Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 28 λεπτά , Μάντη είπε:

Καλημέρα κοριτσια μου... το ξημερώματα ειχα παλι ροζ και τωρα καφε ελπιζω να παραμείνουν καφε... εσεις πως είστε;;;;

Καλημέρα, καφέ θα μείνουν και θα εξαφανιστούν και αυτά.Εγώ είμαι μια χαρά, δεν έχω ούτε ένα σύμπτωμα, όσο μπορώ δεν κουράζομαι και μετράω αντίστροφα τις μέρες για την Αυχενική! Έχω πάρει ήδη 2 κιλά και είμαι 11+4, η μεγάλη πείνα που είχα στις αρχές έφυγε εντελώς. Εσείς κορίτσια από κιλά πως τα πάτε? Έχουμε καμία καπνιστρια στην παρέα?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Ασία είπε:

Καλημέρα, καφέ θα μείνουν και θα εξαφανιστούν και αυτά.Εγώ είμαι μια χαρά, δεν έχω ούτε ένα σύμπτωμα, όσο μπορώ δεν κουράζομαι και μετράω αντίστροφα τις μέρες για την Αυχενική! Έχω πάρει ήδη 2 κιλά και είμαι 11+4, η μεγάλη πείνα που είχα στις αρχές έφυγε εντελώς. Εσείς κορίτσια από κιλά πως τα πάτε? Έχουμε καμία καπνιστρια στην παρέα?

Ελπιζω να μην ξανα δω κοκκινο... 11 και 4 βάσει υπερηχου;;; εγω ειχα χασει 4 και πηρα ενα τωρα!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , Μάντη είπε:

Καλημέρα κοριτσια μου... το ξημερώματα ειχα παλι ροζ και τωρα καφε ελπιζω να παραμείνουν καφε... εσεις πως είστε;;;;

Μαντη μου υπομονη... Καφε θα παραμείνει και θα σταματησει... 

 

πρίν από 24 λεπτά , Ασία είπε:

Καλημέρα, καφέ θα μείνουν και θα εξαφανιστούν και αυτά.Εγώ είμαι μια χαρά, δεν έχω ούτε ένα σύμπτωμα, όσο μπορώ δεν κουράζομαι και μετράω αντίστροφα τις μέρες για την Αυχενική! Έχω πάρει ήδη 2 κιλά και είμαι 11+4, η μεγάλη πείνα που είχα στις αρχές έφυγε εντελώς. Εσείς κορίτσια από κιλά πως τα πάτε? Έχουμε καμία καπνιστρια στην παρέα?

Εγω ειμαι μειον 10!!!!αχαχαχαχαχχα Σας ριχνω ολες!!! Να δω ποσα θα βαλω οταν αρχισω να τρωω επιτελους!!!  (κανω όνειρα)!!! :P


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , anemoni1989 είπε:

Μαντη μου υπομονη... Καφε θα παραμείνει και θα σταματησει... 

 

Εγω ειμαι μειον 10!!!!αχαχαχαχαχχα Σας ριχνω ολες!!! Να δω ποσα θα βαλω οταν αρχισω να τρωω επιτελους!!!  (κανω όνειρα)!!! :P

Σκελετος θα μείνεις!!!! Απο σπυρακια πως πατε;; εγω εδω και δυο μερες γεμισα και ποτε δεν ειχα ακμη...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 8 λεπτά , Μάντη είπε:

Ελπιζω να μην ξανα δω κοκκινο... 11 και 4 βάσει υπερηχου;;; εγω ειχα χασει 4 και πηρα ενα τωρα!

Ναι ο υπέρηχος τόσο με δείχνει.Δεν θα φαίνεται ούτε ένα μικρό φούσκωμα σε σένα!

 

πρίν από 7 λεπτά , anemoni1989 είπε:

 

Εγω ειμαι μειον 10!!!!αχαχαχαχαχχα Σας ριχνω ολες!!! Να δω ποσα θα βαλω οταν αρχισω να τρωω επιτελους!!!  (κανω όνειρα)!!! :P

 Πωπω...10 κιλά είναι πολλά!!!θα βάλεις ελάχιστα κιλά σίγουρα. Σε βοήθησε εκείνο το σκεύασμα που έλεγες η ακόμη δεν έχεις δει καλή διάφορα? Άντε να ξεκινήσεις να τρως σαν άνθρωπος να ηρεμήσεις από τα κούλα συμπτώματα επιτέλους.

πρίν από 6 λεπτά , Μάντη είπε:

Σκελετος θα μείνεις!!!! Απο σπυρακια πως πατε;; εγω εδω και δυο μερες γεμισα και ποτε δεν ειχα ακμη...

