Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 18 ώρες πρίν, LeneL είπε:

      Καλησπέρα! Σου εύχομαι καταρχήν καλή επιτυχία, με όποιο τρόπο κι αν επιλέξεις να συνεχίσεις.. με τα στοιχεία που δίνεις δεν είναι εύκολο να σου πει κάποιος γνώμη, γιατί παίζει ρόλο και η ηλικία σου, πως ανταποκρίθηκε ο οργανισμός σου στη διέγερση, για ποιο λόγο σου είπε ο γιατρός ότι μπορεί α απέτυχαν οι ετ σου.. και σίγουρα παίζει και ρόλο πόσο κουράγιο, ψυχικά και οικονομικά έχεις , ώστε να κάνεις και άλλη προσπάθεια με δικά σου.. η αλήθεια είναι ότι η fsh σε αυτή την τιμή δεν είναι και πολύ καλός δείκτης, αλλά οι ορμονολογικες δείχνουν πως πήγε ο κύκλος εκείνο το μήνα. Μμαλλπορεί δλδ να έχεις και καλύτερους κύκλους..

      Η δωρεά απ' την άλλη είναι μια μέθοδος που σου δίνει πολύ υψηλά ποσοστά επιτυχίας. Σίγουρα πολύ υψηλότερα απ' ο,τι έχει μια γυναίκα με ΠΩΑ με δικά της ωάρια. Είμαι ομοιοπαθης, δεν έφτασα ποτέ σε ετ με δικά μου, έκανα και ελάχιστες προσπάθειες έτσι κι αλλιώς. Αυτή τη στιγμή έχω δίδυμα,με την πρώτη προσπάθεια με δανεικά και δεν τα αλλάζω με τίποτα... Μίλα με τον εξωσωματικό σου να δεις τι σου προτείνει και εδώ είμαστε αν χρειαστείς πληροφορίες!

      Ευχαριστώ πολύ..είμαι 37..πρώτη διέγερση το 21 2 ωοθυλάκια το ένα άδειο το άλλο έφτασε 3ης μέρας αρνητικό..το 22 διέγερση με ένα ωάριο πάλι τον επόμενο μήνα κάναμε με 2 ωοθυλάκια το ένα δεν γονιμοποιηθηκε κ βάλαμε τα δύο μαζί πάλι αρνητικό.μαλλον απέτυχαν λόγω εμβρύων.α έχω ένα ινομυωμα που δεν ενοχλεί.εχω κ κάποια αυτοάνοσα κ προδιάθεση για ζάχαρο..ο σύζυγος εχει κιρσοκήλη κ δεν είναι καλά τα σπερμοδιογραμματα.γιαυτο δεν κάνω συνέχεια εξωσωματική δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα κ σκέφτομαι τη δωρεά..με τον γιατρό είχα μιλήσει τον Νοέμβριο κ μου είχε πει πάλι για διέγερση οπότε σκέφτομαι να πάρω κ άλλη γνώμη.Να σου ζήσουν τα μικρακια σου!!!

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

πρίν από 18 λεπτά , NINA78 είπε:

Κοριτσια απο 109 την Δευτερα πηγε 254 σημερα Τεταρτη,αλλα νομιζω οτι παλευω ακομη με την αναμνηση της παλλινδρομης-και υποσχομαι οτι δεν θα την ξανα-αναφερω-τωρα ειναι μια αλλη φορα και ολα θα πανε καλα.Πειτε και εσεις αποψεις και τιμες για να παρω θαρρος.Τωρα κανω την αλλη Τριτη την επομενη χωριακη.Σας φιλω ολες και ευχαριστω πολυ για την συμπαρασταση και την αγαπη σας.:)

Νίνα μου η τιμή είναι πολύ καλή καθώς και ο διπλασιασμός!!σε κάθε εγκυμοσύνη ο οργανισμός μας, αλλιως ανεβάζει την τιμή της χοριακρς!

Να μην σκέφτεσαι αρνητικά, να είσαι θετική και αισιόδοξη όσο μπορείς και να χαϊδεύεις την κοιλίτσα σου !!

Όλα θα πάνε πολύ καλά :x

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Νίνα πολύ καλά, συγχαρητήρια, είναι official!! @Zoe_79K δυστυχώς πήρα μια ακόμη αρνητική χοριακή και αρχίζω να μπαίνω στην ιδέα της εξωσωματικής.. Αν έχετε οποιαδήποτε συμβουλή, γιατρό κτλ εδώ ή σε προσωπικό μνμ θα χαιρόμουν να μου πείτε..

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, favol said:

Νίνα πολύ καλά, συγχαρητήρια, είναι official!! @Zoe_79K δυστυχώς πήρα μια ακόμη αρνητική χοριακή και αρχίζω να μπαίνω στην ιδέα της εξωσωματικής.. Αν έχετε οποιαδήποτε συμβουλή, γιατρό κτλ εδώ ή σε προσωπικό μνμ θα χαιρόμουν να μου πείτε..

Λυπάμαι πολύ @favol που δεν ήρθαν τα πράγματα, όπως τα ήθελες!! Κρίμα! :roll:  Όλες έχουμε περάσει τέτοιες απογοητεύσεις, και ξέρω πώς είναι το "δεν εχω καλά νέα...". 

