Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

      • Μου αρέσει 1

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

1 hour ago, Vasoth. είπε:

Σευχαριστω πολυ τα πηραμε ολα καλα!!

άντε ωραία μια χαρά τότε!!

9 ώρες πρίν, Smile89 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Καλή εβδομάδα!!!! Εύχομαι να μην εμφανιστεί αλλο χρώμα!!! 

Εγώ κορίτσια κουτσαίνω. Μιλησα με ντοκ. Η μητρα μου πιέζει το ισχιακό νεύρο. Ειμαι κανα τριαρι μέρες ετσι. Μου είπε να κάνω ασκησουλες!!!! 

Σημερα εχω 18 εβδομαδες κλεισμενες δεν καταλαβα ποτε περασε ο καιρός, σε δυο εβδομάδες δηλαδή πολύ σύντομα κι εχουμε τον υπερηχο (απλο) στον ντοκ και θα είμαι στα μισα της εγκυμοσύνης. 

Σκεφτομαι τον εαυτό μου μπαλα δίπλα στο χριστουγεννιατικο δέντρο και γελαω, ενώ η στιγμή δεν μου φαίνεται μακρινή αλήθεια. 

Πιανω την κοιλια μου, εχει φουσκώσει κιόλας και νοιώθω ένα αίσθημα ευφορίας να το πω? Κατι.... δεν μπορώ να το εξηγήσω, που δεν το ενοιωθα πιο πριν. 

Ζουμε το θαύμα της ζωής!!! Τελικα ειμαστε τα πιο τυχερα πλασματα στον πλανητη κι ας λενε για τις γυναίκες Χαχαχα Χαχαχα Χαχαχα 

ωχ κοριτσάκι μου σε καταλαβαίνω απόλυτα σε πιάνει κ πόνος σαν να μαγκωνει κ η μέση σου κ όλο το πόδι?εγώ αυτό παθαινα στον 2ο γιο μου επειδή είχα μάλλον οπίσθιο πλακούντα κ εχω κ οπίσθια κάμψη μήτρας κ πονούσα πολύ ενώ στον 1ο ήταν πρόσθιο κ δεν είχα θέμα τέτοιο.επίσης μετά την 2η εγκυμοσύνη έχω θέμα με την.ηβικη περιοχή μιλάμε για πόνο όσο μεγάλωνε η κοιλιά το 3ο τρίμηνο ήταν μαρτύριο..τεσπα..γερά παιδάκια να έχουμε..

1 hour ago, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλη επιτυχια κοριτσι ευχομαι....!!!!

Ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου,με το καλό κ σε σένα!!


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 35 λεπτά , *ζουζουνα*!!! είπε:

άντε ωραία μια χαρά τότε!!

ωχ κοριτσάκι μου σε καταλαβαίνω απόλυτα σε πιάνει κ πόνος σαν να μαγκωνει κ η μέση σου κ όλο το πόδι?εγώ αυτό παθαινα στον 2ο γιο μου επειδή είχα μάλλον οπίσθιο πλακούντα κ εχω κ οπίσθια κάμψη μήτρας κ πονούσα πολύ ενώ στον 1ο ήταν πρόσθιο κ δεν είχα θέμα τέτοιο.επίσης μετά την 2η εγκυμοσύνη έχω θέμα με την.ηβικη περιοχή μιλάμε για πόνο όσο μεγάλωνε η κοιλιά το 3ο τρίμηνο ήταν μαρτύριο..τεσπα..γερά παιδάκια να έχουμε..

Ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου,με το καλό κ σε σένα!!

Περιπου ναι σαν να μαγκωνει. Ο πλακούντας νομίζω οπίσθιος ειναι δεν θυμαμαι. Σου κρατησε καιρο? Δεν είναι νωρίς για αν το παθω? 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, *ζουζουνα*!!! είπε:

Αύριο θα πάρω την χοριακη μου εύχομαι να να μείνω εδώ μιας Κ ήρθα..έχω 2 τεστ σήμερα θετικά..κ βλέπουμε...συμπτώματα έχω είδη από τώρα..

Ααα τι υπεροχα νεα! Περιμενουμε τα νεα σου αυριο ! :)

5 ώρες πρίν, Vasoth. είπε:

Κοριτσια ολα καλα με την αυχενικη παει κ αυτο το αγχος εγω μαλλον θα τον φαω ακομα ενα μηνα στο κρεβατι απο οτι μου ειπε αλλα δε πειραζει υπομονη!!

@*ζουζουνα*!!!καλως ηρθες κ καλα αποτελεσματα περιμενουμε νεα σου αυριο!!

