Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 15 λεπτά , zina7777 είπε:

εεεεελα ρε κοπελα!! να σου ζησει το αγγελουδι σου.Τι εκανες? πως τα πατε? 

αλλη φαση ετσι??για πες,φυσιολογικα γεννησες?

Κοριτσάκι!!! Μια ομορφιά!!! Ναι ναι φυσιολογικα και όλα πήγαν καλά. Εσύ πώς τα πας??


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 13 λεπτά , Smile89 είπε:

Κοριτσάκι!!! Μια ομορφιά!!! Ναι ναι φυσιολογικα και όλα πήγαν καλά. Εσύ πώς τα πας??

μπραβο ρε συ Ελενη.χαρηκα πολυ αληθεια.να σου ζησει.Εγω,εγω παλευω να συνδυασω δουλεια και σπιτι με το μωρο το βραδυνο ξυπνημα με το γευμα με κουραζει.μπηκαμε στα φρουτα και εκει με το κουταλακι δινουμε μαχη.Βαπτιζω 5/5 και θατον βγαλω Βασιλη τον πεθερο μου,πρωτα ο Θεος.

Λοιπονκατι αλλο τωρα για οσες θυμουνται.Επειδη ισως εισαι μια απ αυτες οταν ειχα μπει αν θυμασαι ειχα αναφερει ενα ονειρο που ειχε δει η μαμα μου με το κεφαλι του ΑγιουΙωαννου το ειχα δημοσιευσει στις 18/1/2018 (το ψαχνα χτες γι αλλο λογο) να σουπω οτι γεννησα με καισαρικη στις 35 βδομαδες ανημερα του αποκεφαλισμου του Αγιου ? 

θυμασαι καθολου το σκηνικο?

διαβαζα χτες για να προσδιορισω ποτε ειχε δει μαμα το ονειρο.

γεννησα 28/8 πρωορα..και τον Θεωρω προστατη του παιδιου μου.μεχρι φλουρι στη βασιλοπιτα του εκοψα και ετυχε στο ονομα του.τυχαιο?

@marillia μαζι το συζητουσαμε εσυ με ρωτησες πρωτη για τα ονειρα.το θυμασαι αυτο? καλησπερα φιλη.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , zina7777 είπε:

καλα τον εχω.εδω νιαουριζει.ειμαστε 6 μηνων ξεκινησαμε φρουτοκρεμα.προσπαθουμε να μαθουμε το κουταλι.

χαρηκα πολυ για σενα αληθεια.για ολες τις κοπελες φυσικα.απλα με εκεινες που ταυτοχρονα παλευαμε,ιδαιτερα!!!!

@Beboula25 εσυ κοριτσι,σχολασες με το σπιτι? εχουμε κανα ευχαριστο?

@MelinaFo αγαπημενη,καλησπερα σου.

@Ungry girl που σαι μαρη ungry εμφανισου..

@ada32 εσυ φιλη?πως τα πατε??

 

 

που ειστε ολες ??

Καλως την Γιαννωτισα! Που είσαι Ωρε κορίτσι τι κανεις μεγάλωσε ο γιος τι ευχάριστα όλα αυτά! Λίγο υπομονή Μαι θα μάθει το πιτσουνι! Παρεπιπτόντως έχω ένα ιδιαίτερο κόλλημα με τον Άγιο Ιωάννη τον Πρόδρομο.

Εμεις όλα καλα το σπίτι κομπλέ.Παντρευτηκα το καλοκαίρι και τώρα μπαίνω στον 7ο περιμένω τον ερωτα μου τον γιο μου!!

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Beboula25 είπε:

Καλως την Γιαννωτισα! Που είσαι Ωρε κορίτσι τι κανεις μεγάλωσε ο γιος τι ευχάριστα όλα αυτά! Λίγο υπομονή Μαι θα μάθει το πιτσουνι! Παρεπιπτόντως έχω ένα ιδιαίτερο κόλλημα με τον Άγιο Ιωάννη τον Πρόδρομο.

Εμεις όλα καλα το σπίτι κομπλέ.Παντρευτηκα το καλοκαίρι και τώρα μπαίνω στον 7ο περιμένω τον ερωτα μου τον γιο μου!!

