Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts

πρίν από 7 λεπτά , evio είπε:

@Smile89 τον ferrosanol duodenal παιρνω τωρα. Τον επαιρνα κ πιο παλια αλλα τωρα στην εγκυμοσυνη μου επεσε βαρυ...

Εγω εχω βολευτει με το φερελουκ. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ειναι σε υγρη μορφη αυτο που παιρνεις; Ειχα απο πριν προβλημα με ευερεθιστο εντερο αλλα δεν κρατουσαν τοσο καιρο συνεχομενα οι "κρισεις". Τωρα εχει 1 μηνα που ειμαι χαλια, απο οταν ξεκινησα τον σιδηρο....


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, evio είπε:

@Smile89 τον ferrosanol duodenal παιρνω τωρα. Τον επαιρνα κ πιο παλια αλλα τωρα στην εγκυμοσυνη μου επεσε βαρυ...

Και εγώ αυτό παίρνω αλλά ευτυχως δεν με έχει πειράξει καθόλου. Υπάρχουν πολλά σκευάσματα, θα βρεις κάποιο που θα σου ταιριάξει. Δυσκοιλιότητα έχω αλλά φταίει και η ξάπλα. 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, evio είπε:

Ειναι σε υγρη μορφη αυτο που παιρνεις; Ειχα απο πριν προβλημα με ευερεθιστο εντερο αλλα δεν κρατουσαν τοσο καιρο συνεχομενα οι "κρισεις". Τωρα εχει 1 μηνα που ειμαι χαλια, απο οταν ξεκινησα τον σιδηρο....

Ναι αναβραζον σκονιτσα, εμενα αυτο με στελνει τουαλέτα αμεσως  


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 33 λεπτά , marianna1989 είπε:

aaa ok tote.

Καλημέρα Μαριαννα, μπορείς να γράφεις Ελληνικά? 

Λοιπόν κοριτσια μου καλημέρα σε όλες σας! Δεν ξέρω τι γίνεται στην υπόλοιπη Ελλάδα, στην Αθήνα παντως ήρθε ο χειμώνας!!! Εχθες πήρα και τις εξετάσεις μου, όλα καλά εκτός από λίγο ανεβασμένα λευκά στη γενική αίματος. Δεν ανησυχώ ιδιαίτερα γιατί ο δείκτης φλεγμονής είναι χαμηλός, άρα μάλλον δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα με καμία μόλυνση λόγω αιμορραγίας. Η καμπύλη μου μια χαρά επίσης! Τα έστειλα στο γιατρό μου με mail και περιμένω να με πάρουν τηλέφωνο το απόγευμα. Να προσέχετε μη κρυώσετε με την αλλαγή του καιρού και επίσης νομίζω ότι ήρθε η ώρα να σταματήσουν τα φιλιά! Κυρησσω λοιπόν επισήμως την εποχή χωρίς φιλιά από γνωστούς και λοιπούς συγγενείς! Οι ιώσεις έρχονται τα φιλάκια φεύγουν!!χαχαχαχα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

On 25/9/2018 at 10:42 ΠΜ, February17 είπε:

@oneira_glyka Ωωω τι ωραία να το νιώθεις..  Κ εγώ ανυπομονώ..  Πόσο εβδομάδων είσαι τώρα..?  

Περαστικά σου..  Εμένα είναι ο γιος μου με πυρετό κ εύχομαι να τη γλιτώσω.. 

Πώς είναι το μικρακι σ?εσυ? 

On 25/9/2018 at 10:47 ΠΜ, elge είπε:

Καλημέρα σας όλες τις μέλλουσες μανούλες!

Είπα να γράψω και εγώ, έχω ένα κοριτσάκι 2 χρονών και είμαι έγκυος στο δεύτερο παιδάκι μου (ΠΗΤ 24/3) που ακόμη δεν ξέρουμε τι φύλο είναι γιατί στην αυχενική μας έκανε κολπάκια και δεν μπορούσε να καταλάβει ο γιατρός!

Το πρώτο τρίμηνο πέρασα χάλια (έπεσε και μες το καλοκαίρι!!), είχα πάρα πολλές ανακατωσούρες και το στομάχι μου ήταν όλη μέρα κόμπος. Βέβαια αν συγκρίνω με την πρώτη μου εγκυμοσύνη, τώρα ήταν πολύ καλύτερα, διότι στην πρώτη έπαθα και υπερέμεση κύησης και παραλίγο να νοσηλευτώ.

Καλώς σας βρήκα και με το καλό τα μωράκια μας!!

Με το καλό και καλοσωρισες!!είναι ήσυχο το μικρό?

On 25/9/2018 at 4:38 ΜΜ, marianna1989 είπε:

kalispera se olous.kainouria k egw stin pareoula.

Καλοσωρισες και εσυυ!!με το καλό εύχομαι!

