Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts

Just now, evio είπε:

Καλημερα κοπελες!

Εμεις στο σπιτι εχουμε 21 βαθμους κ ακομη της φοραω μακρυμανικα. Καπου διαβασα οτι τους φοραμε μια στρωση ρουχα παραπανω απο οτι φοραμε εμεις. Προς το παρον ετσι δεν ιδρωνει. @Sol_10 κ της δικιας μου τις πιο πολλες φορες τα χερακια κ τα πατουσακια ειναι κρυα. Λες να κρυωνουν;

@Alex1989 οπως ειπε η Νικολ με τον μαρσιπο. Η δικια μου που την βαζω εδω κ 2+ μηνες ακομη δυσανασχετει στην αρχη. Αλλα τις περισσοτερες φορες καταληγει να κοιμαται.

@Nicol_ η δικια μου σαν να κοιμηθηκε λιγο καλυτερα σημερα. Αντε κ στα δικα σας. Την μια φορα ομως που ξυπνησε εκλαιγε σπαρακτικα κ ξταν ακομη με κλειστα ματακια, σαν να εβλεπε εφιαλτη. Καηκε η ψυχη μου ... 

Σημερα αμα προλαβω θα παω γυναικολογο να δει λιγο το στηθος μου. Οταν ειναι τερμα γεματο το δεξι πεταγονται 2-3 γρομπαλακια στη μια μερια κ εχω ανησυχησει. Ειναι μαλακά μεν αλλα καλα ειναι να το δει κ γιατρος.

Δεν ξερω...καπου ειχα διαβασει πως καταλαβαινεις αν κρυώνουν απο τα ακρα τους! Αλλα εμενα απο τν μερα που γεννηθηκε παντα ειναι κρυα! Θα ρωτησω την παιδιατρο στο επομενο ραντεβου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Alex1989 είπε:

Kαλημερα κορίτσια.  Εμείς μάλλον έχει γίνει το θαύμα κ αυτή την βδομάδα  η μπεμπα έχει κάνει στροφή 180 μοιρών... Τα βράδια κοιμάται 6 με 7 ώρες...  Σηκώνεται στις 5 το πρωί για να φάει κ ξανά κοιμάται  μέχρι κατά τις 7 με 8. Αλλά το καλύτερο είναι ότι κοιμάται πολύ πιο εύκολα,  χωρίς να χρειάζεται ο μαραθώνιος με κούνημα που έκανα..  Σε 10 λεπτά  έχει κοιμηθεί..  Κράτα την προσοχή της περισσότερη ώρα πια,  παίζει κάνα τέταρτο  μόνη της στο γυμναστήριο,  κάθεται  κ ακούει μουσική  μόνη της στο κρεβάτι κ όλη την ώρα μου γελάει κόρη,  έχω ξετρελαθει... Να μην το ματιαξω.. Χορτασω κι εγώ λίγο ύπνο...   Κορίτσια  μέσα στο σπίτι  είστε με τα κοντομανικα  φορμακια;  εμέις  από τότε  που αρχίσαμε να φοράμε  κοντά,  βρήκε την χαρά της με τα μπούτια έξω...  Τις αρέσει πολύ..  Ο σίδηρος που παίρνει  μας δημιούργησε λίγο διαρροια αλλά είπε ο γιατρός  συμβαίνει  μέχρι  να το συνηθίσει  ο οργανισμος... Το αντιμετωπίζει  καμία αυτό που παίρνει  συμπλήρωμα;  το μόνο σπαστικό  είναι ότι το διάλυμα είναι κόκκινο χρώμα κ έχουμε βάψει όλα τα ρούχα..  Παρέλαβα κ τον Μαρσιπος κ το δοκίμασα κάνα δυο φορές αλλά απογοητευτηκα  λίγο γιστι η μικρή δυσανασχετει  κ δεν θέλει  να κάτσει  μέσα... 

Καλημέρα Αλεξ! Εμεις παίρνουμε σίδηρο το Ferrum Housmann. Είχε μπροστά ένα πλαστικό στόμιο καθόλου βολικό για τα βρέφη. Είχαμε κάνει τα πάντα χάλια. Πήρα από το φαρμακείο ένα μικρό πουαρ και τώρα μια χαρά. Λερώνεται μόνο εάν βάλει το χέρι στο στόμα ή εάν βγάλει σάλια αλλά είμαι σε ετοιμότητα. Τα κακά της έχουν αλλάξει χρωμα το οποίο είναι φυσιολογικό αλλά διάρροια δεν μου έκανε. 

