Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 59 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Αχ τι τέλεια νέα!!!! Μπράβο κορίτσι μου❤️

      Την ανέβασα,αυτό είναι από την Τετάρτη,δλδ μια εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Εσενα είναι πιο έντονο? Μπορείς να το ανεβάσεις?

      Γιατί δε τη βλέπω??? Πάω στο προφίλ σου αλλά που είναι???? Γιατί το έχουν τόσο δύσκολο με τις φωτογραφίες?

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

16 ώρες πρίν, merenda1980 είπε:

Κορίτσια μου γλυκά πως είστε?Χαθηκα γιατί είχα κάτι προβληματάκια στην εγκυμοσύνη.Ολα καλά όμως τελικά. Γέννησα 1/1 ένα μήνα νωρίτερα δηλαδή ένα πανέμορφο κοριτσάκι!!!Ειμαι πολύ ευτυχισμένη κορίτσια. Βασικά δεν το πιστεύω ακόμα. Εύχομαι σε όλες να το ζήσετε γρήγορα. Είμαι σίγουρη για όλες και σας στέλνω τη θετική μου ενέργεια!!!Κοκκινομαλλα μου να σου ζήσει η κοράκλα σου η πανέμορφη!!!

@merenda1980 @ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ κοριτσια μου να σας ζησουν τα μωρακια σας!!!!!! Να ειναι γερα, δυνατα και καλοτυχα!!!!!! Χαιρομαι που μετα απο τοσο καιρο που ειχα να μπω διαβαζω υπεροχα νεα!!!!!! Αντε να μαθαινω κι αλλα ευχαριστα!!!!!!!!!!:-D

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

20 hours ago, merenda1980 said:

Κορίτσια μου γλυκά πως είστε?Χαθηκα γιατί είχα κάτι προβληματάκια στην εγκυμοσύνη.Ολα καλά όμως τελικά. Γέννησα 1/1 ένα μήνα νωρίτερα δηλαδή ένα πανέμορφο κοριτσάκι!!!Ειμαι πολύ ευτυχισμένη κορίτσια. Βασικά δεν το πιστεύω ακόμα. Εύχομαι σε όλες να το ζήσετε γρήγορα. Είμαι σίγουρη για όλες και σας στέλνω τη θετική μου ενέργεια!!!Κοκκινομαλλα μου να σου ζήσει η κοράκλα σου η πανέμορφη!!!

Συγχαρητήρια Μερεντουλα!!! Να σας ζήσει καλότυχη και πολυαγαπημένη <3

Χαιρομαι παρά πολύ με τα νέα σας ότι υπερνικησατε τις δυσκολίες και ή δύο :), με το καλό και σπίτι σας.

Πωπω τι χαρές ζούμε. Μπράβο κορίτσια!!

10 hours ago, Daphne259 said:

Να σου ζήσει η κουκλίτσα σου Μερέντα μου!!! Ολα τα καλά του κόσμου να έχει!!!!!!!!!

 

Εγώ κόρες πήγα για επαναληπτική χοριακή σήμερα.  Αντε να δούμε.... (Ακόμα δεν νιώθω κάτι...!)

Χιονισμένα φιλιά!

Καλό διπλασιασμό Δάφνη!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να πούμε και κάτι πρακτικό. Μανούλες και μέλλουσες μανούλες, καλό είναι να πάρετε από το φαρμακείο ανατομικές παντόφλες γιατί η κούραση και η ορθοστασία στην αρχή είναι μεγάλη. Τουλάχιστον για μένα που είχα δύο μωρά, ηταν. Δεν το σκέφτηκα από την αρχή και υπέφερα. Έπειτα που τις πήρα ανακουφιστηκα, αλλά και πάλι δεν έχουν υποχωρήσει όλοι οι πόνοι και δεν ξέρω, αν θα γίνει κιόλας. 

Επίσης ενημερωθείτε εγκαίρως για τον θηλασμό, γιατί εγώ στηρίχτηκα στη μαία του γιατρού που με καθησυχαζε πως θα τα πούμε όλα και τελικά ερχόταν, μου άλλαζε μια γάζα και εξαφανιζόταν. Νίνα εσύ που έχεις διδυμα δες μήπως είναι καλύτερα να πάρεις διπλό θήλαστρο. Λέγεται πως η διπλή άντληση ανεβάζει την προλακτινη. Αλλοι το παραδέχονται, άλλοι όχι. 