ΌΜΩΣ, κοιτάμε μπροστά!!!  Και ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ  κάνεις και σκέφτεσαι την εξωσωματική, όπως γράφεις -θα σε διευκολύνει να πετύχεις αυτό που τόσο καιρό προσπαθείς!! Έτσι να το σκέφτεσαι! Και να σαι σίγουρη γι αυτό!

Μη το αργείς, πιστεψε το, και προχωρησε το!!!  Ο γιατρός που ήδη έχεις, δεν ασχολείται με εξωσωματική?  Η' ούτως ή άλλως σκεφτεσαι να αλλαξεις γιατρό?

Πιστευώ πραγματικα πάντως ότι κέντρο & γιατρός  ...είναι προσωπική επιλογή της καθεμιάς μας, δλδ οοοοσες περγαμηνές κι αν έχει το κέντρο ή ο γιατρός, οοοοο,τι και να σου πούμε εμείς, ο γιατρός πρέπει να "κερδίσει" εσένα, και γι αυτό μετράει η προσωπική επαφή και πως θα τον κρίνεις ΕΣΥ από κοντα σε όλα τα επίπεδα. Μπορείς να κλείσεις κάποια ραντεβού "γνωριμίας" με 1-2 γιατρους που ΕΣΥ νιώθεις ότι ξεχωρίζουν για κάποιον λόγο, να μιλήσετε για το ιστορικό + την περίπτωση σου, και ΕΣΥ να κρίνεις ποιος ταιριάζει σε εσένα. Τι λες? 

Θα χαρώ να μάθω σύντομα νέα σου, για τα επόμενα βήματα που σχεδιάζεις!!! Μην το καθυστερείς! :wink:  

ΟΛΑ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ! ΑΝ ΔΕΝ ΠΆΝΕ..., ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ!! :)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Χαχα.. το τελευταίο τα λέει όλα! @Zoe_79K να είσαι καλά για τα καλά σου λόγια!! ΣΟυ έυχομαι όλα να πάνε κατ ευχήν! Βασικά με τους γιατρούς είμαι πολύ επιφυλακτική, δεν έχω και πολύ εμπιστοσύνη οποτε αν μια κοπέλα έχει δοκιμάσει 3-4 πχ λόγω ατυχιών θα μπορούσε να συγκρίνει.. Τώρα πόσο να συγκρίνεις από το πρώτο ραντεβού.. Άσε που ακομη και τα ραντεβού είναι πανάκριβα..  Ο γιατρός μου ασχολείται με εξωσωματική αλλά δεν είμαι 100% σίγουρη ότι θα συνεχίσω μαζί του, αναλόγως τι θα μου πει όπως λες, γιαυτο΄θέλω να ενημερωθώ πρώτα. Επίσης επειδή πάμε προς το "ανεξήγητη υπογονιμότητα" ίσως θα επέλεγα κάποιον με καλά "κονε" ώστε να περάσω σίγουρα την επιτροπή γιατί δεν ξέρω μήπως με κόψουν.. Επίσης αναρωτιέμαι γιατί δεν κάνει περισσότερος κόσμος στα δημόσια νοσοκομία αφού προσφέρουν εξωσωματική και το κόστος είναι τόσο μεγάλο στους ιδιώτες.. Είναι επειδή τα εμβρυολογικά τους είναι καλύτερα;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, astrogea είπε:

Καλησπερα σε ολα τα κοριτσια!

Δεν εχω ξαναγραψει σε αυτο το θεμα στο cafe αλλα μπορει να με ξερετε απο το  αλλο φορουμ στο αναλογο θεμα που εκλεισε.

Ειμαι και εγω εγκυουλα μετα απο πολλες προσπαθειες και περιμενω με το καλο το μαρτιο το μωρακι μου.

Συγχαρητηρια σε ολες τις εγκυουλες  !

Θετικα  αποτελεσματα ευχομαι  στα κοριτσια που αναμενουν τις χοριακες!

Καλη επιτυχια σε οσες μπαινουν στην διαδικασια !

Υπομονη και επιμονη κοριτσια και ολες θα γινουμε μανουλες.

Αστροτζεα μου γλυκεια,εχω συγκινηθει.Συγχαρητηρια και με το καλο να υποδεχτειτε το μπεμπε σας.Θυμαμαι τους κοπους και τις προσπαθειες σου.Εγω ειμαι η Νοτα78,απλα εδω δεν με αφηνε να εχω το ιδιο νειμ,ειχαμε μιλησει λιγο.Την χριστια και την Ψιψινελ εχω χασει.Ελπιζω και εκεινες να εχουν μονον ευχαριστα!Την αγαπη μου σε εσενα και το μπεμπακι σου.Φιλακια πολλα! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Zoe_79K είπε:

Γεια σου @astrogea !! :)

Δεν εχουμε ξαναμιλήσει ποτέ,  εχω διαβάσει όμως την ιστορία σου στο άλλο φορουμ που εκλεισε, και χαιρομαι ΠΑΡΑ πάρα πολυ με τα νέα σου!!! ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ να έρθει το μωράκι!!!! Τετοια φόρουμ έχουν τελικά πολυ μεγάλη δύναμη, και το συνειδητοποιείς σε τέτοιες στιγμές, παρακολουθούσα πολύ καιρό & με πολύ ενδιαφέρον την πορεία σας μαζί με την @Georgia1972   & την @xristia -ήταν η περίοδος που προσπαθούσα κι εγώ σε φυσικό κύκλο τότε & σκεφτόμουν σοβαρά να γυρίσω σελιδα...Θαύμαζα τη δυναμη σας, όσα μοιραζόσασταν, πόσο στηρίζατε η μία την άλλη! Σκέψου, βλέπω το post σου τωρα, και λέω χαμογελώντας ''Α... η astrogea!!' Λες και σε ηξερα! Κι όμως έτσι νιωθω... ΠΟΛΥ ΧΑΡΗΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΆ ΜΕ ΤΑ ΝΕΑ ΣΟΥ! ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ! 

