Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts

 Καλημέρα ! Εμείς χτες είχαμε  δύσκολη μέρα. Είχαμε εξετάσεις  αίματος  κ εμβολιο.  Κλαψαμε αρκετά  άλλα όχι για  πολύ ευτυχώς  ηρέμησε  γρήγορα. Ο παιδίατρος  μας έδωσε συμπλήρωμα  σιδήρου.  Κ απ το εμβόλιο  μέχρι  τώρα  δεν είχε  ανεπιθυμητες παρενέργειες  ευτυχώς.  Για πόσες μέρες υπάρχει  περίπτωση  να εμφανίσει  συμπτώματα; Επίσης  φτάσαμε τα  5.200 κιλά  κ πήρε 3 πόντους  τον τελευταίο  μήνα! Βέβαια  τσατιστηκα  πολύ χθες γιατί στο μικροβιολογικο  που πήγα  χθες  η γιατρός δεν μας άφησε να είμαστε  μέσα την στιγμή  που θα της έπαιρναν αιμα  κ έκανα  ολόκληρο  σκηνικό.. Εσάς σας έχει τύχει  αυτό ρε κοριτσια  ή εγώ το  είδα  στραβά  κ είμαι  υπερβολική ρε κοριτσια;  το μωράκι μου  παρόλο  που ταλαιπωρηθηκε  χθες είναι μέσ στα χαμόγελσ κ τις γλυκιες.. 

  • Μου αρέσει 1

 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα σε ολες!

@Nicol_ εμενα συνεχιζει να μην κοιμαται καλα. Τελικα ηταν περιοδος αυτο που ειδες;

@Alex1989 με γεια το εμβολιακι σας. Μεχρι 3 μερες μου ειπε η γιατρος μπορει να εχουν παρενεργειες απο τα εμβολια. Σε ιδιωτικο μικροβιολογικο εννοειται ημουν μαζι οταν της πηραν αιμα. Στο νοσοκομειο με εβγαζαν εξω. Σε καταλαβαινω πολυ χαλια κατασταση να μην μπορεις να εισαι εκει για το μωρο σου. Ειχε χαμηλο αιματοκριτη κ σας εδωσε σιδηρο;

Εγω κοριτσια μετα απο μια βδομαδα σχεδον αυπνιας κ πιο πολλες απαιτησεις μεσα στη μερα ειμαι χαλια. Ποναει το σωμα μου κ ειμαι σαν ζομπι. Περιμενω να τελειωσει ολο αυτο μπας κ στανιαρω!


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex1989 είπε:

 Καλημέρα ! Εμείς χτες είχαμε  δύσκολη μέρα. Είχαμε εξετάσεις  αίματος  κ εμβολιο.  Κλαψαμε αρκετά  άλλα όχι για  πολύ ευτυχώς  ηρέμησε  γρήγορα. Ο παιδίατρος  μας έδωσε συμπλήρωμα  σιδήρου.  Κ απ το εμβόλιο  μέχρι  τώρα  δεν είχε  ανεπιθυμητες παρενέργειες  ευτυχώς.  Για πόσες μέρες υπάρχει  περίπτωση  να εμφανίσει  συμπτώματα; Επίσης  φτάσαμε τα  5.200 κιλά  κ πήρε 3 πόντους  τον τελευταίο  μήνα! Βέβαια  τσατιστηκα  πολύ χθες γιατί στο μικροβιολογικο  που πήγα  χθες  η γιατρός δεν μας άφησε να είμαστε  μέσα την στιγμή  που θα της έπαιρναν αιμα  κ έκανα  ολόκληρο  σκηνικό.. Εσάς σας έχει τύχει  αυτό ρε κοριτσια  ή εγώ το  είδα  στραβά  κ είμαι  υπερβολική ρε κοριτσια;  το μωράκι μου  παρόλο  που ταλαιπωρηθηκε  χθες είναι μέσ στα χαμόγελσ κ τις γλυκιες.. 

