Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 59 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Αχ τι τέλεια νέα!!!! Μπράβο κορίτσι μου❤️

      Την ανέβασα,αυτό είναι από την Τετάρτη,δλδ μια εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Εσενα είναι πιο έντονο? Μπορείς να το ανεβάσεις?

      Γιατί δε τη βλέπω??? Πάω στο προφίλ σου αλλά που είναι???? Γιατί το έχουν τόσο δύσκολο με τις φωτογραφίες?

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts

1 hour ago, February17 είπε:

Δεν θα πω για τα Τυροπιτακια (μου τρέχουν τώρα τα σάλια),  θα πω ότι πήγα γιατρό (για να ξεχάσω τα Τυροπιτακια, χαχαχα)  κ είναι όλα καλά..  Το νινί μεγαλώνει..  Τι φύλλο είναι δεν έκατσε ούτε σήμερα να το δούμε!! Θα το δω όταν γεννήσω!! Χάχα..  Όλα καλά..  Απλώς αυτό που δεν κατάλαβα γτ έγινε είναι ότι μου πήραν κολπικό υγρό κ άλλα δύο ήδη εξετάσεων Δλδ σύνολο 3διαφορετικες εξετάσεις που παίρνεις δείγμα από κάτω (όχι τεστ ΠΑΠ) γτ λέει πάντα τις κάνουν κ φυσικά εγώ δεν τις είχα κάνει στο πρώτο παιδί κ το θυμάμαι κ αυτή επέμενε!!! Πάω Σε δημόσιο νοσοκομείο στο ραντεβού του μήνα με τις μαιες..  Απλώς έχω κ τον εξωτερικό γιατρό..  Φυσικά κ τις έκανα, απλώς δεν κατάλαβα γτ έπρεπε να γίνουν σήμερα κ χωρίς να είμαι ενημερωμένη..  Να έχω προετοιμαστει ψυχολογικά..  Όσες δεν έχουμε γεννήσει φυσιολογικά μάλλον μας κακοφαινεται η καρέκλα με τα ανοιχτά πόδια..  Τουλάχιστον σε εμένα δεν αρέσει..  Αυτά..  Εσείς κάνατε τέτοιες εξετάσεις?? 

Αυτη η καρεκλα σε ολες μας κακοφαίνεται.Η επίσκεψη στο γυναικολογο οταν εχει τετοιες εξετάσεις ειναι παντα αβολη. Εμενα δεν μου εκανε τέτοιες εξετάσεις προς το παρον. Δεν ξερω αν αργοτερα ισως 

 

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα κοριτσια! Αχ αυτα τα τυροπιτακια κ εμένα μου ετρεξε λιγο σαλακι οταν το διαβασα:-D.

Κ εμενα μου εχουν γραψει καλλιεργεια κολπικου υγρου για το επομενο ραντεβου. Αλλα δεν μου κανει αισθηση πλεον, μετα απο 7 χρονια υπογονιμοτητας και στη μεση του δρομου να μου πουν να με εξετασουν θα τα κατεβασω...εχω παθει ανοσια :shock:

  • Χαχα 4

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 29/9/2018 at 2:42 ΜΜ, palmoira είπε:

Τετάρτη πάω! Αίμα όχι κάποια λίγα καφέ. Απλά σήμερα το παράκανα λιγάκι και σηκώθηκα να μαγειρέψω γιουβαρλακια γιατί έλειπε ο άντρας μου. Κουράστηκα και τώρα έχω λουφάξει στο κρεβάτι. Ελπίζω να μην έχω ιστορίες. Ξεθαρεψα και πρέπει να μαζευτώ! Όλη την ώρα κοιτάω το εσώρουχο μήπως έχω αιμα. Έχω γίνει λίγο εμμονική με αυτή την κατάσταση.

