Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 28 λεπτά , Aangelika8 είπε:

      Προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη αλλά πραγματικά σήμερα μου κόπηκαν τα φτερά με τα αποτελεσματα.. Όπως κ να έχει σίγουρα δεν εγκαταλείπω τον αγώνα, αλλά δυσκολεύουν ακόμη περισσότερο τα πράγματα κ στενεύουν τα περιθώρια να πάνε όλα καλά...

      Έχεις πολλές ευκαιρίες ακόμη, πίστεψέ το! Τα ωάριά σου έδωσαν 8 βλαστοκύστες σε μία μόνο ωοληψία! Αυτό δεν είναι σύνηθες. Προσπάθησε να πιστέψεις ότι ήταν ένα εξαιρετικά ατυχές γεγονός, ένας κακός κύκλος. Μάζεψε το κουράγιο σου για περισσότετες ωοληψίες. Θα βρεθεί το γερό εμβρυάκι θα δεις!! 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

3 hours ago, ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ said:

Ένα από το θέματα που είχα με το ντερμεστριλ είναι πως δεν υπήρχε σε άμεση διαθεσιμότητα....

ενταξει είμαι και στην επαρχία εγώ , το είχα κάνει παραγγελία , και μου το έφεραν σε 2 μέρες...

εμενα μου είχε πει ένα των 100.... όποτε παράγγειλα κατευθείαν των 100.

πότε είπαμε πας για υπερηχο ;;

Την Δευτερα το πρωι πάω για υπέρηχο! Για να δούμε!!!!  ;-)

Μάλλον θα τα παραγγείλω κι εγώ, μου φαίνεται, για να μου φέρουν  κι εμενα των 100.

Εσυ πως τα πας;; 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

πρίν από 48 λεπτά , Zoe_79K είπε:

Την Δευτερα το πρωι πάω για υπέρηχο! Για να δούμε!!!!  ;-)

Μάλλον θα τα παραγγείλω κι εγώ, μου φαίνεται, για να μου φέρουν  κι εμενα των 100.

Εσυ πως τα πας;; 

 

Νιώθω σαν δράκος....από τις καούρες.....ώρες ώρες βεβαία...

αν ισχύει και αυτό που λένε για πολλά μαλλάκια , σίγουρα θα πιάσουμε νωρίς κοτσίδα :-P

όσο για τις ορμόνες ,εμένα κάνουν πάρτυ ,  δακρύζω με το παραμικρό , και δεν το έχω ρε γμτ....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ είπε:

Νιώθω σαν δράκος....από τις καούρες.....ώρες ώρες βεβαία...

αν ισχύει και αυτό που λένε για πολλά μαλλάκια , σίγουρα θα πιάσουμε νωρίς κοτσίδα :-P

όσο για τις ορμόνες ,εμένα κάνουν πάρτυ ,  δακρύζω με το παραμικρό , και δεν το έχω ρε γμτ....

Εγώ έχω και νεύρα κοριτσια! Ειδικά τις τελευταίες μέρες αρκετά...Όλα μου φταίνε! Έχω αρχίσει και νιώθω πολύ μοναξιά στο σπίτι παρόλο που είναι όλο το πρωί και μέχρι το απόγευμα η μαμα μου. Να ορίστε και τώρα πάλι με έπιασαν τα κλάματα...Μα ΤΙ ΜΟΥ ΣΥΝΒΑΙΝΕΙ? 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , palmoira είπε:

Εγώ έχω και νεύρα κοριτσια! Ειδικά τις τελευταίες μέρες αρκετά...Όλα μου φταίνε! Έχω αρχίσει και νιώθω πολύ μοναξιά στο σπίτι παρόλο που είναι όλο το πρωί και μέχρι το απόγευμα η μαμα μου. Να ορίστε και τώρα πάλι με έπιασαν τα κλάματα...Μα ΤΙ ΜΟΥ ΣΥΝΒΑΙΝΕΙ? 

Ορμονικά είναι όλα! Έχω περάσει απ όλα αυτά τα στάδια! Αν μπορώ να πω ποιος μήνας μέχρι στιγμής ήταν ο καλύτερος μου από θέμα ψυχολογίας αλλά και γενικότερα ήταν ο 6ος! Το καλό είναι ότι τίποτα απ όλα αυτά δεν κρατάει για πολύ! Φιλιά

  • Μου αρέσει 1

U2Prp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, palmoira said:

Επέστρεψες κιόλας? Πότε με το καλό μας ξαναέρχεσαι? 

Ναι, γύρισα, οι δουλειές βλέπεις. Θα εξαρτηθεί από την πορεία της προσπάθειας, εύχομαι πολύ σύντομα!

Μας κάνει πάντως πολύ ωραίο καιρό εδώ.

