Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

Μανούλες Αυγούστου 2019


Rinaki88

Recommended Posts

Καλημέρα μανούλες. Τι κάνετε; Εγώ σήμερα μπαίνω στον μήνα μου. Έχω μέλλον μάλλον αν και νοιώθω ότι θα έρθει νωρίτερα ο μπεμπακος. Σας πιάνουν κι εσάς ώρες ώρες πόνοι έντονοι σαν περιοδου και πίσω στην μεση; Γιατί με πιάνουν κάτι τέτοια το βράδυ.


Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Rinaki88 είπε:

Καλημέρα μανούλες. Τι κάνετε; Εγώ σήμερα μπαίνω στον μήνα μου. Έχω μέλλον μάλλον αν και νοιώθω ότι θα έρθει νωρίτερα ο μπεμπακος. Σας πιάνουν κι εσάς ώρες ώρες πόνοι έντονοι σαν περιοδου και πίσω στην μεση; Γιατί με πιάνουν κάτι τέτοια το βράδυ.

Είσαι έτοιμη αγάπη με το καλό σου εύχομαι γλυκιά μου οι πόνοι στην μέση με συνδυασμό και πόνους περιόδου είναι οτι κοντεύει ο τοκετός να το πεις στον γιατρό 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa said:

Είσαι έτοιμη αγάπη με το καλό σου εύχομαι γλυκιά μου οι πόνοι στην μέση με συνδυασμό και πόνους περιόδου είναι οτι κοντεύει ο τοκετός να το πεις στον γιατρό 

Αλήθεια λες κοριτσάκι μου; Πωπω και φεύγω σήμερα πενθήμερο διακοπουλες. Όχι πολύ μακριά αλλά ελπίζω μην με βρει τίποτε και τρέχω. Χαχαχαχα. Εσύ πως είσαι;


Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rinaki88 είπε:

Αλήθεια λες κοριτσάκι μου; Πωπω και φεύγω σήμερα πενθήμερο διακοπουλες. Όχι πολύ μακριά αλλά ελπίζω μην με βρει τίποτε και τρέχω. Χαχαχαχα. Εσύ πως είσαι;

Ετσι Εχω ακούσει ετσι εσύ θα το πεις στον γιατρό σου πριν φυγεις να είσαι ήσυχη καλή μου εγώ μπορεί να λέω και παπαριες χαχαχαχαχαχαχαχα καλά είμαι δόξα τον Θεο και την Παναγια

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa said:

Ετσι Εχω ακούσει ετσι εσύ θα το πεις στον γιατρό σου πριν φυγεις να είσαι ήσυχη καλή μου εγώ μπορεί να λέω και παπαριες χαχαχαχαχαχαχαχα καλά είμαι δόξα τον Θεο και την Παναγια

Ναι θα τον πάρω ένα τηλ καλού κακού και βλέπουμε. Άντε κοριτσάκι μου πάντα καλά να εισαι.


Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Rinaki88 είπε:

Καλημέρα μανούλες. Τι κάνετε; Εγώ σήμερα μπαίνω στον μήνα μου. Έχω μέλλον μάλλον αν και νοιώθω ότι θα έρθει νωρίτερα ο μπεμπακος. Σας πιάνουν κι εσάς ώρες ώρες πόνοι έντονοι σαν περιοδου και πίσω στην μεση; Γιατί με πιάνουν κάτι τέτοια το βράδυ.

Καλημέρα @Rinaki88 με το καλό κορίτσακι μου!! Κ εμενα με πιανουν αυτά...είναι φυσιολογικά αφού είμαστε πολύ κοντά πια!!!:-o Αλλά για ένα περίεργο λόγο έχω 2 μέρες που δεν νιώθω τίποτα από πόνους... 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Rinaki88 είπε:

Καλημέρα μανούλες. Τι κάνετε; Εγώ σήμερα μπαίνω στον μήνα μου. Έχω μέλλον μάλλον αν και νοιώθω ότι θα έρθει νωρίτερα ο μπεμπακος. Σας πιάνουν κι εσάς ώρες ώρες πόνοι έντονοι σαν περιοδου και πίσω στην μεση; Γιατί με πιάνουν κάτι τέτοια το βράδυ.

