Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Μανούλες Αυγούστου 2019


Rinaki88

Recommended Posts

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλημερα!Αν κ δυσκολο Μπορει να γυρισει κ τελευταια στιγμη οταν ειχα παει για ελεγχο ηταν μια κοπελα για γεννα το μωρακι ηταν με το κεφαλι κατω κ τελευταια στιγμη γυρισε με το κεφαλι πανω!

Καλημερα!ναι κι αυτο μπορει να συμβει.το χω ακουσει.

  • Μου αρέσει 2

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλημερα!Αν κ δυσκολο Μπορει να γυρισει κ τελευταια στιγμη οταν ειχα παει για ελεγχο ηταν μια κοπελα για γεννα το μωρακι ηταν με το κεφαλι κατω κ τελευταια στιγμη γυρισε με το κεφαλι πανω!

Τι να πω;!Ότι θέλει ο μικρός!Λες και είναι επιλογή δική μας ο τρόπος;;

Από αγορές έχετε τελειώσει;;Πήρατε και πάνες;Εγώ μόνο πανες και τα προϊόντα του μπάνιου θέλω να πάρω και τέλος!Καμία πρόταση;;

Just now, Mar.da είπε:

Καλημερα!!τα ιδια εγω,μιλησα με το γιατρο χθες και μπορει να μπω Δευτερα για γεννα,θα μιλησουμε παλι αυριο να δουμε.εχουν γινει πιο συχνες οι συσπασεις και οι πονοι..θα δειξει.

Αντε πλησιαζεις κι εσυ!αγωνια εχουμε ολες οσο ερχεται η μερα.

Καλημερα εβακι!καμμια φορα γυρνανε τελευταια στιγμη εχεις ακομα καιρο.μπορει να γυρισει και μια βδομαδα πριν τον τοκετο.

Εμενα ειναι με το κεφαλι κατω απο 23 εβδομαδων και δεν αλλαξε θεση.

 

Τι ωραία!!!!Πλησιάζεις!Πώς νιώθεις;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mampa είπε:

Καλημέρα κορίτσια, πώς είστε;;;; Πώς πάτε από πονακια;

Σήμερα ολοκληρώνω την 38η εβδομάδα και μπαίνω αισίως στην 39η. Όσο να ναι η αγωνία κορυφώνεται..

Καλημέρα!! Εγώ σήμερα είμαι 36κ2 ... Κ νιώθω λιγότερα πονακια και συσπάσεις τώρα που σταμάτησα το μαγνήσιο .. ενώ κάνω συσπάσεις από τον 5ο.. τι κουλό είναι αυτό;Κ έχω κ κοντό τράχηλο... Εσύ κοπέλα μου μια ανάσα είσαι.. εγώ την πρώτη μου κόρη στην 39 την γέννησα.Με το καλό... Κ εμένα με έχει πιάσει μια ανυπομονησία κ λίγο φόβος θα έλεγα...να πάνε όλα καλά!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evi89 είπε:

Καλημέρα!! Εγώ σήμερα είμαι 36κ2 ... Κ νιώθω λιγότερα πονακια και συσπάσεις τώρα που σταμάτησα το μαγνήσιο .. ενώ κάνω συσπάσεις από τον 5ο.. τι κουλό είναι αυτό;Κ έχω κ κοντό τράχηλο... Εσύ κοπέλα μου μια ανάσα είσαι.. εγώ την πρώτη μου κόρη στην 39 την γέννησα.Με το καλό... Κ εμένα με έχει πιάσει μια ανυπομονησία κ λίγο φόβος θα έλεγα...να πάνε όλα καλά!!

Καλως το κοριτσι!εγω μολις εκοψα προγεστερονη και μαγνησιο εγιναν πιο πολλες και επεσε ο τραχηλος στο 1 εκ.


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar.da είπε:

Καλως το κοριτσι!εγω μολις εκοψα προγεστερονη και μαγνησιο εγιναν πιο πολλες και επεσε ο τραχηλος στο 1 εκ.