Εγώ οταν έχω πονάκια χτυπάω buscopan. Δεν θέλει καθόλου να έχω ακόμη και μικρή σύσπαση λόγω της αποκόλλησης. Προσπαθώ να τα αποφεύγω να σου πω την αλήθεια και να μην το παρακάνω αλλά κάποιες φορές τα παίρνω. Δεν ξέρω τι είναι καλύτερο τελικά και από που να φυλαχτώ. 

Νομίζω είναι φυσιολογικό...εδώ Εγώ Π έχω Ν δω κάνα μήνα αίμα Κ κάθε φορά Π νιώθω λίγο κάτι τρέχω Λέω ωχ...οπότε..άσε Π λέω Θ Μ μείνει κουσούρι μέχρι τέλους..

On 29/9/2018 at 5:09 ΜΜ, Nicol_ είπε:

Οσο περναει ο καιρος και καλυτερεύεις θα φύγει και ο εντονος φοβος. Τα δύσκολα εμειναν πισω πια. Μπαινουμε ηδη στον 5ο μηνα, απο εδω και περα θα γίνουν πιο ευκολα τα πράγματα. Περναει παντως ο καιρος :) Αντε λιγο ακομα και θα συζηταμε τα ξενυχτια μας εδω περα :x

Αχ αυτά τ ξενύχτια..Χαχαχα...δε σταματάνε Κ ποτε..Βέβαια εξαρτάται το παιδι..τ δικά Μ ήταν Καλά μέχρι 7ο μήνα..Μετά δε ξέρω τι παθαίναν..της νύφης Μ πάλι όλα μια χαρά..Όπως Κ άλλων φίλων Μ.οπότε είναι στο παιδί..Κ τα πρώτα ξενύχτια είναι φυσιολογικα..γτ τρώνε κάθε τρεις ώρες..Κ Υπάρχουν μωράκια Π τρώνε όποτε Ν ναι...Εκεί είναι πίκρα..θυμάμαι Στο μαιευτήριο πέρσι Μια κοπέλα μας έλεγε το πρωτο της ένα χρόνο την ξεπατωσε..όλη μέρα στήθος..

On 29/9/2018 at 10:01 ΜΜ, February17 είπε:

Κορίτσια υπομονή..  Όταν δείτε τα νινί όλα θα ξεχαστούν..  Εγώ έφυγα από την δουλειά..  Είμαι χάλια..  Πονόλαιμο,  δέκατα,  σιγκρια, πονοκέφαλο..  Πονάνε όλα τα κόκαλα μου..  Παναγία μου..  Τι έπαθα.... 

Πως Είσαι κορίτσι Μ εσυ? Καλύτερα?περαστικά εύχομαι!!!

On 1/10/2018 at 11:36 ΠΜ, palmoira είπε:

Καλά είμαι. Δεν ξέρω εάν το παθαίνετε και εσείς. Όταν φεύγω από το γιατρό είμαι μια χαρά,χωρίς άγχος όπως και τις ημέρες που ακολουθούν. Όταν φτάνει ξανά 2-3 ημέρες για να ξαναπάω αρχίζει και με πιάνει άγχος. Χωρίς κάποιον ιδιαίτερο λόγο. 

Κλασικά!χαχαχα..Αφού το παθαίνεις λίγο πριν πας γιατρό..πάλι καλά..Όπως λέει η Νικόλ μετα απο δυο μέρες από την επίσκεψη..Στο μυαλό Μ όλα Τ σενάρια έχω παίξει...

Εμείς έχουμε Β επιπέδου Την Τρίτη Π μας έρχεται.. τους είπα την πητ Κ Μ έκλεισαν τότε..Στο Γένεσις Θ τη κανω...ελπίζω Ν είναι νορμάλ τιμή.....υπολογίζω γύρω στα 150 €

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , oneira_glyka είπε:

Νομίζω είναι φυσιολογικό...εδώ Εγώ Π έχω Ν δω κάνα μήνα αίμα Κ κάθε φορά Π νιώθω λίγο κάτι τρέχω Λέω ωχ...οπότε..άσε Π λέω Θ Μ μείνει κουσούρι μέχρι τέλους..

