Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Lila ki είπε:

      Κορίτσια μου να σας ενημερώσω και εγώ για όσες ήμαστε κοντά στις εβδομάδες κ όσες έχουν εμπειρία ότι σήμερα είμαι 7 και 1 αλλά ο υπέρηχος με έδειξε 6… αρχικά λέει άδειος σάκος … μετά λέει βλέπω εμρυακα στοιχεία είναι πολύ μικρό μου είπε καρδιά να παλεύει ούτε λόγος δεν φαινόταν το έμβρυο κε ψάξιμο το είδαμε …μ είπε ίσως σταματησε να αναπτύσσεται ίσως ίσως … τέλος πάντων μου είπε να πάω σε μια εβδομάδα πάλι να δούμε τι γίνεται … αυτααααααααααα….. τι να κάνουμε αισιοδοξία και προχωράμε …  και να μην πάνε όλα καλα το έχω ξανά περάσει και κάπως το έχω πάρει ψύχραιμα … 

      Και μένα εχθές ο υπέρηχος το μέτρησε ως 6wd2 ενώ η γιατρός στα χαρτιά έγραφε 7w. Άρα και γω είμαι πιο πίσω όπως και συ. Επίσης επειδή είναι μικρό δε μπορέσαμε να ακούσουμε καρδια με κολπικό υπέρηχο μόνο με κοιλιακό. Στην αρχή το μηχάνημα έδειχνε ότι βρηκε 143 παλμούς αλλά δεν ακουγόταν ούτε φαινόταν το ζιγκ ζαγκ που κάνει όταν ακούς καρδια. Ακουσαμε αλλα οχι αμεσως και ευκολα...Αρα θα ακούσετε την επόμενη εβδομάδα!!!! 🙏

      πρίν από 12 λεπτά , Antonia_ είπε:

      Υπομονή ! Εύχομαι να πάει όσο περισσότερο μπορεί! Όλα καλά θα πάνε!!

       

      Εγώ σήμερα πήγα για υπέρηχο να δούμε ενδομήτριο και πάλι δεν ήταν κατάλληλο. Δεν φαίνονταν οι 3 ζώνες που θα έπρεπε. Μου είπε να αφήσουμε μια περίοδο να έρθει να περάσει κ να δούμε την επόμενη. Απογοητεύομαι με αυτό το πραγμα. Στις άλλες 3 φορές που κάναμε δεν είχαμε τέτοιο θέμα. Όλο κάτι θα προκύπτει δλδ ; Δεν ξέρω

      Σε καταλαβαινω όμως είναι πολύ σημαντικό να έχετε το κατάλληλο ενδομητριο. Μπράβο που σταματάνε τη διαδικασία και νοιάζονται και δε στα βάζουν βιαστικά. Μήπως πρέπει να σου δώσουν άλλη αγωγή ώστε να το βοηθήσουν? Κάνε μια συζήτηση. Εύχομαι γρήγορα να έχεις θετικά αποτελέσματα!!!

      • Ευχαριστώ 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, alina80 είπε:

Λενιώ μου όπως λες είναι προσωπική απόφαση. Εφόσον όμως ο γιατρός πιστεύει ότι αξίζει μια απόπειρα ακόμα ίσως να το δοκιμάσεις. Ειδικά από τη στιγμή που σου ενέπνευσε εμπιστοσύνη ο συγκεκριμένος γιατρός. Και όχι για να έχει το μωρό τα δικά σου γονίδια. Αλλά αφενός για να μην μείνεις με το αν, αφετέρου (μη γελιόμαστε) η λύση των δανεικών προσθέτει ένα ακόμα layer πολυπλοκότητας στην ήδη δύσκολη δουλειά της ανατροφής ενός μωρού. 

Νομίζω το πιο σημαντικό είναι που σου ταιριάξε ο γιατρός. Ηρέμησε, βάλτε τα με τον άντρα σου κάτω, σκεφτείτε τι μπορείτε, τι θέλετε και τι αντέχετε να κάνετε και αποφασίστε! 

@NINA78 μια χαρά τη βλέπω τη χοριακη, ωραίος διπλασιασμός. Αν κατάλαβα καλά ο γιατρός σου είπε ξανά την άλλη βδομάδα; Θετικό το βλέπω αυτό -δεν ανησυχεί για αυτό. 

@favol λυπάμαι πολύ για το αρνητικό αποτέλεσμα. Σχετικά με το κέντρο ή γιατρό θα συμφωνήσω με τη Ζωή μας. Είναι πολύ προσωπικό θέμα, ποιος θα σου κάνει εσένα. Μπορώ να σου στείλω σε ποιον πάω εγώ αν θέλεις, αλλά χωρίς αυτό να σημαίνει ότι τον συστήνω. Και εμένα ο γυναικολόγος που έχω χρόνια μου τον σύστησε και για να είμαι ειλικρινής εμπιστεύτηκα το γιατρό μου και δεν ασχολήθηκα αν "μου αρέσει ή όχι" ο εξωσωματικος. Πάντως πιστεύω ότι από το πρώτο ραντεβού μπορείς να καταλάβεις αν σου ταιριάζει.Όσο για την επιτροπή όλα τα κέντρα ξέρουν τι χρειάζεται και βοηθούν νομίζω. Επίσης μια χαρά εγκρίνει η επιτροπή φάρμακα και με τη αιτιολογία της ανεξήγητης υπογονιμότητας - ειδικά σε εσένα που έχεις κάνει ήδη σπερματεγχυσεις. Την σπερματεγχυση την έκανες σε φυσικό κύκλο ή πήρες και κλομιφαινη; Από εξετάσεις τι έχετε κάνει; 

@palmoira κορίτσι εσώκλειστο πώς τα πας; Την παλεύεις καθόλου; Πώς να σε βοηθήσουμε; Να προτείνουμε καμιά σειρά; Κανένα βιβλίο; Κανένα κέντημα; 

@Zoe_79K αύριο η δική σου επαναληπτική; Καλά αποτελέσματα (για τα οποία είμαι σίγουρη!)

@zoel77 Συνοδοιπόρε μου τι κάνεις; Σε τι φάση είσαι; Πώς τα πας με τα φάρμακα; 

Συνοδηπορε μου, Σ ευχαριστώ που με σκέφτεσαι!!! Όλα πάνε καλά μέχρι στιγμής, τώρα σε λίγες μέρες θα δείξει και ο υπέρηχος!! Εσύ πας το Σάββατο;; όλα θα πάνε καλά, και σε λίγο θα πάρεις τα εμβρυακια σου σπίτι !!!

