Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, loyloy είπε:

Καλημερουδια.της φρεζι μου την εδωσαν στο μαιευτηριο και τους ειπα οτι ειχα μαζι της medela και μου παν καλυτερα τη δικη μου γτ δεν χρειαζται ξέπλυμα πριν το θηλασμό 

Οκ!!!!! Το διάβαζα στις οδηγίες τής φρεζι. 

2 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Τα ιδια κοχυλια ειναι αυτα. Εχουν πολλαπλες χρησεις. Απλα εχουν τρυπουλες για να αναπνεει το δερμα, ομως αν τυχον ξεχαστεις κ σκυψεις παει ολο το γαλατακι. Και ειναι εκνευριστικο πολυ. Λουζεσαι κυριολεκτικα το γαλα σου. Του λεω του αντρα μου θα κανουμε οικονομια απο δω κ περα. Δεν θα ξαναπαρουμε γαλα, θα πινουμε απο το δικο μου χαχαχα

Λένε έχει άσχημη γεύση, χαχαχα.


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

14 ώρες πρίν, loyloy είπε:

Καλε σου πε ο γιατρος να περιμενετε προωρη γεννά? 

Ναι το φοβάται λιγακι

5 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Καλημέρα σε όλες!!!❤️

Συγχαρητήρια @Rinaki88 καλή ήρεμη και τελειομηνη εγκυμοσυνη να έχεις κ με το καλό να ακούσετε καρδούλα! Ότι θέλεις να ρωτησεις εδώ είμαστε.

@Κωνσταντίνα16 πως είσαι; 

@ΦαιηΚατς κοριτσάκι μου φιλια στο μπεμπακι να περάσει τελείως το μυξακι!! 

Φιλακια σε όλα τα μπεμπακια και τις φουσκιτσες! 

Έλα κοπέλα μου εντάξει δεν έχω ξανά δει ροζ πάλι καλά..εχθές το βράδυ μόνο δύο φορές και πάλι όταν έκανα πιπι μόνο..πήγαινε κάθε λίγο και λιγάκι με χαρτί να δω και ήταν καθαρό..τι να πω

7 ώρες πρίν, Smile89 είπε:

Ούτε τις φρεζι θέλει ξέπλυμα αλλά αν πάρω θα πάρω μεντελα. 

Καλημέρα!!!

Άντε βρεεεε να κάνουμε βόλτες με τα καρότσια!!!

Έλα μου καλημέρα. Πώς είσαι σήμερα?

Το σαμπουάν λειτουργεί και ως αφρολουτρο από όσο γνωρίζω.

Καλημέρα, χρόνια πολλά!!! Με το καλό!!! Να σκέφτεσαι θετικά κι όλα καλά θα πάνε!!!

Καλησπέραααα καλύτερα δεν έχω ξανά δει κάτι δόξα τον Θεό!!

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Ναι το φοβάται λιγακι

Έλα κοπέλα μου εντάξει δεν έχω ξανά δει ροζ πάλι καλά..εχθές το βράδυ μόνο δύο φορές και πάλι όταν έκανα πιπι μόνο..πήγαινε κάθε λίγο και λιγάκι με χαρτί να δω και ήταν καθαρό..τι να πω

Καλησπέραααα καλύτερα δεν έχω ξανά δει κάτι δόξα τον Θεό!!

Να ξερεις και εμενα με ειχε προετοιμασει ψυχολογικα για προωρα.ειχαμε στοχο να φτασουμε τα 2500 γραμ .κσι τελικα γεννησα 39+4 3490 γραμ . Απο τι στιγμη που εχεις τις συσπασεις πρεπει να σε προειδοποιησει , αυτο δεν σημαινει πως θα γεννησεξς προωρα.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου γεια σας! διαβάζω πολλά πράγματα από εσας εδώ κ πραγματικά έχω ξεαγχωθει απειρες φορές. Αλλά όπως όλες μας ζω μόνιμα στο αγχος. Είμαι 11 εβδομάδων και εδώ και 2-3 μέρες έχω πονακια χαμηλά και κάποιες φορές προς τα δεξιά. Όταν είμαι ξαπλωμένη μου περνάει αλλά με το που θα περπατήσω λίγο ή στρίψω με πιάνουν. Αιμορραγία δεν έχω. Είχε καμία σας κάτι τέτοιο; είναι φυσιολογικό αυτό; :confused:

