Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Mary H είπε:

Εγώ φέτος έκανα πολύ λιγα μπανια κ έχω σκάσει! Ωραιο πραγμα η θαλασσα!

μαύρη ειμαι.....αχχαχαχαχαχα δουλειά ήλιος σπίτι κ ξανά μανά τα ίδια....δίπλα την έχω.....

έως τελη Οκτώβρη που τελειώνω δουλειά θα γίνω γυφτάκι.....χαχαχαχχαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Rafaelatarzan είπε:

μαύρη ειμαι.....αχχαχαχαχαχα δουλειά ήλιος σπίτι κ ξανά μανά τα ίδια....δίπλα την έχω.....

έως τελη Οκτώβρη που τελειώνω δουλειά θα γίνω γυφτάκι.....χαχαχαχχαχα

Tέλεια, αραπίνα λέμε να γίνεις! Δωσ του να καταλάβει...μπανάκι - μανάκι που λέει κ το άσμα:lol:

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Tέλεια, αραπίνα λέμε να γίνεις! Δωσ του να καταλάβει...μπανάκι - μανάκι που λέει κ το άσμα:lol:

Έτσι έτσι αγαπη μ....άντε να τελειώνεις κ συ να γίνεις μανουλα ..έρχεται σ λεω το νινί σ....

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Rafaelatarzan είπε:

Καλημέρα Μαίρη μ...Καλό μήνα....γαμω τα εργαλεία μας γαμω.....άβυσσος το τέτοιο μας..αχχααψψαψα

Καλημέρα πάλι μ....Καλό μήνα με Υγεία κ όλα τα καλά τ κοσμου...Εγώ την έχω κάνει 2 φορές.....Μετά από αποτυχίες όμως....άλλοι γιατροί την κάνουν νωρίς άλλοι όχι...Δεν έχεις κάνει υστεροσκοπηση ποτε???? 

Ταρζανάκι μου 3 προσπάθειες εως τώρα με 2 γιατρους κ κανείς δεν μου το πρότεινε..

Just now, Mary H είπε:

Καλήμέρα καλό μήνα κ καλά μπανια! Εσύ εκεί θα κάνεις ακομη μπολικα φανταζομαι! Καλά το... τετοιο μας κέντρο διερχομένων έχει γίνει με τόσες ιατρικές πράξεις , εργαλείο μπαίνει εργαλείο βγαίνει, γιατρός μπαίνει- στο ιατρείο εννοώ- γιατρός βγαίνει, μην πω περισσότερα γιατί θα μας κόψει  η λογοκρισία χαχαχ:lol: 

Καλημέρα γλυκιά μου, σ ευχαριστώ , το ίδιο ευχομαι κ σε σένα. Την υστεροσκόπηση συνηθως την προτείνουν μετα από 2 ή 3 αποτυχίες. Δεν είναι ρουτίνας στην εξωσωματική, εκτός βεβαια απο καποιους εξωσωματικούς που τη ζητούν με την πρώτη. Σ εμένα μου την προτεινε γιατί έβαλα πολύ καλής ποιοτητας βλαστοκύστες κ είχα αρνητικό κ επισης γιατί είχα στην πρωτη ετ εξωμητριο.. Δηλ δεν εχω ακόμη εμφυτευση στη μήτρα. Θελω μου λέει να δουμε το χωραφι αν είναι γονιμο κ αν υπαρχει καποιοα φλεγμονη. Ας ελπίσω βεβαια να είναι όλα οκ γιατί είμαι κ ολίγον φοβιτσιάρα!

Σ"ευχαριστώ για την ενημέρωση.Θεωρώ πως το θέμα μου είναι η ποιότητα των ωαρίων γι"αυτό κ οι γιατροί δε με κατηύθυναν προς τα εκεί.Τώρα ξεκίνησα πάλι προσπάθεια με δικά μου κ βλέπουμε.Αν κ πάλι αποτύχω 1ον) θα αλλάξω γιατρό 2) οπωσδήποτε θα κάνω την εξέταση.

Τώρα που ξεκινάς κ συ φτου σκόρδα κ αγωνιούμε μαζί σου :x

 

 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Papy είπε:

Ταρζανάκι μου 3 προσπάθειες εως τώρα με 2 γιατρους κ κανείς δεν μου το πρότεινε..

Σ"ευχαριστώ για την ενημέρωση.Θεωρώ πως το θέμα μου είναι η ποιότητα των ωαρίων γι"αυτό κ οι γιατροί δε με κατηύθυναν προς τα εκεί.Τώρα ξεκίνησα πάλι προσπάθεια με δικά μου κ βλέπουμε.Αν κ πάλι αποτύχω 1ον) θα αλλάξω γιατρό 2) οπωσδήποτε θα κάνω την εξέταση.

Τώρα που ξεκινάς κ συ φτου σκόρδα κ αγωνιούμε μαζί σου :x

 

 

εγω στις 3 βιοχημικες με δικά μ αυγα έκανα ...κ έχω ξανακάνει σε εξωμητριο μαζί με λαμπαροσκοπηση...

