Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Σάλπιγγες


Recommended Posts

πρίν από 20 λεπτά , anastasiahwm είπε:

Καλησπέρα, θέλω να σας εξομολογηθώ κάτι που ούτε εγώ δεν το πιστεύω. Έχω κάνει δύο κυησεις και μια γέννα, νερά από προσπάθεια 5 ετών για δεύτερο παιδάκι είπα να κάνω έναν έλεγχο και έκανα και σαλπιγγογραφια όπου βρέθηκα με 2 υδροσαλπθ ΓΕΣ, όπου η γιατρός προσπάθησε και μου ξεβουλωσε την μια, όμως δεν είναι και τελείως ανοικτη. Αν δεν μείνω έγκυος μέχρι τον Φλεβάρη θα πάω για λαμπαροσκοπηση και μετά αν τα πράγματα δεν είναι καλά για εξωσωματικη. Έχετε ακούσει κάτι παρόμοιο γιατί εγώ όχι και πάω να τρελαθώ. 

Καλησπερα. Λογικο να στεναχωριεσαι. 

Με τον γιατρο σου μιλησες για το συγκεκριμενο θεμα? Τι εξηγηση σου εδωσε? 


k0oZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

5 ώρες πρίν, anastasiahwm είπε:

Καλησπέρα, πάρε και μια δεύτερη γνώμη για το αποτέλεσμα της σαλπιγγογραφιας πριν από οτιδήποτε. Αν είναι τελείως κατεστραμμένες οι σαλπιγγες, ναι είναι μονόδρομος η εξωσωματικη. Αφού σου έδωσε όμως περιθώριο για 3 μήνες και θα μπορέσεις να κανεις κ λαπαροσκόπηση μετα εγώ θα το πάλευα. Καλή επιτυχία!

Link to comment
Share on other sites

Οι φλεγμονές στα γεννητικά όργανα είναι σύνηθες φαινόμενο και δεν έχει σχέση αν είχες φυσιολογική κύηση,μπορεί να εμφανιστούν ανα πάσα στιγμή και καμιά φορά να πλήξουν και τις σάλπιγγες! Προφανώς και υπάρχει θέμα αφού πέντε χρόνια προσπαθείτε ανεπιτυχώς και εγώ στη θέση σου θα χαιρόμουν που βρήκα τι φταίει και τι πρέπει να κάνω για να λυθεί το πρόβλημα! Πάρε και μια δεύτερη γνώμη βεβαια αλλά αν όντως είναι υδροσαλπιγγες πήγαινε βγαλτες γιατί ακόμα και φυσιολογικά να πιάσεις μπορεί να σου δημιουργήσουν πρόβλημα στην κύηση! 


 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια, Δυστυχως το θεμα με τις σαλπιγγες το εχω ψαξει παρα πολυ σαν παθούσα....απο αυτα που εμαθα ειναι οτι η σαλπιγγιτιδα μπορει να ειναι τελειως ασυμπτωματικη, οπως στην περιπτωση μου.Δεν φανηκε ποτε τιποτε ανησυχητικο, δεν ενιωθα πονους κτλ. Ο υπερηχος πεντακαθαρος.... η σαλπιγγα φαινεται στον υπερηχο οταν εχει γινει σαν λουκανικο απο τη διογκωση και τοτε μαλλον προκειται για υδροσαλπιγγα! Στην δικη μου περιπτωση δεν ηταν υδροσαλπιγγα οποτε ο υπερηχος δεν εδειχνε τιποτα. Επισης δεν καταλαβα ποτε απο που δημιουργήθηκε δεν εκανα ποτε εγχειρηση, δεν βγηκα ποτε θετικη σε  μικροβιο πχ χλαμυδια.

Η σαλπιγγογραφια οπως ειπαν τα κοριτσια βοηθαει σε ηπιες μορφες του προβληματος!! Μακαρι μια κλειστη σαλπιγγα να ανοιγε ετσι!

Η λαπαροσκοπηση βοηθαει γιατι ο γιατρος εκεινη την ωρα μπορει να κρινει αν το θεμα επιδέχεται επιδιορθωση και ποια είναι αυτή πχ πολλοι πιστευουν πως η υδροσαλπιγγα ειναι καλυτερα να αφαιρειται γιατι δημιουγει τοξικο περιβαλλον στην μητρα!! Οπως καταλαβαινεται το θεμα ειναι καπως περιπλοκο! Ελπιζω να σας βοηθησα λιγο οτι θελετε με ρωτατε!

