Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 12 λεπτά , Titti είπε:

      Την 10η μέρα είχα 268,2 και είχα βάλει βλαστοκύστες 5 ημερών. Εσύ τι έχεις βάλει; Πότε είναι να κάνεις την χοριακή; (Συγγνώμη αν τα έχεις ήδη αναφέρει, μπαίνω λίγο στο φόρουμ και βγαίνω, δεν παρακολουθώ ενεργά)

      Καλημέρα! 9η ημέρα είχες αχνη και 10η 268?? Άρα και τα τεστ εγκυμοσυνης είναι λίγο ότι να ναι...😁. Εβαλα 2 βλαστοκυστες 5ης ημερας. Σημερα ειναι η 11η μέρα, έδωσα το πρωί αίμα, έτρεμε πρώτη φορά το χέρι μου και δε μπορούσαν να πάρουν. Κατά τις 11 θα ξέρω!

      Σε ποια εβδομαδα είσαι??? Όλα με το καλό 🥰

Μανούλες Αυγούστου 2019


Rinaki88

Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Rinaki88 είπε:

Με το καλό αγάπη μου. Κάθε μέρα να είναι και καλύτερα το μπεμπακι σου και να έρθει σύντομα σπίτι σας. Φιλάκια γλυκιά μανούλα.

Αγάπη μου τι υπέροχα νέα. Να σας ζήσει ο μπεμπακος σας. Γερός και καλοτυχος. Σιδερένιοι και οι 2. Μια χαρά γεννήθηκε το ζουζουνάκι σας. Με το καλό να πάτε σπίτι. Σε φιλώ.

Ευχαριστω Ρινακι μου!!με το καλο και σε σενα!!

Just now, Sophiav είπε:

@Katerina!! Να σας ζήσει το μπεμπακι σας! Γερό κ δυνατό. Κάνε λίγο υπομονή και θα τον έχεις αγκαλίτσα! 

@Mar.da να σας ζήσει ο κούκλος! Να ναι γερός κ δυνατός! Καλή ανάρρωση κ σε σένα! 

Ευχαριστω πολυ Σοφια μου!!πως εισαι εσυ?


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Sophiav είπε:

@Katerina!! Να σας ζήσει το μπεμπακι σας! Γερό κ δυνατό. Κάνε λίγο υπομονή και θα τον έχεις αγκαλίτσα! 

@Mar.da να σας ζήσει ο κούκλος! Να ναι γερός κ δυνατός! Καλή ανάρρωση κ σε σένα! 

Σευχαριστω πολύ κοριτσάκι μου!!! Με το καλό και εσυ να γεννήσεις το μωράκι σου!!! 

3 ώρες πρίν, Rinaki88 είπε:

Με το καλό αγάπη μου. Κάθε μέρα να είναι και καλύτερα το μπεμπακι σου και να έρθει σύντομα σπίτι σας. Φιλάκια γλυκιά μανούλα.

Αγάπη μου τι υπέροχα νέα. Να σας ζήσει ο μπεμπακος σας. Γερός και καλοτυχος. Σιδερένιοι και οι 2. Μια χαρά γεννήθηκε το ζουζουνάκι σας. Με το καλό να πάτε σπίτι. Σε φιλώ.

Σευχαριστω πολύ κοριτσάκι μου!!! Ολα καλα να πανε κ για εσενα κ τον μπεμπακο σου!!! 

4 ώρες πρίν, Mar.da είπε:

Κοριτσια μου συγνωμη αργησα να σας απαντησω!

Ο μπεμπακος μας γεννηθηκε χθες(μολις ειδα οτι ειναι 1:20 κι οτι αλλαξε η μερα;-))στις 6:25 το απογευμα!!ηρθαμε στο μαιευτηριο στις 1:30,μπαινω στο καρδιοτοκογραφο,ειχα συσπασεις ανα 20λεπτο και πονους,κοιταει τραχηλο ο γιατρος ειχα 3 εκ διαστολη.καναμε εισαγωγη,ξεκινησαν οι πιο εντονοι πονοι στις 3:30 και σε 3 ωρες ειχα γεννησει.εκανα επισκληριδιο αλλα μπορουσα να ελεγχω το σωμα μου.ραμματα δεν εκανα καθολου.