Πολλά φιλάκια σ όλες 

1 hour ago, Daphne259 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα.  Είχα καιρό να γράψω αλλά σας παρακολουθούσα. Ελπίζω να με θυμάστε....::)  Εγώ εξάντλησα το δικό μου γενετικό υλικό χωρίς καμία επιτυχία και προχωράω σε δωρεά μόλις το κανονίσω με το κέντρο...Δεν έχω άλλες δυνάμεις ούτε για φυσικούς, ούτε για διεγέρσεις, ούτε για τίποτα. Δυστυχώς έχω άγχος αν θα είναι όλα οκ με το ενδομήτριο καθώς δεν έχω μείνει ποτέ έγκυος. Οι 2 γιατροί που είχα ως τώρα θεωρούν ότι δεν υπάρχει θέμα εκεί (έχω κάνει υστεροσκόπηση και βιοψία ενδομητρίου, όλα οκ). Μακάρι να ναι καλά κορίτσια μου γιατί δεν βαστώ άλλη ταλαιπώρια.

@lennio μου, γλυκό μου Γαλλάκι, καλώς ήρθες. Συμφωνώ με Αλίνα, αν έχεις ψυχικές και οικονομικές αντοχές κάνε μια προσπάθεια με τα δικά σου εφόσον το λέει και ο γιατρός για να μην έχεις στο μέλλον 'coulda, woulda, shoulda'

@alina80 μπράβο για την γρήγορη και αβίαστη απόφασή σου. Σε θαυμάζω και το εννοώ! Εγώ είχα κάτι ψήγματα αμφιβολίας που ευτυχώς εξαϋλώθηκαν κυρίως με την βοήθεια μιας υπέροχης κοπέλας από εδώ... Ολα θα πάνε σούπερ, σε λίγο θα μας λες τα δικά σου καλά νέα μαζί με την @zoel77

@NINA78 .............................μωρό μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Δακρύζω που στα γράφω, συγχαρητήρια!!!!!!!!!!!!!! Θα γίνεις(και τα υπόλοιπα κορίτσια κι όλες μας) μια υπέροχη μαμά!!!!!!!!  Σε όλα τα κορίτσια παρακάτω τις θερμότερες ευχές μου, με το καλό τα μπεμπάκια σας, το αξίζετε τόσο πολύ!!!!!!!!!!!!!!           Σας φιλώ πολύ πολύ πολύ

@astrogea @Kalipso1978  @Zoe_79K @ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ@palmoira

Κορίτσι μου , όλες πάνω κάτω έχουμε περάσει δύσκολα!!!

Όμως τώρα θα έρθουν τα καλύτερα...Όχι αλλά δάκρια, μόνο χαμόγελα από εδώ και πέρα!!

Με το καλο λοιπόν, Να βρεθεί η κατάλληλη δοτρια και να πάνε όλα καλά!!Μην σε ανησυχεί το ενδομήτριο , το φτιάχνουν και τα βάζουν όταν είναι οκ η τιμή!!!

Σου εύχομαι καλή επιτυχία και ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου !!

Σε φιλώ...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

πρίν από 41 λεπτά , alina80 είπε:

Αν σου αρέσουν τα εποχής δες το The crown! 

@Daphne259 Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Αν και δεν είναι έτσι. Με συγκινήσες. Καλή επιτυχία εύχομαι. Αφού λένε οι γιατροί ότι ενδομήτριο και λοιπά είναι μια χαρά μην σε αγχώνει καθόλου. Άλλωστε θα σε πλακώσουν στα φάρμακα θα παχύνει μια χαρά! Αν χρειαστείς βοήθεια, να μιλήσεις, στήριξη κάπου να βγάλεις τα "ψήγματα" εδώ είμαστε (και σε π.μ.). 

Το έχω βάλει στα υποψήφια! Ευχαριστώ 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Zoe_79K είπε:

χαχαχα πολύ καλες & εύστοχες οι ερωτήσεις σου!! :wink:

Καταρχήν σε ευχαριστώ πολύ και πάλι για τις ευχές σου για εμένα, μακάρι αύριο ΟΛΑ να πανε καλα!! 

Τώρα, τα υπόλοιπα κορίτσια της παρέας ΣΙΓΟΥΡΑ θα ξέρουν να σου πουν περισσότερα από εμένα, για οσα ρωτάς. Εμένα αυτή είναι η 1η μου φορά εξωσωματικής ever. Εκλεισα 2 ραντεβου "γνωριμίας" όπως σου ελεγα με 2 εξωσωματικούς γιατρούς σε 2 διαφορετικά ιδιωτικά κέντρα, πήγα στο 1ο ραντεβού μαζί με τον σύζυγο, ένιωσα ότι με "κέρδισε" ο γιατρός στο 1ο κέντρο, και ότι έτσι ήθελα να προχωρήσω. Μαζί του. Και αφού το απόφασισα, πήρα τηλέφωνο στο 2ο κέντρο, ευχαρίστησα για την άμεση εξυπηρέτηση, και ακύρωσα το ραντεβού με τον 2ο γιατρό. Έτσι απλά. Δεν πήγα ποτέ στον 2ο γιατρό. Δεν ήθελα να μπερδευτώ ούτε να μπω σε διλημματα μετά, και να συνεχίσω με 2 γιατρούς ταυτόχρονα κλπ  Αφού ένιωσα ότι εμπιστεύομαι τον 1ο γιατρό, μου ενέπνευσε εμπιστοσύνη, το νιώθεις αυτό, τουλάχιστον για εμένα μετρά πολύ αυτή η προσωπική επικοινωνία εκείνη τη στιγμή, ειπα ότι ετσι θα συνεχίσω. Κι έτσι συνέχισα. ΑΥΤΟ εννοούσα πριν λεγοντας ότι εχει σημασία [θεωρώ εγώ] να κάνει σε ΕΣΕΝΑ... "κλικ" ο γιατρός, να σε εμπνεύσει, και να νιώσεις ότι τον εμπιστεύεσαι. Κι αυτό είναι δυνατόν να σου συμβεί στην πρώτη σας επικοινωνία, πιστεύω. Τώρα, όπως γράφεις, μπορεί κάποια κοπέλα να έχει δοκιμάσει 3-4 γιατρούς και να μπορεί να συγκρίνει [κι αυτό μετράει φυσικά!], όμως ....τα δικά της στανταρ ή κριτήρια μπορεί να μην ταιριάζουν με τα δικά σου. Άρα και ο γιατρός που θα προτείνει... εσένα να μη σου κάνει. Μπορεί και να σου κάνει, ομως. Γι αυτό λέω, είναι καθαρά προσωπική επιλογή. Και τύχη, ταυτόχρονα. 