 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Maroula12 είπε:

Καλησπερα κοριτσια, Δυστυχως το θεμα με τις σαλπιγγες το εχω ψαξει παρα πολυ σαν παθούσα....απο αυτα που εμαθα ειναι οτι η σαλπιγγιτιδα μπορει να ειναι τελειως ασυμπτωματικη, οπως στην περιπτωση μου.Δεν φανηκε ποτε τιποτε ανησυχητικο, δεν ενιωθα πονους κτλ. Ο υπερηχος πεντακαθαρος.... η σαλπιγγα φαινεται στον υπερηχο οταν εχει γινει σαν λουκανικο απο τη διογκωση και τοτε μαλλον προκειται για υδροσαλπιγγα! Στην δικη μου περιπτωση δεν ηταν υδροσαλπιγγα οποτε ο υπερηχος δεν εδειχνε τιποτα. Επισης δεν καταλαβα ποτε απο που δημιουργήθηκε δεν εκανα ποτε εγχειρηση, δεν βγηκα ποτε θετικη σε  μικροβιο πχ χλαμυδια.

Η σαλπιγγογραφια οπως ειπαν τα κοριτσια βοηθαει σε ηπιες μορφες του προβληματος!! Μακαρι μια κλειστη σαλπιγγα να ανοιγε ετσι!

Η λαπαροσκοπηση βοηθαει γιατι ο γιατρος εκεινη την ωρα μπορει να κρινει αν το θεμα επιδέχεται επιδιορθωση και ποια είναι αυτή πχ πολλοι πιστευουν πως η υδροσαλπιγγα ειναι καλυτερα να αφαιρειται γιατι δημιουγει τοξικο περιβαλλον στην μητρα!! Οπως καταλαβαινεται το θεμα ειναι καπως περιπλοκο! Ελπιζω να σας βοηθησα λιγο οτι θελετε με ρωτατε!

 

Ευχαριστούμε πολύ για τις πληροφορίες ενδιαφέρων. Άρα οι υδροσαλπιγγες ξεχωρίζουν από τον υπέρηχοπάντα έτσι άρα άμα δεν δείχνει κάτι ο υπέρηχος να μην φοβόμαστε. Τώρα για την σαλπιγγιτιδα εσύ είπες ότι έχεις κ στις 2 σάλπιγγες κ τι έκανες στις ξεβουλωσαν ? 

Δεν είχες θέματα πότε ξέρω τω με την επαφή η με τον ενδοκολπικο υπέρηχο? 

Εγώ υποψιάζομαι ότι έχω γτ έχω κ ένα μικρόβιο τον εντεροκκοκο που τον κουβαλάω κ δεν λέει να φύγει. 

Επίσης έχω ακούσει ότι άμα κάνεις σαλπιγογραφια υπάρχει πιθανότητα άμα δεν έχεις σαλπιγγιτιδα να αποκτήσεις. 

Τώρα εσύ κορίτσι ποιες είναι οι κινήσεις σου κ πως προχώρησε με τις σάλπιγγες?

9 ώρες πρίν, Maroula12 είπε:

Καλησπερα κοριτσια, Δυστυχως το θεμα με τις σαλπιγγες το εχω ψαξει παρα πολυ σαν παθούσα....απο αυτα που εμαθα ειναι οτι η σαλπιγγιτιδα μπορει να ειναι τελειως ασυμπτωματικη, οπως στην περιπτωση μου.Δεν φανηκε ποτε τιποτε ανησυχητικο, δεν ενιωθα πονους κτλ. Ο υπερηχος πεντακαθαρος.... η σαλπιγγα φαινεται στον υπερηχο οταν εχει γινει σαν λουκανικο απο τη διογκωση και τοτε μαλλον προκειται για υδροσαλπιγγα! Στην δικη μου περιπτωση δεν ηταν υδροσαλπιγγα οποτε ο υπερηχος δεν εδειχνε τιποτα. Επισης δεν καταλαβα ποτε απο που δημιουργήθηκε δεν εκανα ποτε εγχειρηση, δεν βγηκα ποτε θετικη σε  μικροβιο πχ χλαμυδια.

Η σαλπιγγογραφια οπως ειπαν τα κοριτσια βοηθαει σε ηπιες μορφες του προβληματος!! Μακαρι μια κλειστη σαλπιγγα να ανοιγε ετσι!

