Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Σάλπιγγες


Recommended Posts

Κορίτσια ανοίγω καινούριο θεματάκι για να ρωτήσω κάποιες απορίες που έχω. 

Ταλαιπωρούμε με εντεροκκοκο το είχε δείξει η καλλιέργεια τραχήλου. Έχω κάνει με αντιβιωσεις θεραπείες περνάει μετά ξανά πάλι. Αυτό γίνεται 2 χρόνια. Μια φορά έτυχε να έχω κ κωλοβακτηριδιο. Πιστεύω πλέον ότι μου το κολαει ο σύζυγός μου .Θα κάνουμε κάποια στιγμή καλλιέργεια σπέρματος. 

Η ερώτηση μ είναι η εξής:

Μπορεί ο εντεροκκοκος να προκαλέσει σαλπιγγιτιδα ? Γιατί στο νετ διάβασα ότι μόνο χλαμυδια γονοκκοκοι κ ουρεοπλασμα μυκοπλασμα προκαλούν σαλπιγγιτιδα .

Δεν πονάω καθόλου. Απλά μερικές φορές σχεδόν πάντα βασικά στις επαφές μ έχω ένα περίεργο πόνο στις σάλπιγγες σαν να με καίνε. Η κάποιες φορές νιώθω έντονα τσιμπήματα. Μετά την επαφή σταματάει. Επίσης στον ενδοκολπικο υπέρηχο πάντα πονάω μέσα. 

Έχω θέμα με το εν τερο μ καθώς έχω ευερεσθητο εν τερο κ λέω μάλλον είναι από εκεί ο πόνος. 

Γίνεται να έχεις σαλπιγγιτιδα με αυτά τα συμπτώματα? 

Είναι επικυνδινο άμα το αφήσεις γτ διάβασα ότι προκαλεί υδροσαλπιγγα .

Ευχαριστώ 


LolXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 48 λεπτά , Flo flo είπε:

Κορίτσια ανοίγω καινούριο θεματάκι για να ρωτήσω κάποιες απορίες που έχω. 

Ταλαιπωρούμε με εντεροκκοκο το είχε δείξει η καλλιέργεια τραχήλου. Έχω κάνει με αντιβιωσεις θεραπείες περνάει μετά ξανά πάλι. Αυτό γίνεται 2 χρόνια. Μια φορά έτυχε να έχω κ κωλοβακτηριδιο. Πιστεύω πλέον ότι μου το κολαει ο σύζυγός μου .Θα κάνουμε κάποια στιγμή καλλιέργεια σπέρματος. 

Η ερώτηση μ είναι η εξής:

Μπορεί ο εντεροκκοκος να προκαλέσει σαλπιγγιτιδα ? Γιατί στο νετ διάβασα ότι μόνο χλαμυδια γονοκκοκοι κ ουρεοπλασμα μυκοπλασμα προκαλούν σαλπιγγιτιδα .

Δεν πονάω καθόλου. Απλά μερικές φορές σχεδόν πάντα βασικά στις επαφές μ έχω ένα περίεργο πόνο στις σάλπιγγες σαν να με καίνε. Η κάποιες φορές νιώθω έντονα τσιμπήματα. Μετά την επαφή σταματάει. Επίσης στον ενδοκολπικο υπέρηχο πάντα πονάω μέσα. 

Έχω θέμα με το εν τερο μ καθώς έχω ευερεσθητο εν τερο κ λέω μάλλον είναι από εκεί ο πόνος. 

Γίνεται να έχεις σαλπιγγιτιδα με αυτά τα συμπτώματα? 

Είναι επικυνδινο άμα το αφήσεις γτ διάβασα ότι προκαλεί υδροσαλπιγγα .

