Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Sisheido είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι για την εξέλιξη... Πάντα έλεγα καλύτερα να μη πιάσω πάρα να χαθεί στη πορεία το όνειρο! 

      Αγκάλιασε το παιδάκι σου και συνέχισε όσο αντέχεις! Έχω κι εγώ ένα γιο 4ων από την 3η εμβρυομεταφορα και παλέψαμε για τα αδελφάκια... στο τέλος τα καταφέραμε με τροποποιημενο φυσικό κύκλο και γίναμε τριτεκνοι!

      Εύχομαι η βλαστοκυστουλα σας την επόμενη φορά να σας γεμίσει την αγκαλιά!!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου.Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      • Καλή τύχη! 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

πρίν από 18 λεπτά , Rafaelatarzan είπε:

Ευχαριστώ κοριτσια μ γλυκιά για την συμπαράσταση....αλλλα εκανα κ πυρετό τελικά....38 παρακαλω...οπότε είναι κρύωμα....ανακουφιστικα  να σας πω που βλέπω ότι είναι κρύωμα κ όχι κάτι άλλο....ντεπονιαστηκα ειδη από πριν κ πιστεύω θα μαι οκ μετά....άναψα κ το τζάκι μ κ όλα καλα....

Κοριτσάρα μου περαστικά!!! Χουχούλα λοιπόν τώρα και ξεκούραση.. Πιες και ζεστά, βάλε μουσική και χαλάρωσεεεεεεεεε... Κι εμένα με ταλαιπωρεί ακόμα ο βήχας πολύ.. Από χθες το βράδυ νιώθω και έναν πόνο χαμηλά μόνο αριστερά και όταν βήχω ειδικά με χτυπάει εκεί πολύ... Και το μυαλό πάει κατευθείαν στο άσχημο γαμώτο μου... Δεν βοηθάει και η δουλειά μου καθόλου με την ορθοστασία.. Πφφφ αν συνεχίσει ο πόνος θα πάρω τον γιατρό! Για την ώρα χαλαρώνωωωω κι εγώ....


nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

πρίν από 26 λεπτά , winspert είπε:

Ταρζανακι μου, χουχουλιασε, φαε κ καμια σουπιτσα κ ξεκούρασου οσο μπορεις. Εχεις κάποιον κοντα σου να σε περιποιηθει; Κ μη σηκωνεις μεγαλα ξυλα σε παρακαλω... 

Ναι έχω...ήρθε ο αδεεφος...Αυτός άναψε κ το τζάκι...δεν σηκώνω τίποτα....ηερλησα ποκυ τωρα αληθεια....ουφφφφφ....Μόνο πυρετό εχω ουτε μπούκωμα τίποτα....κ λιγες κρυαδες.παλι καλα....αχ σας ευχαριστώ για ολα ....με ηρεμήσετε...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια! Πηγα γιατρο χθες το βραδυ και είδαμε ενα ωραίο ενδομήτριο σάκο!! Σε 2  εβδομάδες μου έκλεισε να ακούσουμε καρδούλα καθώς ηταν λεει πολυ νωρις (5εβδ + 4 μερών ). 

Πρεπει να ειμαι ψύχραιμη μου ειπε μεχρι τον τρίτο μηνα που θα ειναι ολα πολυ πιο σίγουρα. :)

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Giwtouli1990 είπε:

Κοριτσάρα μου περαστικά!!! Χουχούλα λοιπόν τώρα και ξεκούραση.. Πιες και ζεστά, βάλε μουσική και χαλάρωσεεεεεεεεε... Κι εμένα με ταλαιπωρεί ακόμα ο βήχας πολύ.. Από χθες το βράδυ νιώθω και έναν πόνο χαμηλά μόνο αριστερά και όταν βήχω ειδικά με χτυπάει εκεί πολύ... Και το μυαλό πάει κατευθείαν στο άσχημο γαμώτο μου... Δεν βοηθάει και η δουλειά μου καθόλου με την ορθοστασία.. Πφφφ αν συνεχίσει ο πόνος θα πάρω τον γιατρό! Για την ώρα χαλαρώνωωωω κι εγώ....

Έτσι έτσι να χαλαρώσεις κ συ αγαπη μ..κ τη εχω τέτοια πονακια ...Μην μ αγχώνεσαι...τα μπιζελια μας  είναι...δίνουν παρών..

Σας ευχαριστώ για ολα.

