Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 12 λεπτά , Titti είπε:

      Την 10η μέρα είχα 268,2 και είχα βάλει βλαστοκύστες 5 ημερών. Εσύ τι έχεις βάλει; Πότε είναι να κάνεις την χοριακή; (Συγγνώμη αν τα έχεις ήδη αναφέρει, μπαίνω λίγο στο φόρουμ και βγαίνω, δεν παρακολουθώ ενεργά)

      Καλημέρα! 9η ημέρα είχες αχνη και 10η 268?? Άρα και τα τεστ εγκυμοσυνης είναι λίγο ότι να ναι...😁. Εβαλα 2 βλαστοκυστες 5ης ημερας. Σημερα ειναι η 11η μέρα, έδωσα το πρωί αίμα, έτρεμε πρώτη φορά το χέρι μου και δε μπορούσαν να πάρουν. Κατά τις 11 θα ξέρω!

      Σε ποια εβδομαδα είσαι??? Όλα με το καλό 🥰

Μανούλες Αυγούστου 2019


Rinaki88

Recommended Posts

Just now, Marybabies είπε:

Άντε με το καλό και ένα γερό μωράκι. Εγώ 15 Αυγούστου πρώτα ο Θεός. Αλλά μάλλον θα με προλάβεις γιατί εγώ συνήθως πάω σε παράταση.

Σ'ευχαριστώ πολύ κ σε εσένα κοπέλα μου! Με το καλό!! :x

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

12 ώρες πρίν, Evi89 είπε:

Κ εγώ έτσι τώρα πια κοριτσάκι μου... Προσέχω με το φαγητό γιατί όντως δεν στο συγχωρεί...την πατάς... Λίγο λίγο κ συνέχεια!! 

Κατερινάκι μου... Μέχρι το στήθος να προσαρμοστεί θέλει προσοχή να μην πάθεις μαστίτιδα. Ίσως να αντλουσες κ ενδιάμεσα του 3ωρου..πιο πολλές αντλήσεις δλδ ειδικά από το πονεμένο στήθος,κ κομπρεσες κρύες..συνέχισε το μασαζακι. Εγώ θυμάμαι αντλουσα με το χέρι τοτε να το αποσυμφορησω. Νιώθεις να σε πονάει -καιει;

@Katerina!! Επίσης τις πρώτες μέρες χρησιμοποιούσα τα λεγόμενα κοχύλια στήθους ..κυρίως για να μην ακουμπάει τίποτα τη θηλή γιατί ήταν ερεθισμένη αλλά επειδή έτσι όπως εφαπτει επάνω στο στήθος το αποσυμφορεί κιόλας.. 

Καλημέρα κοριτσάκι μου!!! Σ ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές!!! Τωρα νομίζω ότι είμαι καλύτερα, δεν με καιει το στηθος γιατί το νιωθω πολυ βαρυ κ μεγάλο. Το ζεστο ντουζ με βοηθαει κάπως αποτι βλέπω. Εσυ πως είσαι?? Η μπεμπούλα?? 


 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerina!! είπε:

Καλημέρα κοριτσάκι μου!!! Σ ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές!!! Τωρα νομίζω ότι είμαι καλύτερα, δεν με καιει το στηθος γιατί το νιωθω πολυ βαρυ κ μεγάλο. Το ζεστο ντουζ με βοηθαει κάπως αποτι βλέπω. Εσυ πως είσαι?? Η μπεμπούλα?? 

Εντάξει τότε.. εγώ νόμιζα πως σε καίει κ για αυτό σου είπα για κρύες κομπρεσες... Οπότε μόνο ζεστές,ναι βέβαια γιατί αρκετά!! 

Εγώ καλά είμαι,λίγο χθές το βράδυ είχα αρκετούς πόνους σε μέση κ κοιλιά.. κ σήμερα το πρωί είχα λίγο αίμα(όχι κατακόκκινο) κ διάρροια (συγνώμη κιολας) απλά διάβασα πως είναι σύμπτωμα τοκετού. .. απλά δεν είμαι προετιμασμενη κ Αγχωθηκα κάπως... Είμαι κ ακόμη 36κ 6 σήμερα...

