Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 19 ώρες πρίν, Nima21 είπε:

      Καλησπέρα!

      Σήμερα εκανα τον 2ο υπέρηχο 10η μερα του κυκλου και 9η μέρα διεγερσης και απο εκει που επαιρνα γκοναλ 250 και cetrotide απο την 6η μέρα διεγερσης, από σημερα μου είπε να αυξήσω γκοναλ στις 300 και Τετάρτη θα ξανακάνω υπέρηχο. Γύρω στα 10 ωάρια τα οποία ομως πρεπει να μεγαλώσουν κ άλλο... Οιστραδιόλη στα 1528. Σάββατο με βλεπει για ωοληψία.

      Και ερωτώ εγώ: υπαρχει ξαφνικα κίνδυνος για υπερδιέγερση και με αυτόν τον αριθμό αυγών; Ή θα βλέπαμε κατι ήδη στον υπέρηχο; Δεν ξερω γιατι μου έχει καρφωθεί ο φοβος.. ισως απο αυτα που διαβάζω.. δεν έχω πολυκυστικές, γενικα η διεγερση παει καλά.. μονο βαρος χαμηλα και ενοχληση σαν να ειμαι στη μερα της ωορρηξιας ..στην ούρηση το ίδιο, σαν να ειμαι στη μερα της ωορρηξιας που υπαρχει μια δυσκολία, σαν κατακρατηση... Δεν πίνω βεβαια και πολυ νερο...

      Καλημέρα. Θα έλεγα να προσπαθήσεις να ηρεμήσεις, δεν θα συμβεί τίποτα κακό θα δεις 😊 Αυτό που περιγράφεις μοιάζει πολύ με τη δική μου τελευταία διέγερση, έπαιρνα συνολικά 225 μονάδες ημερισίως και κάπου στον 2ο υπέρηχο δεν ενθουσιάστηκα με τις μετρήσεις και πρότεινα μόνη μου να ανεβάσουμε λίγο τη δόση. Είχα κάνει άλλες 2 διεγέρσεις και τα χιλιοστά των ωοθυλακίων όπως και η οιστραδιόλη δεν ήταν στα ίδια επίπεδα και είχα ανησυχήσει. Ο γιατρός μου συμφώνησε. Τελικά πήγαν όλα καλά, πήραμε 12 ωάρια, ανάμεσά τους βρέθηκαν τα πιο πολλά ώριμα σε σχέση με τις προηγούμενες διεγέρσεις, και δεν έπαθα υπερδιέγερση. Όλα θα πάνε καλά 🤗

      πρίν από 2 λεπτά , Soho24 είπε:

      Καλημέρα. Θα έλεγα να προσπαθήσεις να ηρεμήσεις, δεν θα συμβεί τίποτα κακό θα δεις 😊 Αυτό που περιγράφεις μοιάζει πολύ με τη δική μου τελευταία διέγερση, έπαιρνα συνολικά 225 μονάδες ημερισίως και κάπου στον 2ο υπέρηχο δεν ενθουσιάστηκα με τις μετρήσεις και πρότεινα μόνη μου να ανεβάσουμε λίγο τη δόση. Είχα κάνει άλλες 2 διεγέρσεις και τα χιλιοστά των ωοθυλακίων όπως και η οιστραδιόλη δεν ήταν στα ίδια επίπεδα και είχα ανησυχήσει. Ο γιατρός μου συμφώνησε. Τελικά πήγαν όλα καλά, πήραμε 12 ωάρια, ανάμεσά τους βρέθηκαν τα πιο πολλά ώριμα σε σχέση με τις προηγούμενες διεγέρσεις, και δεν έπαθα υπερδιέγερση. Όλα θα πάνε καλά 🤗

      Και να προσθέσω ότι το σύνηθες είναι οι 300 μονάδες ημερισίως, τουλάχιστον από αυτά που ακούω και διαβάζω τα τελευταία χρόνια. Μην ανησυχείς με την αύξηση της δόσης, θα δώσετε μια ώθηση στα ωοθυλάκια μέχρι την ωοληψία. Εύχομαι πολύ καλή επιτυχία.

Εξωσωματικη Γιαννενα-Ζηκοπουλος


Recommended Posts

Κοριτσια γεια σας. Καινουρια εδω. Μετα απο 2 χρονια αποτυχημενων  προσπαθειων παμε για εξωσωματικη στο πανεπιστημιακο στα Γιαννενα. Εχει καποια κοπελα εμπειρια για το πως ειναι τα πραγματα εκει??? Ο Ζηκοπουλος τι ανθρωπος ειναι???? Εχω πολυ αγχος....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 72
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 21 λεπτά , NANTIA91 είπε:

Καλησπερα...εκλεισα και εγω ραντεβου με το κ.ζηκοπουλο...θα μπορουσε να μου πει καποια την εμπειρια της??ευχαριστω

