Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

      • Χαχα 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

1 hour ago, Marmav85 είπε:

Με το καλό κορίτσι μου! Όλα θα πάνε κατ’ευχήν και θα πραγματοποιηθεί το όνειρό σου! Σύντομα μανούλα!!!

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Το ίδιο εύχομαι κ σε σένα!:wub:

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

On 2/9/2019 at 6:29 ΜΜ, Marmav85 είπε:

Με τον Κ.Π. εξαιρετικός γιατρός!

Από τον Ιούλιο έχω κάνει όλες τις εξετάσεις. Σήμερα έκανα πάλι για θυρεοειδή επειδή ήταν λίγο αυξημένη η τιμή και παίρνω Τ4.

Καλησπέρα κορίτσια και καλή σεζόν να έχουμε!!! Καλή επιτυχία Marmav85! Εύχομαι να πάνε όλα καλα. και εγώ δεν εχω καλή ποιότητα ωαρίων δυστυχώς έχω βέβαια δύο βλαστοκύστες στην κατάψυξη (από θαύμα)  και λεω τον άλλο μήνα να κάνω εμβρυομεταφορά γιατί τους τελευταίου μήνες δεν γονιμοποιείται κανένα και έχω απογοητευτεί! απλά ήθελα να σε ρωτήσω αν μπορείς να μου στείλεις π.μ ποιός είναι ο Κ.Π γιατί σκέφτομαι κι εγώ να αλλάξω γιατρό αν δεν πάνε καλά τα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

On 9/7/2019 at 2:33 ΠΜ, Georgia1972 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Πως τα πάτε με τη ζέστη;

Mary H, είναι τόσο χαριτωμένα που δεν μπορείς να μην νιώσεις απέραντη αγάπη γι' αυτά τα πλασματακια και όταν αρχίσουν να σε κοιτούν σαν να είσαι ο κόσμος τους ολος και όταν αρχίζουν να εκφράζονται, λιώνεις... Άσε που θα δεις που θα σου λένε όλοι ότι σου μοιάζει το μωρό. Εκτός και αν είναι καρμπόν ο άντρας σου! Σε μας λένε πως το ένα είναι ίδιο εγώ και το άλλο ίδιο ο άντρας μου! Η ίδια μου η μητέρα που δεν ξέρει πως τα παιδια προέρχονται από δανεικα ωαρια, περιφέρει παντού μια φωτογραφία μου όταν ήμουν στην αντίστοιχη ηλικία και περιγράφει πόσο μοιάζουμε με το ένα το μωρό!

Ανέφερα παραπάνω πως είναι Μαραθώνιος ο πρώτος χρόνος γιατί πρέπει να γνωρίζετε και την δύσκολη πλευρά του εγχειρήματος. Είναι λάθος να αφήνουμε τις νέες μανούλες να πιστεύουν πως όλα είναι μέσα σε ένα ροζ σύννεφο και όταν δουν την πραγματικότητα να νιώθουν πως ειναι άχρηστες. Γιατί εγώ κάπως έτσι ένιωσα. Πολύ τρέξιμο, οι ορμόνες με είχαν τρελανει, η απειρία με αγχωνε και γενικώς είχαν έρθει τα πάνω-κάτω. Αλλά όλα στρώνουν στην πορεια με υπομονή και ψυχραιμία. 

Dggs χαίρομαι πολύ που μας επισκέπτεσαι ξανά! Πως πάει η εγκυμοσύνη σου; Κοντεύεις κι εσύ!

Δημητρουλα προσωπικά θα σου έλεγα να πας στον Μαστρομηνα. Είναι ο πρώτος που ασχολήθηκε με την εξωσωματική στην Ελλάδα (και άλλος ένας που ξεκίνησε χρονικά μαζί του) , με προσωπικό που πηγαίνει συνεχώς για μετεκπαιδευσεις στο εξωτερικό, είναι ηθικός και αυτό σου το λέω γιατί ο άντρας δούλευε στον χώρο της υγείας και γνωρίζει πολλά πράγματα και έχει σαφώς καλύτερες τιμές. Βέβαια κάνεις δεν είναι Θεός! Αλλά προσωπικά έμεινα απόλυτα ευχαριστημένη. 

Καλησπέρα Georgia 1972, καλή σεζόν να έχουμε ήθελα να σε ρωτήσω την γνώμη σου για τον Μαστρομηνά, δεν έχω καλή ποιότητα ωαρίων και έχω ακούσει οτι το εργαστήριο εκεί είναι πολύ καλό.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofoulis είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, σας έχω μια ερώτηση! Στα 13 ωάρια που πήραμε δανικα με πόσα γονιμοποιημένα είμαστε ευχαριστημένοι???

Γεια σου τουτουνακι! Ειναι τελεια τα 13 ωαρια! Εμεις ειχαμε 10 κ απο αυτα μεινανε 6 βλαστοκυστες. Οποτε βαλε απο 6- 8  βαλστοκυστες πιστευω να εχεις. Δε μου λες την υστεροσκοπηση σου την εκανε ο εξωσωματικός κ αν σου έβρισκε κατι θα σου το διορθωνε?


