Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Nima21 είπε:

      Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

@Ασία μην αγχωνεσαι με τα όνειρα!! Εγω δεν τα πιστευω!!! Εγω φαντασου ονειρευομουν οτι ετρωγα ενα μπολ παστιτσιο!!! Αχχαχαχααχα Ο πεινασμενος καρβελια ονειρευεται!!! 

Καλημερα κοριτσαρες! Σήμερα έχουμε καμια αυχενικη ή ολες αύριο ειστε?? 

  • Χαχα 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 5 λεπτά , Μάντη είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Αγωνιώ για την αυριανή ημέρα! Είμαι αισιόδοξη! 

καλημερα,ειναι τελεια..εγω καθε φορα βουρκωνω.Θα σ αρεσει πολυ.Αντε περασαν οι μερες...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , zina7777 είπε:

καλημερα,ειναι τελεια..εγω καθε φορα βουρκωνω.Θα σ αρεσει πολυ.Αντε περασαν οι μερες...

Πέρασαν και λόγο γιορτών δεν τις κατάλαβα!!! Εύχομαι να ακούσω ευχάριστα και να δω ένα ζωηρό μωράκι!!!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Μάντη είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Αγωνιώ για την αυριανή ημέρα! Είμαι αισιόδοξη! 

Μάντη μου σου στέλνω όλη μου την θετική ενέργεια για την πιο τέλεια αυχενική!! θα τρελαθείς.. βασικά μόλις δεις το μωράκι σου ότι είναι καλά κ χτυπάει γερά η καρδούλα του θα χαλαρώσεις κ θα απολαύσεις την υπόλοιπη εξέταση με γουρλωμένα μάτια.. χαχαχ.. Εγώ αυτό μόνο περίμενα, να δω την καρδούλα της κ μετά ηρέμησα.. Τέλεια εμπειρία.. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , irinikavala είπε:

Μάντη μου σου στέλνω όλη μου την θετική ενέργεια για την πιο τέλεια αυχενική!! θα τρελαθείς.. βασικά μόλις δεις το μωράκι σου ότι είναι καλά κ χτυπάει γερά η καρδούλα του θα χαλαρώσεις κ θα απολαύσεις την υπόλοιπη εξέταση με γουρλωμένα μάτια.. χαχαχ.. Εγώ αυτό μόνο περίμενα, να δω την καρδούλα της κ μετά ηρέμησα.. Τέλεια εμπειρία.. 

Ευχαριστω κορίτσι  μου...Και εγω αυτό περιμένω να ακούσω την καρδούλα του... Πόση ώρα διαρκεί η εξέταση;;; 


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Μάντη είπε:

Ευχαριστω κορίτσι  μου...Και εγω αυτό περιμένω να ακούσω την καρδούλα του... Πόση ώρα διαρκεί η εξέταση;;; 

Εμεις τελειώσαμε σε κανένα μισάωρο μέχρι να βγάλει κ τις αναλύσεις κ τους δείκτες αλλά πριν απο μένα ήταν 2 κοπέλες που ήταν απο το πρωί κ δεν είχε καη θέση το μωράκι κ άργησαν πολύ.. μου είπε η γιατρος κ για μια κοπέλα που πήγε 6 φορές για να την ολοκληρώσουν.. χαχα.. λεει συνεχώς κοιμόταν το μωρό γυρισμένο κ δεν έβλεπαν τίποτα.. εμάς γυρνουσε η μικρή όπως την θέλαμε.. χαχα.. λες κ μας καταλάβαινε.. οπότε να έχεις λίγο χρόνο μπροστά σου.. δεν ξέρεις πόσο θα χρειαστεί..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Ασία είπε:

Έχετε ταλαιπωρηθει αρκετά....περάσατε πάρα πολλά και επιτέλους έγινε το θαύμα και για σας!!! Όσο διάβαζα την ιστορία σου συγκινήθηκα τη στιγμή που διάβασα "και μόνο ένα φυσιολογικό" αυτό το ένα θα είναι το παιδάκι σου που μετά από τόση ταλαιπωρία θα το κρατήσεις στην αγκαλιά σου μετά από έξι μήνες περίπου από σήμερα!εύχομαι όλα να πάνε καλά μέχρι το τέλος!!!!!

