απ ολα επαγγελματιες.

Με το απρόσωπο εννοω ότι δεν υπάρχει κάποια επαφη με το γιατρό σου εκτός απο τα συνηθισμένα ραντεβού. Οχι σε ολες τις χωρες. Δεν τους βαζω όλους στο ιδιο καλάθι γτ παντου υπάρχουν εξαιρέσεις. Ολες μιλάμε απο προσωπικη πειρα...


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Με το απρόσωπο εννοω ότι δεν υπάρχει κάποια επαφη με το γιατρό σου εκτός απο τα συνηθισμένα ραντεβού. Οχι σε ολες τις χωρες. Δεν τους βαζω όλους στο ιδιο καλάθι γτ παντου υπάρχουν εξαιρέσεις. Ολες μιλάμε απο προσωπικη πειρα...

ομολογω οτι δεν ξερω τι εννοεις με "καποια επαφη εκτος απο τα συνηθισμενα ραντεβου",.. ειναι και 1ο παιδακι δεν εχω εμπειρια ιδιαιτερη με το ολο θεμα. στην πορεια θεωρητικα θα αποκτησω. αλλα επαφη εκτος των ραντεβου τι εννοεις ? να βγαινουμε για καφε ή να πηγαινει ο ενας στο σπιτι του αλλου ? 

μεχρι στιγμής παντως εγω εδω οντως εχω μονο προγραμματισμενα ραντεβου για εξετασεις... δεν υπηρξε αλλη επαφη εστω τηλ γιατι δεν χρειαστηκε, αλλα παντα υπαρχει η επιλογη ανοιχτη εαν χρειαστω κατι... 


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Μαρία1430στο θεμα λαθων ειναι καθαρα θεμα ανθρωπου γιατι κ στο εξωτερικο λαθη γινονται δυστηχως δεν ξερεις που θα πεσεις! προσωπικα εχω θεια στο λονδινο  60 χρονων που παραλιγο να πεθανει απο επεμβαση απλου βηματοδοτη κ ηταν καθαρα λαθος γιατρων ενω εδω ελλαδα σε δημοσιο νοσοκομειο ο παππους μου εκανε την ιδια επεμβαση 92 χρονων κ την επομενη μερα ηταν περδικι!!!!! ασε που μια ξαδερφη του αντρα μου της ειχαν πει εδω στην ελλαδα να μην μεινει εγκυος γιατι ειχε ενα θεμα  κ κινδινευει κ πηγε στο εξωτερικο για δευτερη γνωμη κ της ειπαν οτι δεν εχει προβλημα κανενα με το θεμα της κ οτι μπορει να μεινει εγκυος κ τελικα πεθανε η κοπελα. αρα νομιζω ειναι καθαρα θεμα που θα πεσεις... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , elise είπε:

ομολογω οτι δεν ξερω τι εννοεις με "καποια επαφη εκτος απο τα συνηθισμενα ραντεβου",.. ειναι και 1ο παιδακι δεν εχω εμπειρια ιδιαιτερη με το ολο θεμα. στην πορεια θεωρητικα θα αποκτησω. αλλα επαφη εκτος των ραντεβου τι εννοεις ? να βγαινουμε για καφε ή να πηγαινει ο ενας στο σπιτι του αλλου ? 

μεχρι στιγμής παντως εγω εδω οντως εχω μονο προγραμματισμενα ραντεβου για εξετασεις... δεν υπηρξε αλλη επαφη εστω τηλ γιατι δεν χρειαστηκε, αλλα παντα υπαρχει η επιλογη ανοιχτη εαν χρειαστω κατι... 

Εγω λογω 2 παλινδρομων κυησεων εχω πολλές ανασφάλειες κι όταν νιωσω ότι κάτι δεν πηγαίνει καλά εχω την ανεση να πάρω τηλ το γιατρό μου και να τον συμβουλευτω. Δεν το εχω κάνει αλλά εχω το κινητό του και μου έχει δώσει το ελεύθερο. Αυτό εννοω επαφη εκτός των ραντεβού


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως το θεμα υγειας δεν τελειωνει ποτε οσο και να το συζητας!!! 

κοριτσια πασχα στα σπιτια σας θα κανετε?  εμεις στην πεθερα αλλα αρνι λεω να μην φαω ,αν κ μου αρεσει γτ το κοβω να ξερναω παλι ..


