Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

1 hour ago, zoel77 είπε:

τι ευχαριστα νεα είναι αυτα !!! Μπράβο κορίτσι μου !!! και φυσικα θα πανε όλα καλα !!!

Δεν ξέρω αν το είχα αναφέρει , ακόμη και με πιο μικρό νούμερο , τα δίδυμα παιζουν !! Το ξέρω και απο την αδερφη μου αυτο .... , πάνω κάτω τα ίδια νουμερα είχατε !!!

Αχχχ εχω μεγάλη χαρά ....μακάρι να πανε όλα καλα και για εμας που ερχόμαστε απο πίσω !!

Τώρα ξεκουραση ...και να χαιδευεις την κοιλιτσα σου !!! :wub:

 

Ζωη77 σε ευχαριστω πολυ-πολυ.Ναι και εγω το ηξερα,αλλωστε η χωριακη σχετιζεται με τον πλακουντα και απο καποιες μοναδες και μετα δεν εχει σημασια.Τα μεγαλα νουμερα ομως δειχνουν την δυναμικη του ωαριου,απ'οσο γνωριζω.Και σε εμας ανεβαινουν και λιγο παραπανω απο τα φαρμακα.Εμενα για το αιμα μου ειπαν λογω διδυμων,οτι συμβαινει και να μην ανησυχω.Βεβαια η αγωνια συνεχιζεται...

Ευχομαι ολοψυχα,να σας παρουμε μαζι μας,που θα γινει σιγουρα!Φιλακια πολλα!    

1 ώρα πρίν, merenda1980 είπε:

Μπράβο Νινα,μπράβο Zoe!!!!Χαρηκα τόσο πολύ!!!!Nina  μου δυο τελικά???Τελεια!!!Μπραβο κορίτσια!!!Τα πιο υπέροχα νέα!!!!Ολα θα είναι τέλεια!!!!!

Με!ρεντούλα μου γλυκια,σε ευχαριστω πολυ!Με το καλο η μπεμπουλα σας και αν θυμαμαι καλε θα ερθει με τον  Αγιο Βασιλη ε?Φιλακια πολλα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

πρίν από 36 λεπτά , alina80 είπε:

@NINA78 και @Zoe_79K τι ωραία νέα που φέρατε! Έγινε και η ανατροπή ε; Από αλλού τα περιμέναμε τα δίδυμα από αλλού μας ήρθαν. Μικρή σημασία έχει βέβαια το νούμερο -γερα μωράκια και όσα θέλουν ας είναι. 

@zoel77 μου έλα θέλω παρέα! 

Κορίτσια δεν έχω κάνει ποτέ έμβρυομεταφορα. Παίρνει ώρα; Πονάει;

Μην ανησυχείς είναι εντελώς ανώδυνη διαδικασία! Λίγο νεράκι θα σου πουν να πιεις πριν για να είναι γεμάτη η κυστη και με υπέρηχο θα δεις που θα σου βάλουν τα εμβρυακια στη μήτρα. Είναι πολύ ωραία διαδικασία! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια τι μου κάνετε.... Καταρχάς συγχαρητήρια σε όσες είναι εγκυουλες και όλες οι υπόλοιπες με το καλό να έρθει αυτό που τόσο πολύ θέλουμε όλες.... λοιπόν εγώ που λέτε έχω παρόμοιο θέμα με τις περισσότερες από εσάς είμαι 31 χρόνων με ΠΩΑ λόγο χασιμοτο..η εμπειρία μου είναι δύο σπερματεγχυσεις με φαρμακευτική αγωγή αποτυχημένες δυστυχώς.. εχθές είχα ραντεβού με τον γιατρό μου ο οποίος για μένα είναι σαν δεύτερος μπαμπάς μου.. και πήραμε την απόφαση να πάμε σε δανικό. Γτ κανονική εξωσωματική δεν κάνουμε λόγο το ότι δεν βγάζω πολλά ωάρια. Σε φυσικό κύκλο δεν πάμε γτ μου είπε ότι τσάμπα θα ταλαιπωρηθουμε και ψυχικά και σωματικά οπότε πάμε εκεί... Σαν διαβάζω όλες από την αρχή του τοπικ και είμαι πολύ ενθουσιασμένη που αυτή η μέθοδος έχει τόσο θετικά αποτελέσματα...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Τι όμορφη Παρασκευή τελικά!! Νινάκι μου, μας την έσκασαν τα μπεμπάκια! 2!!! Γερά να ναι! Και το μπεμπεδάκι της zoe! Μπράβο κοριτσάκια!

