Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 59 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Αχ τι τέλεια νέα!!!! Μπράβο κορίτσι μου❤️

      Την ανέβασα,αυτό είναι από την Τετάρτη,δλδ μια εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Εσενα είναι πιο έντονο? Μπορείς να το ανεβάσεις?

      Γιατί δε τη βλέπω??? Πάω στο προφίλ σου αλλά που είναι???? Γιατί το έχουν τόσο δύσκολο με τις φωτογραφίες?

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , winspert είπε:

Στην προηγούμενη προσπάθεια που ξαναεβαζα βασκλορ κάθε 2η με 3η μερα οταν πήγαινα για τσισακια εβγαινε απο μεσα μου ενα τεραστιο πραγμα που ηταν μαζεμενη κρεμα σε πιο πηχτη υφη. Αυτη τη φορα σπανια στο σκουπισμα θα βγουν κατι ελαχιστα υπολείμματα απο την κρεμα. Ισως ο οργανισμος να απορροφα οση χρειαζεται. Ο γιατρος μου, μου ειχε πει οτι δεν ειναι κατι ανησυχητικό. Παρ ολα αυτα ρωτα κ τον δικο σου. Κ για να σε ρωτησω κ σενα κατι κ τη @Rafaelatarzan, το μαρκουτσι, ποσο μεσα το βαζετε; Εγω το βαζω μεχρι να βρω αντισταση... Περίπου μπαινουν τα 3/4 απο αυτο... Ακου τωρα τι ρωταω... Απλα το ειχα απορια... 

και εγω 3/4 το βαζω

  • Μου αρέσει 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Κοριιιιιιτσιαααα.. κάτι που ξέχασα να σας πω! Ρώτησα το γυναικολόγο για τις επαφές με τον άντρα μου και μου είπε καλύτερα όχι μέχρι να πάω για τον πρώτο υπέρηχο την άλλη βδομάδα! Μόνο που εμείς χθες κάναμε τα δικά μας γιατί δεν το ξέραμε... Αλλά μέχρι να πάω να με δει δεν ξανακάνουμε τίποτα! Εσάς τι σας έχουν πει οι γιατροί για τις επαφές?


nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Mamacita Alina είπε:

Κοριτσάκια τι κάνετε; Δε σας έχω διαβάσει ακόμη αλλά έχω μια απορία που με ανησυχεί αρκετά και είπα να σας ρωτήσω ειδικά τα κορίτσια που βάζουν κολπικά τα ουτροτζεσταν εάν βάζει κάποια γιατί δε θυμάμαι.

Προκαταβολικά σόρρυ αν αηδιασετε. Έχω παρατηρήσει βρε κορίτσια ότι βγάζω πολλά μα πολλά υγρά και τέρμα νερουλά σε σημείο να βρέχεται και το παντελόνι μου από τη ποσότητα (σημείωση δεν είναι ούρα γιατί δεν θέλω πιπι ούτε μυρίζουν έτσι επίσης δε βγαίνουν μια και καλή πολλά άλλα συχνά πυκνά σε σημείο που στο μισάωρο έχουν περάσει το εσώρουχο και κάνουν στάμπα στο παντελόνι) . Είχα κάτι παρόμοιο στη πρώτη εγκυμοσύνη αλλά σε μεγάλο μήνα και φοβόμουν για απωλεια αμνιακων. Λέτε να είναι από τα ουτροτζεσταν; Ή να φοβάμαι πάλι για απωλεια; Γιατί ξεκίνησαν στην ουσία απ' όταν άρχισα να βάζω τα ουτρο.... Έχω φοβηθεί κορίτσια. Μεθαύριο πάω γιατρό ούτως ή άλλως αλλά είπα να ρωτήσω και εσάς εδω.

Κι εγώ το βραδινό το βάζω κολπικά! Μην ανησυχείς από τα ούτρο είναι. Και υγρά και πηχτά και σε όλες τις μορφές αποβάλλεται αυτό το χάπι!!! Εννοείται είμαι μόνιμα με σερβιετάκι... Υπομονή να περάσει το πρώτο τρίμηνο. Μετά αναλαμβάνει ο πλακούντας τη χορήγηση προγεστερόνης...

πρίν από 2 λεπτά , Giwtouli1990 είπε:

Κοριιιιιιτσιαααα.. κάτι που ξέχασα να σας πω! Ρώτησα το γυναικολόγο για τις επαφές με τον άντρα μου και μου είπε καλύτερα όχι μέχρι να πάω για τον πρώτο υπέρηχο την άλλη βδομάδα! Μόνο που εμείς χθες κάναμε τα δικά μας γιατί δεν το ξέραμε... Αλλά μέχρι να πάω να με δει δεν ξανακάνουμε τίποτα! Εσάς τι σας έχουν πει οι γιατροί για τις επαφές?

