Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Κορίτσια!

Γύρισα από το γιατρό!

Όλα καλά, είμαστε 14.8 χιλιοστά και είχαμε 176 χτύπους το λεπτο!

Ανακουφιστηκα  λίγο!

Τα υπόλοιπα κορίτσια όλα καλα; @palmoira @Κωνσταντίνα16

  • Μου αρέσει 8

aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 3 λεπτά , fairy-mary είπε:

Κορίτσια!

Γύρισα από το γιατρό!

Όλα καλά, είμαστε 14.8 χιλιοστά και είχαμε 176 χτύπους το λεπτο!

Ανακουφιστηκα  λίγο!

Τα υπόλοιπα κορίτσια όλα καλα; @palmoira @Κωνσταντίνα16

Ωραιααα τα νεακιααα!! Μπραβο!! 

@palmoira μου ακομη γιατρό? 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκιααααα τώρα γύρισα και εγωωωωωωωωωωωωω το νίνι Μ είναι 1.5 και κάτι εκατοστά και έχει 177-180 παλμούς ήταν και ο άντρας μ σήμερα το ακούσε για πρώτη φορά και συγκινήθηκε μωρέ το γλυκουλι μου..αχ κοριτσακια η γιατρός είπε ότι όλα είναι τέλεια και είμαι πολύ πολύ χαρούμενη!!

  • Μου αρέσει 9

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, palmoira είπε:

Ναι Βάσω μου το αντιμετωπίζω αρκετά χαλαρά πλέον. Όταν έχεις φτάσει σε σημείο να αιμορραγεις ολο το βράδυ και να λιποθυμάς από την αιμορραγία, να τρέχει ποτάμι το αίμα ασταμάτητα και να γεμίζεις σερβιέτες,πετσέτες,σεντόνια και στρώματα...το καφέ είναι τίποτε! Απλά με στεναχωρεί γιατί θα ήθελα μια λίγο πιο ήρεμη εγκυμοσυνη ειδικά λόγω του ιστορικού μου. Μπορώ να κάνω όποια θυσία χρειαστεί αλλά πρέπει όλα πια να μου είναι τόσο δύσκολα? 

Με έχει πιάσει τώρα το παράπονο, δεν θέλω να είμαι αχάριστη...Είναι που έχουμε και γιατρό σήμερα το βράδυ και δεν περνάει η ώρα με τίποτε! 

Σε όλα Τ κορίτσια συγχαρητήρια για τα όμορφα νεακιαααα!! @palmoira Μ καταλαβαίνω πως νιώθεις.. υπομονή Θ το νιώθουμε καθημερινά Κ Θ είμαστε λίγο πιο ήσυχες.. Κ μένα με τρώει το άγχος όλη μέρα..Κ παρόλο Π μπορεί Ν σηκώνομαι ούτε εγώ την χαίρομαι Ακόμα λόγω του άγχους Κ του καφέ..άσχετα αν Μ λέει η γιατρός το καφέ δεν είναι ανησυχητικό. Άλλο Ν μη βλέπεις τπτ Κ άλλο ν βλέπεις το χρωματολογιο της βιβεχρωμ στην απόχρωση κόκκινοκαφε. Ν δίνουμε κουράγιο η μια στην αλλη.. Κ Θ περάσει ο καιρός..Θ γεννησουμε Κ Θ λέμε πω πω τι περάσαμε.. περιμένουμε νεακια!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@fairy-mary και @Κωνσταντίνα16 Συγχαρητήρια! Και εγώ μόλις γύρισα από το γιατρό! Κοριτσάκι τελικά, είναι μια χαρά αλλά ξανά κρεββάτι για άλλες τρεις εβδομάδες που θα με ξαναδεί. Ευτυχως ο τράχηλος είναι κλειστός και δεν θα κάνουμε ακόμη την περιδεση γιατί δε θέλει να παρέμβει με αίμα στη μήτρα. Η αποκόλληση μου είναι εκεί γεμάτη αίμα και χρειάζεται πολύ χρόνο για να απορροφηθεί. Μου είπε ότι θα έχω αίμα για αρκετό καιρό αλλά ευτυχως δεν φαίνεται να επηρεάζει το μωρό. Είναι απλά ένας παράγοντας που μας προκαλεί άγχος ως μια προβληματική κύηση. Έχω πάρει και ενάμιση κιλό συνολικά, όλα μια χαρά.