Σε ευχαριστώ πολυ και για τις δικές σου ευχές, αύριο έχω  επαναληπτική χοριακή, μακάρι ΟΛΑ να πάνε καλά!!  

ΣΗΜΕΡΑ περιμένουμε να ακούσουμε ευχάριστα νέα από τα υπόλοιπα κορίτσια!! Ε,  @NINA78', @favol και @lennio !!!

ΝΙΝΑ78 μου, καλο μου ακούγεται το νούμερο!!!!  Ο γιατρός σου τι ειπε?? Γιατί έχεις αμφιβολίες? 

Τα κορίτσια ΣΙΓΟΥΡΑ θα ξέρουν περισσότερα να σου πουν από εμένα, νομίζω όμως ότι πήγαμε σε διπλασιασμό όπως είναι καλο να γίνεται στις 48 ώρες, κι εύχομαι ΟΛΟΨΥΧΑ να σου πανε ολα τέλεια!!!  :wub:

Η αληθεια ειναι πως αυτο το φορουμ με βοηθησε παρα πολυ και ακομη περισσοτερο εσεις που με τα ενθαρυντικα σας λογια μου χαρισατε υπομονη ,επιμονη και γνωσεις που δεν ειχα ,απαραιτητες ωστε να παω διαβασμενη στο τελευταιο μου γιατρο!

Ο επιμενων νικά ή  καλυτερα νίκα? Χα χα!

Ολα θα πανε καλα, πολλες φορες ειναι απαραιτητο  να κανουμε και 4 φορες χοριακη ,μην απογοητευεστε  αρκει να διπλασιαζεται η χοριακη!

Εμενα η πρωτη μου ηταν 355 την 14η μερα ομως 

Η δευτερη 826 οπου ο γιατρος ηταν λιγο επιφυλακτικος και

Η τριτη πηρε μπρος που λενε,3452!

Ο γιατρος  μου ειπε εχει δει εγκυμοσυνη να ξεκιναει απο 20!

1 hour ago, NINA78 είπε:

Αστροτζεα μου γλυκεια,εχω συγκινηθει.Συγχαρητηρια και με το καλο να υποδεχτειτε το μπεμπε σας.Θυμαμαι τους κοπους και τις προσπαθειες σου.Εγω ειμαι η Νοτα78,απλα εδω δεν με αφηνε να εχω το ιδιο νειμ,ειχαμε μιλησει λιγο.Την χριστια και την Ψιψινελ εχω χασει.Ελπιζω και εκεινες να εχουν μονον ευχαριστα!Την αγαπη μου σε εσενα και το μπεμπακι σου.Φιλακια πολλα! 

Nina μου , ναι και βεβαια σε  θυμαμαι!

Ειμαι βεβαιη οτι θα ειναι καλα και τα δευτερα αποτελεσματα!

Χαιρετω και τα υπολοιπα κοριτσια,θα διαβασω σιγα σιγα αυτα που εχετε γραψει για να σας γνωρισω καλυτερα  διοτι δεν εχω διαβασει μονο τα αρχικα!

Καλα αποτελεσματα!!!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, favol είπε:

Νίνα πολύ καλά, συγχαρητήρια, είναι official!! @Zoe_79K δυστυχώς πήρα μια ακόμη αρνητική χοριακή και αρχίζω να μπαίνω στην ιδέα της εξωσωματικής.. Αν έχετε οποιαδήποτε συμβουλή, γιατρό κτλ εδώ ή σε προσωπικό μνμ θα χαιρόμουν να μου πείτε..

Κοριτσι , θα τα πουμε με μηνυματακι!

Καθε φορα που ακουω ασχημα νεα στεναχωριεμαι αλλα σημασια εχει οτι ολες θα πετυχουμε το σκοπο μας!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, favol said:

Χαχα.. το τελευταίο τα λέει όλα! @Zoe_79K να είσαι καλά για τα καλά σου λόγια!! ΣΟυ έυχομαι όλα να πάνε κατ ευχήν! Βασικά με τους γιατρούς είμαι πολύ επιφυλακτική, δεν έχω και πολύ εμπιστοσύνη οποτε αν μια κοπέλα έχει δοκιμάσει 3-4 πχ λόγω ατυχιών θα μπορούσε να συγκρίνει.. Τώρα πόσο να συγκρίνεις από το πρώτο ραντεβού.. Άσε που ακομη και τα ραντεβού είναι πανάκριβα..  Ο γιατρός μου ασχολείται με εξωσωματική αλλά δεν είμαι 100% σίγουρη ότι θα συνεχίσω μαζί του, αναλόγως τι θα μου πει όπως λες, γιαυτο΄θέλω να ενημερωθώ πρώτα. Επίσης επειδή πάμε προς το "ανεξήγητη υπογονιμότητα" ίσως θα επέλεγα κάποιον με καλά "κονε" ώστε να περάσω σίγουρα την επιτροπή γιατί δεν ξέρω μήπως με κόψουν.. Επίσης αναρωτιέμαι γιατί δεν κάνει περισσότερος κόσμος στα δημόσια νοσοκομία αφού προσφέρουν εξωσωματική και το κόστος είναι τόσο μεγάλο στους ιδιώτες.. Είναι επειδή τα εμβρυολογικά τους είναι καλύτερα;

χαχαχα πολύ καλες & εύστοχες οι ερωτήσεις σου!! :wink:

Καταρχήν σε ευχαριστώ πολύ και πάλι για τις ευχές σου για εμένα, μακάρι αύριο ΟΛΑ να πανε καλα!! 

