Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Angot είπε:

      καλημεραα κορίτσια ! μ κάνανε πάλι ντοπλερ , άψογο ήταν! αύριο μπαίνω 33 εβδομάδων και το μωράκι είναι σχεδόν 2 κιλά! ο τράχηλος σταθερός στα 1.9-2 απλώς είπε ο γιατρός αν βγάλω τον όρο θα γεννήσω ! ο εμβρυολογος είπε αν αντέξω 10 ημέρες θα είναι το ιδανικό ! τι λύσεις εχω δεν ξέρω γιατί για μ@@@ 10 ημέρες παραπάει. 

      Δεν κατάλαβα τι γράφεις στο τέλος..σε κλινική είσαι? φαντάζομαι έχει κι ένα κόστος η διαμονή σου εκεί.. αν σου λένε όμως χωρίς ορο θα γεννήσεις μην το διακινδυνεύσεις.να πάρει όσες περισσότερες ημέρες το μωράκι.

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 9 λεπτά , irinikavala είπε:

Θα ερθει.. θα ερθει.. κ αποτι θυμαμαι εχεις νωρις ραντεβου ε;; αντε τυχερουλα θα το δεις το μπεμπακι.. κ θα τρελαθεις!! 

Εγω εχω αλλη μια βδομαδα.. πως περναει;;

Ναι στις 9:30 ειναι το ραντεβου... Εσυ ομως εχεις κανει αυχενικη εισαι ενα βημα μπροστα. εκλεισες και το 1ο 3μηνο!

Εν τω μεταξυ Κυριακη και χθες μου εκανε τη χαρη να με αφησει το στομαχι και λεω αυτο ηταν πανε περασαν οι ανακατωσουρες αλλα μαλλον βιαστηκα. Απο το μεσημερι με εχει τσακισει. Με ξεγελασε το καθαρματακι


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

Υπομονη.. λιγο εμεινε κ θα περασει κ αυτο.. βλεπεις;; ηδη σε αφηνει λιγο καποιες μερες..

Εμ κ γω που πηγα στο επομενο σταδιο τι εγινε;; ελεγα θα ειμαι ηρεμη πλεον αλλα τοσο κρατησε.. χαχα.. τωρα θελω να το ξαναδω. Να δω οτι ολα πανε καλα.. αχ οι μελλουσες μανες.. αγχος πολυ.. 

Ααα να ζητησεις κ dvd απο αυχενικη.. να το χαζευεις μετα μετην ανεση σου

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Μάντη είπε:

Κορίτσια μετά την αυχενική κάθε πότε κάνουμε υπέρηχο;;

Νομίζω είναι ανάλογα το γιατρό. Εμένα σε ενα ενημερωτικο που μου ειχε δώσει η μαια εγραφε καθε 4 εβδομάδες περιπου για το 2ο τρίμηνο


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Νομίζω είναι ανάλογα το γιατρό. Εμένα σε ενα ενημερωτικο που μου ειχε δώσει η μαια εγραφε καθε 4 εβδομάδες περιπου για το 2ο τρίμηνο

Μπαααα δεν θα αντέχω τόσο καιρό είμαι σίγουρη! Το πολύ 3 να αντέξω!!!!!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 35 λεπτά , Μάντη είπε:

Μπαααα δεν θα αντέχω τόσο καιρό είμαι σίγουρη! Το πολύ 3 να αντέξω!!!!!

Πανω απο 2 ζοριζομαι. Φαντάζομαι ότι θα μου περάσει όταν θα το νιωσω. Θα πηγαινω ενδιάμεσα στο γυναικολόγο που έρχεται εδω για να μην αγχώνομαι

  • Μου αρέσει 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Πανω απο 2 ζοριζομαι. Φαντάζομαι ότι θα μου περάσει όταν θα το νιωσω. Θα πηγαινω ενδιάμεσα στο γυναικολόγο που έρχεται εδω για να μην αγχώνομαι

εμενα με ειδε μια εβδομαδα μετα την αυχενικη κ μετα καθε 4 εβδομαδες κοριτσια παλι μαζι κ με τις αιματολογικες. αν δεν υπαρχει καποιο θεμα καθε 4 εβδομαδες ειναι ο υπερηχος. τωρα εγω πχ θα παω απευθειας για β επιπεδου κατι παραπανω απο 4 εβδομαδες.