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Kiari είπε:

Κορίτσια μου γεια σας! διαβάζω πολλά πράγματα από εσας εδώ κ πραγματικά έχω ξεαγχωθει απειρες φορές. Αλλά όπως όλες μας ζω μόνιμα στο αγχος. Είμαι 11 εβδομάδων και εδώ και 2-3 μέρες έχω πονακια χαμηλά και κάποιες φορές προς τα δεξιά. Όταν είμαι ξαπλωμένη μου περνάει αλλά με το που θα περπατήσω λίγο ή στρίψω με πιάνουν. Αιμορραγία δεν έχω. Είχε καμία σας κάτι τέτοιο; είναι φυσιολογικό αυτό; :confused:

Κοριτσάκι μου με το καλό το νινακι σου και μια τελειομηνη εγκυμοσύνη εύχομαι! Είναι απόλυτα φυσιολογικό, θα τα έχεις σχεδόν σε όλη την εγκυμοσύνη σου! Είναι επειδή μεγαλώνει η μήτρα σου! Μην αγχώνεσαι!


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Κοριτσάκι μου με το καλό το νινακι σου και μια τελειομηνη εγκυμοσύνη εύχομαι! Είναι απόλυτα φυσιολογικό, θα τα έχεις σχεδόν σε όλη την εγκυμοσύνη σου! Είναι επειδή μεγαλώνει η μήτρα σου! Μην αγχώνεσαι!

Σευχαριστω πολύ κοπέλα μου. Και σε σένα εύχομαι το ίδιο. Μακάρι να μπορούσαμε να διώξουμε λίγο αυτό το άγχος και να ευχαριστήθουμε την εγκυμοσύνη μας.. πραγματικά όλο τα αρνητικά σκέφτομαι.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Kiari είπε:

Σευχαριστω πολύ κοπέλα μου. Και σε σένα εύχομαι το ίδιο. Μακάρι να μπορούσαμε να διώξουμε λίγο αυτό το άγχος και να ευχαριστήθουμε την εγκυμοσύνη μας.. πραγματικά όλο τα αρνητικά σκέφτομαι.. 

Είναι η πρώτη που τα παθαίνεις αυτά και είναι απολύτως λογικό! Στη δεύτερη θα είναι πιο εύκολα τα πράγματα και λόγο εμπειρίας! Σε εμένα μην εύχεσαι!!! Πριν 3,5 μήνες γέννησα το δεύτερο παιδάκι μου και δεν νομίζω να πάω για τριτο! :)

  • Χαχα 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, loyloy είπε:

Να ξερεις και εμενα με ειχε προετοιμασει ψυχολογικα για προωρα.ειχαμε στοχο να φτασουμε τα 2500 γραμ .κσι τελικα γεννησα 39+4 3490 γραμ . Απο τι στιγμη που εχεις τις συσπασεις πρεπει να σε προειδοποιησει , αυτο δεν σημαινει πως θα γεννησεξς προωρα.

