Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Θέλω παρά τη στεναχώρια μου να συγχαρώ τη Δάφνη.

Μπράβο Δάφνη σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου μια ομλή και

όμορφη εγκυμοσύνη που θα σου φέρει ένα ή και δύο γερά μωρά.

Ξέρεις θα τα θεωρώ και λίγο δικά μου, γι' αυτό να προσέχεις.

Σας ευχαριστώ όλες σας για τη συμπαράσταση.

Καλή πρωτοχρονιά και καλή χρονιά

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

πρίν από 27 λεπτά , angel23 είπε:

Θέλω παρά τη στεναχώρια μου να συγχαρώ τη Δάφνη.

Μπράβο Δάφνη σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου μια ομλή και

όμορφη εγκυμοσύνη που θα σου φέρει ένα ή και δύο γερά μωρά.

Ξέρεις θα τα θεωρώ και λίγο δικά μου, γι' αυτό να προσέχεις.

Σας ευχαριστώ όλες σας για τη συμπαράσταση.

Καλή πρωτοχρονιά και καλή χρονιά

Σου έχω στείλει μηνυματάκι..

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Daphne259 said:

Angel δεν έχω λόγια για το πόσο λυπάμαι. Πάρα πολύ. Μη σκέφτεσαι όμως ότι δε θα πετύχεις ποτέ. Κλάψε αν θες, άφησε τον εαυτό σου να θρηνήσει και μετά σήκω, ανασκουμπώσου, σε περιμένουμε εδώ όλες.  ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΜΟΝΗ ΣΟΥ.

 

Κορίτσια, πήρα θετικό. Για πρώτη φορά στη ζωή μου. Δεν το πίστευα! Μου έδωσε η κοπέλα τον φάκελο κι ήταν από εκείνους που είχαν διαφάνεια από τη μία πλευρά και είδα το νούμερο και την κοιτάω και της λέω ''Βλέπω καλά?" . Ε και μετά έβαλα τα κλάματα. 315 η χοριακή, επανάληψη στις 3/1 μου είπαν.

Από τα βάθη της καρδιάς μου ευχαριστώ σε όλες για την συμπαράσταση και την παρέα και όλα. Με το καλό στις εγκυούλες και την καλυτερότερη επιτυχία σε όλα τα κορίτσια που θα ξεκινήσουν...:wub:

Συγχαρητήρια Δάφνη! Καλούς διπλασιασμούς σου εύχομαι! Ολα καλά να πάνε! :)

On 12/29/2018 at 11:07 AM, angel23 said:

Ξανά καλημέρα κορίτσια.

Τελικά πήγα σήμερα και έκανα χοριακή.

Απέτυχα για μία ακόμη φορά.

όταν αποτυγχάνεις με μία άριστη βλαστοκύστη και ενδομήτριο

10.7 mm τότε ίσως δελ'ων πετύχεις ποτέ

Ελπίζω και εύχομαι να πετύχει η Δάφνη.

Σας ευχαριστώ όλες σας. Μόλις συνέλθω θα ζητήσω τη γνώμη σας.

Καλή πρωτοχρονιά, καλή χρονιά με υγεία και με γερά μωρά.

Σας φιλώ

Angel λυπάμαι πάρα πολύ. Ό,τι και να πούμε είναι λίγο μπροστά σ´αυτό που νιώθεις τώρα εσύ. Όσες εχουμε αποτύχει στις προσπαθειες μας μπορουμε να καταλάβουμε πώς νιώθεις. Εδώ ειμαστε όταν θελήσεις να μας μιλήσεις.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου καλά, σε μια μια ξεχωριστά και σόλες μαζί θέλω να ευχηθώ μια καλή νέα χρονιά. Με καλή υγεία και πολλή αγάπη στις καρδιές μας. Με μπεμπακια κι εγκυμοσυνες καλές και τελειόμηνες. Το 2018 έγινε κατά πολύ καλύτερο από εσάς επίσης και αυτό το τοπίο που μοιραζομαστε. 

Σε όσα κορίτσια μας διαβάζουν, να ευχηθώ το ίδιο ακριβώς και δύναμη. 

Δύναμη και τους σωστούς γιατρούς σ αυτές μας τις προσπάθειες! 

Σας φιλώ πολύ και σας ευχαριστώ. 

Καλή μας χρονιά και καλή γέννα στην Κοκκινομάλλα μας!