Τώρα, τα υπόλοιπα κορίτσια της παρέας ΣΙΓΟΥΡΑ θα ξέρουν να σου πουν περισσότερα από εμένα, για οσα ρωτάς. Εμένα αυτή είναι η 1η μου φορά εξωσωματικής ever. Εκλεισα 2 ραντεβου "γνωριμίας" όπως σου ελεγα με 2 εξωσωματικούς γιατρούς σε 2 διαφορετικά ιδιωτικά κέντρα, πήγα στο 1ο ραντεβού μαζί με τον σύζυγο, ένιωσα ότι με "κέρδισε" ο γιατρός στο 1ο κέντρο, και ότι έτσι ήθελα να προχωρήσω. Μαζί του. Και αφού το απόφασισα, πήρα τηλέφωνο στο 2ο κέντρο, ευχαρίστησα για την άμεση εξυπηρέτηση, και ακύρωσα το ραντεβού με τον 2ο γιατρό. Έτσι απλά. Δεν πήγα ποτέ στον 2ο γιατρό. Δεν ήθελα να μπερδευτώ ούτε να μπω σε διλημματα μετά, και να συνεχίσω με 2 γιατρούς ταυτόχρονα κλπ  Αφού ένιωσα ότι εμπιστεύομαι τον 1ο γιατρό, μου ενέπνευσε εμπιστοσύνη, το νιώθεις αυτό, τουλάχιστον για εμένα μετρά πολύ αυτή η προσωπική επικοινωνία εκείνη τη στιγμή, ειπα ότι ετσι θα συνεχίσω. Κι έτσι συνέχισα. ΑΥΤΟ εννοούσα πριν λεγοντας ότι εχει σημασία [θεωρώ εγώ] να κάνει σε ΕΣΕΝΑ... "κλικ" ο γιατρός, να σε εμπνεύσει, και να νιώσεις ότι τον εμπιστεύεσαι. Κι αυτό είναι δυνατόν να σου συμβεί στην πρώτη σας επικοινωνία, πιστεύω. Τώρα, όπως γράφεις, μπορεί κάποια κοπέλα να έχει δοκιμάσει 3-4 γιατρούς και να μπορεί να συγκρίνει [κι αυτό μετράει φυσικά!], όμως ....τα δικά της στανταρ ή κριτήρια μπορεί να μην ταιριάζουν με τα δικά σου. Άρα και ο γιατρός που θα προτείνει... εσένα να μη σου κάνει. Μπορεί και να σου κάνει, ομως. Γι αυτό λέω, είναι καθαρά προσωπική επιλογή. Και τύχη, ταυτόχρονα. 

Από δημόσια νοσοκομεία δε ξέρω πολλά..., ούτε από επιτροπές που λες [τι επιτροπή είναι αυτή;] Πιστευω, πάντως, ότι στο δημόσιο υπάρχουν ΠΑΡΑ πολύ καλοί επιστήμονες, τους αδικεί το σύστημα λειτουργίας, και ότι φυσικά και δεν είναι μόνο στον ιδιωτικό τομέα... "καλοί" οι γιατροί. Απλώς μπορεί να υπάρχουν μεγαααααλες καθυστερήσεις και στα ραντεβού εξωσωματικής [όπως και σε τόσα άλλα ιατρικά ραντεβού στο δημόσιο...] γι αυτό ίσως ο κόσμος να μην επιλέγει το δημόσιο για εξωσωματικές. Μπορεί να μη θέλει να χάσει χρόνο. Δεν το ξέρω σίγουρα, δεν εχω ασχοληθεί, μια υπόθεση κάνω. Μπορεί και τα εμβρυολογικά κέντρα ή ο εξοπλισμός γενικότερα να είναι καλύτερος στα ιδιωτικά κέντρα από ότι είναι στο δημόσιο, καθώς τα ιδιωτικά κέντρα έχουν και τον ανταγωνισμό μεταξύ τους, και επενδύουν στα καλυτερα αποτελεσματα... Κάποια άλλη κοπέλα πάντως με μεγάλυτερα εμπειρία και γνώση του δημοσίου & των διαδικασιών εκεί, μπορεί να σου δώσει καλύτερη εικόνα.

ΤΟ ΠΙΟ ΒΑΣΙΚΟ, πιστευω, είναι να ενημερωθείς πρωτα από όλα από τον γιατρό που ήδη έχεις!!! Aυτός ξερει το ιστορικό σου κλπ κλπ, κι έχει την αξία του να δουμε τι θα σου πει. Τι θα προτείνει ως επόμενα βήματα από εδώ και στο εξής για εσένα, αν χρειάζονται κάποιες επιπλέον εξετάσεις κλπ κλπ και ΕΠΙΣΗΣ πώς θα εξηγήσει αυτην την.... "ανεξηγητη υπογονιμότητα" που λες. Ολα εξηγούνται. Αρα θεωρητικά πρέπει να μπορεί να σου δώσει μια ικανοποιητική εξήγηση. Κι εγώ εμφάνισα τέτοιο "ανεξήγητο θεματάκι", πολυ ξαφνικά στα 33-34, και προεκυψε ότι ειχα προωρη ωοθηκική ανεπάρκεια, με πολύ χαμηλό απόθεμα ωαρίων για την ηλικία μου. Δυστυχώς. Αλλά κι αυτό μια εξήγηση είναι.