πρίν από 1 λεπτό , Eleni Tz είπε:

Καλημερα κορίτσια! Πηγα γιατρο χθες το βραδυ και είδαμε ενα ωραίο ενδομήτριο σάκο!! Σε 2  εβδομάδες μου έκλεισε να ακούσουμε καρδούλα καθώς ηταν λεει πολυ νωρις (5εβδ + 1 μερα). 

Πρεπει να ειμαι ψύχραιμη μου ειπε μεχρι τον τρίτο μηνα που θα ειναι ολα πολυ πιο σίγουρα. :)

με το καλο να ακούσεις την καρδούλα τ....αχ μωρέ τα μωρουλινια μας...Καλά σ είπε ο ντοκ ....Όλα θα πάνε τέλεια για ολες μας....τι όμορφα νεα...μπράβο σας.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Rafaelatarzan είπε:

με το καλο να ακούσεις την καρδούλα τ....αχ μωρέ τα μωρουλινια μας...Καλά σ είπε ο ντοκ ....Όλα θα πάνε τέλεια για ολες μας....τι όμορφα νεα...μπράβο σας.

Ευχαριστω πολυ!!! :wub: Περαστικά σου τωρα ειδα οτι πονάς!! Αντε γρηγορα γερή! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 13 λεπτά , Eleni Tz είπε:

Καλημερα κορίτσια! Πηγα γιατρο χθες το βραδυ και είδαμε ενα ωραίο ενδομήτριο σάκο!! Σε 2  εβδομάδες μου έκλεισε να ακούσουμε καρδούλα καθώς ηταν λεει πολυ νωρις (5εβδ + 1 μερα). 

Πρεπει να ειμαι ψύχραιμη μου ειπε μεχρι τον τρίτο μηνα που θα ειναι ολα πολυ πιο σίγουρα. :)

Μπραβο κοριτσακι μου. Με το καλο να ακουσετε καρδούλα... Ολα υπεροχα... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Rafaelatarzan είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου....πιάνεις ποναει η πλάτη πολυ???? δεν μπορώ καθόλου σήμερα...μ κόβει την ανάσα...κ με χτυπάει στο στομάχι μ....τι είναι αυτό τωρα μ λέτε???? καμπούρα εγινα ...Δεν μπορώ...να κλάψω μ έρχεται..

@marioula1234 κ γω απλό ζαχαρο εκανα....καλη σ επυτιχια αγαπη μ....Κάτι θα ξέρει ο ντοκ παραπάνω....

 

 

πρίν από 49 λεπτά , Rafaelatarzan είπε:

Ευχαριστώ κοριτσια μ γλυκιά για την συμπαράσταση....αλλλα εκανα κ πυρετό τελικά....38 παρακαλω...οπότε είναι κρύωμα....ανακουφιστικα  να σας πω που βλέπω ότι είναι κρύωμα κ όχι κάτι άλλο....ντεπονιαστηκα ειδη από πριν κ πιστεύω θα μαι οκ μετά....άναψα κ το τζάκι μ κ όλα καλα....

αχ τζακιιιι και εγω θελω! εγω ποναω πολυ τη μεση μου και θα την ποναω ως το τελος... περαστικα σου ζουζουνα μου! 

πρίν από 15 λεπτά , Eleni Tz είπε:

Καλημερα κορίτσια! Πηγα γιατρο χθες το βραδυ και είδαμε ενα ωραίο ενδομήτριο σάκο!! Σε 2  εβδομάδες μου έκλεισε να ακούσουμε καρδούλα καθώς ηταν λεει πολυ νωρις (5εβδ + 1 μερα). 

Πρεπει να ειμαι ψύχραιμη μου ειπε μεχρι τον τρίτο μηνα που θα ειναι ολα πολυ πιο σίγουρα. :)

Τελεια τα νεα σου αγαπη μου με το καλο και η καρδουλα :)


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Rafaelatarzan είπε:

Ευχαριστώ κοριτσια μ γλυκιά για την συμπαράσταση....αλλλα εκανα κ πυρετό τελικά....38 παρακαλω...οπότε είναι κρύωμα....ανακουφιστικα  να σας πω που βλέπω ότι είναι κρύωμα κ όχι κάτι άλλο....ντεπονιαστηκα ειδη από πριν κ πιστεύω θα μαι οκ μετά....άναψα κ το τζάκι μ κ όλα καλα....