Ευχαριστώ 

Επειδη ειμαι λιγο πριν τη σαλπιγγογραφια, την οποια θα κανω προληπτικα χωρις να έχω υποψία προβλήματος απλά και μόνο ψάχνοντας γιατί δεν μένω εγκυος, εχω ρωτησει τα ιδια σε 2 γιατρους και εχω προσφατα την κουβεντα μας. Αν σε βοηθάνε μου ειπαν τα εξής:

1. Θα φαινόταν η υδροσαλπιγγα στον υπερηχο... εμένα μου είπε ότι μόνο τη διαβατοτητα δεν βλέπουν γι αυτό ζητούν σαλπιγγογραφια οπότε είναι καλό που ο υπερηχος είναι καθαρός

2. ξέρω για τα χλαμυδια ότι προκαλούν θέμα σε σαλπιγγες αλλά και γενικα αν εχεις μικροβιο πχ κωλοβακτηριδιο και δεν το αντιμετωπισεις μπορεί να κάνει ανοιουσα λοιμωξη και να ανέβει πάνω από τον τραχήλο και τη μήτρα στις σαλπιγγες με το υγρό της σαλπιγγογραφιας.

3. Ο πόνος δεν μπορεί να εντοπιστεί αν είναι σάλπιγγες μητρα οωθηκες γιατί όλα αυτά είναι πολυ κοντά μέσα μας και πολλές φορές αντανακλουν κιόλας 

Μη φοβάσαι δεν θα έχεις τίποτα! 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Kiki_kido είπε:

Επειδη ειμαι λιγο πριν τη σαλπιγγογραφια, την οποια θα κανω προληπτικα χωρις να έχω υποψία προβλήματος απλά και μόνο ψάχνοντας γιατί δεν μένω εγκυος, εχω ρωτησει τα ιδια σε 2 γιατρους και εχω προσφατα την κουβεντα μας. Αν σε βοηθάνε μου ειπαν τα εξής:

1. Θα φαινόταν η υδροσαλπιγγα στον υπερηχο... εμένα μου είπε ότι μόνο τη διαβατοτητα δεν βλέπουν γι αυτό ζητούν σαλπιγγογραφια οπότε είναι καλό που ο υπερηχος είναι καθαρός

2. ξέρω για τα χλαμυδια ότι προκαλούν θέμα σε σαλπιγγες αλλά και γενικα αν εχεις μικροβιο πχ κωλοβακτηριδιο και δεν το αντιμετωπισεις μπορεί να κάνει ανοιουσα λοιμωξη και να ανέβει πάνω από τον τραχήλο και τη μήτρα στις σαλπιγγες με το υγρό της σαλπιγγογραφιας.

3. Ο πόνος δεν μπορεί να εντοπιστεί αν είναι σάλπιγγες μητρα οωθηκες γιατί όλα αυτά είναι πολυ κοντά μέσα μας και πολλές φορές αντανακλουν κιόλας 

Μη φοβάσαι δεν θα έχεις τίποτα! 

Ευχαριστώ Κική μου πραγματικά που μπήκες στο κόπο να απαντήσεις. 

Έχω λίγο τρομάξει για τις σάλπιγγες. Για τι πάντα όταν έχω επαφές είναι σαν να καίγομαι δεξιά κ αριστερά στις σάλπιγγες τοπικά. Δεν μπορώ να το εξηγήσω τι είναι κ δεν μπορώ να καταλάβω πραγματικά τι συμβαίνει. 

Έχω ακόμα το μικρόβιο αλλά ο γιατρός μου είπε να μείνω έγκυος πρώτα κ μετά βλέπουμε για το μικρόβιο. 


LolXp3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Flo flo είπε:

Ευχαριστώ Κική μου πραγματικά που μπήκες στο κόπο να απαντήσεις. 

Έχω λίγο τρομάξει για τις σάλπιγγες. Για τι πάντα όταν έχω επαφές είναι σαν να καίγομαι δεξιά κ αριστερά στις σάλπιγγες τοπικά. Δεν μπορώ να το εξηγήσω τι είναι κ δεν μπορώ να καταλάβω πραγματικά τι συμβαίνει. 

Έχω ακόμα το μικρόβιο αλλά ο γιατρός μου είπε να μείνω έγκυος πρώτα κ μετά βλέπουμε για το μικρόβιο. 