 Συγχαρητήρια αρχικά κορίτσι μου! Εμάς μας είπε σεξ γιοκ το πρώτο τρίμηνο... είμαστε βέβαια από σπερματέγχυση δεν ξέρω αν λόγω πολύτιμης εγκυμοσύνης όπως συνήθως χαρακτηρίζουν αυτές που προκύπτουν από υποβοηθούμενη αναπαραγωγή είναι πιο αυστηρή στις οδηγίες της! Όλα καλά θα είναι όμως μην ανησυχείς. Κι εμείς πριν το μάθουμε είχαμε επαφές...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Giwtouli1990 είπε:

Κοριιιιιιτσιαααα.. κάτι που ξέχασα να σας πω! Ρώτησα το γυναικολόγο για τις επαφές με τον άντρα μου και μου είπε καλύτερα όχι μέχρι να πάω για τον πρώτο υπέρηχο την άλλη βδομάδα! Μόνο που εμείς χθες κάναμε τα δικά μας γιατί δεν το ξέραμε... Αλλά μέχρι να πάω να με δει δεν ξανακάνουμε τίποτα! Εσάς τι σας έχουν πει οι γιατροί για τις επαφές?

εμενα σημερα μου είπε τελος οι επαφες μεχρι να φυγει η αποκόλληση 


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , Giwtouli1990 είπε:

Κοριιιιιιτσιαααα.. κάτι που ξέχασα να σας πω! Ρώτησα το γυναικολόγο για τις επαφές με τον άντρα μου και μου είπε καλύτερα όχι μέχρι να πάω για τον πρώτο υπέρηχο την άλλη βδομάδα! Μόνο που εμείς χθες κάναμε τα δικά μας γιατί δεν το ξέραμε... Αλλά μέχρι να πάω να με δει δεν ξανακάνουμε τίποτα! Εσάς τι σας έχουν πει οι γιατροί για τις επαφές?

Εμένα μου είπε όχι για ένα διάστημα, μέχρι να κλείσω τον τρίτο. Λογικά επειδή είχα πόνους. 


EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Mamacita Alina τα υγρά είναι φυσιολογικά. Στη 2η είχα πααααρα πολλά σε σημείο που άλλαζα 3 και 4 βρακάκια την ημέρα (προσωπικά δε φοράω σερβιετακια τα θεωρώ χειροτερα) είναι θεωρω από την εγκυμοσύνη. Όσο για το σεξ κορίτσια εμείς κάνουμε αλλά παρά πολύ απαλά πράγματα. 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , winspert είπε:

Στην προηγούμενη προσπάθεια που ξαναεβαζα βασκλορ κάθε 2η με 3η μερα οταν πήγαινα για τσισακια εβγαινε απο μεσα μου ενα τεραστιο πραγμα που ηταν μαζεμενη κρεμα σε πιο πηχτη υφη. Αυτη τη φορα σπανια στο σκουπισμα θα βγουν κατι ελαχιστα υπολείμματα απο την κρεμα. Ισως ο οργανισμος να απορροφα οση χρειαζεται. Ο γιατρος μου, μου ειχε πει οτι δεν ειναι κατι ανησυχητικό. Παρ ολα αυτα ρωτα κ τον δικο σου. Κ για να σε ρωτησω κ σενα κατι κ τη @Rafaelatarzan, το μαρκουτσι, ποσο μεσα το βαζετε; Εγω το βαζω μεχρι να βρω αντισταση... Περίπου μπαινουν τα 3/4 απο αυτο... Ακου τωρα τι ρωταω... Απλα το ειχα απορια... 

Εγώ όπως εχω ξαναπεί δεν βγάζω κομμάτια...παρά πολύ μα παρα πολυ μικρά θα βγάλω ίσως 1 φορά την ημέρα....αν δεν τα δω χαρτί ουτε καν τα καταλαβαίνεις..  κ μένα ο ντοκ μ μ είπε δεν υπάρχει θέμα να μένουν μέσα...Εγώ βάζω την κρινον.ειναι ένα μαρκουτσι μεγάλο κ εκεί που τελειώνει έχει ένα τετραγονο κλειστό που είναι μέσα η κρέμα.κ γω την βάζω μέχρι εκεί που βρίσκει αντίσταση το τετράγωνο της κρέμας...Όσο πιο πολύ μεσα τόσο καλητερα μ είπε...αααα πάντα την βάζω ξάπλα αποφεύγοντας να κατουρήσω έστω για 1 ώρα...Κ δεν σηκώνομαι καθόλου μετα...Έχει καλητερη αποροφησση μ έχει πει ο γιατρός μ...

