Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 16 λεπτά , oneira_glyka είπε:

Κορίτσια Καλημέρα!Εγώ βγήκα Μ δική Μ ευθύνη.. δε γινόταν..Κ το μεσημέρι μας ξέχασαν για φαγητό..είχε λέει ερωτηματικά στα ονόματα μας Κ καμία δεν έκανε το κόπο να διευκρινίσει τι Θ γίνει. Κ όταν πήγε η διπλανή Μ Ν ρωτήσει η τραπεζοκομος έφευγε γτ λέει τελείωσε η βάρδια της.Τελικά με Τ πολλά μας έφεραν φαγητό..Κ σε λίγο ήρθε μια άλλη άνοιξε τη πόρτα Κ χαμογελώντας λέει...εσάς άφησαν νηστικες?λέμε ναι..Κ γέλασε Κ έφυγε..παιδιά Τ είδα όλα όχι τόσο σε μένα Αλλά στη διπλανη Μ Π γέννησε πρόωρα 23 εβδομάδες από λάθος γιατρού  Κ κλινικής.. Κ Δεν συννενοουνταν νεογνολογοι παιδίατροι Κ γυναικολόγοι Ν έχουν κοινή γραμμή για τη κοπέλα..Την τρελαναν..καταρχήν της έδωσαν χάπι απογαλακτισμόυ γτ πίστευαν δεν Θ επιβιώσει το μωρό μέσα στη μέρα..το μωρό φανταστείτε είναι χωρίς μηχανική υποστήριξη στη καρδιά.. Κ ξαφνικά αφού έχει κοπεί το γαλα της της λένε κόψε το χάπι Κ κανε αντλήσεις Ν δώσεις πρωτόγαλα...Κ εδώ έρχεται το άλλο κορυφαίο..Έρχεται η μαία μετα απο μιαμιση μέρα με το θήλαστρο Κ την. Δείχνει πως Θ βγάλει..Κ όταν μαθαίνει ότι την επόμενη Θ βγει γυρνάει στη νοσηλεύτρια Μ ύφος Κ λεει..ανοίξαμε το σετ για ένα εικοσιτετράωρο μόνο...δλδ το θέατρο του παραλόγου..Ακόμα Κ για δυο ώρες υποχρεούται Ν χρησιμοποιήσει οποιοδήποτε αναλώσιμο...κρατήθηκα μην την αρπάξω πιο πολύ γιατί η κοπέλα προσπαθούσε Ν αντλήσει μη δημιουργήσω ταραχή Κ αγχωθεί..Είναι το λιγότερο απαράδεκτοι παιδιά...δε ξέρω τι άλλο Ν πω.

Ειλικρινά δεν μπορω να σχολιασω τιποτα!! 

πρίν από 16 λεπτά , Vasoth. είπε:

Εχεις δικιο χαχα!!θα μας ανοιξετε το δρομο.διδυμος ε? Οχι δεν ισχύει η διπροσωπια διπλωματες εισαστε ομως χαχα!!

Εσυ τι εισαι? 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σε νοσοκομείο Θεσσαλονίκη.Ιπποκράτειο Π έχει ονόμα τάχα η γυναικολόγικη. Κορίτσια δε μπορώ Ν Σας παρακολουθησω.Μ έπιασε το ουτροζεσταν.Κ χάνομαι...Σας φιλώ όλες..σε λίγο επανέρχομαι.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Nicol_ είπε:

Αχαχαχα για γυναικα υδροχοο δεν ξερω αλλαα με αντρα υδροχοο εχω ταιριαξει απολυτα παντως. :wub:  

Λεων. :)

Κοιτα εμενα δυο απο τα κοριτσια που δουλευουμε μαζι ειναι λεων δε μπορω να πω τα παμε πολυ καλα κ ας ειμαστε ολη μερα μαζι 

πρίν από 3 λεπτά , Smile89 είπε:

Ειλικρινά δεν μπορω να σχολιασω τιποτα!! 

