Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Όλα μια λακούβα σε αυτή την χώρα. Το καλό είναι ότι οδηγώ εγώ πάμε μαζί (και εγώ δάσκαλος μας έφαγε η εκπαίδευση . Μα συγνώμη η μόνιμη δασκάλα έχει αναρ άδεια για όλα η αναπληρώτρια έχει μήτρα από τα lidl 😅😅 ήθελα να ξέρω τους νόμους τουσ διαβάζουν;  Καλά τα ηρεμιστικά τα βλέπω σιγά σιγά αχααχαχαχα η γιατρός είπε όλα μια χαρά με το μωρό μια μικρή αποκόλληση βλέπω όχι λακούβες και τραντάγματα 

      Ναι είναι μεγάλη αδικία οι αναρρωτικες αναπληρωτων σε σύγκριση με μονίμων. Είχαν πει θα τα εξισωναν αλλά ακόμα τίποτα.... αν οδηγείς εσύ νομίζω μια χαρά....θα πηγαίνεις αργά θα αποφεύγεις λακουβες και στο σχολειο δε θα κάνει τίποτα να κάθεται σαν πατριάρχης 😁. Προσοχή στις ιώσεις και τον πυρετό στο σχολειο...καλό είναι να μην ανεβάσουμε πυρετό στο 1ο τριμηνο ειδικά. Να φοράτε μάσκα. Στο δημοτικό κολλάς εύκολα. 

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, nanoula90 είπε:

Εχω μεγαλη περιεργεια να δω πως θα ειναι. Εν τω μεταξυ εχω και τον αντρα μου που θελει να ειναι μεσα. Εγω παλι του λεω αντε να ειναι για λιγο στην αρχη αλλα μετα να βγει. Νομιζω οτι δεν θελω να ειναι μεσα στην αιθουσα και να με βλεπει να κοπανιεμαι και να γινω σαν ντοματα κατακοκκινη και να ποναω και να γινει και κανα ατυχημα αλλου ειδους. Οποτε το χουμε αφησει φλου, εαν το θελει οντως ας μπει, ή αν εγω νιωσω σε σημειο να μην νιωθω καλα που θα ειναι εκει θα του το πω. 

Δεν ξερω αν εχετε συζητησει οι υπολοιπες για αυτο να παρω γνωμες. 

Νανουλα εγώ επειδή θα είμαι με καισαρικη δεν θα μπορεί να είναι μέσα. Εάν ήμουν με φυσιολογικό τοκετο δεν ξέρω τι θα έκανα. Ο άντρας μου σίγουρα θα το ήθελε πολύ εγώ δεν είμαι σίγουρη. Θα σκεφτόμουν όλα αυτά που σκέφτεσαι και εσυ.Νομίζω ότι θα άφηνα την απόφαση για την τελευταία στιγμή. Όσοι φίλοι μας ήταν μέσα στον τοκετο της γυναίκας τους το περιγράφουν ως καταπληκτική εμπειρία που δεν θα ήθελαν να έχουν χάσει. Δεν νομίζω ότι αυτό από μόνο του βέβαια εξασφαλίζει το δέσιμο του πατέρα με το παιδί του και ότι κάποιος που δεν το έχει βιώσει υπολείπεται σε σχέση με αυτόν που το βίωσε. Νομίζω ότι στις μέρες μας οι περισσότερες περιπτώσεις είναι συνειδητές στον ερχομό ενός παιδιού και ότι οι σύγχρονοι μπαμπάδες έχουν τη θέληση να συμμετέχουν όσο περισσότερο μπορούν στην καθημερινότητα και στην ανατροφή ενός παιδιού. Τουλάχιστον ο δικός μου νιώθω ότι είναι γεννημένος μπαμπάς και ότι έχει απόλυτα συνειδητοποιήσει την αλλαγή που πρόκειται να συμβεί. Θα ήθελε περισσότερο νομίζω να το ζήσει για να μη χάσει ούτε ένα δευτερόλεπτο της διαδικασίας του γίνομαι πατέρας. Να μη χάσει ούτε ένα βλέμμα από την κόρη του, ούτε ένα κλάμα. Απ την άλλη νομίζω ότι προτεραιότητα έχει το να νιώθει άνετα και ασφαλής η μητέρα γιατί ας μην ξεχνάμε πρόκειται για μια ιατρική πράξη. 