Όσο για τα κλάματα και τα νεύρα αγαπημένες μου, να σας πω υπομονή και μη παίρνετε τίποτα τοις μετρητοίς. Για όλα υπεύθυνες είναι οι ορμόνες.

Εμένα με τις γκονάλ τόσα νεύρα που είχα και τόσο κλάμα έχω ρίξει, μόνο όταν είχα κόψει το τσιγάρο τόσο έντονα πάλι. Φαντάζομαι να μείνω κι έγκυος...τον έρμο τον άντρα μου χαχαχα.

Καληνύχτα σε όλες :-D

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kοριτσια καλημερα σε ολες!Για εμενα δεν ειναι και τοσο καλη.Ξυπνησα και πηγαινοντας τουαλετα,ειχα λιγο αιμα καφε.Τα φωτα σας.Εχει τυχει σε καποια κατι παρομοιο?Ζωη79Κ?Πηρα τον γιατρο μου αυξησε προγεστερονη και μου εδωσε μαγνησιο.Ελπιζω να πανε ολα καλα.Θα μεινω σπιτι και θα εχω το νου μου.Φιλια σε ολες

Link to comment
Share on other sites

@NINA78 και @Zoe_79K σούπερ τα νέα σας κοριτσάκια με τις χοριακες!! Νίνα μη φοβάσαι, στις περισσότερες νομίζω μας έχει τύχει, η προγεστερόνη συνήθως λύνει το πρόβλημα. Πότε είναι να πας για υπέρηχο;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , NINA78 είπε:

Kοριτσια καλημερα σε ολες!Για εμενα δεν ειναι και τοσο καλη.Ξυπνησα και πηγαινοντας τουαλετα,ειχα λιγο αιμα καφε.Τα φωτα σας.Εχει τυχει σε καποια κατι παρομοιο?Ζωη79Κ?Πηρα τον γιατρο μου αυξησε προγεστερονη και μου εδωσε μαγνησιο.Ελπιζω να πανε ολα καλα.Θα μεινω σπιτι και θα εχω το νου μου.Φιλια σε ολες

Κορίτσι μου δεν είναι κάτι , μείνε ξάπλα και ακολούθησε το γιατρό σου , ενδεχομέμως είναι παλιο αίμα !  Όλα θα πανε καλα΄....εσυ ξεκουραση :wub:

@Zoe_79K με το καλό ο υπέρηχος  :wub:

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , favol είπε:

@NINA78 και @Zoe_79K σούπερ τα νέα σας κοριτσάκια με τις χοριακες!! Νίνα μη φοβάσαι, στις περισσότερες νομίζω μας έχει τύχει, η προγεστερόνη συνήθως λύνει το πρόβλημα. Πότε είναι να πας για υπέρηχο;

Καλημερα Φαβολ μου και σε ευχαριστω για τις ευχες.Ειναι να παω για υπερηχο στο τελος του μηνα.Υπομονη και ευχομαι να παει καλα

πρίν από 15 λεπτά , zoel77 είπε:

Κορίτσι μου δεν είναι κάτι , μείνε ξάπλα και ακολούθησε το γιατρό σου , ενδεχομέμως είναι παλιο αίμα !  Όλα θα πανε καλα΄....εσυ ξεκουραση :wub:

@Zoe_79K με το καλό ο υπέρηχος  :wub:

Σε ευχαριστω πολυ Ζωη77.Και εγω το ιδιο ευχομαι και οριζοντιομενη που ειμαι. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, zoel77 said:

Κορίτσι μου δεν είναι κάτι , μείνε ξάπλα και ακολούθησε το γιατρό σου , ενδεχομέμως είναι παλιο αίμα !  Όλα θα πανε καλα΄....εσυ ξεκουραση :wub:

@Zoe_79K με το καλό ο υπέρηχος  :wub:

ΚΑΛΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ και απο εμένα σε όλες!!!

Μην ανησυχεις @NINA78 μου,  όντως μπορεί να είναι παλιο το αιματάκι, να ξεκουραστείς και να σκέφτεσαι θετικα!!!  ❤ ❤

Κι εγώ είχα τέτοιο θεματακι, εμένα βεβαια μου είχε τύχει 9η-10η ημέρα μετά την εμβρυομεταφερά. Δλδ πριν κάνω την 1η μέτρηση χοριακής. Μου αυξησαν κι εμένα προγεστερόνη και οιστραδιολη. Εμεινα πιο πολυ ξαπλα, και για 1-2 ημέρες πηρα ολα τα χαπια [με περισσότερο φαγητό ενδιάμεσα κλπ κλπ] από το στόμα, δλδ τα μοιρασα κατα διαστηματα. Δλδ δεν έβαλα καποια ενδοκολπικά, όπως τις άλλες ημέρες. Εμένα ήταν 3-4 μικρά "λεκεδάκια", ας πουμε  -οχι σοβαρή ποσότητα. Εσένα;   ΟΛΑ ΠΑΝΤΩΣ ΘΑ ΣΟΥ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ, ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ!!!  