Από δημόσια νοσοκομεία δε ξέρω πολλά..., ούτε από επιτροπές που λες [τι επιτροπή είναι αυτή;] Πιστευω, πάντως, ότι στο δημόσιο υπάρχουν ΠΑΡΑ πολύ καλοί επιστήμονες, τους αδικεί το σύστημα λειτουργίας, και ότι φυσικά και δεν είναι μόνο στον ιδιωτικό τομέα... "καλοί" οι γιατροί. Απλώς μπορεί να υπάρχουν μεγαααααλες καθυστερήσεις και στα ραντεβού εξωσωματικής [όπως και σε τόσα άλλα ιατρικά ραντεβού στο δημόσιο...] γι αυτό ίσως ο κόσμος να μην επιλέγει το δημόσιο για εξωσωματικές. Μπορεί να μη θέλει να χάσει χρόνο. Δεν το ξέρω σίγουρα, δεν εχω ασχοληθεί, μια υπόθεση κάνω. Μπορεί και τα εμβρυολογικά κέντρα ή ο εξοπλισμός γενικότερα να είναι καλύτερος στα ιδιωτικά κέντρα από ότι είναι στο δημόσιο, καθώς τα ιδιωτικά κέντρα έχουν και τον ανταγωνισμό μεταξύ τους, και επενδύουν στα καλυτερα αποτελεσματα... Κάποια άλλη κοπέλα πάντως με μεγάλυτερα εμπειρία και γνώση του δημοσίου & των διαδικασιών εκεί, μπορεί να σου δώσει καλύτερη εικόνα.

ΤΟ ΠΙΟ ΒΑΣΙΚΟ, πιστευω, είναι να ενημερωθείς πρωτα από όλα από τον γιατρό που ήδη έχεις!!! Aυτός ξερει το ιστορικό σου κλπ κλπ, κι έχει την αξία του να δουμε τι θα σου πει. Τι θα προτείνει ως επόμενα βήματα από εδώ και στο εξής για εσένα, αν χρειάζονται κάποιες επιπλέον εξετάσεις κλπ κλπ και ΕΠΙΣΗΣ πώς θα εξηγήσει αυτην την.... "ανεξηγητη υπογονιμότητα" που λες. Ολα εξηγούνται. Αρα θεωρητικά πρέπει να μπορεί να σου δώσει μια ικανοποιητική εξήγηση. Κι εγώ εμφάνισα τέτοιο "ανεξήγητο θεματάκι", πολυ ξαφνικά στα 33-34, και προεκυψε ότι ειχα προωρη ωοθηκική ανεπάρκεια, με πολύ χαμηλό απόθεμα ωαρίων για την ηλικία μου. Δυστυχώς. Αλλά κι αυτό μια εξήγηση είναι.

ΕΠΙΣΗΣ, ενδεχομένως κάποιος γυναικολόγος από δημόσιο νοσοκομείο που γνωρίζεις ή εμπιστεύεσαι θα μπορούσε να σου ...γράψει αδειες κλπ  ή ιατρικές γνωματεύσεις για επιτροπές [δε ξερω ακριβώς τι θα χρειαζόσουν, ένα παράδειγμα λεω] χωρίς να είναι αυτός ο 1ος σου γιατρος, δλδ ο εξωσωματικός που θα επιλέξεις. Αλλά να λειτουργήσει ως ο 2ος γιατρός, εφόσον αυτό είναι δυνατόν, τον γνωρίζεις ή σου τον συστήσουν κλπ, για να έχεις ίσως τις πιθανότητες που χρειάζεσαι όπως λες/τα ...κονε/ τα δικαιολογητικά από δημόσιο φορέα κλπ κλπ που αναφέρεις, για να μη σε "κόψει" η επιτροπη. 

Περιμένω νέα σου, καλή επιτυχία!!! Και ειπαμε: ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ ΘΕΤΙΚΑ !!!!  :wub:

 

 

Χαχα απίστευτη η αποφασιστικότητα σου!! Σε ευχαριστώ πολύ και καλή χοριακή σήμερα που είναι σίγουρο!! 

16 ώρες πρίν, alina80 είπε:

Λενιώ μου όπως λες είναι προσωπική απόφαση. Εφόσον όμως ο γιατρός πιστεύει ότι αξίζει μια απόπειρα ακόμα ίσως να το δοκιμάσεις. Ειδικά από τη στιγμή που σου ενέπνευσε εμπιστοσύνη ο συγκεκριμένος γιατρός. Και όχι για να έχει το μωρό τα δικά σου γονίδια. Αλλά αφενός για να μην μείνεις με το αν, αφετέρου (μη γελιόμαστε) η λύση των δανεικών προσθέτει ένα ακόμα layer πολυπλοκότητας στην ήδη δύσκολη δουλειά της ανατροφής ενός μωρού. 

Νομίζω το πιο σημαντικό είναι που σου ταιριάξε ο γιατρός. Ηρέμησε, βάλτε τα με τον άντρα σου κάτω, σκεφτείτε τι μπορείτε, τι θέλετε και τι αντέχετε να κάνετε και αποφασίστε! 

@NINA78 μια χαρά τη βλέπω τη χοριακη, ωραίος διπλασιασμός. Αν κατάλαβα καλά ο γιατρός σου είπε ξανά την άλλη βδομάδα; Θετικό το βλέπω αυτό -δεν ανησυχεί για αυτό. 

