Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Fofi! είπε:

      Δεν θα ηθελα να σκεφτομαι οτι απλα ηταν πιο τυχερο το πρωτο μου παιδακι...προτιμω να σκεφτομαι οτι ειναι τυχαιο γεγονος το 2ο και το 3ο...εννοειται θα κανω εξετασεις και οτι χρειαστει..και ισως παρω και μια 2η γνωμη...

      μπορει κ αυτο να συμβαινει,φυσικα

      καλα αποτελεσματα!

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια μου και χρόνια πολλά!!! 

@Κωνσταντίνα16 και @nanoula90 η ωρα η καλη κοριτσια μου!! Με το καλο τα Μπεμπακια σας κι αυτα κ τα επομενα!!!!! 

@Anastasia_paris χρονια πολλα βρε για την επετειο. Να τα εκατοστησετε. Με το καλο τα ζουζουνια!! 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημέρα κορίτσια και από εμένα!

διάβασα ευχάριστα νέα για τις εγκυμοσύνες! συγχαρητήρια! είδα και 2 διδυμοεγκυμοσύνες?!

και γίνεται κ γαμος σημερα?! να ζησετε!!!

σχετικα με τις εξετασεις, στην αμνιο και την τροφοβλαστη τα εργαστηρια δινουν ενα υψηλο ποσοστο εγκυροτητας ετσι ωστε σε περιπτωση λαθους για να ειναι καλυμμενα... προφανως και λαθη γινονται γιατι μιλαμε για εργαστηρια, μηχανηματα κτλ... αλλα το αποτελεσμα να ειναι αρνητικο ως προς το νταουν κ στο τελος το μωρακι να εχει νταουν μου ακουγεται τρελο... το συνδρομο νταουν πχ που αναφερθηκε δινει κ αλλες ενδειξεις στους υπερηχους... προσωπικα, στις 2 εγκυμοσυνες μου εχω κανει 2 ληψεις τροφοβλαστη και 1 αμνιο... στη 2η τροφοβλαστη στη 2η εγκυμοσυνη δεν εδωσε αποτελεσμα οποτε επρεπε να ξαναμπω στη διαδικασια της αμνιο... η εξεταση με το αιμα στηριζεται στο οτι το dna του μωρου κυκλοφορει στο αιμα της μαμας και μπορουν να διαχωρισουν τα χρωμοσωματα κ να τα ζευγαρωσουν... οποτε αν κατι βρεθει παραπανω ή κατι λείπει ειναι ενδειξη οτι το μωρο εχει καποια χρωμοσωματικη ανωμαλια... (μακρυα απο ολες μας!)

  • Μου αρέσει 1

oi6Ip3.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , marirene είπε:

καλημέρα κορίτσια και από εμένα!

διάβασα ευχάριστα νέα για τις εγκυμοσύνες! συγχαρητήρια! είδα και 2 διδυμοεγκυμοσύνες?!

και γίνεται κ γαμος σημερα?! να ζησετε!!!

σχετικα με τις εξετασεις, στην αμνιο και την τροφοβλαστη τα εργαστηρια δινουν ενα υψηλο ποσοστο εγκυροτητας ετσι ωστε σε περιπτωση λαθους για να ειναι καλυμμενα... προφανως και λαθη γινονται γιατι μιλαμε για εργαστηρια, μηχανηματα κτλ... αλλα το αποτελεσμα να ειναι αρνητικο ως προς το νταουν κ στο τελος το μωρακι να εχει νταουν μου ακουγεται τρελο... το συνδρομο νταουν πχ που αναφερθηκε δινει κ αλλες ενδειξεις στους υπερηχους... προσωπικα, στις 2 εγκυμοσυνες μου εχω κανει 2 ληψεις τροφοβλαστη και 1 αμνιο... στη 2η τροφοβλαστη στη 2η εγκυμοσυνη δεν εδωσε αποτελεσμα οποτε επρεπε να ξαναμπω στη διαδικασια της αμνιο... η εξεταση με το αιμα στηριζεται στο οτι το dna του μωρου κυκλοφορει στο αιμα της μαμας και μπορουν να διαχωρισουν τα χρωμοσωματα κ να τα ζευγαρωσουν... οποτε αν κατι βρεθει παραπανω ή κατι λείπει ειναι ενδειξη οτι το μωρο εχει καποια χρωμοσωματικη ανωμαλια... (μακρυα απο ολες μας!)

