Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

@ΒαλεντιναΧρηστος κοριτσι μου να σας ζησει η μπεμπουλα σας να ειναι γερη!!! ❤❤❤

Καλημερα σε ολα τα υπόλοιπα κορίτσια!  Εγω ειμαι στο μικροβιολογικό για την καμπύλη και ηδη ήπια το σερμπετι μου.

Πως ειστε κορίτσια? 

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 32 λεπτά , Nicol_ είπε:

@ΒαλεντιναΧρηστος κοριτσι μου να σας ζησει η μπεμπουλα σας να ειναι γερη!!! ❤❤❤

Καλημερα σε ολα τα υπόλοιπα κορίτσια!  Εγω ειμαι στο μικροβιολογικό για την καμπύλη και ηδη ήπια το σερμπετι μου.

Πως ειστε κορίτσια? 

Καλή υπομονήηηη!

@ΒαλεντιναΧρηστος να σας ζήσει εύχομαι!Ευλογημένο και γερό!!!Ν είστε καλά Ν τη χαίρεστε κορίτσι!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 19/12/2018 at 2:19 ΠΜ, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Γεννησα κοριτσια μ μια πανεμορφη μπουμπου 3.200 η ωρα 1παρα 5 πριν 1ωρα σχεδον δηλαδη.....ολα καλα θα σας γραψω αυριο νεοτερα!!!! 

Με το καλο σε ολες....

Συγχαρητήρια να ζήσει η μπουμπου σας να την καμαρώνετε μια ζωή γερή και  ευτυχισμένη!!!  

On 19/12/2018 at 8:12 ΠΜ, Nicol_ είπε:

@ΒαλεντιναΧρηστος κοριτσι μου να σας ζησει η μπεμπουλα σας να ειναι γερη!!! ❤❤❤

Καλημερα σε ολα τα υπόλοιπα κορίτσια!  Εγω ειμαι στο μικροβιολογικό για την καμπύλη και ηδη ήπια το σερμπετι μου.

Πως ειστε κορίτσια? 

Καλημέρα!! Καλα αποτελέσματα!! 

On 18/12/2018 at 11:52 ΜΜ, Smile89 είπε:

Χαχαχα.

Πάρτο του ρε συυυ!!!! Η πάρε προίκα μωρού ΑΕΚ και κάντο του έκπληξη τώρα Χριστούγεννα. Από Ίντερνετ!!!

Χαχαχα είσαι τρελλη!! Καλημερουδια κρύο που έχει έξω μπρρρ 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια και μπεμπακια.Σημερα πρωινη απο τις 7 στο ποδι ομπεμπης.Θα παμε και παιδιατρο σε λιγο.Βαλεντινα να σας ζησει η μπουμπου,γερη και καλοτυχη.Εχει τρελο κρυο εξω,πηγα στο μαναβη και παγωσα.Να δω πως θα βγαλω και το μωρο.

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nicol_ είπε:

@ΒαλεντιναΧρηστος κοριτσι μου να σας ζησει η μπεμπουλα σας να ειναι γερη!!! ❤❤❤

Καλημερα σε ολα τα υπόλοιπα κορίτσια!  Εγω ειμαι στο μικροβιολογικό για την καμπύλη και ηδη ήπια το σερμπετι μου.

 

 

πρίν από 47 λεπτά , oneira_glyka είπε:

 

@ΒαλεντιναΧρηστος να σας ζήσει εύχομαι!Ευλογημένο και γερό!!!Ν είστε καλά Ν τη χαίρεστε κορίτσι!

 

πρίν από 41 λεπτά , Beboula25 είπε:

Συγχαρητήρια να ζήσει η μπουμπου σας να την καμαρώνετε μια ζωή γερή και  ευτυχισμένη!!!  

 

 

πρίν από 11 λεπτά , Comet είπε:

Καλημερα κοριτσακια και μπεμπακια.Σημερα πρωινη απο τις 7 στο ποδι ομπεμπης.Θα παμε και παιδιατρο σε λιγο.Βαλεντινα να σας ζησει η μπουμπου,γερη και καλοτυχη.Εχει τρελο κρυο εξω,πηγα στο μαναβη και παγωσα.Να δω πως θα βγαλω και το μωρο.

Ευχαριστω κοριτσια μ κ εσειις οτι ποθειτε με το καλο τα μπεμπακια σαςς!!!

Η πιο γλυκια εμπειρια οσο κ να πονας!!!