Η λαπαροσκοπηση βοηθαει γιατι ο γιατρος εκεινη την ωρα μπορει να κρινει αν το θεμα επιδέχεται επιδιορθωση και ποια είναι αυτή πχ πολλοι πιστευουν πως η υδροσαλπιγγα ειναι καλυτερα να αφαιρειται γιατι δημιουγει τοξικο περιβαλλον στην μητρα!! Οπως καταλαβαινεται το θεμα ειναι καπως περιπλοκο! Ελπιζω να σας βοηθησα λιγο οτι θελετε με ρωτατε!

 

Ευχαριστούμε πολύ για τις πληροφορίες ενδιαφέρων. Άρα οι υδροσαλπιγγες ξεχωρίζουν από τον υπέρηχοπάντα έτσι άρα άμα δεν δείχνει κάτι ο υπέρηχος να μην φοβόμαστε. Τώρα για την σαλπιγγιτιδα εσύ είπες ότι έχεις κ στις 2 σάλπιγγες κ τι έκανες στις ξεβουλωσαν ? 

Δεν είχες θέματα πότε ξέρω τω με την επαφή η με τον ενδοκολπικο υπέρηχο? 

Εγώ υποψιάζομαι ότι έχω γτ έχω κ ένα μικρόβιο τον εντεροκκοκο που τον κουβαλάω κ δεν λέει να φύγει. 

Επίσης έχω ακούσει ότι άμα κάνεις σαλπιγογραφια υπάρχει πιθανότητα άμα δεν έχεις σαλπιγγιτιδα να αποκτήσεις. 

Τώρα εσύ κορίτσι ποιες είναι οι κινήσεις σου κ πως προχώρησε με τις σάλπιγγες?

@Rafaelatarzan εσύ είχες υδροσαλπιγγα ? Και αν ναι μπορείς να μας πει την ιστορία με την σάλπιγγα δεν την θυμάμαι κορίτσι 

@Kiki_kido εσύ ποτέ θα κάνεις την εξέταση?


LolXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εννοω οτι απο τον υπερηχο μπορεις να καταλαβεις μονο αν η σαλπιγγα ειναι αρκετα διογκωμενη ωστε να μπορει να φανει, ουσιαστικα η υδροσαλπιγγα για να το καταλαβεις πιο απλα ειναι οταν η σαλπιγγα λογω της φλεγμονης μαζευει υγρο με αποτελεσμα να διογκωνεται. Η πιο κατατοπιστικη εξεταση ειναι η σαλπιγγογραφια αλλα καλο θα ηταν να σε παραπεμψει ο γιατρος σε αυτην..και κατα συνεπεια η λαπαροσκοπηση ωστε να διορθωσεις τυχον προβληματα.

Εγω εκανα λαπαροσκοπηση για να δουμε το μεγεθος της ζημιας, ευτυχως δεν ηταν υδροσαλπιγγα ειχα συμφυσεις,  δηλαδη ιστο γυρω απο αυτην ο οποιος θεωρητικά καθαριστηκε! Αυτο με το μικροβιο που λες δεν το εχω ακουσει δεν μου το ειπε ουτε ο ακτινολογος ουτε ο γυναικολογος, οποτε δεν μπορω να σου πω κατι με σιγουριά. Σιγουρα ο γιατρος σου μπορει να σε βοηθήσει καλυτερα! Προσπαθεις για παιδακι? Η απλα υποψιαζεσαι οτι εχεις κατι?

 

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Maroula12 είπε:

Εννοω οτι απο τον υπερηχο μπορεις να καταλαβεις μονο αν η σαλπιγγα ειναι αρκετα διογκωμενη ωστε να μπορει να φανει, ουσιαστικα η υδροσαλπιγγα για να το καταλαβεις πιο απλα ειναι οταν η σαλπιγγα λογω της φλεγμονης μαζευει υγρο με αποτελεσμα να διογκωνεται. Η πιο κατατοπιστικη εξεταση ειναι η σαλπιγγογραφια αλλα καλο θα ηταν να σε παραπεμψει ο γιατρος σε αυτην..και κατα συνεπεια η λαπαροσκοπηση ωστε να διορθωσεις τυχον προβληματα.