Εσυ τι εισαι? 

Υδροχοος

  • Μου αρέσει 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Vasoth. είπε:

Κοιτα εμενα δυο απο τα κοριτσια που δουλευουμε μαζι ειναι λεων δε μπορω να πω τα παμε πολυ καλα κ ας ειμαστε ολη μερα μαζι 

Υδροχοος

Υδροχοος ειναι η κουμπαρα μου, ουτε ξεροκεφαλη ουτε εγωιστρια θα την έλεγα. Ψυχαρα και ζαμαν φου ναι!!! Χαχαχα Χαχαχα εχουμε πολυ αγαπη!!! 

πρίν από 36 λεπτά , nanoula90 είπε:

@Nicol_Ειναι οι κολλητες μου η μια υδροχοος και η αλλη λεων. Ενα θα πω!! Μεινετε μακρια η μια απ την αλλη!!! Χαχαχα. Σαν τον σκυλο με την γατα. Ειδικα η υδροχοος τοσο ξεροκεφαλη και εγωιστρια που δεν σηκωνει μυγα. Κ εκει που μαλλιοτραβιουνται και γινεται ο κακος χαμοοος ξερεις ποιος επεμβαινει @Vasoth. μου???? Ο διπλωματης!!!!!!! Χαχαχα. Οχι για να μην λες. Και ετσι καταληγουμε οτι ολοι εχουμε δικιο και ειμαστε μια χαρουμενη ατμοσφαιρα!

 

Χαχαχα. Οχι, ο αντρας ειναι ψαρακας. Μαλλον ομως για αυτο με γκαστρωσε για να δεσει τον γαιδαρο του χαχαχαχα

 

Πω πω πω με εφτιαξες τωρα χαχαχαχα

Ημουν σιγουρηηηη Χεχεχε 

  • Μου αρέσει 2

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσιααααα τρέχω όλη μέρα με τον μικρό προσπαθώ να σας παρακολουθήσω αλλά δεν καταφέρνω να γράψω!!!! Εγώ πάντως είμαι λιονταρακιιιιι!!!!!! 

  • Μου αρέσει 4

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 20 λεπτά , Smile89 είπε:

Υδροχοος ειναι η κουμπαρα μου, ουτε ξεροκεφαλη ουτε εγωιστρια θα την έλεγα. Ψυχαρα και ζαμαν φου ναι!!! Χαχαχα Χαχαχα εχουμε πολυ αγαπη!!! 

Ημουν σιγουρηηηη Χεχεχε 

Χμμμ... μονο η δικια μου δηλαδη εχει βγει ετσι? Ειναι ικανη να σε κανει να πιστεψεις ότι πιο κουλό με το μπιρι μπιρι της. Καλο παιδι βεβαια, ψυχαρα, και το λιονταρακι το ιδιο. Αλλα ρε παιδι μου, δεν παιρνει απο λογια. Γιαλαντζι υδροχοος μου τυχε μαλλον. Δε βαριεσαι. Μια συνηθεια ειναι. Αν δεν μπορεις να το αποφυγεις, απολαυσε το λενε, χαχαχα

  • Χαχα 2

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , nanoula90 είπε:

Χμμμ... μονο η δικια μου δηλαδη εχει βγει ετσι? Ειναι ικανη να σε κανει να πιστεψεις ότι πιο κουλό με το μπιρι μπιρι της. Καλο παιδι βεβαια, ψυχαρα, και το λιονταρακι το ιδιο. Αλλα ρε παιδι μου, δεν παιρνει απο λογια. Γιαλαντζι υδροχοος μου τυχε μαλλον. Δε βαριεσαι. Μια συνηθεια ειναι. Αν δεν μπορεις να το αποφυγεις, απολαυσε το λενε, χαχαχα

Κατι θα κανει ο ωροσκοπος της δε μπορει κ μας χαλαει τη φημη χεχε!!