θεωρώ ότι πρέπει να την κάνεις κάποια στιγμή....σ ευχομαι όμως να μην την κάνεις ποτέ κ τώρα να γίνεις μια υπέροχη ΜΑΝΟΥΛΑ...Καλή επιτυχία καλη σ αρχή αγαπη μ...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Rafaelatarzan είπε:

Έτσι έτσι αγαπη μ....άντε να τελειώνεις κ συ να γίνεις μανουλα ..έρχεται σ λεω το νινί σ....

Αχ μακάρι, σ ευχαριστώ πολύ:wub:

Just now, Papy είπε:

Ταρζανάκι μου 3 προσπάθειες εως τώρα με 2 γιατρους κ κανείς δεν μου το πρότεινε..

Σ"ευχαριστώ για την ενημέρωση.Θεωρώ πως το θέμα μου είναι η ποιότητα των ωαρίων γι"αυτό κ οι γιατροί δε με κατηύθυναν προς τα εκεί.Τώρα ξεκίνησα πάλι προσπάθεια με δικά μου κ βλέπουμε.Αν κ πάλι αποτύχω 1ον) θα αλλάξω γιατρό 2) οπωσδήποτε θα κάνω την εξέταση.

Τώρα που ξεκινάς κ συ φτου σκόρδα κ αγωνιούμε μαζί σου :x

 

 

Μάλλον οι γιατροί μεχρι τώρα εχουν επικεντρωθεί στα ωάριά σου. Εμένα επειδή τα ω΄ρια κ έμβρυα ήταν πολύ καλά γι αυτό μου είπαν ότι στρεφουν την προσοχή τους στο ενδομητριο. Καλή  επιτυχία στην προσπάθειά σου κ να μη χρειαστεί να ψαχτείς άλλο!

  • Ευχαριστώ 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Κορίτσια να ρωτησω κατι. Στην απλή διαγνωστική υστεροσκοπηση ή στη βιοψια ενδομητριου είχατε αιμα μετά?

εγω στην υστεροσκοπηση είχα αλλα όχι πολύ κ ούτε πολλές μέρες....κατο ψιλά 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

εγω στην υστεροσκοπηση είχα αλλα όχι πολύ κ ούτε πολλές μέρες....κατο ψιλά 

Σε διαγνωστικη απλη? Ρωτώ γιατί θελω να παω θαλασσα Σαββατο κ θα κανω υστεροσκοπηση Πεμπτη κι έχω σκασει για θαλασσα έχω να παω 2 βδομαδες κ φετος εκανα ελαχιστα μπανια


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Σε διαγνωστικη απλη? Ρωτώ γιατί θελω να παω θαλασσα Σαββατο κ θα κανω υστεροσκοπηση Πεμπτη κι έχω σκασει για θαλασσα έχω να παω 2 βδομαδες κ φετος εκανα ελαχιστα μπανια

Όχι με μέθη εχω κάνει...σόρρυ τώρα είδα τι λες.....Δεν σε ξέρω σε απλή αν μπορείς να πας....πάντως με μέθη εμένα ο γιατρός μ επέτρεψε να πάω μετά από 3 μέρες 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Rafaelatarzan είπε:

εγω στις 3 βιοχημικες με δικά μ αυγα έκανα ...κ έχω ξανακάνει σε εξωμητριο μαζί με λαμπαροσκοπηση...

θεωρώ ότι πρέπει να την κάνεις κάποια στιγμή....σ ευχομαι όμως να μην την κάνεις ποτέ κ τώρα να γίνεις μια υπέροχη ΜΑΝΟΥΛΑ...Καλή επιτυχία καλη σ αρχή αγαπη μ...

Με τόσο ψάξο θησαυρό θα βρούμε!!!

Σ'ευχαριστώ γλυκιά μου..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Papy είπε:

Με τόσο ψάξο θησαυρό θα βρούμε!!!

Σ'ευχαριστώ γλυκιά μου..

πλούσιες θα είμασταν αν κάθε φορά βρήσκαν  από κάτι...αχαχχαχαχαχα Φιλάκια αγάπη μ

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

Όχι με μέθη εχω κάνει...σόρρυ τώρα είδα τι λες.....Δεν σε ξέρω σε απλή αν μπορείς να πας....πάντως με μέθη εμένα ο γιατρός μ επέτρεψε να πάω μετά από 3 μέρες 

Καταλαβα ευχαριστώ, τουλαχιστον απο Πεμπτη να μπορεσω να παω Κυριακή

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Mary H είπε:

Κορίτσια να ρωτησω κατι. Στην απλή διαγνωστική υστεροσκοπηση ή στη βιοψια ενδομητριου είχατε αιμα μετά?

Εχω κανει και διαγνωστική με μέθη και με pipelle χωρίς μέθη,σε καμια δεν ειχα αίμα μετα. Απλά,περίμενε 1-2 μέρες πριν πας θάλασσα περισσότερο απο φόβο μόλυνσης,οςο ναναι εργαλείο μπαίνει βγαίνει.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Fleabag είπε:

Εχω κανει και διαγνωστική με μέθη και με pipelle χωρίς μέθη,σε καμια δεν ειχα αίμα μετα. Απλά,περίμενε 1-2 μέρες πριν πας θάλασσα περισσότερο απο φόβο μόλυνσης,οςο ναναι εργαλείο μπαίνει βγαίνει.

Σ ευχαριστώ , θα μου δωσει αντιβίωση μετα για μολυνση. Να δουμε τι θα μου πει ο γιατρος


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...