ΕΠΙΣΗΣ, ενδεχομένως κάποιος γυναικολόγος από δημόσιο νοσοκομείο που γνωρίζεις ή εμπιστεύεσαι θα μπορούσε να σου ...γράψει αδειες κλπ  ή ιατρικές γνωματεύσεις για επιτροπές [δε ξερω ακριβώς τι θα χρειαζόσουν, ένα παράδειγμα λεω] χωρίς να είναι αυτός ο 1ος σου γιατρος, δλδ ο εξωσωματικός που θα επιλέξεις. Αλλά να λειτουργήσει ως ο 2ος γιατρός, εφόσον αυτό είναι δυνατόν, τον γνωρίζεις ή σου τον συστήσουν κλπ, για να έχεις ίσως τις πιθανότητες που χρειάζεσαι όπως λες/τα ...κονε/ τα δικαιολογητικά από δημόσιο φορέα κλπ κλπ που αναφέρεις, για να μη σε "κόψει" η επιτροπη. 

Περιμένω νέα σου, καλή επιτυχία!!! Και ειπαμε: ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ ΘΕΤΙΚΑ !!!!  :wub:

 

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια :)

Favol λυπάμαι πολύ για το αποτέλεσμα. Πάρε το χρόνο που θες και προχώρα! Και όλα θα πάνε καλά, θα δεις.

ΝΙΝΑ78 μπράβο και μόνο μπράβο και με το καλό κι η Ζωή αύριο :)

PALMOIRA μου εχεις δίκιο, πιτσες θα παραγγειλουμε! Έχω μάθει Γαλλία που η σαμπάνια πάει με απεριτιφ. Λοιπόν το βρήκα, σαμπάνια με καναπεδακια και θα προχωρήσουμε σε πίτσες με μπύρες ε;;; Αχ πείνασα!

Λοιπόν εγώ πήγα στο γιατρό, πολύ ξεκαθαρος, πολύ χάρηκα. 

Πιστεύει πως υπάρχει πιθανότητα κ αξιζει τον κόπο να κάνω μια με δικά μου. Με ήπια διέγερση και αν την 5η μέρα δεν έχουν διεγερθεί κάποιος αριθμός που θέλουμε να σταματήσω αμέσως. 

Εμενα βρε κορίτσια δε μ απασχολεί ιδιαίτερα αν θα έχει το παιδάκι μου το δικό μου DNA. Είμαι έτοιμη και για δωρεα. Σκέφτομαι και τις πιθανότητες αποβολής απλά κ μόνο λόγω ηλικίας. Θα πρέπει μαλον ν ακολουθήσουμε το ένστικτο μας. Είναι κ το οικονομικό. 

Οι πιθανότητες μιας τελειομηνη εγκυμοσύνης με δωρεά δε συγκρίνονται. 

Εμπιστευομαι το γιατρό. Πρέπει να ναι κι ο πρώτος που μπορώ να πω οτι  βγήκα από το ιατρείο κ ήξερα ακριβώς τι μου συμβαινει, πια είναι η κατάσταση κ τι προβλέπεται.

Ξερω πως είναι μια καθαρά προσωπική απόφαση αλλά εάν θελήσετε να μου πείτε τη γνώμη σας, είναι πάνω από καλοδεχούμενη!

Τη γιορτή θα την κάνουμε κορίτσια. Σας το λέω :)

Σας φιλώ πολύ!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , lennio είπε:

Γεια σας κορίτσια :)

Favol λυπάμαι πολύ για το αποτέλεσμα. Πάρε το χρόνο που θες και προχώρα! Και όλα θα πάνε καλά, θα δεις.

ΝΙΝΑ78 μπράβο και μόνο μπράβο και με το καλό κι η Ζωή αύριο :)

PALMOIRA μου εχεις δίκιο, πιτσες θα παραγγειλουμε! Έχω μάθει Γαλλία που η σαμπάνια πάει με απεριτιφ. Λοιπόν το βρήκα, σαμπάνια με καναπεδακια και θα προχωρήσουμε σε πίτσες με μπύρες ε;;; Αχ πείνασα!

Λοιπόν εγώ πήγα στο γιατρό, πολύ ξεκαθαρος, πολύ χάρηκα. 

Πιστεύει πως υπάρχει πιθανότητα κ αξιζει τον κόπο να κάνω μια με δικά μου. Με ήπια διέγερση και αν την 5η μέρα δεν έχουν διεγερθεί κάποιος αριθμός που θέλουμε να σταματήσω αμέσως. 

Εμενα βρε κορίτσια δε μ απασχολεί ιδιαίτερα αν θα έχει το παιδάκι μου το δικό μου DNA. Είμαι έτοιμη και για δωρεα. Σκέφτομαι και τις πιθανότητες αποβολής απλά κ μόνο λόγω ηλικίας. Θα πρέπει μαλον ν ακολουθήσουμε το ένστικτο μας. Είναι κ το οικονομικό. 