 

καλως τηννν..δε προλαβαινω γαμωτο να μπω τωρα βρηκα λιγο χρονο και αυτο επειδη διαβασες παραπανω κατι εψαχνα.

να ζησετε ευτυχισμενοι στη φωλια σαςμε τα παιδακια σας και με το καλο ο ερχομος του πρωτου.αλλη φαση το μωρο..θα το δεις..δεν υπαρχει!δε περιγραφεται ..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , zina7777 είπε:

μπραβο ρε συ Ελενη.χαρηκα πολυ αληθεια.να σου ζησει.Εγω,εγω παλευω να συνδυασω δουλεια και σπιτι με το μωρο το βραδυνο ξυπνημα με το γευμα με κουραζει.μπηκαμε στα φρουτα και εκει με το κουταλακι δινουμε μαχη.Βαπτιζω 5/5 και θατον βγαλω Βασιλη τον πεθερο μου,πρωτα ο Θεος.

Λοιπονκατι αλλο τωρα για οσες θυμουνται.Επειδη ισως εισαι μια απ αυτες οταν ειχα μπει αν θυμασαι ειχα αναφερει ενα ονειρο που ειχε δει η μαμα μου με το κεφαλι του ΑγιουΙωαννου το ειχα δημοσιευσει στις 18/1/2018 (το ψαχνα χτες γι αλλο λογο) να σουπω οτι γεννησα με καισαρικη στις 35 βδομαδες ανημερα του αποκεφαλισμου του Αγιου ? 

θυμασαι καθολου το σκηνικο?

διαβαζα χτες για να προσδιορισω ποτε ειχε δει μαμα το ονειρο.

γεννησα 28/8 πρωορα..και τον Θεωρω προστατη του παιδιου μου.μεχρι φλουρι στη βασιλοπιτα του εκοψα και ετυχε στο ονομα του.τυχαιο?

@marillia μαζι το συζητουσαμε εσυ με ρωτησες πρωτη για τα ονειρα.το θυμασαι αυτο? καλησπερα φιλη.

Κι εγώ για 5/5 το σκέπτομαι


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 19 λεπτά , zina7777 είπε:

καλως τηννν..δε προλαβαινω γαμωτο να μπω τωρα βρηκα λιγο χρονο και αυτο επειδη διαβασες παραπανω κατι εψαχνα.

να ζησετε ευτυχισμενοι στη φωλια σαςμε τα παιδακια σας και με το καλο ο ερχομος του πρωτου.αλλη φαση το μωρο..θα το δεις..δεν υπαρχει!δε περιγραφεται ..

Που να προλάβεις όλα μαζί. Σε ευχαριστώ πολύ!! το φαντάζομαι πως θα χαζέψω.. Και εσείς να είστε πάντα ευτυχισμένοι να καμαρώνετε το παιδάκι σας!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Με παρηγορησατε πολύ με τα κιλά! Εγώ έχω βάλει 8 που σημαίνει ότι τον επόμενο μήνα δεν πρέπει να βάλω γραμμάριο. Ως εκ τούτου μπροκολακι σήμερα μέχρι να χορτάσω. 

@froso91 αν σε αφήνει φυσικά κ με πας. Εγώ πήγαινα prenatal pilates και ήταν φανταστικό.

 


IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , Kpp83 είπε:

Με παρηγορησατε πολύ με τα κιλά! Εγώ έχω βάλει 8 που σημαίνει ότι τον επόμενο μήνα δεν πρέπει να βάλω γραμμάριο. Ως εκ τούτου μπροκολακι σήμερα μέχρι να χορτάσω. 

@froso91 αν σε αφήνει φυσικά κ με πας. Εγώ πήγαινα prenatal pilates και ήταν φανταστικό.

 

Αγαπη αν εσυ εβαλες 8 που σαι πολυ πιο μετα απο μενα σκεφτεσαι να τρωως μπροκολακι!εγω στα 69 κιλα που ειμαι πρεπει να σταματαω σε βενζιναδικο να με φουσκωνουν με αερα μονο!!!αχαχαχαχαχα!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε συ ξεκίνησα στα πιο παχουλά μου! 