Ο μπεμπης μας γεννηθηκε 3.200 και 50 εκ!ειναι κουκλακι και θηλασε αμεσως!

Ειχα τοσο καλη γεννα που δε το πιστευα!οπως μου ευχηθηκατε μ ενα πονο ετσι κι εγινε.σας ευχομαι να γεννησετε τοσο ευκολα οσο εγω!!

Σας ευχαριστω απο καρδιας που ολο αυτο το διαστημα ησασταν κοντα μου και ας μην γνωριζομαστε.

Σας φιλω γλυκα ολες και το καλο στις επομενες!!:x

Να σου ζησει ο κουκλος κοριτσάκι μου!!!! Υγεια και ευτυχία να έχει ο μικρός και να χαίρεσαι την οικογένεια σου!!!! 

  • Ευχαριστώ 1

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar.da είπε:

Ευχαριστω Ρινακι μου!!με το καλο και σε σενα!!

Ευχαριστω πολυ Σοφια μου!!πως εισαι εσυ?

@Mar.da εγώ είμαι καλά. Μάλλον άλλαξε γνώμη ο μπέμπης. Σταμάτησαν κ οι πόνοι κ οι συσπασεις. Τι να πω. Περιμένουμε! 

 

Just now, Mar.da είπε:

Ευχαριστω Ρινακι μου!!με το καλο και σε σενα!!

Ευχαριστω πολυ Σοφια μου!!πως εισαι εσυ?

 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Katerina!! είπε:

Ποναω λιγο κοριτσάκι μου!!!Αλλα πραγματικά δε με νοιάζει καθόλου οτι ποναω, το μονο που παρακαλαω είναι να τα πηγαίνει καλα το μωρο να το παρω στο σπίτι!!! 

Σου εύχομαι να τον πάρεις όσο πιο γρήγορα γίνεται κοπέλα μου!!!! Άντε λίγες μερουλες θα είναι!!

8 ώρες πρίν, Mar.da είπε:

Κοριτσια μου συγνωμη αργησα να σας απαντησω!

Ο μπεμπακος μας γεννηθηκε χθες(μολις ειδα οτι ειναι 1:20 κι οτι αλλαξε η μερα;-))στις 6:25 το απογευμα!!ηρθαμε στο μαιευτηριο στις 1:30,μπαινω στο καρδιοτοκογραφο,ειχα συσπασεις ανα 20λεπτο και πονους,κοιταει τραχηλο ο γιατρος ειχα 3 εκ διαστολη.καναμε εισαγωγη,ξεκινησαν οι πιο εντονοι πονοι στις 3:30 και σε 3 ωρες ειχα γεννησει.εκανα επισκληριδιο αλλα μπορουσα να ελεγχω το σωμα μου.ραμματα δεν εκανα καθολου.

Ο μπεμπης μας γεννηθηκε 3.200 και 50 εκ!ειναι κουκλακι και θηλασε αμεσως!

Ειχα τοσο καλη γεννα που δε το πιστευα!οπως μου ευχηθηκατε μ ενα πονο ετσι κι εγινε.σας ευχομαι να γεννησετε τοσο ευκολα οσο εγω!!

Σας ευχαριστω απο καρδιας που ολο αυτο το διαστημα ησασταν κοντα μου και ας μην γνωριζομαστε.

Σας φιλω γλυκα ολες και το καλο στις επομενες!!:x

Αχ μπράβο κορίτσι μου!! Άντε μια μια να παίρνουμε σειρά!! Να σας ζήσει το αγοράκι σας ,να είναι γερός κ τυχερός! Μακάρι να έχουμε όλες έτσι εύκολες γέννες!! Πολλά φιλιά!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Evi89 είπε:

Σου εύχομαι να τον πάρεις όσο πιο γρήγορα γίνεται κοπέλα μου!!!! Άντε λίγες μερουλες θα είναι!!

Αχ μπράβο κορίτσι μου!! Άντε μια μια να παίρνουμε σειρά!! Να σας ζήσει το αγοράκι σας ,να είναι γερός κ τυχερός! Μακάρι να έχουμε όλες έτσι εύκολες γέννες!! Πολλά φιλιά!!!