Καλημέρα!! Το Παραδειγμα που εδωσα με το νταουν εύχομαι να ειναι τρελο ευχομαι να ειναι ψέμα κ το εργαστηριο να εκανε λαθος κι απλα Πηγαν να καλύψουν το λαθος τους γιατι Σαν περισταρικο εγινε οποτε η εχει γινει λαθος κ στους τρεις ελεγχους η το ζευγαρι επεσε στο 1-2% των πιθανοτητων. Τελος παντων να μην συμβαινουν λαθη και να γεννιούνται υγειη μωρακια!! 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Smile89 όταν λες στους 3 ελέγχους? εννοείς την αυχενική, τη β επιπέδου κ τον έλεγχο καρυότυπου του εμβρύου?

εγώ έχω ακούσει για λάθος γιατρού... να μην δει τα 'σημάδια'....


oi6Ip3.png
Link to comment
Share on other sites

@Vasoth. Πως πας με την ξάπλα? Έχεις ακόμη αίμα? Εγώ πολύ ακόμη αλλά είναι καφεκοκκινο και μου είπε ότι θα έχω για πολύ καιρό ακόμη. Σου έχει δώσει αντιβίωση καθόλου λόγω της αιμορραγίας?


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 13 λεπτά , marirene είπε:

Smile89 όταν λες στους 3 ελέγχους? εννοείς την αυχενική, τη β επιπέδου κ τον έλεγχο καρυότυπου του εμβρύου?

εγώ έχω ακούσει για λάθος γιατρού... να μην δει τα 'σημάδια'....

Ελα μου οχι πηραν αμνιακο υγρο και ηταν αρνητικο. Αυτο το υγρό μεχρι κ την γεννηση το κρατουν στο ιδιο υγρο λοιπον εγινε αλλες δυο φορες έλεγχος κ ηταν αρνητικος. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , palmoira είπε:

@Vasoth. Πως πας με την ξάπλα? Έχεις ακόμη αίμα? Εγώ πολύ ακόμη αλλά είναι καφεκοκκινο και μου είπε ότι θα έχω για πολύ καιρό ακόμη. Σου έχει δώσει αντιβίωση καθόλου λόγω της αιμορραγίας?

Τωρα την παλευω με αφηνει να σηκωνομαι λιγο μη φανταστεις μεχρι καναπε κ να τρωω στο τραπεζι αλλα κατι ειναι κ αυτο.εμενα τωρα εχει σταματησει κ καπου καπου βλεπω στο χαρτι λιγο καφε αλλα οχι συνεχεια κ στον υπερηχο ειδαμε οτι εχει υποχωρησει εχει μεινει πολυ λιγο υπολυματα στην ουσια γιαυτο κ τα καφε.δε μου εχει δωσει εσυ παιρνεις? Μονο τα ουτρο την vasclor κ κανω κ ενεσεις προγεστερονης ακομα.εχεις δρομο ακομα υπομονη εγω ειχα δυομιση μηνες κατω τελειως σηκωνομουν μονο για τουαλετα οποτε τωρα μου φαινεται τελειο κ αυτο το λιγο.


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Vasoth. είπε:

Τωρα την παλευω με αφηνει να σηκωνομαι λιγο μη φανταστεις μεχρι καναπε κ να τρωω στο τραπεζι αλλα κατι ειναι κ αυτο.εμενα τωρα εχει σταματησει κ καπου καπου βλεπω στο χαρτι λιγο καφε αλλα οχι συνεχεια κ στον υπερηχο ειδαμε οτι εχει υποχωρησει εχει μεινει πολυ λιγο υπολυματα στην ουσια γιαυτο κ τα καφε.δε μου εχει δωσει εσυ παιρνεις? Μονο τα ουτρο την vasclor κ κανω κ ενεσεις προγεστερονης ακομα.εχεις δρομο ακομα υπομονη εγω ειχα δυομιση μηνες κατω τελειως σηκωνομουν μονο για τουαλετα οποτε τωρα μου φαινεται τελειο κ αυτο το λιγο.