Το έχεις ακόμα αυτό στην επαφή και τώρα που έφυγαν οι κύστες; Μηοως φταίγαν αυτές; Ρωτά το γιατρό σου πάλι αν επιμενει η ενόχληση.Τίποτα καλε μην ευχαριστείς εδώ είμαστε να βοηθάμε η μια την άλλη όσο μπορούμε, γιατροί δεν είμαστε αλλά τόσο ψάξιμο όλο και κάτι μείνει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Kiki_kido είπε:

Το έχεις ακόμα αυτό στην επαφή και τώρα που έφυγαν οι κύστες; Μηοως φταίγαν αυτές; Ρωτά το γιατρό σου πάλι αν επιμενει η ενόχληση.Τίποτα καλε μην ευχαριστείς εδώ είμαστε να βοηθάμε η μια την άλλη όσο μπορούμε, γιατροί δεν είμαστε αλλά τόσο ψάξιμο όλο και κάτι μείνει!

Ναι αυτήν την ενόχληση την έχω καιρό πάνω από 3 χρόνια. 

Επίσης το πρωί που έχει φουσκώσει η ουροδόχος κύστη άμα δεν πάω έχω μια ενόχληση εκεί στην ωοθηκη την δεξιά. Μετά δεν πονάω. 

Γι αυτό ρωτάω άμα κοπέλα είχε σαλπιγγιτιδα τι συμπτώματα είχε να μας πει 


LolXp3.png

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Flo flo είπε:

Ναι αυτήν την ενόχληση την έχω καιρό πάνω από 3 χρόνια. 

Επίσης το πρωί που έχει φουσκώσει η ουροδόχος κύστη άμα δεν πάω έχω μια ενόχληση εκεί στην ωοθηκη την δεξιά. Μετά δεν πονάω. 

Γι αυτό ρωτάω άμα κοπέλα είχε σαλπιγγιτιδα τι συμπτώματα είχε να μας πει 

Βρε μήπως είναι το εντερο σου... δεν ξέρω αλλά αν συνδεεται μήπως είναι αυτό? Να ρωταγες σε κανένα άλλο θέμα που παρακολουθουν περισσότερα κορίτσια αντί για νέο θέμα? Γιατί εγώ δεν ειχα βρει ευκολα να λένε για θέματα σαλπιγγων όταν έψαχνα πληροφορίες για τη σαλπιγγογραφια μου. Εξαλλου αν είναι και οι δύο προβληματικες η βουλωμενες (ακραιο) τοτε η προσπάθεια εχει νοημα μέσω εξωσωματικής μόνο, γιατί αλλιώς δεν συναντιουνται ποτέ ωαριο με σπερματοζωαριο! Αρα μήπως να ρωτήσεις στα εκεί καφε? Καλημέρα κιόλας!

Link to comment
Share on other sites

On 7/11/2018 at 3:19 ΜΜ, Flo flo είπε:

Κορίτσια ανοίγω καινούριο θεματάκι για να ρωτήσω κάποιες απορίες που έχω. 

Ταλαιπωρούμε με εντεροκκοκο το είχε δείξει η καλλιέργεια τραχήλου. Έχω κάνει με αντιβιωσεις θεραπείες περνάει μετά ξανά πάλι. Αυτό γίνεται 2 χρόνια. Μια φορά έτυχε να έχω κ κωλοβακτηριδιο. Πιστεύω πλέον ότι μου το κολαει ο σύζυγός μου .Θα κάνουμε κάποια στιγμή καλλιέργεια σπέρματος. 

Η ερώτηση μ είναι η εξής:

Μπορεί ο εντεροκκοκος να προκαλέσει σαλπιγγιτιδα ? Γιατί στο νετ διάβασα ότι μόνο χλαμυδια γονοκκοκοι κ ουρεοπλασμα μυκοπλασμα προκαλούν σαλπιγγιτιδα .