  • Μου αρέσει 2

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Ευχαριστω κοριτσι μου!!!:wink:

Ευχαριστω κοπελα μ!!! Με εναν πονο ευχομαι!!!

Ευχαριστώ να σαι καλά!!

1 ώρα πρίν, Nicol_ είπε:

@ΒαλεντιναΧρηστος κοριτσι μου να σας ζησει η μπεμπουλα σας να ειναι γερη!!! ❤❤❤

Καλημερα σε ολα τα υπόλοιπα κορίτσια!  Εγω ειμαι στο μικροβιολογικό για την καμπύλη και ηδη ήπια το σερμπετι μου.

Πως ειστε κορίτσια? 

Ωωωωω καλά αποτελέσματα!!! Πότε θα είναι έτοιμα,???

 

Καλημέρα σε όλες!!!

  • Ευχαριστώ 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Nicol_ είπε:

@ΒαλεντιναΧρηστος κοριτσι μου να σας ζησει η μπεμπουλα σας να ειναι γερη!!! ❤❤❤

Καλημερα σε ολα τα υπόλοιπα κορίτσια!  Εγω ειμαι στο μικροβιολογικό για την καμπύλη και ηδη ήπια το σερμπετι μου.

Πως ειστε κορίτσια? 

Σε ποια βδομαδα κανουμε καμπυλη??εχω ακομα αλλα να προετοιμαστω ψυχολογικα αχχαχα.Αληθεια αυτο το σιροπακι δε σε αναγουλιασε??μονο που το σκεφτομαι...

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Smile89 είπε:

Ψυχουλακι μου μια χαρά!!!

Χαχαχα είχα βρεί φορεματακι της ΑΕΚ αλλά θα με χωρίσει αν το πάρω Μ χαχαχαχαα. Είχαν τζατζίκι???

Αχαχαχαχα, ασε να αποφασισει μονη της η κορακλα τι θελει να ειναι. Μπορει να ναι τρελη σαν τη μαμα και να ντυνεται κιτρινομαυρα!! 

Εννοειται ειχαν τζατζικι, χεχε

Καλημεεερα!

10 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Και εμενα βαμμένο Αεκτζή τον βλέπω αφού είναι ο μπαμπάς στανταρακι για αρχή αυτό θα είναι. Είχα πάει κέντρο και πέτυχα μπουτίκ της ΑΕΚ έτοιμη ήμουν να του παρω το φορμάκι 0-3 να το δώσω στον μπαμπα χεχε επάνω του θα τα έκανε.

Πώω τι μου κανεις τώρα... εχθές τσακισα έναν κοτόπουλο ομως μου έφερε γιατί είχε τελειώσει ο αλλος... δεν με χάλασε καθόλου :P Και ναι τώρα πείνασα με την κουβέντα!!

@Smile89 ετοιμοπόλεμη μου αρέσεις! Τίποτα αδιάφορο απλά το θυμήθηκα 

@fairy-mary μπράβο αγαπη μου όλα τέλεια να είσαι ήρεμη τώρα πλέον!!! 

Κ σενα αεκτζης??? Καλα, εννοειται θα κατουρηθει πανω του. Καντου το οταν βγει ο μπεμπαρος, μια μερα που θα γυρισει απο τη δουλεια να τον δει με φορμακι της αεκ. Θα αποτρελαθει χαχα

2 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

@ΒαλεντιναΧρηστος κοριτσι μου να σας ζησει η μπεμπουλα σας να ειναι γερη!!! ❤❤❤

Καλημερα σε ολα τα υπόλοιπα κορίτσια!  Εγω ειμαι στο μικροβιολογικό για την καμπύλη και ηδη ήπια το σερμπετι μου.

Πως ειστε κορίτσια? 

Καλα αποτελεσματααα! Ευχομαι να βγουν σουπερ! 

Καλημερα κοριτσια μου!!!

  • Μου αρέσει 2

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Eυχαριστω κοριτσι μ....η μπεμπα σου τι κανει....;;;

Σταθερουλα είναι τωρα μεγαλωνει δωξα το θεο οπως τα ξερατε δεν εχει αλλαξει κατι.

2 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

@ΒαλεντιναΧρηστος κοριτσι μου να σας ζησει η μπεμπουλα σας να ειναι γερη!!! ❤❤❤

Καλημερα σε ολα τα υπόλοιπα κορίτσια!  Εγω ειμαι στο μικροβιολογικό για την καμπύλη και ηδη ήπια το σερμπετι μου.

