Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Καλησπέρα κορίτσια θέλω την βοήθεια σασ ξέρει κάποια καλή ενδοκρινολόγο ;;; Αρχίζει τ4 γιατί βγήκε η tsh 2.95 και πρέπει να είναι κάτω από 2.50 και θέλω να την παρακολουθεί μια ενδοκρινολόγος γιατί έχει και ΣΠΩ . Όλες οι άλλες εξετάσεις όλες καλές. 

      Καλημέρα! Μπορώ να προτείνω τον δικό μου, Γ. Παπαγ..ιου, πηγαίνω χρονια και τον εμπιστεύομαι! Φτηνός δεν είναι βέβαια κι είναι στην Αθήνα, στο Μέγαρο μουσικής

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 18/12/2018 at 3:41 ΜΜ, nanoula90 είπε:

Παει, θα σας μπαστακωθω εδω, οχι οτι δεν το χω κανει ηδη.

Ερημωσαν οι μανουλες Δεκεμβριου. Εμεινα μονη η καψερη. 

Έρχεται και εσένα η στιγμή!! Πάντως εγω εδώ σε βρήκα! Επίσης δεν τίθεται θέμα ιδιωτικό για τις κοπελες τις μανουλες ή τις λεχώνες επειδή κάτι είχε πάρει το μάτι μου το σχολιάζω.... Μπορούμε να μπαίνουμε να γράφουμε και να μπαστακωνομαστε όπου μας κάνει κέφι! :-P

 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Beboula25 είπε:

Έρχεται και εσένα η στιγμή!! Πάντως εγω εδώ σε βρήκα! Επίσης δεν τίθεται θέμα ιδιωτικό για τις κοπελες τις μανουλες ή τις λεχώνες επειδή κάτι είχε πάρει το μάτι μου το σχολιάζω.... Μπορούμε να μπαίνουμε να γράφουμε και να μπαστακωνομαστε όπου μας κάνει κέφι! :-P

 

Καλα αυτο εννοειται. Οπου βλεπω φως και μ αρεσει μπαινω χαχαχαχα. 

Εγω στην αρχη τρυπωσα εδω επειδη εχω ΠΗΤ 30/12. Οποτε με το ενα ποδι στο 2018 και το αλλο στο 2019 χεχεχε. Αλλα πολυ μ αρεσε εδω περα και ετσι μπαστακωθηκα.

Ο γιατρος μου το χε σιγουρο οτι μολις βγαζαμε τον πεσσο θα γεννουσα, κουνια που τον κουναγε, του τη σκασαμε! :lol: 

 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

On 18/12/2018 at 3:55 ΜΜ, nanoula90 είπε:

Καλα αυτο εννοειται. Οπου βλεπω φως και μ αρεσει μπαινω χαχαχαχα. 

Εγω στην αρχη τρυπωσα εδω επειδη εχω ΠΗΤ 30/12. Οποτε με το ενα ποδι στο 2018 και το αλλο στο 2019 χεχεχε. Αλλα πολυ μ αρεσε εδω περα και ετσι μπαστακωθηκα.

Ο γιατρος μου το χε σιγουρο οτι μολις βγαζαμε τον πεσσο θα γεννουσα, κουνια που τον κουναγε, του τη σκασαμε! :lol: 

 

Ωραία είναι εδώ..

Καλυτερα που του την σκάσατε έτσι; Τώρα ποτε θα ξανά πάτε; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Beboula25 είπε:

Ωραία είναι εδώ..