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mary H είπε:

Γεια σου τουτουνακι! Ειναι τελεια τα 13 ωαρια! Εμεις ειχαμε 10 κ απο αυτα μεινανε 6 βλαστοκυστες. Οποτε βαλε απο 6- 8  βαλστοκυστες πιστευω να εχεις. Δε μου λες την υστεροσκοπηση σου την εκανε ο εξωσωματικός κ αν σου έβρισκε κατι θα σου το διορθωνε?

Ωραία!!! Ναι εμένα μου έκανε υστεροσκοπιση ο εξωσωματικές μου, και δεν βρήκε τπτ, αν έβρισκε θα το διόρθωνε αμέσως!!!!

  • Ευχαριστώ 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολα τα κοριτσια..μαμαδες κ μελλουσες μαμαδες.  Σας παρακολουθω ,δεν γραφω συχνα , γιατι παραλληλα με τους φυσικους επεξεργαζομαι στο μυαλο μου κ την περιπτωση της δωρεας εαν χρειαστει τελικα...

Ηθελα να σας ρωτησω κατι..μια φιλη μου που το αποφασισε κ εχει γιατρο τον Σφακ.... στο Γενεσις , την παρεπεμψαν σε ενα αλλο κεντρο με την δικαιολογια οτι εκει γινονται οι εμβρυομεταφορες του συγκεκριμενου γιατρου οταν προκειται για εμβρυα απο δωρεα...εχει καμμια κοπελα εμπειρια σχετικη?

Ο γιατρος ειναι εξαιρετικος αλλα αυτο την προβληματισε....Ρωταω εκ μερους της γιατι δεν ειναι στο φορουμ αυτο..αλλα κ γιατι ισως βρεθω κ εγω στην θεση της σε λιγο καιρο...

Αν καποια κοπελα εχει διαθεση ,θα με ενδιεφερε επισης να μου πει τι ανησυχιες ειχε αρχικα και πως της ξεπερασε τελικα..ακομα κ σε προσωπικο μηνυμα ...θα χαρω πολυ κ θα με βοηθησετε..

Εχω κ τον συντροφο  ο οποιος ειναι αρνητικος μεχρις στιγμης....ελπιζω αν δεν υπαρχει αλλη επιλογη για εμας, να αλλαξει γνωμη...οι δικοι σας πως το αντιμετωπισαν?

Καλο βραδυ σε όλες! Σας φιλω!

 

 


 

Link to comment
Share on other sites

Just now, eleni17 είπε:

Καλησπερα σε ολα τα κοριτσια..μαμαδες κ μελλουσες μαμαδες.  Σας παρακολουθω ,δεν γραφω συχνα , γιατι παραλληλα με τους φυσικους επεξεργαζομαι στο μυαλο μου κ την περιπτωση της δωρεας εαν χρειαστει τελικα...

Ηθελα να σας ρωτησω κατι..μια φιλη μου που το αποφασισε κ εχει γιατρο τον Σφακ.... στο Γενεσις , την παρεπεμψαν σε ενα αλλο κεντρο με την δικαιολογια οτι εκει γινονται οι εμβρυομεταφορες του συγκεκριμενου γιατρου οταν προκειται για εμβρυα απο δωρεα...εχει καμμια κοπελα εμπειρια σχετικη?

Ο γιατρος ειναι εξαιρετικος αλλα αυτο την προβληματισε....Ρωταω εκ μερους της γιατι δεν ειναι στο φορουμ αυτο..αλλα κ γιατι ισως βρεθω κ εγω στην θεση της σε λιγο καιρο...

Αν καποια κοπελα εχει διαθεση ,θα με ενδιεφερε επισης να μου πει τι ανησυχιες ειχε αρχικα και πως της ξεπερασε τελικα..ακομα κ σε προσωπικο μηνυμα ...θα χαρω πολυ κ θα με βοηθησετε..

Εχω κ τον συντροφο  ο οποιος ειναι αρνητικος μεχρις στιγμης....ελπιζω αν δεν υπαρχει αλλη επιλογη για εμας, να αλλαξει γνωμη...οι δικοι σας πως το αντιμετωπισαν?

Καλο βραδυ σε όλες! Σας φιλω!

 

 

Ελένη μου καλησπέρα!!! Εγώ για το γιατρό που σε παρέπεμψε σε άλλο εργαστήριο, δεν μπορώ να σου πω! Πάντως αυτό που μπορώ να σου πω είναι ότι ο άντρας μου δεν είχε κανένα πρόβλημα με τα δανικα!!! Ισα-ισα που είμαστε πολύ ευχαριστημένοι που υπάρχει αυτή η εναλλακτική!!! Τη Δευτέρα θα κάνουμε την πρώτη μας προσπάθεια με δανικα και ανυπομονούμε!!!

