Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 ώρες πρίν, Nima21 είπε:

      Καλησπέρα! Εγω αυριο εχω εμβρυομεταφορά και μεθαύριο θα ταξιδέψω με αεροπλάνο να επιστρέψω στον τόπο διαμονής μου.. μου ειπαν απλώς προληπτικα να μεινω μια μερα Αθήνα.. νομιζω αλλοι γιατροι σε αφηνουν και την ιδια μερα να φυγεις.. μην αγχωνεσαι, απλως δεν θα οδηγησεις και δεν θα κουβαλησεις βαρος εννοειται! Καλή επιτυχία!!! 

      Όλα με το καλό αύριο!!!!

      8 ώρες πρίν, DizzyツMommy είπε:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία!!!!!

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Λοιπόν θέλω τη γνώμη σας απελπισμένα για το καρότσι γιατί έχω χαθεί και το κεφάλι μου θα γίνει καζάνι. Να κρατήσω το μεταχειρισμένο stokke με αγορά πορτ μπεμπε (ήτοι +250) το οποίο πολύ φοβάμαι ότι θα μου βγάλει την παναγία ή να πάρω καινούργιο;; Σε καινούργιο εκτός από perego και inglesina υπάρχει κάτι αξιόπιστο;;; Ανώτατο budget 650.


IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Beboula25 είπε:

Συγχαρητήρια Μυρτώ!!! Τέλεια να το βλέπεις να μεγαλώνει ε;;; Λοιπόν τα μωράκια διάβασα ότι ακούνε καθαρα λίγο πριν το τελευταίο τρίμηνο κ μιλώ για τους εξωτερικούς ήχους γτ μέσα ακούνε από πολύ νωρίτερα τον ήχους της καρδιάς σου της ροής του αιματος το στομάχι σου όλα. Φυσικά εσυ να του μιλάς γιατί την φωνούλα σου θα εχει ως το πιο γνώριμο άκουσμα και πολύ αγαπη για να του δίνεις ενέργεια!!:wub:

Σε ευχαριστώ πολύ από τα λητω! Το συγκεκριμένο ήταν τελευταίο κομμάτι είπαν αλλα έμαθα έχει άλλο ένα στα λητω Αλιμου. Και εμενα μου αρέσει αυτό το στυλ έχω βάλει τα ντουλάπια της κουζινας έτσι αν και πλέον με μπερδεύει το πως να τα αποκαλέσω. Είναι το παλαιωμενο ξύλο σαν ξεθωριασμένο σαν με κιμωλία περασμένο κατλαβες; 

Ναι τέλειο αυτό το παλαιωμένο ξύλο.Αχ κρίμα που είναι τελευταία κομμάτια.Είναι πολύ νωρίς για μας να ξεκινήσουμε τις αγορές...Ελπίζω όταν με το καλό έρθει αυτή  η ευλογημένη ώρα να βρω κάτι παρόμοιο! Προς το παρόν θα ξεκινήσω τις αγαπούλες με το μικράκι μου χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Kpp83 είπε:

Λοιπόν θέλω τη γνώμη σας απελπισμένα για το καρότσι γιατί έχω χαθεί και το κεφάλι μου θα γίνει καζάνι. Να κρατήσω το μεταχειρισμένο stokke με αγορά πορτ μπεμπε (ήτοι +250) το οποίο πολύ φοβάμαι ότι θα μου βγάλει την παναγία ή να πάρω καινούργιο;; Σε καινούργιο εκτός από perego και inglesina υπάρχει κάτι αξιόπιστο;;; Ανώτατο budget 650.

Κοιτα αν θες κ το tutis mimi φτανει στα 680αλλα  εχει ολα τα αξεσουαρ μαζι κ το προηγουμενο μοντελο φτανει στα 500 νομιζω.βασικα πρεπει να αποφασισεις τι θες ακριβως κ τι σε βολευει. 


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μακάρι να ήξερα. Είναι το πρώτο μου και δεν ξέρω που αξίζει η επένδυση καθόλου.