Καλημερα Αλεξ! Απο οτι ειχς γράψει η παλμοιρα νομίζω εχουμε νόμιμο δικαίωμα να ειμαστε παρόν οταν κανουν εξετάσεις στα μωράκια μας. Πολυ καλα εκανες για ποιο λογο δεν επιτρέπεται να ειναι ο γονιός μεσα? Μιλαμε για ενα βρεφακι, πως την ειδαν τη δουλεια? Αν μου τυχει εγω δεν πρόκειται να βγω κ αν δεν τους αρέσει εχει κ αλλα μικροβιολογικα. Ουσιαστικά αυτους τους βόλευει να μην Ειμαστε εκει κ δουμε τυχον αστοχίες. Πως ακινητοποιούν το.παιδι για να του.παρουν αιμα? Το βρισκω εντελώς βαναυσο χωρις τη μητερα κ απαράδεκτο 

Just now, evio είπε:

Καλημερα σε ολες!

@Nicol_ εμενα συνεχιζει να μην κοιμαται καλα. Τελικα ηταν περιοδος αυτο που ειδες;

@Alex1989 με γεια το εμβολιακι σας. Μεχρι 3 μερες μου ειπε η γιατρος μπορει να εχουν παρενεργειες απο τα εμβολια. Σε ιδιωτικο μικροβιολογικο εννοειται ημουν μαζι οταν της πηραν αιμα. Στο νοσοκομειο με εβγαζαν εξω. Σε καταλαβαινω πολυ χαλια κατασταση να μην μπορεις να εισαι εκει για το μωρο σου. Ειχε χαμηλο αιματοκριτη κ σας εδωσε σιδηρο;

Εγω κοριτσια μετα απο μια βδομαδα σχεδον αυπνιας κ πιο πολλες απαιτησεις μεσα στη μερα ειμαι χαλια. Ποναει το σωμα μου κ ειμαι σαν ζομπι. Περιμενω να τελειωσει ολο αυτο μπας κ στανιαρω!

Ειχα λιγο αιμα χθες σημετα τιποτα. Θα το παρακολουθω.

Κ εγω έτσι ειμαι εβιο πολυ εξαντλημενη. Ξεκιναω παλι τις βιταμινες που επαιρνα αλλιως δεν την παλευω

Παντως διαβασα οτι περνάνε αλμα στη 12η εβδ.


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι @Nicol_ να παρεις γιατι δεν τρεφομαστε κ σωστα κ δεν γινεται. Πρεπει να ειμαστε υγιεις να τα μεγαλωσουμε. Στο επομενο εμβολιο θα ρωτησω να παρω κ εγω. Μονο βιτ D παιρνω προς το παρρον γιατι εχω ελλειψη παλι.

Ετσι λιγο αιματακι ειχα κ εγω σε καποια φαση αλλα κρατησε δυο μερες κ σταματησε. Τωρα εχω παλι ενοχλησεις στην κοιλια κ λεω μηπως μου ερθει. Θα δειξει

 

 

 


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, evio είπε:

Ναι @Nicol_ να παρεις γιατι δεν τρεφομαστε κ σωστα κ δεν γινεται. Πρεπει να ειμαστε υγιεις να τα μεγαλωσουμε. Στο επομενο εμβολιο θα ρωτησω να παρω κ εγω. Μονο βιτ D παιρνω προς το παρρον γιατι εχω ελλειψη παλι.

Ετσι λιγο αιματακι ειχα κ εγω σε καποια φαση αλλα κρατησε δυο μερες κ σταματησε. Τωρα εχω παλι ενοχλησεις στην κοιλια κ λεω μηπως μου ερθει. Θα δειξει

 

 

 

Καλημερα κοριτσια μπαινω λιγο σφηνα γιατι λετε για βιταμινες εμενα μου ειχε πει ο γυναικολογος μου να συνεχισω κανονικα ολες τις βιταμινες που επαιρνα στην εγκυμοσύνη για οσο καιρο θηλαζω το θεωρει απαραιτητο τουλαχιστον για εξι μηνες μεχρι να επανελθουμε ορμονικα δηλαδη σιδηρο ασβεστιο φολλικο κ βιταμινη D ποσο μαλλον εσεις που εχετε κ τα μωρα κ εξαντληστε πιο πολυ.συγκεκριμένα μου προσθεσε το ασβεστιο γιατι στην εγκυμοσυνη δε το επαιρνα αλλα για το θηλασμο το θελει

  • Μου αρέσει 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Vasoth. είπε:

Καλημερα κοριτσια μπαινω λιγο σφηνα γιατι λετε για βιταμινες εμενα μου ειχε πει ο γυναικολογος μου να συνεχισω κανονικα ολες τις βιταμινες που επαιρνα στην εγκυμοσύνη για οσο καιρο θηλαζω το θεωρει απαραιτητο τουλαχιστον για εξι μηνες μεχρι να επανελθουμε ορμονικα δηλαδη σιδηρο ασβεστιο φολλικο κ βιταμινη D ποσο μαλλον εσεις που εχετε κ τα μωρα κ εξαντληστε πιο πολυ.συγκεκριμένα μου προσθεσε το ασβεστιο γιατι στην εγκυμοσυνη δε το επαιρνα αλλα για το θηλασμο το θελει

Και μενα μου ειχε πει να συνεχίσω σιδηρο κ φιλισιν αλλα τα αμελησα. Μου εδωσε η παιδίατρος κατι πολυ καλες βιταμινες για την περιοδο του θηλασμού. Λιγο ακριβες αλλα με ειχαν τονωσει. Αυτες θα παρω παλι

Κοριτσια με τις δουλειες σπιτιού τι κανετε? Ολη μερα στην αγκαλια δεν μπορω να κανω τιποτα. Πρέπει να περιμένω τον αντρα μου η να κανω στο 10λεπτο που καθεται στην κουνια

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vasoth. είπε:

Καλημερα κοριτσια μπαινω λιγο σφηνα γιατι λετε για βιταμινες εμενα μου ειχε πει ο γυναικολογος μου να συνεχισω κανονικα ολες τις βιταμινες που επαιρνα στην εγκυμοσύνη για οσο καιρο θηλαζω το θεωρει απαραιτητο τουλαχιστον για εξι μηνες μεχρι να επανελθουμε ορμονικα δηλαδη σιδηρο ασβεστιο φολλικο κ βιταμινη D ποσο μαλλον εσεις που εχετε κ τα μωρα κ εξαντληστε πιο πολυ.συγκεκριμένα μου προσθεσε το ασβεστιο γιατι στην εγκυμοσυνη δε το επαιρνα αλλα για το θηλασμο το θελει

Εχεις δικιο κ εμενα μου εδωσε ασβεστιο αλλα ολο το ξεχναω. Ας το παρω τωρα που μου το θυμισες! Σιδηρο σταματησα γιατι πηγε 39 ο αιματοκριτης.

Just now, Nicol_ είπε:

Και μενα μου ειχε πει να συνεχίσω σιδηρο κ φιλισιν αλλα τα αμελησα. Μου εδωσε η παιδίατρος κατι πολυ καλες βιταμινες για την περιοδο του θηλασμού. Λιγο ακριβες αλλα με ειχαν τονωσει. Αυτες θα παρω παλι

Κοριτσια με τις δουλειες σπιτιού τι κανετε? Ολη μερα στην αγκαλια δεν μπορω να κανω τιποτα. Πρέπει να περιμένω τον αντρα μου η να κανω στο 10λεπτο που καθεται στην κουνια

Απο δουλειες οτι προλαβω αμα κοιμηθει κανα πρωινο κ αυτα τα πολυ βασικα. Κουζινα, μπανιο, σκουπισμα, ξεσκονισμα γιατι εχω κ ζωα κ θα μας πνιξει η τριχα...Αλλιως αμα δεν κοιμαται οτι μπορεσω να κανω με την μπεμπα στον μαρσιπο. Τωρα πχ κοιμηθηκε ενα τεταρτο, τι δουλειεςνα κανεις; Ισα ισα προλαβα κ μπουκωθηκα τηγανητα αυγα, υψηλη γαστρονομια!

Ποιες βιταμινες πηρες; Να ρωτησω την παιδιατρο.


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, evio είπε:

Εχεις δικιο κ εμενα μου εδωσε ασβεστιο αλλα ολο το ξεχναω. Ας το παρω τωρα που μου το θυμισες! Σιδηρο σταματησα γιατι πηγε 39 ο αιματοκριτης.

Απο δουλειες οτι προλαβω αμα κοιμηθει κανα πρωινο κ αυτα τα πολυ βασικα. Κουζινα, μπανιο, σκουπισμα, ξεσκονισμα γιατι εχω κ ζωα κ θα μας πνιξει η τριχα...Αλλιως αμα δεν κοιμαται οτι μπορεσω να κανω με την μπεμπα στον μαρσιπο. Τωρα πχ κοιμηθηκε ενα τεταρτο, τι δουλειεςνα κανεις; Ισα ισα προλαβα κ μπουκωθηκα τηγανητα αυγα, υψηλη γαστρονομια!

