Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 7 λεπτά , Eflenew είπε:

      Συγνώμη αν κάνω χαζή ερώτηση αλλά δεν έχω δει παλιότερα posts. Γιατί θα γεννήσεις μέσα στο μήνα? Πότε θα σε δει ο εμβρυολογος?

      Συμφωνώ! 🥰Το να φτάσω ποτέ 30 βδομάδες το θεωρώ απίστευτο και όνειρο!

      😁🙏

      ειμαι με περιδεση από 22η εβδομάδα λογω τραχήλου και με συσπάσεις από 17η ! ε λίγο αυτό λίγο το μωράκι είναι χαμηλά, λίγο ο γιατρός μου κάτι βλέπει και υπολογίζει τα δικά του! ε μου είπε μέχρι 35η εβδομαδα!  τρίτη εχω ραντεβού 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

πρίν από 30 λεπτά , alina80 είπε:

Ευχαριστώ πολύ. Δεν κάνω τόσους εμετούς ώστε να δω για φάρμακα. Γενικά δυσκολεύομαι όλο κ περισσότερο με το φαγητό και οι ναυτίες δεν έχουν μειωθεί καθόλου (μου έλεγαν όλοι κάνε υπομονή μέχρι την αυχενική αλλά μπα...). Στη ναυτία με βοηθάει λίγο η πορτοκαλάδα λουξ, αλλά τώρα έχουν αρχίσει κ ξυνίλες. Τέλος πάντων. Υπομονή δεν μπορούμε να κάνουμε κ τίποτα άλλο! (Την περιβόητη λάμψη της εγκυμοσύνης δεν την έχω δει ακόμα! Χαχσχαχα)

Εγώ Αλίνα μου προς το παρόν τρώω σα να μην υπάρχει αύριο!  :-D

Θύμισε μου, εσύ δεν έχεις κάνει αυχενική, ε? Σόρυ αν μας το πες, το ξέχασα....

Εμένα ο άντρας μου την ημέρα της 1ης χοριακής είπε ότι παρόλο που αυτός θα ήθελε 2 κορίτσια (ναι, μάλιστα, 2), είναι σίγουρα αγόρι γιατί ομόρφυνα....Τη μέρα που έκανα χοριακή και το μάθαμε...Ομόρφυνα...οκ!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

πρίν από 16 λεπτά , Daphne259 είπε:

Εγώ Αλίνα μου προς το παρόν τρώω σα να μην υπάρχει αύριο!  :-D

Θύμισε μου, εσύ δεν έχεις κάνει αυχενική, ε? Σόρυ αν μας το πες, το ξέχασα....

Εμένα ο άντρας μου την ημέρα της 1ης χοριακής είπε ότι παρόλο που αυτός θα ήθελε 2 κορίτσια (ναι, μάλιστα, 2), είναι σίγουρα αγόρι γιατί ομόρφυνα....Τη μέρα που έκανα χοριακή και το μάθαμε...Ομόρφυνα...οκ!

Πολύ γλυκός ο άντρας σου! Ομόρφυνες στα μάτια του! Νομίζω τη μέρα που βγήκε χοριακή θετική ακόμα και η κίνηση όμορφη θα του φάνηκε (όχι ότι δεν είσαι εσύ ε;)

Έχω κάνει αυχενική (μια χαρά ήταν). Είμαι τώρα στη 14η βδομάδα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, alina80 είπε:

Δαφνούλα συγχαρητήρια! Με το καλό και ο υπέρηχος. Θα αρχίσεις να το αντιλαμβάνεσαι (σιγά σιγά) όταν ακούσεις καρδιά. Όσο για συμπτώματα εμένα μου άρχισαν μετά την 7η βδομάδα (και δεν έχουν σταματήσει). 

Οι πιο έμπειρες τι λέτε; Να ελπίζω ότι ναυτίες, αναγουλες και εμετοί θα σταματησουν σύντομα; 

Σ εμενα αν θυμαμαι καλα σταματησαν οταν εκλεισα 14 εβδομαδες. Να πηγανε και 15? Εκει κοντα παντως! Μετα ειναι καλυτεροι οι επομενοι μηνες.

  • Ευχαριστώ 1

U2Prp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Daphne259 συγχαρητήρια για τον διπλασιασμό... Εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη.. εγώ κορίτσια μου έχω Μπέι στην τελική ευθεία έχει 5 μέρες που ξεκίνησα σικλακουρ εχθές και αρβεκαπ πήγαμε και για υπέρηχο την τρίτη ξανά και βλέπουμε... Ανυπομονώ όσο δεν πάει αλήθεια..

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Dggs είπε:

@Daphne259 συγχαρητήρια για τον διπλασιασμό... Εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη.. εγώ κορίτσια μου έχω Μπέι στην τελική ευθεία έχει 5 μέρες που ξεκίνησα σικλακουρ εχθές και αρβεκαπ πήγαμε και για υπέρηχο την τρίτη ξανά και βλέπουμε... Ανυπομονώ όσο δεν πάει αλήθεια..

Καλή επιτυχία!!

  • Ευχαριστώ 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Dggs είπε:

@Daphne259 συγχαρητήρια για τον διπλασιασμό... Εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη.. εγώ κορίτσια μου έχω Μπέι στην τελική ευθεία έχει 5 μέρες που ξεκίνησα σικλακουρ εχθές και αρβεκαπ πήγαμε και για υπέρηχο την τρίτη ξανά και βλέπουμε... Ανυπομονώ όσο δεν πάει αλήθεια..