Δεδομένου ότι ο μπέμπης πρώτα ο θεός θα γεννηθεί αρχές καλοκαιριού φαντάζομαι ότι με την "πορτογύρω" μάνα  που του έλαχε θα μας χρειαστεί το port bebe. Ο διχασμός μου όμως αν αξίζει να δώσω το 1/3 των χρημάτων σε αυτή την αγορά ή να πάρω καινούργιο, είναι ανάλογος με την συμπλήρωση μηχανογραφικού.

Ευχαριστώ θερμά για την πρόταση @Vasoth. και να ξέρεις πολύ σε θαυμάζω από εδώ για το θάρρος και την ψυχραιμία σου. Τα καλύτερα στη μικρή.

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Myrtw80 είπε:

Ναι τέλειο αυτό το παλαιωμένο ξύλο.Αχ κρίμα που είναι τελευταία κομμάτια.Είναι πολύ νωρίς για μας να ξεκινήσουμε τις αγορές...Ελπίζω όταν με το καλό έρθει αυτή  η ευλογημένη ώρα να βρω κάτι παρόμοιο! Προς το παρόν θα ξεκινήσω τις αγαπούλες με το μικράκι μου χαχαχα

Έχει και αλλα τέτοια απλώς πιο ακριβά αλλα έχει μην σκας! Θα έρθει η ευλογημένη ώρα γλυκουλα μου κάνε αγαπουλες με το μωρό σου!

 

πρίν από 34 λεπτά , Kpp83 είπε:

@Dimitr@17 @Beboula25 Πετάχτηκε ο αφαλός;;;;!!! WOW!!! Εμένα ούτε καν παρά τα κιλα που έχω πάρει... (σνιφ κλαψ λυγμ για τα κιλά)

Χαχααχ όχι δεν πετάχτηκε και δεν νομίζω να πεταχτεί! Έτσι πιστεύω δηλαδή ούτε το είχα σκεφτεί η τρελοκαμπερο με έκανε να το σκεφτώ Χαχαχ 

πρίν από 39 λεπτά , Kpp83 είπε:

Λοιπόν θέλω τη γνώμη σας απελπισμένα για το καρότσι γιατί έχω χαθεί και το κεφάλι μου θα γίνει καζάνι. Να κρατήσω το μεταχειρισμένο stokke με αγορά πορτ μπεμπε (ήτοι +250) το οποίο πολύ φοβάμαι ότι θα μου βγάλει την παναγία ή να πάρω καινούργιο;; Σε καινούργιο εκτός από perego και inglesina υπάρχει κάτι αξιόπιστο;;; Ανώτατο budget 650.

Λοιπόν έκανα κ το δικό μου κεφάλι καζάνι και τελικά χωρίς λόγο εννοω δεν χρειαζόταν τόση ανάλυση. Ξεκίνησα με ένα της Cam το taski sport με όλα κομπλέ και με πολύ καλες κριτικές στα 590. Έπειτα είδα ένα στα kiddo το cruise και αυτό κομπλέ στα 450 νομίζω. Τελικά κατέληξα στο cangaroo χωρίς  πορτ μπεμπε εννοω να βγαίνει στα 210. Και μια χαρά είναι και εύκολο στο κλείσιμο και την οδήγηση και δυο τσάντες για τα πράγματα μας όλα σούπερ απλώς δεν έχει αυτό. Οι πωλητές εκεί που πήγα παρόλο που εψαχνα να βρω ένα κομπλέ και πολύ ακριβότερο με έπεισαν πως το πορτ μπεμπε δεν το χρειάζομαι στην ουσία. Καταρχήν για έξω έχει το αυγό και αν πάω για καφέ και τέτοια μέσα στο καρότσι στο πορτ επειδή πορτογιουρο είμαι κ εγω τα σκέφτηκα όλα. Ελεγα άμα πάω σε σπίτι; Σιγά μην πάω με το βρεφος επίσκεψη σε σπίτι ας έρθουν αυτοί είπα μετά Χαχαχα! Αλλα και να σου πω και κάτι άλλο; Και σε εμάς παλιότερα ερχόντουσαν με μωράκι και το βάζαμε με το κουβερτακι του στον καναπε δεν το είχαν σε πορτ θέλω να πω πως είναι και λίγο πιο απλά τα πράγματα.  Βέβαια θα μου δώσουν ένα ο ξάδερφος μου αλλα το θέλω για την μάνα μου αποκλειστικά . 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Kpp83 είπε:

Λοιπόν θέλω τη γνώμη σας απελπισμένα για το καρότσι γιατί έχω χαθεί και το κεφάλι μου θα γίνει καζάνι. Να κρατήσω το μεταχειρισμένο stokke με αγορά πορτ μπεμπε (ήτοι +250) το οποίο πολύ φοβάμαι ότι θα μου βγάλει την παναγία ή να πάρω καινούργιο;; Σε καινούργιο εκτός από perego και inglesina υπάρχει κάτι αξιόπιστο;;; Ανώτατο budget 650.

Trilogy inglesina 639€, αλλιως το τριπλο fopa pedretti 370€ νομιζω, εχει!

πρίν από 37 λεπτά , Kpp83 είπε:

@Dimitr@17 @Beboula25 Πετάχτηκε ο αφαλός;;;;!!! WOW!!! Εμένα ούτε καν παρά τα κιλα που έχω πάρει... (σνιφ κλαψ λυγμ για τα κιλά)

Κοριτσια, εσας;

Εμενα οχι, ακομα τουλάχιστον! Δεν εχει γινει καν ευθεια... ειμαι 33η εβδομαδα, λετε να ισιωσει τωρα στο τέλος;;;

Ποσα κιλα εχετε παρει;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , melanouri είπε:

Trilogy inglesina 639€, αλλιως το τριπλο fopa pedretti 370€ νομιζω, εχει!

Κοριτσια, εσας;

Εμενα οχι, ακομα τουλάχιστον! Δεν εχει γινει καν ευθεια... ειμαι 33η εβδομαδα, λετε να ισιωσει τωρα στο τέλος;;;

Ποσα κιλα εχετε παρει;

Δεν έχει πεταχτεί και ούτε νομίζω πως θα πεταχτεί έτσι το βλέπω δλδ. Ούτε έγινε φλατ απλώς είναι στιγμές που πρήζομαι αρκετά και τεντώνει όλο το δέρμα να το πω έτσι. Εγω από κιλά ήμουν  48 και πήγα 59 κ μου αρέσω πιο πολύ τώρα Χαχαχ 

Το fopa το τριπλό έχει πάει στα 299

Link to comment
Share on other sites

Ας μην πω για τα κιλά μου γτ ντρέπομαι κοντεύει διψήφιο το νούμερο! Ο αφαλός πάντως στη θέση του (αν και το pregnancy app έλεγε θα έχει πεταχτεί)

Το foppa μου αρέσει πολύ και θα το ξαναδώ αν και αρχικά το είχα απορρίψει λόγω ύψους (είμαι και 2μ. παναθεμά με). Θα το ξαναδώ με άλλο μάτι....

@Beboula25 Λες να μην ονειρεύομαι πλατεία και φαγητάκια έξω ε; Με την παρέα που μας πρόλαβε περνάγαμε 5ωρα στο mall για φαγητό καθότι χειμώνας και τα βρεφάκια κοιμοντουσαν βαθιά!


IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 18 λεπτά , Kpp83 είπε:

Ας μην πω για τα κιλά μου γτ ντρέπομαι κοντεύει διψήφιο το νούμερο! Ο αφαλός πάντως στη θέση του (αν και το pregnancy app έλεγε θα έχει πεταχτεί)

Το foppa μου αρέσει πολύ και θα το ξαναδώ αν και αρχικά το είχα απορρίψει λόγω ύψους (είμαι και 2μ. παναθεμά με). Θα το ξαναδώ με άλλο μάτι....

@Beboula25 Λες να μην ονειρεύομαι πλατεία και φαγητάκια έξω ε; Με την παρέα που μας πρόλαβε περνάγαμε 5ωρα στο mall για φαγητό καθότι χειμώνας και τα βρεφάκια κοιμοντουσαν βαθιά!

