Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts

Just now, Nicol_ είπε:

Ετσι κ εμεις απο την περασμένη εβδομάδα evio μου..κ εγω εξαντλημενη εντελώς. .κουράγιο που θα παει θα περάσει. .

Ωωω ρε Νικολ! Τι τραβαμε οι μανες. Μαλλον αλμα περνανε , ειναι κ κοντα στην ηλικια οποτε ταιριαζει. Τωρα επιτελους κοιμηθηκε κ δεν εχω κουραγιο τιποτα να κανω. Μονο τα ρουχαλακια της θα σιδερωσω γιατι τα λερωσε ολα κ δεν εχω να την αλλαξω.

Κοριτσια περιοδος σας εχει ερθει; Εμενα τιποτα ακομη. Εχει κανα 3 βδομαδες που μου σταματησαν τα λοχεια, αργησαν πολυ.


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, evio είπε:

Ωωω ρε Νικολ! Τι τραβαμε οι μανες. Μαλλον αλμα περνανε , ειναι κ κοντα στην ηλικια οποτε ταιριαζει. Τωρα επιτελους κοιμηθηκε κ δεν εχω κουραγιο τιποτα να κανω. Μονο τα ρουχαλακια της θα σιδερωσω γιατι τα λερωσε ολα κ δεν εχω να την αλλαξω.

Κοριτσια περιοδος σας εχει ερθει; Εμενα τιποτα ακομη. Εχει κανα 3 βδομαδες που μου σταματησαν τα λοχεια, αργησαν πολυ.

Και μενα εγινε μολις τωρα το απιστευτο..εδω κ 10 λεπτα τον πηρε ο υπνος στην κουνια! Δεν ξαναεγινε αυτο. Περπαταω στις μυτες κ χορευω που ειναι ελευθερα τα χερια μου χαχα.. Και εγω τιποτα δεννθα κανω. Εχω φαγητό ευτυχως απο χθες. Θα ξεκουραστώ νιωθω πτωμα. Ουτε μενα μου ηρθε περίοδος και ευτυχως δηλαδη. 

  • Χαχα 2

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Περασε και μενα τετοιες φάσεις. Ολη μερα ξύπνιος να κοιμαται ελαχιστα και να μη ξερω τι φταει. Ισως ειναι αλμα. Εμενα ειχε μεγαλη ενταση και η μαια μου ειχε πει όταν αναπτύσσονται ταχυτατα πονάει το σωμα τους γιατι ψηλώνουν, οποτε κοκαλα και μυς πονανε και γιαυτο βγαίνει ολη αυτη η ενταση. Δοκιμασε μπανακι,σεσουαρ,πιπιλα ολα οσα ξερεις οτι μπορει να βοηθήσουν. Θα περάσει η φάση και μενα περασε μετα κ ηταν πιο ηρεμος. Υπομονη..ειναι δυσκολο και εγω μονη δεν προλαβαίνω να φαω,σήμερα ζυγίστηκα και εφτασα 51.5 κιλα, νιώθω αδυναμη πονάει η μεση μου,τα ποδια μου και γενικα ειμαι πτωμα.Μεσημεριανο τρωω μεσα σε 5 λεπτα γιατί κ ο δικος μου ειναι απαιτητικός. Τώρα πονανε τα ουλα τους και δεν ησυχαζει καθολου. Μια λύση για να τονωνεσαι μεσα στη μερα ειναι οι ωμοι ξηροι καρποι. Καρυδια,αμυγδαλα φουντούκια κτλ που μπορείς ευκολα να τρως στο ενδιαμεσο της μερας και ειναι πολυ υγιεινα. Εμενα αυτα με εσωσαν μου φέρνει ο αντρας μου κιλα χαχα.. 

Καλημέρα.  Ευτυχώς αέρα κοιμήθηκε  κ ένα τρίωρο μέσα στην μέρα απ. Το πρωί.  Κ χθες το βράδυ κοιμήθηκαμε  καλά.  Κορίτσια  λέτε κ μένα μα έχει ενόχληση  απ τα ουλα ή αποκλείεται  γιατί  είναι  κ λίγο πιο μικρή  από τα δικά  σας; τις τελευταίες  μέρες πιπιλαει απίστευτα  την μπουνιά  της όλη μερα στο στόμα.  Κ ότι ακουμπήσει  πάνω της το χέρι μου τα ρούχα κ αυτά τα πιπιλαει.. Καλέ την παίρνει  ο μπαμπάς  αγκαλιά  κ τον πιπιλαει  στον λαιμό  μετά σκύβει πιο κάτω κ ψάχνει  να βρει στήθος να πιπιλαει...  Δεν έχω ξαναδεί τέτοιο  πράγμα... Εν τω μεταξύ θέλουμε όλη την ώρα βόλτες  όρθιοι...  Τώρα τα αρχίσαμε αυτά τα κόλπα  που έχει αρχίσει κ καταλαβαίνω είναι περισσότερο.. 