@winspert καλα κανεις κ Ρωτάς...Δεν ειναι τίποτα κακό από αυτά που κάνουμε...

3 ώρες πρίν, Giwtouli1990 είπε:

Κορίτσια μου γλυκά.. Έκανα τη δεύτερη χοριακή σήμερα και είναι 699, πριν 4 μέρες ήταν 63.. Πολύ ευχαριστημένος ο γιατρός μου! Ο άντρας μου λέει πάμε για δίδυμα χαχαχα (μακάριιιιι) :x

γιουπιιιιιιιιιιιιι τι όμορφο μπιζελι..Μεγάλο μεγάλο θα γίνει.χι χι...ποκυ ωραία αύξηση...συνχαρητηρια αγαοη μ.

..

πρίν από 32 λεπτά , Giwtouli1990 είπε:

Κοριιιιιιτσιαααα.. κάτι που ξέχασα να σας πω! Ρώτησα το γυναικολόγο για τις επαφές με τον άντρα μου και μου είπε καλύτερα όχι μέχρι να πάω για τον πρώτο υπέρηχο την άλλη βδομάδα! Μόνο που εμείς χθες κάναμε τα δικά μας γιατί δεν το ξέραμε... Αλλά μέχρι να πάω να με δει δεν ξανακάνουμε τίποτα! Εσάς τι σας έχουν πει οι γιατροί για τις επαφές?

άσε πικρή ιστορία εδω...χαχαχαχα μέχρι την γέννα να το ξεχάσω μ είπε κ ο γιατρός αλλα κ ο αντρας μ επίσης..πικρααααααααααα σ λεωωωωωω...πφφφφφφφ

  • Ευχαριστώ 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάρες για άλλη μια φορά με καθησυχασατε. Εννοείται θα ρωτήσω τον γιατρό αλλά είδα ότι τελικά δεν είμαστε πολλές. Κι εγώ για αμνιακό το θεωρώ νωρίς αλλά θέλω να εξαντλήσω όλες τις πιθανότητες.

Για σεξ διάβασα. Τι είναι αυτό; Εμένα ο γιατρός μου είπε να ξεχάσω και τη λέξη αφού είχα δει αίμα. Βλέπουμε στο δεύτερο τρίμηνο αν ... 


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Mamacita Alina στην πρωτη μου εγκυμοσυνη μου ειχαν σπασει τα νερα...ευτυχως μονο αυτη την εμπειρια εχω απο αμνιακα, αλλα ο γιατρος μου ειχε πει οτι εχουν μια ανεπαισθητη μυρωδια, οχι πολυ εντονη...παντως ναι οντως ειναι πολυ νωρις για να φοβομαστε για τετοια...αλλα σε καθε περίπτωση η γνωμη μου ειναι να απευθυνομαστε αμεσως στον γυναικολογο μας!

Οσο για σεξ ο γιατρος μας το επιτρεπει με την προϋπόθεση να εχω ορεξη εγω και εννοειται να μην κρεμιομαστε κι απ τους πολυελαιους βρε αδερφε...

  • Χαχα 2

verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 18/2/2019 at 1:17 ΠΜ, Evangeliaa είπε:

Γεια σου @Χαραααα !!!

Ποσων εβδομαδων εισαι εσυ??? Εχεις παει γιατρο?

Γεια σου Evangelia :) εγω είμαι 17 και 5 και περιμενω πως και πως να περάσει ο καιρός ..είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη είμαι 21 ετών

6 ώρες πρίν, gogouli_ είπε:

Εμένα μου είπε όχι για ένα διάστημα, μέχρι να κλείσω τον τρίτο. Λογικά επειδή είχα πόνους. 

Γεια σας κορίτσια ..πανω στο θέμα αυτό που θα ήθελα να πω είναι πως είναι στον γιατρό από ότι βλέπω..πχ εμένα ο δικός μου μας είπε ότι μπορούμε κανονικότατα και ο μόνος λόγος που δεν θα γινόταν ήταν να υπήρχε κάποια αποκόλληση η ίσως κάποιο άλλο θέμα αλλά σε φυσιολογικές περιπτώσεις ίσα ίσα κάνει και καλο

On 28/1/2019 at 9:48 ΜΜ, Mamacita Alina είπε:

Ααα καλά τώρα το είδα! :-D

Μου είπε να κάνω τη Τετάρτη κι άλλη χοριακή και να πάω Παρασκευή.