Καλή αρχή και καλή επιτυχία!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κοκκινομάλλα και Merenda πως πάτε; Δεν ξέρω αν σας το είπε κανείς, αλλά καλό είναι έχετε ένα τετραδιο να γράφετε τα γεύματα των μωρών και τις ώρες που ενεργουνται. Δεν ξέρω αν στον αποκλειστικό θηλασμό βοηθάει αυτό, αλλά εγώ που είχα και μπουκάλια και δύο μωρά, με έσωσε!

Επίσης εάν δεν θηλάζετε αποκλειστικά και μπλέξετε και με μπουκάλια, μπορείτε να έχετε αποστειρωμενα στο ψυγείο, γεμάτα με αποστειρωμενο νερό, τουλάχιστον 6 μπουκάλια δηλ για 6 γεύματα. Αλλοι παιδίατροι προτεινουν βρασμένο νερό στην κατσαρόλα για 10' (όχι παραπάνω γιατί πιάνει πολλά άλατα) και άλλοι δεν έχουν πρόβλημα και με νερο από τον βραστήρα. Εμένα μου είχαν πει από το ΙΑΣΩ να βράζω στην κατσαρολα και το κράτησε και ο παιδιατρος που είχα τοτε. (Για τα μπουκάλια δεν μου είχε πει κανείς τίποτα, ούτε μαία, ούτε γιατρός, ούτε φίλη και δεν μπορείτε να φανταστείτε πόσο παιδευτηκα. Τελικά τυχαία σε μια κουβέντα που είχε ο άντρας μου στο γαλακτοκομειο του ΙΑΣΩ, του το είπε η υπεύθυνη που ήταν στη βάρδια εκείνη τη μέρα και ηρέμησα από πολύ τρέξιμο... Και για το τετραδιο μου είπε μια άγνωστη κοπέλα που ψωνιζαμε μαζί σε μαγαζί με βρεφικα. Καλή τους ώρα...).

  • Μου αρέσει 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Και στον παιδίατρο απέτυχα. Μου τον συνέστησε ο γυναικολογος μου. Πήγαινε και ο ίδιος σ' αυτον τα παιδιά του. Καλός γιατρός, όπως έμαθα και από άλλους γονείς, αλλά είχαμε θέμα στην επικοινωνία, όπως είχαν και εκείνοι. Μας είχε στον αυτόματο, λες κι εμείς τα είχαμε ξαναπεράσει όλα αυτά! Κατ' επέκταση ειμασταν μεσα στο άγχος και με δύο μωρά, καταλαβαίνετε τι γινόταν! Δεν μας είχε πει καν για τα 5 γεύματα! Βασικότατο όταν κοπεί το βραδινό γεύμα! Περάσαμε πολύ δύσκολο καλοκαίρι. Γι' αυτο κορίτσια οργανωθείτε και ρωτήστε τα πάντα από νωρίς. Βρείτε μαία που θα κάνει δουλειά και αν αξίζει και νομίζετε ότι βοηθάει, να την φέρετε και στο σπίτι αν και πιστεύω πως ο, τι και να δείτε μόνες σας τελικά θα βρείτε τον δρόμο. Αλλά είναι μια βοήθεια κι αυτή. Έστω να σας δείξει πως θα κάνετε σωστά το μπανιο. 

  • Μου αρέσει 2

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Και ο χρυσος κανόνας που μου είπε η νονά μου: αλλάζω, ταΐζω, κοιμιζω. Μέχρι να μου δώσει τη συμβουλή της η νονά μου είχα ηδη καταλάβει πως πραγματικά ήθελαν άλλαγμα πριν φάνε και αν κατά τη διάρκεια του γεύματος λερωνονταν πάλι, έστω και απο τσισακια, σφραγιζαν το στόμα και έπρεπε να τα ξαναλλαξω για να συνεχίσουμε. Δεν ξέρω αν αυτό το κάνουν όλα τα μωρά, αλλά τα δικά μου το έκαναν. Επίσης ζητήστε βοήθεια απο γιαγιάδες, θείες ή όποιον άλλον έχετε, ώστε να μπορείτε να κοιμάστε όταν κοιμάται και το μωρό. Nina μου εσύ που έχεις δύο μωράκια, θα δυσκολευτείς με το θέμα του ύπνου, καθως το καθένα θα έχει τις δικές του ανάγκες, οπότε και το δικό του πρόγραμμα και μέχρι να μπουν σε σειρά και να συγχρονιστουν θα κουραστείς λίγο...


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Giorgia κορίτσι μου ποσό δίκιο έχεις.Ανυπομονω να ξεκινήσω όλα αυτα που τώρα όπως τα λες μου φαίνονται αρκετά δύσκολα. Ακόμα εγώ είμαι νοσοκομείο με τη μπεμπουλα. Έχει κάνει ικτερο και περιμένουμε να κατέβει η τιμή.Ειναι και μικρούλα η καημένη και δεν μπορεί να φάει εύκολα. Ελπίζω να περάσουν γρήγορα αυτά και σύντομα να πάμε σπίτι μας γιατί έχω στεναχωρηθεί πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

Μη στενοχωριεσαι μανούλα. Θα περάσει. Πολλά μωρά το κάνουν. Δεν είναι τίποτα. Απόλαυσε τη φροντίδα που σου παρέχουν εκεί γιατί στο σπίτι έχει τρεξιματακι!

  • Μου αρέσει 2

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολα μπορεί να σου φανούν στην αρχή λόγω απειρίας, αλλά θα σε βοηθήσει το μητρικό σου ένστικτο και θα τα κάνεις όλα μηχανικά στην πορεια. Θα τα πας περίφημα!

  • Μου αρέσει 2

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια

η μπεμπουλα είναι μια κούκλα , ήσυχο μωρό...

εγω δυστυχώς δεν είμαι καλά....θα σας γράψω μόλις μπορεσω..... μην υποτιμήσετε την επιλόχειο κατάθλιψη ....εγώ το εκανα κ την έπαθα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...