πρίν από 34 λεπτά , Nicol_ είπε:

Εσενα κοιμαται στην κουνια του Σολ? Εγω τωρα το πρωι τον ταισα παλι τον αλλαξα και κοιμηθηκε πανω μου. Αν τον βαλω στην κουνια του τώρα θα ξύπνησει σιγουρα.

Κοριτσια εσας βγαζουν γουλιες? Εγω οταν τον ταισω ακομα κ μεσα στη νυχτα πρέπει να τον κρατησω κανενα τεταρτακι όρθιο πανω μου αλλιως θα βγάλει αρκετη ποσοτητα Και ειδικα στον ύπνο το φοβαμαι

Εμένα στην αρχή έβγαζε συνέχεια κ μεγάλες, μέχρι που φοβόμουν κ για γοπ. Αλλά τώρα πολύ σπάνια.  Μόνο κάνα σάλιο πολλές φορές..  Εγώ το βράδυ αν τη θηλάζω ξσπλωμενη  ή  την παίρνει  ο ύπνος δεν την σηκωνω μετά να ρευτει για να την την ξυπνήσω..  Αλλά κοιμάται πάντα  με το κεφαλι πλάι. 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

@Nicol_ μου ασε τι τραβαω με τις γουλιες! Συνεχεια μου βγαζει και οχι μονο μολις φαει αλλα μπορει να κοιμηθει και οταν ξυπνησει να βγαλει παλι...και εγω τον κραταω ξανα 20λεπτο! Αποψε το βραδυ θα τον βαλω κουνια ! Το πηρα αποφαση! Θελει να απλωνει τα χερακια του και δεν βολευεται στην καλαθουνα! Θα κανω την απόπειρα αποψε και αυριο θα σας πω πως ξημερωσαμε!!

@evio ουτε εμενα μου εχει ερθει περιοδος! Γενικα εχω ακουσει πως ειδικα οι γυναικες που θηλάζουν αργουν να τους ερθει περιοδος! Δεν ξερω κατα ποσο ισχυει!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Μανουλες τι κανετε??? Πως ειστε σημερα??? 

Εμεις χθες κοιμηθήκαμε οπως σας ειπα στην κουνια! Μπορω να πω πως ξημερωσαμε καλυτερα απο οτι περιμενα! Ξυπναγε ανα διαστηματα με λιγη γκρινια αλλα ηρεμουσε κατευθειαν με πιπιλα και ξανακοιμοταν! Εγω εννοειτε στο ποδι ολο το βραδυ να δω τι κανει! Επισης πηρα μεγαλη στεναχώρια που βγηκε απο το δωματιο μου, εβλεπα την καλαθουνα του αδεια  και με επιαναν τα ζουμια! 

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Sol_10 είπε:

Μανουλες τι κανετε??? Πως ειστε σημερα??? 

Εμεις χθες κοιμηθήκαμε οπως σας ειπα στην κουνια! Μπορω να πω πως ξημερωσαμε καλυτερα απο οτι περιμενα! Ξυπναγε ανα διαστηματα με λιγη γκρινια αλλα ηρεμουσε κατευθειαν με πιπιλα και ξανακοιμοταν! Εγω εννοειτε στο ποδι ολο το βραδυ να δω τι κανει! Επισης πηρα μεγαλη στεναχώρια που βγηκε απο το δωματιο μου, εβλεπα την καλαθουνα του αδεια  και με επιαναν τα ζουμια! 

Καλησπερα Κοριτσια! ! Α του αλλαξες δωματιο? Αφου κοιμηθήκε μια χαρα είστε. Παρε ενδοεπικοινωνία με καμερα να Εισαι ησυχη κ να μη πηγαινοέρχεσαι. Λογικο να στεναχωρεθηκες κ εγω ετσι θα νιωσω οταν τον βαλω στο δωματιο του. Προς το παρον στο κρεβατι μας κ μετα στο λικνο του που ειναι μεγαλουτσικο κ θα παει ισως 4 με 5 μηνων. Μετα λεω να τον παω στο δωματιο του. 

Εμεις κοιμηθήκαμε μια χαρα χθες κ συνήλθα κ εγω λιγάκι. Εσεις πως πατε κοριτσια?