Είμαι από 10 Ιουλίου ξάπλα με 7 φορές να έχω βγει από το σπίτι,οι περισσότερες για να πάω στο γιατρό! Εγώ προγεστερονη μόνο το βράδυ και τα συμπληρώματα, εσυ βέβαια έχεις δίδυμα όποτε γι αυτό παίρνεις και λίγο μεγαλύτερες ποσότητες. Εγώ έχω αρκετό καφεκοκκινο ακόμη με κανονική ροη και μου είπε ότι θα έχω για καιρό ακόμη. Είναι μεγάλη η αποκόλληση. Όχι δεν παίρνω αντιβίωση, μου είπε ότι σε αιμορραγιες συνήθως δίνει αλλά επειδή έχω καιρό αίμα δεν μπορώ να πάρω τόση αντιβίωση. Να σε ρώτησες και κάτι ακόμη? Με την αιμορραγία πλένεσαι στην ευαίσθητη περιοχή με κάποιο αντισηπτικό ή δεν σου έχει πει κάτι?. Βέβαια με αυτά τα σαπούνια φοβαμαι μήπως επηρεαστεί το ph του κόλπου...Μάλλον θα πάρω τηλέφωνο να ρωτήσω 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , palmoira είπε:

Είμαι από 10 Ιουλίου ξάπλα με 7 φορές να έχω βγει από το σπίτι,οι περισσότερες για να πάω στο γιατρό! Εγώ προγεστερονη μόνο το βράδυ και τα συμπληρώματα, εσυ βέβαια έχεις δίδυμα όποτε γι αυτό παίρνεις και λίγο μεγαλύτερες ποσότητες. Εγώ έχω αρκετό καφεκοκκινο ακόμη με κανονική ροη και μου είπε ότι θα έχω για καιρό ακόμη. Είναι μεγάλη η αποκόλληση. Όχι δεν παίρνω αντιβίωση, μου είπε ότι σε αιμορραγιες συνήθως δίνει αλλά επειδή έχω καιρό αίμα δεν μπορώ να πάρω τόση αντιβίωση. Να σε ρώτησες και κάτι ακόμη? Με την αιμορραγία πλένεσαι στην ευαίσθητη περιοχή με κάποιο αντισηπτικό ή δεν σου έχει πει κάτι?. Βέβαια με αυτά τα σαπούνια φοβαμαι μήπως επηρεαστεί το ph του κόλπου...Μάλλον θα πάρω τηλέφωνο να ρωτήσω 

Απο τελος ιουνιου ειμαι εγω χωρια οι 10 μερες μετα την εμβρυομεταφορα που ημουν προληπτικα κατω αστα κ εγω μονο για γιατρο βγαινω ακομα κ τις εξετασεις ερχονται σπιτι κ τις κανω. Μονο με νερο μου ειχε πει για να αποφυγουμε τις μολυνσεις κ να μη χαλασουμε το ph του κολπου εκτος οταν κανω μπανιο με το απλο αφρολουτρο κ γενικα να πινω κ πολυ νερο μου ειχε πει.ρωτησε τον ομως γιατι ο καθενας εχει αλλες αποψεις


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , palmoira είπε:

Είμαι από 10 Ιουλίου ξάπλα με 7 φορές να έχω βγει από το σπίτι,οι περισσότερες για να πάω στο γιατρό! Εγώ προγεστερονη μόνο το βράδυ και τα συμπληρώματα, εσυ βέβαια έχεις δίδυμα όποτε γι αυτό παίρνεις και λίγο μεγαλύτερες ποσότητες. Εγώ έχω αρκετό καφεκοκκινο ακόμη με κανονική ροη και μου είπε ότι θα έχω για καιρό ακόμη. Είναι μεγάλη η αποκόλληση. Όχι δεν παίρνω αντιβίωση, μου είπε ότι σε αιμορραγιες συνήθως δίνει αλλά επειδή έχω καιρό αίμα δεν μπορώ να πάρω τόση αντιβίωση. Να σε ρώτησες και κάτι ακόμη? Με την αιμορραγία πλένεσαι στην ευαίσθητη περιοχή με κάποιο αντισηπτικό ή δεν σου έχει πει κάτι?. Βέβαια με αυτά τα σαπούνια φοβαμαι μήπως επηρεαστεί το ph του κόλπου...Μάλλον θα πάρω τηλέφωνο να ρωτήσω 

Καποτε ενας γιατρος ειχε πει πως για να μην επηρεαστεί το ph του κολπου ειναι τα μωρουδιακααφρολουτρα. 

