Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια! Στην προηγουμενη εγκυμοσυνη εβαζα σιμουλσιουμ και την αντιστοιχη της φρεζιντερμ.  Το bio-oil δε μου εκανε τιποτα να πω την αληθεια...  εβγαλα ραγαδες στον 7ο που το εβαζα. Βεβαια, αν ειναι στο σκαρι σου πιστευω θα βγαλεις, εκτος αν αλοιφεσαι πρωι-μεσημερι-βραδυ..  σε αυτη την εγκυμοσυνη δεν εχω ξεκινησει ακομα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 26 λεπτά , Ασία είπε:

Α κι εμένα αυτό αγόρι μου έβγαλε, ξέχασα να το αναφέρω. Όμως επειδή η σύλληψη έγινε λογικά γύρω στις 1/2 δεν ξέρω τι μήνα να βάλω, Γενάρη η Φλεβάρη? Φλεβάρη έβαλα κ έδειξε αγόρι.

Θα αλλάξει και η ψυχολογία σου τώρα γιατί φαντάζομαι ένιωθες σαν άρρωστη, θα ανέβεις πολύ. Η γιαγιά μου είπε κορίτσια σήμερα να μην βάψουμε αυγά γιατί αν βάλουμε μπογιά στα χέρια μας θα βαφτεί το μωρό. Έτσι λένε οι παλιοί.

@Μαρία1430 ξεκίνησες ήδη το bio oil.κι εγώ αυτό λέω να βάζω, δύο φορές τη μέρα. Ρώτησες τον γιατρό αν κάνει από τώρα? Γράφει μήπως στις οδηγίες κάτι? Για το κινέζικο πιστεύω πρέπει να βάλεις τον Δεκέμβρη γιατί τότε έγινε η σύλληψη.

Κι εγώ τα φοβάμαι τα αρώματα λίγο και τα αποφεύγω. Όπως και τη λακ και το μακιγιάζ. Αποσμητικό όμως βάζω κανονικά, είναι λέτε επικίνδυνο?

Βασικα ρωτησα τη μαια αν μπορω να χρησιμοποιω κρεμες σωματος και αυτη μου ειπε για το bio-oil

  • Μου αρέσει 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, καλησπέρα,δε ξέρω αν το έχετε συζητήσει ή αν το βίωσε κάποια να έχει υψηλή αυχενική και να μειώθηκε ή να έκανε μετά αμνιοπαρακέντηση και να πήγαν όλα καλά!

Θα ήθελα τις εμπειρίες σας! Ευχαριστώ!Με το καλό!


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , ntemiiiiii είπε:

Κορίτσια, καλησπέρα,δε ξέρω αν το έχετε συζητήσει ή αν το βίωσε κάποια να έχει υψηλή αυχενική και να μειώθηκε ή να έκανε μετά αμνιοπαρακέντηση και να πήγαν όλα καλά!

Θα ήθελα τις εμπειρίες σας! Ευχαριστώ!Με το καλό!

κοριτσακι δεν εχω βιωσει εγω κατι τετοιο αλλα ξερω δυο τρια κοριτσια προσωπικα κ εχω διαβασει αλλες τοσες ιστοριες που τελικα ολα πηγαν καλα!!! οποτε μην ανησυχεις η αυχενικη ακομα κ 4-5 να βγει το πιθανοτερο ειναι το μωρο να ειναι υγειεστατο. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , linaa είπε:

κοριτσακι δεν εχω βιωσει εγω κατι τετοιο αλλα ξερω δυο τρια κοριτσια προσωπικα κ εχω διαβασει αλλες τοσες ιστοριες που τελικα ολα πηγαν καλα!!! οποτε μην ανησυχεις η αυχενικη ακομα κ 4-5 να βγει το πιθανοτερο ειναι το μωρο να ειναι υγειεστατο. 

Σευχαριστω πολύ!Ναι κι εγώ έτσι ακούω!

Πήγα για δεύτερη γνώμη και τη βρήκε από 4,2 3,4 είναι αισιόδοξος αλλά εγώ θέλω να κάνω αμνιοπαρακέντηση να μου φύγει η ιδέα!


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ntemiiiiii είπε:

Σευχαριστω πολύ!Ναι κι εγώ έτσι ακούω!

Πήγα για δεύτερη γνώμη και τη βρήκε από 4,2 3,4 είναι αισιόδοξος αλλά εγώ θέλω να κάνω αμνιοπαρακέντηση να μου φύγει η ιδέα!

να την κανεις ετσι κ αλλιως πλεον η αμνιο ειναι απολυτως ασφαλης. κ μια φιλη μου που την εκανε κ μαλιστα πρωτο παιδακι στα 40 δεν το σκεφτηκε καθολου κ ολα πηγαν καλα απλα θελει μετα απολυτη ακινησια για τρεις μερες. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , linaa είπε:

να την κανεις ετσι κ αλλιως πλεον η αμνιο ειναι απολυτως ασφαλης. κ μια φιλη μου που την εκανε κ μαλιστα πρωτο παιδακι στα 40 δεν το σκεφτηκε καθολου κ ολα πηγαν καλα απλα θελει μετα απολυτη ακινησια για τρεις μερες. 

