Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, eleni17 είπε:

Συγνωμη αν κανω χαζη ερωτηση...τα εμβρυα απο δωρεα πως εχουν dna απο την ληπτρια??

 

Ελενηθα δεις οτι αν δε σου κατσει με τους φυσικούς ο άντρας αου θα αναγκαστει να το δεχτει. Και μενα ο δικος μου ουτε να το ακουσει, αλλά οταν ειδε οτι δεν υπηρχε επιλογη μια χαρα το δεχτηκε. Το dna της ληπτριας το παιρνει απο το ενδομητριο. Μια μικρη  δοση βεβαια γιατι ο βασικος πυρηνας ειναι της δοτριας


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, eleni17 είπε:

Καλησπερα σε ολα τα κοριτσια..μαμαδες κ μελλουσες μαμαδες.  Σας παρακολουθω ,δεν γραφω συχνα , γιατι παραλληλα με τους φυσικους επεξεργαζομαι στο μυαλο μου κ την περιπτωση της δωρεας εαν χρειαστει τελικα...

Ηθελα να σας ρωτησω κατι..μια φιλη μου που το αποφασισε κ εχει γιατρο τον Σφακ.... στο Γενεσις , την παρεπεμψαν σε ενα αλλο κεντρο με την δικαιολογια οτι εκει γινονται οι εμβρυομεταφορες του συγκεκριμενου γιατρου οταν προκειται για εμβρυα απο δωρεα...εχει καμμια κοπελα εμπειρια σχετικη?

Ο γιατρος ειναι εξαιρετικος αλλα αυτο την προβληματισε....Ρωταω εκ μερους της γιατι δεν ειναι στο φορουμ αυτο..αλλα κ γιατι ισως βρεθω κ εγω στην θεση της σε λιγο καιρο...

Αν καποια κοπελα εχει διαθεση ,θα με ενδιεφερε επισης να μου πει τι ανησυχιες ειχε αρχικα και πως της ξεπερασε τελικα..ακομα κ σε προσωπικο μηνυμα ...θα χαρω πολυ κ θα με βοηθησετε..

Εχω κ τον συντροφο  ο οποιος ειναι αρνητικος μεχρις στιγμης....ελπιζω αν δεν υπαρχει αλλη επιλογη για εμας, να αλλαξει γνωμη...οι δικοι σας πως το αντιμετωπισαν?

Καλο βραδυ σε όλες! Σας φιλω!

 

 

Η @astrogea αν δεν κανω λάθος το έκανε με τον τροπο που περιγράφεις, αυτός ο γιατρος στο αλλο κέντρο. Θεωρω οτι δεν επαρκούν οι δοτριες στο συγκεκριμένο κέντρο ουτε για τον Π.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, eleni17 είπε:

 

Αυτη την μεθοδο θα κανεις @Sofoulis

;;;

Όχι, εμείς θα πάρουμε ωάρια!! Εμενα δεν νομίζω να με βοηθούσε αυτή η τεχνική γιατί τα ωάρια μου δεν είναι καθόλου καλής ποιότητας.


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofoulis είπε:

Να σου πω την αλήθεια, εγώ νόμιζα ότι θα πάρουμε περισσότερες γιατί 13 ωάρια είναι αρκετά, αλλά δεν πειράζει!!

Α!! Συγνώμη άλλο κατάλαβα!!!! Τι χαζή που είμαι... Έχει και dna από εμάς που τα παίρνουμε γιατί τρέφεται από το αίμα μας και μεγαλώνει στην μήτρα μας!!

Εξαρτάται σε μεγάλο βαθμό και απο το σπερμα ο αριθμος των εναπομείναντων εμβρύων.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Καντι είπε:

Εξαρτάται σε μεγάλο βαθμό και απο το σπερμα ο αριθμος των εναπομείναντων εμβρύων.

Το σπέρμα το δικό μας είναι καλό, αλλά ο γιατρός μας μας έκανε μικρογονιμοποιηση, για αυτό νόμιζα πως θα τα πάμε καλύτερα!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofoulis είπε:

Να σου πω την αλήθεια, εγώ νόμιζα ότι θα πάρουμε περισσότερες γιατί 13 ωάρια είναι αρκετά, αλλά δεν πειράζει!!

Α!! Συγνώμη άλλο κατάλαβα!!!! Τι χαζή που είμαι... Έχει και dna από εμάς που τα παίρνουμε γιατί τρέφεται από το αίμα μας και μεγαλώνει στην μήτρα μας!!

Περιπου τα μισά φτάνουν βλαστοκυστες οποτε το ποσοστό είναι καλο. Σε μας ήταν 6 στα 10 αλλά τελικά ακομη τιποτα οποτε δεν εχει και πολυ σημασια. Εσύ άλλωστε θα πιασεις με την πρωτη οποτε τα άλλα τα κρατάς κάβα για αδερφακι:)


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Περιπου τα μισά φτάνουν βλαστοκυστες οποτε το ποσοστό είναι καλο. Σε μας ήταν 6 στα 10 αλλά τελικά ακομη τιποτα οποτε δεν εχει και πολυ σημασια. Εσύ άλλωστε θα πιασεις με την πρωτη οποτε τα άλλα τα κρατάς κάβα για αδερφακι:)

Τι εννοείς ακόμη τίποτα? Δεν βάλατε ακόμα έτσι?

Μακάρι να έχεις δίκιο!!!!

