Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, s@m. είπε:

Καλως ηρθες . Μην αγχωνεσαι καθόλου (βασικα το λεω και για μενα) ολα καλα θα πανε θα το δεις. Ευχομαι σε ολες σας να γινετε πολυ συντομα μανουλες.

Κοριτσια εγω αρχισα να αγχωνομαι πολυ. Ειναι η πρωτη φορα που θα παω με δανεικά και φοβαμαι την αποτυχια. Γιατι τα δικα μου το ηξερα οτι ειναι  κακης ποιοτητας αλλα αν αποτυχω και με τα δανεικα θα στεναχωρηθω παρα πολυ. Ασε που εχω βγαλει ενα σκασμο προβληματα . Τι ΝΚ μου βρηκανε και ο ενας γιατρος δεν τα πιστευει ο αλλος τα πιστευει με εχουν μπερδεψει Τι μου βρηκανε το αντυπυκτικο του Λυκου (δεν θυμαμαι καπως ετσι πρεπει να το λενε) τι πολυποδα στη μητρα πριν 2 χρονια τι θυρωειδη εχω. Ελεος ειπα αρχιζα να φοβαμαι να παω σε γιατρο . Γιατι οτι εξεταση εκανα μου βγαζανε και ενα φασουλι. <_< Γι αυτο ειμαι απαισιοδοξη και με τα δανεικα και φοβαμαι οτι τα μουτρα μου θα φαω Αλλα αν δεν το κανω θα λεω οτι ισως ετσι να τα καταφερνα απλα θελω ο γιατρος που θα με αναλαβει να τα εξετασει ολα προσεκτικα. 

 

Είναι λογικό να αγχώνεσαι αλλά όντως μόνο κακό μας κάνει... Από μικρή άκουγα ότι δεν θα μπορέσω να γίνω μανούλα και ήταν πραγματικά μαχαίρι στην καρδιά μιας και λατρεύω τα παιδιά. Ο άντρας μου είναι τόσο αισιόδοξος και μόνο που σκέφτομαι αυτά που λέει νιώθω καλύτερα! Οπότε θετική σκέψη και υπομονή! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, s@m. είπε:

Αυτο το "χαλαρωσε" μια κουβεντα ειναι . :roll:  Ειμαι και γενικα αγχωδης ανθρωπος . Διπλα στη λεξη αγχωδης ειναι και το ονομα μου. Τα προβληματα τα βρηκα το θεμα ειναι πως λυνονται. Οταν ο ενας γιατρος σου λεει "ετσι" και ο αλλος " γιουβετσι" δεν ξερεις ποιον να ακουσεις και ενστικτωδώς . Κάνεις τον σταυρο σου και πας. :roll:  Για να δουμε τι θα δουμε. Σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου καλη επιτυχια να εχεις. 

 

Να σαι καλά, ευχαριστώ πολύ!!!  Εγώ πιστεύω ότι πρέπει να πιστέψεις τον εξωσωματική σου και να.προχωρησεις με αυτόν!

Just now, Marmav85 είπε:

Είναι λογικό να αγχώνεσαι αλλά όντως μόνο κακό μας κάνει... Από μικρή άκουγα ότι δεν θα μπορέσω να γίνω μανούλα και ήταν πραγματικά μαχαίρι στην καρδιά μιας και λατρεύω τα παιδιά. Ο άντρας μου είναι τόσο αισιόδοξος και μόνο που σκέφτομαι αυτά που λέει νιώθω καλύτερα! Οπότε θετική σκέψη και υπομονή! 

Έτσι είναι αισιοδοξία χρειάζεται και όλα θα πάνε καλά!!

  • Μου αρέσει 2

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου γεια σας! Εκανα office υστεροσκοπηση. Δεν βρηκαμε φλεγμονή αλλά βρηκαμε έναν πολύποδα κ διάφραγμα ή πιεζουν τα ενδοτοιχωματικά ινομυωματα. Μαλλόν ομως λεει διαφραγμα ειναι. Μου είπε ότι αυτά τα ευρήματα κάνουν πολύ δυσκολη την επιτευξη εγκυμοσύνης κ αποτελουν εμποδιο. Πιθανον δηλ γι αυτο η αποτυχία κ το εξωμητριο.Οποτε θα χρειαστω επεμβατική υστεροσκ.

Η διαδικασια ήταν καλή πονεσα πολυ στον κολποδιαστολέα κ στην ένεση στον τραχηλο αλλά όχι στο εργαλειο που μου έβαλε. Επισης νιωθεις ηπιους πονους περιοδου, διαρκει πολύ λιγο κ βλεπεις την οθονη. Μου έκανε κ διανοιξη τραχηλου γιατι ήταν κλειστος. Παντως ο οποιος πονος αντεχεται. Ειπα μπραβο στον εαυτο μου που τα καταφερα κ ένιωσα πολύ γενναια. Εγώ που φοβαμαι τον οδοντιατρο! Αυτα καλο βραδυ!