Αχ αυτά τ ξενύχτια..Χαχαχα...δε σταματάνε Κ ποτε..Βέβαια εξαρτάται το παιδι..τ δικά Μ ήταν Καλά μέχρι 7ο μήνα..Μετά δε ξέρω τι παθαίναν..της νύφης Μ πάλι όλα μια χαρά..Όπως Κ άλλων φίλων Μ.οπότε είναι στο παιδί..Κ τα πρώτα ξενύχτια είναι φυσιολογικα..γτ τρώνε κάθε τρεις ώρες..Κ Υπάρχουν μωράκια Π τρώνε όποτε Ν ναι...Εκεί είναι πίκρα..θυμάμαι Στο μαιευτήριο πέρσι Μια κοπέλα μας έλεγε το πρωτο της ένα χρόνο την ξεπατωσε..όλη μέρα στήθος..

Πως Είσαι κορίτσι Μ εσυ? Καλύτερα?περαστικά εύχομαι!!!

Κλασικά!χαχαχα..Αφού το παθαίνεις λίγο πριν πας γιατρό..πάλι καλά..Όπως λέει η Νικόλ μετα απο δυο μέρες από την επίσκεψη..Στο μυαλό Μ όλα Τ σενάρια έχω παίξει...

Εμείς έχουμε Β επιπέδου Την Τρίτη Π μας έρχεται.. τους είπα την πητ Κ Μ έκλεισαν τότε..Στο Γένεσις Θ τη κανω...ελπίζω Ν είναι νορμάλ τιμή.....υπολογίζω γύρω στα 150 €

Ααα θα κανετε β επιπεδου?? Εμενα δεν μου ειπε ακομα ο γιατρος. Εχω ραντεβου την αλλη Παρασκευή φανταζομαι θα μου πει τοτε. Και εγω στο γένεσις θα παω. Και την αυχενικη εκει την έκαναν και ειναι πολυ καλα


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

8 ώρες πρίν, oneira_glyka είπε:

Πως Είσαι κορίτσι Μ εσυ? Καλύτερα?περαστικά εύχομαι!!!

 

Ευτυχώς είμαι καλά..  Σε ευχαριστώ πολύ!!! 

Πόσο εβδομάδων είσαι κ έχεις β 'επιπέδου? 

Εγώ θα την κάνω πρώτα ο Θεός 24/11..  Τώρα είμαι στην 16η εβδομάδα.. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!:)

Διαβάζω τα νέα σας, σήμερα βρήκα λίγο χρόνο να μπω γιατί από την Παρασκευή τρέχουμε στη δουλειά και στο σπίτι!

Εγώ γενικά καλά είμαι, το στομάχι μου με ταλαιπωρεί πολύ ακόμα και ότι και αν φάω ανακατεύομαι.... αν τύχει και ξαπλώσω λίγο το μεσημέρι, και ειδικά αν με πάρει και ο ύπνος, σηκώνομαι πάάάάρα πολύ χάλια! Ελπίζω να σταματήσει σύντομα αυτό γιατί εδώ και 2,5 μήνες υπάρχει ελάχιστη βελτίωση....

@oneira_glyka η μεγάλη μου κόρη είναι ένα διαολάκι σκέτο, αν και είναι λόγω ηλικίας....γενικά είναι "δύσκολο" παιδί, αν και δεν μου αρέσει καθόλου να χαρακτηρίζουμε τα παιδιά μας, αλλά από μωρό δεν κοιμάται καλά (ακόμα ξυπνάει το βράδυ!!) και επίσης με έχει παιδέψει πολύ με το θέμα του φαγητού, σκέψου τώρα άρχισε να τρώει ικανοποιητικές ποσότητες! Απορώ τι θα κάνω όταν έρθει το δεύτερο, ευτυχώς έχω τη μανούλα μου τα απογεύματα και με βοηθάει παρα πολύ!