@zoel77  μου, σε ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ πολύ για τα καλά σου λογια & τις ευχές!!!  Τα καλύτερα ευχομαι να έρθουν σύντομα και για εσένα!!!  :wub:

ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑΑΑΑΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ!!! :)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 5 λεπτά , Zoe_79K είπε:

ΚΑΛΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ και απο εμένα σε όλες!!!

Μην ανησυχεις @NINA78 μου,  όντως μπορεί να είναι παλιο το αιματάκι, να ξεκουραστείς και να σκέφτεσαι θετικα!!!  ❤ ❤

Κι εγώ είχα τέτοιο θεματακι, εμένα βεβαια μου είχε τύχει 9η-10η ημέρα μετά την εμβρυομεταφερά. Δλδ πριν κάνω την 1η μέτρηση χοριακής. Μου αυξησαν κι εμένα προγεστερόνη και οιστραδιολη. Εμεινα πιο πολυ ξαπλα, και για 1-2 ημέρες πηρα ολα τα χαπια [με περισσότερο φαγητό ενδιάμεσα κλπ κλπ] από το στόμα, δλδ τα μοιρασα κατα διαστηματα. Δλδ δεν έβαλα καποια ενδοκολπικά, όπως τις άλλες ημέρες. Εμένα ήταν 3-4 μικρά "λεκεδάκια", ας πουμε  -οχι σοβαρή ποσότητα. Εσένα;   ΟΛΑ ΠΑΝΤΩΣ ΘΑ ΣΟΥ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ, ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ!!!  

@zoel77  μου, σε ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ πολύ για τα καλά σου λογια & τις ευχές!!!  Τα καλύτερα ευχομαι να έρθουν σύντομα και για εσένα!!!  :wub:

ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑΑΑΑΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ!!! :)

Σε ευχαριστω ζωη79κ.Και εγω ειχα δυο καφε κηλιδες την 8η ημερα και μετα τιποτα.Τοτε μου ειπαν για αιμα εμφυτευσης.Ηταν και εμενα πρι την πρωτη χωριακη.Τωρα ηταν λιγο πιο πολυ,αλλα παλι καφε κοκκινο.Βεβαια και παλι δεν ειναι σοβαρη ποσοτητα.Εγω δεν βαζω απο την αρχη ενδοκολπικα κανενα χαπι.Μου συνεστησαν μαγνησιο,αυξηση προγεστερονης και μπουσκοπαν για συσπασεις.Σε ευχαριστω πολυ-πολυ για την αμεση απαντηση σου.Και σου ζητω συγνωμη,γιατι δεν θελω να φερνω αναμνησεις αναστατωσης σε καμια μας.Φιλακια πολλα -πολλα  

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , NINA78 είπε:

Σε ευχαριστω ζωη79κ.Και εγω ειχα δυο καφε κηλιδες την 8η ημερα και μετα τιποτα.Τοτε μου ειπαν για αιμα εμφυτευσης.Ηταν και εμενα πρι την πρωτη χωριακη.Τωρα ηταν λιγο πιο πολυ,αλλα παλι καφε κοκκινο.Βεβαια και παλι δεν ειναι σοβαρη ποσοτητα.Εγω δεν βαζω απο την αρχη ενδοκολπικα κανενα χαπι.Μου συνεστησαν μαγνησιο,αυξηση προγεστερονης και μπουσκοπαν για συσπασεις.Σε ευχαριστω πολυ-πολυ για την αμεση απαντηση σου.Και σου ζητω συγνωμη,γιατι δεν θελω να φερνω αναμνησεις αναστατωσης σε καμια μας.Φιλακια πολλα -πολλα  

Τι συγνώμη βρε Νίνα;; είμαστε εδώ για να στηρίζουμε η μια την άλλη....και όπως έχω πει , και ειλικρινά το πιστεύω , κανείς δεν μπορεί να καταλάβει , την αγωνία μας και τη λαχτάρα μας , περισσότερο από εμάς....

έμενα μου είχε πει , ότι οι καφέ εκκρίσεις έχουν να κάνουν καθαρά με την προγεστερόνη...στο διάστημα που είχα αυξήσει τη δόση  , είχα και εγώ αρκετές εκκρίσεις...

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ είπε:

Τι συγνώμη βρε Νίνα;; είμαστε εδώ για να στηρίζουμε η μια την άλλη....και όπως έχω πει , και ειλικρινά το πιστεύω , κανείς δεν μπορεί να καταλάβει , την αγωνία μας και τη λαχτάρα μας , περισσότερο από εμάς....