Οι πιθανότητες μιας τελειομηνη εγκυμοσύνης με δωρεά δε συγκρίνονται. 

Εμπιστευομαι το γιατρό. Πρέπει να ναι κι ο πρώτος που μπορώ να πω οτι  βγήκα από το ιατρείο κ ήξερα ακριβώς τι μου συμβαινει, πια είναι η κατάσταση κ τι προβλέπεται.

Ξερω πως είναι μια καθαρά προσωπική απόφαση αλλά εάν θελήσετε να μου πείτε τη γνώμη σας, είναι πάνω από καλοδεχούμενη!

Τη γιορτή θα την κάνουμε κορίτσια. Σας το λέω :)

Σας φιλώ πολύ!

Εννοειται ότι θα την κάνουμε τη γιορτή! Με πίτσες, καναπεδακια και ότι άλλο θέλετε! Η σαμπάνια μένει όμως ανεξάρτητα από το μενού! Το σημαντικότερο είναι ότι θα είναι γιορτή με μωρά!!

  • Μου αρέσει 3

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 24 λεπτά , lennio είπε:

Γεια σας κορίτσια :)

Favol λυπάμαι πολύ για το αποτέλεσμα. Πάρε το χρόνο που θες και προχώρα! Και όλα θα πάνε καλά, θα δεις.

ΝΙΝΑ78 μπράβο και μόνο μπράβο και με το καλό κι η Ζωή αύριο :)

PALMOIRA μου εχεις δίκιο, πιτσες θα παραγγειλουμε! Έχω μάθει Γαλλία που η σαμπάνια πάει με απεριτιφ. Λοιπόν το βρήκα, σαμπάνια με καναπεδακια και θα προχωρήσουμε σε πίτσες με μπύρες ε;;; Αχ πείνασα!

Λοιπόν εγώ πήγα στο γιατρό, πολύ ξεκαθαρος, πολύ χάρηκα. 

Πιστεύει πως υπάρχει πιθανότητα κ αξιζει τον κόπο να κάνω μια με δικά μου. Με ήπια διέγερση και αν την 5η μέρα δεν έχουν διεγερθεί κάποιος αριθμός που θέλουμε να σταματήσω αμέσως. 

Εμενα βρε κορίτσια δε μ απασχολεί ιδιαίτερα αν θα έχει το παιδάκι μου το δικό μου DNA. Είμαι έτοιμη και για δωρεα. Σκέφτομαι και τις πιθανότητες αποβολής απλά κ μόνο λόγω ηλικίας. Θα πρέπει μαλον ν ακολουθήσουμε το ένστικτο μας. Είναι κ το οικονομικό. 

Οι πιθανότητες μιας τελειομηνη εγκυμοσύνης με δωρεά δε συγκρίνονται. 

Εμπιστευομαι το γιατρό. Πρέπει να ναι κι ο πρώτος που μπορώ να πω οτι  βγήκα από το ιατρείο κ ήξερα ακριβώς τι μου συμβαινει, πια είναι η κατάσταση κ τι προβλέπεται.

Ξερω πως είναι μια καθαρά προσωπική απόφαση αλλά εάν θελήσετε να μου πείτε τη γνώμη σας, είναι πάνω από καλοδεχούμενη!

Τη γιορτή θα την κάνουμε κορίτσια. Σας το λέω :)

Σας φιλώ πολύ!

Λενιώ μου όπως λες είναι προσωπική απόφαση. Εφόσον όμως ο γιατρός πιστεύει ότι αξίζει μια απόπειρα ακόμα ίσως να το δοκιμάσεις. Ειδικά από τη στιγμή που σου ενέπνευσε εμπιστοσύνη ο συγκεκριμένος γιατρός. Και όχι για να έχει το μωρό τα δικά σου γονίδια. Αλλά αφενός για να μην μείνεις με το αν, αφετέρου (μη γελιόμαστε) η λύση των δανεικών προσθέτει ένα ακόμα layer πολυπλοκότητας στην ήδη δύσκολη δουλειά της ανατροφής ενός μωρού. 

Νομίζω το πιο σημαντικό είναι που σου ταιριάξε ο γιατρός. Ηρέμησε, βάλτε τα με τον άντρα σου κάτω, σκεφτείτε τι μπορείτε, τι θέλετε και τι αντέχετε να κάνετε και αποφασίστε! 

@NINA78 μια χαρά τη βλέπω τη χοριακη, ωραίος διπλασιασμός. Αν κατάλαβα καλά ο γιατρός σου είπε ξανά την άλλη βδομάδα; Θετικό το βλέπω αυτό -δεν ανησυχεί για αυτό. 

