Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 7 λεπτά , Terry1986 είπε:

      Καλημερα!! Καλή μας επιτυχία τη Δευτέρα!!! Εάν και εσύ έχεις σιγουρα θετικό-το τεστ σου είναι ξεκαθαρο!! Οποτε θα σου ευχηθω καλους διπλασιασμους!! Εγώ φοβαμαι να κάνω!

      Καλημερα! Να σου πω απλα τρομαξα, ενω το ηξερα σαν σενάριο, γτ τις αλλες 2 φορές που ειχα εμφυτευση δεν ειχα αιμα οποτε ειχα δεσει στο μυαλο μου πως αυτο συμβαίνει στανταρ στον οργανισμο μ!! Τ τρελου κοινως!!!

      Ναι δυο βλαστοκύστες 4ΑΑ έβαλα! 😀

      Κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική από όσο φαίνεται !!! Και εγώ περίμενα να δω καφέ και αυτήν την φορά αλλά τελικά τίποτα και να που έχω θετικό τεστ !!! ( έκανα και clear blue σήμερα κι βγήκε πιο έντονη η γραμμή ) εγώ θα σου έλεγα κάνε ένα τεστακι να σου φύγει το άγχος μέχρι την Δευτέρα !!! Είμαι σίγουρη πως θα έχεις καλά αποτελέσματα 🥹🥹🥹

      • Μου αρέσει 3

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

On 19/12/2018 at 3:43 ΜΜ, nanoula90 είπε:

:shock: Ηρθε η σειρα μουουου. Μολις γυρισα απο τον γιατρο και μου ειπε οτι ενω ο τραχηλος ειναι ετοιμος, το μωρο ειναι μεγαλο και δεν εχει κατεβει ακομα. Οποτε αν θελω να γεννησω φυσιολογικα η μονη μας ελπιδα ειναι η προκληση. Και αυριο μπαινωωωω. Καλε γενναω. Ποιος? Εγω. Που ακομα δεν πιστευω οτι ειμαι εγκυος. 

Ωωω σώπα ρε αγαπη μπράβο τι όμορφα νέα αυτα τα ξαφνικά!! Με το καλό με έναν πόνο και όλα τα καλα!!! Καλεεε γεννας!!!!❤️❤️

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Beboula25 είπε:

Ωωω σώπα ρε αγαπη μπράβο τι όμορφα νέα αυτα τα ξαφνικά!! Με το καλό με έναν πόνο και όλα τα καλα!!! Καλεεε γεννας!!!!❤️❤️

Σαν ανεκδοτο μου ακουγεται ακομα χαχα. Ευχαριστω πολυ πολυ μπεμπουλα μου! 

@Κωνσταντίνα16 @happysmile ευχαριστω πολυ κοριτσακια μου καλα! 

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Κωνσταντίνα16 είπε:

Με το καλό κορίτσι μου και με έναν πόνο!! 

Εγώ πριν λίγο γύρισα από την γιατρό ο μικρός από 450 γραμ που ήταν την παρασκευή σήμερα είναι 600 και αρκετά ψηλός Μ είπε..εγώ αρκετό αμνιακο υγρό και μου είπε πως ξέφυγα από κάποιον κίνδυνο της αμνιο και χαίρομαι πολύ..μόνο που ο ομφάλιος λώρος ήταν στο λαιμουδακι του και αγχώθηκα λιγάκι..και περιμένω τα τελικά αποτελέσματα της αμνιο ουυφφ

Καλησπερα γλυκεια μου μην αγχωνεσαι για το λωρο,τα εμβρυα τυλιγονται και ξετυλιγονται με το λωρο κατα τη διαρκεια της κυησης (θα στο ειπε κι ο γιατρος)απλα το πετυχατε στον υπερηχο.Εμενα γεννηθηκε με μια περιτυλιξη,το ειδα οταν βγηκε ευτυχως οχι σφιχτα απλα ηταν κοντος ο λωρος και δεν τον αφηνε να βγει και τον τραβηξε ο γιατρος.Ολα καλα.

  • Μου αρέσει 2

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 19/12/2018 at 6:32 ΜΜ, happysmile είπε:

Με το καλο....ολα θα πανε τελεια!!!!

Κοριτσια θελω την βοηθεια σας..αρρωστησα ευτυχως οχι πυρετο μπουκωμα αδιαθεσια κ το χειροτερο βηχας..ο γιατρος μου ειπε αφοβα ντεπον αλλα για βηχα τπτ απολυτως!!ξερετε κατι εσεις που να βοηθαει?με πιανουν πονακια χαμηλα απτην ταλαιπωρια!!

