Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 hours ago, Maroxmarox said:

      Για καλύτερα ωάρια ,αύξηση πιθανοτήτων ,πόση coq10 είναι ασφαλής να παίρνουμε; Επίσης τι άλλες βιταμίνες προτείνεται να πάρω; Βιτ Ε; Κάνει τίποτα;

      Εμένα η γιατρός μου έδωσε τρία χάπια ημερησίως δηλαδή 600mg σύνολο φολικο οξυ και βιταμίνη d στην οποια παρουσίασα ανεπάρκεια μ έδωσε 4000 αρχικά κ μετά 2.000… βοήθησε η όχι δεν το γνωρίζω ακόμα κοπελα Μου … πάντως  η coq10 με πάχυνε ρε γαμωτο …

Βοηθήστε με κορίτσια.


Recommended Posts

πρίν από 9 λεπτά , thalia sim είπε:

Η γιατρός μου λέει λόγο της προωροτητας το μικρό σου τα αντιμετωπίζει όλα..το ένα μετα το άλλο δυο μεταγγίσεις μέχρι χθες και μια σήμερα λόγο αναιμίας!....φοβάμαι....είμαι 23 πριν δυο χρόνια έχω χάσει ένα μωράκι στον 4ο μήνα εγκυμοσύνης και τώρα κινδυνεύω να χάσω και αυτό...μετα σκέφτομαι ότι δεν πρέπει να το βλέπω εγωιστικά!κι αν το μωράκι μου θα έχει προβλήματα λόγο της προωροτητας???κι αν θα τυραννιέται ??Ποσο ψυχοφθόρο ποσο πολύ πονάει!!! 

Πιστεψε με, ξερω απο μεταγγισεις. Και στα δικα μου εγιναν καμποσες κ λαμβαναν σιδηρο κ επι ενα χρονο μετα την εξοδο απο το μαιευτηριο οπως κ βιταμινη D , λογω μεγαλης παραμονης στις θερμοκοιτιδες. Βεβαια κι εγω δεν ειμαι στην κατηγορια των ανθρωπων με φουλ σιδηρο:) Η δικη μου ιστορια... 3 εξωσωματικες σε ενα χρονο, η πρωτη κατεληξε σε αποξεση  -  το κλαμα που εκανα που μου το πηραν δεν περιγραφεται - στη δευτερη διδυμα, αλλα παλινδρομησαν νωρις, κ στην τριτη 3δυμα. Τωρα λεω τις εξωσωματικες σαν απλα νουμερα αλλα τοτε δεν ηταν ετσι. Ποτε ομως δεν ειπα γιατι Θεε μου. Παντα ελεγα παλι με δοκιμαζεις Θεε μου. Τα εκανα στα 38. Ο γιατρος δεν πιστευε οτι το τριτο θα προχωρουσε, αλλα η μικρη μου ηταν πεισματαρα:) Και παραμενει:) Και, δοξα σοι ο Θεος, η μονη που αν κ γεννηθηκε κατω απο κιλο κ εφτασε 800 γραμμαρια, δεν εχει κανει ουτε ενα χειρουργειο. Την ειχα ταξει στην Αγια Φωτεινη τη Σαμαρειτιδα κ στην Παναγια της Τηνου κ φανταζεσαι τι ονοματα εχει κ που βαφτιστηκε. Εγω το μονο που λεω ειναι ο,τι προκυπτει να ειναι περαστικο. Κ να ειναι γερα τα μικρα κι εμεις γεροι να τα μεγαλωσουμε γιατι ειμαστε εγω κ ο αντρας μου μονοι μας. Εμεις τελειωσαμε οριστικα κ με τον παιδοκαρδιολογο φετος.

Με θυμαμαι να ξημεροβραδιαζομαι στο ΙΑΣΩ αλλα ποτε δεν αφησα τον εαυτο μου να πιστεψει οτι δε θα παρει παιδια σπιτι. 

Θα δοκιμαστεις κι εσυ κ ο μικρος σου αλλα πλεον η επιστημη εχει προχωρησει πολυ και με τη βοηθεια του Θεου θα τα θυμασαι ολα μετα απο χρονια σαν ενα παραμυθι.