Καλυτερα που του την σκάσατε έτσι; Τώρα ποτε θα ξανά πάτε; 

Αυριο εχουμε ραντεβου να δουμε σε τι σταδιο βρισκομαστε. Την περασμενη εβδομαδα μου ειπε οτι εχω διαστολη 1 εκ και μαλακο τραχηλο. Εγω δεν νιωθω κατι, ουτε συσπασεις εχω ουτε κατι ιδιαιτερο. Ωστοσο εχω ξεκινησει περπατημα και ασκησεις, μηπως και βοηθησω τον μικρο. Θελω να ερθει μονος του οταν το αποφασισει, αλλα επειδη ειναι μεγαλο μωρο πολυ φοβαμαι οτι ο γιατρος θα θελει να μπουμε με προκληση, διαφορετικα φοβαται μηπως ο φυσιολογικος τοκετος δεν εξελιχθει σωστα. Για αυτο και εχω αρχισει τα σπαγγατα χαχαχα και ποναω ολοκληρη

  • Χαχα 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 18/12/2018 at 4:20 ΜΜ, nanoula90 είπε:

Αυριο εχουμε ραντεβου να δουμε σε τι σταδιο βρισκομαστε. Την περασμενη εβδομαδα μου ειπε οτι εχω διαστολη 1 εκ και μαλακο τραχηλο. Εγω δεν νιωθω κατι, ουτε συσπασεις εχω ουτε κατι ιδιαιτερο. Ωστοσο εχω ξεκινησει περπατημα και ασκησεις, μηπως και βοηθησω τον μικρο. Θελω να ερθει μονος του οταν το αποφασισει, αλλα επειδη ειναι μεγαλο μωρο πολυ φοβαμαι οτι ο γιατρος θα θελει να μπουμε με προκληση, διαφορετικα φοβαται μηπως ο φυσιολογικος τοκετος δεν εξελιχθει σωστα. Για αυτο και εχω αρχισει τα σπαγγατα χαχαχα και ποναω ολοκληρη

Α ωραία για να δούμε! Καλα κανεις και προσπαθεις κ μόνη σου. Ότι είναι καλύτερο θα κάνετε πάνω από όλα να είστε και οι δυο καλα! Πάντως τρελαίνομαι στην ιδέα του τοκετού αυτή η διαδικασία η μαγική της φύσης που ολοκληρώνεται 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Κοριτσια μ καλησπερα ειμαι στο νοσοκομειο θα γεννησω σημερα το αργοτερο μ ειπαν αυριο το πρωι....

Ειμαι πολυυυ συγκινημενη!!!! Ναι της medela εχω παρει εχω ακουσει οτι ειναι καλο!!!

Ειμαι με εισαγωγη μ βαλανε την φλεβα κ σε λιγο θα μ κανουν κλισμα....

Με το καλο σε ολες σας κοριτσια!!!

Με το καλο κοριτσι μου ολα θα πανε τελεια!!


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Beboula25 είπε:

Α ωραία για να δούμε! Καλα κανεις και προσπαθεις κ μόνη σου. Ότι είναι καλύτερο θα κάνετε πάνω από όλα να είστε και οι δυο καλα! Πάντως τρελαίνομαι στην ιδέα του τοκετού αυτή η διαδικασία η μαγική της φύσης που ολοκληρώνεται 

Εχω μεγαλη περιεργεια να δω πως θα ειναι. Εν τω μεταξυ εχω και τον αντρα μου που θελει να ειναι μεσα. Εγω παλι του λεω αντε να ειναι για λιγο στην αρχη αλλα μετα να βγει. Νομιζω οτι δεν θελω να ειναι μεσα στην αιθουσα και να με βλεπει να κοπανιεμαι και να γινω σαν ντοματα κατακοκκινη και να ποναω και να γινει και κανα ατυχημα αλλου ειδους. Οποτε το χουμε αφησει φλου, εαν το θελει οντως ας μπει, ή αν εγω νιωσω σε σημειο να μην νιωθω καλα που θα ειναι εκει θα του το πω. 

Δεν ξερω αν εχετε συζητησει οι υπολοιπες για αυτο να παρω γνωμες. 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Καλημεεερα!! 

Ρε συ φιλη ασε με, ποναω σαν να με εχουν δειρει. Εχω πιαστει παντου. Εδω πονανε οι προσαγωγοι μου που ειχα ξεχασει οτι εχω. Καλε εχω προσαγωγους χαχαχα

Τι λεει η μικρουλα σου? Εσυ τι κανεις?