Επειδή έχω αρκετές συσπάσεις το λέει..ορίστε και τώρα που μιλάμε έχω πόνους περιόδου και έχει μουδιάσει όλη η μέση μου .μακάρι να μην είναι τπτ κ να πάνε όλα καλα

 


 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Επειδή έχω αρκετές συσπάσεις το λέει..ορίστε και τώρα που μιλάμε έχω πόνους περιόδου και έχει μουδιάσει όλη η μέση μου .μακάρι να μην είναι τπτ κ να πάνε όλα καλα

 

Κωνσταντίνα δεν ξέρω τι εννοει η γιατρος προφανως σε συνδυασμο κ με αλλα πράγματα γιατί δεν έχω ακούσει από τον γιατρό μου πως οι πόνοι περιοδου κ η μέση είναι σύμπτωμα πρόωρου τοκετού.Αρα μιλάς πάντα βάση της δίκης σου περίπτωσης και κατάστασης σωστά; Προφανως ομως θα είχες και αλλα πράγματα πιστεύω οπως λίγη αιμορροια, πονους δυνατούς,  διαστολή και δεν ξέρω τι άλλο έχει ένας επικειμενος τοκετός. Μήπως λοιπόν κάτι δεν έχεις καταλάβει σωστά ή μήπως σου τα λέει όλα μαζί και σε μπερδεύει; Παντως εφόσον νιώθεις έτσι ξάπλωσε στα ζεστα και ηρεμία. Αν νομίζεις πως συμβαίνει κάτι να ενημερωσεις 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Κωνσταντίνα16 είπε:

Επειδή έχω αρκετές συσπάσεις το λέει..ορίστε και τώρα που μιλάμε έχω πόνους περιόδου και έχει μουδιάσει όλη η μέση μου .μακάρι να μην είναι τπτ κ να πάνε όλα καλα

 

Απο τον 4ο μου χαν ξεκινησει.λθγο μετα την αυχενικη.τραχηλο σου μετρησε?

πρίν από 17 λεπτά , Beboula25 είπε:

Κωνσταντίνα δεν ξέρω τι εννοει η γιατρος προφανως σε συνδυασμο κ με αλλα πράγματα γιατί δεν έχω ακούσει από τον γιατρό μου πως οι πόνοι περιοδου κ η μέση είναι σύμπτωμα πρόωρου τοκετού.Αρα μιλάς πάντα βάση της δίκης σου περίπτωσης και κατάστασης σωστά; Προφανως ομως θα είχες και αλλα πράγματα πιστεύω οπως λίγη αιμορροια, πονους δυνατούς,  διαστολή και δεν ξέρω τι άλλο έχει ένας επικειμενος τοκετός. Μήπως λοιπόν κάτι δεν έχεις καταλάβει σωστά ή μήπως σου τα λέει όλα μαζί και σε μπερδεύει; Παντως εφόσον νιώθεις έτσι ξάπλωσε στα ζεστα και ηρεμία. Αν νομίζεις πως συμβαίνει κάτι να ενημερωσεις 

Εννοει πως εχει εντονες συσπασεις και μπορει αυτο να προκαλεσει προωρο τοκετο.οχι τωρα αργοτερα.Τα συμπτωματσ οπως τα λες εσυ ειναι οταν ξεκιναει η διαδικαδια του τοκετου.

Θυμάσαι που εγω απο το καλοκαίρι ξαπλωνα?για να αποφευχθεί ο προωρος τοκετός 

1 hour ago, Κωνσταντίνα16 είπε:

Επειδή έχω αρκετές συσπάσεις το λέει..ορίστε και τώρα που μιλάμε έχω πόνους περιόδου και έχει μουδιάσει όλη η μέση μου .μακάρι να μην είναι τπτ κ να πάνε όλα καλα

 

Ποσο και τι μαγνησιπ παίρνεις? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 12 λεπτά , loyloy είπε:

Απο τον 4ο μου χαν ξεκινησει.λθγο μετα την αυχενικη.τραχηλο σου μετρησε?

Εννοει πως εχει εντονες συσπασεις και μπορει αυτο να προκαλεσει προωρο τοκετο.οχι τωρα αργοτερα.Τα συμπτωματσ οπως τα λες εσυ ειναι οταν ξεκιναει η διαδικαδια του τοκετου.

Θυμάσαι που εγω απο το καλοκαίρι ξαπλωνα?για να αποφευχθεί ο προωρος τοκετός 

Ποσο και τι μαγνησιπ παίρνεις? 