  • Μου αρέσει 4

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Mary H είπε:

Κοριτσια μου γεια σας! Εκανα office υστεροσκοπηση. Δεν βρηκαμε φλεγμονή αλλά βρηκαμε έναν πολύποδα κ διάφραγμα ή πιεζουν τα ενδοτοιχωματικά ινομυωματα. Μαλλόν ομως λεει διαφραγμα ειναι. Μου είπε ότι αυτά τα ευρήματα κάνουν πολύ δυσκολη την επιτευξη εγκυμοσύνης κ αποτελουν εμποδιο. Πιθανον δηλ γι αυτο η αποτυχία κ το εξωμητριο.Οποτε θα χρειαστω επεμβατική υστεροσκ.

Η διαδικασια ήταν καλή πονεσα πολυ στον κολποδιαστολέα κ στην ένεση στον τραχηλο αλλά όχι στο εργαλειο που μου έβαλε. Επισης νιωθεις ηπιους πονους περιοδου, διαρκει πολύ λιγο κ βλεπεις την οθονη. Μου έκανε κ διανοιξη τραχηλου γιατι ήταν κλειστος. Παντως ο οποιος πονος αντεχεται. Ειπα μπραβο στον εαυτο μου που τα καταφερα κ ένιωσα πολύ γενναια. Εγώ που φοβαμαι τον οδοντιατρο! Αυτα καλο βραδυ!

Μπραβο! Ειμαστε ηρωίδες τελικα! Οποτε βάλατε πλώρη για επεμβατική; Να φυγουν οι ανασταλτικοί παράγοντες απο τη μέση! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fleabag είπε:

Μπραβο! Ειμαστε ηρωίδες τελικα! Οποτε βάλατε πλώρη για επεμβατική; Να φυγουν οι ανασταλτικοί παράγοντες απο τη μέση! 

Ναι πρεπει σε 20μερες να τα αφαιρεσουμε. Ο γαιτρός ήταν κάθετος , εγκυμοσύνη με αυτά τα ευρήματα είναι δυσκολο να υπαρξει. Ο πυθμενας του ενδομητριου είναι χωρις αγγεια εξαιτιας του διαφραγματος. Θα δειξει ,αν μετα την αφαιρεση τους δουμε διαφορα κ κυηση σημαινει οτι αυτο έφταιγε! Να ναι καλά ο νεος γιατρος μου που με έστειλε να την κάνω! Εσύ πως πας τι κανουν τα μικρουλια?

  • Μου αρέσει 2

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Mary H said:

Ναι πρεπει σε 20μερες να τα αφαιρεσουμε. Ο γαιτρός ήταν κάθετος , εγκυμοσύνη με αυτά τα ευρήματα είναι δυσκολο να υπαρξει. Ο πυθμενας του ενδομητριου είναι χωρις αγγεια εξαιτιας του διαφραγματος. Θα δειξει ,αν μετα την αφαιρεση τους δουμε διαφορα κ κυηση σημαινει οτι αυτο έφταιγε! Να ναι καλά ο νεος γιατρος μου που με έστειλε να την κάνω! Εσύ πως πας τι κανουν τα μικρουλια?

Εύχομαι να πάνε όλα καλά και μετά από την υστεροσκόπηση να πάει και να στρογγυλοκαθίσει ένα (τουλάχιστον) μωράκι!

Ο γυναικολόγος που μου έκανε την εξωσωματική πάντως λέει ότι μία υστεροσκόπηση αυξάνει τις πιθανότητες για εμφύτευση στον επόμενο κύκλο. Έτσι έγινε στη δική μου περίπτωση. Ελπίζω και στη δική σου να γίνει το ίδιο.

Καλό φθινόπωρο και καλή αρχή σε όσες αρχίζετε τώρα προσπάθειες!!!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ! Χαιρομαι που τουλάχιστον βρηκαμε έναν πιθανό λόγο της προηγούμενης αποτυχίας. Δεν ξερω αν θα έχω θετικό αποτελεσμα.-γιατι η εξωσωματική είναι ρουλέτα, ακομα κ να τα διορθωσεις όλα, μπορει να έχεις αρνητικό- αλλά τουλαχιστον θα έχω κάνει το καλυτερο δυνατό. Και ναι με την υστεροσκοπηση αυξανονται οι πιθανότητες κ λογω σκρατσιν κ λογω επιδιώρθωσης , χαχαχαχ.