Ναι, είναι ρουτίνας πια!

Ναι θα πρέπει να προσέξω!Θα πάρω και αντιβίωση!Και μετά θα περιμένω! Έχουμε λίγο δρόμο ακόμη!


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ntemiiiiii είπε:

Ναι, είναι ρουτίνας πια!

Ναι θα πρέπει να προσέξω!Θα πάρω και αντιβίωση!Και μετά θα περιμένω! Έχουμε λίγο δρόμο ακόμη!

Ολα θα πανε τελεια! Να εισαι αισιοδοξη...


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , ntemiiiiii είπε:

Κορίτσια, καλησπέρα,δε ξέρω αν το έχετε συζητήσει ή αν το βίωσε κάποια να έχει υψηλή αυχενική και να μειώθηκε ή να έκανε μετά αμνιοπαρακέντηση και να πήγαν όλα καλά!

Θα ήθελα τις εμπειρίες σας! Ευχαριστώ!Με το καλό!

Κορίτσι μου κι εγώ δεν έχω προσωπική άποψη αλλά έχω ακούσει πολλές ιστορίες όλες πήγανε πάρα πολύ καλά στο τέλος. Μην ανησυχείς μια χαρά φαίνεται το πλασματάκι σου. 

Όσο για την εξέταση όντως είναι ρουτίνα άν σε βοηθαει να χαλάρωσεις μπορείς να το κάνεις 

15 ώρες πρίν, Ασία είπε:

irinikavala         2/10       κοριτσάκι

ZiliHer                3/10       αγοράκι

zina7777           4/10        αγοράκι

citty                    5/10

Nightwish          7/10       κοριτσάκι

eamo                  8/10       αγοράκι

melina92            8/10

kater1n@            9/10

ada32                 12/10       αγοράκι

Χριστίνα2119   14/10       αγοράκι

Alekk                  16/10       αγοράκι

Μάντη                 21/10

Βικτώρια1987   22/10

anemoni1989     23/10

Μαρία1430         24/10

depyfr                  26/10

Ασία                     28/10

Rozita1510          4/11

Καλέ τι ωραίος πίνακας είναι αυτός.. Αχ μπράβο σε όλα τα κορίτσια που τελειώσαν με τις αυχενικές όλα καλά να πάνε από δω και πέρα. Όσο για μας τις κοριτσομάνες θα εχουμε μπόλικους γαμπρούς. Θα αρχισω να μαζεύω στοιχεία για τους υποψήφιους. Χαχαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Αχ ναι.. Ηδη χθες εφαγα λιγο και σημερα πρωινο και νιωθω αλλος άνθρωπος!! 1 μηνα ειχα να φαω!! Νιωθω υπεροχα! Αχαχαχαχα

Τα νευρα εγω τα εχω πολυ καιρο! Καλως τα δεχτηκες! Αχαχαχαχα

να ρωτησω την ταμπλετα την παιρνεις πριν η μετα το φαγητο?  εγω ρε κορτισια , ειμαι μια καλα μια χαλια .. αμαν πια . κ ειμαι 12+ 6

2 ώρες πρίν, ntemiiiiii είπε:

Σευχαριστω πολύ!Ναι κι εγώ έτσι ακούω!

Πήγα για δεύτερη γνώμη και τη βρήκε από 4,2 3,4 είναι αισιόδοξος αλλά εγώ θέλω να κάνω αμνιοπαρακέντηση να μου φύγει η ιδέα!

να σε ρωτησω , τι πιθανοτητες σου εδωσε μαζι με την papp a? δν εχω προσ. εμπειρια γτ μου βγηκε 1,5 κ δεν μου σχολιασε κατι σε αυτο ΑΛΛΑ ελεγε οτι αν υπαρχει ορατο ρινικο οστο, μειωνεται ο κινδινος κατα 1/3 , αν υπαρχει ενα αγγειο που αιματωνεται στο στομαχακι του , τοτε κ αυτο μειωνει το κινδυνο κατα 1/3 . ενω για την αυχενικη δεν ειπε πολλα ..

Επισης μεχρι 3,5 θεωρειται φυσιολογικη απο οτι διαβασα..  

σου στελνω το λινκ


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , irinikavala είπε:

Κορίτσι μου κι εγώ δεν έχω προσωπική άποψη αλλά έχω ακούσει πολλές ιστορίες όλες πήγανε πάρα πολύ καλά στο τέλος. Μην ανησυχείς μια χαρά φαίνεται το πλασματάκι σου. 