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 43 λεπτά , Beboula25 είπε:

Κοίταξε θεωρώ πως είναι καθαρα προσωπική υπόθεση το αν θες να μπει ή το αν θέλει εκεινος και τα σχετικά. Ότι σε κάνει να νιώθεις όμορφα και ηρεμα γιατί εκείνη την στιγμή το μυαλό σου θα είναι μόνο στον τοκετό άλλωστε. Εγω θέλω πολύ να είναι μέσα και εκεινος το ίδιο. Θέλω να μοιραστούμε την εμπειρία και επειδή τους 9μηνες ουσιαστικά δεν “νιώθουν” κάτι εκτός από την κοιλιτσα που κλωτσάει και τους υπερήχους,νομίζω λοιπόν πως είναι ομορφο να ζήσουν αυτή την δυνατή στιγμή της γέννησης του παιδιού μας. Όσο για το πως θα μας δουν εκείνη την ώρα σκέφτομαι άλλωστε το ποσα θα δει όταν θα περάσουν τα χρόνια... Είναι ο άνθρωπος μας ας μας δει και στα έτσι και στα αλλιως..  Σε συγκίνησα καθόλου λέγε :D

Χαχαχαχαχαχαχα, τι τρελη που εισαι. Η αληθεια ειναι οτι τα ειπες ωραια κι ομως χαχαχα

πρίν από 42 λεπτά , Nicol_ είπε:

Εδωωωω να μεινειιιιιιις..της καληνυυυυυυυχτας τα φιλια μη μου τα διιιιιιιινεις!! που λεει και το γνωστο ασμα της Αρβανιτακι χχιχι! :D

Νανουλα εμεις σε θελουμε εδω!Γιαυτο κρατησου κανα 2 εβδομαδουλες ακομα να ανηκεις και πλεον επισημα σε εμας χεχε

Οσο για τον τοκετο ο δικος μου θα ειναι σιγουρα μεσα,το θελει πολυ αλλα και εγω τον θελω,ειναι η παρηγορια μου.Επισης ο γιατρος μου ειπε οτι ειναι πολυ σημαντικο να συμμετεχει ο αντρας στον τοκετο γιατι τοτε συνειδητοποιει εντονα τον ερχομο του παιδιου.Επειδη την εγκυμοσυνη τη βιωνουμε περισσοτερο εμεις και δεν συμμετεχει τοσο, στον τοκετο ερχεται ο ντουβρουτζας καταλαβες? :-P Βεβαια απο εκει και περα ειναι πως νιωθει ο καθενας ανετα 

Ασε που δεν θα κοπανιομαστε αγαπη γιατι θα κανουμε επισκληριδιο και θα ειμαστε εντελως κουλ...θα τραγουδαμε μη σου πω 

Εχεις δικιο. Ξεχαστηκα προς στιγμην. Μα τι αφελης που ειμαι. Αφου ειπαμε. Εμεις θα μαστε κουριες με ανεμελο μαλλι μπουκλα και κουκλες. Χεχεχε

Κ μενα το θελει ο γλυκουλης μου να ειναι μεσα, εγω δεν ξερω αν θελω να ειναι

πρίν από 53 λεπτά , marian84 είπε:

ΚΑι καπως ετσι οι γιατροι δε κανουν την καλλιεργεια κολπικου υγρου!!!Δε ξερω πως εχει επικρατησει η αποψη οτι το μικροβιο δε μπορει να βλαψει την εγκυμοσυνη.Δε το λεω για τη δικη σου γιατρο μονο αλλα για την πλειοψηφια.Θεωρουν οτι δε θα συμβει.Ε να ομως που συμβαινει αρκετες φορες και ειναι κριμα γιατι ειναι απλως μια εξεταση.Εγω επαθα σηψαιμια απο βακτηριο!!!!Απο το σακο του μωρου που εσπασαν τα νερα μετα πηγε στο αιμα μου και κοντεψα να πεθανω οποτε μια εξεταση παραπανω ειναι για να χεις το κεφαλι σου ησυχο

Στο εξωτερικο που μενω σχεδον ολοι οι μπαμπαδες μπαινουν μεσα ακομα και στην καισαρικη και με οσους το χω συζητησει μου ειπαν οτι δε θα το αλλαζαν με τιποτα.Εξαλλου και συ δε θα θες να κρατας το χερι του αντρα σου εκεινη την ωρα?

Αχ κοριτσι μου, το ξερω οτι εξω μπαινουν και στην καισαρικη. Εδω δυστυχως μονο στον φτ. Απλα δεν ξερω εγω αν θελω να ειναι σε ολη τη διαδικασια. Μηπως νιωσω αβολα φοβαμαι. 

πρίν από 20 λεπτά , palmoira είπε:

Νανουλα εγώ επειδή θα είμαι με καισαρικη δεν θα μπορεί να είναι μέσα. Εάν ήμουν με φυσιολογικό τοκετο δεν ξέρω τι θα έκανα. Ο άντρας μου σίγουρα θα το ήθελε πολύ εγώ δεν είμαι σίγουρη. Θα σκεφτόμουν όλα αυτά που σκέφτεσαι και εσυ.Νομίζω ότι θα άφηνα την απόφαση για την τελευταία στιγμή. Όσοι φίλοι μας ήταν μέσα στον τοκετο της γυναίκας τους το περιγράφουν ως καταπληκτική εμπειρία που δεν θα ήθελαν να έχουν χάσει. Δεν νομίζω ότι αυτό από μόνο του βέβαια εξασφαλίζει το δέσιμο του πατέρα με το παιδί του και ότι κάποιος που δεν το έχει βιώσει υπολείπεται σε σχέση με αυτόν που το βίωσε. Νομίζω ότι στις μέρες μας οι περισσότερες περιπτώσεις είναι συνειδητές στον ερχομό ενός παιδιού και ότι οι σύγχρονοι μπαμπάδες έχουν τη θέληση να συμμετέχουν όσο περισσότερο μπορούν στην καθημερινότητα και στην ανατροφή ενός παιδιού. Τουλάχιστον ο δικός μου νιώθω ότι είναι γεννημένος μπαμπάς και ότι έχει απόλυτα συνειδητοποιήσει την αλλαγή που πρόκειται να συμβεί. Θα ήθελε περισσότερο νομίζω να το ζήσει για να μη χάσει ούτε ένα δευτερόλεπτο της διαδικασίας του γίνομαι πατέρας. Να μη χάσει ούτε ένα βλέμμα από την κόρη του, ούτε ένα κλάμα. Απ την άλλη νομίζω ότι προτεραιότητα έχει το να νιώθει άνετα και ασφαλής η μητέρα γιατί ας μην ξεχνάμε πρόκειται για μια ιατρική πράξη. 

Ποσο ομορφα τα ειπες βρε κοριτσι μου. Ποσο αγαπημενο ζευγαρι φαινεστε να ειστε. Κ μενα θελει να ειναι μεσα κατα τον τοκετο και νιωθω τα ιδια με σενα. Οτι θα ναι καταπληκτικος μπαμπας οπως ειναι και καταπληκτικος συντροφος. 

Ειναι οι δικες μου ανασφαλειες που δεν ξερω αν θελω να ειναι σε ολη τη διαδικασια, εκεινος το θελει πολυ. 