Γεια ρινακι!!εγω κοριτσι ειμαι στην αναμονη,Δευτερα Τριτη γενναμε!ο μπεμπης μας βιαζεται να βγει.πονους εχουμε γιατι ειμαστε στην τελικη ευθεια,εμενα ξεκινησαν μολις μπηκα στο μηνα μου.το βραδυ γινονται πιο εντονοι.τωρα που εγω ειμαι κοντα στον τοκετο ειναι πιο συχνοι μες την διαρκεια της μερας.η μεση σε ποναει και λογο βαρους της κοιλιας και ισως ορθοστασιας,κουρασης.

Οι πονοι τοκετου ξεκινουν απο την μεση και καταληγουν μπροστα στην κοιλια,εχουν σταθερη συχνοτητα και διαρκεια.αφου θα φυγεις ομως πες το στο γιατρο να σε ησυχη.


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια!! και εγω πηγα χτες στον γιατρο και μου ειπε Δευτερα να μου κανει εισαγωγη για να γεννησω Τριτη. εν τω μεταξυ του λεω "γιατρε δε θελω καισαρικη" στραβωσε και μου λεει "οι 2 στις 3 γυναικες.με.καισαρικη γεννανε" του λεω "δε πειραζει εγω θα ειμαι η 1 στις 3 που θα γεννησει φυσιολογικα" και μετα μου τα γυρισε και μου λεει " μα δε θα κανουμε κατευθειαν καισαρικη, θα σου βαλω ορό και αν δε γεννησεις ετσι θα κανουμε καισαρικη" 

αφηστε, ερχομαι σπιτι, κλαμα κακο, τρομοκρατηθηκα. ο αντρας μου ειδε και επαθε να με συνεφερει και μεσα σ ολα μου εσπασε και ενα δοντι. :?


cPKSp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eleni2512 είπε:

καλησπερα κοριτσια!! και εγω πηγα χτες στον γιατρο και μου ειπε Δευτερα να μου κανει εισαγωγη για να γεννησω Τριτη. εν τω μεταξυ του λεω "γιατρε δε θελω καισαρικη" στραβωσε και μου λεει "οι 2 στις 3 γυναικες.με.καισαρικη γεννανε" του λεω "δε πειραζει εγω θα ειμαι η 1 στις 3 που θα γεννησει φυσιολογικα" και μετα μου τα γυρισε και μου λεει " μα δε θα κανουμε κατευθειαν καισαρικη, θα σου βαλω ορό και αν δε γεννησεις ετσι θα κανουμε καισαρικη" 

αφηστε, ερχομαι σπιτι, κλαμα κακο, τρομοκρατηθηκα. ο αντρας μου ειδε και επαθε να με συνεφερει και μεσα σ ολα μου εσπασε και ενα δοντι. :?

Κορίτσι γιατί θέλει να σε βάλει με πρόκληση; θεωρεί ότι δε θα ξεκινήσει τοκετός; τραχηλο κ τέτοια είδε κ δ κοντεύεις;; 

Link to comment
Share on other sites

On 25/7/2019 at 3:32 ΜΜ, Mar.da είπε:

Λες να συναντηθουμε?ωραια θα ειναι:-D!

Ναι ισως συμβαινει αυτο λες,αφου το χεις ξαναπερασει το γνωριζεις.

Γεννησε προσφατα η κουμπαρα μου και ηταν πολυ ευχαριστημενη,τωρα θα δειξει.

Όλα είναι πιθανά! Πάντως κι εγώ το '14 ήμουν πολύ ευχαριστημένη και ελπίζω να μην έχει αλλάξει τίποτα!

 

4 ώρες πρίν, Rinaki88 είπε:

Καλημέρα μανούλες. Τι κάνετε; Εγώ σήμερα μπαίνω στον μήνα μου. Έχω μέλλον μάλλον αν και νοιώθω ότι θα έρθει νωρίτερα ο μπεμπακος. Σας πιάνουν κι εσάς ώρες ώρες πόνοι έντονοι σαν περιοδου και πίσω στην μεση; Γιατί με πιάνουν κάτι τέτοια το βράδυ.