Ποιες βιταμινες πηρες; Να ρωτησω την παιδιατρο.

Iofolen για τη λοχεια. Εχει κ για την εγκυμοσυνη. Εγω σημερα μονο το κρεβατι εστρωσα κ έφαγα.  Τιποτα αλλο. Δεν κοιμηθηκε καλα κ ειμαστε αυτοκολλητοι. Οποτε τα υπολοιπα οταν ερθει ο αντρας μου 

Τηγανητά αυγα αγαπώ!  Μου άνοιξες την ορεξη!

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!! 

Εμεις παμε καλα απο υπνο...μεχρι και να δουλεψω με αφησε σημερα! Εχει τωρα καποιες μερες να μην το γρουσουζεψω που ξυπναει τρωει ρευεται και εκει μπορει να γκρινιαξει γτ βγαζει γουλιες και ενοχλείται μετα παιζει στο γυμν και μετα κουραζεται και τον βαζω για υπνο! Τωρα εχει ενα 4ωρο που κοιμαται και περιμενω να ξυπνησει να φαει! Ευχομαι να συνεχίσει ετσι αν κ μου φαινεται πολυ καλο για να συνεχισει ετσι χαχαχα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! Εμας χαλασε ο ύπνος, ξυπνησε αρκετες φορες να φαει και προς το πρωι μεσα σε 1 ωρα κ 1 τέταρτο παλι ηθελε. Ισως ειναι το αλμα της 12ης εβδομάδας.  Ελπιζω να στρώσει. Σημερα ξεκινάω κ τις βιταμίνες γιατι νιωθω εντελως εξαντλημενη

Η καμερα που πηραμε κοριτσια πολυ ωραια! Τη βάλαμε χθες βραδυ ετρωγα στην κουζινα και τον έβλεπα να κοιμαται αραχτος στο κρεβατι μας. Μεγαλη εύκολια.

@oneira_glyka πως πατε?  Χαθηκες

  • Μου αρέσει 2

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


9 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Καλημερα κοριτσια! Εμας χαλασε ο ύπνος, ξυπνησε αρκετες φορες να φαει και προς το πρωι μεσα σε 1 ωρα κ 1 τέταρτο παλι ηθελε. Ισως ειναι το αλμα της 12ης εβδομάδας.  Ελπιζω να στρώσει. Σημερα ξεκινάω κ τις βιταμίνες γιατι νιωθω εντελως εξαντλημενη

Η καμερα που πηραμε κοριτσια πολυ ωραια! Τη βάλαμε χθες βραδυ ετρωγα στην κουζινα και τον έβλεπα να κοιμαται αραχτος στο κρεβατι μας. Μεγαλη εύκολια.