 

Just now, Sol_10 είπε:

Καλημερα κοριτσια!!

Εμεις αποψε δεν ξυπνησε καθολου στην κουνια απο τις 11 που εφαγε ! Ευχομαι να συνεχισει ετσι γτ 2 μερες ημουν περα δοθε για να του βαζω πιπιλα! Εγω οσο αφορα τα φορμακια ακομα του φοραω μακρυμανικα και στο σπιτι εχουμε 22 βαθμούς! Υπερβολη ειναι?? Εντωμεταξύ τα χερακια του ειναι παντα κρύα και δεν ξερω μηπως κρυωνει...μην σας πω για το εξω που δεν ξερω πως να τον ντυνω με αυτο τον καιρο! Μια φορα τον εντυσα με ζιπουνακι και απλα μια ζακετουλα απο εξω και μου ιδρωσε...

Είναι περίεργος ο καιρός. Εγώ την έχω με αμάνικο ζιπουνακι και κοντομάνικο φορμάκι που έχει και τα ποδαράκια εξω. Όταν βγαίνουμε βόλτες έχω πάντα καλτσακια, ζακετάκι και μια πολύ ελαφριά κουβερτούλα. 

Εχθες πήγαμε για μια γνώμη για την πλαγιοκεφαλία σε νευροχειρουργό. Ευτυχως όλα καλά. Μας είπε να μην ασχοληθούμε ξανά με αυτό το θέμα, είναι μόνο αισθητικό και θα υπάρξει βελτίωση σταδιακά. Ηρέμησα κάπως... Δυστυχώς για λίγο κράτησε η ηρεμία γιατί βρήκαμε κάτι στο στηθος της αδερφής μου και την Τρίτη μπαίνει για παρακέντηση και βιοψία. Ελπίζω να μην είναι κάτι και με στεναχωρεί πολύ που δεν θα μπορέσω να είμαι μαζί της στο νοσοκομείο αλλά πώς να αφήσω τη μικρή? Δυστυχώς ακόμη φτύνει το μπουκάλι και δεν θέλω να την πάω μέσα σε νοσοκομείο. Ελπίζω να είναι όλα καλά. @evio να πας να το ψάξεις για το στηθος σου, μην το αφήσεις. 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, palmoira είπε:

Καλημέρα Αλεξ! Εμεις παίρνουμε σίδηρο το Ferrum Housmann. Είχε μπροστά ένα πλαστικό στόμιο καθόλου βολικό για τα βρέφη. Είχαμε κάνει τα πάντα χάλια. Πήρα από το φαρμακείο ένα μικρό πουαρ και τώρα μια χαρά. Λερώνεται μόνο εάν βάλει το χέρι στο στόμα ή εάν βγάλει σάλια αλλά είμαι σε ετοιμότητα. Τα κακά της έχουν αλλάξει χρωμα το οποίο είναι φυσιολογικό αλλά διάρροια δεν μου έκανε. 

 

Είναι περίεργος ο καιρός. Εγώ την έχω με αμάνικο ζιπουνακι και κοντομάνικο φορμάκι που έχει και τα ποδαράκια εξω. Όταν βγαίνουμε βόλτες έχω πάντα καλτσακια, ζακετάκι και μια πολύ ελαφριά κουβερτούλα. 

Εχθες πήγαμε για μια γνώμη για την πλαγιοκεφαλία σε νευροχειρουργό. Ευτυχως όλα καλά. Μας είπε να μην ασχοληθούμε ξανά με αυτό το θέμα, είναι μόνο αισθητικό και θα υπάρξει βελτίωση σταδιακά. Ηρέμησα κάπως... Δυστυχώς για λίγο κράτησε η ηρεμία γιατί βρήκαμε κάτι στο στηθος της αδερφής μου και την Τρίτη μπαίνει για παρακέντηση και βιοψία. Ελπίζω να μην είναι κάτι και με στεναχωρεί πολύ που δεν θα μπορέσω να είμαι μαζί της στο νοσοκομείο αλλά πώς να αφήσω τη μικρή? Δυστυχώς ακόμη φτύνει το μπουκάλι και δεν θέλω να την πάω μέσα σε νοσοκομείο. Ελπίζω να είναι όλα καλά. @evio να πας να το ψάξεις για το στηθος σου, μην το αφήσεις. 