Πως ειστε κορίτσια? 

Υπομονη νικολ μου καλα αποτελεσματα! κεγω θα παω απο βδομάδα νομιζα οτι γλιτωνεις απο αυτο μετα τη γεννα αλλα εμεις που καναμε μετρησεις θα κανουμε μια τελευταια φορα ακομα τη μεγαλη παρακαλω!! Ελπιζω να βγει καλη να ξεμπερδευω γιατι αφοτου γεννησα τρωω οτι να ναι! 

Καλημερα δεν ειπα κοριτσια!! Οσες εισαστε με αναρωτικη ξεκινησαν τα χαρτια για το δωρο του ικα να ξερετε εγω πηγα σημερα κ θα μπουν 28/12 μου ειπαν


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Γεννησα κοριτσια μ μια πανεμορφη μπουμπου 3.200 η ωρα 1παρα 5 πριν 1ωρα σχεδον δηλαδη.....ολα καλα θα σας γραψω αυριο νεοτερα!!!! 

Με το καλο σε ολες....

Να σού ζήσει η μπουμπου! Υγιή και καλότύχη πάντα! 


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 19/12/2018 at 10:17 ΠΜ, nanoula90 είπε:

Αχαχαχαχα, ασε να αποφασισει μονη της η κορακλα τι θελει να ειναι. Μπορει να ναι τρελη σαν τη μαμα και να ντυνεται κιτρινομαυρα!! 

Εννοειται ειχαν τζατζικι, χεχε

Καλημεεερα!

Κ σενα αεκτζης??? Καλα, εννοειται θα κατουρηθει πανω του. Καντου το οταν βγει ο μπεμπαρος, μια μερα που θα γυρισει απο τη δουλεια να τον δει με φορμακι της αεκ. Θα αποτρελαθει χαχα

Καλα αποτελεσματααα! Ευχομαι να βγουν σουπερ! 

Καλημερα κοριτσια μου!!!

Εντάξει λοιπόν αν είναι να αποτρελαθεί να την κάνω την θυσία:P! Καλημέρα!!❤️

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Smile89 είπε:

Ευχαριστώ να σαι καλά!!

Ωωωωω καλά αποτελέσματα!!! Πότε θα είναι έτοιμα,???

 

Καλημέρα σε όλες!!!

Ευχαριστωωωωω!Αυριο θα βγουνε!

1 ώρα πρίν, marian84 είπε:

Σε ποια βδομαδα κανουμε καμπυλη??εχω ακομα αλλα να προετοιμαστω ψυχολογικα αχχαχα.Αληθεια αυτο το σιροπακι δε σε αναγουλιασε??μονο που το σκεφτομαι...

Εγω ειμαι 29η αλλα την κανουν και νωριτερα. Το σιροπι που ηπια εγω ειχε γευση λεμονι το ηπια σχετικα γρηγορα και δεν με πειραξε αλλα ειναι παρα πολυ γλυκο και βαραινει το στομαχι.Σου καει το λαιμο τοσο γλυκο που ειναι

1 hour ago, Vasoth. είπε:

Σταθερουλα είναι τωρα μεγαλωνει δωξα το θεο οπως τα ξερατε δεν εχει αλλαξει κατι.

Υπομονη νικολ μου καλα αποτελεσματα! κεγω θα παω απο βδομάδα νομιζα οτι γλιτωνεις απο αυτο μετα τη γεννα αλλα εμεις που καναμε μετρησεις θα κανουμε μια τελευταια φορα ακομα τη μεγαλη παρακαλω!! Ελπιζω να βγει καλη να ξεμπερδευω γιατι αφοτου γεννησα τρωω οτι να ναι! 

Καλημερα δεν ειπα κοριτσια!! Οσες εισαστε με αναρωτικη ξεκινησαν τα χαρτια για το δωρο του ικα να ξερετε εγω πηγα σημερα κ θα μπουν 28/12 μου ειπαν

Ευχαριστω Βασω μου!Αχ μη μου λες τετοια δεν προκειται να την ξανακανω. 6 φορες με τρυπησαν σημερα.Αν θελουν και μετα με το μηχανακι θα μετρηθω και πολυ τους ειναι :D


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Nicol_ είπε:

Ευχαριστωωωωω!Αυριο θα βγουνε!