Εσύ πως την παλεύεις με δύο παιδιά σε τόσο κοντινή ηλικία;

 

όσο για την β' επιπέδου δεν έχω ιδέα πότε θα την κάνω, εδώ δεν έχω κλείσει καν το επόμενο ραντεβού στο γιατρό! Θυμάμαι την ανυπομονησία μου στην πρώτη εγκυμοσύνη, μέτραγα τις μέρες για να πάω να δω το μπεμπάκι μου ενώ τωρα έχω ένα προαίσθημα ότι είναι όλα καλά και δεν νιώθω την ανάγκη να πηγαίνω συχνά στο γιατρό.

Να προσέχετε πολύ με τις ιώσεις, γιατί και έγκυος και άρρωστη είναι πολύ δύσκολη κατάσταση! Επίσης σε έξαρση θα είναι οι ιώσεις και το Μάρτιο που γεννάμε και τρέμω πολύ για το νεογέννητο μην κολλήσει τίποτα!

 

  • Μου αρέσει 1

hH9Pp3.png
wY7kp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μόλις γυρίσαμε από γιατρό! Ευτυχως όλα καλά με τη Μπεμπουλα μου! Κλείσαμε Β επιπέδου 23/10 και μου έγραψε ξανά εξετάσεις. Προς το παρόν περιδεση δεν θα κάνουμε, ο τράχηλος είναι ακόμη κλειστός και μια χαρά. Η αποκόλληση έχει μειωθεί αισθητά αλλά ακόμη υπάρχει συλλογή αίματος. Γενικά συνεχίζω με άδεια στο κρεβάτι απλά με προσοχή μπορώ να σηκώνομαι λίγο περισσότερο. Ο γιατρός πολύ καθησυχαστικός και από φάρμακα συνεχίζω με ότι έπαιρνα και πριν. Αυτή τη φορά δεν είχαμε πολύ ωραίες φωτογραφίες. Δεν καθόταν το σκατοπαιδο να τη δούμε ωραία, κουνιόταν,χασμουριόταν και έχει κάτσει με τον κώλο κάτω. Όλο τα χέρια μπροστά στη μούρη της. Αχ το παιδάκι μου ας είναι καλά αλλά ήθελα λίγο να το δω ακόμη καλύτερα! 

  • Μου αρέσει 2

preg.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, palmoira είπε:

Μόλις γυρίσαμε από γιατρό! Ευτυχως όλα καλά με τη Μπεμπουλα μου! Κλείσαμε Β επιπέδου 23/10 και μου έγραψε ξανά εξετάσεις. Προς το παρόν περιδεση δεν θα κάνουμε, ο τράχηλος είναι ακόμη κλειστός και μια χαρά. Η αποκόλληση έχει μειωθεί αισθητά αλλά ακόμη υπάρχει συλλογή αίματος. Γενικά συνεχίζω με άδεια στο κρεβάτι απλά με προσοχή μπορώ να σηκώνομαι λίγο περισσότερο. Ο γιατρός πολύ καθησυχαστικός και από φάρμακα συνεχίζω με ότι έπαιρνα και πριν. Αυτή τη φορά δεν είχαμε πολύ ωραίες φωτογραφίες. Δεν καθόταν το σκατοπαιδο να τη δούμε ωραία, κουνιόταν,χασμουριόταν και έχει κάτσει με τον κώλο κάτω. Όλο τα χέρια μπροστά στη μούρη της. Αχ το παιδάκι μου ας είναι καλά αλλά ήθελα λίγο να το δω ακόμη καλύτερα! 