@palmoira μου ευχομαι να μην ειναι κατι σοβαρο για την αδερφη σου και η βιοψια να βγει καλη!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Παλμοιρα μου περαστικά σας εύχομαι να μην ειναι τίποτα! Κορίτσια λιγες μέρες πριν γεννήσω ετσι κ εγώ επιασα ενα σαν μπιλακι στο στήθος μου. Πανικοβλήθηκα. Ο γυναικολογος μου ειπε αμεσως οτι.μαλλον είναι ινωαδενωμα το πιο πιθανο. Πηγα για υπερηχο κ αυτη ηθελε να μου κανει βιοψια 3 μερες πριν γεννήσω.  Ενω της ειπα θα θηλασω και αν θα κλείσει η πληγη αλλα ουτε αυτη ηξερε. Ο γυναικολογος ειπε ουτε καν,να το δω μετα τον τοκετο. Εχει μεινει οπως ηταν κ απλα θα το παρακολούθω κ αργότερα ισως κανω κατι. Αλλα και από τον υπερηχο φαινόταν ινωαδενωμα που δεν ειναι κατι

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Παλμοιρα μου περαστικά σας εύχομαι να μην ειναι τίποτα! Κορίτσια λιγες μέρες πριν γεννήσω ετσι κ εγώ επιασα ενα σαν μπιλακι στο στήθος μου. Πανικοβλήθηκα. Ο γυναικολογος μου ειπε αμεσως οτι.μαλλον είναι ινωαδενωμα το πιο πιθανο. Πηγα για υπερηχο κ αυτη ηθελε να μου κανει βιοψια 3 μερες πριν γεννήσω.  Ενω της ειπα θα θηλασω και αν θα κλείσει η πληγη αλλα ουτε αυτη ηξερε. Ο γυναικολογος ειπε ουτε καν,να το δω μετα τον τοκετο. Εχει μεινει οπως ηταν κ απλα θα το παρακολούθω κ αργότερα ισως κανω κατι. Αλλα και από τον υπερηχο φαινόταν ινωαδενωμα που δεν ειναι κατι

Κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. Στην αδερφή μου αυτό που τους ανησυχεί είναι ότι δεν μπορούν να διακρίνουν τι ακριβώς είναι αυτό και επίσης ότι ένας λεμφαδένας είναι διογκωμένος. 


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@palmoira μου ευχομαι ολα καλα να ειναι, μια απλη τρομαρα κ τιποτα παραπανω.

Πηγα στον γιατρο κ ενταξει μου ειπε δεν ειναι τιποτα. Απλα υπερτροφησαν οι αδενες σε εκεινο το σημειο λογω θηλασμου. Αμα ειναι σκληρο λεει το γρομπαλακι ενω το στηθος ειναι αδειο θα επρεπε να το δουμε περεταιρω. Εμενα ειναι μαλακα τα γρομπαλακια που πεταγονται κ μονο οταν ειναι πολυ πρησμενο το στηθος. Αλλα δεν γινεται να το αφησεις κ χωρις να το δει γιατρος.

  • Μου αρέσει 1

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Alex1989 είπε:

Kαλημερα κορίτσια.  Εμείς μάλλον έχει γίνει το θαύμα κ αυτή την βδομάδα  η μπεμπα έχει κάνει στροφή 180 μοιρών... Τα βράδια κοιμάται 6 με 7 ώρες...  Σηκώνεται στις 5 το πρωί για να φάει κ ξανά κοιμάται  μέχρι κατά τις 7 με 8. Αλλά το καλύτερο είναι ότι κοιμάται πολύ πιο εύκολα,  χωρίς να χρειάζεται ο μαραθώνιος με κούνημα που έκανα..  Σε 10 λεπτά  έχει κοιμηθεί..  Κράτα την προσοχή της περισσότερη ώρα πια,  παίζει κάνα τέταρτο  μόνη της στο γυμναστήριο,  κάθεται  κ ακούει μουσική  μόνη της στο κρεβάτι κ όλη την ώρα μου γελάει κόρη,  έχω ξετρελαθει... Να μην το ματιαξω.. Χορτασω κι εγώ λίγο ύπνο...   Κορίτσια  μέσα στο σπίτι  είστε με τα κοντομανικα  φορμακια;  εμέις  από τότε  που αρχίσαμε να φοράμε  κοντά,  βρήκε την χαρά της με τα μπούτια έξω...  Τις αρέσει πολύ..  Ο σίδηρος που παίρνει  μας δημιούργησε λίγο διαρροια αλλά είπε ο γιατρός  συμβαίνει  μέχρι  να το συνηθίσει  ο οργανισμος... Το αντιμετωπίζει  καμία αυτό που παίρνει  συμπλήρωμα;  το μόνο σπαστικό  είναι ότι το διάλυμα είναι κόκκινο χρώμα κ έχουμε βάψει όλα τα ρούχα..  Παρέλαβα κ τον Μαρσιπος κ το δοκίμασα κάνα δυο φορές αλλά απογοητευτηκα  λίγο γιστι η μικρή δυσανασχετει  κ δεν θέλει  να κάτσει  μέσα... 

Γεια σου!!

Και εμεις παιρνουμε συμπληρωμα σιδηρου και μας εχει βαψει ολα τα φορμακια...

Δε μου εκανε διαρροια ομως μου κανει πιο σκουρο χρωμα κακα..πρασινα.

Η γιατρός μου ειπε να μην ανησυχω.

Ποσο καιρο θα παίρνετε το σιδηρο;

Ειχε χαμηλο αιματοκριτη;

Εμενα 31,1.

Just now, Sol_10 είπε:

@palmoira μου ευχομαι να μην ειναι κατι σοβαρο για την αδερφη σου και η βιοψια να βγει καλη!!

@palmoira ευχομαι περαστικα για την αδερφουλα σου!

Μη το πας το μωρακι στο νοσοκομειο κριμα ειναι!

Ξερω θες να εισαι διπλα στην αδερφουλα σου αλλα στειλε της ολη τη θετικη σου σκεψη!

 

  • Μου αρέσει 1

aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, fairy-mary είπε:

Γεια σου!!

Και εμεις παιρνουμε συμπληρωμα σιδηρου και μας εχει βαψει ολα τα φορμακια...

Δε μου εκανε διαρροια ομως μου κανει πιο σκουρο χρωμα κακα..πρασινα.

Η γιατρός μου ειπε να μην ανησυχω.

Ποσο καιρο θα παίρνετε το σιδηρο;

Ειχε χαμηλο αιματοκριτη;

Εμενα 31,1.

@palmoira ευχομαι περαστικα για την αδερφουλα σου!

Μη το πας το μωρακι στο νοσοκομειο κριμα ειναι!

Ξερω θες να εισαι διπλα στην αδερφουλα σου αλλα στειλε της ολη τη θετικη σου σκεψη!

 

Πως εισαι εσύ mary μου,καλύτερα? 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Καλημερα κοριτσια! 

Μπραβο Αλεξ χαιρομαι πολυ που στρωσατε στον υπνο.  Εμεις ξεστρωσαμε προς το παρόν :-P

Στο μαρσιπο στημ αρχη κ εμας δυσανασχετουσε. Ειχα διαβασει οτι.τον βαζεις κ αμεσως ξεκινας να κινείσαι. Εμεις ειχαμε βαλει.κ λιγο το σεσουαρ κ αρχισαμε να περπατάμε περα δωθε.κ έπιασε. Μετα έριξε και εναν ωραιαο υπνάκο καθως περπατουσαμε. Βέβαια ειναι με τις ωρες του αλλα μη το παρατας θα κατσει κάποια στιγμγ σιγουρα. Το μονο μειον με το μαρσιπο είναι οτι τωρα το καλοκαιρι δεν βολεύει πολυ γιατι ζεσταίνεται το μωρο.

Ναι με κοντομάνικα ειμαστε εχουμε ζεστη μεαα στο σπιτι

Εγω εχω το Mei Tai και φοβάμαι μήπως δεν την βάζω σε σωστή θέση κ ζορίζεται  γιστι κουνάει τα πόδια της συνέχεια κ δυσκολεύομαι λίγο. Ναι κ δω έχει πολύ ζέστη απλά είπα να την βάζω λίγο σιγά σιγά  να συνηθίσει. 