Εγω εκανα λαπαροσκοπηση για να δουμε το μεγεθος της ζημιας, ευτυχως δεν ηταν υδροσαλπιγγα ειχα συμφυσεις,  δηλαδη ιστο γυρω απο αυτην ο οποιος θεωρητικά καθαριστηκε! Αυτο με το μικροβιο που λες δεν το εχω ακουσει δεν μου το ειπε ουτε ο ακτινολογος ουτε ο γυναικολογος, οποτε δεν μπορω να σου πω κατι με σιγουριά. Σιγουρα ο γιατρος σου μπορει να σε βοηθήσει καλυτερα! Προσπαθεις για παιδακι? Η απλα υποψιαζεσαι οτι εχεις κατι?

 

 

Κορίτσι σε χιλιοευχαριστω για τις απαντήσεις. Άρα είχες σαλπιγγιτιδα κ συμφησεις έτσι?Και τώρα κάνεις κ εσύ προσπάθειες?

Εγώ κάνω προσπάθειες αλλά 2 μήνες προσπαθώ μόνο. Είχα μια ταλαιπωρία με Κύστες οι οποίες έφυγαν κ τώρα ξαναμπήκα στην προσπάθεια. Εγώ υποψιάζομαι διαφορά από σαλπιγγιτιδα κ ενδομητρίωση αλλά κλείνω πιο πολύ σε σαλπιγγιτιδα λογο μικροβειου τι να πω δεν ξέρω. Ο γιατρός με εξέτασε μια φορά με το χέρι του με πίεσε ενδοκολπικα κ με το χέρι έξω πίεζε τις σάλπιγγες κ δεν πονούσα είχα πια ανεπαίσθητη ενόχληση, μου είπε άμα είχες σαλπιγγιτιδα θα τιναζοσουν. Άμα δεν μείνω σε 2 μήνες επόμενη κίνηση είναι σπερματοδιαγτμμα για να δούμε εάν έχει κ το μικρόβιο ο σύζυγός κ μάλλον θα δω κ δεύτερο γιατρό για μια δεύτερη γνώμη....


LolXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζεται να αγχωνεσαι απο τωρα.. Μπορει ο πονος να ηταν απο την κυστη που ειχες! Κανε τις προσπαθειες σου ηρεμα και οσο μπορεις χωρις αγχος! Εχεις χρονο να προσπαθησεις.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Flo flo είπε:

Ευχαριστούμε πολύ για τις πληροφορίες ενδιαφέρων. Άρα οι υδροσαλπιγγες ξεχωρίζουν από τον υπέρηχοπάντα έτσι άρα άμα δεν δείχνει κάτι ο υπέρηχος να μην φοβόμαστε. Τώρα για την σαλπιγγιτιδα εσύ είπες ότι έχεις κ στις 2 σάλπιγγες κ τι έκανες στις ξεβουλωσαν ? 

Δεν είχες θέματα πότε ξέρω τω με την επαφή η με τον ενδοκολπικο υπέρηχο? 

Εγώ υποψιάζομαι ότι έχω γτ έχω κ ένα μικρόβιο τον εντεροκκοκο που τον κουβαλάω κ δεν λέει να φύγει. 

Επίσης έχω ακούσει ότι άμα κάνεις σαλπιγογραφια υπάρχει πιθανότητα άμα δεν έχεις σαλπιγγιτιδα να αποκτήσεις. 

Τώρα εσύ κορίτσι ποιες είναι οι κινήσεις σου κ πως προχώρησε με τις σάλπιγγες?

Ευχαριστούμε πολύ για τις πληροφορίες ενδιαφέρων. Άρα οι υδροσαλπιγγες ξεχωρίζουν από τον υπέρηχοπάντα έτσι άρα άμα δεν δείχνει κάτι ο υπέρηχος να μην φοβόμαστε. Τώρα για την σαλπιγγιτιδα εσύ είπες ότι έχεις κ στις 2 σάλπιγγες κ τι έκανες στις ξεβουλωσαν ? 

Δεν είχες θέματα πότε ξέρω τω με την επαφή η με τον ενδοκολπικο υπέρηχο? 

Εγώ υποψιάζομαι ότι έχω γτ έχω κ ένα μικρόβιο τον εντεροκκοκο που τον κουβαλάω κ δεν λέει να φύγει. 

Επίσης έχω ακούσει ότι άμα κάνεις σαλπιγογραφια υπάρχει πιθανότητα άμα δεν έχεις σαλπιγγιτιδα να αποκτήσεις. 