Σευχαριστω πολύ κοριτσάκι μου!!! Να είσαι καλά!!! Με το καλό και σε εσένα!!! 


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Katerina!! είπε:

Σευχαριστω πολύ κοριτσάκι μου!!! Να είσαι καλά!!! Με το καλό και σε εσένα!!! 

Σ'ευχαριστώ πολύ Κατερινάκι μου!!!

Κορίτσια εγκυουλες να σας ρωτήσω.. έχετε καθόλου ενοχλήσεις με το στομάχι σας; Εγώ νιώθω αναγουλα μερικές φορές.. μήπως επειδή πιέζεται;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Katerina!! είπε:

Σευχαριστω πολυ κοριτσάκι μου!!! Τον βλέπω 2 φορές τη μερα στο επισκεπτηριο κ ελπιζω να βγούμε σύντομα απο την μονάδα κ να τον παρω στο σπίτι τον πρίγκιπα μου!!! Εγω καλα είμαι αν κ πονάω λιγο αλλα οκ θα περάσει! Κανε υπομονή λίγο σου έμεινε να πάρεις το μωράκι σου στην αγκαλια σου!!! Ισως την κρατησαν την Mar.da για να μην εχει μπει. Εύχομαι σε ολες οτι καλύτερο!!! 

Θα περάσουν γρήγορα οι μέρες θα δεις!

9 ώρες πρίν, Mar.da είπε:

Κοριτσια μου συγνωμη αργησα να σας απαντησω!

Ο μπεμπακος μας γεννηθηκε χθες(μολις ειδα οτι ειναι 1:20 κι οτι αλλαξε η μερα;-))στις 6:25 το απογευμα!!ηρθαμε στο μαιευτηριο στις 1:30,μπαινω στο καρδιοτοκογραφο,ειχα συσπασεις ανα 20λεπτο και πονους,κοιταει τραχηλο ο γιατρος ειχα 3 εκ διαστολη.καναμε εισαγωγη,ξεκινησαν οι πιο εντονοι πονοι στις 3:30 και σε 3 ωρες ειχα γεννησει.εκανα επισκληριδιο αλλα μπορουσα να ελεγχω το σωμα μου.ραμματα δεν εκανα καθολου.

Ο μπεμπης μας γεννηθηκε 3.200 και 50 εκ!ειναι κουκλακι και θηλασε αμεσως!

Ειχα τοσο καλη γεννα που δε το πιστευα!οπως μου ευχηθηκατε μ ενα πονο ετσι κι εγινε.σας ευχομαι να γεννησετε τοσο ευκολα οσο εγω!!

Σας ευχαριστω απο καρδιας που ολο αυτο το διαστημα ησασταν κοντα μου και ας μην γνωριζομαστε.

Σας φιλω γλυκα ολες και το καλο στις επομενες!!:x

Κοπέλα μου, συγχαρητήρια! Να σας ζήσει ο μπέμπης!!! Τσακ μπαμ η διαδικασία... μακάρι να έχουμε όλες έναν εύκολο τοκετό! Με το καλό τώρα να πάτε στο σπιτάκι σας! 

Just now, Evi89 είπε:

Κορίτσια εγκυουλες να σας ρωτήσω.. έχετε καθόλου ενοχλήσεις με το στομάχι σας; Εγώ νιώθω αναγουλα μερικές φορές.. μήπως επειδή πιέζεται;

Εγώ κοριτσάκι έχω σίγουρα! Μόλις μπήκα στον μήνα μου εντάθηκαν οι καούρες και ξεκίνησαν εντατικά οι εμετοί... Χθες το βράδυ για να καταλάβεις σηκωνόμουν ανά 1 ώρα για τουαλέτα και στο καπάκι έκανα εμετό. Από τις 5 και μετά ησύχασα. Απ'όταν ξύπνησα το πρωί και μέχρι τώρα έχω φοβερές αναγούλες...

  • Μου αρέσει 1

GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Evi89 είπε:

Σ'ευχαριστώ πολύ Κατερινάκι μου!!!