Εγώ στο στήθος έχω βγάλει λίγα που δεν είχα κανένα. Το πρόσωπο μου όμως ξαφνικά έχει γίνει ξηρό ενώ ήταν κανονικό και καμιά φορά λιπαρό.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εγώ βαση Αυχενικής είμαι 13 +3 . Από κιλά εχω βαλει +1 . είμαι 57.5 βεβαια μου μειωθηκαν λιγο οι εμετοι σε 1-2 Την μέρα. Όποτε πιστεύω από δω κ πέρα θα βάλω κιλά. Οσο για κοιλιά ,φαίνομαι σαν να ειμαι πρησμενη Από το μεσημέρι κ μετά.(βαση περιοδου ειμαι 12 +4)

Εγώ έχω βαρεθεί πια υποτίθεται ότι μετά τη 12 εβδ ηρεμεις από συμπτώματα αλλά τίποτα Άπλα λίγο ελλατωθηκαν..

πρίν από 47 λεπτά , Μάντη είπε:

Σκελετος θα μείνεις!!!! Απο σπυρακια πως πατε;; εγω εδω και δυο μερες γεμισα και ποτε δεν ειχα ακμη...

Μακαρι να μην ξαναδεις αιμα. Εγω απο σπυρακια δεν εχω βγαλει αλλα βλεπω οτι εμφανιζονται οι παναδες σιγα σιγα..

Εμενα με εχει νευριασει ο αντρας μου ρε κοριτσια πολυ.. Καλα καλα δν εχω καταλαβει οτι 3ιμαι εγκυος ,κανει σχεδια κ για 2ο!!ελεος... Ας περασουν  ας γεννησω ,να περασουν 3 χρονια κ θα κανουμε κ αλλο.. Αυτα που περναω δεν ειναι κ λιγα.. 

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Μάντη είπε:

Καλημέρα κοριτσια μου... το ξημερώματα ειχα παλι ροζ και τωρα καφε ελπιζω να παραμείνουν καφε... εσεις πως είστε;;;;

κοριτσαρα υπομονη δυο μερουλες μειναν παει κ η δευτερα να περασουν γρηγορα ερθει η πεμπτη να ηρεμησεις!!!

πρίν από 57 λεπτά , ada32 είπε:

Καλημέρα εγώ βαση Αυχενικής είμαι 13 +3 . Από κιλά εχω βαλει +1 . είμαι 57.5 βεβαια μου μειωθηκαν λιγο οι εμετοι σε 1-2 Την μέρα. Όποτε πιστεύω από δω κ πέρα θα βάλω κιλά. Οσο για κοιλιά ,φαίνομαι σαν να ειμαι πρησμενη Από το μεσημέρι κ μετά.(βαση περιοδου ειμαι 12 +4)

Εγώ έχω βαρεθεί πια υποτίθεται ότι μετά τη 12 εβδ ηρεμεις από συμπτώματα αλλά τίποτα Άπλα λίγο ελλατωθηκαν..

Μακαρι να μην ξαναδεις αιμα. Εγω απο σπυρακια δεν εχω βγαλει αλλα βλεπω οτι εμφανιζονται οι παναδες σιγα σιγα..

Εμενα με εχει νευριασει ο αντρας μου ρε κοριτσια πολυ.. Καλα καλα δν εχω καταλαβει οτι 3ιμαι εγκυος ,κανει σχεδια κ για 2ο!!ελεος... Ας περασουν  ας γεννησω ,να περασουν 3 χρονια κ θα κανουμε κ αλλο.. Αυτα που περναω δεν ειναι κ λιγα.. 

χα χα χα το δευτερο βρε θα το χαρεις περισσοτερο αχ εγω βλεπω μια φιλη μου στο πρωτο ηταν να την κλαινε στο δευτερο αλλος ανθρωπος συνεχεια χαρουμενη με τις βολτες της μολις γεννησε καμια κουραση (στην πρωτη ειχε λυποθημισει δυο φορες απο την ενταση αν κ ηταν ευκολη γεννα) καμια σχεση κ με το νεογεννητο χαλαρωτατη το θυλασε αμεσως(στο πρωτο ειχε παρει γυναικα στο σπιτι να την μαθει κ παλι ηταν με τα νευρα κροσια κ το μωρο να κλαιει με το παραμικρο)

ασε το δευτερο θα μας βγαλει ασπροπροσωπους!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Ασία είπε:

Ναι ο υπέρηχος τόσο με δείχνει.Δεν θα φαίνεται ούτε ένα μικρό φούσκωμα σε σένα!