@favol λυπάμαι πολύ για το αρνητικό αποτέλεσμα. Σχετικά με το κέντρο ή γιατρό θα συμφωνήσω με τη Ζωή μας. Είναι πολύ προσωπικό θέμα, ποιος θα σου κάνει εσένα. Μπορώ να σου στείλω σε ποιον πάω εγώ αν θέλεις, αλλά χωρίς αυτό να σημαίνει ότι τον συστήνω. Και εμένα ο γυναικολόγος που έχω χρόνια μου τον σύστησε και για να είμαι ειλικρινής εμπιστεύτηκα το γιατρό μου και δεν ασχολήθηκα αν "μου αρέσει ή όχι" ο εξωσωματικος. Πάντως πιστεύω ότι από το πρώτο ραντεβού μπορείς να καταλάβεις αν σου ταιριάζει.Όσο για την επιτροπή όλα τα κέντρα ξέρουν τι χρειάζεται και βοηθούν νομίζω. Επίσης μια χαρά εγκρίνει η επιτροπή φάρμακα και με τη αιτιολογία της ανεξήγητης υπογονιμότητας - ειδικά σε εσένα που έχεις κάνει ήδη σπερματεγχυσεις. Την σπερματεγχυση την έκανες σε φυσικό κύκλο ή πήρες και κλομιφαινη; Από εξετάσεις τι έχετε κάνει; 

@palmoira κορίτσι εσώκλειστο πώς τα πας; Την παλεύεις καθόλου; Πώς να σε βοηθήσουμε; Να προτείνουμε καμιά σειρά; Κανένα βιβλίο; Κανένα κέντημα; 

@Zoe_79K αύριο η δική σου επαναληπτική; Καλά αποτελέσματα (για τα οποία είμαι σίγουρη!)

@zoel77 Συνοδοιπόρε μου τι κάνεις; Σε τι φάση είσαι; Πώς τα πας με τα φάρμακα; 

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον! Παίρνω κλομιφαίνη αλλά δεν βοηθάει και πολύ. 1 ωάριο κάνω απλά έχει μικρύνει πολύ, έχει γίνει κανονικός δλδ ο κύκλος μου. Από εξετάσεις σπερμοδιαγραμμα, ορμονολογικές και σαλπιγγογραφία. Δεν ξέρω ποιες άλλες απαιντούνται και ποιες αποκλύονται αφού έχω ήδη ένα παιδί. Δλδ πχ θρομβοφιλία φαντάζομαι δεν χρειάζεται να κάνω.. Ξέρει κανείς τι άλλο είναι απαραίτητο; Είμαι 33.

Θα μιλήσω φυσικά και με το γιατρό μου αλλά πάντα είναι καλόνα είναι κανείς ενημερωμένος πρώτα

Link to comment
Share on other sites

 

ΚΑΛΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ  ΣΕ ΟΟΟΟΟΟΛΕΣ ΣΑΣ!:) :)

Ελπίζω να είστε καλά, και σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας όλες αυτές τις ημέρες για την επαναληπτικη χοριακη που θα εκανα σήμερα!!! 

Πήγα πρωι, λοιπόν, εδωσα αίμα, και με πηραν πριν από λίγο για τα αποτελέσματα. 

4200 είναι η σημερινή τιμή, σήμερα είναι η 17η ημέρα [θυμίζω ότι η 1η χοριακή μου ήταν 993.7 τη Δευτέρα που ήταν η 14η ημέρα ]

Δεν μιλησα ακόμα με τον γιατρό, με πηραν από το εργαστήριό του να μου το πουν, και το νέο πλάνο μέχρι στιγμής λέει: να αυξήσω λίγο ακόμα τα σικλακούρ και να ξανακάνω 3η χοριακή την Δευτέρα  -έτσι μου είπαν. 

Καλή δεν είναι η τιμή? Πώς σας φαίνεται; 

Ρωτάω, γιατί ο γιατρός μου ειχε πει ότι αν ολα πάνε καλά την Πέμπτη [σήμερα δηλαδη], θα κανονίσουμε κατευθείαν υπέρηχο την επόμενη εβδομάδα. Και τωρα μου ειπαν από το εργαστήριο, να κάνω νεά χοριακή την Δευτερα, θέλουμε να ανέβει κι άλλο -ειπαν- και μετά θα κανονίσουμε τον υπέρηχο, γιατί είναι νωρίς ακόμα, είπαν. Τελοσπάντων. 

Εσάς πως σας φαίνονται όλα αυτα? 

Σίγουρα αργότερα που θα μιλήσω με τον γιατρό, θα το διελευκάνουμε το θέμα. Οι γνωμες σας ευπρόσδεκτες, πάντως!! Όπως πάντα, άλλωστε! χαχαχα :wink: 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Zoe_79K είπε:

 

ΚΑΛΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ  ΣΕ ΟΟΟΟΟΟΛΕΣ ΣΑΣ!:) :)

Ελπίζω να είστε καλά, και σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας όλες αυτές τις ημέρες για την επαναληπτικη χοριακη που θα εκανα σήμερα!!! 

Πήγα πρωι, λοιπόν, εδωσα αίμα, και με πηραν πριν από λίγο για τα αποτελέσματα. 

4200 είναι η σημερινή τιμή, σήμερα είναι η 17η ημέρα [θυμίζω ότι η 1η χοριακή μου ήταν 993.7 τη Δευτέρα που ήταν η 14η ημέρα ]

Δεν μιλησα ακόμα με τον γιατρό, με πηραν από το εργαστήριό του να μου το πουν, και το νέο πλάνο μέχρι στιγμής λέει: να αυξήσω λίγο ακόμα τα σικλακούρ και να ξανακάνω 3η χοριακή την Δευτέρα  -έτσι μου είπαν. 

Καλή δεν είναι η τιμή? Πώς σας φαίνεται; 

Ρωτάω, γιατί ο γιατρός μου ειχε πει ότι αν ολα πάνε καλά την Πέμπτη [σήμερα δηλαδη], θα κανονίσουμε κατευθείαν υπέρηχο την επόμενη εβδομάδα. Και τωρα μου ειπαν από το εργαστήριο, να κάνω νεά χοριακή την Δευτερα, θέλουμε να ανέβει κι άλλο -ειπαν- και μετά θα κανονίσουμε τον υπέρηχο, γιατί είναι νωρίς ακόμα, είπαν. Τελοσπάντων. 

Εσάς πως σας φαίνονται όλα αυτα? 

Σίγουρα αργότερα που θα μιλήσω με τον γιατρό, θα το διελευκάνουμε το θέμα. Οι γνωμες σας ευπρόσδεκτες, πάντως!! Όπως πάντα, άλλωστε! χαχαχα :wink: 

Εξαιρετική η τιμή κορίτσι μου !!!

Θα στα πει και ο γιατρός όταν μιλήσεις... ίσως και να μην  κάνεις άλλη!!! 