Δεν πονάω καθόλου. Απλά μερικές φορές σχεδόν πάντα βασικά στις επαφές μ έχω ένα περίεργο πόνο στις σάλπιγγες σαν να με καίνε. Η κάποιες φορές νιώθω έντονα τσιμπήματα. Μετά την επαφή σταματάει. Επίσης στον ενδοκολπικο υπέρηχο πάντα πονάω μέσα. 

Έχω θέμα με το εν τερο μ καθώς έχω ευερεσθητο εν τερο κ λέω μάλλον είναι από εκεί ο πόνος. 

Γίνεται να έχεις σαλπιγγιτιδα με αυτά τα συμπτώματα? 

Είναι επικυνδινο άμα το αφήσεις γτ διάβασα ότι προκαλεί υδροσαλπιγγα .

Ευχαριστώ 

Εγώ θα σε ρωτήσω κάτι άλλο,κολονοσκοπηση,γαστροσκοπηση,εφόσον.έχεις θέμα με το έντερο το έχεις ελέγξει έτσι?επειδή κ εγώ είχα υποψία για σπαστική κολίτιδα δλδ η γιατρός μου αλλά έκανα αυτά τα 2 πρώτον για να σιγουρευτούμε κ 2ον ότι δεν είναι κάτι άλλο...πάντως εγώ σε επαφές δεν πονούσα παρόλο που έχω.τώρα για τον κολπικό υπέρηχο κ εγώ πονάω γιατί έχει οπίσθια κάμψη η μήτρα κ με κλίση δεξιά ,εξού κ ο πόνος γιατί ζορίζεται λίγο περισσότερο για να δει καλύτερα γιατρός την μήτρα.τώρα γενικά για τα μικρόβια δεν ξέρω,απλά γνωρίζω κ από άλλες κοπέλες ότι όταν έχει θέμα με κάποιο μικρόβιο ο ένας σύντροφος συνήθως παίρνει αγωγή κ ο άλλος,κ μετά ξανά κάνεις εξετάσεις να δεις αν καθάρισε.

σαλπιγγογραφια έχεις κάνει?γιατί εκεί αν υπάρχει κάτι βοηθάει στο να ξεβουλωσουν...αν είναι βουλωμενες .


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Kiki_kido είπε:

Βρε μήπως είναι το εντερο σου... δεν ξέρω αλλά αν συνδεεται μήπως είναι αυτό? Να ρωταγες σε κανένα άλλο θέμα που παρακολουθουν περισσότερα κορίτσια αντί για νέο θέμα? Γιατί εγώ δεν ειχα βρει ευκολα να λένε για θέματα σαλπιγγων όταν έψαχνα πληροφορίες για τη σαλπιγγογραφια μου. Εξαλλου αν είναι και οι δύο προβληματικες η βουλωμενες (ακραιο) τοτε η προσπάθεια εχει νοημα μέσω εξωσωματικής μόνο, γιατί αλλιώς δεν συναντιουνται ποτέ ωαριο με σπερματοζωαριο! Αρα μήπως να ρωτήσεις στα εκεί καφε? Καλημέρα κιόλας!

Άμα είναι βουλωμενες με την σαλπιγογραφια ξεβουλωνουν νομίζω δεν πας έτσι κατευθείαν στην εξωσωματική. Για Τι μπορεί να ξεβουλωσουν άρα πιο το νόημα. 

@*ζουζουνα*!!! σ ευχαριστώ για την απάντηση κούκλα πως είσαι εσύ? 

Έχω κάνει γαστροσκοπηση αλλά όχι κωλονοσκοπηση. Ξέρω εμοτι έχω ευερεσθητο κ σπαστικη κολιτιδα καθώς το έχει η μαμά μ Κ η αδερφή μ Κ βασικά μου έκανε κ διάγνωση κ ο γιατρός. Εμένα έχει πρόσθια κάμψη η μήτρα .Τεσπα λέω να κάνω υπομονή κ άμα δεν μείνω σε 3 μήνες θα πάμε για σπερματοδιαγτμμα πρώτα να δούμε για μικρόβια κτλ ... 