Αλίνα μου όπως είπε η Παλμοίρα η Ε/Τ δεν είναι τίποτα, piece of cake! Να μας ενημερώσεις όταν μπορέσεις! Μουτς!

Dggs καλώς ήρθες κορίτσι! Αν εμπιστεύεσαι τον γιατρό σου  - που από ό,τι αντιλαμβάνομαι έτσι είναι -  κι αν είσαι έτοιμη να το κάνεις χωρίς καμία αμφιβολία. Και για μένα μπράβο του που δεν θέλει να σε ταλαιπωρήσει.  Εγώ έχω περάσει από τα στάδια όλα αυτά - κανονική εξωσωματική με λίγα ωάρια, φυσικοί κύκλοι και για μένα τουλάχιστον ήταν όλα τζάμπα. Μακάρι να το ξερα νωρίτερα να μην υποβάλλω τον εαυτό μου σε όλα αυτά. Οταν υπάρχουν λίγα ωάρια και συνήθως κακής ποιότητας είναι ψυχοφθόρο να κυνηγάς αυτό το ένα και καλό, να μην βρίσκεται και να τρως τα μούτρα σου συνέχεια.  Σου εύχομαι να γίνεις μανούλα πολύ πολύ σύντομα!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Daphne259 είπε:

Τι όμορφη Παρασκευή τελικά!! Νινάκι μου, μας την έσκασαν τα μπεμπάκια! 2!!! Γερά να ναι! Και το μπεμπεδάκι της zoe! Μπράβο κοριτσάκια!

Αλίνα μου όπως είπε η Παλμοίρα η Ε/Τ δεν είναι τίποτα, piece of cake! Να μας ενημερώσεις όταν μπορέσεις! Μουτς!

Dggs καλώς ήρθες κορίτσι! Αν εμπιστεύεσαι τον γιατρό σου  - που από ό,τι αντιλαμβάνομαι έτσι είναι -  κι αν είσαι έτοιμη να το κάνεις χωρίς καμία αμφιβολία. Και για μένα μπράβο του που δεν θέλει να σε ταλαιπωρήσει.  Εγώ έχω περάσει από τα στάδια όλα αυτά - κανονική εξωσωματική με λίγα ωάρια, φυσικοί κύκλοι και για μένα τουλάχιστον ήταν όλα τζάμπα. Μακάρι να το ξερα νωρίτερα να μην υποβάλλω τον εαυτό μου σε όλα αυτά. Οταν υπάρχουν λίγα ωάρια και συνήθως κακής ποιότητας είναι ψυχοφθόρο να κυνηγάς αυτό το ένα και καλό, να μην βρίσκεται και να τρως τα μούτρα σου συνέχεια.  Σου εύχομαι να γίνεις μανούλα πολύ πολύ σύντομα! 

Πραγματικά έτσι είναι... Και επειδή βλέπει ότι μου είναι πολύ δύσκολο να διαχειριστώ όλη αυτή την κατάσταση... Και σκέψου ότι δεν έχω κάνει σχεδόν τίποτα... Πραγματικά ρε κορίτσια σας θαυμάζω πως μπορέσατε να τα περάστε όλα αυτά.. τόση απογοήτευση ότι δεν έρχεται το νινακι σας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ας καλωσορισω κι εγω τα καινουργια μωρακια! Κοριτσια μου ευχομαι υπεροχες, ανεφελες εγκυμοσυνες! Πολυ γουρικο τελικα το φορουμ, οποια γραψει εδω μενει εγκυος! Να προσεχετε τωρα στο πρωτο τριμηνο, να τρεφεστε σωστα και να παιρνετε σωστα τα φαρμακακια σας! Και νομιζω πως ηρθε η ωρα να αρχισετε τα ονειρα! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

U2Prp3.png

Link to comment
Share on other sites

Η χαρά μου για τα νέα σας δεν περιγράφεται Νινα και Ζωή! Χίλια μπράβο και καλή συνέχεια <3

Καλώς την Dggs, μπράβο για την απόφαση σας πραγματικά κι εγώ δεν ξερω εάν αξίζει την ταλαιπωρία η συνεχής ακαρπη προσπάθεια. Καλή επιτυχία και καλή συνέχεια :)

Δαφνη συμφωνώ μαζί σου. Καλή συνέχεια γλυκιά μου.