@oneira_glyka πως πατε?  Χαθηκες

Μπαίνω Σας διαβάζω και οξο..Χαχαχα. σχετικά καλά. Ντάξει ο ππανικός πανικός. Κ εγώ έχω εξαντληθεί πάρα πολύ. Βιταμίνες έχω ξεχάσει εντελώς Ν παίρνω. Δε μπορώ Ν πω ότι τρώω φυσιολογικα αλλά μπούρδες Κ ότι χαζά φέρνουν οι γιαγιάδες για τα παιδιά. Οπότε Κ έχω βάλει κιλά.. έξω δε μπορώ Ν βγω. Γενικά από ψυχολογία δε τα παΩ Κ τέλεια. Μπήκαν Κ τα κιλά.. Κ είμαι κάπως.. Αλλά έχω στήριξη από τον σύζυγό Όσο μπορεί. Κατά τα τ'άλλα κάναμε εμβόλιο Σήμερα..Το πρώτο φανταστείτε.. Είμαστε τρεισήμισι μηνών.. Μια τα νοσοκομεία Μια Ν περάσουν είκοσι μέρες από τη κορτιζόνη για το εμβόλιο Τώρα αξιώθηκαμε. Τεσπα. Ήρεμα τα πράγματα. Πολύ ύπνο Τον έφερε ευτυχώς.. Είμαστε 6300 σχεδόν.. αφρατουληδες!!χαχα. Ενδοεπικοινωνία Μας έδωσαν μια πιο καλή από αυτή Π πήρα. Κ όντως αν Κ λίγο  πιο ακριβη αξίζει τα λεφτά. Τώρα Θ πάρουμε Κ στρώμα Ν τον βάλουμε στο παρκοκρεβατο. Δε χωρούσε άλλη κούνια στο σπίτι. Οπότε καταλαβαίνετε.Το σαλόνι έχει γίνει παιδικό δωμάτιο. Τρώει ανά μιάμιση ώρα. Κ το βράδυ έχει δύο μέρες βλέπω δειλά δειλά Μ κάνει κάτι τρίωρα.. ελπίζω Ν αυξηθεί ο χρόνος....Αυτά τα νέα μας. Σας διαβάζω συμπάσχω με τα προβλήματακια Σας. Αλλά δε προλαβαίνω Ν γράψω.. Κ όλο θέλω Ν απαντήσω σε διάφορα σχόλια..Κ πάντα μετα έχω να διαβάσω δυο τρεις σελίδες.. χάνω τη μπάλα...Σας φιλώ!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα κορίτσια.  Εμείς μάλλον έχει γίνει το θαύμα κ αυτή την βδομάδα  η μπεμπα έχει κάνει στροφή 180 μοιρών... Τα βράδια κοιμάται 6 με 7 ώρες...  Σηκώνεται στις 5 το πρωί για να φάει κ ξανά κοιμάται  μέχρι κατά τις 7 με 8. Αλλά το καλύτερο είναι ότι κοιμάται πολύ πιο εύκολα,  χωρίς να χρειάζεται ο μαραθώνιος με κούνημα που έκανα..  Σε 10 λεπτά  έχει κοιμηθεί..  Κράτα την προσοχή της περισσότερη ώρα πια,  παίζει κάνα τέταρτο  μόνη της στο γυμναστήριο,  κάθεται  κ ακούει μουσική  μόνη της στο κρεβάτι κ όλη την ώρα μου γελάει κόρη,  έχω ξετρελαθει... Να μην το ματιαξω.. Χορτασω κι εγώ λίγο ύπνο...   Κορίτσια  μέσα στο σπίτι  είστε με τα κοντομανικα  φορμακια;  εμέις  από τότε  που αρχίσαμε να φοράμε  κοντά,  βρήκε την χαρά της με τα μπούτια έξω...  Τις αρέσει πολύ..  Ο σίδηρος που παίρνει  μας δημιούργησε λίγο διαρροια αλλά είπε ο γιατρός  συμβαίνει  μέχρι  να το συνηθίσει  ο οργανισμος... Το αντιμετωπίζει  καμία αυτό που παίρνει  συμπλήρωμα;  το μόνο σπαστικό  είναι ότι το διάλυμα είναι κόκκινο χρώμα κ έχουμε βάψει όλα τα ρούχα..  Παρέλαβα κ τον Μαρσιπος κ το δοκίμασα κάνα δυο φορές αλλά απογοητευτηκα  λίγο γιστι η μικρή δυσανασχετει  κ δεν θέλει  να κάτσει  μέσα... 

  • Μου αρέσει 1

 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Alex1989 είπε:

Kαλημερα κορίτσια.  Εμείς μάλλον έχει γίνει το θαύμα κ αυτή την βδομάδα  η μπεμπα έχει κάνει στροφή 180 μοιρών... Τα βράδια κοιμάται 6 με 7 ώρες...  Σηκώνεται στις 5 το πρωί για να φάει κ ξανά κοιμάται  μέχρι κατά τις 7 με 8. Αλλά το καλύτερο είναι ότι κοιμάται πολύ πιο εύκολα,  χωρίς να χρειάζεται ο μαραθώνιος με κούνημα που έκανα..  Σε 10 λεπτά  έχει κοιμηθεί..  Κράτα την προσοχή της περισσότερη ώρα πια,  παίζει κάνα τέταρτο  μόνη της στο γυμναστήριο,  κάθεται  κ ακούει μουσική  μόνη της στο κρεβάτι κ όλη την ώρα μου γελάει κόρη,  έχω ξετρελαθει... Να μην το ματιαξω.. Χορτασω κι εγώ λίγο ύπνο...   Κορίτσια  μέσα στο σπίτι  είστε με τα κοντομανικα  φορμακια;  εμέις  από τότε  που αρχίσαμε να φοράμε  κοντά,  βρήκε την χαρά της με τα μπούτια έξω...  Τις αρέσει πολύ..  Ο σίδηρος που παίρνει  μας δημιούργησε λίγο διαρροια αλλά είπε ο γιατρός  συμβαίνει  μέχρι  να το συνηθίσει  ο οργανισμος... Το αντιμετωπίζει  καμία αυτό που παίρνει  συμπλήρωμα;  το μόνο σπαστικό  είναι ότι το διάλυμα είναι κόκκινο χρώμα κ έχουμε βάψει όλα τα ρούχα..  Παρέλαβα κ τον Μαρσιπος κ το δοκίμασα κάνα δυο φορές αλλά απογοητευτηκα  λίγο γιστι η μικρή δυσανασχετει  κ δεν θέλει  να κάτσει  μέσα... 