4 ώρες πρίν, Sol_10 είπε:

Δεν ξερω...καπου ειχα διαβασει πως καταλαβαινεις αν κρυώνουν απο τα ακρα τους! Αλλα εμενα απο τν μερα που γεννηθηκε παντα ειναι κρυα! Θα ρωτησω την παιδιατρο στο επομενο ραντεβου!

Κορίτσια  εμένα πάντως ο παιδίατρος  μου είπε πάντα να ελέγξω την πλατουλα της για να δω αν είναι κρύα ή  ζέστη γιατί τα άκρα συνήθως είναι κρύα στα βρέφη λόγω της κυκλοφορίας  του αίματος παρόλο που μπορεί να μην κρυωνουν  εκείνη την στιγμή.  Εμείς στο σπίτι έχουμε 27 βαθμούς.  Αλλά έξω κ γω δυσκολεύομαι στην αρχή ειδικά να καταλάβω αν κρυώνει ή ζεσταίνεται...  Παίρνω τα πάντα μαζί μου κ βλέπω στην πορεία. 

4 ώρες πρίν, palmoira είπε:

Καλημέρα Αλεξ! Εμεις παίρνουμε σίδηρο το Ferrum Housmann. Είχε μπροστά ένα πλαστικό στόμιο καθόλου βολικό για τα βρέφη. Είχαμε κάνει τα πάντα χάλια. Πήρα από το φαρμακείο ένα μικρό πουαρ και τώρα μια χαρά. Λερώνεται μόνο εάν βάλει το χέρι στο στόμα ή εάν βγάλει σάλια αλλά είμαι σε ετοιμότητα. Τα κακά της έχουν αλλάξει χρωμα το οποίο είναι φυσιολογικό αλλά διάρροια δεν μου έκανε. 

 

Είναι περίεργος ο καιρός. Εγώ την έχω με αμάνικο ζιπουνακι και κοντομάνικο φορμάκι που έχει και τα ποδαράκια εξω. Όταν βγαίνουμε βόλτες έχω πάντα καλτσακια, ζακετάκι και μια πολύ ελαφριά κουβερτούλα. 

Εχθες πήγαμε για μια γνώμη για την πλαγιοκεφαλία σε νευροχειρουργό. Ευτυχως όλα καλά. Μας είπε να μην ασχοληθούμε ξανά με αυτό το θέμα, είναι μόνο αισθητικό και θα υπάρξει βελτίωση σταδιακά. Ηρέμησα κάπως... Δυστυχώς για λίγο κράτησε η ηρεμία γιατί βρήκαμε κάτι στο στηθος της αδερφής μου και την Τρίτη μπαίνει για παρακέντηση και βιοψία. Ελπίζω να μην είναι κάτι και με στεναχωρεί πολύ που δεν θα μπορέσω να είμαι μαζί της στο νοσοκομείο αλλά πώς να αφήσω τη μικρή? Δυστυχώς ακόμη φτύνει το μπουκάλι και δεν θέλω να την πάω μέσα σε νοσοκομείο. Ελπίζω να είναι όλα καλά. @evio να πας να το ψάξεις για το στηθος σου, μην το αφήσεις. 

Περαστικά εύχομαι  παλμοιρα  μου.  Εμένα παίρνει το dextrifer. Σταμάτησε η διαρροια.  Μια  μέρα  κράτησε.  Ευτυχώς  τουλάχιστον  βγαίνει  το χρώμα στο πλυντήριο απ τα ρούχα. @fairy-mary για κάποιους μήνες είπε ο γιατρός θα το παιρνουμε.  29.50 ήταν ο αιματοκριτης  μας 

  • Μου αρέσει 1

 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσια!

Μην την ματιασω σημερα κοιμηθηκε επιτελους μετα απο μια βδομαδα αυπνιας. Βεβαια εγω ξυπνησα νωριτερα να αποσυμφορησω το στηθος αλλα ενα 6ωρακι σερι κοιμηθηκα κ νιωθω αλλος ανθρωπος. Με πονανε οι καρποι απο το βαρος της μπεμπας κ εστειλα στην παιδιατρο αν κανει να παρω κανα αντιφλεγμονωδες. Ζωη να'χει το μικρο μου βαρυνε αρκετα κ ποναω πολυ που την κουβαλαω ολη μερα.