Κ εγώ περίμενα να γίνουν πιο πολλές... Μήπως λέω μου έφυγε το άγχος να φτάσω στον μήνα μου ... Κ χαλάρωσα κ δεν κάνω;τι να πω... Ο τράχηλος εμένα ήταν 1,6 μετά ανέβηκε 2,4 κ τώρα είναι 2,1 πέφτει σιγά σιγά παλι... Τουλάχιστον θα γεννήσεις εύκολα με 1εκ. Αυτό ελπίζω κ εγώ ... Πως νιώθεις ψυχολογικά;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Evaki!! είπε:

Τι να πω;!Ότι θέλει ο μικρός!Λες και είναι επιλογή δική μας ο τρόπος;;

Από αγορές έχετε τελειώσει;;Πήρατε και πάνες;Εγώ μόνο πανες και τα προϊόντα του μπάνιου θέλω να πάρω και τέλος!Καμία πρόταση;;

Τι ωραία!!!!Πλησιάζεις!Πώς νιώθεις;;

Ε οχι βεβαια ολα ειναι στα χερια της φυσης κ του Θεου! Οπως κ να γεννησεις σημασια εχει να ειναι γερο το μωρο σου τπτ αλλο!

  • Μου αρέσει 2

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evi89 είπε:

Κ εγώ περίμενα να γίνουν πιο πολλές... Μήπως λέω μου έφυγε το άγχος να φτάσω στον μήνα μου ... Κ χαλάρωσα κ δεν κάνω;τι να πω... Ο τράχηλος εμένα ήταν 1,6 μετά ανέβηκε 2,4 κ τώρα είναι 2,1 πέφτει σιγά σιγά παλι... Τουλάχιστον θα γεννήσεις εύκολα με 1εκ. Αυτό ελπίζω κ εγώ ... Πως νιώθεις ψυχολογικά;

Τι να σου πω πολλα εχουν σημασια,ο γιατρος σου τι λεει γι αυτο?

Μακαρι να γεννησω ευκολα Ευη μου!ολες μας βασικα να τα κανουμε τα μωρα μας σαν αυγα που λεγανε οι παλιες:D.Ολο συγκινηση μου ερχεται αυτες τις μερες επειδη πλησιαζω,νιωθω αγωνια και προσευχομαι να πανε ολα κατευχην.ποτε λεω ειδα το θετικο τεστ και τωρα ηρθε η ωρα που θα τον παρω αγκαλιτσα:x.

Just now, Evaki!! είπε:

Τι να πω;!Ότι θέλει ο μικρός!Λες και είναι επιλογή δική μας ο τρόπος;;

Από αγορές έχετε τελειώσει;;Πήρατε και πάνες;Εγώ μόνο πανες και τα προϊόντα του μπάνιου θέλω να πάρω και τέλος!Καμία πρόταση;;

Τι ωραία!!!!Πλησιάζεις!Πώς νιώθεις;;

Οπως το πες,τα μικρα μας θα τα καθορισουν ολα.εγω τα χω ετοιμα ολα,πανες θα παρω πριν βγουμε,θα δοκιμασουμε τα παμπερς για αρχη και βλεπουμε.

Αγωνια εχω εβακι και συγκινηση!ολα θα πανε καλα ομως!!

  • Μου αρέσει 2

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar.da είπε:

Τι να σου πω πολλα εχουν σημασια,ο γιατρος σου τι λεει γι αυτο?

Μακαρι να γεννησω ευκολα Ευη μου!ολες μας βασικα να τα κανουμε τα μωρα μας σαν αυγα που λεγανε οι παλιες:D.Ολο συγκινηση μου ερχεται αυτες τις μερες επειδη πλησιαζω,νιωθω αγωνια και προσευχομαι να πανε ολα κατευχην.ποτε λεω ειδα το θετικο τεστ και τωρα ηρθε η ωρα που θα τον παρω αγκαλιτσα:x.