@Nicol_ περιμένουμε νέα σου! 

  • Μου αρέσει 4

preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , palmoira είπε:

@fairy-mary και @Κωνσταντίνα16 Συγχαρητήρια! Και εγώ μόλις γύρισα από το γιατρό! Κοριτσάκι τελικά, είναι μια χαρά αλλά ξανά κρεββάτι για άλλες τρεις εβδομάδες που θα με ξαναδεί. Ευτυχως ο τράχηλος είναι κλειστός και δεν θα κάνουμε ακόμη την περιδεση γιατί δε θέλει να παρέμβει με αίμα στη μήτρα. Η αποκόλληση μου είναι εκεί γεμάτη αίμα και χρειάζεται πολύ χρόνο για να απορροφηθεί. Μου είπε ότι θα έχω αίμα για αρκετό καιρό αλλά ευτυχως δεν φαίνεται να επηρεάζει το μωρό. Είναι απλά ένας παράγοντας που μας προκαλεί άγχος ως μια προβληματική κύηση. Έχω πάρει και ενάμιση κιλό συνολικά, όλα μια χαρά.

@Nicol_ περιμένουμε νέα σου! 

Μπραβο κοριτσακι τελεια!! Οσο για το κατω υπομονη κανε οτι σου ειπε κ θα περασει σε καταλαβαινω!

  • Μου αρέσει 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , palmoira είπε:

@fairy-mary και @Κωνσταντίνα16 Συγχαρητήρια! Και εγώ μόλις γύρισα από το γιατρό! Κοριτσάκι τελικά, είναι μια χαρά αλλά ξανά κρεββάτι για άλλες τρεις εβδομάδες που θα με ξαναδεί. Ευτυχως ο τράχηλος είναι κλειστός και δεν θα κάνουμε ακόμη την περιδεση γιατί δε θέλει να παρέμβει με αίμα στη μήτρα. Η αποκόλληση μου είναι εκεί γεμάτη αίμα και χρειάζεται πολύ χρόνο για να απορροφηθεί. Μου είπε ότι θα έχω αίμα για αρκετό καιρό αλλά ευτυχως δεν φαίνεται να επηρεάζει το μωρό. Είναι απλά ένας παράγοντας που μας προκαλεί άγχος ως μια προβληματική κύηση. Έχω πάρει και ενάμιση κιλό συνολικά, όλα μια χαρά.

@Nicol_ περιμένουμε νέα σου! 

Πολύ χάρηκα για τη μπεμπουλα σας!! Άντε Αφού είναι Καλά λίγο υπομονή..Η Βάσω Θ Σ δώσει κουράγιο!για το κρεβατωμα.. Αλλά δόξα τω Θεώ.. ενάμιση κιλό τίποτα! Μπράβο κορίτσι! Όχι άγχος Κ απολαύσε ξάπλα.. (Τ λέω Ν τα ακούσω χαχαχα) μπράβο και πάλι!

Εγώ κορίτσια έκανα ραγαδαα..Στον αφαλό ρε κορίτσια..Από Τώρα!!!μπουχουχου...Πως Θ Είμαι Στον όγδοο?:shock:

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , oneira_glyka είπε:

Πολύ χάρηκα για τη μπεμπουλα σας!! Άντε Αφού είναι Καλά λίγο υπομονή..Η Βάσω Θ Σ δώσει κουράγιο!για το κρεβατωμα.. Αλλά δόξα τω Θεώ.. ενάμιση κιλό τίποτα! Μπράβο κορίτσι! Όχι άγχος Κ απολαύσε ξάπλα.. (Τ λέω Ν τα ακούσω χαχαχα) μπράβο και πάλι!

Εγώ κορίτσια έκανα ραγαδαα..Στον αφαλό ρε κορίτσια..Από Τώρα!!!μπουχουχου...Πως Θ Είμαι Στον όγδοο?:shock:

Είμαι στο κρεβάτι από τις 10 Ιουλίου...πριν καν τον πρώτο υπέρηχο! 

Για τις ραγάδες δεν μπορείς να κάνεις και πολλά δυστυχώς! Βάζε μια καλή κρεμούλα πρωί βράδυ για να είναι το δέρμα σου ελαστικό και υπομονή! Είναι θέμα δέρματος, απλά με τις κρέμες θα το περιορίσεις. 


