Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Κωνσταντίνα16 είπε:

Να μπεις να μας πεις τα ευχάριστα γιατί σίγουρα θα είναι!!

Σε ευχαριστώ Κωνσταντίνα μου να είσαι καλα ❤

1 hour ago, nanoula90 είπε:

Καλημέρα κοριτσάρες. Θα περιμενουμε νεα σας για τα μπεμπακια σας! Οσες φορες κ να πηγαινουμε μωρε να τα βλεπουμε δεν φτανουν. Εγω μονο που τελευταια σκεφτομαι να μην παιρνω τον αντρα μαζι. Κανει αυτα τα χαζα κλασσικα "αστεια" που τα λενε κ γελανε μονοι τους, οταν μας δειχνει ο γιατρος το κεφαλι του κ τον εγκεφαλο πεταγεται και λεει ευτυχως δεν μοιαζει στη γυναικα μου.<_< πετανε κ οι δικοι σας τετοια εξυπνα, η σε μενα μονο ελαχε ο χωρατατζης?

Αχαχαχαχα και ο δικος μου πεταει κατι τετοια! Να τους γνωρισουμε χαχα! Ειναι τόσο χαρούμενοι μωρε που τα αστειακια πανε και έρχονται. :razz:


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 2 λεπτά , Nicol_ είπε:

Σε ευχαριστώ Κωνσταντίνα μου να είσαι καλα ❤

Αχαχαχαχα και ο δικος μου πεταει κατι τετοια! Να τους γνωρισουμε χαχα! Ειναι τόσο χαρούμενοι μωρε που τα αστειακια πανε και έρχονται. :razz:

Ναι ναι, τετοια αστεια ρε παιδακι μου, μα που τα βρισκουν? Εχε χαρη που οντως το κανει απο χαρα μωρε ο γλυκουλης, γιατι αλλιως κ γω μπορω να κανω τετοια αστειακια με το μωρο, αλλα οχι για τον εγκεφαλο, για αλλο κεφαλι, να δουμε αν θα γελαει μετα χαχαχαχα

  • Χαχα 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , nanoula90 είπε:

Ναι ναι, τετοια αστεια ρε παιδακι μου, μα που τα βρισκουν? Εχε χαρη που οντως το κανει απο χαρα μωρε ο γλυκουλης, γιατι αλλιως κ γω μπορω να κανω τετοια αστειακια με το μωρο, αλλα οχι για τον εγκεφαλο, για αλλο κεφαλι, να δουμε αν θα γελαει μετα χαχαχαχα

Αχαχαχαχα!!! Εμενα εχει αστειευτει ηδη και για αυτο το κομμάτι! ! Διεκρινε στον υπερηχο οτι παμε καλα απο προσοντα και διαπιστωσε Ποσο του μοιαζει ο γιος και τετοια χαχαχαχα!! :razz:

  • Χαχα 3

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Nicol_ είπε:

Αχαχαχαχα!!! Εμενα εχει αστειευτει ηδη και για αυτο το κομμάτι! ! Διεκρινε στον υπερηχο οτι παμε καλα απο προσοντα και διαπιστωσε Ποσο του μοιαζει ο γιος και τετοια χαχαχαχα!! :razz:

Πωωωω ιδιοι ειναι !!!!! Ακριβως τα ιδια λενε χαχαχαχα. Τι τραβαμε κ μεις


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αφήστε τους να το διασκεδάζουν! Αν σκεφτείτε, ο υπέρηχος είναι η μόνη τους ευκαιρία να δουν το μωρό και να νιώσουν μπαμπάδες. Εμεις είμαστε τυχερές γιατί το νιώθουμε να μεγαλώνει! 

  • Μου αρέσει 6

preg.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, palmoira είπε:

Καλημέρα κοριτσια! Πως είστε? @marirene συγχαρητήρια και καλωσόρισες στην παρέα μας! @Diavolitsa τέλος καλό όλα καλά! Θα το αντιμετωπίσεις εύκολα, άδικα στεναχωρήθηκες! Μπράβο και στα κοριτσια μας που πήγαν στους υπερήχους και είδαν τα μωράκια τους! Πάντα να έχουμε καλά νέα για όλα τα μπεμπακια μας! 