Οπως το πες,τα μικρα μας θα τα καθορισουν ολα.εγω τα χω ετοιμα ολα,πανες θα παρω πριν βγουμε,θα δοκιμασουμε τα παμπερς για αρχη και βλεπουμε.

Αγωνια εχω εβακι και συγκινηση!ολα θα πανε καλα ομως!!

Δεν τον έχω δει ξανά... Κάνω βέβαια συσπασουλες απλά όχι όπως τότε... Ίσως τώρα που θα αρχίσω κ περπάτημα να γίνουν πιο πολλές .. μακάρι ναι να γεννησουμε όλα τα κορίτσια εύκολα! Εγώ τα βράδια βλέπω γέννες στο όνειρο μου:shock:... Έχω μια φοβία... Αλλά λέω μια μέρα είναι... Θα πονέσω λίγο αλλά θα ρθει το 2ο θαυματακι μου. Φυσιολογικά θα γεννήσεις; Θα κάνεις επισκληριδιο;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evi89 είπε:

Δεν τον έχω δει ξανά... Κάνω βέβαια συσπασουλες απλά όχι όπως τότε... Ίσως τώρα που θα αρχίσω κ περπάτημα να γίνουν πιο πολλές .. μακάρι ναι να γεννησουμε όλα τα κορίτσια εύκολα! Εγώ τα βράδια βλέπω γέννες στο όνειρο μου:shock:... Έχω μια φοβία... Αλλά λέω μια μέρα είναι... Θα πονέσω λίγο αλλά θα ρθει το 2ο θαυματακι μου. Φυσιολογικά θα γεννήσεις; Θα κάνεις επισκληριδιο;

Ναι φυσιολογικα θα γεννησω εκτος απροοπτου.θα κανω επισκληριδιο αυτη τη φορα.στα κοριτσια δεν ειχα κανει,δεν την εκαναν στο Ελενας μονο για καισαρικη.

Εγω στον υπνο μου ολο βλεπω το μπεμπη!


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar.da είπε:

Ναι φυσιολογικα θα γεννησω εκτος απροοπτου.θα κανω επισκληριδιο αυτη τη φορα.στα κοριτσια δεν ειχα κανει,δεν την εκαναν στο Ελενας μονο για καισαρικη.

Εγω στον υπνο μου ολο βλεπω το μπεμπη!

Πολύ ωραία!! Κ εγώ δεν είχα κάνει κ έλεγα αυτή τη φορά να κάνω.. αλλά δεν μπορώ γιατί κάνω αντιπηκτικες... Κ αν χρειαστεί καισαρική μόνο ολική μπορώ να κάνω.. αλλά δεν πειράζει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, Mampa είπε:

Καλημέρα κορίτσια, πώς είστε;;;; Πώς πάτε από πονακια;

Σήμερα ολοκληρώνω την 38η εβδομάδα και μπαίνω αισίως στην 39η. Όσο να ναι η αγωνία κορυφώνεται..

Καλησπέρα!!! 

Μπράβο κορίτσι! Τέλεια! Με το καλό!

  • Μου αρέσει 1

GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

@Evi89 κορίτσι μου και εγώ από την στιγμή που μπήκα στο μήνα μου και σταμάτησα το μαγνησιο δεν έχω πονακια. Κυρίως σκληραίνει η κοιλιά μου. Και περπατάω αρκετά κάθε βράδυ, χθές πήγα και θάλασσα. Περίμενα σήμερα να πονάω λίγο αλλά τίποτα. Που και που με πιάνουν κάτι ελαφριά αλλά καμία σχέση με αυτά που είχα τους προηγούμενους μήνες. Δεν ξέρω τι γίνεται..λες να οφείλεται στο γεγονός ότι χαλαρωσαμε; Ο γιατρός τι σου λέει;;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Evaki!! είπε:

Καλημέρα!!!!!

Εγώ αύριο μπαίνω 36η εβδομάδα και από πονακια τίποτα!Ούτε ενόχληση,ούτε συσπάσεις...Μάλλον είναι νωρίς ακόμα,τι να πω..