 

Αχαχαχαχαχαχα. Καλα αυτο με το "τουκ τουκ " στην κοιλια και το "εισαι εδω" νομιζω το χουμε περασει οι περισσοτερες. Εγω επειδη ελεγα μηπως δεν ακουει, ηχογραφουσα τη φωνη μου στο κινητο και μετα το εβαζα στην κοιλια γυρω γυρω γιατι ελεγα δεν μπορει, καπου θα το πετυχω το αυτι του, χαχαχαχαχαχα. 

Για τον τζακα, κλαιω! Δεν γινεται να το αναψει ο συζυγος καποια στιγμη που θα εισαι καπου? Πχ να πας μεχρι μια φιλη σου για καφε. 

Αχ ελατη, περτουλι, ειχαμε παει προπερσι με τον αντρα και ηταν ονειρικα. Ποσο θα θελα κ γω να μουν καπου εκει τωρα, να χαζευω το χιονακι. 

Η μικρούλα ακόμα αταξίες είχε έρθει το πρωί η κουνιαδα μου να την φτιάξω και την άφησα για 5 λεπτά στην κούνια και είχε πιάστει και είχε σηκωθεί όρθια. Δεν μπορώ να τημαζεψω!!!! Ωραία η ελάτη και το περτουλη ωραία ταβερνάκια τοπία ωραία να ειμασταν εκεί!!!! 

1 ώρα πρίν, Smile89 είπε:

Αχ με το καλοοοοο!!!!!! Αναμένουμε νεακια!!!! 

Καλησπέρα τρελοκόριτσο!!!! 

Διάβασα για Περτούλι, Ελάτη, Καρπενήσι.....σταματηστεεεεεεε θέλω να πάωωωωω πάλι!!!

Αστα και εμείς θέλουμε να παμε αλλά τίποτα μας βλέπω για καμιά αραχωβα που είναι κοντα !!!!!

2 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Χαχαχαχα λες εμενα τρελό μάνα αλλα ναιιιι είμαι! Έπρεπε να σε τραβάνε βίντεο Χαχαχα!

 Και εγω θα ήθελα πολύ να είμαι στο Καρπενήσι κορίτσια το λατρεύω δεν υπάρχει η ομορφια που έχει.Πέρυσι είχαμε κάνει Χριστούγεννα στο Ναύπλιο τα δυο μας και ήταν μια χαρά παρα πολύ κόσμος κ πολύ ωραία μαγαζάκια έχουν φτιάξει και τόσο ωραίο το δωμάτιο που μείναμε. 

@Alex. Arap Χαχαχ ναι προς τα εκεί μια βολτούλα!! 

Θα το ανάψει κ βλέπουμε.Ειναι ενεργειακό δεν ξέρω τι διαφορα θα έχουμε θα δούμε. 

Βολτούλα νανε και όπου νανε!!!! 

  • Μου αρέσει 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσακια ευχαριστω για τις απαντήσεις..δεν είναι ότι δεν την ρωτάω..όταν κάτι είναι της το λέω απλά για την καλλιέργεια μου είπε πως δεν χρειάζεται ακόμα..όταν την ρώτησα αν τυχόν έχω κάποιο μικρόβιο αν επηρεάζει το μωρό Μ είπε όχι...ίσως επειδή έκανα και την αμνιο και θα δείξει λογικά αν έχω κάτι...δεν ξέρω έτσι το σκέφτομαι


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 20 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Καλησπέρα κοριτσακια ευχαριστω για τις απαντήσεις..δεν είναι ότι δεν την ρωτάω..όταν κάτι είναι της το λέω απλά για την καλλιέργεια μου είπε πως δεν χρειάζεται ακόμα..όταν την ρώτησα αν τυχόν έχω κάποιο μικρόβιο αν επηρεάζει το μωρό Μ είπε όχι...ίσως επειδή έκανα και την αμνιο και θα δείξει λογικά αν έχω κάτι...δεν ξέρω έτσι το σκέφτομαι