Εγω εχθες το βράδυ είχα πάλι αρκετά καφέ. Στεναχωρήθηκα πολύ γιατί τόσες μέρες δεν είχα τίποτε και ξαφνικά πισογυρίσματα. Ευτυχως δεν ήταν αίμα όποτε δεν ανησυχώ ιδιαίτερα για το μωρό αλλά στεναχωριέμαι γιατί όποτε πάω να πω ωραία όλα από εδώ και πέρα θα είναι καλά κάτι γίνεται πάλι. Τέλος πάντων σήμερα το βράδυ πάμε στο γιατρό και είμαι χαρούμενη αλλά και λιγάκι αγχωμένη. Έχω αγχωθεί και με τη δουλειά πολύ. Όπως πάνε τα πράγματα δεν θέλω να ξαναγυρίσω,είναι πολύ μεγάλο το ρίσκο αλλά δυσκολεύομαι να τους το πω και δεν σας το κρύβω φοβαμαι και για τη δουλειά μου. Από την άλλη δεν υπάρχει τίποτε πιο σημαντικό για εμένα αυτή τη στιγμή από αυτό το μωρό και δεν θέλω να ρισκάρω. Θα δούμε τι θα μας πει και σήμερα και βλέποντας και κάνοντας. 

Νομίζω ότι είναι η αμηχανία τους που δεν μπορούν να διαχειριστούν οι κακόμοιροι....μην τον παρεξηγείς! Και εμένα κατά διαστήματα έχει πει διάφορα αλλά τον προκαλεί και ο γιατρός! Μάλλον γιατί τον βλέπει αγχωμένο και θέλει να τον χαλαρώσει. Είμαι εγώ για εξέταση και έχω τους δυο τους από πάνω μου να κάνουν πλακίτσα! 

Σε καταλαβαίνω απόλυτα!!κάθε φορά που λέω οκ παμε καλά...τσουυυκ αίμα.. Κ μ πέφτουν τα αυτιΆ.. μήπως και σένα είναι λόγω πλακούντα?Μέχρι Ν ανέβει Ν προκαλεί αιμάτωματακια? Εμένα μάλλον αυτό είναι γτ δε βλέπουν κάποια αποκόλληση. Κ πρέπει να ξεκουραζομαι..Κ αισθάνομαι λίγο άσχημα γτ έρχονται μαμά πεθερά εναλλάξ Κ Εγώ δεν ξαπλώνω απλά γυρνάω στο Σπίτι..λες Κ τις κοροϊδεύω...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , oneira_glyka είπε:

Σε καταλαβαίνω απόλυτα!!κάθε φορά που λέω οκ παμε καλά...τσουυυκ αίμα.. Κ μ πέφτουν τα αυτιΆ.. μήπως και σένα είναι λόγω πλακούντα?Μέχρι Ν ανέβει Ν προκαλεί αιμάτωματακια? Εμένα μάλλον αυτό είναι γτ δε βλέπουν κάποια αποκόλληση. Κ πρέπει να ξεκουραζομαι..Κ αισθάνομαι λίγο άσχημα γτ έρχονται μαμά πεθερά εναλλάξ Κ Εγώ δεν ξαπλώνω απλά γυρνάω στο Σπίτι..λες Κ τις κοροϊδεύω...

Γιατί δεν τους το λες;;; Στη χειρότερη ξάπλωσε μπροστά τους στον καναπέ..  1,2,3 θα το καταλάβουν απο μονες τους..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Elfer είπε:

Γιατί δεν τους το λες;;; Στη χειρότερη ξάπλωσε μπροστά τους στον καναπέ..  1,2,3 θα το καταλάβουν απο μονες τους..