Δάφνη που είσαι; 

  • Μου αρέσει 3

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Georgia1972 είπε:

Κορίτσια να πούμε και κάτι πρακτικό. Μανούλες και μέλλουσες μανούλες, καλό είναι να πάρετε από το φαρμακείο ανατομικές παντόφλες γιατί η κούραση και η ορθοστασία στην αρχή είναι μεγάλη. Τουλάχιστον για μένα που είχα δύο μωρά, ηταν. Δεν το σκέφτηκα από την αρχή και υπέφερα. Έπειτα που τις πήρα ανακουφιστηκα, αλλά και πάλι δεν έχουν υποχωρήσει όλοι οι πόνοι και δεν ξέρω, αν θα γίνει κιόλας. 

Επίσης ενημερωθείτε εγκαίρως για τον θηλασμό, γιατί εγώ στηρίχτηκα στη μαία του γιατρού που με καθησυχαζε πως θα τα πούμε όλα και τελικά ερχόταν, μου άλλαζε μια γάζα και εξαφανιζόταν. Νίνα εσύ που έχεις διδυμα δες μήπως είναι καλύτερα να πάρεις διπλό θήλαστρο. Λέγεται πως η διπλή άντληση ανεβάζει την προλακτινη. Αλλοι το παραδέχονται, άλλοι όχι. 

Δάφνη που είσαι; 

Μπράβο βρε κοριτσια, δώστε καμία πρακτική συμβουλή...

  • Μου αρέσει 2

preg.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Georgia1972 είπε:

Κορίτσια να πούμε και κάτι πρακτικό. Μανούλες και μέλλουσες μανούλες, καλό είναι να πάρετε από το φαρμακείο ανατομικές παντόφλες γιατί η κούραση και η ορθοστασία στην αρχή είναι μεγάλη. Τουλάχιστον για μένα που είχα δύο μωρά, ηταν. Δεν το σκέφτηκα από την αρχή και υπέφερα. Έπειτα που τις πήρα ανακουφιστηκα, αλλά και πάλι δεν έχουν υποχωρήσει όλοι οι πόνοι και δεν ξέρω, αν θα γίνει κιόλας. 

Επίσης ενημερωθείτε εγκαίρως για τον θηλασμό, γιατί εγώ στηρίχτηκα στη μαία του γιατρού που με καθησυχαζε πως θα τα πούμε όλα και τελικά ερχόταν, μου άλλαζε μια γάζα και εξαφανιζόταν. Νίνα εσύ που έχεις διδυμα δες μήπως είναι καλύτερα να πάρεις διπλό θήλαστρο. Λέγεται πως η διπλή άντληση ανεβάζει την προλακτινη. Αλλοι το παραδέχονται, άλλοι όχι. 

Δάφνη που είσαι; 

Γεωργία έχω πολλές ερωτήσεις για τα διδυμάκια...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ρώτησε με Νίνα μου ο, τι θέλεις. Χαρά μου να βοηθήσω όπου μπορώ. (Ξέχασα να σου πω παραπάνω πως με το διπλό θήλαστρο θα εξοικονομεις επίσης χρόνο. Ρωτησε και τη μαία σου να σου πει τη γνώμη της ως επαγγελματίας).


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια! Σόρυ κορίτσια, δεν κατάφερα να μπω χτες!  2011 η χοριακή, έκλεισα υπέρηχο για την άλλη Δευτέρα, 14/1!!!!! Δεν το έχω αντιληφθεί ακόμα, αλήθεια σας λέω!

Οι συμβουλές πραγματικά είναι πολύτιμες Γεωργία μου! 

Εδώ χιονίζει κοριτσια! Περισσότερο από χτες! Το αμάξι μου ήταν κάτασπρο το πρωί.  Έχω έρθει δουλειά, να δούμε πως θα πάει!