Περαστικά κοριτσάκι μου γρήγορα να επανέλθεις με τη φοβερή σου διάθεση! Γενικώς πάντως να τα περιμένεις τα θέματα με τη μέση και την πλάτη. Κι εμένα η μέση μου πονούσε πριν μέρες πάρα πολύ αλλά το απέδωσα στην καθιστική ζωή που πλέον κάνω...

4 ώρες πρίν, marioula1234 είπε:

 

 

καλημερααα κοριτσια μου δεν έκανε λαθος μου ειπε να κανω την καμπυλη σημερα... ποτε δεν ειχα θεμα με το ζαχαρο μου ισως να μου την εβαλε επειδη κ στα δυο παιδια εκανα υπερυδραμνιο;   δεν σχετιζοταν παντως με το ζαχαρο μου τότε... 

Κάτι παραπάνω θα ξέρει ο άνθρωπος...καλά αποτελέσματα... τι είναι το υπερυδραμνιο?

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια μ σας ευχαριστώ όλες....φοβήθηκα είναι η αλήθεια αλλα τωρα ειμαι καλα...ηρέμησα...ρε που καταντησα ....χαχαχαχα να χαίρομαι που εχω πυρετό...χαχαχα γι'αυτό είχα κ τον πόνο το πρωί..Ότι να ναι είμαι τελικά....

Δεν μασάω γω να ξέρετε...Είμαι τούρμπο....

πρίν από 7 λεπτά , Myrtw80 είπε:

Περαστικά κοριτσάκι μου γρήγορα να επανέλθεις με τη φοβερή σου διάθεση! Γενικώς πάντως να τα περιμένεις τα θέματα με τη μέση και την πλάτη. Κι εμένα η μέση μου πονούσε πριν μέρες πάρα πολύ αλλά το απέδωσα στην καθιστική ζωή που πλέον κάνω...

καθιστική ζωή ναι ακριβώς αυτό κανω κ γω...Δεν πειράζει ας είμαστε καλά εμεις κ τα μπιζελια μας κ ας κάτσω κ 32 χρόνια.. χαχαχαχχα σε ευχαριστω για τις ευχες.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης κορίτσια να σας θέσω έναν προβληματισμό μου? Δεν ξέρω αν το σκέφτεται και καμια άλλη κοπέλα. Γενικώς πίστευα πριν μείνω έγκυος οτι δεν θα τη γλιτώσω την αμνιοπαρακεντηση η τη ληψη τροφοβλάστης λόγω ηλικίας, πάνω από 35. Η γιατρός μας είπε ότι πλέον δεν πάει έτσι μόνο απτην ηλικία. Συνυπολογίζονται πολλά για να βγουν ταποτελέσματα και μετά αποφασίζεις, εννοείται ότι παίρνουν υπόψη για να βγάλουν ταποτελέσματα της αυχενικής διαφάνειας και την ηλικία κι ότι για τις περιπτώσεις που ανήκουν στην γκρίζα ζώνη μπορείς να κάνεις κι εξέταση αίματος ειδική που ανιχνεύει dna του μωρού στο αίμα της εγκύου, πάλι βέβαια με εγκυρότητα αποτελεσμάτων γύρω στο 90κάτι % όχι 100% δηλαδή. Μας μίλησε και για την έννοια της πολύτιμης εγκυμοσύνης που προήλθε από σπερματέγχυση η εξωσωματική, ότι γενικώς δεν τις διακινδυνεύουμε αν δεν υπάρχει πραγματικά λόγος, λες και αν ήμουν 25 και είχε έρθε η εγκυμοσύνη με τον κλασικό τρόπο δεν θα με πείραζε να χάσω το μωρό μου... τεσπά μεγάλη κουβέντα αυτή. Για να μην σας πρήζω που θέλω να καταλήξω. Η αμνιο εχει 0,5 με 1% πιθανότητες αποβολής η λήψη τροφοβλάστης νομίζω κάτι λιγότερο. Περιτριγυρίζομαι από κοπέλες που είτε ήταν μεγαλύτερες από μένα είτε μικρότερες όλες με καλά αποτελέσματα αυχενικής όλες έκαναν η αμνιο η τροφοβλάστη για σιγουριά γιατί κι ο γιατρός τους τους διαβεβαίωσε ότι δεν υπάρχει κίνδυνος. Κι η δικιά μου μας είπε ότι καμιά ασθενής της που έκανε δεν απέβαλε αλλά κάποιες στατιστικά θα έχουν πρόβλημα. Σε μια εβδομαδα θα πάμε για αυχενική και είμαι προετοιμασμενη ότι λόγω χαντικαπ  ηλικίας πρέπει να είναι πολύ σούπερ όλα τα άλλα έτσι ώστε να βγει ενα σουπερ αποτελεσμα που οκ δεν το αποκλειω ακομα. Τι αποψη έχετε? Δεν μιλάω αν ταποτελεσματα χτυπα ξυλο δείξουν πρόβλημα. Αν όλα έδειχναν καλά θα κάνατε προληπτικα για να είστε σίγουρες?

