Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Nima21 είπε:

      Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 5 λεπτά , Ασία είπε:

Α τώρα κατάλαβα γιατί είχα μπερδευτεί!

όλες τις εξετάσεις τις έχω κάνει δωρεάν στο νοσοκομείο, μόνο την αιματολογικη μαζί με την Αυχενική θα την κάνω σε μικροβιολόγο έξω γιατί στο νοσοκομείο δεν την κάνουν, δηλαδή ως τώρα ευτυχώς δεν έχω πληρώσει ούτε ένα ευρώ.απλά σκεφτόμουν πως στην πορεία θα χρειαστεί λογικά να κάνω κ άλλες εξετάσεις εκτός νοσοκομείου άρα θα με βόλευε να έχω βιβλιάριο υγείας.

νομιζω οτι ετσι κ αλλιως η αυχενικη κ η β επιπεδου δεν γραφετε δεν ειμαι κ σιγουρη. ε γενικα καλο ειναι να εχεις μια ασφαλεια οχι μονο για εξετασεις. οκ απο εξετασεις μεσα στο χρονο σιγα ποσες να χρειαστουν παραπανω απο 100 ευρω αποκλειετε μικρη κοπελα εισαι αλλα καλο ειναι να υπαρχει ενα βιβλιαριο κ αφου εχεις το δικαιωμα να μπεις στου αντρα σου γιατι να το αφησεις... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

@Ασία αν εχεις την δυνατοτητα να εχεις βιβλιαριο ,καντο .. απο ποια περιοχη εισαι ? εγω για β επιπεδου εκλεισα σε νοσοκομειο στην Θεσ/νικη δωρεαν. 

αλλα τις υπολοιπες εξετασεις τις κανω σε μικροβιολογικο εξω κ πληρωνω συμμετοχη γτ εχω βιβλιαριο. 

εγω τον αλλον μηνα εχω να τρεξω  για τον πολιτικο γαμο. γτ δεν ειμαστε παντρεμενοι!!!κ θελει χαρτια.. ξερει καμια σας αν δικαιουσε αδεια γαμου?


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , ada32 είπε:

@Ασία αν εχεις την δυνατοτητα να εχεις βιβλιαριο ,καντο .. απο ποια περιοχη εισαι ? εγω για β επιπεδου εκλεισα σε νοσοκομειο στην Θεσ/νικη δωρεαν. 

αλλα τις υπολοιπες εξετασεις τις κανω σε μικροβιολογικο εξω κ πληρωνω συμμετοχη γτ εχω βιβλιαριο. 

εγω τον αλλον μηνα εχω να τρεξω  για τον πολιτικο γαμο. γτ δεν ειμαστε παντρεμενοι!!!κ θελει χαρτια.. ξερει καμια σας αν δικαιουσε αδεια γαμου?

Φυσικά κ δικαιούσαι... Αχ τι καλά... μετο καλο κοριτσάκι μου!! Άντε ωραία.. κ μπεμπάκι κ γάμος μαζί.. ωωω θα είσαι κ όμορφη νυφούλα με μία διακριτική κοιλίτσα.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , irinikavala είπε:

την ανεμώνη κ γω την εχω για κοριτσάκι.. αλλά τις άλλες πιο πολύ για γιους.. έτσι κάτι μου λέει.. ίσως κ την depyfr.. θα δούμε.. έφτασε ο καιρος..

Ναι, σύντομα θα μάθουμε όλες!

Link to comment
Share on other sites

Μια που λέτε για βιβλιάρια κτλ.. εγώ έχω βιβλιάριο δικό μου μέχρι τον Μάρτιο αλλά έψαξα κ για λίγα ένσημα δε δικαιούμαι κανένα επίδομα.. Μπορώ να κάνω διακοπή του δικού μου κ να πάω στου συζύγου μπας κ πάρουμε κανένα επιδοματάκι???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 32 λεπτά , linaa είπε:

νομιζω οτι ετσι κ αλλιως η αυχενικη κ η β επιπεδου δεν γραφετε δεν ειμαι κ σιγουρη. ε γενικα καλο ειναι να εχεις μια ασφαλεια οχι μονο για εξετασεις. οκ απο εξετασεις μεσα στο χρονο σιγα ποσες να χρειαστουν παραπανω απο 100 ευρω αποκλειετε μικρη κοπελα εισαι αλλα καλο ειναι να υπαρχει ενα βιβλιαριο κ αφου εχεις το δικαιωμα να μπεις στου αντρα σου γιατι να το αφησεις... 

