Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 25 λεπτά , February17 είπε:

Σε ευχαριστώ!!! Είμαι Πολύ χάλια....  

Ωχ περαστικα! Ναι μήπως πρεπει να παρεις το γιατρό σου.

Αυτες οι ιωσεις ρε παιδιά με το που μπει ο Σεπτέμβριος ξεκινάνε. Δεν ειναι να πας πουθενα


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nicol_ είπε:

Ωχ περαστικα! Ναι μήπως πρεπει να παρεις το γιατρό σου.

Αυτες οι ιωσεις ρε παιδιά με το που μπει ο Σεπτέμβριος ξεκινάνε. Δεν ειναι να πας πουθενα

Ακόμη δεν έχουμε δει τίποτε...Απλά υπάρχει μεγάλη διασπορά λόγω του ότι ανοίγουν τα σχολεία και επίσης έχουμε και ξαφνικές αλλαγές του καιρού που μας αναγκάζουν να είμαστε σε κλειστούς χώρους. Ευτυχως αυτές οι ιώσεις δεν είναι σοβαρές απλά μας ταλαιπωρούν. Το καλό είναι ότι στο στάδιο εγκυμοσυνης που είμαστε εμεις ακόμη και κάτι πιο σοβαρό που θα χρειαστεί λίγο αντιβίωση δεν είναι απαγορευτικό. Μακάρι να μην χρειαστεί σε καμία μας και να τη γλιτώσουμε αλλά μπροστά μας έχουμε όλο το χειμώνα...

Παντως εγώ έγινα και λίγο κακιά τις τελευταίες μέρες. Είμαι τυχερή γιατί έχουμε πολύ καλούς φίλους που θέλουν να έρθουν να με δουν σπίτι. Ε σε κάποιους που μου έλεγαν ότι είχαν άρρωστα παιδιά το είπα ευθέως. Φοβαμαι τις ιώσεις, ο γιατρός μου είπε να προσέχω πολυ(ψέμα) σας ευχαριστώ πολύ δέχομαι τις ευχές σας μόνο τηλεφωνικώς! Ε άμα ο άλλος δεν καταλαβαίνει από μόνος του...

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , palmoira είπε:

Ακόμη δεν έχουμε δει τίποτε...Απλά υπάρχει μεγάλη διασπορά λόγω του ότι ανοίγουν τα σχολεία και επίσης έχουμε και ξαφνικές αλλαγές του καιρού που μας αναγκάζουν να είμαστε σε κλειστούς χώρους. Ευτυχως αυτές οι ιώσεις δεν είναι σοβαρές απλά μας ταλαιπωρούν. Το καλό είναι ότι στο στάδιο εγκυμοσυνης που είμαστε εμεις ακόμη και κάτι πιο σοβαρό που θα χρειαστεί λίγο αντιβίωση δεν είναι απαγορευτικό. Μακάρι να μην χρειαστεί σε καμία μας και να τη γλιτώσουμε αλλά μπροστά μας έχουμε όλο το χειμώνα...

Παντως εγώ έγινα και λίγο κακιά τις τελευταίες μέρες. Είμαι τυχερή γιατί έχουμε πολύ καλούς φίλους που θέλουν να έρθουν να με δουν σπίτι. Ε σε κάποιους που μου έλεγαν ότι είχαν άρρωστα παιδιά το είπα ευθέως. Φοβαμαι τις ιώσεις, ο γιατρός μου είπε να προσέχω πολυ(ψέμα) σας ευχαριστώ πολύ δέχομαι τις ευχές σας μόνο τηλεφωνικώς! Ε άμα ο άλλος δεν καταλαβαίνει από μόνος του...

Σωστη και Καθολου κακια!! 

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 35 λεπτά , palmoira είπε:

Ακόμη δεν έχουμε δει τίποτε...Απλά υπάρχει μεγάλη διασπορά λόγω του ότι ανοίγουν τα σχολεία και επίσης έχουμε και ξαφνικές αλλαγές του καιρού που μας αναγκάζουν να είμαστε σε κλειστούς χώρους. Ευτυχως αυτές οι ιώσεις δεν είναι σοβαρές απλά μας ταλαιπωρούν. Το καλό είναι ότι στο στάδιο εγκυμοσυνης που είμαστε εμεις ακόμη και κάτι πιο σοβαρό που θα χρειαστεί λίγο αντιβίωση δεν είναι απαγορευτικό. Μακάρι να μην χρειαστεί σε καμία μας και να τη γλιτώσουμε αλλά μπροστά μας έχουμε όλο το χειμώνα...

Παντως εγώ έγινα και λίγο κακιά τις τελευταίες μέρες. Είμαι τυχερή γιατί έχουμε πολύ καλούς φίλους που θέλουν να έρθουν να με δουν σπίτι. Ε σε κάποιους που μου έλεγαν ότι είχαν άρρωστα παιδιά το είπα ευθέως. Φοβαμαι τις ιώσεις, ο γιατρός μου είπε να προσέχω πολυ(ψέμα) σας ευχαριστώ πολύ δέχομαι τις ευχές σας μόνο τηλεφωνικώς! Ε άμα ο άλλος δεν καταλαβαίνει από μόνος του...