Με το καλό! Αυτοί οι πόνοι είναι ακριβώς επειδή πλησιάζει η ώρα. Εμένα πλέον με πιάνουν και κατά τη διάρκεια της ημέρας. Όπως είπαν και τα κορίτσια καλό είναι να το πεις στον γιατρό σου για να το ξέρει ειδικά από την στιγμή που έχεις σκοπό να απομακρυνθείς.

Just now, Eleni2512 είπε:

καλησπερα κοριτσια!! και εγω πηγα χτες στον γιατρο και μου ειπε Δευτερα να μου κανει εισαγωγη για να γεννησω Τριτη. εν τω μεταξυ του λεω "γιατρε δε θελω καισαρικη" στραβωσε και μου λεει "οι 2 στις 3 γυναικες.με.καισαρικη γεννανε" του λεω "δε πειραζει εγω θα ειμαι η 1 στις 3 που θα γεννησει φυσιολογικα" και μετα μου τα γυρισε και μου λεει " μα δε θα κανουμε κατευθειαν καισαρικη, θα σου βαλω ορό και αν δε γεννησεις ετσι θα κανουμε καισαρικη" 

αφηστε, ερχομαι σπιτι, κλαμα κακο, τρομοκρατηθηκα. ο αντρας μου ειδε και επαθε να με συνεφερει και μεσα σ ολα μου εσπασε και ενα δοντι. :?

Καλή μου προσπάθησε να ηρεμήσεις. Δεν ήταν και πολύ νορμάλ αυτό που σου είπε και ειλικρινά δεν ξέρω κι εγώ πώς θα αντιδρούσα... Εσύ ξεκαθάρισε ότι θα κάνεις την προσπάθειά σου και μόνο αν υπάρξει σοβαρός λόγος θα δεχτείς την καισαρική. Για ποιο λόγο σε πάει με πρόκληση;

Αλήθεια, με το δόντι τί θα κάνεις;

  • Μου αρέσει 1

GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Smurfita είπε:

Όλα είναι πιθανά! Πάντως κι εγώ το '14 ήμουν πολύ ευχαριστημένη και ελπίζω να μην έχει αλλάξει τίποτα!

 

Με το καλό! Αυτοί οι πόνοι είναι ακριβώς επειδή πλησιάζει η ώρα. Εμένα πλέον με πιάνουν και κατά τη διάρκεια της ημέρας. Όπως είπαν και τα κορίτσια καλό είναι να το πεις στον γιατρό σου για να το ξέρει ειδικά από την στιγμή που έχεις σκοπό να απομακρυνθείς.

Χαιρομαι που το ακουω και ελπιζω να ειναι ακομα ετσι.

Just now, Eleni2512 είπε:

καλησπερα κοριτσια!! και εγω πηγα χτες στον γιατρο και μου ειπε Δευτερα να μου κανει εισαγωγη για να γεννησω Τριτη. εν τω μεταξυ του λεω "γιατρε δε θελω καισαρικη" στραβωσε και μου λεει "οι 2 στις 3 γυναικες.με.καισαρικη γεννανε" του λεω "δε πειραζει εγω θα ειμαι η 1 στις 3 που θα γεννησει φυσιολογικα" και μετα μου τα γυρισε και μου λεει " μα δε θα κανουμε κατευθειαν καισαρικη, θα σου βαλω ορό και αν δε γεννησεις ετσι θα κανουμε καισαρικη" 

αφηστε, ερχομαι σπιτι, κλαμα κακο, τρομοκρατηθηκα. ο αντρας μου ειδε και επαθε να με συνεφερει και μεσα σ ολα μου εσπασε και ενα δοντι. :?

Α βλεπω η Τριτη θα ειναι γεματη γεννες!!Ελενη μου πιστευεις οτι δε θα προσπαθησει για φτ ο γιατρος σου?σε τρομαξε μωρε ετσι οπως το εθεσε λογικο να αγχωθεις.στις ποσες ωρες δηλ αναμονης θα δει αν κανεις καισαρικη?