Κορίτσια υπάρχει κάποια κοπέλα που είναι ανασφάλιστη ή μόνο εγώ είμαι η τυχερή στην παρέα?

Η εξέταση αίματος που κάνουμε την ημέρα της αυχενικής βγαίνει την ίδια μέρα?και την πηγαίνουμε στον γυναικολόγο να μας την εξηγήσει και να μας πει τις πιθανότητες που δίνει σε συνδυασμό με την Αυχενική?

Καλημερα!  η εξεταση βγαινει σε 2 ωρες συνηθως. κ καλυτερα να την πας στον γιατρο την ιδια μερα πχ αν εχεις απογευμα ραντεβου για να τα δει ολα μαζι . εγω την εκανα πρωι κ το απογευμα με ειδε ο γιατρος.

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, anemoni1989 είπε:

@Ασία μην αγχωνεσαι με τα όνειρα!! Εγω δεν τα πιστευω!!! Εγω φαντασου ονειρευομουν οτι ετρωγα ενα μπολ παστιτσιο!!! Αχχαχαχααχα Ο πεινασμενος καρβελια ονειρευεται!!! 

Καλημερα κοριτσαρες! Σήμερα έχουμε καμια αυχενικη ή ολες αύριο ειστε?? 

Αύριο έχουμε 3 μαζεμένες!

Πάντως κορίτσια το όνειρο δεν με ανησύχησε.ήταν το πρώτο σχετικό με εγκυμοσύνη που είδα από τότε που το έμαθα.μια φίλη μου πριν μέρες είχε δει πως έχω κορίτσι.τα όνειρα τα πιστεύω, όχι όμως με την έννοια πως ότι δεις βγαίνει η αν δεις πχ ψάρι είναι λαχτάρα, που λένε. Εγώ πιστεύω πολύ στο συναίσθημα που σου αφήνουν. Αν δηλαδή ξυπνήσεις και νιώθεις όμορφα ήταν καλό το όνειρο, αν ξυπνήσεις και είσαι πχ φοβισμένος κάτι κακό θα συμβεί.Και πραγματικά με αυτή την ερμηνεία πάντα μου βγαίνουν!!!σήμερα ξύπνησα πολύ χαρούμενη φυσικά που είδα πως το μωράκι μου ήταν υγιέστατο και κοριτσάκι(να θυμίσω πως αν έχω κάποια προτίμηση αυτή είναι κατά 51% σε κορίτσι αλλά είμαι σίγουρη πως έχω αγόρι από την πρώτη μέρα που έμαθα πως είμαι έγκυος, σαν να μου το δήλωσε ο γιατρός, τόση σιγουριά!!) Περιμένω πως και πως την αυριανή μέρα να έχουμε 3 ευχάριστα νέα από μάντη, Μαρία και από μένα και να γεμίζει σιγά σιγά το πινακακι μας με ζωντανά χρωματάκια!!!!!!!!

πρίν από 1 λεπτό , ada32 είπε:

Καλημερα!  η εξεταση βγαινει σε 2 ωρες συνηθως. κ καλυτερα να την πας στον γιατρο την ιδια μερα πχ αν εχεις απογευμα ραντεβου για να τα δει ολα μαζι . εγω την εκανα πρωι κ το απογευμα με ειδε ο γιατρος.

Τέλεια άρα θα πάω πρωί πρωί να κάνω την αιματολογικη κ μετά θα πάω για την Αυχενική ώστε να βγει πριν το μεσημέρι για να πάω το αποτέλεσμα στον γιατρό και να μου πει τα συμπεράσματα του όσο πιο νωρίς γίνεται.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ασία μου δεκτή η προτίμηση σου αλλά μας βλέπω 2-3 μόνο κοριτσομάνες έτσι όπως το πάτε.. με ποιες θα συζητάμε για κορδελίτσες κ φορεματάκια??? χαχαχα.. 

Άντε αύριο σχεδον θα ολοκληρωθει ο πίνακας.. ποιες μας έμειναν?? κ πότε με το καλο??