Καλα εννοείται οτι θα το πεις και δεν γινεσαι καθόλου κακια! Το θεμα ειναι οτι έπρεπε να τι σκέφτονται και μονοι τους, δεν παμε σε καποια εγκυο οταν έχουμε υποψια ίωσης.  Αλλα πολλοι ουτε καν. Γιαυτο εκανες πολυ καλα


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια αύριο έχω ραντεβού με το γιατρό μου..  Οπότε θα με δει αυριο..  Δεν έχω κάνει άλλο πυρετό..  Απλώς είμαι πολύ κομμένη..  Πονάει όλο μου το σώμα σαν να έχω πιαστεί..  Μια χαρά τα λέτε..  Κ εγώ τα έλεγα στο πρώτο μου παιδί κ μετά που γέννησα,  όποιος με έπαιρνε να έρθει να δει το μωρό το έλεγα '' αν είστε άρρωστοι σας παρακαλώ να μην έρθετε ''..  Γτ μου είχαν έρθει κ εμένα κάποιοι να μας δουν κ τα παιδιά τους είχαν ένα βήχα ίωσης..  Κ το έλεγα πάντα..  

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, February17 είπε:

Κορίτσια αύριο έχω ραντεβού με το γιατρό μου..  Οπότε θα με δει αυριο..  Δεν έχω κάνει άλλο πυρετό..  Απλώς είμαι πολύ κομμένη..  Πονάει όλο μου το σώμα σαν να έχω πιαστεί..  Μια χαρά τα λέτε..  Κ εγώ τα έλεγα στο πρώτο μου παιδί κ μετά που γέννησα,  όποιος με έπαιρνε να έρθει να δει το μωρό το έλεγα '' αν είστε άρρωστοι σας παρακαλώ να μην έρθετε ''..  Γτ μου είχαν έρθει κ εμένα κάποιοι να μας δουν κ τα παιδιά τους είχαν ένα βήχα ίωσης..  Κ το έλεγα πάντα..  

Περαστικα και όλα να πάνε καλά αύριο στο γιατρό! Ελπίζω να είσαι λίγο καλύτερα! 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

@February17 περαστικα σου, εισαι καλυτερα? Αναγκαστικα αφου συναναστρεφεσαι με τοσο κοσμο στη δουλεια θα ερχεσαι κ σε επαφη με πολλες ιωσεις...Ολα καλα να πανε στο ραντεβου σου.

@palmoira καθολου κακια δεν γινεσαι κ εγω αποφευγω τα φιλια οπως ο διαολος το λιβανι. Κοντα στον νου κ η γνωση, την εγκυο θα πας να επισκεφτεις ενω εισαι αρρωστος ή θα πρεπει να φιλιόμαστε ολη την ωρα σαν τις κουμπαρες? Αλλα δεν τους κοβει κ ολων μην νομιζεις ...

κατα τα αλλα πως πανε τα κεφια τσουπρες? Εγω το μεσημερακι παω να δωσω αιμα για την anti-Xa που κανω καθε μηνα.

Με τον καινουριο σιδηρο βρηκα την υγεια μου τελικα!

  • Μου αρέσει 1

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , evio είπε:

Καλημερα!

@February17 περαστικα σου, εισαι καλυτερα? Αναγκαστικα αφου συναναστρεφεσαι με τοσο κοσμο στη δουλεια θα ερχεσαι κ σε επαφη με πολλες ιωσεις...Ολα καλα να πανε στο ραντεβου σου.

@palmoira καθολου κακια δεν γινεσαι κ εγω αποφευγω τα φιλια οπως ο διαολος το λιβανι. Κοντα στον νου κ η γνωση, την εγκυο θα πας να επισκεφτεις ενω εισαι αρρωστος ή θα πρεπει να φιλιόμαστε ολη την ωρα σαν τις κουμπαρες? Αλλα δεν τους κοβει κ ολων μην νομιζεις ...

κατα τα αλλα πως πανε τα κεφια τσουπρες? Εγω το μεσημερακι παω να δωσω αιμα για την anti-Xa που κανω καθε μηνα.

Με τον καινουριο σιδηρο βρηκα την υγεια μου τελικα!

Καλημερα!!Τι ειναι αυτη η εξεταση evio?

Eγω μια χαρα κοριτισια,σηκωθηκα με πρωινες λιγουρες και εκανα τυρπιτακια πρωι πρωι,θα εσκαγα αν δεν ετρωγα :mrgreen:

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , Nicol_ είπε:

Καλημερα!!Τι ειναι αυτη η εξεταση evio?

Eγω μια χαρα κοριτισια,σηκωθηκα με πρωινες λιγουρες και εκανα τυρπιτακια πρωι πρωι,θα εσκαγα αν δεν ετρωγα :mrgreen:

Καλημέρα, είναι εργαστηριακός έλεγχος για την αντιπηκτική αγωγή. Μια χαρά τα τυροπιτάκια! Σπιτικά ωραιότατα! Εγώ χθες έφαγα ένα χάμπουργκερ! Το ευχαριστήθηκα! 