Περαστικά καταρχήν! Μου είχε επιτρέψει το Bisolvon κ οποια καραμέλα είτε απλή halls είτε τις lysopaine. Επειδή ομως δεν είχα τρομερό βήχα μόνο καραμέλες είχα πάρει και έπινα πολλά ζεστα! Πιες τσαγακι με μέλι μέσα ή γαλατάκι με μέλι οπωσδήποτε Πινε ζεστα να μαλακώσει ο λαιμός σου. 

On 19/12/2018 at 7:43 ΜΜ, nanoula90 είπε:

Σαν ανεκδοτο μου ακουγεται ακομα χαχα. Ευχαριστω πολυ πολυ μπεμπουλα μου! 

@Κωνσταντίνα16 @happysmile ευχαριστω πολυ κοριτσακια μου καλα! 

Τι ώρα μπαινεις δεν είδα εχεις πει; Αύριο απόγευμα έχω γιατρό για τον μπεμπακο θα έχω έγνοια θα μπαίνω συνέχεια 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , Beboula25 είπε:

Περαστικά καταρχήν! Μου είχε επιτρέψει το Bisolvon κ οποια καραμέλα είτε απλή halls είτε τις lysopaine. Επειδή ομως δεν είχα τρομερό βήχα μόνο καραμέλες είχα πάρει και έπινα πολλά ζεστα! Πιες τσαγακι με μέλι μέσα ή γαλατάκι με μέλι οπωσδήποτε Πινε ζεστα να μαλακώσει ο λαιμός σου. 

Τι ώρα μπαινεις δεν είδα εχεις πει; Αύριο απόγευμα έχω γιατρό για τον μπεμπακο θα έχω έγνοια θα μπαίνω συνέχεια 

Ωωωω, θα δεις τον γιοκα σου??? Αχ τι ωραια. 

Στις 7 πρεπει να ειμαι εκει, μεχρι να με καμαρωσουν και να μου κανουν τα μποτέ μου θα παει γυρω στις 8.30-9.00. Μετα θα μπουν οι τεχνητοι πονοι και απο κει και περα θα ξεκινησει το πανηγυρι χαχα. Μολις τελειωσει, θα μπω να ενημερωσω εννοειται και να δω νεα του μικρου σου τρελομανα! 

Τι ωρα εχεις ραντεβου? 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

:shock: Ηρθε η σειρα μουουου. Μολις γυρισα απο τον γιατρο και μου ειπε οτι ενω ο τραχηλος ειναι ετοιμος, το μωρο ειναι μεγαλο και δεν εχει κατεβει ακομα. Οποτε αν θελω να γεννησω φυσιολογικα η μονη μας ελπιδα ειναι η προκληση. Και αυριο μπαινωωωω. Καλε γενναω. Ποιος? Εγω. Που ακομα δεν πιστευω οτι ειμαι εγκυος. 

Αφού δεν έκλεισες τις 40 γιατί να μπεις από τώρα?τώρα ο υπέρηχος έχει απόκλιση +/- 500γρ...πόσο στο βγάζουν?.εμένα 3500 και οι 2 έβγαιναν κ δεν είχα θέμα...τώρα αν έχεις στενή λεκάνη κ το ξέρεις,πρόσεξε μην παιδευετεις φυσιολογικά κ μετά άμα δεν βγαίνει μπεις για καισαρική.ρωτά τον γιατρό σ...το έχει πάθει συγγενής μου...Τις έλεγε ψέματα ότι το μωρό δεν είναι μεγάλο ενώ ήταν 3500 απλά επειδή είχε στενή λεκάνη ήταν δύσκολο να γεννήσει  φυσιολογικα και.τελικά έφαγε όλους τους πόνους κ γέννησε με καισαρική.αλλά ήταν 39+ εβδομάδες  με διαστολή 10 από νωρίς κ πόνους.

τεσπα πάντως εύχομαι να πάνε όλα καλά,να έχεις ένα καλό τοκετό και εύκολο!!!!με το καλό να δεις το αγοράκι σου!!!


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, *ζουζουνα*!!! είπε:

Αφού δεν έκλεισες τις 40 γιατί να μπεις από τώρα?τώρα ο υπέρηχος έχει απόκλιση +/- 500γρ...πόσο στο βγάζουν?.εμένα 3500 και οι 2 έβγαιναν κ δεν είχα θέμα...τώρα αν έχεις στενή λεκάνη κ το ξέρεις,πρόσεξε μην παιδευετεις φυσιολογικά κ μετά άμα δεν βγαίνει μπεις για καισαρική.ρωτά τον γιατρό σ...το έχει πάθει συγγενής μου...