Που είσαι αγαπη.. το κατάλαβα αυτό απλά ρωτάω τα αλλα που της είπε συνδυαστικά για τους πονους περιοδου και της μεσης.Καταλαβες γιατί ρωτάω; Για να ξεχωρίσουμε ποτε αυτά είναι ανησυχητικά γιατί γενικά στην εγκυμοσυνη υπάρχουν αυτα τα πονακια. 

Link to comment
Share on other sites

On 28/12/2018 at 1:24 ΜΜ, loyloy είπε:

Μην αφηνεις τοσες ωρες.ξυπνάς και παιρνεις πρωινο αμεσως αν μπορεις.εστω ενα ποτηρι γάλα. Ηταν αυστηρη η γιατρος μου να τρωω στις 2μισβ με 3 ωρες.να μην αφηνω μεγαλυτερο κενό , δεν κανει για το μωρο.νηστειας ποσο εχεις?

Εγω δεν ενιωθα οτι πρέπει να παω τουαλέτα. Απλα ξαφνικα τα ενιωθα να φευγουν και ετρεχα.αισθηση μηδεν.εγω ημουβ φουλ πρισμενη απο κατω.δεν ενιωθα τπρ ομως.εδω καλα καλα να σκουπιστω δεν μπορουσα.σορυ κιολας αλλα πολυ πρήξιμο. Τωρα υποχωρησε και εφτιαξε και η ακρατεια.

Κατάλαβα..άρα έστω Κ Κάτι μικρό καλό είναι..!

22 ώρες πρίν, Smile89 είπε:

Δεν παίρνουν όλες. Ας πούμε μου λένε να βάζω λίγο γαλατάκι. Ξέρω γω. Άκουσα τής φρεζι ότι είναι καλή. Αυτή που λές θέλει ξέπλυμα πρίν το θηλασμό???

Όχι δε θέλει Κ εμένα νομίζω Μ έκανε περισσότερο δουλειά από τη λανολινη..Κ δεν λερώνει κιόλας. Στεγνώνει σχεδόν αμέσως..Με βόλεψε πολύ..δλδ φαντάσου ανάμεσα σε δύο θηλασμούς έβλεπα διαφορα.Αλλά εχω Κ λανολινη για παν ενδεχόμενο. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Κωνσταντίνα δεν ξέρω τι εννοει η γιατρος προφανως σε συνδυασμο κ με αλλα πράγματα γιατί δεν έχω ακούσει από τον γιατρό μου πως οι πόνοι περιοδου κ η μέση είναι σύμπτωμα πρόωρου τοκετού.Αρα μιλάς πάντα βάση της δίκης σου περίπτωσης και κατάστασης σωστά; Προφανως ομως θα είχες και αλλα πράγματα πιστεύω οπως λίγη αιμορροια, πονους δυνατούς,  διαστολή και δεν ξέρω τι άλλο έχει ένας επικειμενος τοκετός. Μήπως λοιπόν κάτι δεν έχεις καταλάβει σωστά ή μήπως σου τα λέει όλα μαζί και σε μπερδεύει; Παντως εφόσον νιώθεις έτσι ξάπλωσε στα ζεστα και ηρεμία. Αν νομίζεις πως συμβαίνει κάτι να ενημερωσεις 

Μου έχει πει πως από την στιγμή που έχω αρκετές συσπάσεις ο τράχηλος σιγά σιγά θα ανοίγει..και επειδή το μωρό είναι αρκετά χαμηλά είμαστε συνέχεια σε επαγρύπνηση..πριν είχα σχετικά έντονους πόνους περιόδου που με χτυπούσαν στην μέση και Μ είπε από σήμερα πλήρη ακινησία και μόνο για τουαλέτα..είμαι καλύτερα από πριν αλλά αγχώθηκα γτ στην εβδομάδα που είμαι το μωρό είναι οριακά βιώσιμο και πότε δεν ξέρεις τι γίνεται..Μ έχει βάλει στόχο τις 32 εβδομάδες και μετά βλέπουμε

2 ώρες πρίν, loyloy είπε:

Απο τον 4ο μου χαν ξεκινησει.λθγο μετα την αυχενικη.τραχηλο σου μετρησε?