Όχι δεν με αφήνουν να κάνω τπτ λόγω Τ αίματος.. έχουν όλη μέρα τ παιδιά..μαγειρεύουν κλπ Αλλά αισθάνομαι άσχημα γτ δε  Μ είπε η γιατρός ξάπλα..απλά μη κουράζομαι. Κ Επειδή Θ κάνω κ τη βόλτα Μ μέσα στο σπίτι νιώθω λες κ Τις εκμεταλλευομαι..εντωμεταξύ Μ λένε μη κάνω τπτ.. Ούτε φαΐ Ν βάλω στο πιάτο Π λέει ο  Λόγος..Αλλά δεν είναι τόσο τραγικά νομίζω..απλά δε πρέπει ν σκύβω Κ Ν σηκώνω βάρη..Κ φυσικά δουλειές.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , oneira_glyka είπε:

Όχι δεν με αφήνουν να κάνω τπτ λόγω Τ αίματος.. έχουν όλη μέρα τ παιδιά..μαγειρεύουν κλπ Αλλά αισθάνομαι άσχημα γτ δε  Μ είπε η γιατρός ξάπλα..απλά μη κουράζομαι. Κ Επειδή Θ κάνω κ τη βόλτα Μ μέσα στο σπίτι νιώθω λες κ Τις εκμεταλλευομαι..εντωμεταξύ Μ λένε μη κάνω τπτ.. Ούτε φαΐ Ν βάλω στο πιάτο Π λέει ο  Λόγος..Αλλά δεν είναι τόσο τραγικά νομίζω..απλά δε πρέπει ν σκύβω Κ Ν σηκώνω βάρη..Κ φυσικά δουλειές.. 

Κατσε καλε κ απολαυσε το κ μη νιωθεις ασχημα τις ευχαριστει αυτο που κανουν 

  • Μου αρέσει 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 34 λεπτά , oneira_glyka είπε:

Όχι δεν με αφήνουν να κάνω τπτ λόγω Τ αίματος.. έχουν όλη μέρα τ παιδιά..μαγειρεύουν κλπ Αλλά αισθάνομαι άσχημα γτ δε  Μ είπε η γιατρός ξάπλα..απλά μη κουράζομαι. Κ Επειδή Θ κάνω κ τη βόλτα Μ μέσα στο σπίτι νιώθω λες κ Τις εκμεταλλευομαι..εντωμεταξύ Μ λένε μη κάνω τπτ.. Ούτε φαΐ Ν βάλω στο πιάτο Π λέει ο  Λόγος..Αλλά δεν είναι τόσο τραγικά νομίζω..απλά δε πρέπει ν σκύβω Κ Ν σηκώνω βάρη..Κ φυσικά δουλειές.. 

Πραγματικά εχει δίκιο η Vaso. Αφου εχεις κι αλλα παιδάκια κ ξέρεις πως είναι... Απόλαυσε τη στιγμή κ μην κάνεις απολυτως τπτ. Να λες παλι καλά που ειναι κοντά και μπορούν να σε βοηθήσουν!!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, oneira_glyka είπε:

Σε καταλαβαίνω απόλυτα!!κάθε φορά που λέω οκ παμε καλά...τσουυυκ αίμα.. Κ μ πέφτουν τα αυτιΆ.. μήπως και σένα είναι λόγω πλακούντα?Μέχρι Ν ανέβει Ν προκαλεί αιμάτωματακια? Εμένα μάλλον αυτό είναι γτ δε βλέπουν κάποια αποκόλληση. Κ πρέπει να ξεκουραζομαι..Κ αισθάνομαι λίγο άσχημα γτ έρχονται μαμά πεθερά εναλλάξ Κ Εγώ δεν ξαπλώνω απλά γυρνάω στο Σπίτι..λες Κ τις κοροϊδεύω...

Πολύ φοβαμαι ότι πάλι κάποια αποκόλληση είναι ή παλιό αίμα από την προηγούμενη. Εμένα φαίνεται στον υπέρηχο, δυο φορές στο ίδιο σημείο. Βέβαια όταν έχεις περάσει την αιμορραγία που πέρασα την προηγουμενη φορά, το σημερινό μου φαίνεται πταίσμα. Είναι δυνατόν όμως να μην αγχώνεσαι? Όχι! Και εγώ στο κρεββάτι γενικά αίμα, τις τελευταίες μέρες άρχισα να σηκώνομαι λίγο περισσότερο στο σπίτι. Μη φανταστείς τίποτε φοβερό...


preg.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, palmoira είπε:

Πολύ φοβαμαι ότι πάλι κάποια αποκόλληση είναι ή παλιό αίμα από την προηγούμενη. Εμένα φαίνεται στον υπέρηχο, δυο φορές στο ίδιο σημείο. Βέβαια όταν έχεις περάσει την αιμορραγία που πέρασα την προηγουμενη φορά, το σημερινό μου φαίνεται πταίσμα. Είναι δυνατόν όμως να μην αγχώνεσαι? Όχι! Και εγώ στο κρεββάτι γενικά αίμα, τις τελευταίες μέρες άρχισα να σηκώνομαι λίγο περισσότερο στο σπίτι. Μη φανταστείς τίποτε φοβερό...