@fairy-mary σε εχει παρει λιγο απο κατω αν καταλαβα καλα; Σκεψου να απευθηνθεις σε καποιον επαγγελματια αν δεν σου περναει η δυσθυμια. Μην το αφηνεις να χειροτερευει, στο λεω με ολη την καλη διαθεση.


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, evio είπε:

Καλημερα κοριτσια!

Μην την ματιασω σημερα κοιμηθηκε επιτελους μετα απο μια βδομαδα αυπνιας. Βεβαια εγω ξυπνησα νωριτερα να αποσυμφορησω το στηθος αλλα ενα 6ωρακι σερι κοιμηθηκα κ νιωθω αλλος ανθρωπος. Με πονανε οι καρποι απο το βαρος της μπεμπας κ εστειλα στην παιδιατρο αν κανει να παρω κανα αντιφλεγμονωδες. Ζωη να'χει το μικρο μου βαρυνε αρκετα κ ποναω πολυ που την κουβαλαω ολη μερα.

@fairy-mary σε εχει παρει λιγο απο κατω αν καταλαβα καλα; Σκεψου να απευθηνθεις σε καποιον επαγγελματια αν δεν σου περναει η δυσθυμια. Μην το αφηνεις να χειροτερευει, στο λεω με ολη την καλη διαθεση.

Καλημερα!!

Ευτυχώς κ εμείς καλύτερα χθες. Ελπίζω σιγα σιγα να στρωσει παλι. Μαλλον ηταν αλμα.

Και εμένα με πονάει το σωμα να τον κουβαλάω ολη μερα.. Να δω τι θα κανουμε οταν βαρυνουν κ αλλο..


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, evio είπε:

Καλημερα κοριτσια!

Μην την ματιασω σημερα κοιμηθηκε επιτελους μετα απο μια βδομαδα αυπνιας. Βεβαια εγω ξυπνησα νωριτερα να αποσυμφορησω το στηθος αλλα ενα 6ωρακι σερι κοιμηθηκα κ νιωθω αλλος ανθρωπος. Με πονανε οι καρποι απο το βαρος της μπεμπας κ εστειλα στην παιδιατρο αν κανει να παρω κανα αντιφλεγμονωδες. Ζωη να'χει το μικρο μου βαρυνε αρκετα κ ποναω πολυ που την κουβαλαω ολη μερα.

@fairy-mary σε εχει παρει λιγο απο κατω αν καταλαβα καλα; Σκεψου να απευθηνθεις σε καποιον επαγγελματια αν δεν σου περναει η δυσθυμια. Μην το αφηνεις να χειροτερευει, στο λεω με ολη την καλη διαθεση.

Το εχω βαλει και αυτο στο προγραμμα!

Ελπιζω να βοηθησει!


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Καλημερα!!

Ευτυχώς κ εμείς καλύτερα χθες. Ελπίζω σιγα σιγα να στρωσει παλι. Μαλλον ηταν αλμα.

Και εμένα με πονάει το σωμα να τον κουβαλάω ολη μερα.. Να δω τι θα κανουμε οταν βαρυνουν κ αλλο..

Μαλλον Νικολ ηταν αυτο της 12ης εβδομαδας. Αρχισε να χρησιμοποιει καλυτερα τα χερακια της ισως αυτο να καταφερε σε αυτο το αλμα! Εσυ βλεπεις κατι να κανει ο μπεμπης; Αργοτερα θα βαρυνουν κ αλλο αλλα κρατιουνται κ αυτα οποτε δεν βαζουμε τοση δυναμη να τα κουβαλησουμε. Τωρα νομιζω ειναι το πιο δυσκολο.

Just now, fairy-mary είπε:

Το εχω βαλει και αυτο στο προγραμμα!

Ελπιζω να βοηθησει!

Μπραβο κοριτσι μου να πας. Αρκει να ειναι καλος ο γιατρος! Εχω παει παλιοτερα σε ψυχιατρο κ βοηθηθηκα παρα πολυ.


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

 Καλημέρα κορίτσια.  Πόσα κιλά είναι  τα μπεμπακια σας; εμείς είμαστε 5 220 κ νιώθω  κ γω πιασιμο  στο  τέλος  της μέρας...  Έχετε  ξεκινήσει  να δίνετε  μασητικα;  σε ποιον μήνα δίνουν; 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...