@Vasoth. μου πως ηταν η εμπειρία με την αυχενικη? Ποση ωρα κρατησε? Σου ειπαν μηπως το φυλο? :x Μια φιλη μου που εχει 3 παιδιά και τις 3 φορες στην αυχενικη εμαθε το φυλο 

Ενα μηνα ακομα στο κρεβατι? Κουραγιο και υπομονή. ..


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Smile89 είπε:

Περιπου ναι σαν να μαγκωνει. Ο πλακούντας νομίζω οπίσθιος ειναι δεν θυμαμαι. Σου κρατησε καιρο? Δεν είναι νωρίς για αν το παθω? 

Όχι το είχα κ εγώ μετά τον 5ο μήνα γενικά δλδ όσο μεγάλωνε το μωρό κ η κοιλιά μου χειροτέρευε...έχεις κ οπίσθια μήτρα?μήπως παίζει αυτό ρόλο...πχ στον 1ο είχα πάθει το σύνδρομο Καρπιαίου σωλήνα που μου έχει μείνει μέχρι κ τώρα λίγο κουσούρι,τότε μου είχαν πει ότι πιέζει κάποιο νεύρο κ το παθαίνω αυτό..μου κράτησε πάντως για την Μέση που λέμε μέχρι το τέλος δυστυχώς κ όσο κλωτσουσε,πονούσα κ πιο πολύ κ εμένα ακίνητη φαντάσου από τον πόνο που ένιωθα..υπομονή..να σηκώνεσαι αργά.

πρίν από 49 λεπτά , Ναταλία Διβάνη είπε:

2η φορά μαμά, 5η εβδομάδα!!!! Γεια σε όλες!!!!!!

με το καλό συγχαρητήρια!!!!


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 55 λεπτά , Ναταλία Διβάνη είπε:

2η φορά μαμά, 5η εβδομάδα!!!! Γεια σε όλες!!!!!!

Καλημέρα!! Καλώς ορισες!!! Να σου ζήσει τι πρώτο κ με το καλό το δεύτερο!! 

πρίν από 16 λεπτά , *ζουζουνα*!!! είπε:

Όχι το είχα κ εγώ μετά τον 5ο μήνα γενικά δλδ όσο μεγάλωνε το μωρό κ η κοιλιά μου χειροτέρευε...έχεις κ οπίσθια μήτρα?μήπως παίζει αυτό ρόλο...πχ στον 1ο είχα πάθει το σύνδρομο Καρπιαίου σωλήνα που μου έχει μείνει μέχρι κ τώρα λίγο κουσούρι,τότε μου είχαν πει ότι πιέζει κάποιο νεύρο κ το παθαίνω αυτό..μου κράτησε πάντως για την Μέση που λέμε μέχρι το τέλος δυστυχώς κ όσο κλωτσουσε,πονούσα κ πιο πολύ κ εμένα ακίνητη φαντάσου από τον πόνο που ένιωθα..υπομονή..να σηκώνεσαι αργά.

με το καλό συγχαρητήρια!!!!

Καλημέρα, Μαλιστα φρικαρα τώρα  τέλος πάντων ελπίζω να μην μου μείνει να κουτσαίνω. Χαχαχα Χαχαχα 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Smile89 είπε:

Καλημέρα!! Καλώς ορισες!!! Να σου ζήσει τι πρώτο κ με το καλό το δεύτερο!! 

Καλημέρα, Μαλιστα φρικαρα τώρα  τέλος πάντων ελπίζω να μην μου μείνει να κουτσαίνω. Χαχαχα Χαχαχα 

χαχαχαχαχαχα..όχι βρε αυτό μου πέρασε όταν γέννησα,το σύνδρομο όμως το έχω ακόμα αλλά όχι στο βαθμό που το είχα στην 1η εγκυμοσύνη.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , *ζουζουνα*!!! είπε:

χαχαχαχαχαχα..όχι βρε αυτό μου πέρασε όταν γέννησα,το σύνδρομο όμως το έχω ακόμα αλλά όχι στο βαθμό που το είχα στην 1η εγκυμοσύνη.

Δεν ξέρω τι θα μου κανει ο ντοκ δεν θα κατσω κατώ. Κανένας φυσιοθεραπευτής μήπως μπορει να βοηθήσει? 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

@Vasoth. Συγχαρητηρια για την αυχενικη! Κανε λιγο κουραγιο ακομη με την ξαπλα αφου για καλο ειναι.

@Ναταλία Διβάνη να σου ζήσει το πρωτο κ με το καλο το 2ο!