Είμαι καλά σχετικά.

Πέραν από κράμπες περιόδου και λίγες ζαλάδες δεν έχω κάτι παραπάνω.

Εσύ;

 

Καλώς ήρθες κορίτσι κι εύχομαι όλα καλά και σε εσένα όπως σε όλες μας.

Συμπτώματα από τώρα ε; Αχ υπομονή.

Μια συμβουλή μόνο.

Μη διαβάζεις τα πάντα.

Αυτή η παραπληροφόρηση με έχει κάνει να φοβάμαι το παραμικρό πονάκι γιατί δυστυχώς στο ίντερνετ μαθαινεις τόσες πολλές περιπτώσεις με κοινά χαρακτηριστικά που μετά όλα τα παρατηρείς και αγχώνεσαι.

Βρε κορίτσια δεν περίμενα καμία να μπει σήμερα.

Είμαι πολύ χαρούμενη που μαζευόμαστε τελικά ήδη χιχιχι :x

Κορίτσια επειδή τώρα κατάλαβα πως εσεις με το καλό θα γεννησετε τον Οκτώβριο αλλά εγώ πιο μπροστά τον Ιούλιο θα πρέπει να  αποχωρήσω από την ομάδα;

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Χαραααα είπε:

Γεια σου Evangelia :) εγω είμαι 17 και 5 και περιμενω πως και πως να περάσει ο καιρός ..είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη είμαι 21 ετών

Γεια σας κορίτσια ..πανω στο θέμα αυτό που θα ήθελα να πω είναι πως είναι στον γιατρό από ότι βλέπω..πχ εμένα ο δικός μου μας είπε ότι μπορούμε κανονικότατα και ο μόνος λόγος που δεν θα γινόταν ήταν να υπήρχε κάποια αποκόλληση η ίσως κάποιο άλλο θέμα αλλά σε φυσιολογικές περιπτώσεις ίσα ίσα κάνει και καλο

Κορίτσια επειδή τώρα κατάλαβα πως εσεις με το καλό θα γεννησετε τον Οκτώβριο αλλά εγώ πιο μπροστά τον Ιούλιο θα πρέπει να  αποχωρήσω από την ομάδα;

οχι βέβαια θα μεινεις εδω να τα λεμε :)

καλημέρα κοριτσια μου τι κανετε πως ειστε; εγω υποφερω με τη μεση μου... 


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Χαραααα είπε:

Γεια σου Evangelia :) εγω είμαι 17 και 5 και περιμενω πως και πως να περάσει ο καιρός ..είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη είμαι 21 ετών

Γεια σας κορίτσια ..πανω στο θέμα αυτό που θα ήθελα να πω είναι πως είναι στον γιατρό από ότι βλέπω..πχ εμένα ο δικός μου μας είπε ότι μπορούμε κανονικότατα και ο μόνος λόγος που δεν θα γινόταν ήταν να υπήρχε κάποια αποκόλληση η ίσως κάποιο άλλο θέμα αλλά σε φυσιολογικές περιπτώσεις ίσα ίσα κάνει και καλο

Κορίτσια επειδή τώρα κατάλαβα πως εσεις με το καλό θα γεννησετε τον Οκτώβριο αλλά εγώ πιο μπροστά τον Ιούλιο θα πρέπει να  αποχωρήσω από την ομάδα;

κσλημερααα @Χαραααα... μ ...με το καλό το παιδάκι σ....Όχι βεβαια να αποχωρήσεις..Γιατί???? εδώ να μείνεις μαζί μας σε θέλουμε...τι σημασία έχει που είσαι Ιουλίου??? μανουλες ειμαστε ολες ...χι χι...άσε που είσαι πιο μπροστά από μας κ θα χρειαστούμε κ συμβουλές...κάτσε κάτω λοιπόν γιατι αααάαα.......φιλακιααααα

Καλημέρα κοριτσιααααααα κ γλυκές μανουλεςςςς

...Πώς εισται ???? ολα καλα??? Εγώ σηκώθηκα τέλεια σήμερα...εχουνε κ έναν ήλιο αλλο πραμα...αχ παναγια μ επιτέλους....λες να μας πιάσει η άνοιξη από τώρα???? μακαρι αν κ δεν το κόβω....τι έχει το πρόγραμμα σας σήμερα????