Αχ ζουζουνα μου ειναι κεφάλας ο γιος μου. 3850 τον βγαζει. Το βαρος του παντα εβγαινε πιο πολυ απο την αρχη. Σε ολους τους υπερηχους. Ποτε δεν συμβαδισε με τις βδομαδες του σε κανεναν ακομα και στην αυχενικη κ τη β επιπεδου και το ντοπλερ που τα εκανα αλλου. Και δεν ειναι μονο θεμα το βαρος, αλλα η διαμετρος της κεφαλής του σε συνδυασμο με την στενη μου λεκανη τον εμποδιζει να εμπεδωθει ενω εγω εχω 2 εκ διαστολη και ο τραχηλος πολυ μαλακος. Αν κλεισει τις 40 βδομαδες εχουμε σχεδον σιγουρη τη καισαρικη. Γιατι ειναι πολυ μεγαλο μωρο και το 80% των περιπτωσεων καταληγουν σε καισαρικη με τις διαστασεις που εχει. Οχι ολες, αλλα οι περισσοτερες περιπτωσεις. Για αυτο και μπαινουμε αυριο μηπως το καταφερουμε φυσιολογικα. Και παλι μπορει να μην τα καταφερουμε και να περασω ολους τους πονους και τελικα να καταληξει κ αυριο σε καισαρικη, τα γνωριζω ολα αυτα γιατι παντα το ψαχνα το θεμα σε ολους τους τομεις, αλλα εχουμε περισσοτερες πιθανοτητες τωρα για φτ παρα μετα τις 40 εβδομαδες.

Το αφησε πανω μου τελειως και μου ειπε κιολας οτι για να μην νομιζω οτι με σπρωχνει, τις γιορτες δεν θα παει πουθενα, μην νομιζω οτι θελει να με ξεπεταξει για να κανει χριστουγεννα.

Συν του οτι εχω και διαβητη και ειπαμε οτι καλο ειναι να μην μεινει μεχρι τις 40 εβδομαδες, αλλα αυτο δεν ειναι απολυτο γιατι με τη διατροφη τον εχω ρυθμισει.

 

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Comet είπε:

Καλησπερα γλυκεια μου μην αγχωνεσαι για το λωρο,τα εμβρυα τυλιγονται και ξετυλιγονται με το λωρο κατα τη διαρκεια της κυησης (θα στο ειπε κι ο γιατρος)απλα το πετυχατε στον υπερηχο.Εμενα γεννηθηκε με μια περιτυλιξη,το ειδα οταν βγηκε ευτυχως οχι σφιχτα απλα ηταν κοντος ο λωρος και δεν τον αφηνε να βγει και τον τραβηξε ο γιατρος.Ολα καλα.

Σε ευχαριστώ κοριτσακι..επίσης Μ είπε πως ο πλακούντας σε ένα σημείο είναι ελαφρώς γερασμένος..άλλο και τούτο! 

Να ρωτήσω και κάτι άλλο πονάω γύρω από τον αφαλό μου στο δέρμα από τι μπορεί να οφείλεται αυτό;ξέρω και άλλες π πονάνε και λένε ότι είναι επειδή τεντώνει το δέρμα.. ισχύει;


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 19/12/2018 at 8:09 ΜΜ, nanoula90 είπε:

Ωωωω, θα δεις τον γιοκα σου??? Αχ τι ωραια. 

Στις 7 πρεπει να ειμαι εκει, μεχρι να με καμαρωσουν και να μου κανουν τα μποτέ μου θα παει γυρω στις 8.30-9.00. Μετα θα μπουν οι τεχνητοι πονοι και απο κει και περα θα ξεκινησει το πανηγυρι χαχα. Μολις τελειωσει, θα μπω να ενημερωσω εννοειται και να δω νεα του μικρου σου τρελομανα! 

Τι ωρα εχεις ραντεβου? 

Πωπω χαίρομαι παρα πολύ νανουλα μου,αύριο θα έχεις το καμάρι σου την ζωή σου αγκαλίτσα...Να μπεις κουκλίτσα μου οποτε μπορέσεις να μας πεις πως είσαι!! Αχχ τι ανωμαλία κ αυτή χαιρόμαστε πολύ όταν έρχεται αυτή η ώρα κ μαζί μια νοσταλγία ότι θα μας λείψει η παρεούλα.. Καταλαβες πως το λέω έτσι; Εννοείται πως δεν συγκρίνεται η χαρά για την κάθε μια που φτάνει εδώ! 