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , nanoula90 είπε:

Χαχαχαχαχαχαχα, τι τρελη που εισαι. Η αληθεια ειναι οτι τα ειπες ωραια κι ομως χαχαχα

Εχεις δικιο. Ξεχαστηκα προς στιγμην. Μα τι αφελης που ειμαι. Αφου ειπαμε. Εμεις θα μαστε κουριες με ανεμελο μαλλι μπουκλα και κουκλες. Χεχεχε

Κ μενα το θελει ο γλυκουλης μου να ειναι μεσα, εγω δεν ξερω αν θελω να ειναι

Αχ κοριτσι μου, το ξερω οτι εξω μπαινουν και στην καισαρικη. Εδω δυστυχως μονο στον φτ. Απλα δεν ξερω εγω αν θελω να ειναι σε ολη τη διαδικασια. Μηπως νιωσω αβολα φοβαμαι. 

Ποσο ομορφα τα ειπες βρε κοριτσι μου. Ποσο αγαπημενο ζευγαρι φαινεστε να ειστε. Κ μενα θελει να ειναι μεσα κατα τον τοκετο και νιωθω τα ιδια με σενα. Οτι θα ναι καταπληκτικος μπαμπας οπως ειναι και καταπληκτικος συντροφος. 

Ειναι οι δικες μου ανασφαλειες που δεν ξερω αν θελω να ειναι σε ολη τη διαδικασια, εκεινος το θελει πολυ. 

Νανουλα μου μην αγχώνεσαι. Όταν έρθει εκείνη η ώρα νομίζω ότι θα ξέρεις...

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

On 18/12/2018 at 7:27 ΜΜ, nanoula90 είπε:

Χαχαχαχαχαχαχα, τι τρελη που εισαι. Η αληθεια ειναι οτι τα ειπες ωραια κι ομως χαχαχα

Εχεις δικιο. Ξεχαστηκα προς στιγμην. Μα τι αφελης που ειμαι. Αφου ειπαμε. Εμεις θα μαστε κουριες με ανεμελο μαλλι μπουκλα και κουκλες. Χεχεχε

Κ μενα το θελει ο γλυκουλης μου να ειναι μεσα, εγω δεν ξερω αν θελω να ειναι

Αχ κοριτσι μου, το ξερω οτι εξω μπαινουν και στην καισαρικη. Εδω δυστυχως μονο στον φτ. Απλα δεν ξερω εγω αν θελω να ειναι σε ολη τη διαδικασια. Μηπως νιωσω αβολα φοβαμαι. 

Ποσο ομορφα τα ειπες βρε κοριτσι μου. Ποσο αγαπημενο ζευγαρι φαινεστε να ειστε. Κ μενα θελει να ειναι μεσα κατα τον τοκετο και νιωθω τα ιδια με σενα. Οτι θα ναι καταπληκτικος μπαμπας οπως ειναι και καταπληκτικος συντροφος. 

Ειναι οι δικες μου ανασφαλειες που δεν ξερω αν θελω να ειναι σε ολη τη διαδικασια, εκεινος το θελει πολυ. 

Μην το σκέφτεσαι αγαπούλα οπως νιώσεις εκείνη την στιγμη.Περα άλλωστε από εσας τους δυο και το τι θέλετε δεν τίθεται θέμα για τίποτα αλλα και για κανεναν αλλον γενικοτερα. Είναι απόλυτα προσωπικό κομμάτι δεν χωράει καμία συζήτηση και κανέναν αλλο που ισως προσπαθήσει να σε πείσει για κάτι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nanoula90 είπε:

Χαχαχαχαχαχαχα, τι τρελη που εισαι. Η αληθεια ειναι οτι τα ειπες ωραια κι ομως χαχαχα

Εχεις δικιο. Ξεχαστηκα προς στιγμην. Μα τι αφελης που ειμαι. Αφου ειπαμε. Εμεις θα μαστε κουριες με ανεμελο μαλλι μπουκλα και κουκλες. Χεχεχε

Κ μενα το θελει ο γλυκουλης μου να ειναι μεσα, εγω δεν ξερω αν θελω να ειναι

Αχ κοριτσι μου, το ξερω οτι εξω μπαινουν και στην καισαρικη. Εδω δυστυχως μονο στον φτ. Απλα δεν ξερω εγω αν θελω να ειναι σε ολη τη διαδικασια. Μηπως νιωσω αβολα φοβαμαι. 