Εγω ειμαι 29η αλλα την κανουν και νωριτερα. Το σιροπι που ηπια εγω ειχε γευση λεμονι το ηπια σχετικα γρηγορα και δεν με πειραξε αλλα ειναι παρα πολυ γλυκο και βαραινει το στομαχι.Σου καει το λαιμο τοσο γλυκο που ειναι

Ευχαριστω Βασω μου!Αχ μη μου λες τετοια δεν προκειται να την ξανακανω. 6 φορες με τρυπησαν σημερα.Αν θελουν και μετα με το μηχανακι θα μετρηθω και πολυ τους ειναι :D

Χαχα!! Εμενα τέσσερις φορες μου ειχαν παρει κ τωρα παλι το ιδιο.μην ανησυχεις θα βγουνε μια χαρα τα αποτελέσματα οποτε δε θα χρειαστει να ξανακανεις

  • Μου αρέσει 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Γεννησα κοριτσια μ μια πανεμορφη μπουμπου 3.200 η ωρα 1παρα 5 πριν 1ωρα σχεδον δηλαδη.....ολα καλα θα σας γραψω αυριο νεοτερα!!!! 

Με το καλο σε ολες....

Να σας ζήσει! Να είναι πάντα γερό και τυχερό το κοριτσάκι σας! 

πρίν από 40 λεπτά , Nicol_ είπε:

Ευχαριστωωωωω!Αυριο θα βγουνε!

Εγω ειμαι 29η αλλα την κανουν και νωριτερα. Το σιροπι που ηπια εγω ειχε γευση λεμονι το ηπια σχετικα γρηγορα και δεν με πειραξε αλλα ειναι παρα πολυ γλυκο και βαραινει το στομαχι.Σου καει το λαιμο τοσο γλυκο που ειναι

Ευχαριστω Βασω μου!Αχ μη μου λες τετοια δεν προκειται να την ξανακανω. 6 φορες με τρυπησαν σημερα.Αν θελουν και μετα με το μηχανακι θα μετρηθω και πολυ τους ειναι :D

Καλά αποτελέσματα Νικολ! 

πρίν από 40 λεπτά , Nicol_ είπε:

Ευχαριστωωωωω!Αυριο θα βγουνε!

Εγω ειμαι 29η αλλα την κανουν και νωριτερα. Το σιροπι που ηπια εγω ειχε γευση λεμονι το ηπια σχετικα γρηγορα και δεν με πειραξε αλλα ειναι παρα πολυ γλυκο και βαραινει το στομαχι.Σου καει το λαιμο τοσο γλυκο που ειναι

Ευχαριστω Βασω μου!Αχ μη μου λες τετοια δεν προκειται να την ξανακανω. 6 φορες με τρυπησαν σημερα.Αν θελουν και μετα με το μηχανακι θα μετρηθω και πολυ τους ειναι :D

Καλά αποτελέσματα Νικολ! 

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

On 17/12/2018 at 9:16 ΜΜ, Beboula25 είπε:

Αα εντάξει βλέπω είμαστε κομπλέ όλες με το κρασάκι το θελουμε. Ναι μωρε φυσικά και δεν πειράζει ένα ποτηράκι το γνωρίζω από τους γιατρους κ τώρα και τότε με άφηνε ή κρασάκι ή μπυρα. Απλά αρχικά ήθελα να κλείσω το τρίμηνο και μετά να κάνω ότι επιθυμώ. Οποτε τώρα σιγά σιγά και πρώτα ο Θεός θα ξεθαρρεψω. Και τα μαλλάκια μου θα βάψω και τα νυχάκια μου θα φτιάξω όλα αυτά που επιτρέπονται τέλος πάντων θα τα κάνω 

και εγώ το 1ο τρίμηνο δεν συνεπάγεται κι αλλιώς αφού μέχρι τώρα και μετά που έκλεισα τον 4ο είχα αναγουλες κ εμετούς..ευτυχώς νομίζω ότι τώρα που έκλεισα κ τον 5ο μήνα κ μπήκα στον 6ο να μην ξανά έχω θέμα.τώρα μαλλιά νομίζω ανταύγειες μπορείς που δεν ακουμπούν στην ρίζα δλδ τώρα για νύχια εγώ δεν τα βαφω,είχα ρωτήσεις ημιμονιμο που είχα είδη κ το έβγαλα γιατί δεν κάνει ...αυτά...αλλά ρωτά τον γιατρό σου καλύτερα.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...