Καλημερα κοριτσια! 

Μπραβο Αλεξ χαιρομαι πολυ που στρωσατε στον υπνο.  Εμεις ξεστρωσαμε προς το παρόν :-P

Στο μαρσιπο στημ αρχη κ εμας δυσανασχετουσε. Ειχα διαβασει οτι.τον βαζεις κ αμεσως ξεκινας να κινείσαι. Εμεις ειχαμε βαλει.κ λιγο το σεσουαρ κ αρχισαμε να περπατάμε περα δωθε.κ έπιασε. Μετα έριξε και εναν ωραιαο υπνάκο καθως περπατουσαμε. Βέβαια ειναι με τις ωρες του αλλα μη το παρατας θα κατσει κάποια στιγμγ σιγουρα. Το μονο μειον με το μαρσιπο είναι οτι τωρα το καλοκαιρι δεν βολεύει πολυ γιατι ζεσταίνεται το μωρο.

Ναι με κοντομάνικα ειμαστε εχουμε ζεστη μεαα στο σπιτι

  • Μου αρέσει 2

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!

Εμεις αποψε δεν ξυπνησε καθολου στην κουνια απο τις 11 που εφαγε ! Ευχομαι να συνεχισει ετσι γτ 2 μερες ημουν περα δοθε για να του βαζω πιπιλα! Εγω οσο αφορα τα φορμακια ακομα του φοραω μακρυμανικα και στο σπιτι εχουμε 22 βαθμούς! Υπερβολη ειναι?? Εντωμεταξύ τα χερακια του ειναι παντα κρύα και δεν ξερω μηπως κρυωνει...μην σας πω για το εξω που δεν ξερω πως να τον ντυνω με αυτο τον καιρο! Μια φορα τον εντυσα με ζιπουνακι και απλα μια ζακετουλα απο εξω και μου ιδρωσε...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοπελες!

Εμεις στο σπιτι εχουμε 21 βαθμους κ ακομη της φοραω μακρυμανικα. Καπου διαβασα οτι τους φοραμε μια στρωση ρουχα παραπανω απο οτι φοραμε εμεις. Προς το παρον ετσι δεν ιδρωνει. @Sol_10 κ της δικιας μου τις πιο πολλες φορες τα χερακια κ τα πατουσακια ειναι κρυα. Λες να κρυωνουν;

@Alex1989 οπως ειπε η Νικολ με τον μαρσιπο. Η δικια μου που την βαζω εδω κ 2+ μηνες ακομη δυσανασχετει στην αρχη. Αλλα τις περισσοτερες φορες καταληγει να κοιμαται.

@Nicol_ η δικια μου σαν να κοιμηθηκε λιγο καλυτερα σημερα. Αντε κ στα δικα σας. Την μια φορα ομως που ξυπνησε εκλαιγε σπαρακτικα κ ξταν ακομη με κλειστα ματακια, σαν να εβλεπε εφιαλτη. Καηκε η ψυχη μου ... 

Σημερα αμα προλαβω θα παω γυναικολογο να δει λιγο το στηθος μου. Οταν ειναι τερμα γεματο το δεξι πεταγονται 2-3 γρομπαλακια στη μια μερια κ εχω ανησυχησει. Ειναι μαλακά μεν αλλα καλα ειναι να το δει κ γιατρος.


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...