Ποσο ομορφα τα ειπες βρε κοριτσι μου. Ποσο αγαπημενο ζευγαρι φαινεστε να ειστε. Κ μενα θελει να ειναι μεσα κατα τον τοκετο και νιωθω τα ιδια με σενα. Οτι θα ναι καταπληκτικος μπαμπας οπως ειναι και καταπληκτικος συντροφος. 

Ειναι οι δικες μου ανασφαλειες που δεν ξερω αν θελω να ειναι σε ολη τη διαδικασια, εκεινος το θελει πολυ. 

Nanoula μου εκεινη τη στιγμη θα το αποφασισεις μην αγχωνεσαι καθολου.Οπως νιωθεις εσυ ανετα.

Η αληθεια ειναι πως εβλεπα κατι φωτο τωρα απο τοκετους που ηταν μεσα οι πατεραδες και καποιοι ειχαν παθει ενα μικρο σοκ..ασε που ετσι με ανοιχτα τα ποδια και να περιμενεις 3 κιλα και κατι να βγουν απο μεσα σου δεν νιωθεις και τρελά άνετα είναι γεγονος:D

  • Χαχα 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 18/12/2018 at 8:33 ΜΜ, Nicol_ είπε:

Nanoula μου εκεινη τη στιγμη θα το αποφασισεις μην αγχωνεσαι καθολου.Οπως νιωθεις εσυ ανετα.

Η αληθεια ειναι πως εβλεπα κατι φωτο τωρα απο τοκετους που ηταν μεσα οι πατεραδες και καποιοι ειχαν παθει ενα μικρο σοκ..ασε που ετσι με ανοιχτα τα ποδια και να περιμενεις 3 κιλα και κατι να βγουν απο μεσα σου δεν νιωθεις και τρελά άνετα είναι γεγονος:D

Απαπα να μην κοιτάνε από κάτω φυσικά  :shock: χαχαχα 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Μπράβο αγαπη πολύ χαίρομαι! Την Πέμπτη έχω ραντεβού και β’επιπεδου σε ένα μήνα και κάτι.  

Καλημέρα!!

Μαζι παμε εμεις...εξετάσεις σου εχει γραψει καθολου να κανεις?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Beboula25 είπε:

Απαπα να μην κοιτάνε από κάτω φυσικά  :shock: χαχαχα 

Εμενα σαν παθολογος εννοειται ηταν μεσα(αφου προλαβε να ρθει)και μετα μου ελεγε ποσο πολυ ανοιγει απο κατω να βγει το μωρο και ποσο με εκοψε ο γυναικολογος...πληρη περιγραφη...

  • Χαχα 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα  κορίτσια.  Ήθελα να ρωτήσω κάτι που με προβληματιζει.  Τι αιματοκριτη έχετε κατά τη διάρκεια  της εγκυμοσύνης; εγώ στην αρχή που έμεινα έγκυος είχα 39 στις πρώτες εξετάσεις που  έκανα.  Μετά έπεσε στο 33 και ο γιατρός μου αύξησε το σίδηρο σε 2 χάπια την ημέρα.  Τώρα στην 25 εβδομάδα έκανα πάλι εξετάσεις και πάλι είναι στο 33. Δεν ανέβηκε. Καθόλου.  Φοβάμαι  μηπως επηρεάζει αρνητικά το μωρό.  Με τον γιατρό θα μιλήσουμε  αύριο που έχω ραντεβού  για υπέρηχο 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

On 18/12/2018 at 8:40 ΜΜ, Dimitr@17 είπε:

Μαζι παμε εμεις...εξετάσεις σου εχει γραψει καθολου να κανεις?