Η κουνιαδα μου μπηκε με προκληση ο μικρος δεν κατεβαινε με τιποτα,διαστολη πολυ λιγη και τελικα μετα απο 9 ωρες εκαναν καισαρικη γιατι αρχισε να στεγνωνει απο υγρα το μωρο και δεν γινοταν αλλιως.στο αναφερω αυτο για να σου πω οτι παντα υπαρχει η πιθανοτητα καισαρικης σ ενα τοκετο αρκει να μη γινεται επι τουτου.συζητα τον ξανα μηπως το εννοουσε αλλιως και με τον τροπο που στο ειπε εγινε μπερδεμα.

Το δοντι κερασακι στην τουρτα που λενε?σε ποναει?


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mampa είπε:

Καλημέρα κορίτσια, πώς είστε;;;; Πώς πάτε από πονακια;

Σήμερα ολοκληρώνω την 38η εβδομάδα και μπαίνω αισίως στην 39η. Όσο να ναι η αγωνία κορυφώνεται..

Καλημέρα!!!!!

Εγώ αύριο μπαίνω 36η εβδομάδα και από πονακια τίποτα!Ούτε ενόχληση,ούτε συσπάσεις...Μάλλον είναι νωρίς ακόμα,τι να πω..

Το μωρό μας είναι με το κεφαλάκι πάνω ακόμα,δεν ξέρω αν θα γυρίσει ο γιατρός λέει ίσως και όχι οπότε θα πάμε με καισαρική..Περπατάω αρκετά μήπως βοηθήσει αλλά τίποτα!!

Σε όλες έχει πάρει θέση ε;;Έχετε ακούσει τίποτα παρόμοιο;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mampa είπε:

Καλημέρα κορίτσια, πώς είστε;;;; Πώς πάτε από πονακια;

Σήμερα ολοκληρώνω την 38η εβδομάδα και μπαίνω αισίως στην 39η. Όσο να ναι η αγωνία κορυφώνεται..

Καλημερα!!τα ιδια εγω,μιλησα με το γιατρο χθες και μπορει να μπω Δευτερα για γεννα,θα μιλησουμε παλι αυριο να δουμε.εχουν γινει πιο συχνες οι συσπασεις και οι πονοι..θα δειξει.

Αντε πλησιαζεις κι εσυ!αγωνια εχουμε ολες οσο ερχεται η μερα.

Just now, Evaki!! είπε:

Καλημέρα!!!!!

Εγώ αύριο μπαίνω 36η εβδομάδα και από πονακια τίποτα!Ούτε ενόχληση,ούτε συσπάσεις...Μάλλον είναι νωρίς ακόμα,τι να πω..

Το μωρό μας είναι με το κεφαλάκι πάνω ακόμα,δεν ξέρω αν θα γυρίσει ο γιατρός λέει ίσως και όχι οπότε θα πάμε με καισαρική..Περπατάω αρκετά μήπως βοηθήσει αλλά τίποτα!!

Σε όλες έχει πάρει θέση ε;;Έχετε ακούσει τίποτα παρόμοιο;

Καλημερα εβακι!καμμια φορα γυρνανε τελευταια στιγμη εχεις ακομα καιρο.μπορει να γυρισει και μια βδομαδα πριν τον τοκετο.

Εμενα ειναι με το κεφαλι κατω απο 23 εβδομαδων και δεν αλλαξε θεση.

 

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evaki!! είπε:

Καλημέρα!!!!!

Εγώ αύριο μπαίνω 36η εβδομάδα και από πονακια τίποτα!Ούτε ενόχληση,ούτε συσπάσεις...Μάλλον είναι νωρίς ακόμα,τι να πω..

Το μωρό μας είναι με το κεφαλάκι πάνω ακόμα,δεν ξέρω αν θα γυρίσει ο γιατρός λέει ίσως και όχι οπότε θα πάμε με καισαρική..Περπατάω αρκετά μήπως βοηθήσει αλλά τίποτα!!

Σε όλες έχει πάρει θέση ε;;Έχετε ακούσει τίποτα παρόμοιο;

Καλημερα!Αν κ δυσκολο Μπορει να γυρισει κ τελευταια στιγμη οταν ειχα παει για ελεγχο ηταν μια κοπελα για γεννα το μωρακι ηταν με το κεφαλι κατω κ τελευταια στιγμη γυρισε με το κεφαλι πανω!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...