On 26/9/2018 at 11:41 ΠΜ, elge είπε:

Καλημέρα! Ευχαριστώ πολύ για το καλωσόρισμα! :)

 

Προς το παρόν καλά πάει με την "μεγάλη" μου, το πρωί πάει παιδικό σταθμό και εγώ πάω δουλειά οπότε λίγο ξεκουράζομαι εκεί χαχαχαχα. Το απόγευμα συνήθως με βοηθάει και η μαμά μου ευτυχώς οπότε κάάάάάπως παλεύεται η κατάσταση! Το μόνο που δεν αντέχω με τίποτα είναι όταν με πιάνει η ανακατωσούρα στο στομάχι και δεν μπορώ να κάνω πράγματα με την κόρη μου...πχ θέλω να την πάω στις κούνιες να παίξει, αλλά νιώθω ότι δεν μπορώ να περπατήσω μέχρι εκεί! Ουφ, ελπίζω τώρα που μπαίνω σιγά σιγά στο Β τρίμηνο να ηρεμίσω λίγο!

Επίσης αυτοί οι πέντε μήνες που έχουν διαφορά τα παιδιά μας (19 εσένα, 24 εμένα) είναι πολύ σημαντική. Εγώ σε αυτούς τους πέντε μήνες είδα ένα άλλο παιδί, μιλάει πλεόν και επικοινωνούμε πολύ καλύτερα. Εννοείται γκρίνιες και κυνηγητό  πάντα υπάρχουν αλλά όσο μεγαλώνουν ηρεμούν πολύ.

Καλημέρα, μαζί είμαστε! Και εγώ τέλη Μαρτίου περιμένω.

 

Καλώς ήρθες και με το καλό το μωράκι σου!

Βλέπεις διάφορα?Εγώ Πότε Θ τη δω αυτη τη διαφορά..με έχουν πεθάνει.. αλήθεια.. είναι απίστευτα! Δεν τ προλαβαίνω..Καλά για ν Τ παω βόλτα δε παιζει..Υπάρχουν λόγοι Αλλά πρέπει ν προσεχω κιόλας λόγω ιστορικού με αιμορραγία..Κ ο μεγάλος είναι μεγάλος Ταρζάν Κ ατακτος..ελπίζω μετά τα 2Α γενέθλια Ν αρχίσει Ν ηρεμεί...

On 26/9/2018 at 12:04 ΜΜ, evio είπε:

Καλημερα! @elge και @marianna1989 καλωσηρθατε κ με το καλο τα μωρακια σας. Διαβασα κ για ιωσεις, περαστικα κοριτσια.

Αυριο εχω ραντεβου κ ενα αγχος οσο να πεις με επιασε. Θα ζητησω να μου γραψει αντιγριπικο εμβολιο κ να μου δωσει κανενα αλλο σκευασμα σιδηρου. Αυτο που παιρνω τωρα μου φερνει τυμπανισμο κ ζοριζομαι πολυ, μακαρι να μου δωσει κατι να μην με πειραζει στο γαστρεντερικο. Κατα τα αλλα καλα.

Τι έγινε με το ραντεβού??ξεαγχωθηκες κορίτσι Μ?Πως πήγε?τι κάνει το μικρακι?με το σίδηρο τι σ είπε?

Link to comment
Share on other sites

On 26/9/2018 at 2:14 ΜΜ, palmoira είπε:

Και εγώ αυτό παίρνω αλλά ευτυχως δεν με έχει πειράξει καθόλου. Υπάρχουν πολλά σκευάσματα, θα βρεις κάποιο που θα σου ταιριάξει. Δυσκοιλιότητα έχω αλλά φταίει και η ξάπλα. 

 

On 26/9/2018 at 2:28 ΜΜ, Smile89 είπε:

Ναι αναβραζον σκονιτσα, εμενα αυτο με στελνει τουαλέτα αμεσως  

Καλημερα! Γενικα το θεμα μου δεν ειναι τοσο η δυσκοιλιοτητα, καπως την αντιμετωπιζω αυτην, οσο ο τυμπανισμος που μου κοβει την ανασα. Οταν με πιανει, δηλαδη καθημερινα πλεον, γινεται διπλασια η κοιλια μου. Τωρα μου εγραψε εναν σιδηρο που ειναι για γαστρεντερικες παθησεις αλλα μου ειπαν κ αυτο σε ελλειψη ειναι, εστειλα τον συζυγο μπας κ βρει απο πουθενα.

On 27/9/2018 at 9:05 ΠΜ, marianna1989 είπε:

egw koritsia eimai stin 14h evdomada k den mou exei dwsei sidhro.mono fulliko.

Αναλογα τις εξετασεις σου μαλλον θα σου γραψει ο γιατρος σου. Μπορει να εχεις καλο αιματοκριτη ακομη!

13 ώρες πρίν, oneira_glyka είπε:

 

Τι έγινε με το ραντεβού??ξεαγχωθηκες κορίτσι Μ?Πως πήγε?τι κάνει το μικρακι?με το σίδηρο τι σ είπε?