Μαζί θα γεννάμε! Έκανα στην αυχενική πριν ένα μήνα. Λογικά τώρα πάλι θα μου ζητήσει.  

On 18/12/2018 at 8:49 ΜΜ, Comet είπε:

Εμενα σαν παθολογος εννοειται ηταν μεσα(αφου προλαβε να ρθει)και μετα μου ελεγε ποσο πολυ ανοιγει απο κατω να βγει το μωρο και ποσο με εκοψε ο γυναικολογος...πληρη περιγραφη...

Εκεινος τα βλέπει τόσο κουλ όλα αυτά λόγω επαγγέλματος. Οι υπόλοιποι πιστεύω δεν αντέχουν κ πολύ το θέαμα ελάχιστοι μόνο 

On 18/12/2018 at 8:55 ΜΜ, Alex1989 είπε:

Καλησπέρα  κορίτσια.  Ήθελα να ρωτήσω κάτι που με προβληματιζει.  Τι αιματοκριτη έχετε κατά τη διάρκεια  της εγκυμοσύνης; εγώ στην αρχή που έμεινα έγκυος είχα 39 στις πρώτες εξετάσεις που  έκανα.  Μετά έπεσε στο 33 και ο γιατρός μου αύξησε το σίδηρο σε 2 χάπια την ημέρα.  Τώρα στην 25 εβδομάδα έκανα πάλι εξετάσεις και πάλι είναι στο 33. Δεν ανέβηκε. Καθόλου.  Φοβάμαι  μηπως επηρεάζει αρνητικά το μωρό.  Με τον γιατρό θα μιλήσουμε  αύριο που έχω ραντεβού  για υπέρηχο 

Γεια σου Αλεξ. Είμαι στην 18η κ προς το παρόν είμαι στην ίδια φάση πριν ένα μήνα έκανα. Ο γιατρος όταν είπα πως έπεσε κ τι κάνουμε απλά χαμογέλασε και μου είπε θα πέσει και άλλο είσαι εγκυος.  Εν ολιγοις δεν λέω πως θα με άφηνε να πέσει στα τάρταρα αλλα μιλώ για τα συγκεκριμένα νούμερα και λίγο παρακάτω το εξηγώ για να μην φανεί αλλιως αυτό που είπα. Πάντως γενικοτερα το 33 δεν είναι τραγικο. Αν θέλεις αύριο πες μας τι είπε ο γιατρος 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 25 λεπτά , Alex1989 είπε:

Καλησπέρα  κορίτσια.  Ήθελα να ρωτήσω κάτι που με προβληματιζει.  Τι αιματοκριτη έχετε κατά τη διάρκεια  της εγκυμοσύνης; εγώ στην αρχή που έμεινα έγκυος είχα 39 στις πρώτες εξετάσεις που  έκανα.  Μετά έπεσε στο 33 και ο γιατρός μου αύξησε το σίδηρο σε 2 χάπια την ημέρα.  Τώρα στην 25 εβδομάδα έκανα πάλι εξετάσεις και πάλι είναι στο 33. Δεν ανέβηκε. Καθόλου.  Φοβάμαι  μηπως επηρεάζει αρνητικά το μωρό.  Με τον γιατρό θα μιλήσουμε  αύριο που έχω ραντεβού  για υπέρηχο 

Μην ανχωνεσαι εγω με σιδηρο τρεις φορες την ημερα απο 25 πηγε 29 κ δε ανεβηκε αλλο ενω πριν ειχα 40 λογικο ειναι να πεσει στην εγκυμοσύνη κ το 33 δεν ειναι πολυ χαμηλο


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!

Εκανα τη β επιπεδου και ευτυχως ολα καλα!

Τα βρηκαμε ολα φυσιολογικα!