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Μαρία1430 είπε:

Εχω συμφιλιωθεί με την ιδεα και δεν εχω πρόβλημα να το συζητω. Ισα ισα μπορεί καποια ζευγάρια να ξεπεράσουν τυχον ταμπου που έχουν με το θεμα. Μετα απο 1 χρονο ελευθερων επαφων χωρίς βέβαια να κοιταω γονιμες κτλ μου μπήκαν ψύλλοι οτι κάτι συμβαίνει. Πεντε μηνες μετα επεισα τον καλο μου να ψαχτουμε. Πρόβλημα με το σπέρμα. Οχι τρελο αλλα πρόβλημα. Δοκιμάζουμε σπερματεγχυση δυο μηνες μετα αφου τρέξαμε ολες τις εξετάσεις.Πετυχημένη αλλά παλλινδρομη. Σοκ και για τους δυο και ζορι στη μεταξυ μας σχεση. 8 μηνες μετα δεύτερη σπερματεγχυση αποτυχημένη. Το αφήνουμε το θεμα παιδι για 9 μηνες. Τον Ιούλιο το ξανασυζηταμε, παίρνουμε απόφαση για εξωσωματική και αμεσα. Μεσα Αυγούστου ξεκιναμε, μεσα Σεπτέμβρη θετικη χοριακη αλλά καφετια συνέχεια και οχι καλοι διπλασιασμοι. Γυρω στις 20/10 ξεμπέρδεψα με το αιμα και την επόμενη εβδομάδα έφυγα πηγα στον τωρινό μου γιατρό και κάναμε τις εξετάσεις των καθ' εξιν αποβολων. Θετική στη θρομβοφιλια αλλά οκ το περιμενα και δεν με πειραξε. Ομως βρεθηκε και πρόβλημα στον καρυοτυπο μου πράγμα που σημαίνει ότι δύσκολα θα πετυχαινα φυσιολογικό έμβρυο με φυσικο τρόπο. Δεκέμβρη λοιπόν παλι εξωσωματική με εξτρα άγχος. 25 ωάρια, 9 σε κατάλληλο μέγεθος, 8 γονιμοποιηθηκαν, 5 έφτασαν στο στάδιο της βλαστοκυστης για να ελεγχθουν και μονο ενα φυσιολογικό. Προετοιμασία ενδομητριου τον Ιανουάριο, 5/2 εμβρυομεταφορά και φτάσαμε στο σημερα...  Αυτή είναι η ιστορία μου

Συγγνώμη αν σας κουρασα

Ξανα ειδες κόκκινο;

Εφόσον υπάρχει γιατρός που κάνει αυχενική στο νησί μια χαρα κανε την εκεί να μην ταλαιπωρηθεις

Έχετε ταλαιπωρηθει αρκετά....περάσατε πάρα πολλά και επιτέλους έγινε το θαύμα και για σας!!! Όσο διάβαζα την ιστορία σου συγκινήθηκα τη στιγμή που διάβασα "και μόνο ένα φυσιολογικό" αυτό το ένα θα είναι το παιδάκι σου που μετά από τόση ταλαιπωρία θα το κρατήσεις στην αγκαλιά σου μετά από έξι μήνες περίπου από σήμερα!εύχομαι όλα να πάνε καλά μέχρι το τέλος!!!!!

Κορίτσια υπάρχει κάποια κοπέλα που είναι ανασφάλιστη ή μόνο εγώ είμαι η τυχερή στην παρέα?

Η εξέταση αίματος που κάνουμε την ημέρα της αυχενικής βγαίνει την ίδια μέρα?και την πηγαίνουμε στον γυναικολόγο να μας την εξηγήσει και να μας πει τις πιθανότητες που δίνει σε συνδυασμό με την Αυχενική?