 


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Ελενηθα δεις οτι αν δε σου κατσει με τους φυσικούς ο άντρας αου θα αναγκαστει να το δεχτει. Και μενα ο δικος μου ουτε να το ακουσει, αλλά οταν ειδε οτι δεν υπηρχε επιλογη μια χαρα το δεχτηκε. Το dna της ληπτριας το παιρνει απο το ενδομητριο. Μια μικρη  δοση βεβαια γιατι ο βασικος πυρηνας ειναι της δοτριας

Δεν ειμαι τοσο σιγουρη οτι θα δεχτει...ειναι ενας ανθρωπος εξαιρετικος ο οποιος ομως δεν ειναι καλος στα " δυσκολα"....

Φοβαται απο που θα προερχεται το ωαριο κλπ.... και επισης δεν ειναι σαν κ μενα που λαχταραω να κανω μωρο και ειμαι διατεθειμενη να κανω τα παντα για να το αποκτησω...

Αρα ο φοβος του σε συνδυασμο με το οτι και να μην κανουμε παιδι δεν θα τον στενοχωρησει....δεν μας βοηθουν στην παρουσα φαση....


 

Link to comment
Share on other sites

Just now, eleni17 είπε:

Δεν ειμαι τοσο σιγουρη οτι θα δεχτει...ειναι ενας ανθρωπος εξαιρετικος ο οποιος ομως δεν ειναι καλος στα " δυσκολα"....

Φοβαται απο που θα προερχεται το ωαριο κλπ.... και επισης δεν ειναι σαν κ μενα που λαχταραω να κανω μωρο και ειμαι διατεθειμενη να κανω τα παντα για να το αποκτησω...

Αρα ο φοβος του σε συνδυασμο με το οτι και να μην κανουμε παιδι δεν θα τον στενοχωρησει....δεν μας βοηθουν στην παρουσα φαση....

Να σου πω... Υπάρχει μια παροιμία που λέει, λέγε λέγε το κοπέλι κάνει το παιδί και θέλει!!! Σιγα-σιγα θα τον πείσεις!!!

  • Μου αρέσει 2

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, eleni17 είπε:

Δεν ειμαι τοσο σιγουρη οτι θα δεχτει...ειναι ενας ανθρωπος εξαιρετικος ο οποιος ομως δεν ειναι καλος στα " δυσκολα"....

Φοβαται απο που θα προερχεται το ωαριο κλπ.... και επισης δεν ειναι σαν κ μενα που λαχταραω να κανω μωρο και ειμαι διατεθειμενη να κανω τα παντα για να το αποκτησω...

Αρα ο φοβος του σε συνδυασμο με το οτι και να μην κανουμε παιδι δεν θα τον στενοχωρησει....δεν μας βοηθουν στην παρουσα φαση....

Καλα κι ο δικος μου ηταν κάθετα αρνητικός και οπως ακριβως περιγράφεις τον δικο σου. Μετα την 7η αποτυχία μου που του ειπα οτι θα συζητήσω και αυτο το ενδεχόμενο με τον γιατρο μου πε οκ;;;; Δεν το περίμενα.

 Ακομα ομως κρατάει αντιστάσεις ως προς την υιοθεσία, εντελώς αρνητικός!

  • Μου αρέσει 2

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, eleni17 είπε:

Δεν ειμαι τοσο σιγουρη οτι θα δεχτει...ειναι ενας ανθρωπος εξαιρετικος ο οποιος ομως δεν ειναι καλος στα " δυσκολα"....

Φοβαται απο που θα προερχεται το ωαριο κλπ.... και επισης δεν ειναι σαν κ μενα που λαχταραω να κανω μωρο και ειμαι διατεθειμενη να κανω τα παντα για να το αποκτησω...

Αρα ο φοβος του σε συνδυασμο με το οτι και να μην κανουμε παιδι δεν θα τον στενοχωρησει....δεν μας βοηθουν στην παρουσα φαση....

Σαν  τον δικό μου, ωραια δεν ειμαστε κ ετσι λεει? Κι ομως το παλεψαμε μαζι, έκλαψε  κ λυπηθηκε το ιδιο με μενα οταν χασαμε το μωρο. Οταν δεν θα έχει επιλογη θα αλλαξει θα δεις


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofoulis είπε:

Να σου πω... Υπάρχει μια παροιμία που λέει, λέγε λέγε το κοπέλι κάνει το παιδί και θέλει!!! Σιγα-σιγα θα τον πείσεις!!!

Αχ αυτη την " γυναικεια" πειθω να την ειχα που τοσο την θαυμαζω!!! 

Που οταν νιωθω οτι με πνιγει το δικιο κ ο καημος μου μπορω να τα κανω ολα μπουρλοτο!!!

Δεν με διακρινει η υπομονη κ η καρτερικοτητα....προσπαθω αλλα δεν το χω.. 

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Καλα κι ο δικος μου ηταν κάθετα αρνητικός και οπως ακριβως περιγράφεις τον δικο σου. Μετα την 7η αποτυχία μου που του ειπα οτι θα συζητήσω και αυτο το ενδεχόμενο με τον γιατρο μου πε οκ;;;; Δεν το περίμενα.

 Ακομα ομως κρατάει αντιστάσεις ως προς την υιοθεσία, εντελώς αρνητικός!

Δεν νομίζω να χρειαστεί υιοθεσία!!! Θα τα καταφέρετε!!! 

 


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...