  ΝΑΝΤΙΑ 91 για καποιο λογο δεν μπορω να κανω παραθεση το ονομα σου ο γιατρος ειναι εξαιρετικος μπορω να σας το πω απο αυτα που εχω ακουσει ειναι ενταξει σαν ανθρωπος και δεν πουλαει παραμυθια μην ανυχησειτε καθολου δεν εχω κανει εξωσωματικη αλλα εχω ακουσει τα καλυτερα για τον συγκεκριμενο


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, giotitsa είπε:

  ΝΑΝΤΙΑ 91 για καποιο λογο δεν μπορω να κανω παραθεση το ονομα σου ο γιατρος ειναι εξαιρετικος μπορω να σας το πω απο αυτα που εχω ακουσει ειναι ενταξει σαν ανθρωπος και δεν πουλαει παραμυθια μην ανυχησειτε καθολου δεν εχω κανει εξωσωματικη αλλα εχω ακουσει τα καλυτερα για τον συγκεκριμενο

δε ξερω γιατι δε μπορεις...εχω ακουσει και εχω διαβασει τα καλυτερα...απλα θα ηθελα να μαθω και απο μια κοπελα την προσωπικη εμπειρια της...παρολα αυτα σε ευχαριστω

1 hour ago, giotitsa είπε:

  ΝΑΝΤΙΑ 91 για καποιο λογο δεν μπορω να κανω παραθεση το ονομα σου ο γιατρος ειναι εξαιρετικος μπορω να σας το πω απο αυτα που εχω ακουσει ειναι ενταξει σαν ανθρωπος και δεν πουλαει παραμυθια μην ανυχησειτε καθολου δεν εχω κανει εξωσωματικη αλλα εχω ακουσει τα καλυτερα για τον συγκεκριμενο

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια εγώ είχα μια αποτυχημένη προσπάθεια στο Ιασώ Λάρισας κ τώρα λόγω χρημάτων είπαμε να προσπαθήσουμε στα Γιάννενα με τον Ζηκόπουλο...για τον οποίο έχω ακούσει τα καλύτερα όχι μόνο για τον ίδιο αλλά για το εργαστήριο που έχει το πανεπιστημιακό που αυτό παίζει τον πιο μεγάλο ρόλο κάτι το οποίο δε μας το είπε κανένας απ' την αρχή παρά μόνο όταν δεν πέτυχε στη Λάρισα η προσπάθεια μας...είμαι 34 με πολυκυστικες...αύριο κάνω εμβρυομεταφορα κ τ αποτελέσματα θα φανούν σε 14 μέρες...ο Ζηκοπουλος στην αρχή θα σας φανεί κάπως ιδιαίτερα αν έχεις κάποια παραπάνω κιλά αλλά έχει δίκιο απλά στο λέει ενώ οι άλλοι στο λένε πιο κομψά...αλλά όλοι στο λένε κ λογικό το βρίσκω γιατί όλα παίζουν ρόλο...αυτά κορίτσια...σόρρυ για το μεγάλο κείμενο απλά κ γω κοιτούσα τα πάντα πριν έρθω εδώ κ διάβαζα πολλά μετά την αποτυχημένη προσπάθεια που είχα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 10/11/2018 at 10:12 ΠΜ, Vivi.an είπε:

Κορίτσια εγώ είχα μια αποτυχημένη προσπάθεια στο Ιασώ Λάρισας κ τώρα λόγω χρημάτων είπαμε να προσπαθήσουμε στα Γιάννενα με τον Ζηκόπουλο...για τον οποίο έχω ακούσει τα καλύτερα όχι μόνο για τον ίδιο αλλά για το εργαστήριο που έχει το πανεπιστημιακό που αυτό παίζει τον πιο μεγάλο ρόλο κάτι το οποίο δε μας το είπε κανένας απ' την αρχή παρά μόνο όταν δεν πέτυχε στη Λάρισα η προσπάθεια μας...είμαι 34 με πολυκυστικες...αύριο κάνω εμβρυομεταφορα κ τ αποτελέσματα θα φανούν σε 14 μέρες...ο Ζηκοπουλος στην αρχή θα σας φανεί κάπως ιδιαίτερα αν έχεις κάποια παραπάνω κιλά αλλά έχει δίκιο απλά στο λέει ενώ οι άλλοι στο λένε πιο κομψά...αλλά όλοι στο λένε κ λογικό το βρίσκω γιατί όλα παίζουν ρόλο...αυτά κορίτσια...σόρρυ για το μεγάλο κείμενο απλά κ γω κοιτούσα τα πάντα πριν έρθω εδώ κ διάβαζα πολλά μετά την αποτυχημένη προσπάθεια που είχα...