Τώρα εσύ κορίτσι ποιες είναι οι κινήσεις σου κ πως προχώρησε με τις σάλπιγγες?

@Rafaelatarzan εσύ είχες υδροσαλπιγγα ? Και αν ναι μπορείς να μας πει την ιστορία με την σάλπιγγα δεν την θυμάμαι κορίτσι 

@Kiki_kido εσύ ποτέ θα κάνεις την εξέταση?

Καλημέρα @Flo flo μ .πως είσαι????εγω δεν είχα υδροσαλπιγγες.την σαλπιγγα μ την εχασα απο εξωμητριο κυηση πριν 8 χρονια κ την ωοθηκη μ επίσης.μετα απο 2 χρονια αφού δεν επιανα παιδι εκανα λαμπαροσκοπηση για την αλλη σαλπιγγα.ειχα συμφησεις τις οποίες τις έφτιαξα.μετα έπιασα παιδι από τον δεύτερο μήνα αλλα παλληνδρομη.μετα απο 5 μήνες ξανακανω αλλα βιοχημικη  ηταν.παω κανω σαλπιγγογραφια ολα οκ μ λεει ο ντοκ.περνανε ετσι αλλα 2 χρονια αλλα τιποτα .ξανακανω σαλπιγγογραφια βουλωμενη η μισή.ανοιξε μ λέει ο ντοκ.ξανακανω προσπάθεια παλι μετα απο 3 μηνες παλι βιοχημικη.μετα απο 2 μηνες ξανακανω παλι βιοχημικη.αποφασιζω να αλλάξω γιατρο κ κεντρο για την σαλπιγγογραφια.ξανακανω κ ήταν πλήρως φραγμενη παλι κ με συμφησεις.αποφασιζω να μην κάνω λαμπαροσκοπηση ξανα κ την εχω αφήσει ετσι εδω κ 1 χρόνο.ξεκινησα εξωσωματικη χωρις να με νοιάζει τίποτα.μολις πιασω παιδι μετά θα την αφαιρέσω τελειως κ αυτή.αυτα ειναι τα νεα μ από τις σαλπιγγες ελπιζω να βοήθησα.παντως να ξέρετε ότι η σαλπιγγες βουλωνουν ευκολα .αυτη ειναι η εμπειρία η δικιά μ κ η γνώμη μ επίσης. ρωτήστε τον γιατρο ομως γιατι σας βουλωνουν .εμενα βουλωναν απο τις πολλές κυησεις που είχα. 5 στο σύνολο.αλλα μιλαω μονο για μενα για την δικιά μ περίπτωση κ μονο.αυτο δεν σημαίνει ότι γίνεται κ σε εσάς.σορρυ για το σεντόνι ελπιζω να βοήθησα καπως.

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Flo flo είπε:

Ευχαριστούμε πολύ για τις πληροφορίες ενδιαφέρων. Άρα οι υδροσαλπιγγες ξεχωρίζουν από τον υπέρηχοπάντα έτσι άρα άμα δεν δείχνει κάτι ο υπέρηχος να μην φοβόμαστε. Τώρα για την σαλπιγγιτιδα εσύ είπες ότι έχεις κ στις 2 σάλπιγγες κ τι έκανες στις ξεβουλωσαν ? 

Δεν είχες θέματα πότε ξέρω τω με την επαφή η με τον ενδοκολπικο υπέρηχο? 

Εγώ υποψιάζομαι ότι έχω γτ έχω κ ένα μικρόβιο τον εντεροκκοκο που τον κουβαλάω κ δεν λέει να φύγει. 

Επίσης έχω ακούσει ότι άμα κάνεις σαλπιγογραφια υπάρχει πιθανότητα άμα δεν έχεις σαλπιγγιτιδα να αποκτήσεις. 

Τώρα εσύ κορίτσι ποιες είναι οι κινήσεις σου κ πως προχώρησε με τις σάλπιγγες?

Ευχαριστούμε πολύ για τις πληροφορίες ενδιαφέρων. Άρα οι υδροσαλπιγγες ξεχωρίζουν από τον υπέρηχοπάντα έτσι άρα άμα δεν δείχνει κάτι ο υπέρηχος να μην φοβόμαστε. Τώρα για την σαλπιγγιτιδα εσύ είπες ότι έχεις κ στις 2 σάλπιγγες κ τι έκανες στις ξεβουλωσαν ? 