Θα χαρω να μαθω οτι ο μικρος σου παιρνει σιγα-σιγα τα πανω του.

Σε αφηνω γιατι η ζουζουνα μου θελει ποπκορν να της φτιαξω:)

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 575
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σε ευχαριστώ παρα Μα παρα πολύ....και συ σίγουρα δεν πέρασες λίγα...και ποσο μάλλον στα τρία παιδάκια σου....εύχομαι να είναι όλα όλων περαστικά !!!!Ας γίνει το θέλημα του θεού....Όλα γίνονται για κάποιο λόγο!

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, thalia sim είπε:

Η γιατρός μου λέει λόγο της προωροτητας το μικρό σου τα αντιμετωπίζει όλα..το ένα μετα το άλλο δυο μεταγγίσεις μέχρι χθες και μια σήμερα λόγο αναιμίας!....φοβάμαι....είμαι 23 πριν δυο χρόνια έχω χάσει ένα μωράκι στον 4ο μήνα εγκυμοσύνης και τώρα κινδυνεύω να χάσω και αυτό...μετα σκέφτομαι ότι δεν πρέπει να το βλέπω εγωιστικά!κι αν το μωράκι μου θα έχει προβλήματα λόγο της προωροτητας???κι αν θα τυραννιέται ??Ποσο ψυχοφθόρο ποσο πολύ πονάει!!! 

Καλημέρα κορίτσι. Εύχομαι κάθε μέρα που περνάει πιο αποστάσεις να εκμηδενίζονται ανάμεσά σας και το χωριστά να ευλογήσει ο Θεός να γίνει μαζί.Μην χάνεις το κουράγιο σου είναι δύσκολο ότι περνάς όμως πρέπει να σταθείς δυνατή για το μωράκι σου. Η καθεμιά μας έχει βιώσει διάφορες καταστάσεις μέχρι στην αγκαλίτσα της να πάρει ένα υγιέστατο πλασματάκι. Αυτός ο αγώνας και η προσπάθεια έρχονται αντιμέτωποι με πολλά εμπόδια τα οποία οφείλει η ψυχή μας το κάθε κομμάτι της ύπαρξης μας να καταφέρει να τα ξεπεράσει. Η ψυχούλα σου τώρα πονάει όμως σίγουρα θα χαμογελάσει. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο κοριτσάκι μου....πρέπει να κάνουμε υπομονή και να προσευχόμαστε!!!!! Ίσως ο Θεός μας δοκιμάζει τώρα εμένα και τον μικρό μαχητή μου.....Του υποσχέθηκα ότι αν πάνε όλα καλά θα τον πάρω από κει και θα φύγουμε μακριά από όλους και από όλα!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καμια εξέλιξη κορίτσια μου....ακόμα τίποτα ...πήρα τηλέφωνο και η γιατρός παγωμένη στο τηλέφωνο με μια απογοήτευση να μου λέει η κατάσταση του είναι ίδια είναι πολύ βαριά το μωράκι.Αχ να δείξει μια εξέλιξη η ψυχή μου να δείξει ότι μπορεί να το ξεπεράσει να δείξει ότι τα καταφέρνει...

  • Λυπημένη/-ος 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μεταγγίσεις εκανε και ο γιος μου, την τελευταια την ημερα που βγαίναμε, ακομα και σημερα κανουμε καθε 6 μηνες εξετασεις αιματος γιατι εχει αναιμια , ισως στο μελλον ξαναχρειαστει μετάγγιση
προσέχω οσο μπορω τη διατροφη του ,το σιδηρο το εκοψε 18 μηνων και αν χρειαστεί θα παρει ξανα , 
απο τη μενν το μονο που θυμαμαι εντονα ηταν το μεσημέρι που κατέβηκα κατω να τον δω. ολοι μαγκωμένοι να προσπαθούν να με προετοιμασουν για τα χειρότερα,. δεν πιστεψα κανενα , τους ειπα οτι δεν εχει τιποτα θα παρει βαρος και θα φυγουμε , ειχε τα θεματακια του αλλα τα καταφερε , και ο γιος σου θα τα καταφερει , εχουν τοση δυναμη που ενηλικας δε θα αντεχε ολα αυτα που περνάνε  