Θα δω τον αγαπακο και μακάρι να ειναι όλα καλα! Στις 17.30

On 19/12/2018 at 8:19 ΜΜ, happysmile είπε:

@Beboula25 kamari mou se eyxaristw!!pinw xamomilaki me meli(me anakateuei) k den phga douleia k mallon oute avrio kathomai xapla!siropi eipe oxi mono depon!!

Καλα εκανες και έκατσες σπίτι ξεκουράσου κοπέλα μου και με τα ζεστα σιγά σιγά θα περάσει. Περαστικουλια!❤️ 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου τελικα βγηκαν οι εξετασεις μου και ολες ειναι πολυ καλες.Ανεβασα και τον αιματοκριτη μου απο 33 πηγε 36 :D Θα σας γραψω τις τιμες της καμπυλης να μου πειτε τη γνωμη σας

0' λεπτα  79

30' λεπτα  148

60' λεπτα  161

90' λεπτα 156

120' λεπτα 127

ειναι καθολου τσιμπημένες?Αυριο θα μιλησω με το γιατρο

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Beboula25 είπε:

Πωπω χαίρομαι παρα πολύ νανουλα μου,αύριο θα έχεις το καμάρι σου την ζωή σου αγκαλίτσα...Να μπεις κουκλίτσα μου οποτε μπορέσεις να μας πεις πως είσαι!! Αχχ τι ανωμαλία κ αυτή χαιρόμαστε πολύ όταν έρχεται αυτή η ώρα κ μαζί μια νοσταλγία ότι θα μας λείψει η παρεούλα.. Καταλαβες πως το λέω έτσι; Εννοείται πως δεν συγκρίνεται η χαρά για την κάθε μια που φτάνει εδώ! 

Θα δω τον αγαπακο και μακάρι να ειναι όλα καλα! Στις 17.30

Καλα εκανες και έκατσες σπίτι ξεκουράσου κοπέλα μου και με τα ζεστα σιγά σιγά θα περάσει. Περαστικουλια!❤️ 

Ευχαριστω κοριτσακι μου!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Beboula25 είπε:

Πωπω χαίρομαι παρα πολύ νανουλα μου,αύριο θα έχεις το καμάρι σου την ζωή σου αγκαλίτσα...Να μπεις κουκλίτσα μου οποτε μπορέσεις να μας πεις πως είσαι!! Αχχ τι ανωμαλία κ αυτή χαιρόμαστε πολύ όταν έρχεται αυτή η ώρα κ μαζί μια νοσταλγία ότι θα μας λείψει η παρεούλα.. Καταλαβες πως το λέω έτσι; Εννοείται πως δεν συγκρίνεται η χαρά για την κάθε μια που φτάνει εδώ! 

Θα δω τον αγαπακο και μακάρι να ειναι όλα καλα! Στις 17.30

Καλα εκανες και έκατσες σπίτι ξεκουράσου κοπέλα μου και με τα ζεστα σιγά σιγά θα περάσει. Περαστικουλια!❤️ 

Φυσικα κ καταλαβαινω πως το λες. Εδω γεννησανε ολες οι μανουλες δεκεμβρη και συγκινηθηκα πολυ! Οταν αυτο το ταξιδι το κανουμε παρεα, ειναι πολυ ομορφο οταν καθε μια φτανει στον προορισμο της και συναμα πολυ συγκινητικο που κατι νεο ερχεται. Θα σας περιμενω να ερθει κ η σειρα σας εννοειται και θα σας λεω τη γνωμη μου για οποια απορια εχετε κ μπορει να εχω ηδη περασει εγω. Συντροφισσα μη φοβασαι τιποτα, i ll be back χαχα.

Αντε να δεις κ συ τον πριγκιπα σου και να μας ενημερωσεις!

πρίν από 8 λεπτά , Nicol_ είπε:

Κοριτσακια μου τελικα βγηκαν οι εξετασεις μου και ολες ειναι πολυ καλες.Ανεβασα και τον αιματοκριτη μου απο 33 πηγε 36 :D Θα σας γραψω τις τιμες της καμπυλης να μου πειτε τη γνωμη σας

0' λεπτα  79

30' λεπτα  148

60' λεπτα  161

90' λεπτα 156

120' λεπτα 127

Δεν παιζεσαι μιλαμε. Εισαι σουπερ!!! Κοιτα να δεις που σε θελουν τα γλυκα!

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...