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Ασία είπε:

Έχετε ταλαιπωρηθει αρκετά....περάσατε πάρα πολλά και επιτέλους έγινε το θαύμα και για σας!!! Όσο διάβαζα την ιστορία σου συγκινήθηκα τη στιγμή που διάβασα "και μόνο ένα φυσιολογικό" αυτό το ένα θα είναι το παιδάκι σου που μετά από τόση ταλαιπωρία θα το κρατήσεις στην αγκαλιά σου μετά από έξι μήνες περίπου από σήμερα!εύχομαι όλα να πάνε καλά μέχρι το τέλος!!!!!

Κορίτσια υπάρχει κάποια κοπέλα που είναι ανασφάλιστη ή μόνο εγώ είμαι η τυχερή στην παρέα?

Η εξέταση αίματος που κάνουμε την ημέρα της αυχενικής βγαίνει την ίδια μέρα?και την πηγαίνουμε στον γυναικολόγο να μας την εξηγήσει και να μας πει τις πιθανότητες που δίνει σε συνδυασμό με την Αυχενική?

Καλημερα!!! Πως ξυπνησατε? Εγω με τρομερη δυσκολια... Βασικα νομιζω οτι κουτουλαω λιγακι κι εχω και πονακια.

Σε ευχαριστω πολυ για τις ευχες σου κι αντευχομαι σε ολες τις γυναικες που πραγματικα επιθυμουν ενα παιδακι να το αποκτησουν χωρις προβληματα κι εμποδια...

Οσον αφορα την ασφαλεια εγω κολλαω ενσημα την καλοκαιρινη σεζον μονο (δεν βγαινω προς το παρον να κολλαω ολοχρονα), οποτε η ασφαλεια επεκτεινεται και δεν μενω ανασφαλιστη. Βεβαια δεν μου ειναι και ιδιαιτερα χρησιμη πλεον γτ στο νησι οι μικροβιολογοι δουλευουν χωρις ταμεια με δικες τους τιμες και ο γιατρος μου ειναι ιδιωτης. 

Για την εξεταση αιματος, νομιζω πως σε μεγαλα κεντρα βγαινει την ιδια μερα... Θα μαθουμε αυριο στα σιγουρα

  • Μου αρέσει 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα για την εξέταση της αυχενικής εμένα μου είπε να πάω λίγο νωρίτερα πρώτα μου πήραν αίμα σ' ένα διπλανό εργαστήριο για την εξέταση και μετά έκανα την αυχενική. Οπότε σε κάποιες άλλες κοπέλες που είχε πριν από μένα μέχρι να τελειώσουν την αυχενική είχαν ήδη βγει και τα αποτελέσματα εμένα βγήκαν το απόγευμα. 

Υπομονή μία μέρα έμεινε. 

Τέσσερις εβδομάδες δεν είναι πάρα πολύς καιρός για να ξανασυναντήσουμε το πλασματάκι μας;; Εγώ είμαι στις δύο και δεν αντέχω άλλο. Πως θα κρατηθώ μέχρι την επόμενη Πέμπτη;; 

Μετα κορίτσια τη β επιπεδου ποτε τη κάνουμε;; 

Μαρία τι πόνακια έχεις; μεγαλώνει η μητρα σου.. Και κατ' επέκταση και τον μπεμπάκι..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 4 λεπτά , irinikavala είπε:

Καλημέρα για την εξέταση της αυχενικής εμένα μου είπε να πάω λίγο νωρίτερα πρώτα μου πήραν αίμα σ' ένα διπλανό εργαστήριο για την εξέταση και μετά έκανα την αυχενική. Οπότε σε κάποιες άλλες κοπέλες που είχε πριν από μένα μέχρι να τελειώσουν την αυχενική είχαν ήδη βγει και τα αποτελέσματα εμένα βγήκαν το απόγευμα. 

Υπομονή μία μέρα έμεινε. 