Εννοει πως εχει εντονες συσπασεις και μπορει αυτο να προκαλεσει προωρο τοκετο.οχι τωρα αργοτερα.Τα συμπτωματσ οπως τα λες εσυ ειναι οταν ξεκιναει η διαδικαδια του τοκετου.

Θυμάσαι που εγω απο το καλοκαίρι ξαπλωνα?για να αποφευχθεί ο προωρος τοκετός 

Ποσο και τι μαγνησιπ παίρνεις? 

Η αλήθεια είναι πως τράχηλο δεν Μ μετράει άσχετα αν της το έχω πει γτ λέει είναι κλειστός..παίρνω τροφοκαρντ το μαξ ένα την ημέρα..


 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Που είσαι αγαπη.. το κατάλαβα αυτό απλά ρωτάω τα αλλα που της είπε συνδυαστικά για τους πονους περιοδου και της μεσης.Καταλαβες γιατί ρωτάω; Για να ξεχωρίσουμε ποτε αυτά είναι ανησυχητικά γιατί γενικά στην εγκυμοσυνη υπάρχουν αυτα τα πονακια. 

Η καθε μια οποτε της πει ο γιατρος οτο κατι ειναι ανησυχητικο.μην επηρεαζομαστε η μια απο την αλλη και σε περιπτωση που δεβ υπαρχει λόγος. 

5 ώρες πρίν, oneira_glyka είπε:

Κατάλαβα..άρα έστω Κ Κάτι μικρό καλό είναι..!

Όχι δε θέλει Κ εμένα νομίζω Μ έκανε περισσότερο δουλειά από τη λανολινη..Κ δεν λερώνει κιόλας. Στεγνώνει σχεδόν αμέσως..Με βόλεψε πολύ..δλδ φαντάσου ανάμεσα σε δύο θηλασμούς έβλεπα διαφορα.Αλλά εχω Κ λανολινη για παν ενδεχόμενο. 

Μθα φρυγανιά και μια φετα τυρθ μιλνερ πχ στα γρήγορα. Μεχρι να γινει το γαλα στα μικρα.

3 ώρες πρίν, Κωνσταντίνα16 είπε:

Μου έχει πει πως από την στιγμή που έχω αρκετές συσπάσεις ο τράχηλος σιγά σιγά θα ανοίγει..και επειδή το μωρό είναι αρκετά χαμηλά είμαστε συνέχεια σε επαγρύπνηση..πριν είχα σχετικά έντονους πόνους περιόδου που με χτυπούσαν στην μέση και Μ είπε από σήμερα πλήρη ακινησία και μόνο για τουαλέτα..είμαι καλύτερα από πριν αλλά αγχώθηκα γτ στην εβδομάδα που είμαι το μωρό είναι οριακά βιώσιμο και πότε δεν ξέρεις τι γίνεται..Μ έχει βάλει στόχο τις 32 εβδομάδες και μετά βλέπουμε

Η αλήθεια είναι πως τράχηλο δεν Μ μετράει άσχετα αν της το έχω πει γτ λέει είναι κλειστός..παίρνω τροφοκαρντ το μαξ ένα την ημέρα..

Εγω επαιρνα 3 καλε.μια χαρα εισαι.μην αγχωνεσαι.και παλι παθαινα ενα σωρο συσπασεις.οσο ειναξ κλειστος και ο τραχηλος μην φοβασαι.εκεο ειναξ να μην αρχισει να μικραινει.γι αυτο ξαπλωνουμε στην εγκυμοσύνη. Χαλάρωσε. Μια χαρα πας.συζητησε με τον γιατρο σου οταν θα φτανει ονγιατρος μηπψς χρειαστεί να κανεις προληπτικα ενεσεις για ρα πνευμονια του μωρου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...