 

 Πωπω...10 κιλά είναι πολλά!!!θα βάλεις ελάχιστα κιλά σίγουρα. Σε βοήθησε εκείνο το σκεύασμα που έλεγες η ακόμη δεν έχεις δει καλή διάφορα? Άντε να ξεκινήσεις να τρως σαν άνθρωπος να ηρεμήσεις από τα κούλα συμπτώματα επιτέλους.

Εγώ στο στήθος έχω βγάλει λίγα που δεν είχα κανένα. Το πρόσωπο μου όμως ξαφνικά έχει γίνει ξηρό ενώ ήταν κανονικό και καμιά φορά λιπαρό.

Εχω κανει κοιλιααα δεν κουμπονουν τα τζιν!!! Και τα πουκαμισακια μου! Επισης εχω κανει τεραστιο στηθος!

πρίν από 12 λεπτά , linaa είπε:

κοριτσαρα υπομονη δυο μερουλες μειναν παει κ η δευτερα να περασουν γρηγορα ερθει η πεμπτη να ηρεμησεις!!!

χα χα χα το δευτερο βρε θα το χαρεις περισσοτερο αχ εγω βλεπω μια φιλη μου στο πρωτο ηταν να την κλαινε στο δευτερο αλλος ανθρωπος συνεχεια χαρουμενη με τις βολτες της μολις γεννησε καμια κουραση (στην πρωτη ειχε λυποθημισει δυο φορες απο την ενταση αν κ ηταν ευκολη γεννα) καμια σχεση κ με το νεογεννητο χαλαρωτατη το θυλασε αμεσως(στο πρωτο ειχε παρει γυναικα στο σπιτι να την μαθει κ παλι ηταν με τα νευρα κροσια κ το μωρο να κλαιει με το παραμικρο)

ασε το δευτερο θα μας βγαλει ασπροπροσωπους!!!

Πως και πως περιμενω να δω οτι ειναι καλα το ζουζουνακι μ...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Μάντη είπε:

Εχω κανει κοιλιααα δεν κουμπονουν τα τζιν!!! Και τα πουκαμισακια μου! Επισης εχω κανει τεραστιο στηθος!

Πως και πως περιμενω να δω οτι ειναι καλα το ζουζουνακι μ...

Κι εγώ το ίδιο με τα τζιν, τα αποφεύγω επειδή είναι στενά και με πιέζουν και η μαία είπε να φοράω φαρδιά.θα ανοίξει κι άλλο ο καιρός και το καλό είναι πως θα φοράμε φορέματα καλοκαιρινά όταν θα φαίνεται καλά η κοιλιά μας.Εγώ ακόμη δεν ψώνισα μεγαλύτερα ρούχα γιατί θέλω να ανοίξει ο καιρός κι άλλο.προς το παρόν βολεύομαι με κολάν,φόρμες και φορέματα με καλσόν. Πότε φαίνεται συνήθως η κοιλιά? Στον τέταρτο ξεκινάει να ξεχωρίζει?

Πάντως @ada32 κι εμένα γύρισε και μου είπε ο δικός μου "Τώρα που βρήκαμε τον τρόπο μόλις γεννήσεις θα κάνουμε κι άλλο να έχουν μικρή διαφορά ηλικίας να μεγαλώσουν μαζί" χαχαχαχα δεν είμαστε καλά, ακόμη δεν έχουμε κάνει Αυχενική και φτάσαμε στο δεύτερο μωρό.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 10 λεπτά , Ασία είπε:

Κι εγώ το ίδιο με τα τζιν, τα αποφεύγω επειδή είναι στενά και με πιέζουν και η μαία είπε να φοράω φαρδιά.θα ανοίξει κι άλλο ο καιρός και το καλό είναι πως θα φοράμε φορέματα καλοκαιρινά όταν θα φαίνεται καλά η κοιλιά μας.Εγώ ακόμη δεν ψώνισα μεγαλύτερα ρούχα γιατί θέλω να ανοίξει ο καιρός κι άλλο.προς το παρόν βολεύομαι με κολάν,φόρμες και φορέματα με καλσόν. Πότε φαίνεται συνήθως η κοιλιά? Στον τέταρτο ξεκινάει να ξεχωρίζει?

Πάντως @ada32 κι εμένα γύρισε και μου είπε ο δικός μου "Τώρα που βρήκαμε τον τρόπο μόλις γεννήσεις θα κάνουμε κι άλλο να έχουν μικρή διαφορά ηλικίας να μεγαλώσουν μαζί" χαχαχαχα δεν είμαστε καλά, ακόμη δεν έχουμε κάνει Αυχενική και φτάσαμε στο δεύτερο μωρό.