ΚΑι καπως ετσι οι γιατροι δε κανουν την καλλιεργεια κολπικου υγρου!!!Δε ξερω πως εχει επικρατησει η αποψη οτι το μικροβιο δε μπορει να βλαψει την εγκυμοσυνη.Δε το λεω για τη δικη σου γιατρο μονο αλλα για την πλειοψηφια.Θεωρουν οτι δε θα συμβει.Ε να ομως που συμβαινει αρκετες φορες και ειναι κριμα γιατι ειναι απλως μια εξεταση.Εγω επαθα σηψαιμια απο βακτηριο!!!!Απο το σακο του μωρου που εσπασαν τα νερα μετα πηγε στο αιμα μου και κοντεψα να πεθανω οποτε μια εξεταση παραπανω ειναι για να χεις το κεφαλι σου ησυχο

1 ώρα πρίν, nanoula90 είπε:

Εχω μεγαλη περιεργεια να δω πως θα ειναι. Εν τω μεταξυ εχω και τον αντρα μου που θελει να ειναι μεσα. Εγω παλι του λεω αντε να ειναι για λιγο στην αρχη αλλα μετα να βγει. Νομιζω οτι δεν θελω να ειναι μεσα στην αιθουσα και να με βλεπει να κοπανιεμαι και να γινω σαν ντοματα κατακοκκινη και να ποναω και να γινει και κανα ατυχημα αλλου ειδους. Οποτε το χουμε αφησει φλου, εαν το θελει οντως ας μπει, ή αν εγω νιωσω σε σημειο να μην νιωθω καλα που θα ειναι εκει θα του το πω. 

Δεν ξερω αν εχετε συζητησει οι υπολοιπες για αυτο να παρω γνωμες. 

Στο εξωτερικο που μενω σχεδον ολοι οι μπαμπαδες μπαινουν μεσα ακομα και στην καισαρικη και με οσους το χω συζητησει μου ειπαν οτι δε θα το αλλαζαν με τιποτα.Εξαλλου και συ δε θα θες να κρατας το χερι του αντρα σου εκεινη την ωρα?

Link to comment
Share on other sites

On 18/12/2018 at 5:54 ΜΜ, Κωνσταντίνα16 είπε:

Καλησπέρα κοριτσακια ευχαριστω για τις απαντήσεις..δεν είναι ότι δεν την ρωτάω..όταν κάτι είναι της το λέω απλά για την καλλιέργεια μου είπε πως δεν χρειάζεται ακόμα..όταν την ρώτησα αν τυχόν έχω κάποιο μικρόβιο αν επηρεάζει το μωρό Μ είπε όχι...ίσως επειδή έκανα και την αμνιο και θα δείξει λογικά αν έχω κάτι...δεν ξέρω έτσι το σκέφτομαι

Δεν νονιζω η αμνιο να δείχνει κάτι τέτοιο δεν ξέρω κιολας έτσι υποθέτω γιατί με την αμνιο σου παίρνει αυτό που λέει η λέξη αμνιακό υγρό από τον σάκο και εξετάζει συγκεκριμένα πράγματα για το έμβρυο.Αυτο εννοω να την ρωτάς τα πάντα το να μην έχεις αμφιβολία καταλαβες; Και εγω ας πούμε που έχω αμφιβολία για το αν κάνει να πιω λίγο κρασί στην ουσία μου έχει ξεκαθαρίσει πως κάνει απλώς εγω δεν έχω ρωτήσει ότι θα ήθελα να ξέρω για να είμαι και ψυχολογικά σίγουρη καταλαβες τι λέω 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Κοριτσια μ καλησπερα ειμαι στο νοσοκομειο θα γεννησω σημερα το αργοτερο μ ειπαν αυριο το πρωι....

Ειμαι πολυυυ συγκινημενη!!!! Ναι της medela εχω παρει εχω ακουσει οτι ειναι καλο!!!