Φτου φτου όλα πάνε πολύ καλά...και είσαι κοντά στον υπέρηχο!!

Πάντως οι πιθανότητες για δίδυμα νομίζω παίζει πολύ με τέτοια τιμή...

Σε φιλώ και να προσέχεις...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 8 λεπτά , Zoe_79K είπε:

 

ΚΑΛΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ  ΣΕ ΟΟΟΟΟΟΛΕΣ ΣΑΣ!:) :)

Ελπίζω να είστε καλά, και σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας όλες αυτές τις ημέρες για την επαναληπτικη χοριακη που θα εκανα σήμερα!!! 

Πήγα πρωι, λοιπόν, εδωσα αίμα, και με πηραν πριν από λίγο για τα αποτελέσματα. 

4200 είναι η σημερινή τιμή, σήμερα είναι η 17η ημέρα [θυμίζω ότι η 1η χοριακή μου ήταν 993.7 τη Δευτέρα που ήταν η 14η ημέρα ]

Δεν μιλησα ακόμα με τον γιατρό, με πηραν από το εργαστήριό του να μου το πουν, και το νέο πλάνο μέχρι στιγμής λέει: να αυξήσω λίγο ακόμα τα σικλακούρ και να ξανακάνω 3η χοριακή την Δευτέρα  -έτσι μου είπαν. 

Καλή δεν είναι η τιμή? Πώς σας φαίνεται; 

Ρωτάω, γιατί ο γιατρός μου ειχε πει ότι αν ολα πάνε καλά την Πέμπτη [σήμερα δηλαδη], θα κανονίσουμε κατευθείαν υπέρηχο την επόμενη εβδομάδα. Και τωρα μου ειπαν από το εργαστήριο, να κάνω νεά χοριακή την Δευτερα, θέλουμε να ανέβει κι άλλο -ειπαν- και μετά θα κανονίσουμε τον υπέρηχο, γιατί είναι νωρίς ακόμα, είπαν. Τελοσπάντων. 

Εσάς πως σας φαίνονται όλα αυτα? 

Σίγουρα αργότερα που θα μιλήσω με τον γιατρό, θα το διελευκάνουμε το θέμα. Οι γνωμες σας ευπρόσδεκτες, πάντως!! Όπως πάντα, άλλωστε! χαχαχα :wink: 

Μια χαρά αυξάνεται η χοριακη σου! Μην αγχώνεσαι καθόλου! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Zoe_79K είπε:

 

ΚΑΛΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ  ΣΕ ΟΟΟΟΟΟΛΕΣ ΣΑΣ!:) :)

Ελπίζω να είστε καλά, και σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας όλες αυτές τις ημέρες για την επαναληπτικη χοριακη που θα εκανα σήμερα!!! 

Πήγα πρωι, λοιπόν, εδωσα αίμα, και με πηραν πριν από λίγο για τα αποτελέσματα. 

4200 είναι η σημερινή τιμή, σήμερα είναι η 17η ημέρα [θυμίζω ότι η 1η χοριακή μου ήταν 993.7 τη Δευτέρα που ήταν η 14η ημέρα ]

Δεν μιλησα ακόμα με τον γιατρό, με πηραν από το εργαστήριό του να μου το πουν, και το νέο πλάνο μέχρι στιγμής λέει: να αυξήσω λίγο ακόμα τα σικλακούρ και να ξανακάνω 3η χοριακή την Δευτέρα  -έτσι μου είπαν. 

Καλή δεν είναι η τιμή? Πώς σας φαίνεται; 

Ρωτάω, γιατί ο γιατρός μου ειχε πει ότι αν ολα πάνε καλά την Πέμπτη [σήμερα δηλαδη], θα κανονίσουμε κατευθείαν υπέρηχο την επόμενη εβδομάδα. Και τωρα μου ειπαν από το εργαστήριο, να κάνω νεά χοριακή την Δευτερα, θέλουμε να ανέβει κι άλλο -ειπαν- και μετά θα κανονίσουμε τον υπέρηχο, γιατί είναι νωρίς ακόμα, είπαν. Τελοσπάντων. 

Εσάς πως σας φαίνονται όλα αυτα? 

Σίγουρα αργότερα που θα μιλήσω με τον γιατρό, θα το διελευκάνουμε το θέμα. Οι γνωμες σας ευπρόσδεκτες, πάντως!! Όπως πάντα, άλλωστε! χαχαχα :wink: 

Καλησπέρα 

σουπερ τα νέα σου μπράβο!!!

ενδεχομενως να πας κατευθείαν υπερηχο να ακούσετε καρδούλα .... 

εγω είχα κάνει 3 χοριακες.....11η 13η15η μέρα με αντίστοιχες τιμές.... 275 , 620,1500.....στη βδομάδα εκανα κολπικά υπερηχο κ είδαμε ένα σάκο, κ σε άλλες 7-10 μέρες ακούσαμε καρδιά.... λογικά πας κατευθείαν για καρδούλα.....

ποσο ciclacur παίρνεις; 

Σας φιλω

 

ααααα είχα κ εγώ διατροφολόγο σήμερα....δεν πήρα βάρος.....ουφφφφ

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Zoe_79K είπε:

 

ΚΑΛΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ  ΣΕ ΟΟΟΟΟΟΛΕΣ ΣΑΣ!:) :)

Ελπίζω να είστε καλά, και σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας όλες αυτές τις ημέρες για την επαναληπτικη χοριακη που θα εκανα σήμερα!!! 

Πήγα πρωι, λοιπόν, εδωσα αίμα, και με πηραν πριν από λίγο για τα αποτελέσματα. 

4200 είναι η σημερινή τιμή, σήμερα είναι η 17η ημέρα [θυμίζω ότι η 1η χοριακή μου ήταν 993.7 τη Δευτέρα που ήταν η 14η ημέρα ]

Δεν μιλησα ακόμα με τον γιατρό, με πηραν από το εργαστήριό του να μου το πουν, και το νέο πλάνο μέχρι στιγμής λέει: να αυξήσω λίγο ακόμα τα σικλακούρ και να ξανακάνω 3η χοριακή την Δευτέρα  -έτσι μου είπαν. 