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , linaa είπε:

@Μαρία1430στο θεμα λαθων ειναι καθαρα θεμα ανθρωπου γιατι κ στο εξωτερικο λαθη γινονται δυστηχως δεν ξερεις που θα πεσεις! προσωπικα εχω θεια στο λονδινο  60 χρονων που παραλιγο να πεθανει απο επεμβαση απλου βηματοδοτη κ ηταν καθαρα λαθος γιατρων ενω εδω ελλαδα σε δημοσιο νοσοκομειο ο παππους μου εκανε την ιδια επεμβαση 92 χρονων κ την επομενη μερα ηταν περδικι!!!!! ασε που μια ξαδερφη του αντρα μου της ειχαν πει εδω στην ελλαδα να μην μεινει εγκυος γιατι ειχε ενα θεμα  κ κινδινευει κ πηγε στο εξωτερικο για δευτερη γνωμη κ της ειπαν οτι δεν εχει προβλημα κανενα με το θεμα της κ οτι μπορει να μεινει εγκυος κ τελικα πεθανε η κοπελα. αρα νομιζω ειναι καθαρα θεμα που θα πεσεις... 

Δεν διαφωνω καθόλου... όπως προειπα οι εμπειρίες μας διαμορφώνουν τις απόψεις μας. Όπως θα ειδες δεν κατεκρινα στο συνολο ούτε τους Έλληνες ούτε τους ξένους γιατρούς

πρίν από 1 λεπτό , ada32 είπε:

δυστυχως το θεμα υγειας δεν τελειωνει ποτε οσο και να το συζητας!!! 

κοριτσια πασχα στα σπιτια σας θα κανετε?  εμεις στην πεθερα αλλα αρνι λεω να μην φαω ,αν κ μου αρεσει γτ το κοβω να ξερναω παλι ..

Εμείς με ενα φιλικο ζευγάρι θα κάνουμε και 3-4 άτομα δικα τους. Αν το λιγουρευτεις το αρνάκι να το φας κι ας το βγαλεις...

Σακχαρο δεν εξετασε καμια ακόμα; κλαψ με ποια θα μοιραστω τον πονο μου;


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Μαρία1430 είπε:

Δεν διαφωνω καθόλου... όπως προειπα οι εμπειρίες μας διαμορφώνουν τις απόψεις μας. Όπως θα ειδες δεν κατεκρινα στο συνολο ούτε τους Έλληνες ούτε τους ξένους γιατρούς

Εμείς με ενα φιλικο ζευγάρι θα κάνουμε και 3-4 άτομα δικα τους. Αν το λιγουρευτεις το αρνάκι να το φας κι ας το βγαλεις...

Σακχαρο δεν εξετασε καμια ακόμα; κλαψ με ποια θα μοιραστω τον πονο μου;

αχ ναι ηθελα να σου πω... εμενα μολις εμεινα εγκυος ηταν 84 .σημερα εκανα μονο γενικη αιματος κ ουρα.. κ σιδηρο. δνε μου ανεφερε το σαγχαρο ακομα .. βεβαια να σου πωεγω τρωω μονο πιτες , πατατες , ρυζι ,σαλατες κ ξινομηλα. γλυκα καθολου.

μου ειπε για το σαγχαρο οτι θα το δουμε στην καμπυλη αργοτερα. 

αν θες θα το μετρησω το πρωι απο την μαμα μου κ θα σου πω


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 8 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Δεν διαφωνω καθόλου... όπως προειπα οι εμπειρίες μας διαμορφώνουν τις απόψεις μας. Όπως θα ειδες δεν κατεκρινα στο συνολο ούτε τους Έλληνες ούτε τους ξένους γιατρούς

Εμείς με ενα φιλικο ζευγάρι θα κάνουμε και 3-4 άτομα δικα τους. Αν το λιγουρευτεις το αρνάκι να το φας κι ας το βγαλεις...

Σακχαρο δεν εξετασε καμια ακόμα; κλαψ με ποια θα μοιραστω τον πονο μου;

ποσο μηνων εισαι κ σε εβαλε να κανεις καμπυλη??? 

πρίν από 1 λεπτό , ada32 είπε:

αχ ναι ηθελα να σου πω... εμενα μολις εμεινα εγκυος ηταν 84 .σημερα εκανα μονο γενικη αιματος κ ουρα.. κ σιδηρο. δνε μου ανεφερε το σαγχαρο ακομα .. βεβαια να σου πωεγω τρωω μονο πιτες , πατατες , ρυζι ,σαλατες κ ξινομηλα. γλυκα καθολου.