Και να συμπληρωσω, δεν έφτανε το σεντόνι χαχαχα, ότι είμαστε πολύ της πρόληψης. Σημαντικες εξετασεις προγεννητικου είχαμε κάνει πριν καν τα καταφέρουμε, τώρα χωρίς συμπτώματα κι ιστορικό ολοκληρώνουμε τον έλεγχο θρομβοφιλίας αλλά δεν ξέρω αν νιώθω το ίδιο με την αμνιο πχ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα σε ολεςςς.. Ραφελα μου περαστικά σου και μην μου αγχώνεσαι ένα κρυωματακι είναι θα περάσει.. Πώς μου είστε; εγώ αυτές τις μέρες χάλια... Μια είμαι καλά μια σκάτα... Όλο αναγούλες... Πόνους... Και κλάμα. Στις 27 έχω γιατρό για να ακούσουμε καρδούλα και ναι επίσημα έχω αγχωθεί και εγώ :-P...  Εχω και την κολπίτιδα συνέχεια με φαγουριζει και αλλάζω συνέχεια εσώρουχο πφφφ έχω και την σχολή κάθε πρωί από βδομάδα και χάλια τα νεύρα μου... Το μόνο καλό είναι ότι επιτέλους θα ναι σε λίγο έτοιμο το σπιτάκι που θα μείνουμε τα δύο μας και Κυριακή πάμε να αγοράσουμε έπιπλα... Πολλά είπα χάχαχα... Δεν σας κρύβω επίσης ότι σήμερα κάπνισα.... Δεν είμαι καλά λεμεεεεεε :-x


n0O1p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Myrtw80 είπε:

Επίσης κορίτσια να σας θέσω έναν προβληματισμό μου? Δεν ξέρω αν το σκέφτεται και καμια άλλη κοπέλα. Γενικώς πίστευα πριν μείνω έγκυος οτι δεν θα τη γλιτώσω την αμνιοπαρακεντηση η τη ληψη τροφοβλάστης λόγω ηλικίας, πάνω από 35. Η γιατρός μας είπε ότι πλέον δεν πάει έτσι μόνο απτην ηλικία. Συνυπολογίζονται πολλά για να βγουν ταποτελέσματα και μετά αποφασίζεις, εννοείται ότι παίρνουν υπόψη για να βγάλουν ταποτελέσματα της αυχενικής διαφάνειας και την ηλικία κι ότι για τις περιπτώσεις που ανήκουν στην γκρίζα ζώνη μπορείς να κάνεις κι εξέταση αίματος ειδική που ανιχνεύει dna του μωρού στο αίμα της εγκύου, πάλι βέβαια με εγκυρότητα αποτελεσμάτων γύρω στο 90κάτι % όχι 100% δηλαδή. Μας μίλησε και για την έννοια της πολύτιμης εγκυμοσύνης που προήλθε από σπερματέγχυση η εξωσωματική, ότι γενικώς δεν τις διακινδυνεύουμε αν δεν υπάρχει πραγματικά λόγος, λες και αν ήμουν 25 και είχε έρθε η εγκυμοσύνη με τον κλασικό τρόπο δεν θα με πείραζε να χάσω το μωρό μου... τεσπά μεγάλη κουβέντα αυτή. Για να μην σας πρήζω που θέλω να καταλήξω. Η αμνιο εχει 0,5 με 1% πιθανότητες αποβολής η λήψη τροφοβλάστης νομίζω κάτι λιγότερο. Περιτριγυρίζομαι από κοπέλες που είτε ήταν μεγαλύτερες από μένα είτε μικρότερες όλες με καλά αποτελέσματα αυχενικής όλες έκαναν η αμνιο η τροφοβλάστη για σιγουριά γιατί κι ο γιατρός τους τους διαβεβαίωσε ότι δεν υπάρχει κίνδυνος. Κι η δικιά μου μας είπε ότι καμιά ασθενής της που έκανε δεν απέβαλε αλλά κάποιες στατιστικά θα έχουν πρόβλημα. Σε μια εβδομαδα θα πάμε για αυχενική και είμαι προετοιμασμενη ότι λόγω χαντικαπ  ηλικίας πρέπει να είναι πολύ σούπερ όλα τα άλλα έτσι ώστε να βγει ενα σουπερ αποτελεσμα που οκ δεν το αποκλειω ακομα. Τι αποψη έχετε? Δεν μιλάω αν ταποτελεσματα χτυπα ξυλο δείξουν πρόβλημα. Αν όλα έδειχναν καλά θα κάνατε προληπτικα για να είστε σίγουρες?

