Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Nels είπε:

      Αυτές που δεν γράφονται είναι το γονιδιακό πακέτο ελέγχου. Μόνο ενα (το MHTFR) από τα περίπου 20 γονίδια γράφεται και σε κάποια κέντρα αφορούν το ποσό αυτό από το πακέτο. Εκεί που τις έκανα πχ εγώ κόστιζε 180 ο πλήρης γονιδιακός έλεγχος και μου αφαίρεσαν τα 50 ευρώ από το MHTFR που γραφόταν μέσω ΕΟΠΠΥ. Όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις θρομβοφιλιας που δικαιολογουνται μέσω ΕΟΠΠΥ και μπορείς να τις κάνεις και στο Ελενα τελείως δωρεάν (χρόνος προθρομβινης, αντιφωσφολιπιδικο κλπ) ήταν μια χαρά αλλά από τον γεννετικο βγήκε ότι είχα το γονίδιο της προθρομβινης που ευθύνεται για θρομβωσεις στην εγκυμοσύνη οπότε και έκανα αντιπηκτικες και με παρακολουθουσε και αιματολογος ανά 2-3 μήνες στην εγκυμοσύνη για να βλεπουμε αν έχει αλλάξει κάτι οπότε  να χρειάζομαι μεγαλύτερη δόση. Η αδερφή μου είχε το γονίδιο Leiden που και αυτό προκαλεί θέματα σε εγκυμοσύνη οπότε πήρε και αυτή αντιπηκτικη αγωγή σε εγκυμοσύνη με φυσική σύλληψη. Να τις κάνεις όλες τις απαραίτητες εξετασεις πριν την ετ γιατί είναι πολύτιμες οι υγιεις βλαστοκυστες, μην αφήσεις τίποτα στην τύχη.

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

Clearblue test ωορηξιας και επαφες


Recommended Posts

Καλησπερα σας και απο εμενα κοριτσάρεςςςς

 Ειμαι καινουργια στο φόρουμ και θα ηθελα την γνωμη σας. Εκανα ενα τεστακι ωορηξιας clear blue  και εδειξε θετικό  15η μερα περιόδου την Κυριακή  αλλα πολυ αργα το βράδυ ενω το πρωί της ίδιας μερας εδειξε την φατσούλα που αναβοσβήνει.. ξανάκανα ενα φθηνο που εχω για επιβεβαίωση το ιδιο βραδυ και επομενο πρωι της Δευτέρας  και ηταν παλι θετικό  .. το ιδιο βραδυ της Κυριακής ειχα επαφη οπως και Δευτερα βραδυ αλλα και Τριτη μεσημερι.. Τετάρτη δυστυχως δουλεύαμε και οι 2 διαφορετικές ώρες και δεν έγινε τιποτα μεχρι και σημερα για τον ιδιο λογο... και ρωταω εγω τωρα..... ειμαι  μεσα στις μερες; λέτε να εγινε τιποτα;;; πρόλαβα;; εχω πολυ αγωνία μιας και ειναι 7ος μήνας προσπαθείας αλλα ο μοναδικος που προγραμμάτισαμε τις μερες -οσο ηταν δυνατόν- 

Εσεις τι πιστεύετε;; θα ηθελα την γνωμη σας

Σορρυυ για ολοκληρο το κείμενο ελπιζω ναακουσω νεα σας   :-P

Επεξεργάστηκαν by Coiffeei
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Coiffeei είπε:

Καλησπερα σας και απο εμενα κοριτσάρεςςςς

 Ειμαι καινουργια στο φόρουμ και θα ηθελα την γνωμη σας. Εκανα ενα τεστακι ωορηξιας clear blue  και εδειξε θετικό  15η μερα περιόδου την Κυριακή  αλλα πολυ αργα το βράδυ ενω το πρωί της ίδιας μερας εδειξε την φατσούλα που αναβοσβήνει.. ξανάκανα ενα φθηνο που εχω για επιβεβαίωση το ιδιο βραδυ και επομενο πρωι της Δευτέρας  και ηταν παλι θετικό  .. το ιδιο βραδυ της Κυριακής ειχα επαφη οπως και Δευτερα βραδυ αλλα και Τριτη μεσημερι.. Τετάρτη δυστυχως δουλεύαμε και οι 2 διαφορετικές ώρες και δεν έγινε τιποτα μεχρι και σημερα για τον ιδιο λογο... και ρωταω εγω τωρα..... ειμαι  μεσα στις μερες; λέτε να εγινε τιποτα;;; πρόλαβα;; εχω πολυ αγωνία μιας και ειναι 7ος μήνας προσπαθείας αλλα ο μοναδικος που προγραμμάτισαμε τις μερες -οσο ηταν δυνατόν- 

Εσεις τι πιστεύετε;; θα ηθελα την γνωμη σας

Σορρυυ για ολοκληρο το κείμενο ελπιζω ναακουσω νεα σας   :-P

Κορίτσακι μου να σου πω κάτι καταλαβαίνω απολυτα την αγωνία σου μην σκέφτεσαι τίποτα ούτε αν πρόλαβες ωορρηξια ούτε τίποτα αν είναι να το πιάσεις το πιάνεις και έτσι αν θέλει ο Θεός να στο δώσει πίστευε με θα γινει χαλάρωσε πάρε βαθειά ανάσα και πες από μέσα σου είμαι έγκυος και θα γίνει μουατσ μωρέ υστερόγραφο τα μισώ αυτά τα τεστ χαχαχαχα αχαχαχαχ 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, giotitsa είπε:

Κορίτσακι μου να σου πω κάτι καταλαβαίνω απολυτα την αγωνία σου μην σκέφτεσαι τίποτα ούτε αν πρόλαβες ωορρηξια ούτε τίποτα αν είναι να το πιάσεις το πιάνεις και έτσι αν θέλει ο Θεός να στο δώσει πίστευε με θα γινει χαλάρωσε πάρε βαθειά ανάσα και πες από μέσα σου είμαι έγκυος και θα γίνει μουατσ μωρέ υστερόγραφο τα μισώ αυτά τα τεστ χαχαχαχα αχαχαχαχ 

ΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑ κοριτσάκι μου σ'ευχαριστώ παρα πολύ αληθεια σου ευχομαι τα καλυτερα 《3

Εχεις παιδακια εσυ;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , giotitsa είπε:

Όχι ακόμα κοριτσάκι μου δεν έχω παλεύω να κάνω δυστηχως έχασα ένα σε προχωρημένη εγκυμοσύνη @Coiffeei

Λυπάμαι που το ακουω :sad:προσπαθούσες καιρο για το πρωτο; μετα απο ποσο καιρο σου εδωσε το οκ ο γιατρος;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 23 λεπτά , Coiffeei είπε:

Λυπάμαι που το ακουω :sad:προσπαθούσες καιρο για το πρωτο; μετα απο ποσο καιρο σου εδωσε το οκ ο γιατρος;;

Μμμμ έκανα διακοπή της κύησης στο πρώτο μωρό λόγω χρωμοσομικων ανωμαλιών και στο δεύτερο είχα ενδομητριο θάνατο χθες ξανάρχισα προσπάθειες πάλι και είμαι αισιοδοξη


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, giotitsa είπε:

Μμμμ έκανα διακοπή της κύησης στο πρώτο μωρό λόγω χρωμοσομικων ανωμαλιών και στο δεύτερο είχα ενδομητριο θάνατο χθες ξανάρχισα προσπάθειες πάλι και είμαι αισιοδοξη

Σε πηρε καιρο με τις προσπάθειες; ποσο χρονον εισαι αν επιτρέπεται;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Coiffeei είπε:

Σε πηρε καιρο με τις προσπάθειες; ποσο χρονον εισαι αν επιτρέπεται;

Είμαι 29 όχι και οι δύο μου εγκυμοσύνες δεν μου πήραν καθόλου χρόνο εμένα πολύ εύκολα για αυτό είμαι αισιοδοξη και για τώρα ότι θα μείνω πάλι εύκολα 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , giotitsa είπε:

Είμαι 29 όχι και οι δύο μου εγκυμοσύνες δεν μου πήραν καθόλου χρόνο εμένα πολύ εύκολα για αυτό αισιοδοξη και για τώρα ότι θα μείνω πάλι εύκολα 

Αυτο ειναι υπέροχο χαιρομαι παρα πολυυυ αντε αντε να μας  ανακοινώσεις τα ευχάριστα και ευχομαι να μας κολλησεις και μας αυτην την ευκολια επλιζω να ειναι κολλητικο χαχαχαχα μουατς μουατς

Link to comment
Share on other sites

Όλα ειναι μέσα στο μυαλό μας κοριτσάκι μου ηρέμησε και θα δεις που όλα θα είναι εύκολα εγώ έτσι κάνω δεν το βάζω κάτω παρόλο τις δυσκολίες που έχω περάσει και δεν είμαι η μονη εδώ μέσα 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κατ'αρχην να ευχηθώ καλή έκβαση στις επιθυμίες σου. Είμαι καινούρια στο forum και μετά από μια αποτυχημενη εμβρυομεταφορά, προσπαθώ να πάρω τα πάνω μου. Αισιοδοξία και ελπίδα πρέπει να έχουμε, ώστε να έρθει και το πολυπόθητο. Κάποιες φορές πιθανές δυσκολίες και εμπόδια να έρχονται για να εκτιμήσουμε, ίσως, κάποια θέματα που τα θεωρούσαμε δεδομένα ή για να μας αλλάξουν τη στάση ζωής μας προς το βέλτιστον. Να εκτιμήσουμε τον αγώνα που κάνει η καθεμία μας και να δυναμώσουμε σαν άνθρωποι πρώτα από όλα και να αποκτήσουν αξία όλα όσα θεωρούσαμε "εύκολα". 

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

κορίτσια γεια σας. αγόρασα τα 

Clearblue Advanced Digital Ψηφιακό Τεστ Ωορρηξίας με δείκτη δύο ορμονών 20 Τεμ.

αλλά δυστυχώς δεν τα χρειάζομαι (θα προχωρήσω σε εξωσωματική). Αν ενδιαφέρετε καμία ας μου στείλει.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...