  • Χαχα 2

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , nanoula90 είπε:

Χμμμ... μονο η δικια μου δηλαδη εχει βγει ετσι? Ειναι ικανη να σε κανει να πιστεψεις ότι πιο κουλό με το μπιρι μπιρι της. Καλο παιδι βεβαια, ψυχαρα, και το λιονταρακι το ιδιο. Αλλα ρε παιδι μου, δεν παιρνει απο λογια. Γιαλαντζι υδροχοος μου τυχε μαλλον. Δε βαριεσαι. Μια συνηθεια ειναι. Αν δεν μπορεις να το αποφυγεις, απολαυσε το λενε, χαχαχα

Σωστηηηη!!! 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, oneira_glyka είπε:

Κορίτσια Καλημέρα!Εγώ βγήκα Μ δική Μ ευθύνη.. δε γινόταν..Κ το μεσημέρι μας ξέχασαν για φαγητό..είχε λέει ερωτηματικά στα ονόματα μας Κ καμία δεν έκανε το κόπο να διευκρινίσει τι Θ γίνει. Κ όταν πήγε η διπλανή Μ Ν ρωτήσει η τραπεζοκομος έφευγε γτ λέει τελείωσε η βάρδια της.Τελικά με Τ πολλά μας έφεραν φαγητό..Κ σε λίγο ήρθε μια άλλη άνοιξε τη πόρτα Κ χαμογελώντας λέει...εσάς άφησαν νηστικες?λέμε ναι..Κ γέλασε Κ έφυγε..παιδιά Τ είδα όλα όχι τόσο σε μένα Αλλά στη διπλανη Μ Π γέννησε πρόωρα 23 εβδομάδες από λάθος γιατρού  Κ κλινικής.. Κ Δεν συννενοουνταν νεογνολογοι παιδίατροι Κ γυναικολόγοι Ν έχουν κοινή γραμμή για τη κοπέλα..Την τρελαναν..καταρχήν της έδωσαν χάπι απογαλακτισμόυ γτ πίστευαν δεν Θ επιβιώσει το μωρό μέσα στη μέρα..το μωρό φανταστείτε είναι χωρίς μηχανική υποστήριξη στη καρδιά.. Κ ξαφνικά αφού έχει κοπεί το γαλα της της λένε κόψε το χάπι Κ κανε αντλήσεις Ν δώσεις πρωτόγαλα...Κ εδώ έρχεται το άλλο κορυφαίο..Έρχεται η μαία μετα απο μιαμιση μέρα με το θήλαστρο Κ την. Δείχνει πως Θ βγάλει..Κ όταν μαθαίνει ότι την επόμενη Θ βγει γυρνάει στη νοσηλεύτρια Μ ύφος Κ λεει..ανοίξαμε το σετ για ένα εικοσιτετράωρο μόνο...δλδ το θέατρο του παραλόγου..Ακόμα Κ για δυο ώρες υποχρεούται Ν χρησιμοποιήσει οποιοδήποτε αναλώσιμο...κρατήθηκα μην την αρπάξω πιο πολύ γιατί η κοπέλα προσπαθούσε Ν αντλήσει μη δημιουργήσω ταραχή Κ αγχωθεί..Είναι το λιγότερο απαράδεκτοι παιδιά...δε ξέρω τι άλλο Ν πω.

Τι λες παιδί μου?αν είναι δυνατόν.δεν πιστεύω να γεννήσεις εκεί.οτι να ναι.23ων εβδομάδων Μωρέ?μια σταλιταα μισο κιλό μωράκι.μακαρι να πάνε όλα καλά και να μην εχει θέματα στη ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , loyloy είπε:

Τι λες παιδί μου?αν είναι δυνατόν.δεν πιστεύω να γεννήσεις εκεί.οτι να ναι.23ων εβδομάδων Μωρέ?μια σταλιταα μισο κιλό μωράκι.μακαρι να πάνε όλα καλά και να μην εχει θέματα στη ζωή του.