Τέσσερις εβδομάδες δεν είναι πάρα πολύς καιρός για να ξανασυναντήσουμε το πλασματάκι μας;; Εγώ είμαι στις δύο και δεν αντέχω άλλο. Πως θα κρατηθώ μέχρι την επόμενη Πέμπτη;; 

Μετα κορίτσια τη β επιπεδου ποτε τη κάνουμε;; 

Μαρία τι πόνακια έχεις; μεγαλώνει η μητρα σου.. Και κατ' επέκταση και τον μπεμπάκι..

Αυτα τα χαζοπονακια που εχουμε χαμηλα νιωθω... Μαζι με το στομαχοπονο και την νυστα που εχω σημερα ειναι να με βλεπεις και να με λυπασαι. Ο καλος μου βεβαια με βλεπει και χαζογελαει. Το ποσο το διασκεδαζει να με βλεπει ετσι δε λεγεται. Μου κανει και κοπλιμεντα, οτι ειμαι πολυ ομορφη και χαριτωμενη :P:P:P 

Η β επιπεδου γινεται 21η με 24η εβδομαδα. Εχουμε πολυ μελλον ακομα


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Ασία είπε:

Έχετε ταλαιπωρηθει αρκετά....περάσατε πάρα πολλά και επιτέλους έγινε το θαύμα και για σας!!! Όσο διάβαζα την ιστορία σου συγκινήθηκα τη στιγμή που διάβασα "και μόνο ένα φυσιολογικό" αυτό το ένα θα είναι το παιδάκι σου που μετά από τόση ταλαιπωρία θα το κρατήσεις στην αγκαλιά σου μετά από έξι μήνες περίπου από σήμερα!εύχομαι όλα να πάνε καλά μέχρι το τέλος!!!!!

Κορίτσια υπάρχει κάποια κοπέλα που είναι ανασφάλιστη ή μόνο εγώ είμαι η τυχερή στην παρέα?

Η εξέταση αίματος που κάνουμε την ημέρα της αυχενικής βγαίνει την ίδια μέρα?και την πηγαίνουμε στον γυναικολόγο να μας την εξηγήσει και να μας πει τις πιθανότητες που δίνει σε συνδυασμό με την Αυχενική?

κοριτσακι η αιματος στο μαιευτηριο που εκανα εγω βγηκε μετα απο δυο μερες εδω αθηνα. δεν σου εξηγει τιποτα ο γιατρος τα γραφει πανω το χαρτι πεντακαθαρα ο γιατρος απλα περνει τα αποτελεσματα κ σου λεει οτι ολα καλα κ σου δινει το χαρτι. Αν τωρα δεν την κανεις στο μαιευτηριο τοτε στην δινουν στο μικροβιολογικο την εξεταση κ βλεπεις τα ποσοστα κ διπλα σου λεει πια ποσοστα ειναι για την ηλικια σου καλα !!!!! τοσο απλα !!!!!!! 

για την Ασφαλεια τωρα αν εισαι παντρεμενη μπορεις να μπεις στο βιβλιαριο του αντρα σου ευκολα. αλλα αν πας σε δημοσιο νοσοκομειο δικαιουσε δωρεαν εξετασεις κ χωρις ασφαλεια μονο με  το αμκα σου  απλα ειναι πιο ταλαιπωρια εδω αθηνα αν εισαι σε μικρη επαρχια με λιγοτερο κοσμο  ειναι πιο γρηγορη η εξιπηρετηση. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Μόλις ξύπνησα, είδα ένα όνειρο πως έχω ένα υγιέστατο κοριτσάκι. Στα όνειρα συνήθως βλέπουμε τα αντίθετα λένε, τι να πω...το υγιέστατο ελπίζω να μην μου βγει αντίθετο μόνο....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Ασία είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Μόλις ξύπνησα, είδα ένα όνειρο πως έχω ένα υγιέστατο κοριτσάκι. Στα όνειρα συνήθως βλέπουμε τα αντίθετα λένε, τι να πω...το υγιέστατο ελπίζω να μην μου βγει αντίθετο μόνο....

απτο ανχος σου ειναι βρε τα ονειρα οταν σκεφτεσε κατι συνεχεια ειναι κατευθυνομενα δεν ειναι τυχαια απο το ανχος σου ειδες αυτο που σκεφτεσε ολη μερα λογικο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...