Κορίτσια εγκυουλες να σας ρωτήσω.. έχετε καθόλου ενοχλήσεις με το στομάχι σας; Εγώ νιώθω αναγουλα μερικές φορές.. μήπως επειδή πιέζεται;

Καλησπέρα και από εμένα. Λογικό είναι αφού όλα πιέζονται. Εγώ μερικές φορές έχω και πόνο στο στομάχι. Μην ανησυχείς και όλα θα φύγουν. Πότε περιμένεις με το καλό;


ThfQp3.pngMbitp3.pngK6sNp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Sophiav είπε:

@Mar.da εγώ είμαι καλά. Μάλλον άλλαξε γνώμη ο μπέμπης. Σταμάτησαν κ οι πόνοι κ οι συσπασεις. Τι να πω. Περιμένουμε! 

 

 

@Mar.daαγαπη μου να σου ζήσει ο μπεμπακος να είναι υγιής και ευτυχισμένος αγάπη μου τέλεια νέα Αντε να τον χαρείς τώρα Φιλακια και αγκαλιτσες αγάπη 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Smurfita είπε:

Θα περάσουν γρήγορα οι μέρες θα δεις!

Κοπέλα μου, συγχαρητήρια! Να σας ζήσει ο μπέμπης!!! Τσακ μπαμ η διαδικασία... μακάρι να έχουμε όλες έναν εύκολο τοκετό! Με το καλό τώρα να πάτε στο σπιτάκι σας! 

Εγώ κοριτσάκι έχω σίγουρα! Μόλις μπήκα στον μήνα μου εντάθηκαν οι καούρες και ξεκίνησαν εντατικά οι εμετοί... Χθες το βράδυ για να καταλάβεις σηκωνόμουν ανά 1 ώρα για τουαλέτα και στο καπάκι έκανα εμετό. Από τις 5 και μετά ησύχασα. Απ'όταν ξύπνησα το πρωί και μέχρι τώρα έχω φοβερές αναγούλες...

Κ εγώ κοπέλα μου χθές το βράδυ ήμουν χάλια... Ένιωθα τρομερή δυσφορία, αναγουλα κ πόνο στο στομάχι... Ήπια ένα ποτηράκι κοκα-κολα κ έτσι λίγο συνήλθα.. αλλά κ από το πρωί έχω αναγουλες... Απλά φοβήθηκα μήπως με πείραξε κάτι.

Just now, Marybabies είπε:

Καλησπέρα και από εμένα. Λογικό είναι αφού όλα πιέζονται. Εγώ μερικές φορές έχω και πόνο στο στομάχι. Μην ανησυχείς και όλα θα φύγουν. Πότε περιμένεις με το καλό;

Γειά σου κορίτσι μου!! Ναι δίκιο έχεις.. κ εγώ χθές είχα και πόνο ,ήπια λίγη κόκα-κολα κ έγινα καλύτερα.Ειμαι 36 κ 5 σήμερα... Αλλά γύρω στις 38 με βλέπω λόγω κοντού τραχήλου.. Πητ έχω 22 Αυγούστου.Εσυ κοπέλα μου;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσάρες εγώ μια ολόκληρη εγκυμοσύνη έβγαλα χωρίς εμετούς ούτε μια φορά και έκανα εμετό προχθές. Μάλλον έφαγα παραπάνω από ότι έπρεπε και επειδή το μωρό πιέζει ψηλά το στομάχι τα έβγαλα. Λίγο αν ανοιχτείς με το φαΐ δεν σου το συγχωρεί. Υπομονή. 


Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sophiav είπε:

@Mar.da εγώ είμαι καλά. Μάλλον άλλαξε γνώμη ο μπέμπης. Σταμάτησαν κ οι πόνοι κ οι συσπασεις. Τι να πω. Περιμένουμε! 

 

 

Σοφια το χω ξανακουσει παντως αυτο,εννοια σου και οταν ερθει η ωρα θα σε ξαναπιασουν.με το καλο!!

Just now, Giotitsa είπε:

@Mar.daαγαπη μου να σου ζήσει ο μπεμπακος να είναι υγιής και ευτυχισμένος αγάπη μου τέλεια νέα Αντε να τον χαρείς τώρα Φιλακια και αγκαλιτσες αγάπη 

Ευχαριστω Γιωτιτσα μου!!κι εσυ με το καλο κοριτσακι μου!!