Ειναι 100% κοριτσακι και το γλυκο μου ανοιγοκλεινε τα χερακια του!

Επισης κοριτσια απο τη 3d φωτογραφια που ειδα νομιζω πως ειναι ιδια ο πατερας της!

Χαχαχαχαα!

 

  • Μου αρέσει 4

aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , fairy-mary είπε:

Καλησπερα κοριτσια!

Εκανα τη β επιπεδου και ευτυχως ολα καλα!

Τα βρηκαμε ολα φυσιολογικα!

Ειναι 100% κοριτσακι και το γλυκο μου ανοιγοκλεινε τα χερακια του!

Επισης κοριτσια απο τη 3d φωτογραφια που ειδα νομιζω πως ειναι ιδια ο πατερας της!

Χαχαχαχαα!

 

Μπραβο κοριτσακι.Πολυ χαρηκα.Το ζουνουνακι τι γλυκουλι..Κι εμενα μοιαζει στον μπαμπα του αλλα ειναι ομορφουλης και δεν με πειραζει καθολου

1 hour ago, Alex1989 είπε:

Καλησπέρα  κορίτσια.  Ήθελα να ρωτήσω κάτι που με προβληματιζει.  Τι αιματοκριτη έχετε κατά τη διάρκεια  της εγκυμοσύνης; εγώ στην αρχή που έμεινα έγκυος είχα 39 στις πρώτες εξετάσεις που  έκανα.  Μετά έπεσε στο 33 και ο γιατρός μου αύξησε το σίδηρο σε 2 χάπια την ημέρα.  Τώρα στην 25 εβδομάδα έκανα πάλι εξετάσεις και πάλι είναι στο 33. Δεν ανέβηκε. Καθόλου.  Φοβάμαι  μηπως επηρεάζει αρνητικά το μωρό.  Με τον γιατρό θα μιλήσουμε  αύριο που έχω ραντεβού  για υπέρηχο 

Μια χαρα ειναι το 33 .Εγω ειχα 29.Ο ιατρος δεν ανησυχουσε

Η αιμοσφαιρινη πανω απο το 9 και εισαι τελεια.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Έρχεται και εσένα η στιγμή!! Πάντως εγω εδώ σε βρήκα! Επίσης δεν τίθεται θέμα ιδιωτικό για τις κοπελες τις μανουλες ή τις λεχώνες επειδή κάτι είχε πάρει το μάτι μου το σχολιάζω.... Μπορούμε να μπαίνουμε να γράφουμε και να μπαστακωνομαστε όπου μας κάνει κέφι! :-P

 

Έλα μου τι έγινε??? Μου ξέφυγε κάτι??χεχεχε :twisted:

6 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Παει, θα σας μπαστακωθω εδω, οχι οτι δεν το χω κανει ηδη.

Ερημωσαν οι μανουλες Δεκεμβριου. Εμεινα μονη η καψερη. 

Μπαστακωσου μάναμ!!!! ;):D:wub:

5 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Εχω μεγαλη περιεργεια να δω πως θα ειναι. Εν τω μεταξυ εχω και τον αντρα μου που θελει να ειναι μεσα. Εγω παλι του λεω αντε να ειναι για λιγο στην αρχη αλλα μετα να βγει. Νομιζω οτι δεν θελω να ειναι μεσα στην αιθουσα και να με βλεπει να κοπανιεμαι και να γινω σαν ντοματα κατακοκκινη και να ποναω και να γινει και κανα ατυχημα αλλου ειδους. Οποτε το χουμε αφησει φλου, εαν το θελει οντως ας μπει, ή αν εγω νιωσω σε σημειο να μην νιωθω καλα που θα ειναι εκει θα του το πω. 

Δεν ξερω αν εχετε συζητησει οι υπολοιπες για αυτο να παρω γνωμες. 