Φιλιά πολλά! :-D

 

  • Μου αρέσει 11
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Μπράβο Δάφνη!!! Τέλεια!!! Καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη να έχεις. Να προσέχεις με το χιονι. Μήπως να έφευγες νωρίτερα από τη δουλειά; 


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Georgia1972 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Μπράβο Δάφνη!!! Τέλεια!!! Καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη να έχεις. Να προσέχεις με το χιονι. Μήπως να έφευγες νωρίτερα από τη δουλειά; 

Ευχαριστώ Γεωργία μου!  Αν φουντώσει, θα φύγουμε όλοι! Τώρα βλέπω λίγο να ηρεμεί....

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Daphne259 είπε:

Ευχαριστώ Γεωργία μου!  Αν φουντώσει, θα φύγουμε όλοι! Τώρα βλέπω λίγο να ηρεμεί....

Δαφνούλα συγχαρητήρια! Με το καλό και ο υπέρηχος. Θα αρχίσεις να το αντιλαμβάνεσαι (σιγά σιγά) όταν ακούσεις καρδιά. Όσο για συμπτώματα εμένα μου άρχισαν μετά την 7η βδομάδα (και δεν έχουν σταματήσει). 

Οι πιο έμπειρες τι λέτε; Να ελπίζω ότι ναυτίες, αναγουλες και εμετοί θα σταματησουν σύντομα; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Daphne259 είπε:

Καλημερούδια! Σόρυ κορίτσια, δεν κατάφερα να μπω χτες!  2011 η χοριακή, έκλεισα υπέρηχο για την άλλη Δευτέρα, 14/1!!!!! Δεν το έχω αντιληφθεί ακόμα, αλήθεια σας λέω!

Οι συμβουλές πραγματικά είναι πολύτιμες Γεωργία μου! 

Εδώ χιονίζει κοριτσια! Περισσότερο από χτες! Το αμάξι μου ήταν κάτασπρο το πρωί.  Έχω έρθει δουλειά, να δούμε πως θα πάει!

Φιλιά πολλά! :-D

 

Καλημέρα και συγχαρητήρια Δαφνη! Μια τελειομηνη εγκυμοσυνη σου εύχομαι και με το καλό να δεις το μωράκι σου στον υπέρηχο! 

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, alina80 είπε:

Δαφνούλα συγχαρητήρια! Με το καλό και ο υπέρηχος. Θα αρχίσεις να το αντιλαμβάνεσαι (σιγά σιγά) όταν ακούσεις καρδιά. Όσο για συμπτώματα εμένα μου άρχισαν μετά την 7η βδομάδα (και δεν έχουν σταματήσει). 

Οι πιο έμπειρες τι λέτε; Να ελπίζω ότι ναυτίες, αναγουλες και εμετοί θα σταματησουν σύντομα; 

Ε, θα σταματήσουν λογικά. Αν και έχω ακούσει και κάποιες ελάχιστες περιπτώσεις που πήγαν έτσι μέχρι το τέλος. Αλλά αυτό σπανίζει πιστεύω. 

  • Μου αρέσει 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, alina80 είπε:

Δαφνούλα συγχαρητήρια! Με το καλό και ο υπέρηχος. Θα αρχίσεις να το αντιλαμβάνεσαι (σιγά σιγά) όταν ακούσεις καρδιά. Όσο για συμπτώματα εμένα μου άρχισαν μετά την 7η βδομάδα (και δεν έχουν σταματήσει). 

Οι πιο έμπειρες τι λέτε; Να ελπίζω ότι ναυτίες, αναγουλες και εμετοί θα σταματησουν σύντομα; 