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια λέγαμε για την περίοδο χθες και πριν που πηγα τουαλετα ειχα λιγο αιμα..δεν ξερω αν ηρθε κανονικά αλλα ξενερωσα,περιμενα οτι με το θηλασμο δεν θα εχω για αρκετούς μήνες 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Κοριτσια λέγαμε για την περίοδο χθες και πριν που πηγα τουαλετα ειχα λιγο αιμα..δεν ξερω αν ηρθε κανονικά αλλα ξενερωσα,περιμενα οτι με το θηλασμο δεν θα εχω για αρκετούς μήνες 

Αχ κοριτσάκι μου το ίδιο έπαθα ακριβώς! Στις 40 μέρες μου ήρθε περίοδος εμένα! Άσε που όσο είχα περίοδο μου μείωνε τη ροή από τη γάλα! 


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΦαιηΚατς είπε:

Αχ κοριτσάκι μου το ίδιο έπαθα ακριβώς! Στις 40 μέρες μου ήρθε περίοδος εμένα! Άσε που όσο είχα περίοδο μου μείωνε τη ροή από τη γάλα! 

Ωχ σοβαρα? Υπαρχει περίπτωση να εχω τέτοιο θεμα? 

Παντως διαβασα οταν μειώνονται οι θηλασμοί, οταν πχ ξεκιναει κ κοιμάται το παιδί το βραδυ, μπορει να ερθει. 

Υπαρχει περίπτωση να εχω θεμα με το θηλασμο η επανέρχεται η ροη?


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Ωχ σοβαρα? Υπαρχει περίπτωση να εχω τέτοιο θεμα? 

Παντως διαβασα οταν μειώνονται οι θηλασμοί, οταν πχ ξεκιναει κ κοιμάται το παιδί το βραδυ, μπορει να ερθει. 

Υπαρχει περίπτωση να εχω θεμα με το θηλασμο η επανέρχεται η ροη?

Εμένα μου μειωνόταν η ροή 2 μέρες πριν αδιαθετησω και τις 2 πρώτες μέρες της περιόδου... Μετά επανερχόταν πάλι! 


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, ΦαιηΚατς είπε:

Εμένα μου μειωνόταν η ροή 2 μέρες πριν αδιαθετησω και τις 2 πρώτες μέρες της περιόδου... Μετά επανερχόταν πάλι! 

Α ενταξει..προς το παρον δεν παρατήρησα κατι.Θα δειξει λοιπον


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Nicol_ είπε:

Καλησπερα Κοριτσια! ! Α του αλλαξες δωματιο? Αφου κοιμηθήκε μια χαρα είστε. Παρε ενδοεπικοινωνία με καμερα να Εισαι ησυχη κ να μη πηγαινοέρχεσαι. Λογικο να στεναχωρεθηκες κ εγω ετσι θα νιωσω οταν τον βαλω στο δωματιο του. Προς το παρον στο κρεβατι μας κ μετα στο λικνο του που ειναι μεγαλουτσικο κ θα παει ισως 4 με 5 μηνων. Μετα λεω να τον παω στο δωματιο του. 

Εμεις κοιμηθήκαμε μια χαρα χθες κ συνήλθα κ εγω λιγάκι. Εσεις πως πατε κοριτσια?

Δυστυχως εκανα το λάθος και πηρα χωρις καμερα!! Ασε το χω χιλιομετανοιωσει!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sol_10 είπε:

Δυστυχως εκανα το λάθος και πηρα χωρις καμερα!! Ασε το χω χιλιομετανοιωσει!

Εμείς παραγγείλαμε μια που συνδέεται με το κινητό κ κανει 50 ευρω αλλα έχει  καλες κριτικες κ πολυ καλες λειτουργίες . Δες στο σκρουτζ αν θέλεις. Αpeman λέγεται 

  • Ευχαριστώ 2

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Εμείς παραγγείλαμε μια που συνδέεται με το κινητό κ κανει 50 ευρω αλλα έχει  καλες κριτικες κ πολυ καλες λειτουργίες . Δες στο σκρουτζ αν θέλεις. Αpeman λέγεται 

Θα μπω να την δω!! Ευχαριστω πολυ!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια πως  πατε? Εμεις δεν κοιμηθήκαμε καλα γιατι ο μπομπιρας ηταν αρκετα ανήσυχος ξυπνούσε συχνα για να φαει και γενικα δεν κοιμοταν βαθια. Τιναζοταν,ετριβε το προσωπο του και ειχε νευρικοτητα. Τωρα κοιμαται στην αγκαλιά μου βέβαια σαν πουλάκι, εδω δεν εχει θεμα :-P Εχε χαρη που ειναι γλυκας και αντεχω τις παραξενιες του :-P

Εσεις.πως ειστε κοριτσια?


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...