Δεν είχες θέματα πότε ξέρω τω με την επαφή η με τον ενδοκολπικο υπέρηχο? 

Εγώ υποψιάζομαι ότι έχω γτ έχω κ ένα μικρόβιο τον εντεροκκοκο που τον κουβαλάω κ δεν λέει να φύγει. 

Επίσης έχω ακούσει ότι άμα κάνεις σαλπιγογραφια υπάρχει πιθανότητα άμα δεν έχεις σαλπιγγιτιδα να αποκτήσεις. 

Τώρα εσύ κορίτσι ποιες είναι οι κινήσεις σου κ πως προχώρησε με τις σάλπιγγες?

@Rafaelatarzan εσύ είχες υδροσαλπιγγα ? Και αν ναι μπορείς να μας πει την ιστορία με την σάλπιγγα δεν την θυμάμαι κορίτσι 

@Kiki_kido εσύ ποτέ θα κάνεις την εξέταση?

Περιμένω να αδιαθετησω και μετά αν είναι όλα καλά θα πάω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, Rafaelatarzan είπε:

Καλημέρα @Flo flo μ .πως είσαι????εγω δεν είχα υδροσαλπιγγες.την σαλπιγγα μ την εχασα απο εξωμητριο κυηση πριν 8 χρονια κ την ωοθηκη μ επίσης.μετα απο 2 χρονια αφού δεν επιανα παιδι εκανα λαμπαροσκοπηση για την αλλη σαλπιγγα.ειχα συμφησεις τις οποίες τις έφτιαξα.μετα έπιασα παιδι από τον δεύτερο μήνα αλλα παλληνδρομη.μετα απο 5 μήνες ξανακανω αλλα βιοχημικη  ηταν.παω κανω σαλπιγγογραφια ολα οκ μ λεει ο ντοκ.περνανε ετσι αλλα 2 χρονια αλλα τιποτα .ξανακανω σαλπιγγογραφια βουλωμενη η μισή.ανοιξε μ λέει ο ντοκ.ξανακανω προσπάθεια παλι μετα απο 3 μηνες παλι βιοχημικη.μετα απο 2 μηνες ξανακανω παλι βιοχημικη.αποφασιζω να αλλάξω γιατρο κ κεντρο για την σαλπιγγογραφια.ξανακανω κ ήταν πλήρως φραγμενη παλι κ με συμφησεις.αποφασιζω να μην κάνω λαμπαροσκοπηση ξανα κ την εχω αφήσει ετσι εδω κ 1 χρόνο.ξεκινησα εξωσωματικη χωρις να με νοιάζει τίποτα.μολις πιασω παιδι μετά θα την αφαιρέσω τελειως κ αυτή.αυτα ειναι τα νεα μ από τις σαλπιγγες ελπιζω να βοήθησα.παντως να ξέρετε ότι η σαλπιγγες βουλωνουν ευκολα .αυτη ειναι η εμπειρία η δικιά μ κ η γνώμη μ επίσης. ρωτήστε τον γιατρο ομως γιατι σας βουλωνουν .εμενα βουλωναν απο τις πολλές κυησεις που είχα. 5 στο σύνολο.αλλα μιλαω μονο για μενα για την δικιά μ περίπτωση κ μονο.αυτο δεν σημαίνει ότι γίνεται κ σε εσάς.σορρυ για το σεντόνι ελπιζω να βοήθησα καπως.

Ευχαριστώ για την απάντηση κορίτσι. Άρα εσύ έπιανες κ με μισή βουλωμενη σάλπιγγα. Να ρωτήσω όταν λέμε βουλωμενη σάλπιγγα εννοούμε κ σαλπιγγιτιδα ?Η δεν έχουν σχέση αυτά τα 2.

Κ για Τι είχες τόσες βιοχημικές κ παλινδρομες μήπως έφταιγε ξέρω γω κάτι άλλο ?το έψαξες για θρομβωφιλιας κτλ ...

Πάντως κ με συμφησεις πάλι έπιανες...Γενικά έπιανες κατευθείαν 

Δεν είχες κάποια συμπτώματα εσύ όπως πχ πόνο στην επαφή η κάποιο μικρόβιο κάτι..

3 ώρες πρίν, Kiki_kido είπε:

Περιμένω να αδιαθετησω και μετά αν είναι όλα καλά θα πάω!