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ με τη σειρά μου να ευχηθώ σε όλες καλή χρονιά. Υγεία και αγάπη κορίτσια. Χαρά, μωρά και χαμόγελα. Τσεκ στα κουτάκια των επιθυμιών και δημιουργία νέων!

Να έχετε όμορφη Πρωτοχρονιά, μια ακόμα ομορφότερη χρονιά και καλώς να υποδεχτούμε το πρώτο μπεμπέ της παρέας.

Φιλιά πολλά.

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να ευχηθώ και εγώ με τη σειρά μου καλή χρονιά σε κάθε μία. Το 2019 να φέρει σε όλες την ολοκλήρωση της ευτυχίας σας. Και του χρόνου τέτοια μέρα όλες με ένα μωρό στην αγκαλιά ή την κοιλιά. 

 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Καλο κι ευλογημένο το 2019! Να φέρει στα σπιτικά σας υγεία, χαμόγελα και γερά μωράκια στις αγκαλιές σας!

Κοκκινομάλλα μου με το καλό να έρθει στον κόσμο η ομορφιά σου! Πολλά φιλιά σε όλες. Να περάσετε όμορφα, ο, τι κι αν κάνετε. 

  • Μου αρέσει 7

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου γλυκά το 2019 να φέρει υγεία,ελπίδα και χαρά και να είναι χιλιοανθισμένο!Εύχομαι να γεννηθούν πολλά μωράκια και να τα καταφέρουμε όλες μας σε αυτόν τον αγώνα!Την αρχή θα την κάνει η Κοκκινομάλλα,η οποία είναι και γουρλού(για εμένα ήταν)!Με το καλό να έρθει στον κοσμο η μπουμπούκα της!Σας φιλώ γλυκά όλες!  

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου όμορφα, συναγωνίστριες σε αυτό το δύσκολο δρόμο που μας έτυχε εύχομαι σε όλες να εκπληρωθούν οι επιθυμίες σας. Ο δρόμος μας γεμάτος ανηφόρες, πόνο,δάκρυα αλλά κάποια στιγμή έρχεται η ώρα που το αποτέλεσμα μας ανταμείβει. Χρόνια Πολλά και εύχομαι το 2019 να είναι μια χρονιά τυχερή, όμορφη και γεμάτη ελπίδα για όλες μας. Το 2019 δεν θα υπαρξει καμία που δεν θα γίνει ΜΑΝΑ! Σας φιλώ 

@ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑμε το καλό εύχομαι! 

  • Μου αρέσει 7

preg.png

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια μου γλυκά

σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας , και εύχομαι με την σειρά μου , για το νέο έτος , ΥΓΕΙΑ.. το 2019 να μας δώσει ότι μας στέρησαν οι προηγούμενες χρονιές....

ελπίζω για όλες μας , να κάνω καλό ποδαρικό , έχουμε κοινούς δρόμους , παρόμοια βιώματα , και απλά το αξίζουμε να γίνουμε μάνες.....

όσο για αύριο......φοβάμαι....και μάλιστα πολύ.....να πάνε όλα καλά , για το μωρό πρώτα , και μετά το θέμα Καισαρική πάντα με τρόμαζε.....ελπίζω η Παναγία να είναι κοντά μας.....

με την πρώτη ευκαιρία , θα σας γράψω , Σας ευχαριστώ από καρδιάς.....

  • Μου αρέσει 10
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ said:

κορίτσια μου γλυκά

σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας , και εύχομαι με την σειρά μου , για το νέο έτος , ΥΓΕΙΑ.. το 2019 να μας δώσει ότι μας στέρησαν οι προηγούμενες χρονιές....

ελπίζω για όλες μας , να κάνω καλό ποδαρικό , έχουμε κοινούς δρόμους , παρόμοια βιώματα , και απλά το αξίζουμε να γίνουμε μάνες.....

όσο για αύριο......φοβάμαι....και μάλιστα πολύ.....να πάνε όλα καλά , για το μωρό πρώτα , και μετά το θέμα Καισαρική πάντα με τρόμαζε.....ελπίζω η Παναγία να είναι κοντά μας.....

με την πρώτη ευκαιρία , θα σας γράψω , Σας ευχαριστώ από καρδιάς.....

Όλα θα πανα καλά, θα δεις! Καλή χρονιά και για τους τρεις σας! Καλή γέννα Κοκκινομάλλα μας, πώς και πώς περιμένουμε νέα σας.  Με το καλό <3

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά κορίτσια, χρόνια πολλά. :)

Η νέα χρονιά ας δώσει σε όλες δύναμη, κουράγιο και ελπίδα. Να είστε δίπλα σε ανθρώπους που σας αγαπούν και σας υποστηρίζουν, σε ανθρώπους θετικούς και αισιόδοξους!:)

Τα όνειρά σας εύχομαι να γίνουν σύντομα πραγματικότητα!