Καλή δεν είναι η τιμή? Πώς σας φαίνεται; 

Ρωτάω, γιατί ο γιατρός μου ειχε πει ότι αν ολα πάνε καλά την Πέμπτη [σήμερα δηλαδη], θα κανονίσουμε κατευθείαν υπέρηχο την επόμενη εβδομάδα. Και τωρα μου ειπαν από το εργαστήριο, να κάνω νεά χοριακή την Δευτερα, θέλουμε να ανέβει κι άλλο -ειπαν- και μετά θα κανονίσουμε τον υπέρηχο, γιατί είναι νωρίς ακόμα, είπαν. Τελοσπάντων. 

Εσάς πως σας φαίνονται όλα αυτα? 

Σίγουρα αργότερα που θα μιλήσω με τον γιατρό, θα το διελευκάνουμε το θέμα. Οι γνωμες σας ευπρόσδεκτες, πάντως!! Όπως πάντα, άλλωστε! χαχαχα :wink: 

Άλλη μια εγκυούλα στην παρέα! Θέλουν ν ανέβει κι άλλο για να φανεί ο σάκος τουλάχιστον στον υπέρηχο! Για να ξέρουν πότε να σου κλείσουν το ραντεβού! Συγχαρητήρια! Διπλή προσοχή απο δω και πέρα σε όλα!

  • Μου αρέσει 1

U2Prp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Zoe_79K είπε:

 

ΚΑΛΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ  ΣΕ ΟΟΟΟΟΟΛΕΣ ΣΑΣ!:) :)

Ελπίζω να είστε καλά, και σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας όλες αυτές τις ημέρες για την επαναληπτικη χοριακη που θα εκανα σήμερα!!! 

Πήγα πρωι, λοιπόν, εδωσα αίμα, και με πηραν πριν από λίγο για τα αποτελέσματα. 

4200 είναι η σημερινή τιμή, σήμερα είναι η 17η ημέρα [θυμίζω ότι η 1η χοριακή μου ήταν 993.7 τη Δευτέρα που ήταν η 14η ημέρα ]

Δεν μιλησα ακόμα με τον γιατρό, με πηραν από το εργαστήριό του να μου το πουν, και το νέο πλάνο μέχρι στιγμής λέει: να αυξήσω λίγο ακόμα τα σικλακούρ και να ξανακάνω 3η χοριακή την Δευτέρα  -έτσι μου είπαν. 

Καλή δεν είναι η τιμή? Πώς σας φαίνεται; 

Ρωτάω, γιατί ο γιατρός μου ειχε πει ότι αν ολα πάνε καλά την Πέμπτη [σήμερα δηλαδη], θα κανονίσουμε κατευθείαν υπέρηχο την επόμενη εβδομάδα. Και τωρα μου ειπαν από το εργαστήριο, να κάνω νεά χοριακή την Δευτερα, θέλουμε να ανέβει κι άλλο -ειπαν- και μετά θα κανονίσουμε τον υπέρηχο, γιατί είναι νωρίς ακόμα, είπαν. Τελοσπάντων. 

Εσάς πως σας φαίνονται όλα αυτα? 

Σίγουρα αργότερα που θα μιλήσω με τον γιατρό, θα το διελευκάνουμε το θέμα. Οι γνωμες σας ευπρόσδεκτες, πάντως!! Όπως πάντα, άλλωστε! χαχαχα :wink: 

Φιλενάδα νομίζω πας ντουγρού για δίδυμα. Από το εργαστήριο μπορεί να σου είπαν την στάνταρ διαδικασία. Μπορεί πάλι να θέλουν και τρίτη γιατί ίσως είναι νωρίς ακόμα να φανεί κάτι στον υπέρηχο. Θα σου πει βεβαια και ο γιατρός καλύτερα. 

Συγχαρητήρια! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Zoe_79K είπε:

 

ΚΑΛΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ  ΣΕ ΟΟΟΟΟΟΛΕΣ ΣΑΣ!:) :)

Ελπίζω να είστε καλά, και σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας όλες αυτές τις ημέρες για την επαναληπτικη χοριακη που θα εκανα σήμερα!!! 

Πήγα πρωι, λοιπόν, εδωσα αίμα, και με πηραν πριν από λίγο για τα αποτελέσματα. 

4200 είναι η σημερινή τιμή, σήμερα είναι η 17η ημέρα [θυμίζω ότι η 1η χοριακή μου ήταν 993.7 τη Δευτέρα που ήταν η 14η ημέρα ]

Δεν μιλησα ακόμα με τον γιατρό, με πηραν από το εργαστήριό του να μου το πουν, και το νέο πλάνο μέχρι στιγμής λέει: να αυξήσω λίγο ακόμα τα σικλακούρ και να ξανακάνω 3η χοριακή την Δευτέρα  -έτσι μου είπαν. 

Καλή δεν είναι η τιμή? Πώς σας φαίνεται; 

Ρωτάω, γιατί ο γιατρός μου ειχε πει ότι αν ολα πάνε καλά την Πέμπτη [σήμερα δηλαδη], θα κανονίσουμε κατευθείαν υπέρηχο την επόμενη εβδομάδα. Και τωρα μου ειπαν από το εργαστήριο, να κάνω νεά χοριακή την Δευτερα, θέλουμε να ανέβει κι άλλο -ειπαν- και μετά θα κανονίσουμε τον υπέρηχο, γιατί είναι νωρίς ακόμα, είπαν. Τελοσπάντων. 

Εσάς πως σας φαίνονται όλα αυτα? 

Σίγουρα αργότερα που θα μιλήσω με τον γιατρό, θα το διελευκάνουμε το θέμα. Οι γνωμες σας ευπρόσδεκτες, πάντως!! Όπως πάντα, άλλωστε! χαχαχα :wink: 

Καλησπερα φιλη.Ειναι σουπερ η τιμη της χωριακης σου.Συνηθως κανουν γυρω στις 3 χωριακες για να δουν τον ρυθμο αυξησης.Μην αγχωνεσαι καθολου.Συμφωνω με τα αλλα κοριτσια μαλλον θα σε πανε μετα απευθειας για να δουν σακο.Φιλακια πολλα και ολα θα πανε καλα.

Just now, NINA78 είπε:

Καλησπερα φιλη.Ειναι σουπερ η τιμη της χωριακης σου.Συνηθως κανουν γυρω στις 3 χωριακες για να δουν τον ρυθμο αυξησης.Μην αγχωνεσαι καθολου.Συμφωνω με τα αλλα κοριτσια μαλλον θα σε πανε μετα απευθειας για να δουν σακο.Φιλακια πολλα και ολα θα πανε καλα.