Αλινα θα ξαναπώ καλό Σαββατοκύριακο και το λέω με νόημα και χαμόγελο χιχιχι.

Εμένα πάλι αγωνας δρόμου. Κάνω τις ενεσεις μου κλπ κλπ αλλά ακόμα δεν είναι σίγουρο. Τελευταία στιγμή θα δείξει εάν θα κάνουμε η οχι ωοληψια ή αν θ ακυρωθεί, μόνο που αυτή τη φορά θα πρέπει να βρω κι είσητηρια τελευταία στιγμή, καλό ε; Να ήταν μια φορά πιο απλό βρε παιδι μου. Να ήξερα, κάνω η δεν κάνω ωοληψια. Όχι φάρμακα χωρίς λόγο τελικά. Και τι να νιώσω κι όλας; Δεν ξέρω αν αξίζει,στ αλήθεια. 

Σας φιλώ όλες.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Dggs είπε:

Γεια σας κορίτσια τι μου κάνετε.... Καταρχάς συγχαρητήρια σε όσες είναι εγκυουλες και όλες οι υπόλοιπες με το καλό να έρθει αυτό που τόσο πολύ θέλουμε όλες.... λοιπόν εγώ που λέτε έχω παρόμοιο θέμα με τις περισσότερες από εσάς είμαι 31 χρόνων με ΠΩΑ λόγο χασιμοτο..η εμπειρία μου είναι δύο σπερματεγχυσεις με φαρμακευτική αγωγή αποτυχημένες δυστυχώς.. εχθές είχα ραντεβού με τον γιατρό μου ο οποίος για μένα είναι σαν δεύτερος μπαμπάς μου.. και πήραμε την απόφαση να πάμε σε δανικό. Γτ κανονική εξωσωματική δεν κάνουμε λόγο το ότι δεν βγάζω πολλά ωάρια. Σε φυσικό κύκλο δεν πάμε γτ μου είπε ότι τσάμπα θα ταλαιπωρηθουμε και ψυχικά και σωματικά οπότε πάμε εκεί... Σαν διαβάζω όλες από την αρχή του τοπικ και είμαι πολύ ενθουσιασμένη που αυτή η μέθοδος έχει τόσο θετικά αποτελέσματα...

Καλως ήρθες @Dggs στην παρέα μας , και εύχομαι να πάνε όλα καλα !! 

Εδω θα είμαστε να τα λέμε και να τα μοιραζόμαστε ....:wub:

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Dggs είπε:

Γεια σας κορίτσια τι μου κάνετε.... Καταρχάς συγχαρητήρια σε όσες είναι εγκυουλες και όλες οι υπόλοιπες με το καλό να έρθει αυτό που τόσο πολύ θέλουμε όλες.... λοιπόν εγώ που λέτε έχω παρόμοιο θέμα με τις περισσότερες από εσάς είμαι 31 χρόνων με ΠΩΑ λόγο χασιμοτο..η εμπειρία μου είναι δύο σπερματεγχυσεις με φαρμακευτική αγωγή αποτυχημένες δυστυχώς.. εχθές είχα ραντεβού με τον γιατρό μου ο οποίος για μένα είναι σαν δεύτερος μπαμπάς μου.. και πήραμε την απόφαση να πάμε σε δανικό. Γτ κανονική εξωσωματική δεν κάνουμε λόγο το ότι δεν βγάζω πολλά ωάρια. Σε φυσικό κύκλο δεν πάμε γτ μου είπε ότι τσάμπα θα ταλαιπωρηθουμε και ψυχικά και σωματικά οπότε πάμε εκεί... Σαν διαβάζω όλες από την αρχή του τοπικ και είμαι πολύ ενθουσιασμένη που αυτή η μέθοδος έχει τόσο θετικά αποτελέσματα...

Καλωσόρισες στην παρέα μας και εύχομαι να είναι και για σένα γούρικο το τοπικ σύντομα!


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, palmoira είπε:

Μην ανησυχείς είναι εντελώς ανώδυνη διαδικασία! Λίγο νεράκι θα σου πουν να πιεις πριν για να είναι γεμάτη η κυστη και με υπέρηχο θα δεις που θα σου βάλουν τα εμβρυακια στη μήτρα. Είναι πολύ ωραία διαδικασία! 

Την είχα και εγώ αυτη την απορία για την εμβρυομεταφορά , αλλά για αλλή μια φορά ήσουν τοσο αναλυτικη ...