Το μωρό μας είναι με το κεφαλάκι πάνω ακόμα,δεν ξέρω αν θα γυρίσει ο γιατρός λέει ίσως και όχι οπότε θα πάμε με καισαρική..Περπατάω αρκετά μήπως βοηθήσει αλλά τίποτα!!

Σε όλες έχει πάρει θέση ε;;Έχετε ακούσει τίποτα παρόμοιο;

@Evaki!! Και σε εμένα δεν έχει πάρει θέση ακόμα. Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη δεν είχε πάρει θέση μέχρι την τελική εξώθηση ουσιαστικά. Ήταν ψηλά και έκανε σβούρες. Αποφάσισε να κατέβει με το κεφαλάκι κυριολεκτικά τελευταία στιγμή.


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Evaki!! είπε:

Τι να πω;!Ότι θέλει ο μικρός!Λες και είναι επιλογή δική μας ο τρόπος;;

Από αγορές έχετε τελειώσει;;Πήρατε και πάνες;Εγώ μόνο πανες και τα προϊόντα του μπάνιου θέλω να πάρω και τέλος!Καμία πρόταση;;

Τι ωραία!!!!Πλησιάζεις!Πώς νιώθεις;;

Πάνες Νο1 πήρα pampers που έτυχε και βρήκα σε προσφορά την προηγούμενη εβδομάδα. Η συγκεκριμένη μάρκα ήταν η μόνη που χρησιμοποιήσαμε και στην μεγάλη μου κόρη γιατί δεν δεχόταν κάτι άλλο... Αφρόλουτρο και κρέμα ενυδάτωσης πήρα της mustela και της frezyderm. Ρώτησα και τον παιδίατρο μήπως είχε να μου προτείνει κάτι άλλο, αλλά είπε ότι με αυτά είμαι καλυμμένη.

2 ώρες πρίν, Evi89 είπε:

Καλημέρα!! Εγώ σήμερα είμαι 36κ2 ... Κ νιώθω λιγότερα πονακια και συσπάσεις τώρα που σταμάτησα το μαγνήσιο .. ενώ κάνω συσπάσεις από τον 5ο.. τι κουλό είναι αυτό;Κ έχω κ κοντό τράχηλο... Εσύ κοπέλα μου μια ανάσα είσαι.. εγώ την πρώτη μου κόρη στην 39 την γέννησα.Με το καλό... Κ εμένα με έχει πιάσει μια ανυπομονησία κ λίγο φόβος θα έλεγα...να πάνε όλα καλά!!

Αχ σε καταλαβαίνω. Την μεγάλη μου την γέννησα 38 και 4. Έχω κι εγώ ανυπομονησία, αλλά και αρκετό φόβο... άλλωστε αυτή τη φορά δεν πάμε με άγνοια... απλά ελπίζω να είναι πιο εύκολα τα πράγματα και λιγότερο επώδυνα...

Just now, Mar.da είπε:

Ναι φυσιολογικα θα γεννησω εκτος απροοπτου.θα κανω επισκληριδιο αυτη τη φορα.στα κοριτσια δεν ειχα κανει,δεν την εκαναν στο Ελενας μονο για καισαρικη.

Εγω στον υπνο μου ολο βλεπω το μπεμπη!

Αχ κοπέλα μου να την κάνεις την επισκληρίδιο! Άλλωστε και το μαιευτήριο είναι υπέρ και απ'όσο θυμάμαι ακόμα και οι μαίες της βάρδιας λένε ότι δεν χρειάζεται να πονάμε για να γεννήσουμε!

Τόσους μήνες δεν έβλεπα όνειρα με το μωρό, αλλά τις 2 τελευταίες εβδομάδες το βλέπω και κυρίως βλέπω πράγματα που θα κάνουμε όλοι μαζί...

Just now, Mampa είπε:

@Smurfita σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου, εύχομαι όλα να πάνε καλά. Και σε εσένα με το καλό. 

Να 'σαι καλά κοπέλα μου!!!

  • Μου αρέσει 1

GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...