 

πρίν από 35 λεπτά , evio είπε:

Καλημερα!

@February17 περαστικα σου, εισαι καλυτερα? Αναγκαστικα αφου συναναστρεφεσαι με τοσο κοσμο στη δουλεια θα ερχεσαι κ σε επαφη με πολλες ιωσεις...Ολα καλα να πανε στο ραντεβου σου.

@palmoira καθολου κακια δεν γινεσαι κ εγω αποφευγω τα φιλια οπως ο διαολος το λιβανι. Κοντα στον νου κ η γνωση, την εγκυο θα πας να επισκεφτεις ενω εισαι αρρωστος ή θα πρεπει να φιλιόμαστε ολη την ωρα σαν τις κουμπαρες? Αλλα δεν τους κοβει κ ολων μην νομιζεις ...

κατα τα αλλα πως πανε τα κεφια τσουπρες? Εγω το μεσημερακι παω να δωσω αιμα για την anti-Xa που κανω καθε μηνα.

Με τον καινουριο σιδηρο βρηκα την υγεια μου τελικα!

Μπράβο για το σίδηρο! 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , palmoira είπε:

Καλημέρα, είναι εργαστηριακός έλεγχος για την αντιπηκτική αγωγή. Μια χαρά τα τυροπιτάκια! Σπιτικά ωραιότατα! Εγώ χθες έφαγα ένα χάμπουργκερ! Το ευχαριστήθηκα! 

 

Μπράβο για το σίδηρο! 

Ααα καταλαβα.Ευχαριστω :)

Ναι εβαλα και μαυρο αλευρι για πιο υγιεινα,τα ευχαριστηθηκα. Εσυ πως εισαι σημερα? 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Nicol_ είπε:

Ααα καταλαβα.Ευχαριστω :)

Ναι εβαλα και μαυρο αλευρι για πιο υγιεινα,τα ευχαριστηθηκα. Εσυ πως εισαι σημερα? 

Καλά είμαι. Δεν ξέρω εάν το παθαίνετε και εσείς. Όταν φεύγω από το γιατρό είμαι μια χαρά,χωρίς άγχος όπως και τις ημέρες που ακολουθούν. Όταν φτάνει ξανά 2-3 ημέρες για να ξαναπάω αρχίζει και με πιάνει άγχος. Χωρίς κάποιον ιδιαίτερο λόγο. 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , palmoira είπε:

Καλά είμαι. Δεν ξέρω εάν το παθαίνετε και εσείς. Όταν φεύγω από το γιατρό είμαι μια χαρά,χωρίς άγχος όπως και τις ημέρες που ακολουθούν. Όταν φτάνει ξανά 2-3 ημέρες για να ξαναπάω αρχίζει και με πιάνει άγχος. Χωρίς κάποιον ιδιαίτερο λόγο. 

Εννοειται!Για λιγες μερες ειμαι καλα..μετα αρχιζουν τα αγχη αν ολα ειναι οκ και μετραω τις μερες αντιστροφα για το γιατρο. Ενταξει λογικο το βρισκω ολες το περναμε.Τωρα απλα προσπαθω να μη το σκεφτομαι γιατι ετσι και αλλιως δεν μπορω να κανω κατι.Θετικες σκεψεις οσο μπορουμε :)

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα πω για τα Τυροπιτακια (μου τρέχουν τώρα τα σάλια),  θα πω ότι πήγα γιατρό (για να ξεχάσω τα Τυροπιτακια, χαχαχα)  κ είναι όλα καλά..  Το νινί μεγαλώνει..  Τι φύλλο είναι δεν έκατσε ούτε σήμερα να το δούμε!! Θα το δω όταν γεννήσω!! Χάχα..  Όλα καλά..  Απλώς αυτό που δεν κατάλαβα γτ έγινε είναι ότι μου πήραν κολπικό υγρό κ άλλα δύο ήδη εξετάσεων Δλδ σύνολο 3διαφορετικες εξετάσεις που παίρνεις δείγμα από κάτω (όχι τεστ ΠΑΠ) γτ λέει πάντα τις κάνουν κ φυσικά εγώ δεν τις είχα κάνει στο πρώτο παιδί κ το θυμάμαι κ αυτή επέμενε!!! Πάω Σε δημόσιο νοσοκομείο στο ραντεβού του μήνα με τις μαιες..  Απλώς έχω κ τον εξωτερικό γιατρό..  Φυσικά κ τις έκανα, απλώς δεν κατάλαβα γτ έπρεπε να γίνουν σήμερα κ χωρίς να είμαι ενημερωμένη..  Να έχω προετοιμαστει ψυχολογικά..  Όσες δεν έχουμε γεννήσει φυσιολογικά μάλλον μας κακοφαινεται η καρέκλα με τα ανοιχτά πόδια..  Τουλάχιστον σε εμένα δεν αρέσει..  Αυτά..  Εσείς κάνατε τέτοιες εξετάσεις?? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...