Όσο για την εξέταση όντως είναι ρουτίνα άν σε βοηθαει να χαλάρωσεις μπορείς να το κάνεις 

Καλέ τι ωραίος πίνακας είναι αυτός.. Αχ μπράβο σε όλα τα κορίτσια που τελειώσαν με τις αυχενικές όλα καλά να πάνε από δω και πέρα. Όσο για μας τις κοριτσομάνες θα εχουμε μπόλικους γαμπρούς. Θα αρχισω να μαζεύω στοιχεία για τους υποψήφιους. Χαχαχα

Σευχαριστω πολύ!!

πρίν από 20 λεπτά , ada32 είπε:

να ρωτησω την ταμπλετα την παιρνεις πριν η μετα το φαγητο?  εγω ρε κορτισια , ειμαι μια καλα μια χαλια .. αμαν πια . κ ειμαι 12+ 6

να σε ρωτησω , τι πιθανοτητες σου εδωσε μαζι με την papp a? δν εχω προσ. εμπειρια γτ μου βγηκε 1,5 κ δεν μου σχολιασε κατι σε αυτο ΑΛΛΑ ελεγε οτι αν υπαρχει ορατο ρινικο οστο, μειωνεται ο κινδινος κατα 1/3 , αν υπαρχει ενα αγγειο που αιματωνεται στο στομαχακι του , τοτε κ αυτο μειωνει το κινδυνο κατα 1/3 . ενω για την αυχενικη δεν ειπε πολλα .. 

Ο πρώτος που ουσιαστικά μας έκοψε τα πόδια δεν είπε τίποτα παρά μόνο ότι δε νομίζω είναι καλή η αυχενική με υψηλές πιθανότητες για χρωμοσωμικες ανωμαλίες!

Ο δεύτερος που πήγαμε βρήκε μειωμένη την αυχενική διαφάνεια και όλα τα υπόλοιπα πολύ καλά! Ρινικό, καρδούλα, στομάχι, νεφρά, ροή αίματος, εγκέφαλο, σπονδυλική στήλη, μέλη!


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ntemiiiiii είπε:

Σευχαριστω πολύ!!

Ο πρώτος που ουσιαστικά μας έκοψε τα πόδια δεν είπε τίποτα παρά μόνο ότι δε νομίζω είναι καλή η αυχενική με υψηλές πιθανότητες για χρωμοσωμικες ανωμαλίες!

Ο δεύτερος που πήγαμε βρήκε μειωμένη την αυχενική διαφάνεια και όλα τα υπόλοιπα πολύ καλά! Ρινικό, καρδούλα, στομάχι, νεφρά, ροή αίματος, εγκέφαλο, σπονδυλική στήλη, μέλη!

 ο πρωτος κανει κ αμνιοπαρακεντησεις μηπως? κ ηθελε να σε βαλειστο τριπ να την κανεις εκει? ενας σωστος γιατρος πρεπει να τα ελενξει ολα κ να στα εξηγει . εμεις τραβουσαμε κ βιντεο κ τα λεει ολα οσα μετραει κ πως μειωνονται οι πιθανοτητες για αυτες τις τρισωμιες.. βεβαια μου προτεινε  κ εμενα εναν μην επεμβατικο ελεγχο που στελνεται το αιμα στην Αμερικη αλλα μολις του σιγουρα χρειαζεται ? μου απαντησε οτι στην θεση μου δνε θα το εκανε... 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , ada32 είπε:

 ο πρωτος κανει κ αμνιοπαρακεντησεις μηπως? κ ηθελε να σε βαλειστο τριπ να την κανεις εκει? ενας σωστος γιατρος πρεπει να τα ελενξει ολα κ να στα εξηγει . εμεις τραβουσαμε κ βιντεο κ τα λεει ολα οσα μετραει κ πως μειωνονται οι πιθανοτητες για αυτες τις τρισωμιες.. βεβαια μου προτεινε  κ εμενα εναν μην επεμβατικο ελεγχο που στελνεται το αιμα στην Αμερικη αλλα μολις του σιγουρα χρειαζεται ? μου απαντησε οτι στην θεση μου δνε θα το εκανε... 

Κάνει ναι,και ο δεύτερος που πήγα κάνει!

Α το Harmony test λες! Γιατί να το κάνεις; Δείχνει μόνο τα τρία σύνδρομα 21 18 13

 


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ntemiiiiii είπε:

Κάνει ναι,και ο δεύτερος που πήγα κάνει!

Α το Harmony test λες! Γιατί να το κάνεις; Δείχνει μόνο τα τρία σύνδρομα 21 18 13

 

θελω να σου πω οτι αν μπορουν κ οι γιατροι να σε βαλουν η να σε πεισουν να κανεις περαιτερω εξετασεις κ ας μη τις χρειαζεσαι ,  θα το κανουν αν δουν οτι τους παιρνει ..  ειναι κ λιγο εμποριο ολο αυτο !

εγω δεν θα κανω τιποτα απλα μου ανεφερε οτι υπαρχει κ αυτο !! 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...