Ομολογώ πάντως ότι είχα κακομάθει. Μέχρι πέρισυ με λίγη προσοχή δεν είχα  κανένα θέμα με τα κιλά. Την τελευταία χρόνια με 4 ήμερες γυμναστήριο και διατροφή δεν έχανα με τίποτα. Σαν με είχε εγκαταλείψει ο μεταβολισμός που μου επέτρεπε κάποτε, να τρέφομαι όλο το καλοκαίρι με βότκα γρεναδινη και κρέπες.

Φοβάμαι ως εκ τούτου να μην ξεφύγω και έχω υποσχεθεί στον εαυτό μου να το ευχαριστηθώ (κοινώς όχι υστερία) αλλά αυστηρά εντός των ορίων ήτοι έως 8 κιλά μέχρι τον 7ο και μέχρι 4 κιλά ακόμα στο 3ο τρίμηνο. Διατροφούλα λοιπόν για την ψυχολογία της μαμάς :)

  • Μου αρέσει 1

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Kpp83 είπε:

Ρε συ ξεκίνησα στα πιο παχουλά μου! 

Ομολογώ πάντως ότι είχα κακομάθει. Μέχρι πέρισυ με λίγη προσοχή δεν είχα  κανένα θέμα με τα κιλά. Την τελευταία χρόνια με 4 ήμερες γυμναστήριο και διατροφή δεν έχανα με τίποτα. Σαν με είχε εγκαταλείψει ο μεταβολισμός που μου επέτρεπε κάποτε, να τρέφομαι όλο το καλοκαίρι με βότκα γρεναδινη και κρέπες.

Φοβάμαι ως εκ τούτου να μην ξεφύγω και έχω υποσχεθεί στον εαυτό μου να το ευχαριστηθώ (κοινώς όχι υστερία) αλλά αυστηρά εντός των ορίων ήτοι έως 8 κιλά μέχρι τον 7ο και μέχρι 4 κιλά ακόμα στο 3ο τρίμηνο. Διατροφούλα λοιπόν για την ψυχολογία της μαμάς :)

8κιλα μεχρι τον 7ο???Μπραβοοοοο εγω τοσα εβαλα μεχρι τον 5ο και δε τον εκλεισα ακομα χαχαχαχαΒεβαια ξεκινησα κατω απο το φυσιολ βαρος αλλα επειδη πρωτη φορα στη ζωη μου ειμαι τοσα κιλα αρχισαν να με ζοριζουν ηδη

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 17 λεπτά , Smile89 είπε:

Καλημερούδια!!:D:rolleyes::wub:

Καλημερα καλο σκ να εχουμε τι κανει η μπουμπου ειναι ησυχη;; εσυ πως πας ανναρωνεις;;; τα ραμματα επεσαν;;; 

πρίν από 6 λεπτά , Beboula25 είπε:

Καλημέρααα!!:D:wub:

Εσυ τι κανεις ο μπεμπης κλωτσαει κλωτσαει..;;;


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλημερα καλο σκ να εχουμε τι κανει η μπουμπου ειναι ησυχη;; εσυ πως πας ανναρωνεις;;; τα ραμματα επεσαν;;; 

Εσυ τι κανεις ο μπεμπης κλωτσαει κλωτσαει..;;;

Καλημέρα καλό σκ!! 

Καταρχην να σου πω ότι αυτή την ερώτηση έτσι ακριβως την κάνει κάθε μέρα η αδερφούλα μου!:wub: Χαχαχ Κλωτσαει κλωτσάει ποδοσφαιριστής θα γίνει :lol: 

Εσεις τι κάνετε πως είναι μπεμπουλα;;; Εσυ αναρρωσες όλα εντάξει;

πρίν από 8 λεπτά , nanoula90 είπε:

Καλημεεερα ομορφα μπαλονακια φουσκωμενα και ξεφουσκωτα!!! :lol: Καλο σκ σε ολες! 

Καλό σκ τρελό μανούλα!!!:-P

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...