Και να συμπληρωσω, δεν έφτανε το σεντόνι χαχαχα, ότι είμαστε πολύ της πρόληψης. Σημαντικες εξετασεις προγεννητικου είχαμε κάνει πριν καν τα καταφέρουμε, τώρα χωρίς συμπτώματα κι ιστορικό ολοκληρώνουμε τον έλεγχο θρομβοφιλίας αλλά δεν ξέρω αν νιώθω το ίδιο με την αμνιο πχ...

@Myrtw80 θα ηθελα να πω την δικια μου προσωπικη αποψη πανω σε αυτο κοπελα μου φυσικα και υπαρχει ποσοστο αποβολης απο την αμνιο μια και ειμαι μια απο αυτες που εχασα ενα μωρο στους 6 μηνες αυτη ομως ειναι η δικια μου περιπτωση η καθε μητρα της καθε γυναικας συμπεριφερεται αναλογα και ειναι αναλογα και ο γιατρος που κανει την αμνιο τωρα αν με ρωτας αν θα εκανα ξανα αμνιο ΟΧΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ ποτεεεε οτι και να μου πουν δεν θα ξανακανω αμνιο για κανενα λογο ποτε στην ζωη μου ευχομαι ο Θεος η Παναγια να με αξιωσουν να εχω ενα υγιη μωρο και αν χρειαστει θα κανω αιματολογικη εξεταση την οποια θα την στειλω εξωτερικο αυτη ειναι η αποψη η δικη μου αγαπη ευχομαι ο Θεος να σε προστατευει και να μην χρειαστει να κανεις τιποτα αλλα αν εχεις καλη αυχενικη και καλο παπα δεν ξερω αν ειναι συνετο να κανεις κατι τετοιο και παλι ολο αυτο θα ειναι στην δικια σου βουληση διοτι ειναι το δικο σου μωρακι και η καθε μανα κανει αυτο που θεωρει αυτη σωστο


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Giotitsa είπε:

@Myrtw80 θα ηθελα να πω την δικια μου προσωπικη αποψη πανω σε αυτο κοπελα μου φυσικα και υπαρχει ποσοστο αποβολης απο την αμνιο μια και ειμαι μια απο αυτες που εχασα ενα μωρο στους 6 μηνες αυτη ομως ειναι η δικια μου περιπτωση η καθε μητρα της καθε γυναικας συμπεριφερεται αναλογα και ειναι αναλογα και ο γιατρος που κανει την αμνιο τωρα αν με ρωτας αν θα εκανα ξανα αμνιο ΟΧΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ ποτεεεε οτι και να μου πουν δεν θα ξανακανω αμνιο για κανενα λογο ποτε στην ζωη μου ευχομαι ο Θεος η Παναγια να με αξιωσουν να εχω ενα υγιη μωρο και αν χρειαστει θα κανω αιματολογικη εξεταση την οποια θα την στειλω εξωτερικο αυτη ειναι η αποψη η δικη μου αγαπη ευχομαι ο Θεος να σε προστατευει και να μην χρειαστει να κανεις τιποτα αλλα αν εχεις καλη αυχενικη και καλο παπα δεν ξερω αν ειναι συνετο να κανεις κατι τετοιο και παλι ολο αυτο θα ειναι στην δικια σου βουληση διοτι ειναι το δικο σου μωρακι και η καθε μανα κανει αυτο που θεωρει αυτη σωστο