@favol λυπάμαι πολύ για το αρνητικό αποτέλεσμα. Σχετικά με το κέντρο ή γιατρό θα συμφωνήσω με τη Ζωή μας. Είναι πολύ προσωπικό θέμα, ποιος θα σου κάνει εσένα. Μπορώ να σου στείλω σε ποιον πάω εγώ αν θέλεις, αλλά χωρίς αυτό να σημαίνει ότι τον συστήνω. Και εμένα ο γυναικολόγος που έχω χρόνια μου τον σύστησε και για να είμαι ειλικρινής εμπιστεύτηκα το γιατρό μου και δεν ασχολήθηκα αν "μου αρέσει ή όχι" ο εξωσωματικος. Πάντως πιστεύω ότι από το πρώτο ραντεβού μπορείς να καταλάβεις αν σου ταιριάζει.Όσο για την επιτροπή όλα τα κέντρα ξέρουν τι χρειάζεται και βοηθούν νομίζω. Επίσης μια χαρά εγκρίνει η επιτροπή φάρμακα και με τη αιτιολογία της ανεξήγητης υπογονιμότητας - ειδικά σε εσένα που έχεις κάνει ήδη σπερματεγχυσεις. Την σπερματεγχυση την έκανες σε φυσικό κύκλο ή πήρες και κλομιφαινη; Από εξετάσεις τι έχετε κάνει; 

@palmoira κορίτσι εσώκλειστο πώς τα πας; Την παλεύεις καθόλου; Πώς να σε βοηθήσουμε; Να προτείνουμε καμιά σειρά; Κανένα βιβλίο; Κανένα κέντημα; 

@Zoe_79K αύριο η δική σου επαναληπτική; Καλά αποτελέσματα (για τα οποία είμαι σίγουρη!)

@zoel77 Συνοδοιπόρε μου τι κάνεις; Σε τι φάση είσαι; Πώς τα πας με τα φάρμακα; 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλέ. .. τι γίνεται εδώ μέσα κι εγώ δεν είχα πάρει χαμπάρι;  Κολλητικό είναι;  :) Μπράβο, μπράβο,  μπράβο! !! Πολλά φιλιά σας στέλνω και πολλές ευχές να έχετε όλες σας μια ανεφελη εγκυμοσύνη! !  Οι δύσκολες μέρες πέρασαν. Με το καλό στις όμορφες πια,  σε αυτές με τις μωρουδιστικες αγκαλίτσες! !

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα.  Είχα καιρό να γράψω αλλά σας παρακολουθούσα. Ελπίζω να με θυμάστε....::)  Εγώ εξάντλησα το δικό μου γενετικό υλικό χωρίς καμία επιτυχία και προχωράω σε δωρεά μόλις το κανονίσω με το κέντρο...Δεν έχω άλλες δυνάμεις ούτε για φυσικούς, ούτε για διεγέρσεις, ούτε για τίποτα. Δυστυχώς έχω άγχος αν θα είναι όλα οκ με το ενδομήτριο καθώς δεν έχω μείνει ποτέ έγκυος. Οι 2 γιατροί που είχα ως τώρα θεωρούν ότι δεν υπάρχει θέμα εκεί (έχω κάνει υστεροσκόπηση και βιοψία ενδομητρίου, όλα οκ). Μακάρι να ναι καλά κορίτσια μου γιατί δεν βαστώ άλλη ταλαιπώρια.

@lennio μου, γλυκό μου Γαλλάκι, καλώς ήρθες. Συμφωνώ με Αλίνα, αν έχεις ψυχικές και οικονομικές αντοχές κάνε μια προσπάθεια με τα δικά σου εφόσον το λέει και ο γιατρός για να μην έχεις στο μέλλον 'coulda, woulda, shoulda'

@alina80 μπράβο για την γρήγορη και αβίαστη απόφασή σου. Σε θαυμάζω και το εννοώ! Εγώ είχα κάτι ψήγματα αμφιβολίας που ευτυχώς εξαϋλώθηκαν κυρίως με την βοήθεια μιας υπέροχης κοπέλας από εδώ... Ολα θα πάνε σούπερ, σε λίγο θα μας λες τα δικά σου καλά νέα μαζί με την @zoel77

@NINA78 .............................μωρό μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Δακρύζω που στα γράφω, συγχαρητήρια!!!!!!!!!!!!!! Θα γίνεις(και τα υπόλοιπα κορίτσια κι όλες μας) μια υπέροχη μαμά!!!!!!!!  Σε όλα τα κορίτσια παρακάτω τις θερμότερες ευχές μου, με το καλό τα μπεμπάκια σας, το αξίζετε τόσο πολύ!!!!!!!!!!!!!!           Σας φιλώ πολύ πολύ πολύ

@astrogea @Kalipso1978  @Zoe_79K @ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ@palmoira

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, alina80 είπε:

Λενιώ μου όπως λες είναι προσωπική απόφαση. Εφόσον όμως ο γιατρός πιστεύει ότι αξίζει μια απόπειρα ακόμα ίσως να το δοκιμάσεις. Ειδικά από τη στιγμή που σου ενέπνευσε εμπιστοσύνη ο συγκεκριμένος γιατρός. Και όχι για να έχει το μωρό τα δικά σου γονίδια. Αλλά αφενός για να μην μείνεις με το αν, αφετέρου (μη γελιόμαστε) η λύση των δανεικών προσθέτει ένα ακόμα layer πολυπλοκότητας στην ήδη δύσκολη δουλειά της ανατροφής ενός μωρού. 

Νομίζω το πιο σημαντικό είναι που σου ταιριάξε ο γιατρός. Ηρέμησε, βάλτε τα με τον άντρα σου κάτω, σκεφτείτε τι μπορείτε, τι θέλετε και τι αντέχετε να κάνετε και αποφασίστε! 

@NINA78 μια χαρά τη βλέπω τη χοριακη, ωραίος διπλασιασμός. Αν κατάλαβα καλά ο γιατρός σου είπε ξανά την άλλη βδομάδα; Θετικό το βλέπω αυτό -δεν ανησυχεί για αυτό. 