Μπραβοο!! Πολύ χαίρομαι που όλα είναι καλά!!! Μια χαρα!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, palmoira είπε:

Μόλις γυρίσαμε από γιατρό! Ευτυχως όλα καλά με τη Μπεμπουλα μου! Κλείσαμε Β επιπέδου 23/10 και μου έγραψε ξανά εξετάσεις. Προς το παρόν περιδεση δεν θα κάνουμε, ο τράχηλος είναι ακόμη κλειστός και μια χαρά. Η αποκόλληση έχει μειωθεί αισθητά αλλά ακόμη υπάρχει συλλογή αίματος. Γενικά συνεχίζω με άδεια στο κρεβάτι απλά με προσοχή μπορώ να σηκώνομαι λίγο περισσότερο. Ο γιατρός πολύ καθησυχαστικός και από φάρμακα συνεχίζω με ότι έπαιρνα και πριν. Αυτή τη φορά δεν είχαμε πολύ ωραίες φωτογραφίες. Δεν καθόταν το σκατοπαιδο να τη δούμε ωραία, κουνιόταν,χασμουριόταν και έχει κάτσει με τον κώλο κάτω. Όλο τα χέρια μπροστά στη μούρη της. Αχ το παιδάκι μου ας είναι καλά αλλά ήθελα λίγο να το δω ακόμη καλύτερα! 

Μπραβο αγαπη για τα νεα σου πολυ χαρηκα. Θα την χορτασεις βρε στην β επιπέδου. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα σε ολες!

@palmoira ωραια τα νεα σου! Που λες να το γιορτασεις; Μια βολτα μεχρι το μπαλκονι; Να ξεπιαστεις κ εσυ λιγο σαν ανθρωπος. Αληθεια εσυ προγεστερονη παιρνεις; Εμενα ο γιατρος μου την ξαναξεκινησε γιατι λεει ερευνες δειχνουν οτι εχει τα ιδια αποτελεσματα με την περιδεση που οσο να το πεις ειναι επεμβαση.

@elge ακομη εμετους; :wacko: Πωπωω μηπως να ρωτουσες τον γιατρο για κανενα φαρμακο; Ταλαιπωρια ειναι...

@oneira_glyka με το καλο η β επιπεδου. Κ εμενα ομως για Νοεμβρη μου ειπε να την κανω ακομη ειναι νωρις λεει.


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , evio είπε:

Καλημερα σε ολες!

@palmoira ωραια τα νεα σου! Που λες να το γιορτασεις; Μια βολτα μεχρι το μπαλκονι; Να ξεπιαστεις κ εσυ λιγο σαν ανθρωπος. Αληθεια εσυ προγεστερονη παιρνεις; Εμενα ο γιατρος μου την ξαναξεκινησε γιατι λεει ερευνες δειχνουν οτι εχει τα ιδια αποτελεσματα με την περιδεση που οσο να το πεις ειναι επεμβαση.

@elge ακομη εμετους; :wacko: Πωπωω μηπως να ρωτουσες τον γιατρο για κανενα φαρμακο; Ταλαιπωρια ειναι...

@oneira_glyka με το καλο η β επιπεδου. Κ εμενα ομως για Νοεμβρη μου ειπε να την κανω ακομη ειναι νωρις λεει.

Παίρνω την ελάχιστη δόση, ένα utrogestan κάθε βράδυ. Εμένα είναι ανατομικό το πρόβλημα όποτε δεν νομίζω ότι μπορεί η προγεστερονη από μόνη της να βοηθήσει. Επειδή έχω και κορίτσι δεν μπορώ να πάρω και μεγάλες ποσότητες πλέον προγεστερονης. Πραγματικά το θέμα της περιδεσης δεν με αγχώνει καθόλου. Εάν χρειαστεί θα μπω να την κάνω, τόσο απλά! 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

Κ εγω τωρα παιρνω ενα κολπικο χαπι αντιστοιχο του ουτρο καθε βραδυ, μαλλον στην φαση που ειμαστε δεν χρειαζομαστε τις τρελες ποσοτητες του α τριμηνου. Κ εμενα ανατομικο ειναι το θεμα μου.