Μπορει να ειναι κ απτην ιδια εμενα τοσους μηνες δεν ειχε φυγει κ ειχα καθημερινα πολυ αιμα ουτε στη περιοδο δεν ειχα τοσο. καφε τωρα τελευταία ειδα που αρχισε να φευγει φαντασου δε γινεται να μην ανχωνεσαι το ξερω καλα αλλά οπως λες οταν εχεις περασει μεγαλυτερη μετα σου φαίνεται τιποτα το καφε.μην ανησυχεις λιγο υπομονη κανε κ θα περασει


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Vasoth. είπε:

Μπορει να ειναι κ απτην ιδια εμενα τοσους μηνες δεν ειχε φυγει κ ειχα καθημερινα πολυ αιμα ουτε στη περιοδο δεν ειχα τοσο. καφε τωρα τελευταία ειδα που αρχισε να φευγει φαντασου δε γινεται να μην ανχωνεσαι το ξερω καλα αλλά οπως λες οταν εχεις περασει μεγαλυτερη μετα σου φαίνεται τιποτα το καφε.μην ανησυχεις λιγο υπομονη κανε κ θα περασει

Ναι Βάσω μου το αντιμετωπίζω αρκετά χαλαρά πλέον. Όταν έχεις φτάσει σε σημείο να αιμορραγεις ολο το βράδυ και να λιποθυμάς από την αιμορραγία, να τρέχει ποτάμι το αίμα ασταμάτητα και να γεμίζεις σερβιέτες,πετσέτες,σεντόνια και στρώματα...το καφέ είναι τίποτε! Απλά με στεναχωρεί γιατί θα ήθελα μια λίγο πιο ήρεμη εγκυμοσυνη ειδικά λόγω του ιστορικού μου. Μπορώ να κάνω όποια θυσία χρειαστεί αλλά πρέπει όλα πια να μου είναι τόσο δύσκολα? 

Με έχει πιάσει τώρα το παράπονο, δεν θέλω να είμαι αχάριστη...Είναι που έχουμε και γιατρό σήμερα το βράδυ και δεν περνάει η ώρα με τίποτε! 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , palmoira είπε:

Ναι Βάσω μου το αντιμετωπίζω αρκετά χαλαρά πλέον. Όταν έχεις φτάσει σε σημείο να αιμορραγεις ολο το βράδυ και να λιποθυμάς από την αιμορραγία, να τρέχει ποτάμι το αίμα ασταμάτητα και να γεμίζεις σερβιέτες,πετσέτες,σεντόνια και στρώματα...το καφέ είναι τίποτε! Απλά με στεναχωρεί γιατί θα ήθελα μια λίγο πιο ήρεμη εγκυμοσυνη ειδικά λόγω του ιστορικού μου. Μπορώ να κάνω όποια θυσία χρειαστεί αλλά πρέπει όλα πια να μου είναι τόσο δύσκολα? 

Με έχει πιάσει τώρα το παράπονο, δεν θέλω να είμαι αχάριστη...Είναι που έχουμε και γιατρό σήμερα το βράδυ και δεν περνάει η ώρα με τίποτε! 

Σε καταλαβαινω φτανω κ εγω σε αυτο το σημειο καποιες φορες λεω γιατι να μη μπορω να χαρω κ εγω την εγκυμοσύνη  μου οπως οι περισσοτερες γυναικες γιατι η αληθεια ειναι οτι δεν εχω προλαβει ακομα να χαρω ειμαι μεσα στην ανασφαλεια μονιμως απτην αλλη ειναι κ αυτο που λες ας μην ειμαι αχαριστη.Μολις γυρισεις απτο γιατρο ομως σιγουρα θα εχεις αλλη διαθεση παιρνεις δυναμη κ συνεχιζεις!!


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...