LolXp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Flo flo είπε:

Άμα είναι βουλωμενες με την σαλπιγογραφια ξεβουλωνουν νομίζω δεν πας έτσι κατευθείαν στην εξωσωματική. Για Τι μπορεί να ξεβουλωσουν άρα πιο το νόημα. 

@*ζουζουνα*!!! σ ευχαριστώ για την απάντηση κούκλα πως είσαι εσύ? 

Έχω κάνει γαστροσκοπηση αλλά όχι κωλονοσκοπηση. Ξέρω εμοτι έχω ευερεσθητο κ σπαστικη κολιτιδα καθώς το έχει η μαμά μ Κ η αδερφή μ Κ βασικά μου έκανε κ διάγνωση κ ο γιατρός. Εμένα έχει πρόσθια κάμψη η μήτρα .Τεσπα λέω να κάνω υπομονή κ άμα δεν μείνω σε 3 μήνες θα πάμε για σπερματοδιαγτμμα πρώτα να δούμε για μικρόβια κτλ ... 

Ναι εννοείται αυτό.  Απλα δεν ειναι σιγουρο οτι παντα ξεβουλωνουν γιατί το υγρό μπορει να παρασυρει μόνο τη βλενη η μικρα σκουπιδακια να το πω έτσι. Αν έχουν συμφυσεις οι σαλπιγγες και εχουν κλεισει με ιστο δεν μπορει να ανοιξουν ευκολα απο το υγρο, γιατι ειχε γίνει ζημια πχ από ενδομητριωση, κυστες, υδροσαλπιγγες, η αλλους λόγους και χειρουργουνται ειτε αφαιρουνται. Λεμε τωρα στην χειροτερη περιπτωση!Γι αυτό πριν από εξωσωματικη είναι απαραιτητη προϋπόθεση η σαλπιγογραφια για να δείξει πιθανόν τέτοια προβλήματα διαβατοτητας.

Αυτά είναι σπανια αλλα τα κουβεντιασα με 2 γιατρους έτσι πληροφοριακα. Δεν θα έχεις εσύ κάτι, μην σε τρομάζουν όλα αυτα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Flo flo είπε:

Άμα είναι βουλωμενες με την σαλπιγογραφια ξεβουλωνουν νομίζω δεν πας έτσι κατευθείαν στην εξωσωματική. Για Τι μπορεί να ξεβουλωσουν άρα πιο το νόημα. 

@*ζουζουνα*!!! σ ευχαριστώ για την απάντηση κούκλα πως είσαι εσύ? 

Έχω κάνει γαστροσκοπηση αλλά όχι κωλονοσκοπηση. Ξέρω εμοτι έχω ευερεσθητο κ σπαστικη κολιτιδα καθώς το έχει η μαμά μ Κ η αδερφή μ Κ βασικά μου έκανε κ διάγνωση κ ο γιατρός. Εμένα έχει πρόσθια κάμψη η μήτρα .Τεσπα λέω να κάνω υπομονή κ άμα δεν μείνω σε 3 μήνες θα πάμε για σπερματοδιαγτμμα πρώτα να δούμε για μικρόβια κτλ ... 

Δυστυχως δεν ειναι τοσο ευκολα τα πραγματα. 

Μακαρι να ξεβουλωναν οι σαλπιγγες με την σαλπιγγογραφια. Δεν γινεται παντα αυτο. Αλλα σε πολυ λιγες περιπτωσεις που δεν εχουν καποιο ορατο προβλημα. Αλλωστε η εξωσωματικη γι αυτον τον λογο εφευρεθηκε. Για γυναικες με βουλωμενες σαλπιγγες. Πολλες φορες ουτε με χειρουργειο δεν μπορουν να τις ανοιξουν, πόσο μαλλον με μια απλη σαλπιγγογραφια. 

Οπως σου ειπαν κ τα κοριτσια παραπανω πιθανοτατα να μην εχεις τιποτα. 

Ομως δεν ειναι ευκολο χωρις εξειδικευμενες εξετασεις να βρει κανεις τι μπορει να προκαλει εναν πυελικο πονο. 