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Hellooooοο κοριτσια ομορφα! Γυρισαμε μολις, εγινε κ ο πολιτικος, ειπα το yes i do και τελικα μια χαρα ειναι ο πολιτικος. Τσακ μπαμ, ψεκαστε σκουπιστε τελειωσατε. Μολις επιασε κ λιγη βροχουλα εδω.

Τι κανετε εσεις? Πως ειστε? Εμενα ολο το βραδυ ο μικρος δεν ξερω πως ειχε γυρισει αλλα ρε κοριτσια, με χτυπουσε στο απ αυτο μου. Θελω να πω ηταν μαλλον τα ποδια του η τα χερια του δεν ξερω πολυυ χαμηλα και ενιωθα λες και καποιος ψαχουλευει εκει κατω. Δεν ξερω αν το χει νιωσει καμια τοσο χαμηλα το μωρο οσες ειστε σε πιο προχωρημενες εβδομαδες, αλλα μου φαινεται οτι πολυ αδιακριτο μωρο εχω, να ψαχουλευει απο τωρα γυναικεια απ αυτα, οχι τπτ αλλο, θα μου βγει τεντιμποης χεχεχε.

Υπαρχουν κ ειδικα αφρολουτρα παντως στα φαρμακεια για την ευαισθητη περιοχη που φροντιζουν για το ph να ειναι εκει που πρεπει.

  • Χαχα 3

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , nanoula90 είπε:

Hellooooοο κοριτσια ομορφα! Γυρισαμε μολις, εγινε κ ο πολιτικος, ειπα το yes i do και τελικα μια χαρα ειναι ο πολιτικος. Τσακ μπαμ, ψεκαστε σκουπιστε τελειωσατε. Μολις επιασε κ λιγη βροχουλα εδω.

Τι κανετε εσεις? Πως ειστε? Εμενα ολο το βραδυ ο μικρος δεν ξερω πως ειχε γυρισει αλλα ρε κοριτσια, με χτυπουσε στο απ αυτο μου. Θελω να πω ηταν μαλλον τα ποδια του η τα χερια του δεν ξερω πολυυ χαμηλα και ενιωθα λες και καποιος ψαχουλευει εκει κατω. Δεν ξερω αν το χει νιωσει καμια τοσο χαμηλα το μωρο οσες ειστε σε πιο προχωρημενες εβδομαδες, αλλα μου φαινεται οτι πολυ αδιακριτο μωρο εχω, να ψαχουλευει απο τωρα γυναικεια απ αυτα, οχι τπτ αλλο, θα μου βγει τεντιμποης χεχεχε.

Υπαρχουν κ ειδικα αφρολουτρα παντως στα φαρμακεια για την ευαισθητη περιοχη που φροντιζουν για το ph να ειναι εκει που πρεπει.

  Χαχαχαχαχα

Αρχικά να ζήσετε!!!! Και με το καλό κ ο μπεμπακος σας!!! Κάθε ευτυχία στη ζωή σας!!! Δε θυμάμαι πόσων εβδομάδων είσαι,αλλά τα μωράκια έχουν την τάση να ψαχουλευουν.. Ε δεν εχουν κ τπτ αλλο να κάνουν εκει μέσα. Είναι λίγο περίεργο δε λεω αλλά δεν μπορείς να κανείς κ πολλά..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , nanoula90 είπε:

Hellooooοο κοριτσια ομορφα! Γυρισαμε μολις, εγινε κ ο πολιτικος, ειπα το yes i do και τελικα μια χαρα ειναι ο πολιτικος. Τσακ μπαμ, ψεκαστε σκουπιστε τελειωσατε. Μολις επιασε κ λιγη βροχουλα εδω.

Τι κανετε εσεις? Πως ειστε? Εμενα ολο το βραδυ ο μικρος δεν ξερω πως ειχε γυρισει αλλα ρε κοριτσια, με χτυπουσε στο απ αυτο μου. Θελω να πω ηταν μαλλον τα ποδια του η τα χερια του δεν ξερω πολυυ χαμηλα και ενιωθα λες και καποιος ψαχουλευει εκει κατω. Δεν ξερω αν το χει νιωσει καμια τοσο χαμηλα το μωρο οσες ειστε σε πιο προχωρημενες εβδομαδες, αλλα μου φαινεται οτι πολυ αδιακριτο μωρο εχω, να ψαχουλευει απο τωρα γυναικεια απ αυτα, οχι τπτ αλλο, θα μου βγει τεντιμποης χεχεχε.