Και θα συμφωνησω και με Αλινα,στανταρ διδυμακια!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


16 ώρες πρίν, alina80 είπε:

Αν σου αρέσουν τα εποχής δες το The crown! 

@Daphne259 Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Αν και δεν είναι έτσι. Με συγκινήσες. Καλή επιτυχία εύχομαι. Αφού λένε οι γιατροί ότι ενδομήτριο και λοιπά είναι μια χαρά μην σε αγχώνει καθόλου. Άλλωστε θα σε πλακώσουν στα φάρμακα θα παχύνει μια χαρά! Αν χρειαστείς βοήθεια, να μιλήσεις, στήριξη κάπου να βγάλεις τα "ψήγματα" εδώ είμαστε (και σε π.μ.). 

Alina μου καλημέρα και σε ευχαριστώ για την πρόταση! Θέλω να πιστεύω ότι εδώ θα μιλάω μόνο για ευχάριστες σκέψεις και αισιοδοξία και όχι για αμφιβολίες πλέον. Ειδικά μαζί με εσάς.

Αυτό με το ενδομήτριο που ανέφερα δεν έχει να κάνει με πάχος. Και στις 4 εμβρυομεταφορές μου είχα πάνω από 10, άρα οκ.  Με πιάνει άγχος μήπως οι λόγοι μη εμφύτευσης δεν είναι μόνο η κακή ποιότητα ωαρίων....Δεν μπορώ να μπω σε άλλο κύκλο εξετάσεων, θεραπειών αν καταλαβαίνεις τι εννοώ.  Ρε παιδί μου ας έχω μόνο crappy eggs! Αυτό το λύνουμε!!

Zoe μου δίδυμα στανταράκι!!!!!!!!!!!!! Συγχαρητήρια!!!!!!!!!!!!!!!!

Σε όλες τις κυρίες, την καλημέρα μου...

16 ώρες πρίν, zoel77 είπε:

Συνοδηπορε μου, Σ ευχαριστώ που με σκέφτεσαι!!! Όλα πάνε καλά μέχρι στιγμής, τώρα σε λίγες μέρες θα δείξει και ο υπέρηχος!! Εσύ πας το Σάββατο;; όλα θα πάνε καλά, και σε λίγο θα πάρεις τα εμβρυακια σου σπίτι !!!

Πολλά φιλάκια σ όλες 

Κορίτσι μου , όλες πάνω κάτω έχουμε περάσει δύσκολα!!!

Όμως τώρα θα έρθουν τα καλύτερα...Όχι αλλά δάκρια, μόνο χαμόγελα από εδώ και πέρα!!

Με το καλο λοιπόν, Να βρεθεί η κατάλληλη δοτρια και να πάνε όλα καλά!!Μην σε ανησυχεί το ενδομήτριο , το φτιάχνουν και τα βάζουν όταν είναι οκ η τιμή!!!

Σου εύχομαι καλή επιτυχία και ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου !!

Σε φιλώ...

Zoel μου ευχαριστώ πολύ!!! Ναι, μόνο χαμόγελα!!!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Daphne259 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα.  Είχα καιρό να γράψω αλλά σας παρακολουθούσα. Ελπίζω να με θυμάστε....::)  Εγώ εξάντλησα το δικό μου γενετικό υλικό χωρίς καμία επιτυχία και προχωράω σε δωρεά μόλις το κανονίσω με το κέντρο...Δεν έχω άλλες δυνάμεις ούτε για φυσικούς, ούτε για διεγέρσεις, ούτε για τίποτα. Δυστυχώς έχω άγχος αν θα είναι όλα οκ με το ενδομήτριο καθώς δεν έχω μείνει ποτέ έγκυος. Οι 2 γιατροί που είχα ως τώρα θεωρούν ότι δεν υπάρχει θέμα εκεί (έχω κάνει υστεροσκόπηση και βιοψία ενδομητρίου, όλα οκ). Μακάρι να ναι καλά κορίτσια μου γιατί δεν βαστώ άλλη ταλαιπώρια.

@lennio μου, γλυκό μου Γαλλάκι, καλώς ήρθες. Συμφωνώ με Αλίνα, αν έχεις ψυχικές και οικονομικές αντοχές κάνε μια προσπάθεια με τα δικά σου εφόσον το λέει και ο γιατρός για να μην έχεις στο μέλλον 'coulda, woulda, shoulda'

@alina80 μπράβο για την γρήγορη και αβίαστη απόφασή σου. Σε θαυμάζω και το εννοώ! Εγώ είχα κάτι ψήγματα αμφιβολίας που ευτυχώς εξαϋλώθηκαν κυρίως με την βοήθεια μιας υπέροχης κοπέλας από εδώ... Ολα θα πάνε σούπερ, σε λίγο θα μας λες τα δικά σου καλά νέα μαζί με την @zoel77

@NINA78 .............................μωρό μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Δακρύζω που στα γράφω, συγχαρητήρια!!!!!!!!!!!!!! Θα γίνεις(και τα υπόλοιπα κορίτσια κι όλες μας) μια υπέροχη μαμά!!!!!!!!  Σε όλα τα κορίτσια παρακάτω τις θερμότερες ευχές μου, με το καλό τα μπεμπάκια σας, το αξίζετε τόσο πολύ!!!!!!!!!!!!!!           Σας φιλώ πολύ πολύ πολύ

@astrogea @Kalipso1978  @Zoe_79K @ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ@palmoira

Δαφνη μου αγαπημενη,ποσο χαιρομαι που ακουω νεα σου.Μην σκεφτεσαι τιποτα,δεν θα εχεις κανενα θεμα με το ενδομητριο σου.Ουτως η αλλως θα παρεις τοσα χαπια που θα γινει οσο θελουν και οσο χρειαζεται.Και εγω συγκινηθηκα με τα νεα σου,γιατι ξερω τον αγωνα σου,τον αγωνα ολων μας δηλαδη!Και εσυ θα γινεις μια καλη μητερα και ολα τα κοριτσια και ολες οι γυναικες που εχουν επιθυμησει τοσο την μητροτητα.Εχει γεμισει το φορουμ μπεμπε!!!Με το καλο και για οτι θελησεις ειμαι εδω!Σε φιλω γλυκα γλυκα!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Daphne259 είπε:

Alina μου καλημέρα και σε ευχαριστώ για την πρόταση! Θέλω να πιστεύω ότι εδώ θα μιλάω μόνο για ευχάριστες σκέψεις και αισιοδοξία και όχι για αμφιβολίες πλέον. Ειδικά μαζί με εσάς.