Ελπίζω να μην αδιαθετησεις χιχι


LolXp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , Flo flo είπε:

Ευχαριστώ για την απάντηση κορίτσι. Άρα εσύ έπιανες κ με μισή βουλωμενη σάλπιγγα. Να ρωτήσω όταν λέμε βουλωμενη σάλπιγγα εννοούμε κ σαλπιγγιτιδα ?Η δεν έχουν σχέση αυτά τα 2.

Κ για Τι είχες τόσες βιοχημικές κ παλινδρομες μήπως έφταιγε ξέρω γω κάτι άλλο ?το έψαξες για θρομβωφιλιας κτλ ...

Πάντως κ με συμφησεις πάλι έπιανες...Γενικά έπιανες κατευθείαν 

Δεν είχες κάποια συμπτώματα εσύ όπως πχ πόνο στην επαφή η κάποιο μικρόβιο κάτι..

Ελπίζω να μην αδιαθετησεις χιχι

αγαπη δεν ξερω αν έχουν σχέση βουλωμενη κ σαλπιγγιτιδα .ναι επιανα κ με μισή βουλωμενη κ με όλη.τοσες βιοχημικες ειχα απο τις σαλπιγγες.δεν προχωραγε  το σπέρμα.το πρόβλημα μ ήταν οι σαλπιγγες κ μονο. ολες μας η εξετασεις είναι καλές κ από τους 2.εχουμε κανει τα πάντα τα πάντα όμως.κ ετσι κατέληξα εξωσωματικη.ειναι ο μόνος δρόμος για μενα πλέον.κ καλητερα να σ πω γιατί αρκετα ταλαιπωρήθηκα με αυτές. ααααα ξεχασα κ πονους με επαφή οχι δεν είχα κάτι παρολο που ταν βουλωμενες.

Επεξεργάστηκαν by Rafaelatarzan
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Flo flo είπε:

Ευχαριστώ για την απάντηση κορίτσι. Άρα εσύ έπιανες κ με μισή βουλωμενη σάλπιγγα. Να ρωτήσω όταν λέμε βουλωμενη σάλπιγγα εννοούμε κ σαλπιγγιτιδα ?Η δεν έχουν σχέση αυτά τα 2.

Κ για Τι είχες τόσες βιοχημικές κ παλινδρομες μήπως έφταιγε ξέρω γω κάτι άλλο ?το έψαξες για θρομβωφιλιας κτλ ...

Πάντως κ με συμφησεις πάλι έπιανες...Γενικά έπιανες κατευθείαν 

Δεν είχες κάποια συμπτώματα εσύ όπως πχ πόνο στην επαφή η κάποιο μικρόβιο κάτι..

Ελπίζω να μην αδιαθετησεις χιχι

Κι εγώ!!!! Ξέρω πολλές που έμειναν πριν την εξέταση αλλά ακόμα πιο πολλές που έμειναν μετά χιχι. Εγώ προληπτικά την κάνω πάντως δεν έχω κάτι να με υποψιάζει ότι κάτι πάει λάθος. Ούτε εγκυμοσύνη είχα ποτέ, ούτε εγχείρηση έχω κάνει, ούτε πόνους νιώθω σε επαφή η περίοδο. Απλά τα έχουμε ψάξει όλα και αυτό είναι το επόμενο βήμα του ελέγχου. Ούτε εσυ θα έχεις τίποτα. Τζάμπα ανησυχείς! Καντην να στην τελική να σου φυγει η αγωνία!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και εμενα οι σαλπιγγες μου ειναι φραγμενες οπου διαπιστωθηκε μετα απο λαπαροσκόπηση.Βουλωσαν απο το μικροβιο χλαμυδια οπου διαπιστώθηκε μετα απο εξεταση τπυ συζηγου μου.

Link to comment
Share on other sites

On 20/11/2018 at 4:24 ΜΜ, nini84 είπε:

Καλησπερα. Λογικο να στεναχωριεσαι. 

Με τον γιατρο σου μιλησες για το συγκεκριμενο θεμα? Τι εξηγηση σου εδωσε? 

Καλησπέρα ο γιατρός μου δεν μπορεί να καταλάβει πως προέκυψε μου είπε απλά να περιμένω. Ήδη έχω κλησει ραντεβού σε έναν γιατρό για Μια δεύτερη γνώμη. Δεν μπορώ να καταλάβω όμως πως μπορεί να προέκυψε αυτό το πρόβλημα χωρίς καμία ενοχλήσω. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...