αμα εισαι αδυνατουλα συνηθως μια δυο εβδομαδες μετα την αυχενικη θα φαινετε η κοιλιτσα σου με κολλητα ρουχαλακια. κανονικα ομως σαν κοιλια εγκυμοσυνης θα φανει εκει γυρω στην 17-18. μεχρι τοτε θα ειναι σαν εχεις παρει κανενα κιλο μετα κανει μπαμ οτι εισαι εγκυος.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, linaa είπε:

αμα εισαι αδυνατουλα συνηθως μια δυο εβδομαδες μετα την αυχενικη θα φαινετε η κοιλιτσα σου με κολλητα ρουχαλακια. κανονικα ομως σαν κοιλια εγκυμοσυνης θα φανει εκει γυρω στην 17-18. μεχρι τοτε θα ειναι σαν εχεις παρει κανενα κιλο μετα κανει μπαμ οτι εισαι εγκυος.

Α εντάξει, έχουμε καιρό λοιπόν. Η κοιλιά μου ήταν πάντα πλάκα κ τώρα που φούσκωσε την καταλαβαίνουν μόνο όσοι ξέρουν για την εγκυμοσύνη. Στους υπόλοιπους φαίνεται μια απλή νορμάλ κοιλιά.πως πηγαίνεις εσύ? Τον ένιωσες τον μπέμπη να κλωτσάει?

irinikavala         2/10       κοριτσάκι

ZiliHer                3/10       αγοράκι

zina7777           4/10        αγοράκι

citty                    5/10

Nightwish          7/10       κοριτσάκι

eamo                  8/10       αγοράκι

melina92            8/10

kater1n@            9/10

ada32                 12/10       αγοράκι

Χριστίνα2119   14/10       αγοράκι

Alekk                  16/10       αγοράκι

Μάντη                 21/10

Βικτώρια1987   22/10

anemoni1989     23/10

Μαρία1430         24/10

depyfr                  26/10

Ασία                     28/10

Rozita1510          4/11

@depyfr @Rozita1510 τι κάνετε κορίτσια εσείς? Έχετε καιρό να γράψετε νέα σας?που χαθήκατε?Όλα καλά? @melina92 τι κάνεις? Που είσαι κι εσύ, άνοιξες το θέμα μανούλες Οκτωβρίου κ χάθηκες?στις 28/3 δεν ήταν η Αυχενική σου? Πως πήγε?

Link to comment
Share on other sites

Εγω απο κοιλια εχω πρηξιμο πολυ... Ειδικα μετα το μεσημέρι,  αλλα πλεον καο το πρωι... Σαν να εχω φαει οσπρια.. Οι δικοι μ την καταλαβαινουν ανετα!!! 

Το σκευασμα με βοηθησε και τρωω πρωινο ενα τοστ.... Απο κει καο περα είμαι ερμαιο των εμετων αλλα το χω πάρει πολυ χαλαρα το ολο θέμα και αντεχω!!! Λιγη πλακα παντα βοηθάει αλλωστε!!! 

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Εγω απο κοιλια εχω πρηξιμο πολυ... Ειδικα μετα το μεσημέρι,  αλλα πλεον καο το πρωι... Σαν να εχω φαει οσπρια.. Οι δικοι μ την καταλαβαινουν ανετα!!! 

Το σκευασμα με βοηθησε και τρωω πρωινο ενα τοστ.... Απο κει καο περα είμαι ερμαιο των εμετων αλλα το χω πάρει πολυ χαλαρα το ολο θέμα και αντεχω!!! Λιγη πλακα παντα βοηθάει αλλωστε!!! 

Εσύ πρέπει να είσαι 11+2 περίπου? Και ακόμη τα ίδια με τους εμετούς...? Πωπω υπομονή....τελειώνει το μαρτύριο όπου να ναι.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Ασία είπε:

Εσύ πρέπει να είσαι 11+2 περίπου? Και ακόμη τα ίδια με τους εμετούς...? Πωπω υπομονή....τελειώνει το μαρτύριο όπου να ναι.

Έκλεισα την 11η βαση υπερηχου... Την Τετάρτη εχω ραντεβού στον καινούριο γιατρο και την άλλη Τρίτη αυχενική πρωτα ο Θεός!!! 

Ευελπιστώ έστω και σε μειωση των εμετων... Να τρωω τουλάχιστον λιγουλάκι!!! 

Αλλα και παλι δοξα τω Θεω λεω,  αλλες κοπελες θα παρακαλουσαν να ειναι και χειρότερα απο μενα αρκεί να εκαναν ενα παιδακι... 

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...