  • Μου αρέσει 5

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofoulis είπε:

Ελένη μου καλησπέρα!!! Εγώ για το γιατρό που σε παρέπεμψε σε άλλο εργαστήριο, δεν μπορώ να σου πω! Πάντως αυτό που μπορώ να σου πω είναι ότι ο άντρας μου δεν είχε κανένα πρόβλημα με τα δανικα!!! Ισα-ισα που είμαστε πολύ ευχαριστημένοι που υπάρχει αυτή η εναλλακτική!!! Τη Δευτέρα θα κάνουμε την πρώτη μας προσπάθεια με δανικα και ανυπομονούμε!!!

Μπραβο ρε κοριτσι!!!! Σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να τα καταφερεις!!! 

Εσυ πηρες ευκολα την αποφαση??ποσο σου κοστισε? Ποσες βλαστοκυστες πηρες?


 

Link to comment
Share on other sites

Just now, eleni17 είπε:

Μπραβο ρε κοριτσι!!!! Σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να τα καταφερεις!!! 

Εσυ πηρες ευκολα την αποφαση??ποσο σου κοστισε? Ποσες βλαστοκυστες πηρες?

Θα σου πω, εγώ το αποφάσισα πολύ εύκολα, είναι όνειρο ζωής να κρατήσω στην αγκαλιά μου ένα υγιές μωράκι, τώρα αν θα είναι δικό μου το ωάριο ή όχι, τι σημασία έχει??? Θα έχει το dna του άντρα μου, το δικό μου και ένα μέρος φυσικά από τη δοτρια!! 

Τώρα για την τιμή, εμένα ο γιατρός μου, πήρε 4.500. έχω ακούσει απο αλλά κορίτσια στο φόρουμ περισσότερα και κάποιες άλλες λιγότερα, εμένα πάντως μου ζήτησε τόσα!!

Τέλος εμείς πήραμε 12 ωάρια και έχουμε 6 βλαστοκυστες!!

Μακάρι να πάνε όλα καλά!!!

  • Μου αρέσει 2

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Sofoulis είπε:

Θα σου πω, εγώ το αποφάσισα πολύ εύκολα, είναι όνειρο ζωής να κρατήσω στην αγκαλιά μου ένα υγιές μωράκι, τώρα αν θα είναι δικό μου το ωάριο ή όχι, τι σημασία έχει??? Θα έχει το dna του άντρα μου, το δικό μου και ένα μέρος φυσικά από τη δοτρια!! 

Τώρα για την τιμή, εμένα ο γιατρός μου, πήρε 4.500. έχω ακούσει απο αλλά κορίτσια στο φόρουμ περισσότερα και κάποιες άλλες λιγότερα, εμένα πάντως μου ζήτησε τόσα!!

Τέλος εμείς πήραμε 12 ωάρια και έχουμε 6 βλαστοκυστες!!

Μακάρι να πάνε όλα καλά!!!

Συγνωμη αν κανω χαζη ερωτηση...τα εμβρυα απο δωρεα πως εχουν dna απο την ληπτρια??

 


 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofoulis είπε:

Θα σου πω, εγώ το αποφάσισα πολύ εύκολα, είναι όνειρο ζωής να κρατήσω στην αγκαλιά μου ένα υγιές μωράκι, τώρα αν θα είναι δικό μου το ωάριο ή όχι, τι σημασία έχει??? Θα έχει το dna του άντρα μου, το δικό μου και ένα μέρος φυσικά από τη δοτρια!! 

Τώρα για την τιμή, εμένα ο γιατρός μου, πήρε 4.500. έχω ακούσει απο αλλά κορίτσια στο φόρουμ περισσότερα και κάποιες άλλες λιγότερα, εμένα πάντως μου ζήτησε τόσα!!

Τέλος εμείς πήραμε 12 ωάρια και έχουμε 6 βλαστοκυστες!!

Μακάρι να πάνε όλα καλά!!!

Μπραβο, 6 βλαστοκυστες πολύ καλά. Με το καλό!


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, eleni17 είπε:

Συγνωμη αν κανω χαζη ερωτηση...τα εμβρυα απο δωρεα πως εχουν dna απο την ληπτρια??

 

Αφού το κύτταρο είναι δικό της!!! Λογικό είναι να έχει κάτι κι απ' τη δοτρια!!!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Μπραβο, 6 βλαστοκυστες πολύ καλά. Με το καλό!

Να σου πω την αλήθεια, εγώ νόμιζα ότι θα πάρουμε περισσότερες γιατί 13 ωάρια είναι αρκετά, αλλά δεν πειράζει!!

Just now, Καντι είπε:

Μητρική Άτρακτος ισως;;;; Στο Ιασω.

Α!! Συγνώμη άλλο κατάλαβα!!!! Τι χαζή που είμαι... Έχει και dna από εμάς που τα παίρνουμε γιατί τρέφεται από το αίμα μας και μεγαλώνει στην μήτρα μας!!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...