Με το καλό Κοκκινομάλλα! Καλή γέννα και περιμένουμε σύντομα τα νέα σου...

 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου....εχω πολυ καιρο να μπω και να διαβασω τα νεα σας....δυστυχως περναω πολυ ζορικα τους τελευταιους μηνες, οχι μονο λογω των δικων μου θεματων αλλα και επειδη συνεβησαν διαφορα δυσαρεστα στο φιλικο-οικογενειακο μου περιβαλλον, οποτε θεωρησα πως δεν θα ημουν η καλυτερη παρεα για ολες εσας που πρεπει να ειστε γεματες αισιοδοξια και θετικη σκεψη...Δεν υπαρχει μερα που να μην ηρθε η σκεψη μου σε σας και στον αγωνα σας, και νυχτα που να μην προσευχηθηκα για σας.....Ευχομαι για ολες γερα και τυχερα μωρακια μεσα απο την καρδια μου!!!! Ελπιζω να διαβασω ευχαριστες εξελιξεις και να ειχαμε πολλες εγκυμοσυνες και γεννες!!!!!...Καλη Χρονια κοριτσια μου γενναια και δυνατα, με χαμογελα και δακρια ΜΟΝΟ χαρας!!!!!

18 ώρες πρίν, ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ είπε:

κορίτσια μου γλυκά

σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας , και εύχομαι με την σειρά μου , για το νέο έτος , ΥΓΕΙΑ.. το 2019 να μας δώσει ότι μας στέρησαν οι προηγούμενες χρονιές....

ελπίζω για όλες μας , να κάνω καλό ποδαρικό , έχουμε κοινούς δρόμους , παρόμοια βιώματα , και απλά το αξίζουμε να γίνουμε μάνες.....

όσο για αύριο......φοβάμαι....και μάλιστα πολύ.....να πάνε όλα καλά , για το μωρό πρώτα , και μετά το θέμα Καισαρική πάντα με τρόμαζε.....ελπίζω η Παναγία να είναι κοντά μας.....

με την πρώτη ευκαιρία , θα σας γράψω , Σας ευχαριστώ από καρδιάς.....

Κοριτσι μου με το καλο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ποτε περασε ο καιρος!!!!!!!! Τι να πρωτοευχηθω δεν ξερω!!!! Να εχεις την πιο ομορφη εμπειρια της ζωης σου ευχομαι!!!!! θα περιμενουμε εντυπωσεις!!!!!!

πρίν από 15 λεπτά , bella_dona είπε:

Κοριτσια μου....εχω πολυ καιρο να μπω και να διαβασω τα νεα σας....δυστυχως περναω πολυ ζορικα τους τελευταιους μηνες, οχι μονο λογω των δικων μου θεματων αλλα και επειδη συνεβησαν διαφορα δυσαρεστα στο φιλικο-οικογενειακο μου περιβαλλον, οποτε θεωρησα πως δεν θα ημουν η καλυτερη παρεα για ολες εσας που πρεπει να ειστε γεματες αισιοδοξια και θετικη σκεψη...Δεν υπαρχει μερα που να μην ηρθε η σκεψη μου σε σας και στον αγωνα σας, και νυχτα που να μην προσευχηθηκα για σας.....Ευχομαι για ολες γερα και τυχερα μωρακια μεσα απο την καρδια μου!!!! Ελπιζω να διαβασω ευχαριστες εξελιξεις και να ειχαμε πολλες εγκυμοσυνες και γεννες!!!!!...Καλη Χρονια κοριτσια μου γενναια και δυνατα, με χαμογελα και δακρια ΜΟΝΟ χαρας!!!!!

Κοριτσι μου με το καλο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ποτε περασε ο καιρος!!!!!!!! Τι να πρωτοευχηθω δεν ξερω!!!! Να εχεις την πιο ομορφη εμπειρια της ζωης σου ευχομαι!!!!! θα περιμενουμε εντυπωσεις!!!!!!

( μπορει καποια να κανει μια συντομη ενημερωση γιατι εχω χασει πολλαααααααα επεισοδια και φοβαμαι πως ανατρεχοντας πισω πισω θα χαθω και θα χασω ευχαριστα νεα???? ):)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...