μου ειπε για το σαγχαρο οτι θα το δουμε στην καμπυλη αργοτερα. 

αν θες θα το μετρησω το πρωι απο την μαμα μου κ θα σου πω

κ εγω ρωτησα την ενδοκρινολογο εχθες κ μου ειπε οτι τοσο νωρις δεν θα δειξει τιποτα η καμπυλη να το κανω στις 24 εβδομαδες κ απλα μου εδωσε να κανω γλυκοζιδιωνη πως την λενε κ ζαχαρο ορου σαν αιματος! κ εγω 81 ειχα πριν ενα μηνα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Εγω λογω 2 παλινδρομων κυησεων εχω πολλές ανασφάλειες κι όταν νιωσω ότι κάτι δεν πηγαίνει καλά εχω την ανεση να πάρω τηλ το γιατρό μου και να τον συμβουλευτω. Δεν το εχω κάνει αλλά εχω το κινητό του και μου έχει δώσει το ελεύθερο. Αυτό εννοω επαφη εκτός των ραντεβού

αυτη η δυνατοτητα υπαρχει και εδω,.... 25μαρτιου ητανε λιγο απαιτητικη μερα με αποτελεσμα το βραδυ και την επομένη -δευτερα- να μη νοιωθω καλα και να εχω μια μονιμη πιεση στο στομαχι, -ολα της εγκυμοσυνης φυσιολογικα τελικα, λογω κουρασης ητανε ολο αυτο, αλλά .. νέοπας εδω λολ-, πηρα τηλ 16,30 και 17,00 ημουνα εκει. 

επισης, λαθη παντου και παντα γινονταν, γινονται και θα συνεχισουνε να γινονται,... δυστυχως μεν,... αλλα ειναι η πικρη πραγματικοτητα..

και εμεις με πεθερικα και οικογενεια, αρνακι γαστρας θα παιξει αλλα δε το βλεπω να τρωω εγώ..... 


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, linaa είπε:

ποσο μηνων εισαι κ σε εβαλε να κανεις καμπυλη??? 

κ εγω ρωτησα την ενδοκρινολογο εχθες κ μου ειπε οτι τοσο νωρις δεν θα δειξει τιποτα η καμπυλη να το κανω στις 24 εβδομαδες κ απλα μου εδωσε να κανω γλυκοζιδιωνη πως την λενε κ ζαχαρο ορου σαν αιματος! κ εγω 81 ειχα πριν ενα μηνα

ναι  γλυκοζημιωμενη λεγεται . κ εγω δν θα κανω κατι απλα εχει η μαμα μου διαβητη κ φοβαμαι λιγο μηπως εμφανησω. απλα εχω κοψει εντελως τα γλυκα εγω γτ δεν μου αρεσουν τωρα


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ada32 είπε:

ναι  γλυκοζημιωμενη λεγεται . κ εγω δν θα κανω κατι απλα εχει η μαμα μου διαβητη κ φοβαμαι λιγο μηπως εμφανησω. απλα εχω κοψει εντελως τα γλυκα εγω γτ δεν μου αρεσουν τωρα

ναι να την κανεις κ εσυ την γλυκοζημ αυτη κυριως δειχνει αν παει κατι στραβα! παντως οι πιτες οι πατατες κ το ρυζι το ανεβαζουν το ζαχαρο νομιζω οπως κ τα φρουτα. βεβαια κ εγω τρωω περιπου αυτα που ειπες το κρεας γενικα δεν μου πολυαρεσε κ απο πριν. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , ada32 είπε:

αχ ναι ηθελα να σου πω... εμενα μολις εμεινα εγκυος ηταν 84 .σημερα εκανα μονο γενικη αιματος κ ουρα.. κ σιδηρο. δνε μου ανεφερε το σαγχαρο ακομα .. βεβαια να σου πωεγω τρωω μονο πιτες , πατατες , ρυζι ,σαλατες κ ξινομηλα. γλυκα καθολου.

μου ειπε για το σαγχαρο οτι θα το δουμε στην καμπυλη αργοτερα. 

αν θες θα το μετρησω το πρωι απο την μαμα μου κ θα σου πω

Κι εγω τα ίδια τρωω και για αυτό ανέβηκε... μου είπε ότι πρέπει να το προσέξουμε


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...