Εγώ μπριζόλες με κρέμα κ πατάτες κ μετα λεω να κάνω ένα τσιζζζζκεικ.χαχαχα

με πονάει κ λίγο το στομάχι μ τώρα που μιλαω 

..Αλλά όχι πολυ...μπα λέτε να χω κατι????

χαχαχαχα όχι οχι όχι...Από την πείνα θα ναι...πάω να φαωωωωωω

..καλημεραααααα

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Rafaelatarzan είπε:

κσλημερααα @Χαραααα... μ ...με το καλό το παιδάκι σ....Όχι βεβαια να αποχωρήσεις..Γιατί???? εδώ να μείνεις μαζί μας σε θέλουμε...τι σημασία έχει που είσαι Ιουλίου??? μανουλες ειμαστε ολες ...χι χι...άσε που είσαι πιο μπροστά από μας κ θα χρειαστούμε κ συμβουλές...κάτσε κάτω λοιπόν γιατι αααάαα.......φιλακιααααα

Καλημέρα κοριτσιααααααα κ γλυκές μανουλεςςςς

...Πώς εισται ???? ολα καλα??? Εγώ σηκώθηκα τέλεια σήμερα...εχουνε κ έναν ήλιο αλλο πραμα...αχ παναγια μ επιτέλους....λες να μας πιάσει η άνοιξη από τώρα???? μακαρι αν κ δεν το κόβω....τι έχει το πρόγραμμα σας σήμερα????

Εγώ μπριζόλες με κρέμα κ πατάτες κ μετα λεω να κάνω ένα τσιζζζζκεικ.χαχαχα

με πονάει κ λίγο το στομάχι μ τώρα που μιλαω 

..Αλλά όχι πολυ...μπα λέτε να χω κατι????

χαχαχαχα όχι οχι όχι...Από την πείνα θα ναι...πάω να φαωωωωωω

..καλημεραααααα

Καλημερα ταρζανακι μου... Κ εμενα με ενοχλει λιγο το στομαχι μου τωρα αλλα φταιω εγω... Μου ηρθε πρωι πρωι να φτιαξω κατι αναμεσα σε λουκουμαδες κ τηγανιτες με μελι κ βαρυστομαχιασα... Αλλα το σκεφτομουν να το κανω 2 μερες... Έπρεπε να το φαω... Καλα να παθω... Χαχαχα. Σε λιγο θα μου ερθει κ εμετουλης με τόση λαδιλα... Χαχαχα 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Mamacita Alina είπε:

Προκαταβολικά σόρρυ αν αηδιασετε. Έχω παρατηρήσει βρε κορίτσια ότι βγάζω πολλά μα πολλά υγρά και τέρμα νερουλά σε σημείο να βρέχεται και το παντελόνι μου από τη ποσότητα (σημείωση δεν είναι ούρα γιατί δεν θέλω πιπι ούτε μυρίζουν έτσι επίσης δε βγαίνουν μια και καλή πολλά άλλα συχνά πυκνά σε σημείο που στο μισάωρο έχουν περάσει το εσώρουχο και κάνουν στάμπα στο παντελόνι) . Είχα κάτι παρόμοιο στη πρώτη εγκυμοσύνη αλλά σε μεγάλο μήνα και φοβόμουν για απωλεια αμνιακων. Λέτε να είναι από τα ουτροτζεσταν; Ή να φοβάμαι πάλι για απωλεια; Γιατί ξεκίνησαν στην ουσία απ' όταν άρχισα να βάζω τα ουτρο.... Έχω φοβηθεί κορίτσια. Μεθαύριο πάω γιατρό ούτως ή άλλως αλλά είπα να ρωτήσω και εσάς εδω.

Κορίτσι και εγώ βάζω τα Gynalven κολπικα. Μου είχε πει ο γιατρός ότι θα δω σίγουρα λευκά γιατί ο οργανισμός απορροφά το χάπι όσο μπορεί και το υπόλοιπο το αποβάλλει.. Για τα υγρά τώρα και εγώ έχω και δεν είναι εντελώς εντελώς άοσμα.. Δεν μυρίζουν άσχημα αλλά όπως τα υγρά που βγάζουμε και κατά την διάρκεια του κύκλου θαρρώ.. 

Ελπίζω να μην είναι κάτι γιατί αγχώθηκα που όλες γράφατε ότι είναι εντελώς άοσμα και ότι μπορεί να είναι αμνιακά κλπ... Σήμερα πάω γιατρό και ελπίζω να είναι όλα καλά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...