Καλό φθινόπωρο και με το καλο το μωράκι σου !

Α, ξέχασα να σε ρωτησω η δική σου φλεγμονη φανηκε στην υστεροσκοπηση ή έκανες βιοψία?

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Mary H είπε:

Ναι πρεπει σε 20μερες να τα αφαιρεσουμε. Ο γαιτρός ήταν κάθετος , εγκυμοσύνη με αυτά τα ευρήματα είναι δυσκολο να υπαρξει. Ο πυθμενας του ενδομητριου είναι χωρις αγγεια εξαιτιας του διαφραγματος. Θα δειξει ,αν μετα την αφαιρεση τους δουμε διαφορα κ κυηση σημαινει οτι αυτο έφταιγε! Να ναι καλά ο νεος γιατρος μου που με έστειλε να την κάνω! Εσύ πως πας τι κανουν τα μικρουλια?

Ευτυχώς λοιπον που σε ανέλαβε ο Κ... αλλιως αυτα μπορει να μην τα ανακαλυπτες παρα μονο πολυ αργοτερα!  Εγω καλα είμαι,11/9 εχω πάλι υπέρηχο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mary H said:

Σ ευχαριστώ! Χαιρομαι που τουλάχιστον βρηκαμε έναν πιθανό λόγο της προηγούμενης αποτυχίας. Δεν ξερω αν θα έχω θετικό αποτελεσμα.-γιατι η εξωσωματική είναι ρουλέτα, ακομα κ να τα διορθωσεις όλα, μπορει να έχεις αρνητικό- αλλά τουλαχιστον θα έχω κάνει το καλυτερο δυνατό. Και ναι με την υστεροσκοπηση αυξανονται οι πιθανότητες κ λογω σκρατσιν κ λογω επιδιώρθωσης , χαχαχαχ.

Καλό φθινόπωρο και με το καλο το μωράκι σου !

Α, ξέχασα να σε ρωτησω η δική σου φλεγμονη φανηκε στην υστεροσκοπηση ή έκανες βιοψία?

Σε ευχαριστώ πολύ! 

Στην υστεροσκόπηση το είδε ο γιατρός. Ήταν με αναισθησία όχι στο εξεταστήριο. Δεν έγινε κάποια επέμβαση όμως εκείνη την ώρα. Πήρα τις αντιβιώσεις.

Κι εγώ είχα χαρεί που βρήκαμε κάτι γιατί έχεις κάτι να κάνεις πιο ενεργητικό. Η απραξία είναι δύσκολο κομμάτι. Το περίμενε. Είτε πριν τη δότρια, είτε τις βλαστοκύστες, είτε τη χοριακή. 

  • Μου αρέσει 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Mary H είπε:

Κοριτσια μου γεια σας! Εκανα office υστεροσκοπηση. Δεν βρηκαμε φλεγμονή αλλά βρηκαμε έναν πολύποδα κ διάφραγμα ή πιεζουν τα ενδοτοιχωματικά ινομυωματα. Μαλλόν ομως λεει διαφραγμα ειναι. Μου είπε ότι αυτά τα ευρήματα κάνουν πολύ δυσκολη την επιτευξη εγκυμοσύνης κ αποτελουν εμποδιο. Πιθανον δηλ γι αυτο η αποτυχία κ το εξωμητριο.Οποτε θα χρειαστω επεμβατική υστεροσκ.

Η διαδικασια ήταν καλή πονεσα πολυ στον κολποδιαστολέα κ στην ένεση στον τραχηλο αλλά όχι στο εργαλειο που μου έβαλε. Επισης νιωθεις ηπιους πονους περιοδου, διαρκει πολύ λιγο κ βλεπεις την οθονη. Μου έκανε κ διανοιξη τραχηλου γιατι ήταν κλειστος. Παντως ο οποιος πονος αντεχεται. Ειπα μπραβο στον εαυτο μου που τα καταφερα κ ένιωσα πολύ γενναια. Εγώ που φοβαμαι τον οδοντιατρο! Αυτα καλο βραδυ!