Αυτο με το κοριτσι κ την προγεστερονη δεν το γνωριζα...

Καλα κανεις κ δεν αγχωνεσαι, ειδικα αμα εχεις καλο γιατρο δεν νομιζω να ειναι κατι.


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, evio είπε:

Καλημερα σε ολες!

 

@elge ακομη εμετους; :wacko: Πωπωω μηπως να ρωτουσες τον γιατρο για κανενα φαρμακο; Ταλαιπωρια ειναι... 

 

Καλημέρα!

@evio εμετούς δεν έχω, αλλά το στομάχι μου είναι πολύ χάλια ακόμη...προσέχω τι πολύ τρώω, σκέψου χθες έφαγα μια σαλάτα και μου τίναξε το στομάχι. Μέχρι να πέσω για ύπνο το βράδυ υπέφερα!

 

@palmoira με το καλό η β' επιπέδου! Ανυπομονώ και εγώ να την κάνω, να δω και 3D το μικράκι μου!

 

Οι υπόλοιπες πως είστε; ο καιρός σαν να έφτιαξε λίγο πριν μπει καλά καλά το Φθινόπωρο... ευτυχώς θα γεννήσουμε σε καλή εποχή, μόλις ξεπεταχτούν λίγο τα μωράκια μας θα είναι τέλειος ο καιρός για βόλτες....εννοείται σε εξωτερικούς χώρους, γιατί μέσα θα κυκλοφορούν φουλ ιώσεις ακόμα!


hH9Pp3.png
wY7kp3.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , elge είπε:

Καλημέρα!

@evio εμετούς δεν έχω, αλλά το στομάχι μου είναι πολύ χάλια ακόμη...προσέχω τι πολύ τρώω, σκέψου χθες έφαγα μια σαλάτα και μου τίναξε το στομάχι. Μέχρι να πέσω για ύπνο το βράδυ υπέφερα!

 

@palmoira με το καλό η β' επιπέδου! Ανυπομονώ και εγώ να την κάνω, να δω και 3D το μικράκι μου!

 

Οι υπόλοιπες πως είστε; ο καιρός σαν να έφτιαξε λίγο πριν μπει καλά καλά το Φθινόπωρο... ευτυχώς θα γεννήσουμε σε καλή εποχή, μόλις ξεπεταχτούν λίγο τα μωράκια μας θα είναι τέλειος ο καιρός για βόλτες....εννοείται σε εξωτερικούς χώρους, γιατί μέσα θα κυκλοφορούν φουλ ιώσεις ακόμα!

Καλημέρα! 3D το βλέπω και στον γιατρό μου κάθε φορά! Ακόμη δεν μπορώ να πω ότι είναι κούκλα...χαχαχαχα είναι λίγο σαν εξωγήινο ακόμη και ειδικά όταν κάνει και γκριμάτσες! Ο άντρας μου τη βλέπει κούκλα βέβαια!!Εγω ανυπομονώ για τη Β επιπέδου για να δούμε ξανά τον τράχηλο και φυσικά για να γίνει έναςκαλος ανατομικός έλεγχος σε όλα τα όργανα του μωρου. Αν μπορούσα θα ήθελα κάθε βδομάδα να πηγαίνω να το βλέπω έστω για 5 λεπτάκια. Έχω και στο σπίτι το ντοπλερακι αλλά δεν το βάζω συνέχεια, μια φορά τη βδομάδα εκτός εάν έχουμε πάει στο γιατρό. Δεν είναι το ίδιο βέβαια,άλλο να έχεις και εικόνα! Το καλό είναι ότι έχουμε ηχογραφήσει την καρδούλα, κρυφά εννοειται στον υπέρηχο του γιατρού, και τη βάζω και την ακούω. Τι ωραίος ήχος! 


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...