Εμένα κράτησαν μέχρι τη 14η εβδομάδα...μετά άρχισαν τα φουσκώματα και τα αέρια! Αστα σε κάθε φάση της εγκυμοσυνης, κάτι ενοχλητικό εμφανίζεται! Παντως αυτό που λένε ότι όλα ξεχνιούνται είναι αλήθεια...εγώ τους εμετούς και τις ναυτίες ούτε καν τους θυμάμαι πλέον παρόλο που ταλαιπωρήθηκα αρκετά. Υπομονή και θα βρεις τι θα είναι αυτό που θα σε ανακουφίζει γιατί δυστυχώς στην καθεμία είναι και κάτι διαφορετικό! Εγώ έτρωγα φρυγανιές, χαμομήλι και γρανίτα λεμονι. Προσπαθούσα να τρώω μικρά και συχνά γεύματα έστω και δυο τρεις πιρουνιές και να πίνω υγρά για να μην αφυδατωθώ. Υπομονή! Επίσης με άφηνε να πίνω χάπι primperan  για τους εμετούς και ένα φυτικό με τζίντζερ. Το φυτικό με αναγουλιαζε περισσότερο, μια φορά προσπάθησα να το πιω. Το primperan το έπαιρνα μόνο όταν πραγματικά δεν μπορουσα να σταματήσω τους εμετούς με τίποτε, έκανα υπομονή και σκεφτόμουν ότι αξίζει τον κόπο. Επίσης τα βραχιολάκια πίεσης δεν μου έκαναν απολύτως τίποτε, ενώ άλλες κοπέλες τις βοήθησαν αρκετά. Μπορείς να τον ρωτήσεις εάν δεις ότι κάνεις πολλούς εμετούς τι προτείνει ο γιατρός σου. 

  • Ευχαριστώ 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , palmoira είπε:

Εμένα κράτησαν μέχρι τη 14η εβδομάδα...μετά άρχισαν τα φουσκώματα και τα αέρια! Αστα σε κάθε φάση της εγκυμοσυνης, κάτι ενοχλητικό εμφανίζεται! Παντως αυτό που λένε ότι όλα ξεχνιούνται είναι αλήθεια...εγώ τους εμετούς και τις ναυτίες ούτε καν τους θυμάμαι πλέον παρόλο που ταλαιπωρήθηκα αρκετά. Υπομονή και θα βρεις τι θα είναι αυτό που θα σε ανακουφίζει γιατί δυστυχώς στην καθεμία είναι και κάτι διαφορετικό! Εγώ έτρωγα φρυγανιές, χαμομήλι και γρανίτα λεμονι. Προσπαθούσα να τρώω μικρά και συχνά γεύματα έστω και δυο τρεις πιρουνιές και να πίνω υγρά για να μην αφυδατωθώ. Υπομονή! Επίσης με άφηνε να πίνω χάπι primperan  για τους εμετούς και ένα φυτικό με τζίντζερ. Το φυτικό με αναγουλιαζε περισσότερο, μια φορά προσπάθησα να το πιω. Το primperan το έπαιρνα μόνο όταν πραγματικά δεν μπορουσα να σταματήσω τους εμετούς με τίποτε, έκανα υπομονή και σκεφτόμουν ότι αξίζει τον κόπο. Επίσης τα βραχιολάκια πίεσης δεν μου έκαναν απολύτως τίποτε, ενώ άλλες κοπέλες τις βοήθησαν αρκετά. Μπορείς να τον ρωτήσεις εάν δεις ότι κάνεις πολλούς εμετούς τι προτείνει ο γιατρός σου. 

Ευχαριστώ πολύ. Δεν κάνω τόσους εμετούς ώστε να δω για φάρμακα. Γενικά δυσκολεύομαι όλο κ περισσότερο με το φαγητό και οι ναυτίες δεν έχουν μειωθεί καθόλου (μου έλεγαν όλοι κάνε υπομονή μέχρι την αυχενική αλλά μπα...). Στη ναυτία με βοηθάει λίγο η πορτοκαλάδα λουξ, αλλά τώρα έχουν αρχίσει κ ξυνίλες. Τέλος πάντων. Υπομονή δεν μπορούμε να κάνουμε κ τίποτα άλλο! (Την περιβόητη λάμψη της εγκυμοσύνης δεν την έχω δει ακόμα! Χαχσχαχα)

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Χάχαχα! Θα την δεις και τη λάμψη. Ομορφαίνουν όλες οι εγκυμοσνουσες λόγω των ορμονων και της αυξημένης αιμάτωσης.

Εγω δεν είχα εμετούς. Ήμουν απ' τις τυχερές. Αλλά στις αναγουλες μπορούσα να φάω μόνο αμυλουχα. Αυτά τα δεχόταν ο οργανισμός μου. Όχι βέβαια κανονικές ποσότητες. Κρέας ούτε να το δω! 


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...