Κοριτσια κι εγώ εκεί γέννησα το πρώτο μου παιδάκι... Αν και ο τοκετός ήταν πολύ καλός, θυμάμαι την εκπαιδευομενη τότε γιατρό να έχει την ψυχραιμία έμπειρης γυναικολογου., το μετά στο δωμάτιο δεν παλευόταν.... Οι μαιες ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΕΣ, κάνα δυο ξεχώριζαν απλά επειδή έκαναν την δουλειά τους.... Παγωμένο νερό στα ντουζ, επισκέπτες 10-10 μέσα και εκτός επισκέπτηριου, γενικά ενα χάος.... 

Just now, Anastasia_paris είπε:

Κοριτσια κι εγώ εκεί γέννησα το πρώτο μου παιδάκι... Αν και ο τοκετός ήταν πολύ καλός, θυμάμαι την εκπαιδευομενη τότε γιατρό να έχει την ψυχραιμία έμπειρης γυναικολογου., το μετά στο δωμάτιο δεν παλευόταν.... Οι μαιες ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΕΣ, κάνα δυο ξεχώριζαν απλά επειδή έκαναν την δουλειά τους.... Παγωμένο νερό στα ντουζ, επισκέπτες 10-10 μέσα και εκτός επισκέπτηριου, γενικά ενα χάος.... 

Άσε που είχα μεγάλο θέμα εγώ με τον θηλασμό, το μωρό δεν έπιανε θηλή, δεν ξυπνούσε να φάει και αυτές απλά μου έλεγαν, σορρυ κιόλας, ε βάλτο στο βυζι.... Έριξα πολύ κλάμα εκεί μέσα.... Και όταν έκανε φασαρία ο άντρας μου για την συμπεριφορά τους, έρχονταν ποτέ ποτέ να δουν αν τα καταφέρνω, και αν δεν μπορούσα, τον τσιμπούσαν να ξυπνήσει, μου τον έβαζαν στο στήθος και έφευγαν.... Τραγικές καταστάσεις.... 

  • Μπερδεμένη/-ος 1

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Nicol_ είπε:

Κορίτσια να σας ρωτησω, εσεις εχετε πολυθρονα θηλασμου? Θα παρετε? 

Εγω δεν πήρα όχι... Νομιζω είναι περιττή... Στο κρεβάτι μια χαρά θήλαζα και στον καναπέ επισης μόλις πήρα λίγο το κολάι που λενε... 

  • Μου αρέσει 2

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Nicol_ είπε:

Κορίτσια να σας ρωτησω, εσεις εχετε πολυθρονα θηλασμου? Θα παρετε? 

Κι εγώ είχα σκεφτει γενικα πολυθρόνα στο δωματιο

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Εγω δεν πήρα όχι... Νομιζω είναι περιττή... Στο κρεβάτι μια χαρά θήλαζα και στον καναπέ επισης μόλις πήρα λίγο το κολάι που λενε... 

Εχω βαλει στο ματι μια πολυθρονα του ικεα και ψαχνω λογο να την παρω :razz:

Και μετα να τη βαλω στο σαλονι. 

  • Χαχα 3

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Nicol_ είπε:

Εχω βαλει στο ματι μια πολυθρονα του ικεα και ψαχνω λογο να την παρω :razz:

Και μετα να τη βαλω στο σαλονι. 

Χαχαχαχαχα άλλο αυτό!!!! Πάντως αν έχεις το μωρό στο δωματιο σου τον πρώτο καιρό, που φαντάζομαι θα το χεις, δεν σου χρειάζεται εξ αρχής.... Τώρα για μετά στο παιδικό αν συνεχίζεις να θηλάζεις και σου χωράει είναι πολύ καλή λύση... 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...