έμενα μου είχε πει , ότι οι καφέ εκκρίσεις έχουν να κάνουν καθαρά με την προγεστερόνη...στο διάστημα που είχα αυξήσει τη δόση  , είχα και εγώ αρκετές εκκρίσεις...

Κοκκινομαλλα μου σε ευχαριστω πολυ-πολυ.Απλα ζητω συγνωμη γιατι ειμαι και λιγο ετσι ως ανθρωπος απολογητικη  και λιγο να αγγιξω απαλα την καθεμια μας.Ξερω τι τραβαμε ολες μας.Αλλωστε ποτε δεν εχω νοιωσει τοση συμπονια για το φυλο μας οσο αυτα τα τελευταια χρονια!Αλλα και τοσο θαυμασμο και τοση πιστη.Μολις με πηραν απο τον γιατρο για υπερηχο και χωριακη την παρασκευη.Θα σας ενημερωσω.Σας ευχαριστω κοριτσια.Τα φιλια μου στην μπεμπουλα 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, NINA78 είπε:

Κοκκινομαλλα μου σε ευχαριστω πολυ-πολυ.Απλα ζητω συγνωμη γιατι ειμαι και λιγο ετσι ως ανθρωπος απολογητικη  και λιγο να αγγιξω απαλα την καθεμια μας.Ξερω τι τραβαμε ολες μας.Αλλωστε ποτε δεν εχω νοιωσει τοση συμπονια για το φυλο μας οσο αυτα τα τελευταια χρονια!Αλλα και τοσο θαυμασμο και τοση πιστη.Μολις με πηραν απο τον γιατρο για υπερηχο και χωριακη την παρασκευη.Θα σας ενημερωσω.Σας ευχαριστω κοριτσια.Τα φιλια μου στην μπεμπουλα 

Κορίτσι μου, μη ζητάς συγγνώμη! (Και εδώ και γενικά). Όσο για το αιματακι οι άλλες κοπέλες εδώ στα είπαν πολύ σωστά. Ακολούθησε τις οδηγίες του γιατρού, όσο μπορείς να είσαι χαλαρή και αισιόδοξη και είμαι σίγουρη ότι δεν θα είναι τίποτα! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 10/17/2018 at 1:26 PM, NINA78 said:

Κοκκινομαλλα μου σε ευχαριστω πολυ-πολυ.Απλα ζητω συγνωμη γιατι ειμαι και λιγο ετσι ως ανθρωπος απολογητικη  και λιγο να αγγιξω απαλα την καθεμια μας.Ξερω τι τραβαμε ολες μας.Αλλωστε ποτε δεν εχω νοιωσει τοση συμπονια για το φυλο μας οσο αυτα τα τελευταια χρονια!Αλλα και τοσο θαυμασμο και τοση πιστη.Μολις με πηραν απο τον γιατρο για υπερηχο και χωριακη την παρασκευη.Θα σας ενημερωσω.Σας ευχαριστω κοριτσια.Τα φιλια μου στην μπεμπουλα 

Καλό απόγευμα σε όλες!!  ❤️

Πώς πάτε, κορίτσια; Πώς ήταν η μέρα σας; 

@palmoira & @ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ & @Kalipso1978 πώς πάμε; Όλα καλα; Πώς είναι η διάθεσή μας; :wink:

@NINA78 μου, εσυ πώς πας; Είναι καλύτερα τα πράγματα σήμερα? Πες ναι, πες ναι!!! Σε σκέφτομαι πολύ! Κι εύχομαι ολα να πηγαίνουν καλα και καλύτερα!!!  :wub:

@lennio το Παρισι μας τι κανει? Το δικό σου πλάνο προσπάθειας πότε ξεκινάει με το καλό?  

@zoel77 εσυ, ολα οκ?  @favol τα δικά σου νέα; 

Η @alina80 μας; Αντε ...μια και σήμερα έμειναν! Το Σαββατο δεν είναι η εμβρυομεταφορα; Ολα να πάνε τελεια και για εσένα!!! :) 

Τα δικα μου νέα είναι ότι τελικά μου ειπε ο γιατρός να πάω αύριοοοοο για υπέρηχο, οπότε θα έχω περισσότερα νέα να σας πω αύριο κι εγώ! Α και να πάρω και φολικό οξυ [filicine 5 mg] και κάτι ταμπλέτες σα συμπλήρωμα διατροφής pregnacare plus caps. Tα ξέρετε; Χαμός πάντως συνολικά με τα χαπακια, με τις ενεσεις, με τα επιθέματα!!! χαχαχα Της κακομοίρας! Ας ειναι ολα για καλό!!

Φιλιά πολλά σε ολες!! 

 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...