@Smile89περαστικα με τη μεση σου. Εγω εχω στα κανονικα μου ισχυαλγεια, οταν με πιανει ειτε ξαπλωνω ειτε περπαταω το ιδιο ακριβως ειναι ο πονος στο ποδι. Μη σου πω οτι η ξαπλα μου επιδεινωνει την κατασταση. Πες το στον γυναικολογο να δουμε τι θα σου προτεινει κ αυτος. 

Βλεπω ειστε πολλες με 1 κ 2 μικρα παιδακια! Πως την παλευετε? Εγω δυο γατουλες εχω κ τις εχει αναλαβει ο συζυγος, ουτε αυτες δεν μπορω να κουμανταρω :lol:

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 13 λεπτά , Smile89 είπε:

Δεν ξέρω τι θα μου κανει ο ντοκ δεν θα κατσω κατώ. Κανένας φυσιοθεραπευτής μήπως μπορει να βοηθήσει? 

Σε αυτη την περιπτωση @Smile89 ναι ο φυσικοθεραπευτης θα σε βοηθήσει. Θα σου προτεινει ασκησεις να ξεμπλοκαρει το νευρο

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Ααα τι υπεροχα νεα! Περιμενουμε τα νεα σου αυριο ! :)

@Vasoth. μου πως ηταν η εμπειρία με την αυχενικη? Ποση ωρα κρατησε? Σου ειπαν μηπως το φυλο? :x Μια φιλη μου που εχει 3 παιδιά και τις 3 φορες στην αυχενικη εμαθε το φυλο 

Ενα μηνα ακομα στο κρεβατι? Κουραγιο και υπομονή. ..

Καλημερα ναι ενα μηνα κ βλεπουμε γιατι ηταν μεγαλη η αποκοληση κ ακομα δεν εχει καθαρισει. Μια χαρα η αυχενικη μας εξηγησε τα παντα περιπου μια ωρα καναμε γιατι ειναι κ τα δυο.φυλο το ενα ειδε μας ειπε οτι ειναι κοριτσι το αλλο δε μπορεσε να το δει καθαρα. ο γιατρος μου μου ειχε πει οτι μαλλον ειναι ενα κ ενα θα δουμε στη συνεχεια καλα δε με νοιαζει κ ολας γερα να ειναι

  • Μου αρέσει 4

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vasoth. είπε:

Καλημερα ναι ενα μηνα κ βλεπουμε γιατι ηταν μεγαλη η αποκοληση κ ακομα δεν εχει καθαρισει. Μια χαρα η αυχενικη μας εξηγησε τα παντα περιπου μια ωρα καναμε γιατι ειναι κ τα δυο.φυλο το ενα ειδε μας ειπε οτι ειναι κοριτσι το αλλο δε μπορεσε να το δει καθαρα. ο γιατρος μου μου ειχε πει οτι μαλλον ειναι ενα κ ενα θα δουμε στη συνεχεια καλα δε με νοιαζει κ ολας γερα να ειναι

Χαιρομαι που όλα ειναι καλα μπραβο! Εγω τη Δευτερα θα πάω :)

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , evio είπε:

Καλημέρα!

@Vasoth. Συγχαρητηρια για την αυχενικη! Κανε λιγο κουραγιο ακομη με την ξαπλα αφου για καλο ειναι.

@Ναταλία Διβάνη να σου ζήσει το πρωτο κ με το καλο το 2ο!

@Smile89περαστικα με τη μεση σου. Εγω εχω στα κανονικα μου ισχυαλγεια, οταν με πιανει ειτε ξαπλωνω ειτε περπαταω το ιδιο ακριβως ειναι ο πονος στο ποδι. Μη σου πω οτι η ξαπλα μου επιδεινωνει την κατασταση. Πες το στον γυναικολογο να δουμε τι θα σου προτεινει κ αυτος. 

Βλεπω ειστε πολλες με 1 κ 2 μικρα παιδακια! Πως την παλευετε? Εγω δυο γατουλες εχω κ τις εχει αναλαβει ο συζυγος, ουτε αυτες δεν μπορω να κουμανταρω :lol:

Ξαπλα να σου πω την αλήθεια η καθιστή ειμαι Κομπλε. Ποναει το πόδι οταν το πατω. Πολύ ψηλα στην κλείδωση κυρίως. 

πρίν από 23 λεπτά , Nicol_ είπε:

Χαιρομαι που όλα ειναι καλα μπραβο! Εγω τη Δευτερα θα πάω :)

Με το καλό!!! 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...