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια πως πάτε??? Μια απορία!!! Είναι η 4η ημερα που εχω γεννησει κ ξαφνικά στον 1 μαστο νιωθω σαν να εχουν πετρωσει γρομπαλακια ενώ κάνω αντλησεις ανα 3 ωρες με το θηλαστρο για να δινουν στον μπέμπη. Εκανα μασαζ κ εβαλα ζεστη πετσετα μπας κ αποσυμφωρηθει ο μαστος ωστόσο δεν βλέπω βελτίωση, εχει καμια σας ιδεα τι κάνουμε σε αυτη την περίπτωση? 


 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rinaki88 είπε:

Κοριτσάρες εγώ μια ολόκληρη εγκυμοσύνη έβγαλα χωρίς εμετούς ούτε μια φορά και έκανα εμετό προχθές. Μάλλον έφαγα παραπάνω από ότι έπρεπε και επειδή το μωρό πιέζει ψηλά το στομάχι τα έβγαλα. Λίγο αν ανοιχτείς με το φαΐ δεν σου το συγχωρεί. Υπομονή. 

Κ εγώ έτσι τώρα πια κοριτσάκι μου... Προσέχω με το φαγητό γιατί όντως δεν στο συγχωρεί...την πατάς... Λίγο λίγο κ συνέχεια!! 

Just now, Katerina!! είπε:

Κορίτσια πως πάτε??? Μια απορία!!! Είναι η 4η ημερα που εχω γεννησει κ ξαφνικά στον 1 μαστο νιωθω σαν να εχουν πετρωσει γρομπαλακια ενώ κάνω αντλησεις ανα 3 ωρες με το θηλαστρο για να δινουν στον μπέμπη. Εκανα μασαζ κ εβαλα ζεστη πετσετα μπας κ αποσυμφωρηθει ο μαστος ωστόσο δεν βλέπω βελτίωση, εχει καμια σας ιδεα τι κάνουμε σε αυτη την περίπτωση? 

Κατερινάκι μου... Μέχρι το στήθος να προσαρμοστεί θέλει προσοχή να μην πάθεις μαστίτιδα. Ίσως να αντλουσες κ ενδιάμεσα του 3ωρου..πιο πολλές αντλήσεις δλδ ειδικά από το πονεμένο στήθος,κ κομπρεσες κρύες..συνέχισε το μασαζακι. Εγώ θυμάμαι αντλουσα με το χέρι τοτε να το αποσυμφορησω. Νιώθεις να σε πονάει -καιει;

@Katerina!! Επίσης τις πρώτες μέρες χρησιμοποιούσα τα λεγόμενα κοχύλια στήθους ..κυρίως για να μην ακουμπάει τίποτα τη θηλή γιατί ήταν ερεθισμένη αλλά επειδή έτσι όπως εφαπτει επάνω στο στήθος το αποσυμφορεί κιόλας.. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Evi89 είπε:

Κ εγώ κοπέλα μου χθές το βράδυ ήμουν χάλια... Ένιωθα τρομερή δυσφορία, αναγουλα κ πόνο στο στομάχι... Ήπια ένα ποτηράκι κοκα-κολα κ έτσι λίγο συνήλθα.. αλλά κ από το πρωί έχω αναγουλες... Απλά φοβήθηκα μήπως με πείραξε κάτι.

Γειά σου κορίτσι μου!! Ναι δίκιο έχεις.. κ εγώ χθές είχα και πόνο ,ήπια λίγη κόκα-κολα κ έγινα καλύτερα.Ειμαι 36 κ 5 σήμερα... Αλλά γύρω στις 38 με βλέπω λόγω κοντού τραχήλου.. Πητ έχω 22 Αυγούστου.Εσυ κοπέλα μου;

Άντε με το καλό και ένα γερό μωράκι. Εγώ 15 Αυγούστου πρώτα ο Θεός. Αλλά μάλλον θα με προλάβεις γιατί εγώ συνήθως πάω σε παράταση.


ThfQp3.pngMbitp3.pngK6sNp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...