@Katerina!! Βοηθάει αρκετά ήθελα να πω πιο πάνω :grin:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Μάλλον γενναω σήμερα αύριο! Πήγα γιατρό κ έχω διαστολή 3.Μ έστειλε σπίτι κ μόλις δυναμωσουν οι πόνοι θα την πάρω! 

Just now, Evi89 είπε:

Εντάξει τότε.. εγώ νόμιζα πως σε καίει κ για αυτό σου είπα για κρύες κομπρεσες... Οπότε μόνο ζεστές,ναι βέβαια γιατί αρκετά!! 

Εγώ καλά είμαι,λίγο χθές το βράδυ είχα αρκετούς πόνους σε μέση κ κοιλιά.. κ σήμερα το πρωί είχα λίγο αίμα(όχι κατακόκκινο) κ διάρροια (συγνώμη κιολας) απλά διάβασα πως είναι σύμπτωμα τοκετού. .. απλά δεν είμαι προετιμασμενη κ Αγχωθηκα κάπως... Είμαι κ ακόμη 36κ 6 σήμερα...

@Katerina!! Βοηθάει αρκετά ήθελα να πω πιο πάνω :grin:

@evi86πήρες το γιατρό σου; μήπως θέλει να σε δει. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sophiav είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Μάλλον γενναω σήμερα αύριο! Πήγα γιατρό κ έχω διαστολή 3.Μ έστειλε σπίτι κ μόλις δυναμωσουν οι πόνοι θα την πάρω! 

@evi86πήρες το γιατρό σου; μήπως θέλει να σε δει. 

Καλημέρα κορίτσι μου!! Άντε με το καλό.. σε ποια εβδομάδα είσαι;Τον πήρα κ μου είπε να μείνω στο σπίτι κ αν πονάω πάλι να τον πάρω. Με πονάει η μέση μου συνεχώς κ πού κ πού κάνω συσπάσεις .. ήταν να κάνω κ καλλιέργεια κολπικού σήμερα αλλά δεν άφησε.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Evi89 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!! Άντε με το καλό.. σε ποια εβδομάδα είσαι;Τον πήρα κ μου είπε να μείνω στο σπίτι κ αν πονάω πάλι να τον πάρω. Με πονάει η μέση μου συνεχώς κ πού κ πού κάνω συσπάσεις .. ήταν να κάνω κ καλλιέργεια κολπικού σήμερα αλλά δεν άφησε.. 

Είμαι 37κ5.Μακαρι σήμερα να γεννήσω. Αυτή η αναμονή δ παλεύεται. Ξεκουρασου κ όλα καλά να σ πάνε ευχομαι! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sophiav είπε:

Είμαι 37κ5.Μακαρι σήμερα να γεννήσω. Αυτή η αναμονή δ παλεύεται. Ξεκουρασου κ όλα καλά να σ πάνε ευχομαι! 

Μια χαρά!! Ευχαριστώ πολύ!! Κ σε εσένα να πάνε όλα τέλεια κ όσο πιο ανώδυνα!! Περιμένουμε νέα!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sophiav είπε:

Είμαι 37κ5.Μακαρι σήμερα να γεννήσω. Αυτή η αναμονή δ παλεύεται. Ξεκουρασου κ όλα καλά να σ πάνε ευχομαι! 

Χαχαχχαχχαχαχχα εφτασες στο σημείο να λες να γέννησω ειδες που τελικά πήραν τα πράγματα αλλη τροπή όλα θα γίνουν

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sophiav είπε:

Είμαι 37κ5.Μακαρι σήμερα να γεννήσω. Αυτή η αναμονή δ παλεύεται. Ξεκουρασου κ όλα καλά να σ πάνε ευχομαι! 