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σας ευχαριστώ Όλες κορίτσια!!!

Μόνο Καλά νέα για όλες μας!

@palmoiraμου υπομονή Αφού είναι καλα το μωράκι σου αυτό έχει σημασία!

Εγώ έχω πάρει περίπου 600 γραμμάρια από πριν μείνω έγκυος, βέβαια είχαν μεσολαβήσει και οι διακοπες οπότε δε ξέρω, μπορεί να είναι και από τα πιτογυρα...Χαχαχα

 


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , palmoira είπε:

@fairy-mary και @Κωνσταντίνα16 Συγχαρητήρια! Και εγώ μόλις γύρισα από το γιατρό! Κοριτσάκι τελικά, είναι μια χαρά αλλά ξανά κρεββάτι για άλλες τρεις εβδομάδες που θα με ξαναδεί. Ευτυχως ο τράχηλος είναι κλειστός και δεν θα κάνουμε ακόμη την περιδεση γιατί δε θέλει να παρέμβει με αίμα στη μήτρα. Η αποκόλληση μου είναι εκεί γεμάτη αίμα και χρειάζεται πολύ χρόνο για να απορροφηθεί. Μου είπε ότι θα έχω αίμα για αρκετό καιρό αλλά ευτυχως δεν φαίνεται να επηρεάζει το μωρό. Είναι απλά ένας παράγοντας που μας προκαλεί άγχος ως μια προβληματική κύηση. Έχω πάρει και ενάμιση κιλό συνολικά, όλα μια χαρά.

@Nicol_ περιμένουμε νέα σου! 

Μπράβο βρε κορίτσι μ χάρηκα!!! Εντάξει υπομονή και όλα θα πάνε καλααα!!


 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου ολα πολυ καλα και απο μενα!Μας επιβεβαιωσε και ο γιατρος μου οτι ειναι αγορι και ολα πανε πολυ καλα! Ειδε και την αυχενικη ηταν πολυ καλη και αυτη απλα λογω της ηλικιας μου προτεινε να κανουμε ελεγχο εμβρυικου dna αντι για αμνιοπαρακεντηση που δεν τη συστηνει.Αυτο γινεται με εξεταση αιματος και θα το ψαξω αυριο. 

Σημερα δεν μπορεσα να το δω πολυ καθαρα το νινακι στον υπερηχο,μαλλον λογο θεσης,κουνιοταν βεβαια αλλα στην αυχενικη τον ειχα δει πολυ καθαρα τον μπομπιρα.Εσεις το ειδατε καθαρα?

@palmoira μου συγχαρητηρια για το κοριτσακι σας!! Κουραγιο και υπομονη με την αποκολληση θα περασει κ αυτο!Σημασια εχει οτι το μωρακι ειναι καλα :)

  • Μου αρέσει 4

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια...χαίρομαι για τα νέα με τα ζουζουνακια σας!!!Εγώ βρε κορίτσια ταλαιπωρουμαι από αναγουλες και όταν κάνω εμετό...σκύβω στη λεκάνη και νιώθω οτι σφιγγομαι αρκετά...κάνω κακό λέτε που ζοριζομαι??είμαι 12η εβδομάδα...Πότε θα υποχωρήσουν λέτε???

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , athinoulitsa είπε:

Γεια σας κορίτσια...χαίρομαι για τα νέα με τα ζουζουνακια σας!!!Εγώ βρε κορίτσια ταλαιπωρουμαι από αναγουλες και όταν κάνω εμετό...σκύβω στη λεκάνη και νιώθω οτι σφιγγομαι αρκετά...κάνω κακό λέτε που ζοριζομαι??είμαι 12η εβδομάδα...Πότε θα υποχωρήσουν λέτε???

Εμενα αρχισαν αν υποχωρουν 14η εβδομαδα και τωρα στη 15η ειμαι πολυ καλυτερα. Δεν κανεις κακο με τον εμετο μην ανησυχεις,πολλες γυναικες κανουν και μαλιστα πολλες φορες μεσα στη μερα. Εγω οταν εκανα καθομουν απλα στο πατωμα διπλα απο τη λεκανη για να μη ζοριζω πολυ τους κοιλιακους μου. 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...