Είμαι στο ΙΚΑ όμως δεν έχω βιβλιάριο. Δεν ξέρω αν γίνεται να έχω βιβλιάριο από τον άντρα μου ενώ κι εγώ εργάζομαι και είμαι ασφαλισμένη (με ελάχιστα ένσημα το χρόνο,τόσα που δεν φτάνουν να ανοίξω βιβλιάριο)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , irinikavala είπε:

Φυσικά κ δικαιούσαι... Αχ τι καλά... μετο καλο κοριτσάκι μου!! Άντε ωραία.. κ μπεμπάκι κ γάμος μαζί.. ωωω θα είσαι κ όμορφη νυφούλα με μία διακριτική κοιλίτσα.. 

ευχαριστω! τι καλα που δικαιουμαι κ αδεια γαμου! εχω του  2018 την αδεια που δεν εχω παρει ακομα ! οποτε μια χαρα!

 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Ασία είπε:

Είμαι στο ΙΚΑ όμως δεν έχω βιβλιάριο. Δεν ξέρω αν γίνεται να έχω βιβλιάριο από τον άντρα μου ενώ κι εγώ εργάζομαι και είμαι ασφαλισμένη (με ελάχιστα ένσημα το χρόνο,τόσα που δεν φτάνουν να ανοίξω βιβλιάριο)

νομιζω οτι αν δεν εχεις απο σενα, παιρνεις απο τον αντρα σου εφοσον ειστε παντρεμενοι ,παιρνεις οικογενειακο βιβλιαριο αφου τα δικα σου ενσημα δεν φτανουν για να εχεις δικο σου.


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , ada32 είπε:

@Ασία αν εχεις την δυνατοτητα να εχεις βιβλιαριο ,καντο .. απο ποια περιοχη εισαι ? εγω για β επιπεδου εκλεισα σε νοσοκομειο στην Θεσ/νικη δωρεαν. 

αλλα τις υπολοιπες εξετασεις τις κανω σε μικροβιολογικο εξω κ πληρωνω συμμετοχη γτ εχω βιβλιαριο. 

εγω τον αλλον μηνα εχω να τρεξω  για τον πολιτικο γαμο. γτ δεν ειμαστε παντρεμενοι!!!κ θελει χαρτια.. ξερει καμια σας αν δικαιουσε αδεια γαμου?

Κοντά στην Λάρισα μένω.θα πρέπει να πάω να ρωτήσω στο ΙΚΑ να δω τι δικαιούμαι κ τι όχι γιατί είναι περίεργη νομίζω η περίπτωση μου.την Β επιπέδου εδώ στο νοσοκομείο μου είπαν πως δεν την κάνουν, άρα θα την κάνω έξω. Πότε λέτε να κάνετε το γάμο?

πρίν από 2 λεπτά , ada32 είπε:

νομιζω οτι αν δεν εχεις απο σενα, παιρνεις απο τον αντρα σου εφοσον ειστε παντρεμενοι ,παιρνεις οικογενειακο βιβλιαριο αφου τα δικα σου ενσημα δεν φτανουν για να εχεις δικο σου.

Ωραία τότε, με συμφέρει έτσι. Θα πάω να το κοιτάξω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ασία είπε:

Κοντά στην Λάρισα μένω.θα πρέπει να πάω να ρωτήσω στο ΙΚΑ να δω τι δικαιούμαι κ τι όχι γιατί είναι περίεργη νομίζω η περίπτωση μου.την Β επιπέδου εδώ στο νοσοκομείο μου είπαν πως δεν την κάνουν, άρα θα την κάνω έξω. Πότε λέτε να κάνετε το γάμο?

τελη Μαιου λεω . γτ ψαχνουμε σπιτι να μετακομισουμε γτ αυτο που ειμαστε ειναι μικρο κ δεν θα χωραμε. εχω αρκετες δουλειες δυστυχως κ δεν λενε να μου σταματησουν κ οι εμετοι για να ειμαι καλα να τα κανω .. εχω μετακομιση κ πολιτικο !! κ τα πεθερικα μου θελουν κ γλεντι σε ταβερνα.. εγω δεν μπορω να φαω τιποτα ,το γλεντι με μαρανε ..