37 κ 5 γεννησα κοριτσι μου ..2η ωρα τη νυχτα μου σπασαν τα νερα 10.29 γεννησα..!!(απαντησα γιατι ειδα το 37κ5 και μου θυμισες εμενα) αντε με το καλο και γρηγορα σου ευχομαι!!! Και σ ολα τα υπολοιπα κοριτσια φυσικα!!:x

  • Μου αρέσει 1

url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Just now, Γλυκερια123 είπε:

37 κ 5 γεννησα κοριτσι μου ..2η ωρα τη νυχτα μου σπασαν τα νερα 10.29 γεννησα..!!(απαντησα γιατι ειδα το 37κ5 και μου θυμισες εμενα) αντε με το καλο και γρηγορα σου ευχομαι!!! Και σ ολα τα υπολοιπα κοριτσια φυσικα!!:x

Ευχαριστώ πολύ!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Evi89 είπε:

Εντάξει τότε.. εγώ νόμιζα πως σε καίει κ για αυτό σου είπα για κρύες κομπρεσες... Οπότε μόνο ζεστές,ναι βέβαια γιατί αρκετά!! 

Εγώ καλά είμαι,λίγο χθές το βράδυ είχα αρκετούς πόνους σε μέση κ κοιλιά.. κ σήμερα το πρωί είχα λίγο αίμα(όχι κατακόκκινο) κ διάρροια (συγνώμη κιολας) απλά διάβασα πως είναι σύμπτωμα τοκετού. .. απλά δεν είμαι προετιμασμενη κ Αγχωθηκα κάπως... Είμαι κ ακόμη 36κ 6 σήμερα...

@Katerina!! Βοηθάει αρκετά ήθελα να πω πιο πάνω :grin:

Κατσε κ ξεκουρασου κοριτσακι μου οσο μπορείς για να περασουν λιγες ημερες ακόμα!!! 

1 hour ago, Sophiav είπε:

Είμαι 37κ5.Μακαρι σήμερα να γεννήσω. Αυτή η αναμονή δ παλεύεται. Ξεκουρασου κ όλα καλά να σ πάνε ευχομαι! 

Κοριτσάκι μου με το καλο το μωράκι σου!!! 

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια μόλις γύρισα από το νοσοκομείο από τον γιατρό , είμαι με διαστολή 3 .. κ από μέρα σε μέρα γενναω,απλά μου είπε να είμαι ξάπλα αυτές τις μέρες για να κερδίσω λίγες μέρες ακόμη.. εντομεταξυ βρε κορίτσια μετά την εξέταση με το χέρι ... Γέμισα το σερβιετακι με αίμα .. κ είχα κ ένα μεγάλο πηγμα από αίμα . Είχε κάποια κάτι αντίστοιχο; @Sophiav στα ίδια είμαστε . .πως είσαι;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Sophiav είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Μάλλον γενναω σήμερα αύριο! Πήγα γιατρό κ έχω διαστολή 3.Μ έστειλε σπίτι κ μόλις δυναμωσουν οι πόνοι θα την πάρω! 

@evi86πήρες το γιατρό σου; μήπως θέλει να σε δει. 

Αντε Σοφια μου με το καλο!


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.

Γύρισα και εγώ από τον γιατρό. Η μπεμπούλα έχει φτάσει τα 3 κιλά, αλλά δεν έχει εμπεδωθεί και όπως είπε ι γιατρός "δεν πρόκειται"!

Το Σάββατο θα πάμε στο μαιευτήριο για τον καρδιοτοκογράφο και το επόμενο ραντεβού εκτός απροόπτου θα γίνει την επόμενη Τετάρτη.

Στο μεταξύ έχω εκνευριστεί και με όλους στον περίγυρο, αφού λένε"άντε πότε θα γεννήσεις; Πόσο ακόμα; Γιατί αργείς; Τι κατάσταση είναι αυτή; Κλπ κλπ...", λες και εκείνοι ταλαιπωρούνται ή εκείνοι κουβαλάνε ένα μωρό... Ουφ...

Δεν φτάνουν οι δικές μας αγωνίες και ανησυχίες...


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...