Αχ κορίτσι μου τι έχεις περάσει, λυπάμαι πάρα πολύ. Σ'ευχαριστώ που απάντησες. Τώρα θα πάνε όλα καλά υα δεις. Συγγνώμη που σε ρωτάω, αμνιο είχες κάνει λόγω αποτελεσμάτων η για να είσαι 100% σίγουρη? Την εξέταση αίματος που στέλνουν στο εξωτερικό μου την είπε κι η γιατρός αλλά πάλι αφήνει ένα ποσοστό αβεβαιότητας. Πάλι καλά βέβαια που υπάρχει κι αυτή. Απορώ τόσα χρόνια πως δεν έχει βρει κάτι η επιστήμη να δίνει σίγουρα αποτελέσματα χωρίς κίνδυνο. Ας ελπίσουμε ότι αυτό θαλλάξει κάποια στιγμή...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Myrtw80 είπε:

Αχ κορίτσι μου τι έχεις περάσει, λυπάμαι πάρα πολύ. Σ'ευχαριστώ που απάντησες. Τώρα θα πάνε όλα καλά υα δεις. Συγγνώμη που σε ρωτάω, αμνιο είχες κάνει λόγω αποτελεσμάτων η για να είσαι 100% σίγουρη? Την εξέταση αίματος που στέλνουν στο εξωτερικό μου την είπε κι η γιατρός αλλά πάλι αφήνει ένα ποσοστό αβεβαιότητας. Πάλι καλά βέβαια που υπάρχει κι αυτή. Απορώ τόσα χρόνια πως δεν έχει βρει κάτι η επιστήμη να δίνει σίγουρα αποτελέσματα χωρίς κίνδυνο. Ας ελπίσουμε ότι αυτό θαλλάξει κάποια στιγμή...

@Myrtw80 την εξεταση αμνιο την εκανα διοτι υπηρχε ενας γιατρος που μου εβρισκε ευρηματα πηρα και δευτερη γνωμη απο αλλον και αυτος τα ιδια συν οτι εβγαζε συν μια κυστη στο κεφαλι του μωρου και μου ελεγαν οτι το μωρο δεν θα περπατησει δεν θα μιλησει και τετοια ενα εχω να σου πω δεν υπηρχε τιποτααααααααααααα ειχα ενα μωρο απολυτα υγιεστατο αφου το ειδε ο ανδρας μου και αφου ειχα πλεον μετα εναν μοριακο καρυοτυπο πεντακαθαρο σε ελεγχο 524 χρωμωσοματων η εξεταση αιματος οχι δεν αγηνει ποσοστο αβεβαιοτητας και παλι για μενα ομως ετσι ελεγχει το αιμα ειναι μια εξεταση που οι γιατροι στην Ελλαδα δεν την εχουν απλα σε υποληψη αυτο κατα την αποψη μου και παλι ετσι


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Giotitsa είπε:

@Myrtw80 την εξεταση αμνιο την εκανα διοτι υπηρχε ενας γιατρος που μου εβρισκε ευρηματα πηρα και δευτερη γνωμη απο αλλον και αυτος τα ιδια συν οτι εβγαζε συν μια κυστη στο κεφαλι του μωρου και μου ελεγαν οτι το μωρο δεν θα περπατησει δεν θα μιλησει και τετοια ενα εχω να σου πω δεν υπηρχε τιποτααααααααααααα ειχα ενα μωρο απολυτα υγιεστατο αφου το ειδε ο ανδρας μου και αφου ειχα πλεον μετα εναν μοριακο καρυοτυπο πεντακαθαρο σε ελεγχο 524 χρωμωσοματων η εξεταση αιματος οχι δεν αγηνει ποσοστο αβεβαιοτητας και παλι για μενα ομως ετσι ελεγχει το αιμα ειναι μια εξεταση που οι γιατροι στην Ελλαδα δεν την εχουν απλα σε υποληψη αυτο κατα την αποψη μου και παλι ετσι

Τι να πω... αρρωσταίνω με κάτι τέτοια. Πήρες όμως και δεύτερη γνώμη δεν μπορούσες να κάνεις κάτι άλλο. Έχεις κάνει μια καινούρια αρχή τώρα κι όλη τη θετική σου ενέργεια θα την δώσεις εκεί. Κοιτάμε μπροστά. Προς το παρόν το αφήνω μέχρι την επόμενη τετάρτη αν κι εγώ προσανατολίζομαι στην ανίχνευση εμβρυικου dna μέσω της εξέτασης αίματος. Καλά αποτελέσματα να έχουμε όλες μας...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...