Αυτό με το ενδομήτριο που ανέφερα δεν έχει να κάνει με πάχος. Και στις 4 εμβρυομεταφορές μου είχα πάνω από 10, άρα οκ.  Με πιάνει άγχος μήπως οι λόγοι μη εμφύτευσης δεν είναι μόνο η κακή ποιότητα ωαρίων....Δεν μπορώ να μπω σε άλλο κύκλο εξετάσεων, θεραπειών αν καταλαβαίνεις τι εννοώ.  Ρε παιδί μου ας έχω μόνο crappy eggs! Αυτό το λύνουμε!!

Zoe μου δίδυμα στανταράκι!!!!!!!!!!!!! Συγχαρητήρια!!!!!!!!!!!!!!!!

Σε όλες τις κυρίες, την καλημέρα μου...

Zoel μου ευχαριστώ πολύ!!! Ναι, μόνο χαμόγελα!!!!!!

Δάφνη μου να σε ρωτήσω, έχεις κάνει υστεροσκοπηση ποτέ? 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, palmoira είπε:

Δάφνη μου να σε ρωτήσω, έχεις κάνει υστεροσκοπηση ποτέ? 

Γεια σου Παλμοιράκι!!!! Ναι, πέρισυ το καλοκαίρι εκανα υστεροσκόπηση και βιοψία ενδομητρίου. Ηταν καθαρά.

Υ.Γ.  Εγώ πάλι προτείνω το Handmaid's Tale! Δεν είναι Netflix, κατέβασέ το όμως!

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Daphne259 said:

Κορίτσια καλησπέρα.  Είχα καιρό να γράψω αλλά σας παρακολουθούσα. Ελπίζω να με θυμάστε....::)  Εγώ εξάντλησα το δικό μου γενετικό υλικό χωρίς καμία επιτυχία και προχωράω σε δωρεά μόλις το κανονίσω με το κέντρο...Δεν έχω άλλες δυνάμεις ούτε για φυσικούς, ούτε για διεγέρσεις, ούτε για τίποτα. Δυστυχώς έχω άγχος αν θα είναι όλα οκ με το ενδομήτριο καθώς δεν έχω μείνει ποτέ έγκυος. Οι 2 γιατροί που είχα ως τώρα θεωρούν ότι δεν υπάρχει θέμα εκεί (έχω κάνει υστεροσκόπηση και βιοψία ενδομητρίου, όλα οκ). Μακάρι να ναι καλά κορίτσια μου γιατί δεν βαστώ άλλη ταλαιπώρια.

@lennio μου, γλυκό μου Γαλλάκι, καλώς ήρθες. Συμφωνώ με Αλίνα, αν έχεις ψυχικές και οικονομικές αντοχές κάνε μια προσπάθεια με τα δικά σου εφόσον το λέει και ο γιατρός για να μην έχεις στο μέλλον 'coulda, woulda, shoulda'

@alina80 μπράβο για την γρήγορη και αβίαστη απόφασή σου. Σε θαυμάζω και το εννοώ! Εγώ είχα κάτι ψήγματα αμφιβολίας που ευτυχώς εξαϋλώθηκαν κυρίως με την βοήθεια μιας υπέροχης κοπέλας από εδώ... Ολα θα πάνε σούπερ, σε λίγο θα μας λες τα δικά σου καλά νέα μαζί με την @zoel77

@NINA78 .............................μωρό μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Δακρύζω που στα γράφω, συγχαρητήρια!!!!!!!!!!!!!! Θα γίνεις(και τα υπόλοιπα κορίτσια κι όλες μας) μια υπέροχη μαμά!!!!!!!!  Σε όλα τα κορίτσια παρακάτω τις θερμότερες ευχές μου, με το καλό τα μπεμπάκια σας, το αξίζετε τόσο πολύ!!!!!!!!!!!!!!           Σας φιλώ πολύ πολύ πολύ

@astrogea @Kalipso1978  @Zoe_79K @ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ@palmoira

Σ'ευχαριστω! Καλώς σας βρήκα :)

Καλή επιτυχία στη συνέχεια σου και με το καλό να έχεις μόνο καλά νέα!

Φιλιά σε όλες κοριτσια μου. 

Εμεις, μετά από περισυλλογή και μια λευκή νύχτα από τη μεριά μου, αποφασίσαμε να προχωρήσουμε σε μια προσπάθεια ακόμα με δικά μου ωάρια. Για δύο λόγους. Που τους αναφέρατε και τους δύο και πόσο μα πόσο δίκιο είχατε. Τώρα που ξεκαθαρησε η σκέψη και πάρθηκε η απόφαση ξαναδιάβασα τα μηνύματα σας και είδα πόσο ξεκάθαρη είναι η σκέψη σας.

Πρώτον για κάτι που μου έλεγε συχνά η συγχωρεμένη η μητέρα μου: "καλύτερα να μετανιώσεις για κάτι που έκανες, από το να μετανιώσεις για κάτι που δεν εκανες". Είπαμε με το σύζυγό να μην έχουμε ουδεμία απορία στο μέλλον όσον αφορά το τι να είχαμε κάνει. Ίσως αυτό να μας βαρύνει περισσότερο από μια πιθανή αποτυχία, ψυχολογικά κ οικονομικά. Και είμαστε έτοιμοι για δωρεά. Προσωπικά είμαι πανέτοιμη. Δεν έχω καμία αμφίβολια πλέον και κανέναν ενδοιασμό παρ'οτι ξεκίνησα το ταξιδι αυτό της αποδοχής με τόσες αρνητικές σκέψεις κ τόσες απορίες. Τι καλά που έγραψα εδώ τότε για πρώτη φορά. Πόσο μ έχετε βοηθήσει όλες σας! Χωρίς καμία νουθεσία. Πάντα με βαθυα κατανόηση, αποδοχή, τρυφερότητα. Σας χρωστω μεγάλο μέρος της ισορροπίας μου και για το πόσο καλά νιώθω. 

Και βλέπουμε. 

Η ζωή είναι ωραία  και τα σουβλάκια υπέροχα :P

Δευτερος λόγος, εμπιστευόμαστε το γιατρό. Υπέρ σημαντικό.

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...