Ααααα εμένα θέλει να μπει....κι εγώ θέλω..... αρκεί να μην κοιτάξει από κάτω....χεχεχε. Μάλλον όμως δεν θα γίνει είμαι σε δημόσιο και από όσο ξέρω εδώ δεν τους αφήνουν....:(....θα δούμε!!!

5 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Αυριο εχουμε ραντεβου να δουμε σε τι σταδιο βρισκομαστε. Την περασμενη εβδομαδα μου ειπε οτι εχω διαστολη 1 εκ και μαλακο τραχηλο. Εγω δεν νιωθω κατι, ουτε συσπασεις εχω ουτε κατι ιδιαιτερο. Ωστοσο εχω ξεκινησει περπατημα και ασκησεις, μηπως και βοηθησω τον μικρο. Θελω να ερθει μονος του οταν το αποφασισει, αλλα επειδη ειναι μεγαλο μωρο πολυ φοβαμαι οτι ο γιατρος θα θελει να μπουμε με προκληση, διαφορετικα φοβαται μηπως ο φυσιολογικος τοκετος δεν εξελιχθει σωστα. Για αυτο και εχω αρχισει τα σπαγγατα χαχαχα και ποναω ολοκληρη

Φάε τζατζίκι λέμε με μπόλικο σκόρδο στο 5 λεπτό θα βγεί που να αντέξει..... χεχεχε...που Σαι ρε γαμπρε???? Αεκτζη!!!! Καλά δεν λέω?

4 ώρες πρίν, Κωνσταντίνα16 είπε:

Καλησπέρα κοριτσακια ευχαριστω για τις απαντήσεις..δεν είναι ότι δεν την ρωτάω..όταν κάτι είναι της το λέω απλά για την καλλιέργεια μου είπε πως δεν χρειάζεται ακόμα..όταν την ρώτησα αν τυχόν έχω κάποιο μικρόβιο αν επηρεάζει το μωρό Μ είπε όχι...ίσως επειδή έκανα και την αμνιο και θα δείξει λογικά αν έχω κάτι...δεν ξέρω έτσι το σκέφτομαι

Κωνσταντίνα μου κοίτα θεωρώ πως αν ήταν να επηρεάσει το μωράκι σου θα σου έλεγε ναι, για εκείνη δεν είναι τίποτα αυτή η εξέταση. Από την στιγμή που δεν έχεις και κάποιο σύμπτωμα όλα καλά. Αν δεν είσαι ήσυχη η δεν νοιώθεις ασφάλεια με την γιατρό άλλαξε την. Με τον γιατρό πρέπει να αισθανόμαστε όσο το δυνατόν περισσότερη ασφάλεια γίνεται. Γιατί εμπιστοσύνη ούτε στον "κωλο" μας που λένε!!! :D sorry κιόλας!!!

πρίν από 19 λεπτά , fairy-mary είπε:

Καλησπερα κοριτσια!

Εκανα τη β επιπεδου και ευτυχως ολα καλα!

Τα βρηκαμε ολα φυσιολογικα!

Ειναι 100% κοριτσακι και το γλυκο μου ανοιγοκλεινε τα χερακια του!

Επισης κοριτσια απο τη 3d φωτογραφια που ειδα νομιζω πως ειναι ιδια ο πατερας της!

Χαχαχαχαα!

 

Καλησπέρα!!!! Συγχαρητήρια!!!! Αχ μωρέ μου η μπουμπουκα σου. Πόσα γραμμάρια είναι;;

  • Χαχα 2

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , fairy-mary είπε:

Καλησπερα κοριτσια!

Εκανα τη β επιπεδου και ευτυχως ολα καλα!

Τα βρηκαμε ολα φυσιολογικα!

Ειναι 100% κοριτσακι και το γλυκο μου ανοιγοκλεινε τα χερακια του!

Επισης κοριτσια απο τη 3d φωτογραφια που ειδα νομιζω πως ειναι ιδια ο πατερας της!

Χαχαχαχαα!

 

Τέλεια νέα,  μπράβο! 

  • Μου αρέσει 1

OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...