Εγω που είμαι 1.80, δεν ειχα θεμα! Ισα ισα που η χειρολαβη του εχει 3 θεσεις υψους, σε αντιθεση με το inglesina που πηρα εγω τελικά, το οποιο εχει μια μονο... η αληθεια είναι οτι αν φοραω τακούνια, θα μου είναι λιγο χαμηλο, αλλα ευτυχως δεν φοραω! Χαχα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Kpp83 είπε:

Ας μην πω για τα κιλά μου γτ ντρέπομαι κοντεύει διψήφιο το νούμερο! Ο αφαλός πάντως στη θέση του (αν και το pregnancy app έλεγε θα έχει πεταχτεί)

Το foppa μου αρέσει πολύ και θα το ξαναδώ αν και αρχικά το είχα απορρίψει λόγω ύψους (είμαι και 2μ. παναθεμά με). Θα το ξαναδώ με άλλο μάτι....

@Beboula25 Λες να μην ονειρεύομαι πλατεία και φαγητάκια έξω ε; Με την παρέα που μας πρόλαβε περνάγαμε 5ωρα στο mall για φαγητό καθότι χειμώνας και τα βρεφάκια κοιμοντουσαν βαθιά!

Χαχαχ εννοείται να τα κανεις. Κοιτα αν μονο το πορτ έχει 250 καλύτερα πάρε ένα καινούργιο καρότσι να τελειώνεις. Το καρότσι που έχεις τώρα δεν έχει ρε παιδί μου το δικό του πορτ μπεμπε; Δεν λέω για αυτά ποτ έχουν τα 3-1. Πάντως αν μου επιτρεπεις και επειδή μου μίλησαν φιλες μανουλες με δυο παιδιά μου είπαν να μην δώσω πολλά λεφτά σε καρότσι. Τώρα ότι νομίζει και θέλει η κάθε μια δεν το συζητω καθόλου. Απλά προσεχε γιατί θα δεις και καλα ακριβά καρότσια που ομως υστερούν σε αλλα. Ας πούμε αυτό που λέω με τα 590 σούπερ ομορφο καρότσι και πουλ Στυλάτο ιταλικά υφάσματα καλα φρένα ρόδες και σκελετός όλο μέταλλο . Αλλα αν του κρεμάσεις μια τσάντα με δυο μπουκάλια νερό γεμάτα έφυγε σούζα κωλοτουμπα πίσω το καρότσι . Και είναι πράγματα που εκείνη τη στιγμή μπορεί να μην τα τσεκαρεις να μην σου πάει το μυαλό. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Beboula25 είπε:

Χαχαχ εννοείται να τα κανεις. Κοιτα αν μονο το πορτ έχει 250 καλύτερα πάρε ένα καινούργιο καρότσι να τελειώνεις. Το καρότσι που έχεις τώρα δεν έχει ρε παιδί μου το δικό του πορτ μπεμπε; Δεν λέω για αυτά ποτ έχουν τα 3-1. Πάντως αν μου επιτρεπεις και επειδή μου μίλησαν φιλες μανουλες με δυο παιδιά μου είπαν να μην δώσω πολλά λεφτά σε καρότσι. Τώρα ότι νομίζει και θέλει η κάθε μια δεν το συζητω καθόλου. Απλά προσεχε γιατί θα δεις και καλα ακριβά καρότσια που ομως υστερούν σε αλλα. Ας πούμε αυτό που λέω με τα 590 σούπερ ομορφο καρότσι και πουλ Στυλάτο ιταλικά υφάσματα καλα φρένα ρόδες και σκελετός όλο μέταλλο . Αλλα αν του κρεμάσεις μια τσάντα με δυο μπουκάλια νερό γεμάτα έφυγε σούζα κωλοτουμπα πίσω το καρότσι . Και είναι πράγματα που εκείνη τη στιγμή μπορεί να μην τα τσεκαρεις να μην σου πάει το μυαλό. 

Κι εγώ αυτής της άποψης είμαι. 300€ έδωσα εγώ. Τα ξέρεις.

  • Ευχαριστώ 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Kpp83 είπε:

@Dimitr@17 @Beboula25 Πετάχτηκε ο αφαλός;;;;!!! WOW!!! Εμένα ούτε καν παρά τα κιλα που έχω πάρει... (σνιφ κλαψ λυγμ για τα κιλά)

Εμείς είμαστε κ 25η βδομαδα.. Εμένα είναι στο όριο να πεταχτεί.. Κλαψ κλαψ

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...