 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσια! καλη επιτυχια με τις αυχενικες αυριο . ολα καλα θα πανε.. κ εμενα το μωρακι μας ειχε καλη θεση κ καναμε ενα 20 λεπτο γτ τραβηξαμε βιντεο με το κινητο κ ηταν 13λεπτα! οσο για την papp A αν την εχεις μαζι σου ,σου εξηγει ο γιατρος τις πιθανοτητες για τις τρισωμιες. δλδ εμενα απο τον υπερηχο εβγαινε 1/455  αλλα μαζι με την ηλικια μου κ την εξ. αιματος εβγαινε 1/ 2563 κτλ.. θελουν και τα 2  για να βγαλουν σαφεις συμπερασματα @Ασία

πρίν από 6 λεπτά , Ασία είπε:

Αύριο έχουμε 3 μαζεμένες!

Πάντως κορίτσια το όνειρο δεν με ανησύχησε.ήταν το πρώτο σχετικό με εγκυμοσύνη που είδα από τότε που το έμαθα.μια φίλη μου πριν μέρες είχε δει πως έχω κορίτσι.τα όνειρα τα πιστεύω, όχι όμως με την έννοια πως ότι δεις βγαίνει η αν δεις πχ ψάρι είναι λαχτάρα, που λένε. Εγώ πιστεύω πολύ στο συναίσθημα που σου αφήνουν. Αν δηλαδή ξυπνήσεις και νιώθεις όμορφα ήταν καλό το όνειρο, αν ξυπνήσεις και είσαι πχ φοβισμένος κάτι κακό θα συμβεί.Και πραγματικά με αυτή την ερμηνεία πάντα μου βγαίνουν!!!σήμερα ξύπνησα πολύ χαρούμενη φυσικά που είδα πως το μωράκι μου ήταν υγιέστατο και κοριτσάκι(να θυμίσω πως αν έχω κάποια προτίμηση αυτή είναι κατά 51% σε κορίτσι αλλά είμαι σίγουρη πως έχω αγόρι από την πρώτη μέρα που έμαθα πως είμαι έγκυος, σαν να μου το δήλωσε ο γιατρός, τόση σιγουριά!!) Περιμένω πως και πως την αυριανή μέρα να έχουμε 3 ευχάριστα νέα από μάντη, Μαρία και από μένα και να γεμίζει σιγά σιγά το πινακακι μας με ζωντανά χρωματάκια!!!!!!!!

Τέλεια άρα θα πάω πρωί πρωί να κάνω την αιματολογικη κ μετά θα πάω για την Αυχενική ώστε να βγει πριν το μεσημέρι για να πάω το αποτέλεσμα στον γιατρό και να μου πει τα συμπεράσματα του όσο πιο νωρίς γίνεται.

να ρωτησεις στο εργαστηριο για να σιγουρευτεις οτι θα την βγαλουν μες την μερα. εμενα μου το ειχαν πει  εδω θεσ/νικη


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , irinikavala είπε:

Ασία μου δεκτή η προτίμηση σου αλλά μας βλέπω 2-3 μόνο κοριτσομάνες έτσι όπως το πάτε.. με ποιες θα συζητάμε για κορδελίτσες κ φορεματάκια??? χαχαχα.. 

Άντε αύριο σχεδον θα ολοκληρωθει ο πίνακας.. ποιες μας έμειναν?? κ πότε με το καλο??

 

Εγω απο την αρχη πιστευα οτι ειναι κοριτσακι. Δεν ξερω γτ... ισως γτ πειραζαν παλιοτερα τον αντρα μου οτι θα κανει μονο κορες.

Ομως κατι ονειρα δικων μας ανθρωπων δειχνουν αγορι. Λες να μου κανει την ανατροπη? Οσο σκεφτομαι οτι σε 24 ωρες θα εχει ηδη τελειωσει η εξεταση τρελαινομαι... Ας ειναι καλα το μωρακι μου να το χαρουμε λιγακι..


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

εμένα πάλι ο γιατρός μου είπε οτι πρώτα πρέπει να δώσει στον μικροβιολόγο τα αποτελέσματα τα δικά του κ μετά να βγάλει ο μικροβιολόγος τα τελικά αποτελέσματα.. κ τα κορίτσια που ήατν πριν απο μένα κ είχαν δώσει απο το πρωί, αφού ολοκλήρωσαν την αυχενική, ο γιατρός έδωσε τα στοιχεία στο μικροβιολόγο κ μετα απο λίγο έστειλε τα αποτελέσματα.. ο καθένας μάλλον διαφορετικά.. επίσης σας την έχει γράψει απο πριν την εξέταση? εμένα εκείνη την ώρα μου την έγραψε.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, linaa είπε:

κοριτσακι η αιματος στο μαιευτηριο που εκανα εγω βγηκε μετα απο δυο μερες εδω αθηνα. δεν σου εξηγει τιποτα ο γιατρος τα γραφει πανω το χαρτι πεντακαθαρα ο γιατρος απλα περνει τα αποτελεσματα κ σου λεει οτι ολα καλα κ σου δινει το χαρτι. Αν τωρα δεν την κανεις στο μαιευτηριο τοτε στην δινουν στο μικροβιολογικο την εξεταση κ βλεπεις τα ποσοστα κ διπλα σου λεει πια ποσοστα ειναι για την ηλικια σου καλα !!!!! τοσο απλα !!!!!!! 

για την Ασφαλεια τωρα αν εισαι παντρεμενη μπορεις να μπεις στο βιβλιαριο του αντρα σου ευκολα. αλλα αν πας σε δημοσιο νοσοκομειο δικαιουσε δωρεαν εξετασεις κ χωρις ασφαλεια μονο με  το αμκα σου  απλα ειναι πιο ταλαιπωρια εδω αθηνα αν εισαι σε μικρη επαρχια με λιγοτερο κοσμο  ειναι πιο γρηγορη η εξιπηρετηση. 

Α τώρα κατάλαβα γιατί είχα μπερδευτεί!

όλες τις εξετάσεις τις έχω κάνει δωρεάν στο νοσοκομείο, μόνο την αιματολογικη μαζί με την Αυχενική θα την κάνω σε μικροβιολόγο έξω γιατί στο νοσοκομείο δεν την κάνουν, δηλαδή ως τώρα ευτυχώς δεν έχω πληρώσει ούτε ένα ευρώ.απλά σκεφτόμουν πως στην πορεία θα χρειαστεί λογικά να κάνω κ άλλες εξετάσεις εκτός νοσοκομείου άρα θα με βόλευε να έχω βιβλιάριο υγείας.

πρίν από 6 λεπτά , ada32 είπε:

Καλημερα κοριτσια! καλη επιτυχια με τις αυχενικες αυριο . ολα καλα θα πανε.. κ εμενα το μωρακι μας ειχε καλη θεση κ καναμε ενα 20 λεπτο γτ τραβηξαμε βιντεο με το κινητο κ ηταν 13λεπτα! οσο για την papp A αν την εχεις μαζι σου ,σου εξηγει ο γιατρος τις πιθανοτητες για τις τρισωμιες. δλδ εμενα απο τον υπερηχο εβγαινε 1/455  αλλα μαζι με την ηλικια μου κ την εξ. αιματος εβγαινε 1/ 2563 κτλ.. θελουν και τα 2  για να βγαλουν σαφεις συμπερασματα @Ασία

να ρωτησεις στο εργαστηριο για να σιγουρευτεις οτι θα την βγαλουν μες την μερα. εμενα μου το ειχαν πει  εδω θεσ/νικη

Ναι θα ρωτήσω αν κ πήγα χθες και είπα πως θα περάσω για την αιματολογικη την Πέμπτη κ πως την ίδια μέρα έχω την Αυχενική και μου είπε οκ.Δεν μου είπε πως δεν βγαίνει την ίδια μέρα το αποτέλεσμα, άρα οκ είμαστε.

 

πρίν από 10 λεπτά , irinikavala είπε:

Ασία μου δεκτή η προτίμηση σου αλλά μας βλέπω 2-3 μόνο κοριτσομάνες έτσι όπως το πάτε.. με ποιες θα συζητάμε για κορδελίτσες κ φορεματάκια??? χαχαχα.. 

Άντε αύριο σχεδον θα ολοκληρωθει ο πίνακας.. ποιες μας έμειναν?? κ πότε με το καλο??

 

Μπα, εγώ περιμένω κάνα δυο κοριτσομάνες ακόμη βρέξει χιονίσει...(Μαρία και ανεμώνη) κι σου πω και μια τρίτη....Αλλά ο μήνας Οκτώβρης είναι αγορίστικος!!! Αύριο είμαστε Μαρία, μάντη κι εγώ. Την Παρασκευή η depyfr και Δευτέρα η ανεμώνη. Άλλα κορίτσια δεν έχουν δώσει πληροφορίες νομίζω, εκτός κ αν ξεχνάω κάποια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...