Μια χαρα πηγε το ραντεβου ευχαριστω για το ενδιαφερον :-D Μια χαρα το μικρουλικο μεγαλωνει! Μονο που ειχε παρει μια σταση οτι να'ναι κ ουτε φατσουλα ειδαμε κ με το ζορι το μετρησε κ ο γιατρος. Ειναι λιγο σκασμενο απο τωρα το χρυσο μου. Μας ειπαν κιολας οτι μπορει να μην ειναι κοριτσακι, μαλλον στην Β επιπεδου θα μαθουμε το φυλλο για σιγουρα, αρα προς το παρρον δεν ψωνιζω τιποτα. 

Α! @palmoira για την περιδεση που λεγαμε ,τελικα μαλλον δεν θα κανω. Θα ξεκινησω κολπικη προγεστερονη και με λιγη προσοχη , οχι ασκοπο περπατημα κ ορθοστασια, μου ειπε θα ειμαι οκ.

  • Μου αρέσει 1

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, evio είπε:

 

Καλημερα! Γενικα το θεμα μου δεν ειναι τοσο η δυσκοιλιοτητα, καπως την αντιμετωπιζω αυτην, οσο ο τυμπανισμος που μου κοβει την ανασα. Οταν με πιανει, δηλαδη καθημερινα πλεον, γινεται διπλασια η κοιλια μου. Τωρα μου εγραψε εναν σιδηρο που ειναι για γαστρεντερικες παθησεις αλλα μου ειπαν κ αυτο σε ελλειψη ειναι, εστειλα τον συζυγο μπας κ βρει απο πουθενα.

Αναλογα τις εξετασεις σου μαλλον θα σου γραψει ο γιατρος σου. Μπορει να εχεις καλο αιματοκριτη ακομη!

Μια χαρα πηγε το ραντεβου ευχαριστω για το ενδιαφερον :-D Μια χαρα το μικρουλικο μεγαλωνει! Μονο που ειχε παρει μια σταση οτι να'ναι κ ουτε φατσουλα ειδαμε κ με το ζορι το μετρησε κ ο γιατρος. Ειναι λιγο σκασμενο απο τωρα το χρυσο μου. Μας ειπαν κιολας οτι μπορει να μην ειναι κοριτσακι, μαλλον στην Β επιπεδου θα μαθουμε το φυλλο για σιγουρα, αρα προς το παρρον δεν ψωνιζω τιποτα. 

Α! @palmoira για την περιδεση που λεγαμε ,τελικα μαλλον δεν θα κανω. Θα ξεκινησω κολπικη προγεστερονη και με λιγη προσοχη , οχι ασκοπο περπατημα κ ορθοστασια, μου ειπε θα ειμαι οκ.

Μπράβο! Εγώ δεν την αποφεύγω με τίποτε. Την Τετάρτη που θα πάμε θα μας πει ανάλογα και με την κατάσταση της αποκόλλησης και της αιμορραγίας. 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, palmoira είπε:

Μπράβο! Εγώ δεν την αποφεύγω με τίποτε. Την Τετάρτη που θα πάμε θα μας πει ανάλογα και με την κατάσταση της αποκόλλησης και της αιμορραγίας. 

Μακαρι ολα να ειναι οπως πρεπει για να προχωρησετε!


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , evio είπε:

Μακαρι ολα να ειναι οπως πρεπει για να προχωρησετε!

Ναι, μπορεί να ακούγεται περίεργο αλλά ανυπομονώ να την κάνω. Όσο καθυστερούμε αγχώνομαι και γι αυτό. Βέβαια προέχει η αποκόλληση! 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια! Εγώ μόλις έκατσα λίγο..  Είμαι στη δουλειά κ έχω ακόμα μπροστά μου μια ώρα κ ένα τέταρτο μέχρι να σχολασω..  Ουφφφ..  Με έχει πιάσει εδώ κ καμία ώρα ένας πόνος που πάει κ έρχεται πολύ χαμηλά στην κοιλιά..  Μάλλον το έχω παρακάνει με την κούραση.. Αλλά τι να κάνω.. Υπομονή..  Μπαίνει κ ο Οκτώβριος την Δευτέρα.. Πάνε οι μήνες σιγά σιγά... 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, February17 είπε:

Γειά σας κορίτσια! Εγώ μόλις έκατσα λίγο..  Είμαι στη δουλειά κ έχω ακόμα μπροστά μου μια ώρα κ ένα τέταρτο μέχρι να σχολασω..  Ουφφφ..  Με έχει πιάσει εδώ κ καμία ώρα ένας πόνος που πάει κ έρχεται πολύ χαμηλά στην κοιλιά..  Μάλλον το έχω παρακάνει με την κούραση.. Αλλά τι να κάνω.. Υπομονή..  Μπαίνει κ ο Οκτώβριος την Δευτέρα.. Πάνε οι μήνες σιγά σιγά... 

Καλημερα! Δύσκολο με την εγκυμοσυνη και τη δουλεια. Εγω που δεν δουλευω αν ζοριστω κ κουραστω κατευθειαν με πιανουν πονακια κ συσπασεις. Υπομονη. Ποτε σταματάς με τη δουλεια?


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...