@favol λυπάμαι πολύ για το αρνητικό αποτέλεσμα. Σχετικά με το κέντρο ή γιατρό θα συμφωνήσω με τη Ζωή μας. Είναι πολύ προσωπικό θέμα, ποιος θα σου κάνει εσένα. Μπορώ να σου στείλω σε ποιον πάω εγώ αν θέλεις, αλλά χωρίς αυτό να σημαίνει ότι τον συστήνω. Και εμένα ο γυναικολόγος που έχω χρόνια μου τον σύστησε και για να είμαι ειλικρινής εμπιστεύτηκα το γιατρό μου και δεν ασχολήθηκα αν "μου αρέσει ή όχι" ο εξωσωματικος. Πάντως πιστεύω ότι από το πρώτο ραντεβού μπορείς να καταλάβεις αν σου ταιριάζει.Όσο για την επιτροπή όλα τα κέντρα ξέρουν τι χρειάζεται και βοηθούν νομίζω. Επίσης μια χαρά εγκρίνει η επιτροπή φάρμακα και με τη αιτιολογία της ανεξήγητης υπογονιμότητας - ειδικά σε εσένα που έχεις κάνει ήδη σπερματεγχυσεις. Την σπερματεγχυση την έκανες σε φυσικό κύκλο ή πήρες και κλομιφαινη; Από εξετάσεις τι έχετε κάνει; 

@palmoira κορίτσι εσώκλειστο πώς τα πας; Την παλεύεις καθόλου; Πώς να σε βοηθήσουμε; Να προτείνουμε καμιά σειρά; Κανένα βιβλίο; Κανένα κέντημα; 

@Zoe_79K αύριο η δική σου επαναληπτική; Καλά αποτελέσματα (για τα οποία είμαι σίγουρη!)

@zoel77 Συνοδοιπόρε μου τι κάνεις; Σε τι φάση είσαι; Πώς τα πας με τα φάρμακα; 

Ναι εάν έχετε καμία καλή σειρά στο Netflix δέχομαι προτάσεις!!

πρίν από 36 λεπτά , Daphne259 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα.  Είχα καιρό να γράψω αλλά σας παρακολουθούσα. Ελπίζω να με θυμάστε....::)  Εγώ εξάντλησα το δικό μου γενετικό υλικό χωρίς καμία επιτυχία και προχωράω σε δωρεά μόλις το κανονίσω με το κέντρο...Δεν έχω άλλες δυνάμεις ούτε για φυσικούς, ούτε για διεγέρσεις, ούτε για τίποτα. Δυστυχώς έχω άγχος αν θα είναι όλα οκ με το ενδομήτριο καθώς δεν έχω μείνει ποτέ έγκυος. Οι 2 γιατροί που είχα ως τώρα θεωρούν ότι δεν υπάρχει θέμα εκεί (έχω κάνει υστεροσκόπηση και βιοψία ενδομητρίου, όλα οκ). Μακάρι να ναι καλά κορίτσια μου γιατί δεν βαστώ άλλη ταλαιπώρια.

@lennio μου, γλυκό μου Γαλλάκι, καλώς ήρθες. Συμφωνώ με Αλίνα, αν έχεις ψυχικές και οικονομικές αντοχές κάνε μια προσπάθεια με τα δικά σου εφόσον το λέει και ο γιατρός για να μην έχεις στο μέλλον 'coulda, woulda, shoulda'

@alina80 μπράβο για την γρήγορη και αβίαστη απόφασή σου. Σε θαυμάζω και το εννοώ! Εγώ είχα κάτι ψήγματα αμφιβολίας που ευτυχώς εξαϋλώθηκαν κυρίως με την βοήθεια μιας υπέροχης κοπέλας από εδώ... Ολα θα πάνε σούπερ, σε λίγο θα μας λες τα δικά σου καλά νέα μαζί με την @zoel77

@NINA78 .............................μωρό μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Δακρύζω που στα γράφω, συγχαρητήρια!!!!!!!!!!!!!! Θα γίνεις(και τα υπόλοιπα κορίτσια κι όλες μας) μια υπέροχη μαμά!!!!!!!!  Σε όλα τα κορίτσια παρακάτω τις θερμότερες ευχές μου, με το καλό τα μπεμπάκια σας, το αξίζετε τόσο πολύ!!!!!!!!!!!!!!           Σας φιλώ πολύ πολύ πολύ

@astrogea @Kalipso1978  @Zoe_79K @ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ@palmoira

Καλή επιτυχία! Να σκέφτεσαι θετικά και θα δεις ότι όλα θα πάνε καλά! 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , palmoira είπε:

Ναι εάν έχετε καμία καλή σειρά στο Netflix δέχομαι προτάσεις!!

Καλή επιτυχία! Να σκέφτεσαι θετικά και θα δεις ότι όλα θα πάνε καλά! 

Αν σου αρέσουν τα εποχής δες το The crown! 

@Daphne259 Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Αν και δεν είναι έτσι. Με συγκινήσες. Καλή επιτυχία εύχομαι. Αφού λένε οι γιατροί ότι ενδομήτριο και λοιπά είναι μια χαρά μην σε αγχώνει καθόλου. Άλλωστε θα σε πλακώσουν στα φάρμακα θα παχύνει μια χαρά! Αν χρειαστείς βοήθεια, να μιλήσεις, στήριξη κάπου να βγάλεις τα "ψήγματα" εδώ είμαστε (και σε π.μ.). 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...