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Αυτα που αντιμετωπίζουμε ονομάζονται νεκρωτική εντεροκολίτιδα και βρογχοπνευμονικη δυσπλασία....θα μπορούσαν να του κάνουν ενέσεις κορτιζόνης αν δεν ήταν το θέμα του εντέρου!!!δυστηχως δεν μπορούν να τον βοηθήσουν ένα θαύμα να γίνει στο μωρό μου!χθες έκανε δυο φορές σπασμούς...οι γιατροί λένε με την αγωγή που του έβαλαν δείχνει να ανταποκρίνεται όμως δεν ξέρουν τι συμβαίνει στον εγκέφαλο του δεν μπορούν να κάνουν καμια εξέταση επάνω του γιατί είναι με μηχανική υποστήριξη !!!!ολα εναντίων...κορίτσια μου σήμερα όσες μανούλες πάτε να ανάψετε ένα κεράκι ανάψτε και ένα για το μωρό μου και την ώρα που προσεύχεστε προσευχηθείτε και για τον μικρό μου σας παρακαλώ....19 μερες τώρα στάσιμη σε βαριά κατάσταση χωρίς συτιση και χωρίς καμια εξέλιξη θετική τουλάχιστον!γιατι αρνητικές συνέχεια ακούω....Αυτά είναι τα νέα μας κοριτσάκια μου....προχθές το βράδυ με πήρε τηλέφωνο η γιατροσ Να με ενημερώσει ότι ο μικρός δεν είναι καλά και χάνει το οξυγόνο του και πως αν νιώθω την ανάγκη να πάω να το δω να πάω γιατί είναι πολύ σοβαρή η κατάσταση του.....πήγα και ο μικρός μου μου έσφιξε το δάχτυλο!!!του είπα πως τον αγαπάω πολύ...αυτός από προχθές κρατιέται με τέτοιο πρόβλημα και πάλι κρατιέται!!!!Ας προσευχηθούμε όλοι να γίνει ένα θαύμα να κάνει η Παναγίτσα μας ένα θαύμα...Μια προσευχή δεν μπορεί!θα πιάσει!!!.....

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Αν ξεπεραστεί η ΝΕΚ ίσως μπορέσουν οι γιατροί να τον βοηθήσουν!!!προς το παρών το πιο σοβαρό που αντιμετωπίζει είναι αυτό με το στομάχι !!!!!ειμαστε με ρινοκαθετηρα και δεν υπάρχει εξέλιξη θα τρελαθώ διαβάζω περιπτώσεις που τα καταφέρανε και λέω μακάρι να γίνουμε και μεις μια από αυτές!!!!!Μια προσευχή κοριτσάκια μου μέσα από την ψυχή σας σας παρακαλώ! 

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

Αύριο που θα πάω στην Εκκλησία θα ανάψω ένα κερί και για το δικό σου το μωράκι,εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να βγει νικητής και να το ξεπερασετε...Μας έχεις συγκινήσει πολύ όλους κορίτσι μου.

  • Μου αρέσει 1

aP0gp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχομαι η μερα που θα ξημερωσει αυριο η μερα της Παναγιας μας να σου φερει μονο καλα νεα για το μωρακι σου..να βγει νικητης απο αυτη την ιστορια..μην το βαζεις κατω..οπως δεν το βαζει και ο μικρος σου..να σαι καλα να του δινεις δυναμη να συνεχισει να ζει..:-(

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, thalia sim είπε:

Αυτα που αντιμετωπίζουμε ονομάζονται νεκρωτική εντεροκολίτιδα και βρογχοπνευμονικη δυσπλασία....θα μπορούσαν να του κάνουν ενέσεις κορτιζόνης αν δεν ήταν το θέμα του εντέρου!!!δυστηχως δεν μπορούν να τον βοηθήσουν ένα θαύμα να γίνει στο μωρό μου!χθες έκανε δυο φορές σπασμούς...οι γιατροί λένε με την αγωγή που του έβαλαν δείχνει να ανταποκρίνεται όμως δεν ξέρουν τι συμβαίνει στον εγκέφαλο του δεν μπορούν να κάνουν καμια εξέταση επάνω του γιατί είναι με μηχανική υποστήριξη !!!!ολα εναντίων...κορίτσια μου σήμερα όσες μανούλες πάτε να ανάψετε ένα κεράκι ανάψτε και ένα για το μωρό μου και την ώρα που προσεύχεστε προσευχηθείτε και για τον μικρό μου σας παρακαλώ....19 μερες τώρα στάσιμη σε βαριά κατάσταση χωρίς συτιση και χωρίς καμια εξέλιξη θετική τουλάχιστον!γιατι αρνητικές συνέχεια ακούω....Αυτά είναι τα νέα μας κοριτσάκια μου....προχθές το βράδυ με πήρε τηλέφωνο η γιατροσ Να με ενημερώσει ότι ο μικρός δεν είναι καλά και χάνει το οξυγόνο του και πως αν νιώθω την ανάγκη να πάω να το δω να πάω γιατί είναι πολύ σοβαρή η κατάσταση του.....πήγα και ο μικρός μου μου έσφιξε το δάχτυλο!!!του είπα πως τον αγαπάω πολύ...αυτός από προχθές κρατιέται με τέτοιο πρόβλημα και πάλι κρατιέται!!!!Ας προσευχηθούμε όλοι να γίνει ένα θαύμα να κάνει η Παναγίτσα μας ένα θαύμα...Μια προσευχή δεν μπορεί!θα πιάσει!!!.....

Θα προσευχηθουμε ολες!!! Θα τα καταφερει ο μαχητης μας!!!! Θα βοηθησει η Παναγια! Μην χανεις την πιστη σου και τη δυναμη σου!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Ποσο πολύ σας ευχαριστώ κορίτσια μου!!!!Εγω δυστηχως δεν μπορώ να πάω στην εκκλησία ενώ ήθελα τόσο Μα τόσο πολύ να πάω όμως ο πάτερ της γειτονιά δεν με αφήνει να πάω ήθελα να ξενυχτεισω να προσευχηθώ για το παιδί μου να γίνει καλά....όμως δεν με αφήνει ...ίσως πάω αύριο το πρωί....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , thalia sim είπε:

Ποσο πολύ σας ευχαριστώ κορίτσια μου!!!!Εγω δυστηχως δεν μπορώ να πάω στην εκκλησία ενώ ήθελα τόσο Μα τόσο πολύ να πάω όμως ο πάτερ της γειτονιά δεν με αφήνει να πάω ήθελα να ξενυχτεισω να προσευχηθώ για το παιδί μου να γίνει καλά....όμως δεν με αφήνει ...ίσως πάω αύριο το πρωί....

Θα γίνουμε όλες μια αγκαλιά προσευχής και αγάπης για το μικρό σου πλασματάκι και η Παναγία να κάνει το θαύμα της και να τα καταφέρει το αγγελούδι σου. Κουράγιο γλυκιά μου τίποτα δεν έχει χαθεί. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Αχ κοριτσι μου, πραγματικα ποναει κ η δικη μου καρδουλα που σε διαβασα. Προσευχομαι για τον μικρο σου, να σας πανε ολα καλα. Μακαρι Παναγια μου, να το κανεις το θαυμα σου αυριο για αυτο το πλασμα. Να σαι δυνατη, να του δινεις δυναμη με τη φωνουλα σου κ τη ζεστασια σου κοριτσι μου, το νιωθει ειμαι σιγουρη. Μακαρι να πανε ολα καλα κ να τα ξεπερασει ολα. Μακαρι κοπελα μου, αυριο ενα κερακι για σενα κ για τον μικρο σου και προσευχη για να σας πανε ολα καλα και να βγειτε νικητες. Με εχεις συγκινησει τοσο πολυ. 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...