Ένα ένα φεύγουν τα εμπόδια Μαίρη μου κ αυτό μόνο ελπίδα γεννά κ χαρά φερνει!!!Πλησιάζουμε το στόχο μας λοιπόν κ αυτήν τη φορά θα τον πετύχουμε:-D

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


9 ώρες πρίν, Papy είπε:

Ένα ένα φεύγουν τα εμπόδια Μαίρη μου κ αυτό μόνο ελπίδα γεννά κ χαρά φερνει!!!Πλησιάζουμε το στόχο μας λοιπόν κ αυτήν τη φορά θα τον πετύχουμε:-D

 

 

Ναι, γλυκιά μου έτσι είναι. Να φευγουν τα εμπόδια. Αφού σκέφτηκα , λέω, πάει τα έκαψα τα μωρακια στις 2 ετ μ αυτα τα χαζοεμπόδια. Απ την άλλη όμως μπορεί κ να τα βγάλω κ να πάρω πάλι τον π@@λο γιατί έτυχε! Ετσι δε λένε οι γιατροί? Προς το παρόν όμως θα ετοιμάσω το σπιτάκι για τα 2 μωράκια. Ανακαίνιση θα κάνω λέμε!:lol:

Εσύ τι κάνεις? Κατι διαβασα για ορμονες κ ωοθυλάκια αλλά δεν τα κατάλαβα. Μου φαινονται κινεζικα! Είναι όλα καλά όμως?

  • Χαχα 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Mary H είπε:

Ναι, γλυκιά μου έτσι είναι. Να φευγουν τα εμπόδια. Αφού σκέφτηκα , λέω, πάει τα έκαψα τα μωρακια στις 2 ετ μ αυτα τα χαζοεμπόδια. Απ την άλλη όμως μπορεί κ να τα βγάλω κ να πάρω πάλι τον π@@λο γιατί έτυχε! Ετσι δε λένε οι γιατροί? Προς το παρόν όμως θα ετοιμάσω το σπιτάκι για τα 2 μωράκια. Ανακαίνιση θα κάνω λέμε!:lol:

Εσύ τι κάνεις? Κατι διαβασα για ορμονες κ ωοθυλάκια αλλά δεν τα κατάλαβα. Μου φαινονται κινεζικα! Είναι όλα καλά όμως?

Αυτό να κάνεις κ όλα θα πάνε κατ'ευχήν κ σε λίγο καιρό θα είσαι φουσκοκοιλίτσα!!!

Με εμένα θα φανεί τη Δευτέρα που θα παω για ωοληψία.Εγώ σαν καλό κορίτσι έκανα ότι μου είπε ο Γιατρός.Τώρα ο καλός Θεούλης ας με λυπηθεί..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Papy είπε:

Αυτό να κάνεις κ όλα θα πάνε κατ'ευχήν κ σε λίγο καιρό θα είσαι φουσκοκοιλίτσα!!!

Με εμένα θα φανεί τη Δευτέρα που θα παω για ωοληψία.Εγώ σαν καλό κορίτσι έκανα ότι μου είπε ο Γιατρός.Τώρα ο καλός Θεούλης ας με λυπηθεί..

Ευχομαι τη Δευτερα να είναι τα αυγουλάκια σουπερ! Ο Θεούλης ας  βοηθήσει να δουλεψουν όλα ρολόι, ωαρια, γονιμοποιηση, εμφύτευση... τις ευχές μου έχεις για την καλυτερη εκβαση!:wub:

  • Ευχαριστώ 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Ευχομαι τη Δευτερα να είναι τα αυγουλάκια σουπερ! Ο Θεούλης ας  βοηθήσει να δουλεψουν όλα ρολόι, ωαρια, γονιμοποιηση, εμφύτευση... τις ευχές μου έχεις για την καλυτερη εκβαση!:wub:

Σ'ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/9/2019 at 1:38 ΠΜ, Mary H είπε:

Κοριτσια μου γεια σας! Εκανα office υστεροσκοπηση. Δεν βρηκαμε φλεγμονή αλλά βρηκαμε έναν πολύποδα κ διάφραγμα ή πιεζουν τα ενδοτοιχωματικά ινομυωματα. Μαλλόν ομως λεει διαφραγμα ειναι. Μου είπε ότι αυτά τα ευρήματα κάνουν πολύ δυσκολη την επιτευξη εγκυμοσύνης κ αποτελουν εμποδιο. Πιθανον δηλ γι αυτο η αποτυχία κ το εξωμητριο.Οποτε θα χρειαστω επεμβατική υστεροσκ.

Η διαδικασια ήταν καλή πονεσα πολυ στον κολποδιαστολέα κ στην ένεση στον τραχηλο αλλά όχι στο εργαλειο που μου έβαλε. Επισης νιωθεις ηπιους πονους περιοδου, διαρκει πολύ λιγο κ βλεπεις την οθονη. Μου έκανε κ διανοιξη τραχηλου γιατι ήταν κλειστος. Παντως ο οποιος πονος αντεχεται. Ειπα μπραβο στον εαυτο μου που τα καταφερα κ ένιωσα πολύ γενναια. Εγώ που φοβαμαι τον οδοντιατρο! Αυτα καλο βραδυ!

Με το καλό κορίτσι μου! Όλα θα πάνε κατ’ευχήν και θα πραγματοποιηθεί το όνειρό σου! Σύντομα μανούλα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...