Ειμαι με εισαγωγη μ βαλανε την φλεβα κ σε λιγο θα μ κανουν κλισμα....

Με το καλο σε ολες σας κοριτσια!!!

Βαλεντίνα μου με το καλο!!με ενα πονο!Περιμενουμε νεα σου!! :wub:


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 18/12/2018 at 4:48 ΜΜ, nanoula90 είπε:

Εχω μεγαλη περιεργεια να δω πως θα ειναι. Εν τω μεταξυ εχω και τον αντρα μου που θελει να ειναι μεσα. Εγω παλι του λεω αντε να ειναι για λιγο στην αρχη αλλα μετα να βγει. Νομιζω οτι δεν θελω να ειναι μεσα στην αιθουσα και να με βλεπει να κοπανιεμαι και να γινω σαν ντοματα κατακοκκινη και να ποναω και να γινει και κανα ατυχημα αλλου ειδους. Οποτε το χουμε αφησει φλου, εαν το θελει οντως ας μπει, ή αν εγω νιωσω σε σημειο να μην νιωθω καλα που θα ειναι εκει θα του το πω. 

Δεν ξερω αν εχετε συζητησει οι υπολοιπες για αυτο να παρω γνωμες. 

Κοίταξε θεωρώ πως είναι καθαρα προσωπική υπόθεση το αν θες να μπει ή το αν θέλει εκεινος και τα σχετικά. Ότι σε κάνει να νιώθεις όμορφα και ηρεμα γιατί εκείνη την στιγμή το μυαλό σου θα είναι μόνο στον τοκετό άλλωστε. Εγω θέλω πολύ να είναι μέσα και εκεινος το ίδιο. Θέλω να μοιραστούμε την εμπειρία και επειδή τους 9μηνες ουσιαστικά δεν “νιώθουν” κάτι εκτός από την κοιλιτσα που κλωτσάει και τους υπερήχους,νομίζω λοιπόν πως είναι ομορφο να ζήσουν αυτή την δυνατή στιγμή της γέννησης του παιδιού μας. Όσο για το πως θα μας δουν εκείνη την ώρα σκέφτομαι άλλωστε το ποσα θα δει όταν θα περάσουν τα χρόνια... Είναι ο άνθρωπος μας ας μας δει και στα έτσι και στα αλλιως..  Σε συγκίνησα καθόλου λέγε :D

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Παει, θα σας μπαστακωθω εδω, οχι οτι δεν το χω κανει ηδη.

Ερημωσαν οι μανουλες Δεκεμβριου. Εμεινα μονη η καψερη. 

Εδωωωω να μεινειιιιιιις..της καληνυυυυυυυχτας τα φιλια μη μου τα διιιιιιιινεις!! που λεει και το γνωστο ασμα της Αρβανιτακι χχιχι! :D

Νανουλα εμεις σε θελουμε εδω!Γιαυτο κρατησου κανα 2 εβδομαδουλες ακομα να ανηκεις και πλεον επισημα σε εμας χεχε

Οσο για τον τοκετο ο δικος μου θα ειναι σιγουρα μεσα,το θελει πολυ αλλα και εγω τον θελω,ειναι η παρηγορια μου.Επισης ο γιατρος μου ειπε οτι ειναι πολυ σημαντικο να συμμετεχει ο αντρας στον τοκετο γιατι τοτε συνειδητοποιει εντονα τον ερχομο του παιδιου.Επειδη την εγκυμοσυνη τη βιωνουμε περισσοτερο εμεις και δεν συμμετεχει τοσο, στον τοκετο ερχεται ο ντουβρουτζας καταλαβες? :-P Βεβαια απο εκει και περα ειναι πως νιωθει ο καθενας ανετα 

Ασε που δεν θα κοπανιομαστε αγαπη γιατι θα κανουμε επισκληριδιο και θα ειμαστε εντελως κουλ...θα τραγουδαμε μη σου πω 

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...