Συνοδοιπορε μου , όλα θα πάνε καλα !!! Και ναι σε φτάνω σιγα σιγα...

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, favol said:

@Zoe_79K και @ΝΙΝΑ78 τι ωραία νεα!!!!! Απίστευτη ανατροπή! Χαχα!!! Με το καλό όλα, μας γεμίζετε αισιοδοξία!!

 

@lennio γιατί δεν θα ξέρεις μέχρι τελευταία στιγμή; 

Γεια σου Φαβολ :)

γιατι εάν έχουμε μόνο 2 δε θα προχωρήσουμε και έχω 4 διαφορετικών μεγεθών που δεν ξέρουμε προφανώς εάν θα ωριμάσουν όλα παρέα. Πάλι όποτε πηγαίνοντας μέρα με τη μέρα. Θα μείνω αισιόδοξη μπορεί να τα καταφέρουμε, θα δείξει. Ότι είναι να γίνει ας γίνει κι εμπιστευομαι πλήρως το γιατρό μου. Ξέρει τι κάνει. 

πολλα φιλιά

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Όμορφες ξεκίνησα να σας διαβάζω και έμεινα από like. 

Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές. Έκανα τα μπωτέ μου και είμαι έτοιμη να υποδεχτώ τα εμβρυάκια μου (το καλό που τους θέλω να έχουν διαιρεθεί όπως πρέπει). 

@Dggs καλωσόρισες. Θα συμφωνήσω και εγώ. Αν ο γιατρός σου θεωρει τα δανεικά την καλύτερη λύση και εφόσον τον εμπιστεύεσαι δεν υπάρχει λόγος να ταλαιπωρείσαι ψυχικά, σωματικά και οικονομικά (είναι και αυτό μέσα σε όλα, γιατί δεν είναι και φτηνό το σπορ). 

@lennio αν είναι δύο τρία δεν θα προχωρήσετε σε ωοληψία; Γιατί όχι; Ένα και καλό θέλεις. Αφού παίρνεις που παίρνεις τα φάρμακα. Οι γιατροί βέβαια ξέρουν καλύτερα...

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, NINA78 είπε:

Ζωη77 σε ευχαριστω πολυ-πολυ.Ναι και εγω το ηξερα,αλλωστε η χωριακη σχετιζεται με τον πλακουντα και απο καποιες μοναδες και μετα δεν εχει σημασια.Τα μεγαλα νουμερα ομως δειχνουν την δυναμικη του ωαριου,απ'οσο γνωριζω.Και σε εμας ανεβαινουν και λιγο παραπανω απο τα φαρμακα.Εμενα για το αιμα μου ειπαν λογω διδυμων,οτι συμβαινει και να μην ανησυχω.Βεβαια η αγωνια συνεχιζεται...

Ευχομαι ολοψυχα,να σας παρουμε μαζι μας,που θα γινει σιγουρα!Φιλακια πολλα!    

Με!ρεντούλα μου γλυκια,σε ευχαριστω πολυ!Με το καλο η μπεμπουλα σας και αν θυμαμαι καλε θα ερθει με τον  Αγιο Βασιλη ε?Φιλακια πολλα

 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, alina80 said:

Όμορφες ξεκίνησα να σας διαβάζω και έμεινα από like. 

Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές. Έκανα τα μπωτέ μου και είμαι έτοιμη να υποδεχτώ τα εμβρυάκια μου (το καλό που τους θέλω να έχουν διαιρεθεί όπως πρέπει). 

@Dggs καλωσόρισες. Θα συμφωνήσω και εγώ. Αν ο γιατρός σου θεωρει τα δανεικά την καλύτερη λύση και εφόσον τον εμπιστεύεσαι δεν υπάρχει λόγος να ταλαιπωρείσαι ψυχικά, σωματικά και οικονομικά (είναι και αυτό μέσα σε όλα, γιατί δεν είναι και φτηνό το σπορ). 

@lennio αν είναι δύο τρία δεν θα προχωρήσετε σε ωοληψία; Γιατί όχι; Ένα και καλό θέλεις. Αφού παίρνεις που παίρνεις τα φάρμακα. Οι γιατροί βέβαια ξέρουν καλύτερα...

 

Γιατί απ ότι καταλαβαίνω κι εγώ, στατιστικά κ με βάση το ιστορικό μου, δε θα χουμε επιτυχία, για να μην έρχομαι Ελλάδα πάλι χωρίς λόγο. 

Καλό απόγευμα :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...