σκεφτομαι εντωμεταξυ να παρω σπιτι κοντα στην μαμα μου κ στην πεθερα για να με βοηθανε  με το μωρο . εσεις τι λετε?


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σου έχουν πέσει μαζεμένα. Φαντάζομαι στον πολιτικό δεν θα έχεις πολλούς καλεσμένους, μόνο τους στενούς συγγενείς, σωστά?οπότε ας κάνετε τραπέζι, εσείς κι εσείς θα είστε... μου Μου ακούγεται πολύ λογικό τέτοια μέρα να φάτε όλοι μαζί.για θρησκευτικό σκέφτεστε του χρόνου με την βάφτιση ή καθόλου? Στην θέση σου θα διάλεγα σπίτι κοντά στις γιαγιάδες ώστε να βοηθήσουν αν μπορούν. Είσαι τυχερή αν έχεις βοήθεια και από τις δύο.

@ada32

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Ασία είπε:

Σου έχουν πέσει μαζεμένα. Φαντάζομαι στον πολιτικό δεν θα έχεις πολλούς καλεσμένους, μόνο τους στενούς συγγενείς, σωστά?οπότε ας κάνετε τραπέζι, εσείς κι εσείς θα είστε... μου Μου ακούγεται πολύ λογικό τέτοια μέρα να φάτε όλοι μαζί.για θρησκευτικό σκέφτεστε του χρόνου με την βάφτιση ή καθόλου? Στην θέση σου θα διάλεγα σπίτι κοντά στις γιαγιάδες ώστε να βοηθήσουν αν μπορούν. Είσαι τυχερή αν έχεις βοήθεια και από τις δύο.

@ada32

ναι στον πολιτικο θα ειμαστε εμεις κ εμεις . δεν εχω ορεξη για κανεναν αλλον.  μετα θα γινε μαλλον γαμο βαφτιση . ναι θα εχω κ απο τις 2 βοηθεια ευτυχως..


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ada32 είπε:

τελη Μαιου λεω . γτ ψαχνουμε σπιτι να μετακομισουμε γτ αυτο που ειμαστε ειναι μικρο κ δεν θα χωραμε. εχω αρκετες δουλειες δυστυχως κ δεν λενε να μου σταματησουν κ οι εμετοι για να ειμαι καλα να τα κανω .. εχω μετακομιση κ πολιτικο !! κ τα πεθερικα μου θελουν κ γλεντι σε ταβερνα.. εγω δεν μπορω να φαω τιποτα ,το γλεντι με μαρανε ..

σκεφτομαι εντωμεταξυ να παρω σπιτι κοντα στην μαμα μου κ στην πεθερα για να με βοηθανε  με το μωρο . εσεις τι λετε?

καλημερα κοριτσια μου.και εγω εκανα πολιτικο με τους πολυ στενους συγγενεις.και μετα πηγαμε σε ενα ωραιο εστιατοριο ταβερνα και φαγαμε.και στην γαμοβαπτιση μην φανταστεις σε ενα ωραιο  μεζεδοπωλειο πηγαμε και καναμε το γλεντι.εμας μας ειχαν πεσει και οικονομικα ολα μαζι.αγορα σπιτιου,επιπλα και ντυσιμο σπιτιου,γεννα,γαμοσ και βαπτιση.αστα να πανε.αλλα μια χαρα περασαμε.τα πιο απλα μερικες φορες βγαινουν και καλυτερα.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά θα είναι και το τραπέζι. Κάντους το χατήρι... :)

Τυχερή είσαι που θα έχεις γιαγιάδες κοντά. Φρόντισε όμως να βάλετε νωρίς τα όριά σας. @ada32 

Στην 1η μου εγκυμοσύνη ήμουν πεπεισμένη ότι ήταν αγόρι και απέκτησα την κόρη μου και τώρα ένιωθα ότι θα είναι κορίτσι και έίναι αγόρι. Φοβερό το ένστικτο της μάνας! Δεν μπορέίτε να πείτε.... :-D

 

  • Χαχα 2

StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...