Σου ευχομαι ολα.να.σου πανε τελεια και με το καλο συντομα τα χαρμοσυνα....εμενα με εδιωξε σε εισαγωγικα ο ζηκοπουλος...δεν ειχαμε συμφωνα με τις εξετασεις κατι ουτε εγω ουτε ο συζυγος και μας ειπε απλα να ηρεμησουμε να κανω διατροφη και ασκηση και οταν αλλαξει η ψυχολογια μου και δεν ερθει τα ξανα λεμε...οποτε και εσυ παρε θαρρος και ολα θα πανε τελεια

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια είμαι & εγώ στη διαδικασία εξωσωματικής στο Ζηκόπουλο. Είναι η πρώτη μου φορά & βρίσκομαι στη φάση διέγερσης ωοθηκών.Εσείς σε τι στάδιο είστε; Λέτε να μας πάνε όλα καλά....

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πολύ Ναντια....σε όλες μας το εύχομαι να μας πάνε όλα καλά....νομίζω διατροφή κ άσκηση είναι το μότο κάθε γιατρού :roll:...αυτό το άγχος θα μας φάει νομίζω...μην αγχώνεστε αφού είναι όλα οκ με τις εξετάσεις αλλά γίνεται να μην αγχώνεσαι πες???τώρα συνεχίζω με φάρμακα μέχρι να κάνω β χοριακη κ ο θεός βοηθός...αφού πήρα την πρώτη ψυχρολουσια της αποτυχίας τώρα είμαι πιο ψύχραιμη μπορώ να πω..προς το παρόν φυσικα...χαχαχαχ...αυτό που όλα,ότι έχεις κάνει δηλ τοσο καιρό,κρινονται από μια εξέταση αίματος...πολύ ψυχοφθόρο...

Καλή επιτυχία κ σε σένα TaLe12!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια το αγχος ολα...αλλα αυτο που λετε γινεται να μη το σκεφτεσαι δε γινεται....ελπιζω με τη βοηθεια του θεου ολα να μας πανε καλα και ο καινουριος χρονος να μας φερει την ευλογια του...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, καλησπέρα. Μετά από μία διακοπή κύησης λόγω κληρονομικού νοσήματος σκέφτομαι τη λύση της εξωσωματικης με προεμφυτευτικό έλεγχο. Διχάζομαι όμως στο να πάω στα Γιάννενα και στον Ζηκόπουλο (μια και μένω στη Δυτική Ελλάδα) ή να απεθυνθώ σε δικό μου γιατρό ιδιώτη στην Αθήνα. Όποια έχει εμπειρία είτε από δημόσιο είτε από ιδιωτικό με προεμφυτευτικό θα με ενδιέφερε να την ακούσω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια θετική η πρώτη χοριακη!!απίστευτο μου φαίνεται ακόμα!!έχω να πω...Κωνσταντίνα σε σένα αναφέρομαι κ γενικότερα ομως...και σε ιδιωτικό να πας κανείς δεν μπορεί να σου εγγυηθεί για το αποτέλεσμα...είναι στην ευχέρεια  του καθενος βεβαια...εγω μετανιώνω που δεν πήγα πρώτα στα Γιάννενα που έχουν καλύτερα εργαστήρια απο άλλα ιδιωτικα αλλά όλα γίνονται για κάποιο λόγο λένε...τώρα όλα έγιναν με διαφορετικό τρόπο κ όμως όλα πήγαν καλά προς το παρόν....άρχισα να αναθεωρω σχετικά με τα ιδιωτικά κ τα δημοσια...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

@Vivi.an  Καλησπερα! Απιστευτο ήμασταν μαζι στα Γιαννενα!! Την μερα που έκανες την εμβρυομεταφορα εκανα την ωοληψία ! Χαίρομαι παρα πολύ για εσένα και εμενα βγήκε θετικο το αποτελεσμα με την πρωτη προσπαθεια! Και απο οτι εμαθα αλλη μια κοπελα και αυτη με την πρωτη προσπαθεια! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

@tuxerh!πλακα κάνεις!!πρώτον συγχαρητήρια κ δεύτερον ποια είσαι τώρα??? Κολλησε το μυαλό μου...η ξανθιά κοπέλα εισαι?χαιρομαι κ γω για σένα  κ για όλες μας!!ειλικρινά δεν πίστευα όταν έμαθα το αποτέλεσμα κ προς το παρόν όλα καλά!!πως γίνεται να μου στείλεις προσωπικό μνμ να μιλησουμε?δεν ξέρω καθόλου απ' αυτά...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπερα κοριτσια σε λιγες μερες ξεκιναω gonal με παρακολουθει ενας γιατρος εκτος ιωαννινων και θα με στειλει για εμβρυομεταφορα και ωοληψια στα ιωαννινα στο ζηκοπουλο.θελω να ρωτησω κατι εκει πληρωσε καμια σας?σας ζητησαν χρηματα η δωσατε οτι θελατε.ρωταω για να ξερω πως υα συμπεριφερθω.ευχαριστω πολυ..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Πολύ ελπιδοφόρα όλα αυτά που ακούμε για το Πανεπιστημιακό Ιωαννίνων! Κι εγώ θα ήθελα πληροφορίες αν μπορεί κάποια κοπέλα να μου δώσει για το κόστος όπως επίσης και πώς μπορώ να κλείσω ένα ραντεβού?


XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...