 

  • Μου αρέσει 1

k0oZp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , nini84 είπε:

Δυστυχως δεν ειναι τοσο ευκολα τα πραγματα. 

Μακαρι να ξεβουλωναν οι σαλπιγγες με την σαλπιγγογραφια. Δεν γινεται παντα αυτο. Αλλα σε πολυ λιγες περιπτωσεις που δεν εχουν καποιο ορατο προβλημα. Αλλωστε η εξωσωματικη γι αυτον τον λογο εφευρεθηκε. Για γυναικες με βουλωμενες σαλπιγγες. Πολλες φορες ουτε με χειρουργειο δεν μπορουν να τις ανοιξουν, πόσο μαλλον με μια απλη σαλπιγγογραφια. 

Οπως σου ειπαν κ τα κοριτσια παραπανω πιθανοτατα να μην εχεις τιποτα. 

Ομως δεν ειναι ευκολο χωρις εξειδικευμενες εξετασεις να βρει κανεις τι μπορει να προκαλει εναν πυελικο πονο. 

 

Σ ευχαριστώ που απάντησες. Θα δω τι θα κάνω άμα δεν μείνω σε καποιο χρονικο διαστημα θα πράξω αναλόγως. 

Και πάλι  σ ευχαριστώ 


LolXp3.png

Link to comment
Share on other sites

εγω δ ξερω κτ παραπανω απο αυτα που σου εχουν ηδη πει

απλα αν δ ελεγχεται κ ο συντροφος για το μικροβιο να παρει αγωγη,τζαμπα χρονο χανεις.το ξεφορτωνεσαι εσυ κ το ξανακολλας μετα

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/11/2018 at 12:13 ΜΜ, Flo flo είπε:

Άμα είναι βουλωμενες με την σαλπιγογραφια ξεβουλωνουν νομίζω δεν πας έτσι κατευθείαν στην εξωσωματική. Για Τι μπορεί να ξεβουλωσουν άρα πιο το νόημα. 

@*ζουζουνα*!!! σ ευχαριστώ για την απάντηση κούκλα πως είσαι εσύ? 

Έχω κάνει γαστροσκοπηση αλλά όχι κωλονοσκοπηση. Ξέρω εμοτι έχω ευερεσθητο κ σπαστικη κολιτιδα καθώς  έχει η μαμά μ Κ η αδερφή μ Κ βασικά μου έκανε κ διάγνωση κ ο γιατρός. Εμένα έχει πρόσθια κάμψη η μήτρα .Τεσπα λέω να κάνω υπομονή κ άμα δεν μείνω σε 3 μήνες θα πάμε για σπερματοδιαγτμμα πρώτα να δούμε για μικρόβια κτλ ... 

Καλά κ εγώ μια χαρά είμαι,απλά βοηθάει γιατί μου είχαν πει εμένα ότι μόνο κ μόνο από την περίοδο με τα χρόνια μπορεί να βουλωσουν από τυχόν αίμα να μείνει...τώρα δεν ξέρω στις συμφυσεις αν υπάρχουν εκεί κάνεις αλλά πράγματα νομίζω και εννοείται αν έχετε κλείσει χρόνο ελεύθερων επαφών χρειάζεται...


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θέλω να σας εξομολογηθώ κάτι που ούτε εγώ δεν το πιστεύω. Έχω κάνει δύο κυησεις και μια γέννα, νερά από προσπάθεια 5 ετών για δεύτερο παιδάκι είπα να κάνω έναν έλεγχο και έκανα και σαλπιγγογραφια όπου βρέθηκα με 2 υδροσαλπθ ΓΕΣ, όπου η γιατρός προσπάθησε και μου ξεβουλωσε την μια, όμως δεν είναι και τελείως ανοικτη. Αν δεν μείνω έγκυος μέχρι τον Φλεβάρη θα πάω για λαμπαροσκοπηση και μετά αν τα πράγματα δεν είναι καλά για εξωσωματικη. Έχετε ακούσει κάτι παρόμοιο γιατί εγώ όχι και πάω να τρελαθώ. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...