Υπαρχουν κ ειδικα αφρολουτρα παντως στα φαρμακεια για την ευαισθητη περιοχη που φροντιζουν για το ph να ειναι εκει που πρεπει.

Να ζησετεεεεεε!! Να ειστε ευτυχισμενοι και αγαπημένοι! ! :x

Οσο για το μωρακι τι να πω...απο την κοιλια γυναικάς χαχα! :razz:


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Elfer είπε:

  Χαχαχαχαχα

Αρχικά να ζήσετε!!!! Και με το καλό κ ο μπεμπακος σας!!! Κάθε ευτυχία στη ζωή σας!!! Δε θυμάμαι πόσων εβδομάδων είσαι,αλλά τα μωράκια έχουν την τάση να ψαχουλευουν.. Ε δεν εχουν κ τπτ αλλο να κάνουν εκει μέσα. Είναι λίγο περίεργο δε λεω αλλά δεν μπορείς να κανείς κ πολλά..

Ευχαριστω πολυ κοριτσι μου! Με το καλο και σε σενα το μωρακι σου. Ειμαι 24 εβδομαδων. Σου χε τυχει κ σενα αυτο με το πρωτο? Ναι ειναι πολυ περιεργη, αβολη και καπως ενοχλητικη η αισθηση. Αφου να φανταστεις μεσα στο βραδυ οπως ημουν ανασκελα, σηκωνα τη λεκανη και εκανα γεφυρα, μπας κ ξεκουμπιστει απο κει κατω και ανεβει λιγο χαχαχα. 

 

πρίν από 3 λεπτά , Nicol_ είπε:

Να ζησετεεεεεε!! Να ειστε ευτυχισμενοι και αγαπημένοι! ! :x

Οσο για το μωρακι τι να πω...απο την κοιλια γυναικάς χαχα! :razz:

Ευχαριστω λιονταρακι μου. Ναι ναι, κατσε και σε λιγο καιρο θα τα δεχθεις κ συ αυτα. Πραγματικα σαν να σε ψαχουλευει αλλα χαμηλα πολυ. Νιωθεις οτι αμα βαλεις πχ εσυ το χερι σου θα πιασεις το δικο του, τοσο χαμηλα χαχαχα. Εμας μας το εκοψε ο γιατρος βεβαια, αλλα δεν θελω να φανταστω τι γινεται αν το μωρο ειναι τοσο χαμηλα και κανεις σεξ με τον αντρα σου, λογικα θα γινεται εκει κ η πρωτη τους γνωριμια χαχαχα.

  • Χαχα 4

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , nanoula90 είπε:

Hellooooοο κοριτσια ομορφα! Γυρισαμε μολις, εγινε κ ο πολιτικος, ειπα το yes i do και τελικα μια χαρα ειναι ο πολιτικος. Τσακ μπαμ, ψεκαστε σκουπιστε τελειωσατε. Μολις επιασε κ λιγη βροχουλα εδω.

Τι κανετε εσεις? Πως ειστε? Εμενα ολο το βραδυ ο μικρος δεν ξερω πως ειχε γυρισει αλλα ρε κοριτσια, με χτυπουσε στο απ αυτο μου. Θελω να πω ηταν μαλλον τα ποδια του η τα χερια του δεν ξερω πολυυ χαμηλα και ενιωθα λες και καποιος ψαχουλευει εκει κατω. Δεν ξερω αν το χει νιωσει καμια τοσο χαμηλα το μωρο οσες ειστε σε πιο προχωρημενες εβδομαδες, αλλα μου φαινεται οτι πολυ αδιακριτο μωρο εχω, να ψαχουλευει απο τωρα γυναικεια απ αυτα, οχι τπτ αλλο, θα μου βγει τεντιμποης χεχεχε.

Υπαρχουν κ ειδικα αφρολουτρα παντως στα φαρμακεια για την ευαισθητη περιοχη που φροντιζουν για το ph να ειναι εκει που πρεπει.

Να ζήσετε! Πάντα ευτυχισμένοι και με το καλό το μωράκι σας! Πολύ πονηρούλης σου βγήκε ο μικρός! 


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...